به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 آذر 89 [ 23:26]
    سطح
    25
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Lightbulb عاشقم، درحین درس خواندن تمرکزندارم :(

دختری22 ساله هستم که میخواهم خودم را برای کنکورارشد بهمن ماه آماده کنم.
    حقیقتش من به مدت دوسال به کسی در اینترنت دلبستگی زیادی داشتم و هنوز هم دارم ...
    این دلبستگی مانع از تمرکزمن درحین درس خواندن میشود البته هم اکنون ارتباطم با او خیلی خیلی کم شده است ...
    می خواستم مرا راهنمایی و کمک کنید که چگونه با دلبستگی بوجود آمده مقابله کنم و نگذارم تمرکزم را بهم بزند؟
    من به اون وابسته نیستم می توانم حتی دو سه ماه اون را نبینم(دراینترنت) و این آزارم ندهد اما به او دلبسته هستم و او همیشه در قلب من هست و با من است...
    هرگاه زیبایی را می بینم حس میکنم چقدر دوست دارم اوهم بود و می دید هرگاه زیبایی از خودم را میبینم می اندیشم چه خوب بود او هم درکنارم بود و در حس زیبایی من سهیم می شد...
    خلاصه من و دقایقم همه به یاد اوست ...
    هرچیزی هر حرفی من را به یاد او می اندازد ... حتی اگر گاهی اصلا او در خاطرم نباشد اگر واژه ای ، اسمی،چیزی، ... ببینم یا بشنوم ... به یادخاطره ای از او می افتم ...
    او یکی از شخصیت های علمی در اینترنت هست گاه پیش می اید در اینترنت به دنبال مطلبی سرچ میکنم یهوو با مقالات و بحث های او در اینترنت مواجه میشم و دوباره عشق اون درجانم چنگ می اندازد...
    نمیتوانم او را از ادلیستم حذف کنم چون گاه statuesهایش لینکهای مفیدی دارد که نمی خواهم آنها را از دست بدهم...
    البته او خیلی جدیدا کم مسنجر می آید ...و این البته برای من خیلی خوب است:D ولی وقتی او را انلاین می بینم دوباره قلبم به تلاطم بر می خیزد...
    بهرحال هرچقدر من تلاش می کنم باز حادثه ای چیزی همه ی پنبه هایم را متلاشی می کند:D یعنی اتفاقی می افتد تا دوباره عشق ش در دلم فریاد بزند...
    نمیتوانم دسترسی ام به اینترنت را هم ازبین ببرم چون به اینترنت زیاد احتیاج پیدا میکنم...
    بهرحال من به یادوخاطرات او عادت کردم و مشکل زیادخاصی ندارم بلکه مشکلم فقط این است که تمرکزم در موقع مطالعه بهم میخورد....
    حتی به کتابخانه هم می روم گاهی در آنجا هم هرچند دقیقه یکبار مجبور میشوم سرم را روی کتاب بگذارم تا به او بیندیشم یا اگر با دوستانم باشم مجبورم به کتاب فقط نگاه کنم و اندکی به او فکر کنم!!!!!
    مشکل دومم هم اینست گاهی که به اوفکر میکنم شدیدا احساس تنهایی و پوچی میکنم .......چون او نیست ...و من زندگی را بدون او خیلی بی ارزش می بینم....
    بهرحال ما همشهری نیستیم و فاصله مان هم خیلی زیاد است +اینکه رابطه ی من هم با او خیلی کم شده ....
    خوشحال میشوم کمکم کنید.
    این را هم بگویم هرچقدراز او بد بگویید فایده ندارد من به همه ی بدیها و خوبی های او عادت کردم و اوراهمانطور که هست می بینم او را منزه از گناه و بی عیب نمی دانم...

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 خرداد 91 [ 09:14]
    سطح
    35
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 102
    دستاوردها:
    تشکرها
    286

تشکرشده 286 در 114 پست

Array

RE: عاشقم، درحین درس خواندن تمرکزندارم :(

سلام خواهرم
    اینکه انتظار داری جوابی رو که دلت می خواد بشنوی .کا ملا غیر منطقی و احساسیه .
    شما خودتونو تو موقعیتی قرار دادین که در خوشبینانه ترین حالت هم پوچ و بی هدف هستش .
    به فرض فراهم آمدن شرایط چه قصدی رو دنبال می کنین ؟ آیا می خواهین ازدواج کنین باهاش ؟ یا ......
    اگه بخاین اینجوری خودتونو تحت فشار بذارین ، نمی تونین از پس ارشد بر بیاین .
    من خودم مثل شما وقتی پشت کنکور ارشد بودم ، عاشق دختری بودم که الانم حتی جونمو واسش فدا هم می کنم( ولی احساساتمو کنرل کردم و کمی واقع بین شدم ) ، شما باید این احساساتتون رو خیلی کنترل کنین ، تا حدی که بتونین واقع بینانه به موضوع نگاه کنین و عاقلانه تر با موضوع برخورد کنین.
    بنظرم این عشق شما نهایتا بی ثمر و بی نتیجه خواهد بود . مواظب باشید عمرتون رو بیهوده تلف نکنین.

3. 3 کاربر از پست مفید larg.62 تشکرکرده اند .

larg.62 (سه شنبه 20 مهر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 مهر 89 [ 11:25]
    سطح
    26
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 62
    دستاوردها:
    تشکرها
    44

تشکرشده 44 در 14 پست

Array

سلام دوست من
    شما در حال پيشرفت هستيد و با اين افكار و علاقه و دلبستگي يك طرفه فقط و فقط به خودتون لطمه ميزنيد و درواقع همه آينده اي رو كه مي تونيد بسيار زيبا بسازيد متأسفانه تحت تأثير اين موضوع قرار داديد .
    كمي تفكر كنيد و بدون در نظر گرفتن احساساتتون به اين فكر كنيد كه در اوج جواني هستيد و مطمئناً حس زيباي عشق در آينده به سراغتون خواهد آمد و اون زمان هست كه عشق و احساس واقعي دوست داشتن رو تجربه خواهيد كرد كه اين حس مقدس و زيباست چراكه دوطرفه ميباشد .به اين نكته توجه كن عشق بايد دوطرفه باشه تا به سرانجام برسه .
    ما نميتونيم تغييري ايجاد كنيم مگراينكه كمي به حرفهاي دوستان فكر كني و خودت تصميم بگيري كه ديگه عمر با ارزش و وقتت رو تلف نكني
    .

براي خوشبختي جوونهامون دعا كنيم

5. کاربر روبرو از پست مفید آي سوودا تشکرکرده است .

آي سوودا (دوشنبه 19 مهر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 91 [ 15:50]
    سطح
    67
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 268
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,396

تشکرشده 2,459 در 516 پست

Array

تو که میدونی آخر به هم نمیرسید و این فکرها فقط وقت و انرژی ات را هدر می دهد. از add list تت حذفش کن. اونقدر که برات سود داره. ده برابر ضرر داره. اونقدر که او مطالب خوب می نویسه دیگران هم کم و بیش می نویسند. خودت را گول نزن و بهانه نیار. جوانی ات را هدر هیچ نکن. مثلا قراره فوق لیسانس بخوانی خانم تحصیلکرده. از شما بعیده. از لیست حذفش کن و درست را بخوان و به این فکر کن که وقتی ارشد قبول شدی با کسی بهتر ازدواج می کنی و خوشبختی را در واقعیت بغل می کنی و نه در رویا.

تا کنکور ارشد چیزی نمونده. زود تصمیمت را بگیر و خودت را بدبخت نکن.

7. 2 کاربر از پست مفید tesoke تشکرکرده اند .

tesoke (دوشنبه 19 مهر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 مهر 89 [ 21:16]
    سطح
    24
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 70
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط homaye_saadat

دختری22 ساله هستم که میخواهم خودم را برای کنکورارشد بهمن ماه آماده کنم.
    حقیقتش من به مدت دوسال به کسی در اینترنت دلبستگی زیادی داشتم و هنوز هم دارم ...
    این دلبستگی مانع از تمرکزمن درحین درس خواندن میشود البته هم اکنون ارتباطم با او خیلی خیلی کم شده است ...
    می خواستم مرا راهنمایی و کمک کنید که چگونه با دلبستگی بوجود آمده مقابله کنم و نگذارم تمرکزم را بهم بزند؟
    من به اون وابسته نیستم می توانم حتی دو سه ماه اون را نبینم(دراینترنت) و این آزارم ندهد اما به او دلبسته هستم و او همیشه در قلب من هست و با من است...
    هرگاه زیبایی را می بینم حس میکنم چقدر دوست دارم اوهم بود و می دید هرگاه زیبایی از خودم را میبینم می اندیشم چه خوب بود او هم درکنارم بود و در حس زیبایی من سهیم می شد...
    خلاصه من و دقایقم همه به یاد اوست ...
    هرچیزی هر حرفی من را به یاد او می اندازد ... حتی اگر گاهی اصلا او در خاطرم نباشد اگر واژه ای ، اسمی،چیزی، ... ببینم یا بشنوم ... به یادخاطره ای از او می افتم ...
    او یکی از شخصیت های علمی در اینترنت هست گاه پیش می اید در اینترنت به دنبال مطلبی سرچ میکنم یهوو با مقالات و بحث های او در اینترنت مواجه میشم و دوباره عشق اون درجانم چنگ می اندازد...
    نمیتوانم او را از ادلیستم حذف کنم چون گاه statuesهایش لینکهای مفیدی دارد که نمی خواهم آنها را از دست بدهم...
    البته او خیلی جدیدا کم مسنجر می آید ...و این البته برای من خیلی خوب است:D ولی وقتی او را انلاین می بینم دوباره قلبم به تلاطم بر می خیزد...
    بهرحال هرچقدر من تلاش می کنم باز حادثه ای چیزی همه ی پنبه هایم را متلاشی می کند:D یعنی اتفاقی می افتد تا دوباره عشق ش در دلم فریاد بزند...
    نمیتوانم دسترسی ام به اینترنت را هم ازبین ببرم چون به اینترنت زیاد احتیاج پیدا میکنم...
    بهرحال من به یادوخاطرات او عادت کردم و مشکل زیادخاصی ندارم بلکه مشکلم فقط این است که تمرکزم در موقع مطالعه بهم میخورد....
    حتی به کتابخانه هم می روم گاهی در آنجا هم هرچند دقیقه یکبار مجبور میشوم سرم را روی کتاب بگذارم تا به او بیندیشم یا اگر با دوستانم باشم مجبورم به کتاب فقط نگاه کنم و اندکی به او فکر کنم!!!!!
    مشکل دومم هم اینست گاهی که به اوفکر میکنم شدیدا احساس تنهایی و پوچی میکنم .......چون او نیست ...و من زندگی را بدون او خیلی بی ارزش می بینم....
    بهرحال ما همشهری نیستیم و فاصله مان هم خیلی زیاد است +اینکه رابطه ی من هم با او خیلی کم شده ....
    خوشحال میشوم کمکم کنید.
    این را هم بگویم هرچقدراز او بد بگویید فایده ندارد من به همه ی بدیها و خوبی های او عادت کردم و اوراهمانطور که هست می بینم او را منزه از گناه و بی عیب نمی دانم...

عشق و عاشقي همش دروغه! اونم اينترنتي. موقعيت درس خوندنت رو از دست نده

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 91 [ 15:50]
    سطح
    67
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 268
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,396

تشکرشده 2,459 در 516 پست

Array

نه عشق و عاشقی دروغ نیست، اگه دروغ بود که دیگه درس خوندن هم معنی نداشت. درس می خونیم برای انتخاب بهتر و داشتن عشقی خوبتر. اما اینترنتی اش دروغه، ولی اون مدلی که یه دختر یه پسر را اینترنتی بخواد در حالی که پسر چندان سراغش را نمیگیره، دیگه هم دروغ و هم ا ح م ق ا ن ه است. ببخشید هان رک گفتم.

10. 2 کاربر از پست مفید tesoke تشکرکرده اند .

tesoke (دوشنبه 19 مهر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 آذر 89 [ 23:26]
    سطح
    25
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ممنون از پاسخها و توجهتون.
    من خودم مثل شما وقتی پشت کنکور ارشد بودم ، عاشق دختری بودم که الانم حتی جونمو واسش فدا هم می کنم( ولی احساساتمو کنرل کردم و کمی واقع بین شدم ) ، شما باید این احساساتتون رو خیلی کنترل کنین ، تا حدی که بتونین واقع بینانه به موضوع نگاه کنین و عاقلانه تر با موضوع برخورد کنین
    همین که احساساتتون رو کنترل کردید موفق شدید درحین درس خوندن هم خوب متمرکز بشید؟
    چکار کردید که با احساساتتون کنار اومدید؟میشه منم راهنمایی کنید ....

راستش من به فکر این چیزها نیستم ، و اصلا نمی گویم او تک انتخاب من برای ازدواج است...

من فقط به حضور او در خیالاتم عادت کردم ...
    و باهمین وضعیتم هم دارم درس میخوانم! ولی مشکل اینجاست چون وسط درس خواندن به او هم فکر میکنم وقتم یک مقدار تلف میشود و تمرکزم هم یک مقدار کم و کسل میشم.

بعضی می گویند اگر باکسی دیگر دوست شوی او از خیالت بیرون می آید
    ولی من اصلا قصد ندارم با کسی دوست شوم میخواهم به زندگی خودم برسم....
    البته من دوستهای اینترنتی زیادی دارم از هر دوجنس که صرفا برایم فقط دوست هستند و باهیشکس ارتباط عشقولانه ندارم بلکه دوستی محترمانه و خوب و صمیمی و یار و یاوری هست...

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

با عشق درس خوندن هم یه نوع درس خوندنه! برای خودت برنامه ریزی کن و در بین درس خوندن یه تایمهای استراحت بخودت بده. حالا تو اون تایمها هرکاری دوست داشتی بکن.

البته اینکه این ذهنیت ها بعدها و حتی بعد از ازدواج هم ممکنه برایت مشکل ساز شود، بحث دیگری است که حالا عجالتا بعد از کنکور به آن بپردازیم بهتر است.

راستی کنکور دولتی بهمن است؟ دفترچه ثبت نامش هم آمده است؟

13. کاربر روبرو از پست مفید هستی تشکرکرده است .

هستی (سه شنبه 20 مهر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 خرداد 91 [ 09:14]
    سطح
    35
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 102
    دستاوردها:
    تشکرها
    286

تشکرشده 286 در 114 پست

Array

[quote=homaye_saadat]
    ممنون از پاسخها و توجهتون.
    من خودم مثل شما وقتی پشت کنکور ارشد بودم ، عاشق دختری بودم که الانم حتی جونمو واسش فدا هم می کنم( ولی احساساتمو کنرل کردم و کمی واقع بین شدم ) ، شما باید این احساساتتون رو خیلی کنترل کنین ، تا حدی که بتونین واقع بینانه به موضوع نگاه کنین و عاقلانه تر با موضوع برخورد کنین
    همین که احساساتتون رو کنترل کردید موفق شدید درحین درس خوندن هم خوب متمرکز بشید؟
    باید عرض کنم که حدود اواخر سال 85به دختری علاقه مند شدم و پس از زیر نظر گرفتنش به این نتیجه رسیدم که واسه ازدواج می تونه ایده آلم باشه . در تیر 86 لیسانسمو گرفته بودم و اسفند 86 هم کنکور ارشد داشتم . می دونستم که مورد بسیار مناسبی واسم هستش ، ولی سنش کم بود و الان هم با خودش و خانوادش و خانوادم مطرح کردمو و سایر اقدامات انشا الله قراره انجام بشه . ( طی ماه های آتی . )
    ولی اینکه آدم این رابطه و احساس رو چگونه مدیریت بکنه که به درسش کمترین تاثیر رو داشته باشه ، باید کاملا احساساتو کنترل و محدود کنه و بعضا هم کلا تعطیل کنه تا بتونه از درسش نتیجه بگیره . به فرموده حضرت علی که : در وقت کار باید چنان سعی و تلاش بشه که گویی 100 سال دیگه عمر خواهی داشت و ..... به هنگام عبادت و معنویت جوری احساس کنی که تا 10 دقیقه دیگه ممکنه که عمرت به سر بیاد .
    در موقع درس خوندن هم باید خودت رو از هر چی احساسات و .... رها و آزاد کنی .
    البته این تو مواردی هستش که احساساتت منطقی و بجا باشه و احساست ارزش وقت گذاشتن و به ثمر رسیدن داشته باشد . نه اینکه بخواهی بی هدف یه احساس بی نتیجه رو تو مغزت گلمبه کنی .
    واقعا بهت هشدار می دم که خیلی مراقب باشی ، این احساس که فعلا برات شیرینه و با مرورش لذت می بری ، فردا که تو استخونت رفت ، خیلی سخته که خودتو ازش جدا کنی و بخوایی آزاد شی . واقعا سخته .
    توصیه میکنم هر چه سریعتر زمینه و شرایط هر گونه ارتباط (اینترنتی و .... ) رو باهاش کاملا قطع کنی . هر چه سریعتر .
    به حرف کسایی هم که می گن یه رابطه جدید رو با دوست پسر دیگه ایجاد کنی ، اصلا بی خیال شو .
    انشا الله تو ارشد امسال که قبول شدی ، همون نفرات با دوست پسرشون خیابو نا رو ول می گردن و لی شما با ادامه تحصیل و ثبت نام ارشد و ..... و موقعیت های بی شمار ازدواج و ..... رو بررسی خواهی کرد .
    موفق باشین .

15. 2 کاربر از پست مفید larg.62 تشکرکرده اند .

larg.62 (چهارشنبه 21 مهر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 بهمن 90 [ 10:28]
    سطح
    38
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    357

تشکرشده 355 در 115 پست

Array

سلام
    اول باید ببینید که اصلا می خواهید از دست این افکار راحت بشید یا نه؟ به نظر میرسه چندان هم از این وضعیت ناراضی نیستید و فعلا فقط می خواهید ساعاتی که مشغول درس خوندن هستید، تمرکزتون بیشتر باشه...
    به نظر من اگه واقعا می خواهی از دست این افکار برای همیشه راحت بشی هروقت خاطراتش اومد توی ذهنت حتی عصبی و نا امید هم نشو که چرا این افکار تو رو رها نمی کنن...بلکه بلافاصله یه فکر جایگزین به جاش بذار...من خودم یه مدت می خواستم یه چیزی رو از ذهنم پاک کنم...هر وقت به ذهنم حمله می کرد با صدای بلند به خودم می گفتم آروم باش آروم باش...بعد یه چیزی پیدا می کردم و خودم رو باهاش سرگرم می کردم که از اون فکر راحت بشم...البته تو کتابخونه نمیشه این کار رو کرد!
    در ضمن مطمئنید که این افکار به طور ناخود آگاه در تصمیم گیری شما در رابطه با خواستگارهاتون لطمه نمیزنه؟! منظورم اینه که مراقب باشید باعث نشه که شما همه رو با ایشون مقایسه کنید...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)