به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: حسودي

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 دی 89 [ 12:17]
    سطح
    27
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

حسودي

سلام. ببخشيد من نمي دونم كجا بايد سوالمو مطرح كنم. راستش خواهر شوهرم حامله است و يه پسر12 ساله هم داره. ديروز خبر دادن كه اوني كه تو شكمشه دختره. نمي دونم چرا وقتي شنيدم دختره خيلي ناراحت شدم. يعني يه حس حسودي عميقي بهم دست داده. اصلا تا حالا فك نمي كردم اينقدر حسودم. نه اينكه خودم دخترو دوست داشته باشما نه فقط چون خودشونم دختر مي خواستن ناراحتم.در ضمن من يه پسر سه ساله دارم و فعلا قصد بارداري مجدد ندارم.
    مشكلم اينه كه چه طوري مي تونم اين حس حسودي رو از خودم دور كنم. ممنونم.

2. کاربر روبرو از پست مفید ferferi تشکرکرده است .

ferferi (چهارشنبه 26 خرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

RE: حسودي

دوست عزیز خوش آمدگویی منو بپذیر

خواهر خوب شما که خودت بچه داری، چرا از وجود یه نی نی کوچولو که خدا خواسته به وجود بیاد و نعمت زندگی تو این دنیا رو بهش هدیه کرده ناراحتی ؟
    به جای این حس ناخوشایند زندایی خوبی باش و خدا رو شکر کن که آرزوی یه زن و شوهر رو برآورده کرده و بهشون یه دختر عطا کرده.

به حکمت این کار فکر کن عزیزم.
    اون پدر و مادر خیلی دختر دوست داشتند برای همین حتما به درگاه خداوند دعا کردن و خدا دعاشون رو مستجاب کرده .تو باید از این واقعه درس خوبی بگیری و به ارزش ارتباط صمیمانه با خدا بیشتر پی ببری.اگه از این زاویه نگاه کنی حسادت که یک رزیله است از وجودت دور میشه .
    به جای حسادت اگه تو هم دختر دوست داری میتونی ضمن اینکه از داشته های اونها ناراحت نیستی از خدا بخوای به تو هم دختر بده؛ این یعنی غبطه خوردن که با حسادت فرق داره.
    تو حسادت تو دوست داری کسی چیزی نداشته باشه و به جاش تو داشته باشی اما تو غبطه دوست داری هم دیگران داشته بان و هم تو .این بهتر نیست.

درسی که باید از حسادت آموخت :

دودی که از آتش خرمن حسادت برمی خیزد نخست چشم حسود را می سوزاند بعد به دیگران سرایت می کند.
    شگفتا که شرط عدالت هم همین است؛ انسانی که بر سر راه پیشرفت دیگران خار توطئه می افکند و چاه زوال حفر می کند خود زودتر از دیگران در آن گرفتار می شود.
    زهر حسادت ابتدا کام شخص حسود را تلخ می کند، وی را از درون دچار سوز حقارت، عقده و خشم می کند، انگاه دامن اجتماع را می گیرد.
    کثیری از رفتارهای نابهنجار و خطرساز اجتماعی همچون تخریب، آدم ربایی، اهانت، قتل و ... از آبشخور حسادت سرچشمه می گیرد.
    قرآن کریم، این کتاب معرفت و زندگی نیز بر این نکته انگشت تاکید نهاده، حسادت را به منزله تهدیدی خطرزا برای جامعه بر می شمرد:
    قل اعوذ برب الفلق... و من شر حاسد اذا حسد(فلق/5)
    بر مبنای این آیه، حسادت، آنگاه که جامعه عمل می پوشد راهی جز پناه بردن به دامن امن الهی باقی نمی ماند.
    سرّ مساله این است که حسود آرزوی زوال نعمت دیگری را در سر می پروراند، و این آرزو تا زمانیکه به اقدام عملی مستقیم منجر نشود، بی خطر است، اما زنگ مصیبت آنگاه به صدا در می آید که شخص حسود برای رهایی از عذاب کشنده درونی خود مجبور شود آستین تخریب بالا زده کمر بر زوال نعمت دیگری بربندد.
    و اینجاست که فاجعه شکل می گیرد و فرزندان نامشروع رفتارهای نا بهنجار اجتماعی تکثیر می شوند.
    آری! به دامان امن خدا پناه بریم و این کلام الهی را آویزه گوش جانمان کنیم که مباد از زمره کسانی باشیم که: "أَمْ یحْسُدُونَ النَّاسَ عَلَى مَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ..."
    "یا نسبت به عطا و فضل الهی به مردمان رفتار حسدورزانه پیشه می کنند"(نساء/54)

4. 4 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (چهارشنبه 26 خرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ممنونم از لطفي كه كرديد. راستش خواهر شوهر من خيلي منو اذيت كرده برا همين دلم مي خواد هيچ چي باب ميل اون نباشه. وگرنه غير از اون به كس ديگه اي حسودي نمي كنم. هميشه منتظرم خدا جواب همه بديهايي كه به من كرده رو بده. البته خداي نكرده فكراي بدي نمي كنم ها. مثلا هميشه از خدا مي خوام بچه سالمي بهش بده و خيلي هم راجع به بارداري بهش اطلاعات مي دم ولي وقتي مي بينم همه زيادتحويلش مي گيرن حسوديم مي شه. در اين موردم فك مي كنم خدا هم با وجود همه رفتاراي بدش تحويلش گرفته .

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

ferferi عزیز

تو که دختر به این مهربانی هستی و دلت نمی آید برای بچه اش اتفاقی بیفتد او و رفتارهای بدی که با تو کرده بزن به پای نادانی و بی مهارتی و بی تجربه بودن او .

بچه دار که بشود روابط شما کلی با هم خوب می شود چرا که تو تجربه خوبی در بچه داری و می توانی به او کمک کنی و راهنمایی کنی و با رفتار خوب خودت او را از رفتارهای گذشته اش شرمنده کنی . قطعا روزهایی که خودت باردار بودی تو هم مورد توجه دیگران قرار گرفته ای .

حالا اجازه بده دو زار هم خواهر شوهرت کاسبی کند و نوازش بگیرد .

خودت بهتر می دانی که این نوازش ها در اصل مال نی نی کوچولو ست و چقدر برای رشد روانی و احساسی نی نی خوب است .

یک نی نی کوچولوی نازنین که می تواند عاشق زن دائی جونش باشد و بچه های تو هم می توانند او را حمایت کنند و جمع خانواده تان بزرگتر و پرقدرت تر می شود .

به نیمه ی پر لیوان فکر کن مهربان خانم .

7. 4 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (یکشنبه 30 خرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    73
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,481

Array

خواهر عزیز ، این شیطان لعین هست بهانه به دست ما میده که تا به دیگران یا حسادت کنیم یا هر رفتار بد دیگه ای داشته باشیم.خداوند عادل مطلقه و حق هیچکس رو نمیذاره پایمال بشه پس نگران بدیهایی که به تو شده نباش و نذار تو هم خدای نکرده مرتکب خطا بشی.

ببین دوست داری کسی که اصلا بچه نداره یا دلش پسر میخواد به گل پسر تو حسودی کنه ؟؟

هم خوبی برای همیشه باقیه و هم بدی. پس شما سعی کن مثل اون به کسی نباشی و بدیهاش رو هرچند سخته اما با خوبی جواب بده همونطوری که تا حالا بهش خوبی کردی و بهش اطلاعات مربوطه در مورد بارداری دادی و مطمئن باش خدا جواب نیکیهات رو به بهترین وجه میده و ممکنه خودت اصلا متوجه نشی کی و کجا!

9. کاربر روبرو از پست مفید m.mouod تشکرکرده است .

m.mouod (چهارشنبه 26 خرداد 89)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 اردیبهشت 03 [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,088 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام و عرض احترام
    به تالار همدردي خوش آمديد. اميدوارم با كسب آگاهي و تلاشي كه انجام مي دهيد بتوانيد آنطور صحيح هست و تمايل داريد زندگي كنيد.

لينك ذيل مي تواند به شما كمك كند:

11. 4 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (چهارشنبه 26 خرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

دست همتون درد نكنه. واقعا خيلي زحمت كشيدين.
    من خيلي زن آرومي هستم برا همين بعضي وقتا بعضي آدما رو مثلا خواهر شوهرمو سواري مي دم. شايد اون گناهي نداشته باشه. هر چي بهم گفته فقط در جوابش لبخند زدم اون هم فك مي كنه خيلي ادم بي خيالي هستم. اينو چندين بار ازش شنيدم كه تو چقدر بي عاري. در حالي كه خودم سوختم و نتونستم جواب بدم. مي دونين چي مي گم؟ خيلي دلم مي خواد عروس خوبي باشم ولي وقتي ياد بديهاش ميافتم سعي مي كنم خودمو زياد بهش نزديك نكنم.
    وقتي خواهر شوهرم سيسموني پسر منم كه مامانم گرفته بود نگاه مي كرد چه ايرادايي كه نگرفت. الان كه بچش مي خواد بدنيا بياد حتما بهم مي گه از كالسكه و روروئك و غيره من استفاده كنه ولي من تصميم دارم بهش ندم.نمي دونم درسته يا نه؟

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

من اگر جای تو بودم کمکش می کردم و به بهانه ی ورود همین بچه کلی شادی و خوشحالی را وارد زندگی ام می کردم .

چه اهمیت دارد که در گذشته چه اتفاقی افتاده تازه خودت هم خوب می دانی که مشکل از خودت است که به موقع جواب ندادی . هزار جور میشه با مردم تا کرد . حتما که کار نباید به دعوا بکشه . اگر به شوخی هم شده بود جوابش را می دادی امروز از جایگاه کودک دست به لجبازی و حسادت نمی زدی .

به هر ترتیب مهم نیست . تو کاری را بکن که خودت را خوشحال می کنه فقط دقت کن زیاده روی نکنی .

اما به نظر من می شود به بهانه ی بارداری خواهر شوهرت تو و همسرت و ...کدورتها را دور بریزید و لذت زمان حال را ببرید .

این دنیا آنقدر کوتاه ست که فردا را که دیده . قدر لحظه ی حال را باید دانست .

14. 4 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (چهارشنبه 26 خرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    73
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,481

Array

خواهر عزیز آروم بودن و اینکه آدم سرش به کار خوردش گرم باشه و تو زندگی دیگران دخالت نکنه خیلی خوبه اما باید مرقب باشید دیگران از این رفتار خوب شما سوء استفاده نکنند و دور از جان شما آدم رو بی عار خطاب نکنند یا نگن فلانی اصلا تو باغ نیست و ...
    پس ferferi عزیز درسته که انسان باید با دیگران با روی باز و گشاده رفتار کنه اما در عین حال باید عزّت نفس هم داشته باشه تا اجازه نده دیگران به هر بهانه ای ازش سوء استفاده کنند. منظورم اینه که هر جا و هر زمان کسی به شما خدای نکرده توهین یا بی احترامی کرد درست نیست مقابله به مثل کنید و مثل خودش بدیهاش رو با بدی جواب بدید و در عین حال نباید اجازه بدید هر کسی هرچی دلش خواست به شما بگه و هیچ جوابی هم از شما نگیره1
    گاهی میشه با یه خوبیه حساب شده یا یک حرکت مناسب مثل یک نگاه پرمعنا جوابی بدید که تاثیرش فوق العاده ماندگار باشه!

16. 2 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (شنبه 29 خرداد 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

فرفری عزیز
    چنان با عزت نفس و وقار با دیگران زندگی کن که اونها همیشه به حال شما غبطه بخورن.

برخوردهای مناسب نسبت به رفتارهای اونها رو باید فرابگیرید ، در کنار اونها باید رفتارهای ناپسند مثل حسد ، عجب و تکبر رو هم از خودتون دور کنید. هم گناه بزرگیه و هم باعث آزار دادن خودتون میشید.
    میشه به کتب اخلاقی در این زمینه مراجعه کنید و یا لینک زیر رو در خصوص راههای درمان حسادت ببینید:
    http://www.hawzah.net/Hawzah/Questions/QuestionView.aspx?LanguageID=1&QuestionID=11519&Su bjectID=78648

در خصوص سوالتون ، بنظر من قبل از اینکه اونها ازتون درخواست کنند که كالسكه و روروئك را از شما بگیرن، شما بعد از اینکه با همسرتون راجع به کالسکه و... صحبت کردید پیشنهاد استفاده از اینها رو به خواهر شوهرتون بدید.
    اگر متقابلا او هم جواب این خوبی رو با خوبی داد که فبها و به خواستتون رسیدید ، ما اگه با بدی جواب داد چیزی از ارزشهای شما کم نمیشه و بدون اینکه بعدها بخواهید این رو به رخش بکشید ، رفتارهای صحیح و همراه با متانت از خودتون نشون بدید.

18. 3 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (شنبه 29 خرداد 89)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)