به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 اسفند 99 [ 17:49]
    سطح
    64
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 43
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

عدم شناخت دقیق و مردد بودن در تصمیم نهایی بعد از خواستگاری

با سلام من یه پسر 27 ساله لیسانسه و شاغل و به خواستگاری دختری 19.5 ساله رفته ام پدر و مادرش شرط کردن ابتدا باید من رو در محل در کار م ببینن بعد اجازه بدن من بیام خونشون بعدش اجازه دادن بعد این کار ، کلی هم از من برای مادرم تعریف کردن که من چقدر پسر فعال و سختکوشی هستم و از این حرفا و ما رفتیم و دختر خانومو دیدیدم و چون من دفعه 4 بود که می رفتم خواستگاری افراد مختلف برام جالب بود که مادرش چرا اینقدر از من تعریف میکنه(بگفته خودش تحقیقاتش کامل بوده) که البته من هم واقعا خودم رو ادم سالم و متعهدی میبینم.
    بعد 2 مرتبه خواستگاری و صحبت با دخترشون مادرش اصرار به این داشت که هر چه سریعتر تاریخ حدودی عقد رو تعیین کنیم و بعدش احازه بدن که من بیشتر با دخترشون صحبت کنم و حتی تعداد 500 سکه رو هم درخواست کردن که مادرم قبول نکرد و گفت 300 تا اونا هم گفتن باشه (اینا حرفا موقعی بوده که من و دخترشون سرگرم صحبت بودیم)
    اما وقتی من اومدم خونه گفتم من با 114 تا موافقم و باید کمی چانه بزنیم و مادرم هم اینکار رو کرد اما مادرش با حالتی ناراحت با مادرم گفته بود که اینکار آبروی اونا رو تو فامیل می بره و باید همون 500 تا باشهو من پس از شنیدن اینا حرفا قبول نکردم وگفتم اینا حتی به حرف خودشون هم پایبند نیستن . موضوع رو منتفی دونستم.مادر هم کلی ناراحت شد.اما اونا یه روز به ما وقت دادن تا ما تصمیم بگیرم اما من منصرف شدم و گفتم نمیخوام.
    بعد 2 روز مادر دختر خودش تماس گرفت وابراز پشیمانی کرد و اذعان کرد که کار درستی نکرده که حرفشو دو تا کرده و گفت چون ما شنیدیم پسرتون خیلی مودب و متینه دوباره تشریف بیارین تا دوباره مذاکرات شروع بشه ومادرم هم بخاطر اینکه خونواده اونها مودب به نظر میرسن به من گفت تو هم کمی کوتاه بیا و دوباره به خونشون رفتیم اا اینبار پدر من و پدر ایشون هم بودن و من دوباره با دخترشون صحبت کردم و جالب اینجاست که من تقریبا هر چی میگفتم اون با نظر من موافق بود مثلا با این که مانتویی بود قبول کرد حتی چادری هم بشه یا اینکه حاضره تو رشته ای که درس میخونه و مورد علاقش نیست بمونه و بخاطر من تغییر رشته نده و به شهرستان سفر نکنه(چون الان تو شهر خودمون درس میخونه).
    خلاصه این حرفا که من بخاطر اینه که تو این 4 بار خاله،دایی ،زن دایی و مادر بزرگمم هم به خونشون رفتن و البه منم حضور داشتم اما اونا فقط پدر و مادر و دخترشون بودن و گفتن تا مسجل نشه و به دفتر خونه نریم هیچکس از فامیلاشون رو درجریان نمیذارن و نکته دوم این همه تعریف و تمجید و تعجیل کمی من رو ناراحت کرده که چرا با اینکه دخترشون هنوز خیلی جوانه اما باز تعجیل میکنن.من واقعا خیلی مودبانه و با صراحت کامل از تاریخچه زندگی خودم برا دخترشون گفتم و بهش اطمینان دادم حتی یه نقطه سیاه هم نمیتونه نو زندگی من پیدا کنه مگر در اخلاقم که اونم خدا میدونه ذات هر کسی چه جوره و این که من بگم خیلی ادم خوبیم میشه خودستایی و باید خودش اینقدر از من سوال بپرسه تا اخلاق حدودی من دستش بیاد.
    من درخواستم از دخترشون این بود که صدق گفتار داشته باشه و هر موضوعی رو که مهم میدونه بهم بگه اما اون گفت چیز خاصی نداره که بگه و از خودش و من مطمئنه.
    البته ما هم از در و هماسیه تحقیق کردیم و چیز غیر عادی نشنیدیم.
    درخواستم از عزیزان اینه که من رو در مورد ظنی که دارم راهنمایی کنن.
    ممون

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 31 شهریور 90 [ 14:31]
    سطح
    20
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    145

تشکرشده 146 در 59 پست

Array

RE: عدم شناخت دقیق و مردد بودن در تصمیم نهایی بعد از خواستگاری

سلام.من چند سوال دارم 1)این خانومو از کجا می شناسید؟کسی بهتون معرفی کرده؟اون معرف رو چقدر می شناسید؟و به حرفاش مطمئنید؟2)اون دختر فرزند چندم خانوادست؟و وضع مالی خانوادش چه طوره؟3)ایا خودتون کامل اونو شناختید و راجع به موارد مهم زندگی باش صحبت کردید؟آیا به اندازه کافی وقت گذاشتید واسه شناخت همدیگه؟

3. کاربر روبرو از پست مفید سارا2 تشکرکرده است .

سارا2 (جمعه 24 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

یکی از فامیلا تو مجیلس عروسی دیده اونو.
    فرزند 3 2 تا دادش از خودش بزگتر داره مه مجردن و یه خواهر کوچک و هم سن
    وضع مالیشون مثله خودمون متوسط و تو یه محل
    کامل ینی چی؟خب یه سری سوالات که تو همین سایته ازش پرسیدم.
    شناخت از همدیگه رو من درخواست کردم هر چه بیشتر باشه بهتره و اونا هم تقریبا قبول کردن

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 06 بهمن 91 [ 19:17]
    سطح
    21
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    تشکرها
    270

تشکرشده 270 در 103 پست

Array

مشكل شما حالا چيه؟
    اين كه از شما ايراد الكي نگرفتن؟يا اين كه حاضر شدند مهريه را كم كنند؟
    اينا كه حداقل از نظر من يكي كه خوبه از خدامه با من هم همينطور رفتار بشه
    ولي در مورد اين كه گفتيد عجله دارن تاريخ عقد معلوم بشه و اين كه بقيه فاميلشون را در جريان نذاشتند بايد ديد وضعيت خانوادگي اون ها چه جوريه
    بعضي ها به محض خواستگاري از دخترشون به فاميل اطلاع ميدن و مشورت ميخوان،بعضي ها صبر ميكنن خواستگاري قطعي بشه و بعد برا مشورت بيشتر و مهر برون فاميل را در جريان ميذارن،بعضي هم هستند كه حتي مهربرون را هم خودشون انجام ميدن و توافق ميكنن و بعد برا عقد اطلاع ميدن يا شايد يه مهربرون سوري بگيرن
    همه اين ها بسته به خانواده و فرهنگ خانوادگيشون داره كه فكر نمي كنم عجيب باشه
    ولي اگه شما فكر ميكنين كه نيار به صحبت بيشتري با اين خانواده دارين خوب بازم چند جلسه بريد و بيشتر اشنا بشيد و حتي اگه نياز به تحقيق هست بريد و بيشتر تحقيق كنيد فكر نمي كنم مشكلي تو اين مورد باشه
    و درمورد جواني دخترشون هم خوب اولا به قول خودتون يه مورد خوب برا دخترشون پيدا شده چرا الكي صبر كنن و حتي ممكنه تو فاميل اون ها رسم بر ازدواج زود هنگام دختر ها باشه
    شما هم ببين از نظر اعتقادي فرهنگي اقتصادي ديني در يه سطح هستيد با اين خانم و همينطور خانواده هاتون يا نه
    لباسها در آب کوتاه میشوند و برنج ها دراز. در درازای زندگی برنج باش و در پهنای آن، لباس.
    واگر عمق این پند را نفهمیدی, بدان که تنها نیستی!

6. کاربر روبرو از پست مفید mohsenn تشکرکرده است .

mohsenn (شنبه 25 تیر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    145

تشکرشده 146 در 59 پست

Array

منظورم اینه که عقاید و اخلاقشو پسندیدی اون یه دختر 19 سالست آیا به شما نظراتش نزدیک هست با توجه به این که شما 27 سالتون هست؟
    شناخت طرف خیلی مهمه ...مهمتر از موارد دیگه هست..ولی راجع به تعجیل تو ازدواج از نظر اونها اول خوب تحقیق کنید ولی من موارد این طوری دیدم که خانواده دختر با این که دخترشون عیبی هم نداشته و کم سن بوده صرفا به خاطر این که پسر خوب گیر نمیاد در ازدواج دخترشون همین قدر عجله کردن از نظر بعضی ها همین قدر که پسر معتاد نباشه و کار داشته باشه دیگه همه چی حل هست..
    ولی واسه این که تردیدت بر طرف بشه بازم تحقیق کن...

8. 2 کاربر از پست مفید سارا2 تشکرکرده اند .

سارا2 (شنبه 25 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenn
    مشكل شما حالا چيه؟
    اين كه از شما ايراد الكي نگرفتن؟يا اين كه حاضر شدند مهريه را كم كنند؟
    اينا كه حداقل از نظر من يكي كه خوبه از خدامه با من هم همينطور رفتار بشه
    ولي در مورد اين كه گفتيد عجله دارن تاريخ عقد معلوم بشه و اين كه بقيه فاميلشون را در جريان نذاشتند بايد ديد وضعيت خانوادگي اون ها چه جوريه
    بعضي ها به محض خواستگاري از دخترشون به فاميل اطلاع ميدن و مشورت ميخوان،بعضي ها صبر ميكنن خواستگاري قطعي بشه و بعد برا مشورت بيشتر و مهر برون فاميل را در جريان ميذارن،بعضي هم هستند كه حتي مهربرون را هم خودشون انجام ميدن و توافق ميكنن و بعد برا عقد اطلاع ميدن يا شايد يه مهربرون سوري بگيرن
    همه اين ها بسته به خانواده و فرهنگ خانوادگيشون داره كه فكر نمي كنم عجيب باشه
    ولي اگه شما فكر ميكنين كه نيار به صحبت بيشتري با اين خانواده دارين خوب بازم چند جلسه بريد و بيشتر اشنا بشيد و حتي اگه نياز به تحقيق هست بريد و بيشتر تحقيق كنيد فكر نمي كنم مشكلي تو اين مورد باشه
    و درمورد جواني دخترشون هم خوب اولا به قول خودتون يه مورد خوب برا دخترشون پيدا شده چرا الكي صبر كنن و حتي ممكنه تو فاميل اون ها رسم بر ازدواج زود هنگام دختر ها باشه
    شما هم ببين از نظر اعتقادي فرهنگي اقتصادي ديني در يه سطح هستيد با اين خانم و همينطور خانواده هاتون يا نه
    والا من تحقیق از دانشگاه و استاداش کردم در خونه چند تا از هماسیه هاشون هم رفتم و همه تایید کردن نه خیلی تعریف کردن و نه خیلی ایرادی وارد کردن.
    مشكل شما حالا چيه؟
    اين كه از شما ايراد الكي نگرفتن؟
    من مشکلی ندارم فقط یکم مشکوک بودم که البته به پیشنهاد پدرم که میگه چون اونا کامل تحقیق کردن و میدونن که من پسر سالمی هستم به قول شما و سارا2 میخوان که هر چه زودتر خیالشون راحت بشه.(ضمن اینکه خودشون گفتن قبل من یه پسر مرفح هم اومده بوده اما چون دیدن چهرش به معتادا میخوره و اون پسره هم کمی طفره میرفته اون کنسل کردن و دنبال یه آدم سالم میگشتن.
    با دختر هم صحبت کردم چون دید من کمی معنوی فکر میکنم خیلی استقبال کرد و خوشحال شد و اونم یکی از شرطاش همین بود، اما خب من اون مانتویی دیدم تو خیابون و یکم برام جای سوال داشت که چرا یه نفر که دوست داره معنوی و مذهبی باشه ترددش تو شهر اینجوریه.البته من اصلا از روی ظاهر نمیخام قضاوت کنم!!!
    در پایان کمی به موضوع مشکوک نگاه میکردم که خب البته دوست نداشتم تو این چند سال که گناهی مرتکب نشدم(البته به نظر خودم) سرم بی کلاه بمونه.برا همین کمی تردید دارم
    توکل برخدا
    ممنون ازهمه

10. کاربر روبرو از پست مفید m_shr تشکرکرده است .

m_shr (شنبه 25 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

راستی یه مشکل دیگه خیلی برام مهم بود اما نمیدونم چرا یادم رفت اینه که مادر دختر به بهانه این که ما تو فامیل باید 500 سکه رو تو دهنا بندازیم(یه جور چشم و هم چشمی) شما لطف کنید به دفتر دار بگید تو سند ازدواج درج کنه 300 تا سکه ولی هنگام قرائت بگه 500 تا تا مثلا جلو فامیل کم نیارن.یا اینکه دفتر دار بنویسه 500 تا و لی بعدش تو همون دفترچه بنویسه عروس 200 تاش رو گرفته.
    بعد من بایکی از دوستام که وکیله مشورت کردم اونم گفت که این دیگه چه کاریه؟؟؟؟!! هیچ دفتر خونه ای همچین چیزی قبول نمیکنه.اگه بخاد از همین اول این مسئله اینجوری پیش بره کمی قضیه بو دار به نظر میرسهو اصلا پیشنهاد کرد حتی با 300 تا هم موافقت نشه و اگه اونا تو رو اینقدر شناختن باید با 114 تا موافت کنن.
    واقعا موندم چکار کنم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 بهمن 90 [ 16:01]
    سطح
    24
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    تشکرها
    762

تشکرشده 768 در 239 پست

Array

دوست عزیز،

بعید می دونم بنویسن 300 و بخونن 500. به نظرم در صحت عقد مشکل ایجاد می کنه.
    اما امکانش هست که بنویسن 500 سکه که 200 تاش را عروس خانوم گرفتن و دین شما 300 تا است. ولی خب این هم وقتی گفته بشه، باز همون فامیل اگر اینقد اهل دخالت باشن، می گن کو این 200 تا؟ عروس باهاش چیکار کرده؟ منظورم اینه که ممکنه با این وعده ها جلو برید و بعد سر عقد بگن حالا قبول کن و ...

برای اطمینان از محضری نزدیک محل زندگیتون بپرسید که این کار را می کنند یا نه.

در مورد عجله شون هم بیشتر فکر کنید. 19 سال سنی نیست که اینقد عجله داشته باشند. بیشتر با خود دختر صحبت کنید. مشاوره قبل از ازدواج برید.

تحقیق از در و همسایه خوب است. اما در نود درصد موارد همسایه ها از زندگی همدیگه خبر ندارند. اگر هم چیزی بدونند حوصله دردسر ندارند یا می ترسند که اشتباه کنند و زندگی یه دختر را به هم بزنند. کسی به شما چیز خاصی نخواهد گفت. خودتون باید بیشتر دقیق بشید.

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

منم با شب نم موافقم.این همه عجله آدمو به شک می اندازه که نکنه دختره عیب و ایرادی داره که می خوان سریع

کارو تموم کنن.مثلن مشکلات روانی.به نظرم چند ماه نامزد بمونید بعد صحبت عقد و برنامه های جانبی بشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    145

تشکرشده 146 در 59 پست

Array

ببین بعضی خانواده ها واقعا همین قدر رو مهریه حساسن واسه خودم پیش اومد که با اینکه یه مورد خوب داشتم ولی بابام اصرار داشت که به اندازه سال تولد سکه بزنن مهریه و اونها هم می گفتن زیاده و جریان بهم خورد .چون بابام اعتقاد داشت آبروش میره و همه دختر عموهام همین قدر زدنو فردا مردم هزارتا حرف می زنند و من هر کاری کردم نتونستم نظر پدرمو عوض کنم....متاسفانه این مشکل تو جامعه ما هست من موارد این طوری زیاد دیدم.و این لزوما معنیش این نیست که کاسه زیر نیم کاسشونو واقعا معنیش اینه که تو خانوادشون آدم های فضول زیاده.البته من فکر می کنم که این که خواستن بعد از عقد هم به خانوادشون بگن هم علتش همین مهریه هست چون شاید می خوان تو دفتر خانه کسی باهاشون نیاد و از تعداد سکه با خبر نشه.یکی از آشناهای ما هم همین کارو کرد بماند که به همه بر خورد و حرف و حدیث ها بیشتر هم شد
    در کل به نظر من لزوما این کارشون معنی شک بر انگیزی نداره ولی سعی کنید باهاشون صحبت کنید و خودتون رو وارد این بازی قایموشک نکنید.چون ممکنه مسائلی پیش بیاد که بعدها آزارتون بده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)