به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 دی 00 [ 02:26]
    سطح
    62
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 191
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    878

تشکرشده 238 در 114 پست

Array

حس های متناقض در برخورد با خانواده همسر

سلام دوستان عزیز همدردی
    خیلی وقت بود میخواستم اینجا تاپیکی باز کنم و مشورتی با دوستان عزیز داشته باشم چون که فقط اینجاست میشه خیلی راحت احساس ها رو در میان گذاشت و راهنمایی خواست..
    راستش من شخصیت مهرطلبی داشتم از اول ازدواج متوجه شدم و کم کم با توجه به رفتارهام خیلی نرمالش کردم ولی هنوز هم گاهی احساس میکنم از اینکه در خونه خانواده همسر و در حضور من مادرشوهر توجه فراوان و افراطی به همسرم دارن احساس بدی بهم دست میده اصلا تو این شرایط نمیدونم چکار کنم آیا نظاره گر باشم و لبخند بزنم یا اینکه به روی خودم نیارم؟ این تعارفات غیر معمول فقط در حضور من وجود داره و بی نهایت به طرف مقابل احساس اضافی بودن میده.. از طرفی هم احساس میکنم مادرشوهر با این رفتار میخواد به من ثابت کنه که بیش از پیش وابسته به همسر منه.. چون ما بعد از ازدواج ۱ سالی رو خارج از ایران بودیم اونجا ارامش بیشتری داشتم و الان تصمیم گرفتیم که باز هم تلاشمون رو بکنیم و بریم و حالا مادرشوهرم داره خودش رو اماده نشون میده و حتی یگه که من هم میام و زندگی در خارج از ایران رو دوست دارم..در حالیکه من دوری از خانواده م بینهایت برام سخته و این تصمیم مهاجرت رو فقط برای ارامش خودمون گرفتیم.چون تجربه زندگی رو اونجا داشتیم.
    اگه ممکنه راهنمایی کنید که در مقابل این حس تظاهری مادر به مسر چگونه رفتار کنم؟
    و اینکه من خونه همسر متوجه شدم باید تعارف رو کنار بگذارم و خودم از خودم پذیرایی کنم.
    و مورد بعدی احساسم راجع به خواهر همسر هست..پدر و مادرشون روی محل زندگی دخترشون حساسن و همیشه بهش میگن بهترین هارو انتخاب کن و این باعث میشه از لحاظ ماللی اختلاف قابل توجهی بین ما و خواهرش اینا باشه و من واقعا از این لحاظ احساس سرخوردگی میکنم اینکه پدر و مادرم تا حالا کوچکترین دخالت و صحبتی نکردن ولی پدر و مادرهمسرم همیشه با افتخار میگن که دخترشون الان کدوم مسافرت خارجیه و چکار میکنه و .. و این حس ها من رو بی نهایت اذیت میکنه اینکه برای دخترشون بهترین هارو میخوان ولی برای عروسشون بدترین ها طوریکه ما بعد از ازدواج فقط مسافرت شمال رفتیم و به وضوح دیدم که بعد از برگشت ما ناراحت هستن و حسودیشون میشه.
    و در نهایت کافیه هفته ای یک بار رو نتونیم شب نشینی بریم امکان نداره که مادرش خودش دعوت کنه و اونجا هم میریم شاکی هستن و از من میپرسن پس کجایید و خبری ازتون نیست؟اصلا متوجه نیستن که من هم کار و زندگی دارم..
    کلا حس بدی دارم بعد از دیدنشون وتا چند ساعت فکرم خیلی درگیر میشه و تمام حواسم به سمت ایشون و حرکاتشون و حرفهاشون میره و تمرکز کاریم رو از دست میدم..و حس تنفر خیلی اذیتم میکنه..
    چکار کنم که احساسی بهشون نداشته باشم و از این حس تنفر نجات میدا کنم؟
    با تشکر از راهنماییتون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

متاسفانه از این نوع مشکلات خیلی تو این تالار مطرح شده (وابستگی مادر به پسر) و درمانش تو دو تا راه خلاصه میشه..البته نمیشه به همشون همین نسخه رو پیچید ولی میتونه چاره ساز باشه..

اولی اینه که شما هیچ اهمیتی و واکنش سختی به رفتارها و صحبتهای مادر شوهرتون نشون ندین و با ارامش و صبوری و با محبت رفتار کنین و در موعدش نارضایتی خودتونو به همسرتون در میون بذارین..

راه دوم هم اینه که همسرتون با خونوادشون در این باره مشکلشونو حل و فصل کنن و از سوی شما دخالتی صورت نگیره..

اگر شما بینه همسرتونو و خونوادش قرار بگیرین نه تنها مشکل حل نخواهد شد بلکه مشکل گره خواهد خورد..

3. 2 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

باغبان (جمعه 05 آبان 96), زن ایرانی (جمعه 05 آبان 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    878

تشکرشده 238 در 114 پست

Array
    مرسی آقای جوادیان از پاسختون و راهنماییتون
    ولی چند نکته بگم اینکه من نخواستم بینشون قرار بگیرم.. این رفتارها و محبت های اضافی رو مادرشوهرم جلوی من بروز میده به همسرم.. من میخوام ببینم چطوری میتون به درجه ای بی تفاوتی و بی خیالی نسبت به این رفتارها برسم؟ اصلا ایا این حس تنفر من طبیعیه بعد از این مدل رفتارها یا اینکه حسودیم میشه یا نتشی از مهرطلبی من هست؟
    چون این درجه از حسادت رو وقتی میریم خونه خواهرشوهر و بادیدن زندگی لوکسشون به اوج میرسه تو خودم میبینم؟ اونجا چطور میتونم خودم رو آروم کنم؟ متاسفانه نمیددنم چطوری با خوندن کلی مقالات روانشناسی.. چون به وضوح میبینم خواهر هنسر بخاطر فلان مسافرت خارجی از سر زدن و رسیدگی به پدرشون شانه خالی میکنن و کسی هم ازش انتظاری نداره در مقابل انتظارات تماما به سمت منه و همینطور صبوری کردن در مقابل رفتارهها و محبت های افراطیشون به همسر؟

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,821 در 2,406 پست

Array

با سلام

به نظرم مسئله مهر طلبی ،،مسئله ای هست که باید حل بشه ،،،،

لذا روی عزت نفستون بیشتر کار کنید ،،،

ارزشمند بودن خودتون را نباید از دیدی بیرونی برای خودتون تعریف کنید ،،،،باید از درون خودتون را ازشمند بدونید ،،،

اگر به عزت نفس برسیم ،،نیازمند محبت و توجه دیگران نیستیم .

مسئله بعدی به نظرم اینکه ،،،شما زیاد زووم در رفتار دیگران دارید

ما تسلطی به رفتار دیگران نداریم ،،،

آدم ها با توجه به برچسب های ذهنی خودشون ،،رفتار خودشون را نشون میدند ( چه درست چه غلط )،،،

لذا بیشتر روی خودتون تمرکز کنید ،،،تا رفتار خانواده همسرتون .

با این روش می تونید مدیریت بیشتری در بی تفاوتی از رفتار مردم نسبت به خودتون ،،، داشته باشید .

از طرفی رفتار منفعلانه در شما دیده میشه ،،

به نظرم رفتار قاطعانه را بیشتر تمرین کنید .

ویرایش توسط باغبان : جمعه 05 آبان 96 در ساعت 15:05

6. 3 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

بارن (جمعه 05 آبان 96), جوادیان (شنبه 06 آبان 96), زن ایرانی (جمعه 05 آبان 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    878

تشکرشده 238 در 114 پست

Array
    مرسی آقای باغبان عزیز از راهنمایی جامعتون..
    دقیقا همینطوره مهرطلبی من باعث شده اعتماد به نفسم پایین بیاد و رفتار منفعلانه داشته باشم..
    اگه امکانش هیت چند تا مقاله خوب در مورد عزت نفس و رفتار قاطعانه بفرمایید.‌
    من دقیقا رفتار قاطعانه ندارم.. نمیدونم باید چکار کنم؟

8. کاربر روبرو از پست مفید زن ایرانی تشکرکرده است .

باغبان (جمعه 05 آبان 96)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,821 در 2,406 پست

Array

ویرایش توسط باغبان : جمعه 05 آبان 96 در ساعت 23:39

10. 3 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

Eram (شنبه 06 آبان 96), جوادیان (شنبه 06 آبان 96), زن ایرانی (شنبه 06 آبان 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط زن ایرانی نمایش پست ها
    مرسی آقای جوادیان از پاسختون و راهنماییتون
    ولی چند نکته بگم اینکه من نخواستم بینشون قرار بگیرم.. این رفتارها و محبت های اضافی رو مادرشوهرم جلوی من بروز میده به همسرم.. من میخوام ببینم چطوری میتون به درجه ای بی تفاوتی و بی خیالی نسبت به این رفتارها برسم؟ اصلا ایا این حس تنفر من طبیعیه بعد از این مدل رفتارها یا اینکه حسودیم میشه یا نتشی از مهرطلبی من هست؟
    چون این درجه از حسادت رو وقتی میریم خونه خواهرشوهر و بادیدن زندگی لوکسشون به اوج میرسه تو خودم میبینم؟ اونجا چطور میتونم خودم رو آروم کنم؟ متاسفانه نمیددنم چطوری با خوندن کلی مقالات روانشناسی.. چون به وضوح میبینم خواهر هنسر بخاطر فلان مسافرت خارجی از سر زدن و رسیدگی به پدرشون شانه خالی میکنن و کسی هم ازش انتظاری نداره در مقابل انتظارات تماما به سمت منه و همینطور صبوری کردن در مقابل رفتارهها و محبت های افراطیشون به همسر؟
    کمی حسادت و اعتماد به نفس پائین در رفتارهاتون به چشم میخوره.. که میتونین کم کم با کنترل رفتار و مطالعه مقالات کمش کنین..

همه دوس دارن زندگیه لوکس و تجملی با وجود همه امکانات داشته باشن.. ولی وقتی فعلا برای ما میسر نشده , یا باید برای رسیدن به حداقلش تلاش کنیم و یا به همین داشته های فعلیمون راضی باشیم..
    وقتی به داشته های فعلیمون راضی باشیم و دست به مقایسه کردن نزنیم خوشبختیرو احساس خواهیم کرد و وسایل لوکس و تجملی به چشممون نخواهد اومد..

مرحله بعدی هم اینه که شما به رفتارهای دیگران کاری نداشته باشین.. همینکه در حد وظیفه و توانتون رسیدگی بفرمائین کافیه و فکر راضی کردنه دیگران نباشین..

12. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

زن ایرانی (شنبه 06 آبان 96)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام

چیزی که مثل خوره به جون شما افتاده مهر طلبی نیست.حس حسادت و بعد از اون مقایسه کردنه.

خب مادر همسرت به همسرت محبت کنه (انهم از نوع افراطی)، مگه جایگاه شما با مادر همسرت یکیه ؟ که حس حسادت بهت دست میده.اون یک مادره و شما یک همسر.ادم با کسی خودش رو مقایسه میکنه که شرایطش با اون فرد یکسان باشه.به نظرم اتفاقا خوشحال باش که مادر همسرت بهش محبت میکنه و بچه اش رو دوست داره حتی به صورت تظاهر به قول خودت (که نمیشه قضاوت کرد و ادم ها از دل همدیگر خبر ندارن و شاید محبت مادر همسرت واقعی باشه نه ظاهر سازی)

شما مگه چقدر در رفت و امدی منزل مادر همسرت ؟ میری و یه شامی میخوری و میای.چقدر بهت سخت میگذره که میخوای تعارف رو بذاری کنار.مثل یک مهمان برو و بیا.با حفظ حرمت ها و حریم ها و سایر مسائل.
    دلیلی نداره هر رفتاری پدر و مادر شما میکنن ، خانواده همسرت هم داشته باشن اون رفتار رو.مقایسه ممنوع.هر انسانی فکر و منطقی برای خودش داره و چون در مقام پدر و مادر همسرت هستن با احتارم بشنو و فراموش کن.دیگه انقدر مانور نده روش.قدیمیا میگن اگر چوب رو بکنی داخل کندو، صد در صد یه زنبور میاد بیرون و نیش میزنه.

یک ایراد بسیار بزرگی که در نوشته های شما میبینم ،پیش داروی و قضاوت افراد است.که خیلی خانمان سوزه این کار.خودت حس و حال افراد رو میبینی و بلافاصله برداشت میکنی اونا دارن حسادت میکنن.رو چه حساب و منطقی ؟!

خب بپرسن کجایین؟چرا خبری ازتون نیست ؟مگه چی میشه ؟مگه اسمون به زمین میاد.شما هم با لبخند بگو ما همیشه زیر سایه شما هستیم و بحث را ببند.

شما میگی رفتارها و توجه ها رو مادر همسرم فقط جلو من بروز میده.سوالی برایم پیش امده...ایا اگر در عدم حضور شما هم این رفتارها رو برزو بده شما میفهمی ؟!؟!؟!؟ چطوری؟!

حس و حال شما اصلا طبیعی نیست و کینه و نفرت مثل طنابی که دور گردنت پیچوندی داره خفه ات میکنه.این مسائل خیلی پیش و پا افتاده هستن و این همه واکنش دادن اصلا طبیعی نیست .چون تا صفت ناهنجار رفتاری داری که بسیار اسیب زاست : حسادت به مال و اموال دیگران، حسادت به محبت مادر همسرت به همسرت، پیش داوری و قضاوت و اغراق کردن در مسائل ساده.....
    این صفت ها بسیار بد هستن و خیلی زود میتونن به بنیان خانوادت هم اسیب وارد کنن.
    ض
    منا من با اینکه این موضوع رو با همسرت در میون بذاری به شدت مخالفم.مثلا به همسرت بگی من از اینکه مادرت بهت محبت میکنه ناراحتم ؟! خب این میشه نقطه شروع تنش و دعوا و ....
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

14. 2 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

بارن (یکشنبه 07 آبان 96), زن ایرانی (شنبه 06 آبان 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    878

تشکرشده 238 در 114 پست

Array
    مرسی مریم جان از نظرات سازنند ت و اینکه ایرادهای رفتاریم رو گفتی..
    باعث میشه نقاط ضعفم رو بشناسم و بیشتر روش کار کنم..
    طبق نطر شما متوجه شدم توجه بیش از اندازه و زوم کردن رو رفتار دیگران باعث بروز این احساس های من میشه..
    سعی خودم رو میکنم. ممنون

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 مهر 97 [ 22:46]
    سطح
    20
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 90 در 41 پست

Array
    سلام
    چرا باید برات مهم باشه؟ وقتی زندگی شخصی خودت مهمتر از دیگران هست. البته من خودم روابط اجتماعیم خیلی بالاست. فوق العاده منطقی ام. حاضرم شرط ببندم یمتونم با هر ادمی زندگی کنم. و اونو تبدیل کنم به چیزی که من هستم. (منظورم نوع خوب انسانیت هست)
    تو هم میتونی... حالا چه جوری؟
    ببین خونواده همسر مهم هست احترامشم واجبه. ولی اونقدرها نباید اعتنا کنی که زندگی شخصی خودت جسما رویح دچار تضاد شی. دچار کلی استرس و غم و غصه شی.
    ببین اگه مادر شوهره به همسرت رسیدگی میکنه تو هم بهش رسیدگی کن. اگه تو جمع تحویل مییگره توهم شوهرتو تحویل بگیر
    میدونی ازش سن وس الی گذشته دلش میخواد تو دل پسرش باشه.... خب باشه چه اشکالی داره؟
    اگه اینجوری شاد هست خب بذار باشه. تمکرین کن "بیخال بودن" رو خوب تو خودت جا بندازی. و در عین حال خوب بودن.... تو هرچقد که خوب بشای اونا از کاراشون شرمنده میشن اوایل سخت هست ولی به مرور میفهمن چقد اشتباه کردن....
    من همین الان همین لحظه جای تو باشم از خودم شروع میکنم. من تاپیکای زیادی سر میزنم بیشتر جاها نتیجه گرفتم اگه بتونین خودتونو تغییر بدین غالب میشین ب همه... تو دل ادما زندگی میکنین حاکم میشین تو یاد و خاطراتشون...
    رها کن این غم و غصه ها و چه کنم ها و استرس و درد اینکه این چی گفت اون چی فهمید بخدا ادما تو غصه ها کنارت نیستن خودتی و خودت تا اخر عمر همینه...
    محبت میکنه به پسرش توهم تشکر کن تو هم تعیرف کن بگو چه مادره خوبی و از این حرفا... بخدا محبت و خوب حرف زدن معجزه میکنه...
    حرفای منو به دل نیگرید یه وقت. من دوس دارم تموم ادمای دنیا شاد باشن و موفق . باور کن تنها راه حل یانه که گفتم بهت. بی تفاوت باش و خوبی کن یه روز جوابتو میگیری. به خودت روحیه بده. تو هم یه مادر میشی شایدم هستی هروقت حس کردی کسی کاذرش بده خودتو جای اون بذار ببین اون موقع نظرت چیه. به این میگن امپاتی" موفق ترین باشی عزیزم

17. 2 کاربر از پست مفید dr-samira تشکرکرده اند .

بارن (یکشنبه 07 آبان 96), زن ایرانی (یکشنبه 07 آبان 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)