به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: پشنهاد طلاق

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 تیر 90 [ 14:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,381

تشکرشده 1,389 در 345 پست

Array

پشنهاد طلاق

سلام دوستان.در این تالار خیلی دوستان به مراجعین عالی کمک می کنند.در رابطه با ازدواج ، مراحل شناخت قبل از ازدواج ، بهبود زندگی و ...

ولی این وسط یک سری تاپیک وجود دارد که خیلی واضحه بهترین پیشنهاد برای آنان چیزی نیست به جز "طلاق".به هر حال طلاق هم گاهی لازمه.اگر لازم نبود که خدا نمی گذاشتش

برای مثال در تاپیکی همسر خانم به سر لج افتاده و حاضره زندگی خود را آتش بزند ولی از هیچ تلاشی برای آزار و اذیت خانم و خانواده اش کوتاهی نمی کند.بار ها خانم معذرت خواهی کرده ولی آقا گفته مگر الکیه.پدرتون رو در می آورم.حتی خانم را کتک می زند به طرزی که از این کار لذت می برد.خب به نظر من زندگی مشترک خانم با آن آقا حتی برای خانم خطرناکه و ممکنه روزی بزند یک بلایی سر خانم بیاورد.شوهر رسما یک بیمار روانیه.اینجا نباید پیشنهاد طلاق داد؟

در یک تاپیک دیگر شوهر خانم دوست دختر گرفته.وقتی خانم می پرسه چرا این کار رو کردی می گه مساله ای نیست.برای سرگرمی بوده ، تو چرا خودت را ناراحت می کنی!اصلا عین خیالش هم نیست.به بهانه ی درس خواندن به خانم که در خارجه گفته زنگ نزن.اون موقع در ایران دوست دختر گرفته و عشق دنیا رو کرده.خانم داره برای این آقا پا می شود از انگلستان بیاید ایران تا با او زندگی کند.یعنی رسما داره می آید توی دل بدبختی و عذاب.در کشوری که آقا اگر سر لج بیفد زندگیش را تباه می کند و هم زندگی اش را در انگلستان از دست می دهد هم باید با این آقا زیر یک سقف زندگی کند.اینجا نباید پیشنهاد طلاق داد؟

ممنون می شوم مرا یاری فرمایید تا بتوانم بهتر به مراجعین کمک رسانم

با احترام

سلب مسئولیت : تمامی گفته های من صرفا حاصل تجربیات و تفکر های شخصی بوده و هیچ گونه جنبه علمی ، روانشناختی ، دینی و ایدئولوژیستی ندارد . لذا مسئولیت استفاده و پیروی از این نوشته به عهده خود شما بوده و شما موظفید با تحقیق در منابع معتبر دینی و اخلاقی صحت نوشته ها را قبل از قبول تحقیق بفرمایید

2. 5 کاربر از پست مفید arix تشکرکرده اند .

arix (سه شنبه 03 اسفند 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

RE: پشنهاد طلاق

آقای آریکس من هم وقتی مجرد بودم منطق ساده ای داشتم و برای هر خانواده مشکل داری حکم طلاق صادر میکردم.
    اما بعد از ازدواج و تجربه زندگی متاهلی و همچنین گذر عمر و دیدن زندگی های مختلف و مطالعه و کسب تجربه فهمیدم که زندگی زناشویی خیلی هم با این حساب کتابهای دودوتا چهارتا نمیخواند.

همه تقصیرات مشکلات یک رابطه را نباید گردن یک نفر انداخت. گاهی روابط بسیار پیچیده تر از اونیست که مراجع برای ما تعریف میکنه. و یا بر عکس! اکثر اونهاییکه میان مشکل مطرح میکنن همه مشکلات خودشون رو ندید میگیرن و اونها رو بزبون نمیارن. اما شما وقتی که بیشتر صحبت میکنی با این اشخاص متوجه ضعفهای ایشون هم میشی.

البته: خیانت خیلی ناپسند و مذموم است و همینطور کتک زدن. اما اینها اگر درست ریشه یابی شوند در برخی موارد میشود جلوی آنها را گرفت و زندگی هایی را نجات داد. شما اگر دقت کنید، خود اون خانومی که همسرش بهش خیانت کرده میگه من شوهرم رو دوست دارم، خوب چطور شما میخوای بهش بگی طلاق بگیر.

تازه چه معنی داره که زن توی یک کشور باشه مرد توی یک کشور دیگه؟ 8 ماه زمان کمی برای ندیدن نیست! وقتی آقا میگه بیا خانوم در بدترین زمان میره و میگه بلیط گیرم نیومد. در حالیکه همه پروازها که از لندن نیست؟ این خانوم میتونست بره شهر دیگه ای یا با پرواز غیر مستقیم (ترانزیت) برگرده.
    یک بعدی نباید به مسائل نگاه کرد.

این خانوم کارش شده اینکه از همسرش بپرسه: منو بیشتر دوست داری یا اونو؟ من خوشگل ترم یا اون؟ توجیهش هم اینه که نمیخواد شوهش راحت بگه آره دلم خواست!
    والله اگه منم مرد بودم و یکی باهام اینطوری حرف میزد از ذوقم میرفتم سومی رو هم میاوردم خونه.

زندگی مشترک یه وقتهای ملایمت و رأفت نیاز داره یه وقتهای هم محکم بودن!

تاااااااااااااازه! من کلا به قضیه همسر این خانوم یه جورایی مشکوکم. بالاخره مردی که داره پزشکی میخونه اونقدر بهره هوشی داره که نذاره خانومش همون روز اول این قضیه رو بفهمه. خانوم میگه من پسورد موبایلش رو دیدم چی وارد کرد رفتم خوندم. شب هم تصادفا دست شوهرم رفت رو اس ام اس هاش. و بعد بهم گفت آره من با این خانم رابطه دارم!
    شما فکر نمیکنی این فیلم رو آقا داره پیاده میکنه که خانوم را (که شاید نمیخواسته ایران زندگی کنه) بکشونه ایران؟

وگرنه اس ام اس رو میتونست براحتی پاک کنه! یا خیلی کارهای دیگه میتونست بکنه که خانوم نفهمه. بالاخره این خانوم کلهم میخواسته دو سه هفته بمونه ایران. یعنی آقا نمیتونست این دو سه هفته نذاره خانوم بپی ببره؟

4. 10 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

بی دل (سه شنبه 03 اسفند 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 تیر 90 [ 14:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,381

تشکرشده 1,389 در 345 پست

Array

خب حرف حساب جواب نداره:)

مرسی از شما که من را راهنمایی کردید.سعی می کنم دیدم را وسعت دهم

6. 3 کاربر از پست مفید arix تشکرکرده اند .

arix (چهارشنبه 04 اسفند 89)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 11:18]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,585

تشکرشده 37,089 در 7,005 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط بی دل
    آقای آریکس من هم وقتی مجرد بودم منطق ساده ای داشتم و برای هر خانواده مشکل داری حکم طلاق صادر میکردم.
    اما بعد از ازدواج و تجربه زندگی متاهلی و همچنین گذر عمر و دیدن زندگی های مختلف و مطالعه و کسب تجربه فهمیدم که زندگی زناشویی خیلی هم با این حساب کتابهای دودوتا چهارتا نمیخواند.

همه تقصیرات مشکلات یک رابطه را نباید گردن یک نفر انداخت. گاهی روابط بسیار پیچیده تر از اونیست که مراجع برای ما تعریف میکنه. و یا بر عکس! اکثر اونهاییکه میان مشکل مطرح میکنن همه مشکلات خودشون رو ندید میگیرن و اونها رو بزبون نمیارن. اما شما وقتی که بیشتر صحبت میکنی با این اشخاص متوجه ضعفهای ایشون هم میشی.

البته: خیانت خیلی ناپسند و مذموم است و همینطور کتک زدن. اما اینها اگر درست ریشه یابی شوند در برخی موارد میشود جلوی آنها را گرفت و زندگی هایی را نجات داد. شما اگر دقت کنید، خود اون خانومی که همسرش بهش خیانت کرده میگه من شوهرم رو دوست دارم، خوب چطور شما میخوای بهش بگی طلاق بگیر.

تازه چه معنی داره که زن توی یک کشور باشه مرد توی یک کشور دیگه؟ 8 ماه زمان کمی برای ندیدن نیست! وقتی آقا میگه بیا خانوم در بدترین زمان میره و میگه بلیط گیرم نیومد. در حالیکه همه پروازها که از لندن نیست؟ این خانوم میتونست بره شهر دیگه ای یا با پرواز غیر مستقیم (ترانزیت) برگرده.
    یک بعدی نباید به مسائل نگاه کرد.

این خانوم کارش شده اینکه از همسرش بپرسه: منو بیشتر دوست داری یا اونو؟ من خوشگل ترم یا اون؟ توجیهش هم اینه که نمیخواد شوهش راحت بگه آره دلم خواست!
    والله اگه منم مرد بودم و یکی باهام اینطوری حرف میزد از ذوقم میرفتم سومی رو هم میاوردم خونه.

زندگی مشترک یه وقتهای ملایمت و رأفت نیاز داره یه وقتهای هم محکم بودن!

تاااااااااااااازه! من کلا به قضیه همسر این خانوم یه جورایی مشکوکم. بالاخره مردی که داره پزشکی میخونه اونقدر بهره هوشی داره که نذاره خانومش همون روز اول این قضیه رو بفهمه. خانوم میگه من پسورد موبایلش رو دیدم چی وارد کرد رفتم خوندم. شب هم تصادفا دست شوهرم رفت رو اس ام اس هاش. و بعد بهم گفت آره من با این خانم رابطه دارم!
    شما فکر نمیکنی این فیلم رو آقا داره پیاده میکنه که خانوم را (که شاید نمیخواسته ایران زندگی کنه) بکشونه ایران؟

وگرنه اس ام اس رو میتونست براحتی پاک کنه! یا خیلی کارهای دیگه میتونست بکنه که خانوم نفهمه. بالاخره این خانوم کلهم میخواسته دو سه هفته بمونه ایران. یعنی آقا نمیتونست این دو سه هفته نذاره خانوم بپی ببره؟

احسنت

arix گرامي
    جواب بي دل بسيار عالي بود (اين لينك هم مي تواند مكملش باشد.= مقصر من هستم یا شوهرم؟)
    توصيه مستقيم به طلاق معمولا از طرف مشاور انجام نمي شود. بيشتر به مراجع كمك مي شود تا بررسي دقيقي از سود و زيان و نتايج راههاي مختلف را به طور صحيح داشته باشد. تصميم گيري با خود مراجع هست، چون او هست كه بايد تبعات تصميم خود را بپذيرد. اگر مشاور براي او تصميم بگيرد او نمي تواند مسئوليت راهي را كه انتخاب كرده است بپذيرد.
    با اين حساب مشاور گام به گام همراه مراجع به او كمك مي كند كه سود و زيان و مزايا و معايب انتخابهاي مختلف را
    دقيق ارزيابي كند و تغييرات مختلفي را كه امكان اعمالش هست را بيازمايد تا بهترين تصميم را بگيرد.

8. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (چهارشنبه 18 آبان 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 14:15]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 103
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

من یه بار به کسی که قصد جدا شدن از همسرش رو داشت در جهت جداییشون کمک کردم.یعنی توی ماجرایی که همسرش مقصر بود و توی دادگاه و همه جا دروغ گفته بود و طرفش به شاهد نیاز داشت،شهادت دادم(شهادت راست نه دروغ) و راهنماییش کردم.
    اما الان خیلی وقته که از ته دل پشیمانم از این کار!

با اینکه واقعا حق با کسی بود که کمکش کردم اما باز هم الان پشیمانم و حتی از این کار توبه کردم. توبه کردم که دیگه به کسی تو کار طلاق و جدایی کمک نکنم چون اون یه مورد برای هفت پشتم بس بود
    من واقعا به طرفی که مظلوم واقع شده بود و ساده بود اما طرف مقابلش خطرناک بود کمک کردم اما باز هم پشیمانم که ای کاش من کاری به کارشون نداشتم.

به نظرم باید بذاریم زن و شوهری که قصد جدایی دارند خودشون و تنها خودشون در نهایت به این نتیجه برسند حتی اگه سالها طول بکشه و بیان و برن دادگاه.

10. 5 کاربر از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده اند .

فرانک1389 (چهارشنبه 04 اسفند 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)