به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 فروردین 92 [ 22:02]
    سطح
    40
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 8
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    284

تشکرشده 289 در 103 پست

Array

با پسرم چه بر خوردی کنم ؟

دیروز که لباسهاشو میخواستم بیاندازم تو ماشین لباسشویی ...یه بسته پیدا کردم ...یه مقدار چیزی مثل علف توش بود ....برداشتم ..گذاشتم کنار ...وقتی شب امد خونه کشیدمش کنار ...بهش گفتم که اون جی بود تو جیبت ؟....منو پیچ.ند و حرف درستی نزد ...بهش گفتم ...میدونی وقتی دیگه نتونم بهت اعتماد کنم ...یعنی چی ؟....ازت انتظار نداشتم ....و دیگه ...چیزی نگفتم ....شب به پدرش نشون دادم گفتم باید بدونی ....و ایشون گفتند که جشیشه ؟...........وای خدای من .....نمیدونم چیکار کنم ..همسرم گفت فردا بگذارش روی میزش .....من فکر کردم باهاش صحبت کنم بگم که تو 20 سالته .... من فکر نکنم برات چیزی کم گذاشته باشم که نیازی به این کارا داشته باشی ....بلحاظ مالی ...عاطفی ..امکانات زندگی ...و...و.....اما ...حالا ...با این چیزی که دیدم ....دیگه باید بهت بگم ..این زندگی توئه ...میتونی ازش هر طور که انتخابت هست استفاده یا سوئ استفاده بکنی ...دودش یا سودش ...به خودت بر میگرده .....شما نظرتون ...چیه ...لطفا دوستان با تجربه کمکم کنند .....[[/size]size=large]

2. کاربر روبرو از پست مفید kimiakhaton تشکرکرده است .

khaleghezey (سه شنبه 17 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 آذر 89 [ 10:13]
    سطح
    27
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 104
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    67

تشکرشده 69 در 19 پست

Array

RE: با پسرم چه بر خوردی کنم ؟

سلام عزیزم
    با توجه به اینکه من مادر یک دختر 4 ساله هستم و حدود 4 سال است که مادر شده ام اما در این مدت کم می دانم که پدر و مادر و بخصوص مادر همیشه حامی و پشتیبان و راهنمای فرزندش می باشد شما که تا به الان این وظیفه را خوب انجام داده اید چرا میخواهید پسرتان را که مرتکب اشتباه شده چه بوسیله دوست ناباب و چه انیکه خودش می خواهد تجربه کند او را تنها بگذارید
    الان مصرف مواد برای او شادی و نشاط آور است و ممکن است او با شنیدن سخنان شما این برداشت را بکند که مواد که به مرا به دنیای بی خیالی می برد پس این راادامه بدهم
    خواهش می کنم با هر روشی ( حتی کمک گرفتن از یک روانشناس ) او را تنها نگذارید چون این تنهائی او را بیشتر به سمت مواد سوق می دهد
    کمی صبور باشید میدانم که خیلی سخت است اما ابتدا صبر پیشه کنید و به خدا توکل کنید و بعد با کمک روانشناس او را از این راه بازدارید.
    خواهش می کنم تنهایش نگذارید او تنها 20 سالش است ممکن است تحت تاثیر دوستان ناباب این عمل را انجام داده باشد پس رفت و آمدش را کنترل کنید اما با تنها گذاشتن او به صرف اینکه خودش خواسته است این راه را برود شدیدا مخالفم و میدانم این مسئله باعث رفتن به سمت مواد می شود . در کنارش باشید به او آرامش دهید - دوستانش را شناسائی کنید - رفت و آمدش را کنترل کنید و در اخر سر به کمک روانشناس سعی کنید تا ترک کند
    آرزوی موفقیت برایتان دارم.

4. 4 کاربر از پست مفید رهایي تشکرکرده اند .

رهایي (سه شنبه 29 تیر 89)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

سلام کیمیا خاتون

به واقع متاسف شدم .

اما در این لحظه تاسف مشکل را حل نمی کند پس بهتر است به جای واکنش احساسی خودمان را از رابطه احساسی خارج کنیم و نقش حمایتی درست و بالغانه بگیریم .

با پسرت قاطعانه صحبت و برخورد کن . با او صحبت کن و از او بخواه که واقعیت را برایت بگوید .

آیا این بسته مال خود اوست ؟
    از کجا آن را تهیه کرده و چه کسی آن را به او داده ؟
    در صورت مصرف ،چند بار مصرف کرده و در چه حد فاصل زمانی ؟
    به غیر از حشیش چه مواد دیگری را تجربه کرده است و در چه حد و اندازه ای ؟
    از میان دوستانش چه کسانی از این تیپ مواد استفاده می کنند ؟
    چه میزان از پولی که در اختیارش قرار می گیرد صرف خرید این مسائل می شود ؟
    و.....

حشیش - سیگار - شیشه و ... همه به نوعی اعتیاد است . نترس واژه ی اعتیاد را به معنای عادت و چراغی که در مغز روشن می شود به کار بردم امروزه می توان اعتیاد را کنترل و ترک کرد . فقط باید بدانی که چطور و از چه راهی وارد شوی و چگونه و در چه جهتی مراحل درمان را پیگیری کنی .

حشیش و گرس و ...که به نوعی با کمک سیگار استفاده می شود بوی خاصی دارد و حالت خنده و شعف و سرخوشی کاذب ایجاد می کند چشم ها حالت درخشان و براق پیدا می کند .حتی ترک دیوار باعث خنده چندین ساعته می شود و....

آیا این حالتها را در پسرت دیده ای ؟!
    لباس او بو نمی داده ؟!
    بویی شبیه به نعنا و یا یک رایحه ی خنک خاص

اگر این بسته متعلق به پسرت بود و جهت مصرف شخصی از آن استفاده می کرد و تو هم قطعا نمودارهایی از صحت کلام او در خواهی یافت موارد زیر را پیگیری کن

اگر فکر می کنی که پسرت به تو و پدرش اعتماد کامل دارد و با شما دوست است و از شما نمی ترسد و واقعیت را عنوان می کند هر کدام که به او نزدیک تر هستید اقدام به گفتگو ی سازنده کنید اگر این نزدیکی و دوستی بین شما وجود ندارد و ممکن است کار به تنش و درگیری برسد از همان ابتدا از دکتر کمک بگیر .

و پسرت را خیلی فوری نزد دکتر ببر و کار را به کار بلد وارد بسپار دکتر در میانه ی راه با تو و پدرش در ارتباط خواهد بود و به شما خواهد گفت که چگونه باید برخورد کنید . به نظر من ، این راه - راه آزمون و خطا نیست و زمان خیلی مهم است .

در اینگونه مواقع بد برخورد کردن تنها حریم و پرده ها را می شکند و محبت بی جا هم متاسفانه کار را خراب می کند .

اگر در تهران زندگی می کنی دکتری می شناسم که امتحان خودش را خیلی خوب پس داده است و جوانان بسیاری را ضمن روان درمانی و روانشناسی و روانکاوی و..به وادی ترک عتیاد و پویایی و سازندگی کشانده است . این دکتر به تنهایی کار نمی کند و یک تیم پزشکی هستند و به شکل تیمی کار می کنند .

تنها از خودت می خواهم که صبور باشی و عاقلانه برخورد کنی .

نازنین پسرمان 20 ساله است و تازه به این وادی افتاده و راه کمک و نجات خیلی زیاد است و نباید ناامید باشی . باید به نوعی تاثیرات و تخریبات حشیش را بر روی مغزش و شخصیت و در نتیجه زندگی اش برای وی توضیح بدهی و به او بگویی: من در کنارت هستم و کمکت خواهم کرد .( البته باور داشته باش که خودش بهتر از تو همه ی اینها را می داند اما به دلیل مشکلاتی که نتوانسته در ذهن خود آنها را حل و فصل کند راه کاذب فراموشی و....را انتخاب کرده است . به نوعی شاید همان غیبت های طولانی همسرت و.....چنین تاثیراتی روی بچه گذاشته باشد

به شکل یک اشتباه به موضوع نگاه کن . فکر کن پسرت در ریاضی نمره ی 7 گرفته . در این صورت چه می کردید ؟ قطعا برنامه ریزی و کمک گرفتن از یک معلم خبره و....

همین کارها را بکن و در خیال خودت دنیای زندگی اش را تیره و تار نبین . کمکش کن .

و لطفا در این لحظات کاملا با پدرش هم سو و هم گام شوید و محیط خانه را آرام نگاه دارید و اجازه نده این مسئله دمل های چرکی رابطه افراد خانواده را باز کند و دردسر هزار سویه ایجاد شود .از انگشت اتهام به سمت همدیگر گرفتن خودداری کنید و سعی نکنید دنبال مقصر بگردید . شرایط زندگی و خانواده و محیطش را تحت کنترل و نظارت سازنده بگیرید .

به هر ترتیب مسئله ای پیش آمده و باید راه حل درست برای حل این مسئله را پیدا کرد .

6. 7 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (سه شنبه 29 تیر 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 فروردین 92 [ 22:02]
    سطح
    40
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 8
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    284

تشکرشده 289 در 103 پست

Array

الان که من محل کارم هستم بهم زنگ زد ...و گفت چرا به بابا گفتی ..من گفتم باید پدرت بدونه ...تو به من توضیح ندادی ...و پرسید حالا اگر توضیح بدم باور میکنی ...؟..گفتم توضیح بده ببینم چی برای گفتن داری ....و توضیح داد ....که اون مال من نبود..و وقتی هفته یگذشته با دوستانم به شمال رفته بودیم ...بین راه از یک اقایی ادرس ..پرسیدیم ..و اون ما رو راهنامیی کرد ..و گفت میتونه یک مسیری ببریمش ...سوار شد ....وقتی ..پیاده شد ...بعد از یک مدتی ....یکی از دوستام اونو کف کماشین پیدا کرد ..و گفت این چیه ..و خلاصه داد به من ....منم همون موقع گذاشتم تو جیبم .....و اونجا بود تا شما دیدیش.....من البته باور کردم ...چون بهم دورغ نگفته تا حالا ...گفتم برای چی یک غریبه رو سوار کردی ...خیلی خطرها میتونه داشته باشه برای شما جونا تو این مملکت ..ممکنه طرف تحت تعقیب باشه ...شما الکی در گیر یک ماجرای ندانسته بشید ....حالا بیا ثابت کن من نبودم ......و بهش گفتم همینا رو برو برای پدرت هم تعریف کن ....و بگو ...ما ادمهای نیستیم ..که نتونیم درک کنیم ..اما ازت بیشتر از این انتظار داشتم ...و تو رو عاقلتر از این حرفها میدونستم .....در هر حال ممنون از شما

تو این روزگار اینکه جونا تمایل دارن برخی از چیزها رو امتحان کنند شاید ...امری عادی شده باشه .....اما ...خوب من بچه هامو اینطوری بار نیاوردم ..اون الان ..دانشجوی مهندسی است ..و اغلب اوقات فراغتش رو به نواختن ...تنبور و عود میگذرونه ..و کلاس ورزش میره .....و البته خیلی هم بچه ننه است و به من وابسته ..بخاطر اینکه پدرش اغلب اوقات پیش ما نیست و برای من در واقع یک دوسته ..از خیلی مسائل من آگاهه و در کل بچه ی بسیار قابل اعتمادیه .....حالا این...مسئله البته منو خیلی نگران کرده ..البته وقتی برام تعریف کرد از لحن حرف زدنش فهمیدم که درست میگه ..و راسته حرفاش ....و نگرانیم خیلی مرتفع شد ...اما خوب با شرایط روز ..جامعه مون هیچ کس نمیتونه بگه که من کاملا سیف هستم .....ممنونم انی عزیزم ...راستی برای اطمینان میتونید ادرس و اسم اون دکترو برام بنویسید که ئاشته باشم ...ممنون از لطفت ..........

8. 6 کاربر از پست مفید kimiakhaton تشکرکرده اند .

kimiakhaton (سه شنبه 30 شهریور 89)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

این دکتر و تیم پزشکی اش در بیمارستان پیامبران تهران کار می کنند . دکتر ابراهیمی نام این پزشک است و مطبش رو به روی بیمارستان دی خیابان توانیر جنب گلفروشی

10. کاربر روبرو از پست مفید ani تشکرکرده است .

ani (سه شنبه 29 تیر 89)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 اردیبهشت 03 [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,088 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام
    راهنماي ani بسيار مفيد هست.

نكته اي كه مي خواهم اضافه كنم.
    اگرچه روابط بايد متمركز به مثبت انديشي و باور كردن باشد. اما متاسفانه در مورد مواد مخدر خيلي بايد با احتياط برخورد كرد.
    تقريبا بخش عظيمي از افراد كه مصرف مواد دارند، به هنگامي كه دستشون رو مي شود مي گويند كه اين بسته براي دوستم يا ... هست.
    لذا شما ضمن ارتباط موثر با فرزندتان، بايد ضمن مشاوره با دكتر، علائم و نشانه هاي اعتيادي را بشناسيد و زيرك باشيد.
    اين به معناي تجسس و گير دادن به پسرتان نيست. بلكه فقط دقت كردن هست كه اگر نياز به كمك داشت بتوانيد درست عمل كنيد.

12. 7 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (سه شنبه 29 تیر 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)