به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 آذر 89 [ 17:34]
    سطح
    24
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 57
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

من عاشقشم ولی به دلیل غیر منطقی جواب منفی داده

سلام.
    من مردی هستم که یک خانمی را دوست دارم و ازش خواستگاری هم کرده و اون هم با من مشکلی نداره و از من خوشش میاد ولی با اینکه سن زیادی هم نداره (22 سالشه) متاسفانه یک بار قبلا ازدواج کرده و شوهرش معتاد از آب درآمد و با سختی خیلی زیاد توانست ازش جدا بشه.
    حالا می گه من دیگه به کسی اعتمادی ندارم و دیگه نمی خوام ازدواج کنم و فقط به این دلیل به من جواب منفی داده. البته رابطمون با هم خیلی خوبه خیلی با من ارتباط صمیمی و خوبی داره.
    من هم بهش ابراز علاقه کردم و بهش گفتم که با گذشتش کاری ندارم ولی با اینکه میدونه من معتاد نیستم و آدم خوبی هستم و همه شرایطش رو هم دارم ولی بازم جواب منفی میده. اینقدر با من خوبه که بهم گفته اگر قبلا ازدواج نکرده بود و من ازش خواستگاری میکردم حتما جواب مثبت می داده.
    حالا من باید چه کار کنم.
    لطفا راهنمایی کنید تا بتونم راضیش کنم جواب مثبت بده چون واقعا دوستش دارم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 15 دی 91 [ 00:17]
    سطح
    31
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 133
    دستاوردها:
    تشکرها
    491

تشکرشده 492 در 162 پست

Array

RE: من عاشقشم ولی به دلیل غیر منطقی جواب منفی داده

بعضی از دوست داشتن ها سرانجامش وصال نیست-اتفاقا همچین چیزی بسیار شیرین هم هست-مثلا ممکنه ایشون دارن از شما میگذرن -چون ممکنه فکرکنه اینده بهتری بدون اون در انتظارتونه

اگه اینو گفته که دیگه به کسی نمیتونم اعتماد نمیکنم-پس چرا گفته :اگر قبلا ازدواج نکرده بود و من ازش خواستگاری میکردم حتما جواب مثبت می داده
    بقیه شرایط شما وایشون چطوره -شماچندسالتونه؟-شرایط ازدواج دارین ؟-خونوادتون با همچین وصلتی موافقن؟!
    مدت اشناییتون چقدره-اونقدر هست که شناخت دقیق داشته باشین؟

3. 2 کاربر از پست مفید flag تشکرکرده اند .

flag (شنبه 06 آذر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

مرسی دوست من.
    من 29 سالم هست و تمامی شرایط ازدواج رو چه از نظر مالی و چه دیگر مسائل دارم و از نظر عقلی اینقدر فکر کنم بزرگ شدم که احساسی تصمیم نگیرم.
    ایشان در واقع همکار اتاق به اتاقه منه و در یک اتاق کار میکنیم. من یک ساله که باهاش آشنا شدم و رابطه خیلی خوبی هم با هم داریم و همین امشب هم تلفنی با هم صحبت میکردیم. اما دو هفته پیش من ازش خواستگاری کردم و اون مسئله ازدواج قبلیش رو گفت یعنی من تا دو هفته پیش از ازدواج قبلیش خبر نداشتم.. من دو سه روز فکر کردم و بعدش بهش گفتم که از نظر من اشکالی نداره ولی بهشم گفتم که خانوادم قطعا مخالفت می کنن برای همین بهش گفتم که این موضوع رو به خانودام نگیم ولی اون میگفت که حتما باید به خانوادم بگم. بعد اون گفتش که می ره و با پدرش صحبت میکنه و اتفاقا رفت و صحبت هم کرد و به من گفت که هم خودش مخالفه هم پدرش .
    حالا واقعا نمیدونم که آیا چون بهش گفتم خانوادم مخالفت میکنن نظرش منفی شد و یا از اول منفی بود. خودش که میگه هم از اول مخالف بوده و هم اینکه شنیده خانوادم مخالفت میکنن دیگه قطعا منفیه جوابش ولی همچنان مثل قبل از جواب منفیش، رابطش با من خیلی خوبه و حتی تلفنی با هم خارج از اداره صحبت میکنیم ولی میگه اگر با من صحبت میکنه صرفا به جهت دوستی و به هیچ عنوان ممکن نیست که جوابش مثبت بشه. من حتی ازش خواستم که بره مشاوره ولی گفت چون پدرم مخالفه حاضر نیست بره مشاوره.
    من البته فکر میکنم که پدرش باعث شد که جوابش منفی بشه چون قبل از اینکه با پدرش صحبت کنه خودش مردد بود و جوابش قطعا منفی نبود ولی وقتی رفت با پدرش صحبت کرد جوابش قطعا منفی شد
    حالا به نظر شما من اگر برم با پدرش صحبت کنم آیا نتیجه ای داره ؟
    واقعا نمیدونم چه کار کنم چون خیلی دوستش دارم خواهشا راهی جلوی پام بگذارید. البته این رو هم بگم که من تا حالا ازدواج نکردم و بار اول هم هست که به خواستگاری میرم و با اینکه سنم بالاست ولی اصلا تجربه ای ندارم.

5. کاربر روبرو از پست مفید amfapic تشکرکرده است .

amfapic (یکشنبه 07 آذر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 آذر 89 [ 05:24]
    سطح
    23
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 5 پست

Array

برادر عزیز: صادقانه بگم اون دختر احترام زیادی برات قائله ولی شما نتونستید کاملا از نظر فکری و عاطفی نظرشو جلب کنیدو کاملا دل و فکرشو راضی کنید. حالا یا ایشان برای همیشه نمیخوادتون و یا شاید نیاز به زمان داره تا کاملا بهتون دل ببنده و اعتماد کنه و باور کنه که شما مرد زندگیش هسنید و میتونید خوشبختش کنید. م.فق باشید.

7. 2 کاربر از پست مفید ماریانا تشکرکرده اند .

ماریانا (یکشنبه 07 آذر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ماریانا
    برادر عزیز: صادقانه بگم اون دختر احترام زیادی برات قائله ولی شما نتونستید کاملا از نظر فکری و عاطفی نظرشو جلب کنیدو کاملا دل و فکرشو راضی کنید. حالا یا ایشان برای همیشه نمیخوادتون و یا شاید نیاز به زمان داره تا کاملا بهتون دل ببنده و اعتماد کنه و باور کنه که شما مرد زندگیش هسنید و میتونید خوشبختش کنید. م.فق باشید.
    مرسی دوست من ولی من مطمئنم که با من مشکلی نداره. چون ما همکار هستیم خبر دارم که بیشتر از شش هفت تا خواستگار داشت (جالب اینه که چند نفر هم از من میخواستن که برای اونا ازش خواستگاری کنم.حالا بماند که من اونا رو چجوری دست به سر کردم) ولی حتی بدون اینکه بدونه کین جواب منفی میداد و همیشه برای من سوال بود که چرا بدون اینکه بفهمه کین جواب منفی میده. و البته خودشم به من گفت که اصلا قصد ازدواج دیگه نداره چون تو زندگی قبلیش خیلی سختی کشیده. ولی راستش رو بخواهید من وقتی میبینم یک دختر 22 ساله که اتفاقا از نظر ظاهری خیلی هم زیباست میخواد خودش رو با ازدواج نکردن بدبخت کنه خیلی بیشتر از اینکه به من جواب منفی داد ناراحت شدم و دوست دارم که نظرش رو کلا راجب ازدواج عوض کنم .
    خواهشا بیشتر راهنمایی کنید.

9. کاربر روبرو از پست مفید amfapic تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 آذر 89 [ 04:50]
    سطح
    25
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    تشکرها
    240

تشکرشده 240 در 63 پست

Array

سلام
    ببین احتمال زیاد حرف هایی که زده فقط ظاهر قضیه است.

اما به فرض درست بودنش تو الان یه مرد 29 ساله ای.سنگ هات را با خودت وا بکن.به نظر من حتما باید این قضیه را با خوانوادت مطرح کنی.نه لا پوشانی.چون بالاخره لو میره و بعد چشم باز میکنی میبینی همه چیز خراب شده.
    ایا میتونی در صورت مخالفت خوانوادت تا ته راه پیش بری و روی پایت خودت وایسی!بالاخص از نظر اقتصادی.
    البته من زیاد موافق نیستم.ولی نهایتا اگه جوابت به پرسش بالا مثبته ارتباطت را با این خانم کاملا قطع کن و مستقیما برو با پدرش حرف بزن.قبل از حرف زدن با پدرش تحقیقات محلی یادت نره.خیلی چیزها دست می اد

11. 2 کاربر از پست مفید kashmar تشکرکرده اند .

kashmar (یکشنبه 07 آذر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kashmar
    سلام
    ببین احتمال زیاد حرف هایی که زده فقط ظاهر قضیه است.

اما به فرض درست بودنش تو الان یه مرد 29 ساله ای.سنگ هات را با خودت وا بکن.به نظر من حتما باید این قضیه را با خوانوادت مطرح کنی.نه لا پوشانی.چون بالاخره لو میره و بعد چشم باز میکنی میبینی همه چیز خراب شده.
    ایا میتونی در صورت مخالفت خوانوادت تا ته راه پیش بری و روی پایت خودت وایسی!بالاخص از نظر اقتصادی.
    البته من زیاد موافق نیستم.ولی نهایتا اگه جوابت به پرسش بالا مثبته ارتباطت را با این خانم کاملا قطع کن و مستقیما برو با پدرش حرف بزن.قبل از حرف زدن با پدرش تحقیقات محلی یادت نره.خیلی چیزها دست می اد
    مرسی دوست من.
    اولا من از نظر اقتصادی مشکلی ندارم چون شغل خوبی دارم.و مطمئنم که اگر من بخوام خانوادم راضی میشن البته اولش قطعا مخالفت میکنن ولی من یک آدم کاملا مستقلی هستم و الآن هم یک ساله که خونه جدایی دارم و تنها زندگی میکنم البته هیچ مشکلی با خانوادم ندارم ولی خودم دوست دارم مستقل زندگی کنم.
    ولی متوجه منظور شما از اینکه این ظاهر قضیه هست نشدم؟ و همینطور اینکه گفتی الآن یک مرد 29 ساله هستی و سنگات رو با خودت وابکن رو هم متوجه نشدم و همینطور شما زیاد موافق چی نیستی؟
    اگه میشه بیشتر توضیح بده که منظورتون چیه؟

13. کاربر روبرو از پست مفید amfapic تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 آذر 89 [ 04:50]
    سطح
    25
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    تشکرها
    240

تشکرشده 240 در 63 پست

Array

منظور من از اینکه گفتم این ظاهر قضیه است اینه که ممکنه اصلا دختر مورد علاقه شما تاحالا ازدواج نکرده باشه
    و به دلایل دیگه ای این حرف را به شما زده.
    یا اینکه ازدواج کرده و دلیل طلاقش چیزهای دیگه ایه که نخواسته بگه و نمی خواد شما بفهمید و ........
    خلاصه 1002 حالت میتونه داشته باشه که مسلما بعد از تحقیقات کامل و صحبت با پدرش تا حدی پی به این مسائل میبرید.
    از اینکه گفتم تو یه مرد 29 ساله هستی و .... منظورم این بود که باید قاطعانه تصمیم بگیری.و اگه واقعا نظرت در مورد ان مثبته اقدام کنی و جلو بری.(در جریان گذاشتن خانوادت-تحقیقات بیشتر-صحبت با پدر دختر)
    و دیگه دست دست کردن و مثل پسرهای کم سن و سال رفتار کردن و تلفنی حرف زدن و دوستی و ... را بذاری کنار
    و به همه چی جنبه رسمی ببخشی.به خواستگاری در حیطه خانواده ها جنبه رسمی بدی و .....

منظورم از اینکه زیاد موافق نیستم این بود که من زیاد با ازدواجی که با عدم رضایت خانواده های طرفین بخواد صورت بگیره موافق نیستم.چون مشکلات و تبعات بعدیش میتونه به ادامه راه ضربه بزنه و خیلی مهارت می خواد.

15. 2 کاربر از پست مفید kashmar تشکرکرده اند .

kashmar (یکشنبه 07 آذر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آبان 92 [ 20:45]
    سطح
    36
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 26
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    346

تشکرشده 346 در 157 پست

Array

سلام برادر عزیزم

فکر می کنم زمان می تونه مشکل شما و اون خانم رو تا حدودی مرتفع کنه ..... به نظر من مدتی باید به اون خانم فرصت بدید تا ایشون بتونن اون افکار رو از خودشون دور کنن وبه شرایط عادی برگردن وهمینطور پدرشون....

اون خانم چند وقته که از همسر شون جدا شدن ؟

برادر عزیز توصیه میکنم فعلا شما مصمم نباشید که حتما حالا با پدر شان صحبت کنید ونظر مثبتشون رو جلب کنید ابتدا اون خانم رو از نظر سایر معیارهای خودتون ارزیابی کنید که در صورت مثبت بودن ابتدانظر خانواده خودتون رو جلب کنید ودر مرحله بعدی بهترین گزینه می توند این باشد که خانواده شما با پدر اون خانم
    صحبتی داشته باشند ... در هر صورت توصیه میکنم اصصصصصلا عجله نکنید

17. 3 کاربر از پست مفید ثمین1360 تشکرکرده اند .

ثمین1360 (یکشنبه 07 آذر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ثمین1360
    سلام برادر عزیزم

فکر می کنم زمان می تونه مشکل شما و اون خانم رو تا حدودی مرتفع کنه ..... به نظر من مدتی باید به اون خانم فرصت بدید تا ایشون بتونن اون افکار رو از خودشون دور کنن وبه شرایط عادی برگردن وهمینطور پدرشون....

اون خانم چند وقته که از همسر شون جدا شدن ؟

برادر عزیز توصیه میکنم فعلا شما مصمم نباشید که حتما حالا با پدر شان صحبت کنید ونظر مثبتشون رو جلب کنید ابتدا اون خانم رو از نظر سایر معیارهای خودتون ارزیابی کنید که در صورت مثبت بودن ابتدانظر خانواده خودتون رو جلب کنید ودر مرحله بعدی بهترین گزینه می توند این باشد که خانواده شما با پدر اون خانم
    صحبتی داشته باشند ... در هر صورت توصیه میکنم اصصصصصلا عجله نکنید
    مرسی از شما.
    ایشان یک سال و نیمه که جدا شده و اونطور که متوجه شدم اوائل اتفاقا خیلی هم اون پسره رو میخواسته و تمام تلاشش رو هم کرده که ترکش بده و با وجود تمام سختی که کشیده اون پسر احمق ترک نکرده و هر روز بدتر شده جوری که دختره به شدت ازش متنفره و میگه دیگه حاضر نیست اسم هیچ پسر دیگه ای رو بیاره و چون پدرش مثل خودش ظاهرا خیلی سختی کشیده و پدرش ایشون را خیلی دوست داره برای همین پدرش هم با ازدواج مجددش مخالفه و همین امر باعث شده که کلا جواب منفی بده. یک جورایی متوجه شدم که اگر پدرش مخالف نباشه خودشم خیلی مخالف نیست.
    ولی مشکل من بدبختانه چند تاست. چون خانواده خودم اگه این موضوع رو بفهمن فکر نکنم که اصلا بیان خواستگاری چه برسه به اینکه بخوان برن نظر پدرش رو برگردونن و فکر هم نکنم که اگه خودم برم با پدرش صحبت کنم نتیجه ای بده. شاید اگر خانوادم میرفتن نتیجه ای داشت چون دختره خودش میگفت که حتما باید خانوادت راضی باشن. واقعا دیگه نمیدونم چه کار کنم از یک طرف خیلی دوستش دارم و نمیتونم فراموشش کنم از طرف دیگه نه خانواده خودم راضیه نه خانواده اون. تکلیف خودشم که با خودش معلوم نیست. خدایا برسون مددی.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)