به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 91 [ 18:14]
    سطح
    30
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    32

تشکرشده 32 در 16 پست

Array

براي جلوگيري از روابط مخرب چه بايد كرد؟

سلام دوستان ،من يك ادم حساسي هستم متاسفانه و در عين حال شوخ وبشاش طوري كه اگه ساكت بشينم همه مي پرسن چراااااا؟حالا فك كنيد اغلب اوقات برا شوخي خيلي چيزا ميگم اما بدون منظور در صورتي كه بعضي ها حرفه شوخيه منو جدي ميگيرن اين حال هيچي از طرفيم اطرافيانه خيلي ببخشيد كه اينو ميگم دهن لقي داريم فورا با سرعت نور حرف پخش ميشه من از اين رفتارا خيلي عذاب ميكشم،از طرف ديگه با مامانم خيلي تضاد فكري عقيده اي و... دارم هميشه دارم از رفتاراي مامانم ايراد ميگيرم خودمم دوست ندارم اين كارمو اما نمي دونم چي كنم چون ميدونم مامانمم ناراحت ميشه دوستان خواهشن كمكم كنيد فقط به فكر اصلاح خودم باشم دوربينم به طرف خودم باشه ،ممنون ميشم اگه راه كاراي خوب بديد

2. 2 کاربر از پست مفید soha64 تشکرکرده اند .

soha64 (شنبه 27 آذر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 اسفند 90 [ 12:21]
    سطح
    36
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

RE: براي جلوگيري از روابط مخرب چه بايد كرد؟

سلام دوست عزيز. قبل از هر چيز به شما تبريك ميگم، چون اولين قدم رو كه خواسته برداشتين. اما ادامه ي مسير.....
    دوست خوبم ما يه سري خوبي ها داريم يه سري بديها! هدف آفرينش انسان هم اينه كه به كمال برسه! خوبي ها كه خوبن! ميمونه بدي ها كه انسان بايد از بين ببرتشون و خوبي ها رو جاشينشون كنه تا به كمالي كه واسش در نظر گرفته شده نائل بشه! پس اولين گام اينه كه هدف از آفرينش رو هدف خوتون بدونين!
    دومين گام: از اونجايي كه شيطان براي ما برنامه ميريزه و با برنامه سعي در تخريب ما ميكنه، پس تا شما يه برنامه ريزي دقيق واسه خوب بودن نداشته باشين، نميتونين موفق بشين. اما بايد در نظر داشته باشين، همه ي اخلاقاتون رو با هم نميتونين خوب كنيد. بايد يكي يكي حلشون كنيد.
    اما قبل از برنامه ريزي يه كار مهمتر وجود داره، اونم ريشه يابيه! شما بايد بدونيد ريشه ي اشتباهتون از كجاست. به اين طريق كه اشتباهتون رو بنويسين، بعد راجع بهشون فكر ميكنيد كه چه چيز باعث ميشه اين اشتباه رو انجام بدين و.... بعد دليل موجهي بر اشتباه بودنشون پيدا ميكنيد. به عبارتي اول بايد واقعا و از ته دل بپذيرين كه كارتون اشتباست.
    حالا بر ميگرديم به برنامه ريزي: يه دفترچه و يه خودكار ميگيرين دستتون، ريشه ي مشكلتون رو مينويسين. در طول روز فقط سعي ميكنيد اين اخلاقتون رو تغيير بدين. نه همشو با هم! هر بار اشتباهتون رو مرتكب شدين يه علامت ميزنين. و علتش رو هم مينويسين. تا 40 روز! ميبينيد روز اول 10 بار، روز دوم 6 ، بعد 4 تا.... روزي يك بار بعد هم هيچي! اين كمك ميكنه تلاش كنيد كمش كنيد و انگيزه ميده براي ترك. وقتي ريشه مشكلتون برطرف شد، خود به خود مشكلتون هم برطرف ميشه!
    همنياز گام دوم: شما بايد در مورد رفتارتون مطالعه كنيد و سعي در نكوهش رفتارتون طي چهل روز داشته باشين.
    گام سوم: سعي در حفظ عهد! يعني نبايد بذارين بري شدن از اشتباهتون شما رو مغرور كنه و يه بار ديگه شما رو مغلوب كنه! چون شكست هاي پي در پي شما رو سست ميكنه...
    دوست خوبم دليل تضاد فكري با مادر به اين دليله كه پدر و مادر احساس مالكيت نسبت به ما دارن و بدون اينكه واسمون دليل بيارن ما رو از كاري نهي ميكنن. بهتره وقتي چيزي از شما ميخوان واسه خودتون توجيهش كنيد. در ضمن احترام پدر و مادر واجبه! يه دلگرمي بخوام بهتون بدم اينه كه وقتي از لحاظ روحي به آرامش برسين و مشكلات اخلاقيتون رو برطرف كنيد، خود به خود اين مسئله هم حل ميشه. اينو از رو تجربه گفتم. منم با مادرم مشكل داشتم، بعد متوجه شدم اخلاق هاي بدم منو به طغيان وا داشته، منم هر روز با مادرم يه برنامه دعوا داشتم، اما حالا با مادرم كلي خوش ميگذرونم و بر خلاف گذشته همه جوره قبولم داره!
    و درمورد صحبت كردن! هميشه افرادي كه شوخ و بشاش هستن، ذهن خلاقي در تصوير سازي ذهني دارن. بايد توجه كنيد كه ديگران اون چيزي كه شما در ذهنتون متصور ميشين نميبينن و فقط اون چيزي كه ميگيد رو ميشنون كه البته اين خودش به برداشت هاي مختلف از صحبت هاي شما دامن ميزنه! اونم تو فاميل شما كه معذرت ميخوام جنبشو ندارن!
    در ضمن بهتره كمتر شوخي كنيد، چون شوخي زياد انسان رو به بيهده گويي ميكشونه....!
    "كم آواز هرگز مبيني خجل
    جوي مشك بهتر كه يك توده گل"
    البته منم پرحرفي كردم، ولي شما به بزرگواري خودتون ببخش.
    پس توصيه ميكنم اين برنامه رو به كار بگيرين، چون من ازش خيلي نتيجه ديدم! به هر حال براتون آرزوي موفقيت ميكنم.

4. 2 کاربر از پست مفید hamishetanha تشکرکرده اند .

hamishetanha (شنبه 27 آذر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 32 در 16 پست

Array

hamishetanhaسلام ،خيلي ممنون كه راهنمايي كرديد سعي ميكنم اين برنامه رو بكار بگيرم و از اينكه هميشه به تاپيك هام جواب بدين خوشحال ميشم

اگه دوستان ديگه ام بيان وراهنمايي كنن ممنون ميشم

6. کاربر روبرو از پست مفید soha64 تشکرکرده است .

soha64 (دوشنبه 06 دی 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 مرداد 90 [ 21:19]
    سطح
    26
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    تشکرها
    315

تشکرشده 315 در 112 پست

Array

من نفهمیدم شما یه جا مشکلت با مادرتو بیان میکنی و جای دیگه از اطرافیان صحبت میکنید ...؟؟؟؟
    شما چند سالتونه ؟ و خانواده چه برخورد هایی با شما داشته اند در این زمینه ؟؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 32 در 16 پست

Array

من چند تا مشكل داشتم اگه خوب بخونيد متوجه ميشيد

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 32 در 16 پست

Array

راستش من يك كتاب تو تابستان خوندم خيلي كتاب خوب وسازنده اي هست اما با يك بار خوندن جواب نميده ، كتاب روابط مخرب نويسنده :دكتر جيل موري مترجم :مهدي قراچه داغي
    اما اومدم اين تاپيك رو نوشتم كه مخصوصا مدير همدردي وفرشته مهربان و ...ساير دوستان بيان و رهكارهاي سازنده بدن

10. کاربر روبرو از پست مفید soha64 تشکرکرده است .

soha64 (شنبه 27 آذر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 12 اردیبهشت 90 [ 19:26]
    سطح
    25
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 70
    دستاوردها:
    تشکرها
    117

تشکرشده 116 در 48 پست

Array

سلام :
    جواب سئوالتون رو یه جورایی خودتون هم دادین ، بهترین کاری که میتونید انجام بدید اینه که یه خورده کمتر از مادر تون ایراد بگیرید .ممکنه مادرتون به روی شما نیارن ولی مطمئن باش حتما دل مادرتون بخاطر ایراد گیری های شما میشکنه ، با سعی تلاش وتمرین سعی کنید بیشتر به نقاط ضعف خودتون توجه کنید وتلاش کنید معایبی اگر دارید اونها رو بر طرف کنید .حداقل اینجوری کمتر وقت پیدا می کنید که به معایب مادرتون بپردازید .
    تا دنیا دنیا بوده همیشه همینجوری بوده . منظورم این تضاد فکری وعقیدتیه ، مطمئنا پدر ومادر شما هم از نظر فکری وخیلی چیزهای دیگه با پدر ومادر خودشون در تضاد بودن .
    باید یاد بگیریم که به آرا ،نظر وعقیده پدر ومادر احترام بگذاریم .واحترامشون رو هم نگه داریم .شما باید این رو در نظر بگیرید که پدر ومادر هر چقدر هم که از نظر فکری با شما متفاوت باشن . جز خوبی ،خیر وصلاح شما رو نمی خواهند .
    در مورد شوخی هم یا کمتر شوخی کنید ، یا فقط جاهایی شوخی کنید که اطرافیانتون جنبه شوخی رو داشته باشن .فکر نمی کنم کار زیاد سختی باشه .البته میدونید که میانه روی در هر کاری خوب وپسندیده است .
    موفق باشید .

12. 2 کاربر از پست مفید **leili** تشکرکرده اند .

**leili** (دوشنبه 06 دی 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 32 در 16 پست

Array

من اين چند روز خيلي رو رفتار خودم كار كردم و همه كارهايي كه اشتباه بودو ياداشت كردم با ذكر دليلش ،به نظر خودم اين شيوه خيلي خوبيه باعث ميشه از خيلي از كارا ادم امتناع كنه ،يكي از همين كارا غيبت كردنه،غيبت كردن مثل پيداكردن عيب مردمه در حالي كه خودت پر از اشتباهي يا رازداري ،من چيزي از كسي ديدم وشنيدم كه دوست ندارم اونو پيشه كسي عنوان كنم و همين جا از خداوند شاكرم كه تونستم يك عيبه كسيو تو ذهنم نگه دارم وپيشه كسي عنوان نكنم

14. 3 کاربر از پست مفید soha64 تشکرکرده اند .

soha64 (دوشنبه 06 دی 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)