به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 بهمن 91 [ 15:53]
    سطح
    47
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    26

تشکرشده 26 در 19 پست

Array

درخواست راهنمائی برای حل مشکل

با سلام خدمت دوستان گرامی
    من در حال حاضر 20 سالمه و هنوز خدمت نرفتم و دیپلمم نگرفتم که مشکلاتمو قبلا در یک موضوع دیگه http://www.hamdardi.net/thread-7290-page-1.html عنوان کرده بودم
    پدر مادرم از هم جدا شدن نزدیکه یک ساله و من و مادرم با هم زندگی مکنیم الان سن خدمتم رسیده و چند ماهم گذشته و نمیتونم ادامه تحصیل بدم خیلی هم دنبال کارهای معافیم رفتم اما میگن تا طلاق نامه مادرم نیاد نمیشه کاری کرد الانم بابام باز فرجام خواهی کرده و هی طلاق رو عقب میندازه بابام هم منو از خودش رونده و نه جواب تلفنم رو میده نه درو روم باز میکنه هنوزم میگه تو و مادرت بمن خیانت کردین جبهه هم داره میتونه واسم کسری بگیره ولی نمیکنه دیگه من هم دیگه بهش امیدی ندارم
    اگر هم من برم خدمت مامانم تنها میشه چون من تک فرزندم میخواستم منو راهنمائی کنیین که بهترین کاری که میتونم بکنم برای اینکه بیشتر از این وقتم تلف نشه چی هست من دوس دارم به درسم ادامه بدم اما نمیتونم به خاطر خدمت یعنی هیچ راهی واسه معاف شدنم نیست؟
    نمیدونم جای درستی مشکلمو مطرح کردم یا نه بهر حال از دوستان خواهش دارم راهنمائیم کنن

2. کاربر روبرو از پست مفید roz_zard تشکرکرده است .

roz_zard (چهارشنبه 23 تیر 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

RE: درخواست راهنمائی برای حل مشکل

سلام بر برادر جوان
    تاپیک قبلیتون رو خوندم و واقعا متاسف شدم.اما میدونم که هرآنچه که در زندگی برای ما پیش میاد چه اموری که خودمون توش دخیل هستیم و چه اموری که کاملا خارج از حیطه اختیار و میل ماست ، همه براساس حکمتی از جانب خداوند هست .
    اقای رز زرد دیپلمتون رو چرا نگرفتید ؟البته میدونم که شرایط نامساعد بوده اما در کل شما تا وقتی که مشغول تحصیل باشید از سربازی معافید یعنی بعد از دیپلم دانشگاه هم میتونید برید میشه بیشتر توضیح بدید ؟
    در مورد جدایی مادر و پدرتون هم گفتید جدا شدن اما پدرتون برای طلاق مهلت میخواد ؟
    یعنی فقط جدا از هم زندگی میکنند و هنوز رسما طلاق نگرفتند ؟

با همه اینها برادر عزیز اگه برید سربازی چی میشه ؟مادرتون در این مورد چه نظری داره ؟تا حالا باهاش در این باره صحبت کردید ؟چون مادری که برای زندگی انقد سختی کشیده فکر نمیکنم به درس و سربازی شما فکر نکرده باشه و براش مهم نباشه .
    پس در این مورد نظر مادرتون رو هم بپرسید و برامون بگید بهتره

موفق باشید

4. کاربر روبرو از پست مفید m.mouod تشکرکرده است .

m.mouod (پنجشنبه 31 تیر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    26

تشکرشده 26 در 19 پست

Array

سلام من 20 سالمه بله من در حال تحصيل در مدرسه شبانه بودم كه گفتند براي ادامه تحصيل بايد يا كارت معافي يا پايان خدمت بياري كه ديگه نتونستم اونجا درس بخونم الانم اگه ديپلم هم بگيرم اجازه ورود به دانشگاه رو ندارم
    پدرم داره لج ميكنه و طلاق نميده اگه تا الان طلاق نامه اومده بود من معاف بودم پدرم حتي ديگه منو راه نميده خونش و تلفنمو جواب نميده ميگه طلاق مادرت تغصير توئه و تو بهم خيانت كرده وگر نه بابام جبهه هم داره ميتونه واسم كسري بگيره اما نميكنه منم ديگه فكر ميكنم كه اون اصلا نيست و نميتونه واسم كاري كنه
    هنوز رسما طلاق نگرفتن يعني بابام داره كش و قوصش ميده و اذيت ميكنه بحساب خودش
    مامانم هم ميگه نميدونم چكار كني اين سازمان نظام وظيفه هم كه هيچي رو قبول نميكنه نميدونم بايد كجا مشكلمو حل كنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 فروردین 91 [ 23:00]
    سطح
    43
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 99
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    240

تشکرشده 269 در 50 پست

Array

رز زرد سلام!
    خواهش من از تو این است که برای طلاق پدر و مادرت عجله ای نداشته باش.به هر حال طلاق مثل خراب کردن یک خانه است.مدت زیادی طول می کشد تا دوباره ساخته شود.تا آنجا که راه دارد تلاش کن تا اوضاع برای ادامه ی زندگی پدر و مادرت بهتر شود.اگر هم قسمت با طلاق باشد حتما حکمتی در کار است.
    در مورد سربازی ات هم شاید صلاح تو در این باشد که به سربازی بروی هر چند تو صلاح خود را در چیز دیگری ببینی.
    بگذار خیالت را راحت کنم.در زندگی ما از حوادث آینده خبری نداریم.از خوشبیاری وبدبیاری اوضاع هم خبری نداریم.اکنون هیچ کس نمی تواند به تو بگوید واقعا با توجه به اوضاع شما طلاق گرفتن یا نگرفتن بهتر است ,خدمت رفتن یا نرفتن بهتر است.چون علم ما محدود است.خداوند در قرآن کریم فرموده چه بسا شما چیزی را ضرر می پندارید ولی آن به نفع شماست و بسا چیزی را نفع می پندارید ولی آن به ضرر شماست.
    نقش ما در این میان این است که عاقلانه بیندیشیم و راهی را که به عقلمان صحیح است را با توکل انتخاب کنیم.ونتیجه را به خدا بسپاریم.
    آنجاکه اختیار داری عاقلانه تصمیم بگیر وآنجا که اوضاع از اختیارت خارج است بدان هرچه پیش بیاید حکمت خداوند متعال است که نفع و ضرر همه را می داند.

7. کاربر روبرو از پست مفید faezeh تشکرکرده است .

faezeh (پنجشنبه 31 تیر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    26

تشکرشده 26 در 19 پست

Array

مشکل من فقط رفتن سربازی نیست من اگه برم سربازی مامانم تنها میشه من باید مشکلمو به کی بگم قانونم که فقط میگه غیبت داری باید بری
    مشکل دیگم اینه اگه معاف شدم یا نشدم وقتی از سربازی برگشتم چه کار کنم نه پشتوانه مالی دارم نه یه پدر که کمکم کنه یه مادر دارم که فقط یه خونه واسه زندگی کردن داره باید به فکر مامانم هم باشم فکر نمیکنم بعد خدمت اگه بخوام درس بخونم بتونم خرج درسمو تهیه کنم دوستان و اساتید لطفا منو راهنمائی کنین
    هرکس هم از فامیل میاد منو میبینه میگه تو هیچ کاری نمیکنی پاشو ولی نمیدونن من چه مشکلاتی دارم میگن درس نخوندی الان مشکل داری نمیدونن زمانی که درس میخوندم باید یکی بود بهم راهنمائی کمک میکرد اگه نوجوانو به حال خودش بذاری که درس نمیخونه اصلا اینهارو نمیفهمن میگن برو خدمت دیگه نمیگن مامانت تنهاست

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 آبان 91 [ 14:58]
    سطح
    28
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    204

تشکرشده 205 در 64 پست

Array

سلام
    هیچ توضیحی ندادی که دیپلم گرفتی یا نه؟ چند ماه غیبت داری؟ دفترچه رو فرستادی یا نه؟ رشته دیپلمت چیه.
    به هر حال بهترین کار آشنا شدن با قوانین نظام وظیفه اس. این سایتشه. اگرم خواستی بزنگ چون خوب جواب میدن.
    کل قوانینشو بخون. شاید تونستی یه معافیت دیگه بگیری یا شایدم تونستی راه حلی بیابی.

http://www.police.ir/portal/home/default.aspx?categoryid=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)