به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 مرداد 89 [ 20:39]
    سطح
    26
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

درد دل وترس از آبرو

من محسن30ساله دانشجوي ترم آخرمعماري ومتاهل وداراي فرزندي9ساله هستم.سال80باخانم مهندسي كه كارشناس ناظره مابود آشناشدم.رابطه كاري مابيشتروبيشترشدوهميشه مثل خواهرام احترامشوداشتم.بنابه دلايلي بناچارشغلمو عوض كردم.كمترخانم مهندسوميديدم تااينكه واسه كاري به همراهم تماس گرفت وشماره همراهشوبهم داد.اولين اس ام اس حالواحوال پرسي از من بود.بعد جك فرستادن و ورابطه عاطفي وصميمي ما بيشترشدبعداحساس مسئوليت وتعصب خواهربرادري گل كرد تاجايي كه واسه كارشناسي رفتنهاي راه دور باهاش همراه ميشدم.ميرفتم اداره پيشش وخيلي ازكارهاي همديگه روانجام ميداديم.طي اين مدت چندسال وابستگيهابيشتروبيشترشد... امامدتي پيش قرارشدازطرف اداره 7روز دوره برن شهرستان.جروبحث ازاونجاشروع شدكه گفتم راه نزديكه وشبهابرگرده خونشون.جروبحثهابالا كشيد وبايك تماس تلفني به پدرم گفته كهمن مزاحمش شدمونميزارم زندگيشو كنه...(اينوبعدافهميدم)
    هرچي باباموگفتم كي ايناروبهش گفته اون تفره رفت وهي دروغ ودروغ بهم بافت كه نگه كي بهش گفته.واسه اينكه ميترسيدم كسي ازهمكاراش اينوبه بابام گفته رفتم شهرستان سراغش كه بفهمم قضيه ازكجاآب ميخوره اما ديدم خابگاه مشتركي باآقايون دارند كه اعصابموداغونتروداغونتر كرد وبهش گفتم كه چقدرعزيزه پيشم وطاغت ديدن اون صحنه رونداشتم...
    اما نه اون و نه پدرم كه ازهمونجاجلوي خانم مهندس باهاش تماس گرفتم نگفتن كه كي به پدرم اين موضوع رسونده.قيدهمه خاطراتمو و روابطوزدم.برگشتم خونه ومفصلا درموردرابطه باخانم مهندس به خانمم همه چيزوگفتم.خانممازقبلا ميدونست كه فقط رابطه ما كاري ودرحد خواهروبرادري بودوميدونست چقدراحترامشودارم وچقدرتوي زندگيم ازش كمك گرفتم.
    اما موضوع چطور به مسئول حراست محل كارم رسيد خداميدونه؟واين قضيه شدسوهان روح من.
    واينكه هفته گذشته خانم مهندس بخاطر آبروداري خودش درمحيط كارش شكايتي عليه من نوشت.ازمن انكار وازخانمم اصرار بهمراه خانمم رفتم كلانتري واونجاگفتن شما تعهدبدين كه مزاحمتي بعداز اين براي خانم مهندس ايجادنميكني و خانم مهندس هم رضايت ميده...
    تعهددادم گفتمش كه اين موضوعو حراست محل كارم ازكجافهميده اما اظهاربي اطلاعي كرد ورضايت داد ورفت.
    حالا از طرف برادراش بصورت غيرمستقيم خودو وخانوادم تهديدبه مرگو... شدم.به خداي احدوواحدهيچ رابطه غيراخلاقي نداشتيم وهيچ وقت نخواستم آبرويي ازش ببرم وهميشه مدافع آبرو وحجاب وحياي اون توي محيط ادارهشون بودم.
    خواهش ميكنم برادر كوچيك خودتونو راهنمايي كنيد.بي صبرانه منوخانمم منتظره راهنماييم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 04 آذر 90 [ 02:02]
    سطح
    45
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

RE: درد دل وترس از آبرو

من عذر مي خوام اما يك مثلي هست كه ميگه كرم از خود درخته... چه معني داره كه يه مرد زن دار بخواد با يك زن غريبه صميمي بشه و به قول شما از حجاب و نجابت او ! دفاع كنه؟ مگر اين خانم خودش برادر نداره.. مگر كس و كار نداره؟

شما به خاطر دل خودتون و توجيه اينكه اين رابطه خيلي عاديه و از روي كمك و همدليه روز به روز با ايشون نزديك تر شديد و اگر شرايط مساعد بود احتمالاً از اينكه نزديك تر!! هم بشه استقبال مي كرديد.
    حالا از بد ماجرا قضيه لو رفت و حتي از اوني هم كه در واقعيت بوده بدتر جلوه داده شده... نتيجه ي اخلاقي اين است كه شما از اين ماجرا درس بگيريد و با زن غريبه حتي با انگيزه هاي خيرخواهانه و بشر دوستانه رابطه اي نداشته باشيد چون مسلماً اگر همسر شما هم با يك مرد غريبه همچين رابطه اي رو داشت ولو به خاطر نجات او از گرفتاريهاش و كمك به او و دفاع از نجابت او! شما نمي پذيرفتيد . انشالله كه اين تجربه ي تلخ منجر به اين بشه كه اصلاً مورد مشابهي رو امتحان نكنيد. موفق باشيد

3. 15 کاربر از پست مفید wintersun77 تشکرکرده اند .

wintersun77 (سه شنبه 29 تیر 89)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,005 در 7,404 پست

Array

مسئولیتهای خود ساخته ، گاه این چنین عواقبی دارد .

ارتباط شما و ایشون کاملاً اشتباه بوده .

بزرگان دین سخنی دارند که می گوید : از مواضع تهمت دوری کنید . این یعنی رفتاری که ممکنه ذهنیت و زمینه تهمت ایجاد کنه را انجام ندین همین کافیه تا ما دچار احساس مسئولیتهای خود ساخته اینچنینی نشیم .

و اما راه حل کنونی ،

اگر بی دلیل برای شما مزاحمت ایجاد کردند و تهدید می کنند شما هم می توانید به مراجع قانونی شکایت ببرید .

5. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (شنبه 26 تیر 89)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 10:42]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,584

تشکرشده 37,089 در 7,005 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام
    يك بخش مهم شخصيتي انسان اگو يا خود نام دارد. اين اگو فانكشنها و عملكردهاي چندگانه اي دارد كه به تعادل انسان كمك مي كند.
    يكي از فانكشنهاي اگو، ارزيابي دقيق سهم انسان از واقعيت هاست.

دوست عزيز شما اين عملكرد بخش خود شخصيتتون اشكال داشته است. و نتوانستيد سهم خود را در اين ارتباط بر اساس منطق تبيين كنيد. بلكه بر اساس نيازهاي زيربنايي عاطفي و جنسي خود سرمايه گذاري كرديد،‌آن هم به شكل نادرست.

خلاصه:شما بايد ابتدا قلبا بپذيريد كه از روي لذت طلبي اين ارتباط را تعميق كرديد، و اصلا بحث شرع و غيرت و ... نيست. بلكه كشاننده اصلي در اين مسئله نيازهاي جنسي هست كه به صورت مبهم وارد عمل مي شود ، و چنان هست كه خود شما هم شايد كاملا به آن آگاهي نداشته باشيد.
    حالا كه موضوع برايتان روشن شده، و عوارض و هزينه هاي آن را ناگزيريد پرداخت كنيد، در موارد مشابه مواظب باشيد كه از يك سوراخ دوبار گزيده نشويد.
    همچنين مي توانيد به اتفاق همسرتان اگر امكانش هست با خانواده اين خانم صحبت كنيد و رسما معذرت خواهي كنيد، و مسئوليت اشتباه خود بپذيريد و قول دهيد كه تكرار نشود.

-------------
    با عرض معذرت پست بنده و فرشته مهربان همزمان شد.

7. 5 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (شنبه 26 تیر 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.a
    اولين اس ام اس حالواحوال پرسي از من بود.بعد جك فرستادن و ورابطه عاطفي وصميمي ما ...واسه كارشناسي رفتنهاي راه دور باهاش همراه ميشدم...طي اين مدت چندسال وابستگيهابيشتروبيشترشد...جروبحث ازاونجاشروع شدكه گفتم راه نزديكه وشبهابرگرده خونشون... رفتم شهرستان سراغش كه بفهمم قضيه ازكجاآب ميخوره اما ديدم خابگاه مشتركي باآقايون دارند كه اعصابموداغونتروداغونتر كرد وبهش گفتم كه چقدرعزيزه پيشم وطاغت ديدن اون صحنه رونداشتم...

به خداي احدوواحدهيچ رابطه غيراخلاقي نداشتيم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!وهيچ وقت نخواستم آبرويي ازش ببرم وهميشه مدافع آبرو وحجاب وحياي اون توي محيط ادارهشون بودم.
    آقای محترم، به نظر شما چه اتفاق دیگری برای رابطه یک آقای همسر و بچه دار با یک خانم نامحرم و غریبه باید میافتاد تا از نظر شما رابطه اسمش میشد غیر اخلاقی؟
    از نظر مذهبی رابطه شما با اون خانم صد در صد مسئله دار و غیر شرعی بوده و عرف ما نیز این نوع رابطه را قبول ندارد و به همین دلیل به این سر انجام رسیده.
    حال که رابطه با آن خانم به تعهد گرفتن و ... رسیده و خانمتان نیز در جریان امر قرار گرفته بهتر است چنانچه خودتان و زندگی متاهلی و آبرویتان را دوست دارید قبل از هر چیز تمرکزتان را از روی آن قضیه بردارید و هر کاری که کمک میکند تا از آن خانم و جریانات پیش آمده دوری کنید انجام دهید اگر مقدور است محیط کارتان را هم عوض کنید. اینطوری بقیه و از جمله خانمتان که خیلی مهم است که اطمینانشان جلب بشود را متقاعد میکنید که به زندگیتان علاقمند هستید و این اشتباه نبایددامنه پیدا کند. آقای عزیز! لازم نکرده شما نگران و متعصب بشوید برای خانم مهندسهای احیانا زیبای اداره و یا محیطهای دیگر اطرافتان . مهم ترین وظیفه شما حفظ نجابت خودتان، حفظ حریم زندگی زناشویی تان، حفظ آرامش خانواده تان و در نهایت حفظ آبروی خود و خانوادهتان هستید. و این مراقبت لازمه اش غلبه بر نفس سرکش و عنان گسیخته ایست که آدمی را به هر عملی وادار میکند و توجیهات قشنگ و دهن پر کن را نیز به دستش میدهد.
    لازم هم نیست با بیان جزییات آزار دهنده این رابطه خانمتان را بیش از این آزار بدهید.

این تلنگر را جدی بگیر و خدا را شکر کن که قبل از آنکه زندگیت آسیب جدی ببیند رابطه به اینجا ختم شد. در ضمن به دنبال بهانه نباش و به بهانه راست و دروغ در آوردن ماجراها
    هم دنبال آن خانم نرو! تمام کن این رابطه غلط را!

بعد از ارسال مطلب، پست فرشته و مدیر عزیز را دیدم و به نوعی در واقع ارسالهای ما همزمان شد. وگرنه بنده جسارت فرستادن پست بعد از ارسال این دو عزیز را به خود نمیدادم. شرمنده

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی

همچنين مي توانيد به اتفاق همسرتان اگر امكانش هست با خانواده اين خانم صحبت كنيد و رسما معذرت خواهي كنيد، و مسئوليت اشتباه خود بپذيريد و قول دهيد كه تكرار نشود.
    چرا به اتفاق همسر؟

9. 6 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

بی دل (سه شنبه 29 تیر 89)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,584

حالت من
    Sepasgozar
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط بی دل

چرا به اتفاق همسر؟
    با سلام
    چون حذف بستر لغزندگی برای هر کسی مهم هست. چون تنهایی ممکن است باز هم برایش لغزش ایجاد کند.
    فراموش نکنید که این رفتار به خاطر 9 سال تکرار پذیری به صورت یک عادت و اعتیاد هست. و با یک توصیه رفع شدنی نیست. نیاز به روش هم دارد.

11. 3 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (شنبه 26 تیر 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,577

Array

فراموش نکنید که این رفتار به خاطر 9 سال تکرار پذیری به صورت یک عادت و اعتیاد هست.
    با کسب اجازه از جناب مدیر ( قبلا اجازه ایشان را گرفتم) بر اساس تجربه عرض میکنم: نظر به این که ارتباط با این خانم برای جناب محسن خان تبدیل به وابستگی و نوعی اعتیاد شده و از آنجا که این اعتیاد قدرت این را دارد که با توجیه حضور همسر و یا حتی دیگر اعضای خانواده به بهانه های عذر خواهی و غیره رابطه را به شکل دیگری کش بدهد ( در واقع سر خود و دیگران را کلاه گذاشتن) تا با این دیدارها دل این برادر ما هر بار به نوعی آرام گیرد! و دل تنگی های ناشی از عدم ارتباط با خانم را تسکین دهد، بنده اکیدا توصیه میکنم که نیازی به عذر خواهی هم نیست و به هر روشی که مقدور است رابطه قطع گردد. به هر حال ترک هر وابستگی و اعتیادی سختی های خودش را دارد و یک اراده بسیار قوی در هر صورت موفق است.

13. 8 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

بی دل (یکشنبه 27 تیر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 مرداد 89 [ 20:39]
    سطح
    26
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 18
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

باعرض سلام عرض ادب مجددخدمت شماتمامي عزيزان وسروران
    ازراهنمايي تمامي عزيزان كمال تشكروقدرداني رادارم.بخصوص فرشته مهربان ومديرهمدردي
    درجواب بعضي ازدوستان بايدبگم ازلحاظ احساسات جنسي هيچ كمي وكسري نداشتم وندارم.
    من ميگم مسلمان بودن ناموس پرستي تعصب وغيرت وحفظ شرافت انساني وپاسداري ازخون شهداي ايران اسلامي وشعارامربه معروف ونهي از منكركجاي اين مشكل ميتونه جاداشته باشه؟
    واينكه چيزي نبود بين ماكه بخوادبالورفتنش بترسم.
    واينكه الان فهميدم كه داشتن پدري دروغگو كه بخاطرحرفاي يك غريبه متوسل به گفتن دروغ به فرزندش ميشه وبدون اينكه حقيقتوبدونه يابخوادقبول كنه حقيقت چيه چقدرسخته...چقدرسخته...
    فهميدم چوبه امره به معروف ونهي ازمنكر وغيرت كشي وتعصب مسلمان بودنمو و حس ناموس پرستي وچوبه اعتماد واطمينان كردن راستگويي چوبه بديه كه خداوندوبه بزرگي وعظمتش قسم ميدم نصيب هيچ مسلماني نكنه كه به اسلام واين احساسهاواين شعارهاي بزرگان شك وترديد نكنه.
    جواب قانع كننده اينه كه:مگه پدر نداشته؟
    مگه برادرنداشته؟
    مگه صحاب نداشته؟
    مگه شماچكارش بودي گفتي خابگاه مشترك خانمها وآقايون يك اداره دولتي كه 7شبانه روزخوابيده نبايدبمونه؟
    و
    و
    و
    من مسلمانم دينم اسلامه ناموسم تمام دختران مسلمانه اين مرزو بومه...
    خدانگهدارهمگي شماعزيزان.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,577

Array

بعد جك فرستادن و ورابطه عاطفي وصميمي ما ...طي اين مدت چندسال وابستگيهابيشتروبيشترشد... وبهش گفتم كه چقدرعزيزه پيشم وطاغت ديدن اون صحنه رونداشتم...به خداي احدوواحدهيچ رابطه غيراخلاقي نداشتيم

فهميدم چوبه امره به معروف ونهي ازمنكر!!! وغيرت كشي وتعصب مسلمان بودنمو و حس ناموس پرستي وچوبه اعتماد واطمينان كردن راستگويي چوبه بديه كه خداوندوبه بزرگي وعظمتش قسم ميدم نصيب هيچ مسلماني نكنه كه به اسلام واين احساسهاواين شعارهاي بزرگان شك وترديد نكنه.!!!!!!!!!
    جواب قانع كننده اينه كه:مگه پدر نداشته؟
    مگه برادرنداشته؟
    مگه صحاب نداشته؟
    مگه شماچكارش بودي
    و
    من مسلمانم دينم اسلامه ناموسم تمام دختران مسلمانه اين مرزو بومه...
    برادر خوب! اینجا دوستان اگر وقتی گذاشتند و راهنمایی کردند فقط و فقط بر اساس همان حس انساندوستی مسلمانی و امر به معروف و نهی از منکر و... بود. اینجا دادگاه نیست که شما بخواهید از خودتان دفاع کنید. چون کسی قرار نیست حکمی برای شما صادر کند. شما میتوانید نظرات دوستان را بپذیرید یا اینکه اصلا مخالفت صد در صد کنید. به هر حال این نوع رفتار شما با بسیاری از موازین از خلاقی و دینی بگیر تا عرفی غیره مغایرت داشه و برایتان مشکل ساز هم شده.
    به نظر بنده شما تحمل برخوردها و تنبیه ها را نداشته اید و حالا رنجیده خاطر شده اید و دلتان میخواهد کسی بر این رفتار شما مهر تایید بزند
    به هر حال همه میدانیم که امر به معروف و نهی از منکر آنی نیست که شما در ارتباط با این خانم انجام دادید و لطفا خودتان را بیش از این فریب ندهید. بهتر اینست که واقعیت را بپذیرید و در صدد اصلاح بر آیید نه توجیه و پرخاشگری به اطرافیان.

16. 3 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

بی دل (سه شنبه 29 تیر 89)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,584

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام
    پست شماره 8 شما نشان مي دهد كه هنوز امر كاملا برايتان روشن نيست.
    معمولا تمايلات ناخودآگاه ما به اين شكل عمل مي كنند. يعني در سطح هوشيار تصور ديگري داريم، ولي واقعيت اينست كه تمايلات دروني ما هدف ديگري را دنبال مي كنند.

شايد در مورد مكانيسم واكنش وارونه چيزي شنيده باشيد. بنده توجه شما را به پست شماره 4 تاپيكي(اينجا كليك فرماييد.) در اين مورد جلب مي كنم، تا خودآگاهيتون نسبت به ناهوشيارتان بيشتر شود.

18. 5 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (سه شنبه 29 تیر 89)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)