به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 04 دی 95 [ 19:22]
    سطح
    8
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 25 در 11 پست

Array

ازداوج مدرنیته

باسلام خدمت شما دوستان عزیز

من پسری 23 ساله داری مدرک کارشناسی عمران هستم ودرشرف رفتن به خدمت مقدس سربازی ونیم نگاهی هم به معافیت دارم چندی پیش با دختر خانمی تو یکی ازشبکه های مجازی (ایران)باهم به صورت اتفاقی آشنا شدیم که دختر خانم هم محلی ما هست تا یک مدت (6 ماه) باهم به عنوان دوست ازطریق شبکه اجتماعی باهم پیام رد وبدل کردیم تا اینکه یه شناخت نسبی ازخط فکری دخترخانم بدست اوردم وحقیقتش طرزتفکرشو نزدیک به طرز تفکر خودم دونستم وبهش پیشنهاد ازدواج دادم که دوسه باری با مخالفت مواجه شدم . وبلاخره راضی شد حقیقتش من پسری هستم که تا قبل ازاینه هیچ رابطه عاطفی رو تجربه نکردم وشرایط خودم روهم برای دختر خانم گفتم که حداقلش تادوسال دیگه نمی تونم بیام خواستگاریت دختر خانم هم گفت که من هم الان دارم برا کنکور میخوانم ودوتا خواهر بزرگتر ازخودم هم داره که ازدواج نکردن عجله ی برا ازدواج نیست من فقط ازت ایمان واخلاق میخوام الان حدوده 3 ماهی هست که باهم هستیم خداشاهده اصلا یکبار حرف بدی نزدیم منظورم مسائل وحرف های هست که خیلی ازجوان ها دنبالش هستند(رابطه جنسی) گفتیم بزار عشقمون پاک بمونه بلکه خدا هم کمکمون کنه چون واقعا من فرد متعقدی هستم نمازمیخونم مسجد میرم دخترخانم هم نماز میخونه ومتعقد هست ونمیخوایم یکسری ارزش های اخلاقی وانسانی رو زیر سوال ببریم . تنها خطای ما اینه که فقط دور ازچشم خانوادهامون رابطه ی پناهی داریم اونم چون میدونم ما هنوز شرایطشو نداریم مطمئنن مخالفت میکنن ،خصوصیات اخلاقیش هم بگم خدایش بگم تو هرکاری با من مشورت میگیره مثلا عروسی خواهرشه ازم اجازه میگیره بره آرایشگاه و موهاشو درست کنه یا بخواد بره بیرون با خواهرش ازمن مشورت میگیره .اینو هم بگم ازنظرفرهنگی سطح خانواده ها به هم نزدیکه و ازنظر اعتقادی هم من شیعه هستم ودخترخانوم سنی که درمورد اعتقادات باهم حرف زدیم مشکلی نداریم واعتقاد داریم هرکسی میزارن داخل قبر خودش البته یک زنداداش ودامادشون هم شیعه هستند که ازش پرسیدم به مشکل برخوردن از نظر اعتقادی میگه اصلا تنها حرفی که ازش صحبت نمیکنن بحث مذهب هستش .دوستان وقتی میرم سر نماز با خدا حرف میزنم میگم خدایا من وارد همچین رابطه عاطفی شدم درست وغلطشو نمیدونم ولی تو بزرگیت قسم کمک کن دل این دختر خانم نشکنم و خودت کمکمون کن که عشقمون پاک بمونه واقعا همیشه سعی کردیم اگه تلفنی یا از طریق اس ام اس یا بریم بیرون درمورد زندگی مشترک حرف بزنیم وازحاشیه و احساسات بیش ازحد دوری کنیم به عبارتی دیگر یه اصولی رو برا خودمون تعریف کردیم حالا درکل میخواستم نظرتون در رابطه با همچین ازدواجی بدونم ؟

2. کاربر روبرو از پست مفید sajadmn2010 تشکرکرده است .

hamdardiuser (چهارشنبه 25 فروردین 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    لطفا این تاپیکو بخونید

تفاوت فرهنگی و مذهبی با عشقم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 دی 95 [ 19:52]
    سطح
    30
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 120
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second Class3 months registered
    تشکرها
    111

تشکرشده 224 در 94 پست

Array
    معمولا روابط آشنایی قبل از ازدواج مخصوصا اگه پنهانی و بدون اطلاع خانواده ها باشه ریسکش خیلی زیاده.

شما هرگز نمی تونید مانع شکل گیری احساسات در رابطه تون بشید، اینو مطمئن باشید. چون اوائل آشنایی احساسات در اینجور روابط خیلی آرام شروع به رشد میکنه. اول جوانه میزنه و بعد مثل پیچک با گذشت زمان رشدش سریعتر هم میشه.

یعنی هر چقدر هم شما برای رابطه تون اصول و تبصره و ماده و بند هم بزنید ولی باز هم احساسات کار خودش رو میکنه. به نظرم یه سری فعل و انفعالاتی به صورت ناخودآگاه در روان انسان ایجاد میشه که با گذشت زمان معمولا روابط آشنایی به سمت احساس و بعد به سمت وابستگی حرکت میکنه.

قدرت احساسات رو اصلا دست کم نگیرید، احساسات به راحتی میتونه توجیه منطقی به تمام رفتارها بده.

الان اختیار رابطه دست شما و دخترخانم است ولی بعدها اختیار رابطه به دست احساسات شما دو نفره.

خلاصه کلام اینکه روابط اینچنینی آسیب زاست، من اصلا نمیخوام بدبین باشم ولی حرفم اینه که اینجور روابط ریسکش خیلی زیاده.

در مورد اختلاف مذهب هم باید بگم که به نظرم بیشتر فکر کنید، مخصوصا اگه فرد مذهبی هم باشید، این پارامتر مهمیه.
    ویرایش توسط مهرآیین : پنجشنبه 26 فروردین 95 در ساعت 08:15 دلیل: اشکال فنی پیش اومد، متن من دو بار تکرار شد!

5. 3 کاربر از پست مفید مهرآیین تشکرکرده اند .

Ehsaan (دوشنبه 30 فروردین 95), skyzare (پنجشنبه 26 فروردین 95), مدیرهمدردی (پنجشنبه 26 فروردین 95)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام
    امروز حتی برای اشیاء بی جان هم وعده دار دست به انتخاب نمی زنیم.
    مثلا اگر شما دو سال دیگر نیاز به یک گوشی یا لپ تاپ دارید، بعید است که امروز در فروشگاهی آن را انتخاب کنید و از فروشنده بخواهید تعهد کند که تا دوسال دیگر آنرا برایت نگهدارد.
    چون تا آنزمان نسخه های متفاوت و پیشرفته تری در انتخاب شما قرار می گیرد. و علم تکنولوژی جدیدتری ارائه می دهد.

این رابطه ها تعهد آور نیست. مخصوصا برای دختر که خانواده اش نفوذ بیشتری روی او ممکن است داشته باشد.

تصور کنید که آقایی از شما خوشگلتر، پولدارتر، با شرایط بهتر، با اخلاق بهتر با ایمان بهتر و خانواده بهتر و از نظر فرهنگی و مذهبی مناسب تر به خواستگاری آن دختر برود و خانواده هم او را بررسی کنند، آیا دختر می تواند بگوید یک نفر دو سال دیگر می آید که شرایط کمتری دارد و من قصد دارم با او ازدواج کنم؟!!

این تازه یک نقطه ضعف این رابطه ها هست.
    نقطه ضعف دیگر اینست که غالبا دختران و پسران جوان تصور می کنند ازدواج بین دو فرد هست.
    در حالیکه ازدواج نقطه اتصال دو خانواده هست.

فردا روز شما فرزندی دارید که خاله و دایی هایش را خانواده همسرت تامین کرده اند و عمو و عمه هایش را خانواده شما. و بچه های همین دایی ها و خاله ها و عمه ها و عموها هم اضافه می شوند.
    لذا وقتی شما بدون توجه به خانواده ها مخفیانه فقط خودتون دو نفر را در نظر می گیرید هنگام خواستگاری (دو سال دیگر، که البته در اکثر موارد امکانش پیش نمی آید و ضربه عاطفی به دو نفر می خورد)، خانواده ها بر اساس شرایط و فرهنگ خود ممکن است مداخله کنند و مانع شوند. در آن موقع یا باید از خانواده ها عبور کنید، یا از یکدیگر عبور کنید. یا افسردگی و ضربه عاطفی را تحمل کنید.
    همه اینها تازه در شرایطی هست که خودتون تا آن موقع هیچ رشدی نکنید، هیچ اطلاعات جدیدی پیدا نکنید، هیچ احساس چدیدی را تجربه نکنید و ایستا و راکد باشید و تغییری نداشته باشید. که این هم غیر ممکن است. یعنی با تغییراتی که حتما در فکر و احساس و اطلاعات شما می شود نظرات جدیدی در شما شکل می گیرد که منجر می شود نظرتان احتمالا تغییر پیدا کند.
    البته شما هیچ تعهدی نسبت به هم ندارید تا وقتی عقد نکرده اید. اما ضربات عاطفی اجتناب ناپذیر هست.

در مورد تفاوت مذهبی که اکنون یک اسم و نام می بینید و تصور می کنید به خود شما بستگی دارد، باید بدانید دامنه وسیعی خواهد داشت.
    شما می توانید فقط برای کمی آشنایی در خصوص تبعات آن، به صورت سئوالی بین پدر و مادر و خانواده خود طرح کنید که نظرشون در مورد پسری با این مذهب و دختری با این مذهب چیست و اگر مخالف بودند سعی کنید مجابشان کنید که این ازدواج درست هست. شاید شما حتی از همین یک سد نتوانید بگذرید!!

گفتنی هست به غیر از این چند نکته دهها یا صدها نکته دیگر هم وجود دارد که ما در مقالاتی به بعضی از آنها اشاره کرده ایم، لذا بر همین اساس ما مخالف ارذاوج بر اساس رابطه های دختر و پسری به صورت مخفیانه و با وعده و عید به آینده و احساسات شدید آنها هستیم.

لینکهای مرتبط:

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

7. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

Ehsaan (دوشنبه 30 فروردین 95), skyzare (پنجشنبه 26 فروردین 95), tanhaeii (پنجشنبه 26 فروردین 95), tavalode arezoo (شنبه 28 فروردین 95), مهرآیین (پنجشنبه 26 فروردین 95), عشق آفرین (پنجشنبه 08 تیر 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 27 مهر 98 [ 15:02]
    سطح
    62
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    136

تشکرشده 130 در 60 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    جناب مدیر کامل برای شما باز کردن که این رابطه غلطه،من از ایشون عذر خواهی میکنم که بعد از پست کاملشون جسارت کردم.

موردی که میخواستم بگم اینه که با توجه به صحبتای خودتون مثلا اینکه بعد از چند بار مخالفت راضی به این ارتباط شدن و واسه اکثر کاراشون اجازه میگیرن اینجوری برداشت میشه که دختر خانم در حال حاضرم درگیر احساسات شدن متاسفانه، که امیدوارم اشتباه کنم.6ماه زمان کمی نیست واسه وابسته شدن.
    اگه اشتباه نکنم ایشون سنشونم کمه پس به احتمال زیاد معیاراشون ثبات نداره در صورت قبولی کنکور و دانشگاه رفتنشونم شرایط خیلی عوض میشه.

متوسل شدن به دعا هم جلو احساساتو نمیگیره، دوره آشنایی واسه ازدواجم به صورت منطقی 3تا 6 ماهه شما هرچقدم بخواین صحبتاتون وارد فاز احساسی نشه، بعد ازین مدت دیگه حرف و معیار منطقی ای نمیمونه.

پس لطفا یا از طریق خونواده اقدام جدی انجام بدین یا بیش ازین هردوتاتونو درگیر این رابطه بلاتکلیف نکنید به عنوان یه دختر میگم خانوما اکثرا با بلاتکلیفی کنار نمیان و وقتی رابطه طولانی بشه و امیدی بهش نداشته باشن سرد میشن. این لینکو حتما مطالعه کنید

http://www.hamdardi.net/thread-41710.html

واستون آرزوی خوشبختی میکنم.
    ویرایش توسط tanhaeii : پنجشنبه 26 فروردین 95 در ساعت 09:32

9. کاربر روبرو از پست مفید tanhaeii تشکرکرده است .

مدیرهمدردی (پنجشنبه 26 فروردین 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 [ 15:14]
    سطح
    45
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 177 در 80 پست

Array
    سلام .

اساتید نظر دادند ولی من میخوام بگم یعنی برای شما فرقی نداره بچه هاتون ( یا نسل اینده شما ) سنی باشه یا شیعه ؟؟؟! این هم تولید نسل که یکی از اهداف مهم ازدواج هست ....

یا حق
    =============
    ویرایش توسط skyzare : پنجشنبه 26 فروردین 95 در ساعت 11:31

11. کاربر روبرو از پست مفید skyzare تشکرکرده است .

amf66 (پنجشنبه 26 فروردین 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 04 دی 95 [ 19:22]
    سطح
    8
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 25 در 11 پست

Array
    باسلام خدمت دوست عزیز فدای یار سپاس بابت راهنماییتون

ازنظر فرهنگی بین خانواده ها تفاوتی وجود ندارد از نظر مذهبی پدرخودمن وپدربزرگم سنی هستند ومادرم ومادربزرگم شیعه که خودمن هم شیعه شده ام لذا اگرازنظر مذهب با دخترشیعه یا سنی ازدواج کنم برای خانواده من تفاوتی ندارد . اما خانواده دختر خانم هم مخالفتی ندارن چون یک دامادشون ویه عروس شیعه درخانواده دارن
    ------------------------------------------
    دوست عزیزم مهرآیین سپاس بابت راهنماییتون
    بنده منکر احساسات نمیشم ولی درمورد ازدواج حتی سنتی هام این روزها ریسکش بالا هست چیزی که من شاهد بودم تو این هفته که عضو این سایت شدم بیشتر مشکلات که دوستان بیان کردن در ازداوج سنتی اتفاق افتاده البته نمیخوام که خدای نکرده ازدواج سنتی رو را بد جلوه بدم حرف من اینه که ازدواج چه سنتی باشه و چه مدرنیته برای دوامش بستگی به درک وشعور دوطرف داره من دوست خودم ازدواج مدرنیته داشته خودش کرمانشاه و زنش اصفهانی هست چندین سال دارن باهم زندگی میکنند طرف هم میشناسم دختر عمو پسر عمو هستند نرسیده به یه سال طلاق گرفتن
    -----------------------------------------------
    مدیر جان ممنون بابت راهنماییتون
    حرف هاتون کاملا درست ومنطقی هست .نکته ی اشاره کنم چون تو خانه ما بنده فرزند ارشد خانواده هستم و پدرومادرم چون تو این سال ها اعتمادشون کاملا بدست آوردم وخدایش هیچ وقت به خودم اجازه ندادم بهشون خیانت کنم معمولا کسی رو تصمصیم گیری هام وانتخاب های که دارم دخالت نمیکنه بارها هم ازدختر خانم پرسیدم میگه پدر من یا خانواده من هیچ وقت من رو به خاطر انتخاب هام اجبار نمی کنن و نه تنها بلکه خواهرهای دیگه م را درضمن اشاره کنم داماد بزرگشون هم با خواهر بزرگ این دختر خانم ازدواجشون مدرنیته اما ازنوع دانشجویی بوده که حتی پسره چهار سال امده ورفت تا خانواده دختر خانوم راضی کنند. دلیل مخالفت خانواده دختر خانم هم این بوده که دختر به شهرستان نمیدن دخترخانم میگه پدر من فقط میگه پسر اخلاق وایمان داشته باشه اهل مواد مخدر نباشه و یه کاری داشته باشه معیشت زندگیشون بچرخونه کافیه ازنظر سطح توقعات هم خانواده پر توقعی نیست چون یه دخترو تازه فرستادن خانه بخت و با وجود اینکه لیسانس داره و شاغل هم هست ماهی دومیلیون حقوق داره 100تاسکه مهرش کردن و 8میلیون طلا درحالی که داماد از نظر تحصیلات پایین تر از دخترخانم هست ومغازه دار هست .به نظرتون من چیکار کنم؟ اگه مثلا خواهرمو یا مادرمو درجریان این قضیه بزارم خوبه؟یا داییم؟ تو زندگی پسری نبودم اصلا درگیر این جور روابط بشم وحتی بوده اطرافیان ودوستان هم بهم میگفتن اصلا بعید میدونم که احساسی در وجود شما باشه منم درجوابم میگفتم الان موقع عاشق شدن ودرگیرشدن تو روابط عاطفی نیست به موقع خودش
    ------------------------------------------------------------
    دوست خوبم ونازنینم سپاس بابت راهنماییتون تنهایی
    شایدهم حرف شما درسته باشه اما طبیعتا خانم ها خیلی احساسی تر هستند نسبت به آقایون دختر خانم 20 سال داره اتفاقا خودمم هم این سوال رو پرسیدم از دختر خانم که ممکنه تو بری دانشگاه کیسه بهتری برات پیدا بشه ومن رو فراموش کنی ورفتار با من تغییر کنه که ازحرف من ناراحت شدن و گفتن که دله یا کاروانسرا که هروزیکی بیاد تو دلم .بعید میدونم که ازاون خانواده های باشن که ظاهر بین باشن چون خداییش تو ازدواج های قبلیشون نشون داده که دنبال چهره زیبا نیستن به نظر شما اگه خانواده مثلا مادرمو یا خواهرم یا داییم درجریان بزارم خوبه؟ به دختر خانم هم گفتم ای کاش حداقل درمورد من با یکی ازاعضا خانوادت حرف میزدی مثلا با یکی از خواهرات
    ---------------------------------------
    دوست خوبم ممنون بابت نظرتونskyzare

دراین مورد هم از دختر خانم پرسیدم که من شیعه وت تو سنی اگه ازدواجی اتفاق بیفته و صاحب فرزندی بشیم . فرزندمان باید پیرو کدام مذهب باشد ؟که ایشون پاسخ دادند بچه باید پیرو مذهب پدر باشد
    نه تنها این سوال بلکه سوال های اعتقادی دیگه هم پرسیدم که مثلا من محرم به هیئت میرم تو مخالفتی نداری؟که ایشون هم گفتن تو که در مراسمات شرکت کنی من هم همراهیت میکنم وباهات میام من الان خودم دوستی دارم که همسرش سنی هست و بارها دیدم که با همسرش تو جلسات مذهبی شرکت کرده این دیدگاه ها واختلاف نظرهاکه امروز بین مردم شیعه وسنی به وجود امده واقعا برخلاف میل باطنی دوطرف هست و اینو یکسری افرادخاص تو گوش مردم فروکردن و باعث شده تو ذهن مردم جا بیفته
    ویرایش توسط sajadmn2010 : پنجشنبه 26 فروردین 95 در ساعت 12:13

13. کاربر روبرو از پست مفید sajadmn2010 تشکرکرده است .

skyzare (پنجشنبه 26 فروردین 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 [ 15:14]
    سطح
    45
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 177 در 80 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajadmn2010 نمایش پست ها

دوست خوبم ممنون بابت نظرتونskyzare

دراین مورد هم از دختر خانم پرسیدم که من شیعه وت تو سنی اگه ازدواجی اتفاق بیفته و صاحب فرزندی بشیم . فرزندمان باید پیرو کدام مذهب باشد ؟که ایشون پاسخ دادند بچه باید پیرو مذهب پدر باشد
    نه تنها این سوال بلکه سوال های اعتقادی دیگه هم پرسیدم که مثلا من محرم به هیئت میرم تو مخالفتی نداری؟که ایشون هم گفتن تو که در مراسمات شرکت کنی من هم همراهیت میکنم وباهات میام من الان خودم دوستی دارم که همسرش سنی هست و بارها دیدم که با همسرش تو جلسات مذهبی شرکت کرده این دیدگاه ها واختلاف نظرهاکه امروز بین مردم شیعه وسنی به وجود امده واقعا برخلاف میل باطنی دوطرف هست و اینو یکسری افرادخاص تو گوش مردم فروکردن و باعث شده تو ذهن مردم جا بیفته
    سلام .

خواهش می کنم .

من اول قسمت اخر سوال شما رو جواب بدم ...من با سنی ها مشکلی ندارم حتی یکی از دوستان خودم در دانشگاه توی خوابگاه سنی بود .. حالا خیلی صمیمی نبودیم ولی من حتی بهش عید رو پیام تبرک می دادم و هیچ گاه اعتقاداتش رو به سخره نمی گرفتم ...این در حالی هست که خودم به شدت نسبت به امام اول اعتقاد قوی دارم و حتی خدا رو به خاطر شیعه بودنم شاکر ام ....
    =================

من هنوز هم معتقدم ام این ازدواج به صلاح شما نیست .... وقتی ادم ها مذهب هاشون یکی هست مثلا هر دو شیعه ...باز هم توی مسائل اعتقادی و دینی دیده شده که به مشکل بر می خوردند ... ولی اگه واقعا میخواید بهتر رسما برید خواستگاری ... شاید اصلا خانواده اش مخالف شما باشن یا برعکس خانواده شما مخالف اون ها باشند .... دیگه رابطه رو کش ندید ... با خانواده در میون بذارید و رسما برید خواستگاری ... یه چیز دیگه این که تاثیر پذیری بچه ها از مادرشون خیلی بیشتر هست ......چون بیشتر وقتشون رو با اون سپری می کنن ....این ها صرفا از سر دلسوزی بود که گفتم وگرنه بنده اصلا خصامتی با سنی ها ندارم ..

ویرایش توسط مدیرهمدردی : شنبه 28 فروردین 95 در ساعت 08:58 دلیل: سئوال مدیریتی خاص ایشون از مدیر ،خصوصی جواب داده شد.

15. کاربر روبرو از پست مفید skyzare تشکرکرده است .

amf66 (پنجشنبه 26 فروردین 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 دی 95 [ 19:52]
    سطح
    30
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 120
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second Class3 months registered
    تشکرها
    111

تشکرشده 224 در 94 پست

Array
    یه جوری مینویسید مدرنیته انگار داریم بحث جامعه شناسی میکنیم!

من اصلا بحثم بین ازدواج مدرن و سنتی نیست من میگم که آشنایی پنهانی اونم در مدت زمان دو ساله خیلی جالب نیست مگر اینکه خواستگاری رسمی بکنید و زیر نظر خانواده ها باشید. ا

ین حرفهام شعار نیست و در عمل دیدم آشنایی که زیر نظر خانواده ها باشه خیلی واقع گرایانه تر و بدور از احساسات شدید است. مخصوصا دختر دیگه تکلیفش رو با خودش میدونه و از این بابت استرسی نداره.
    برای یه دختر هر لحظه امکان ازدواجش هست و اگه با شما ارتباط داشته باشه خواسته و ناخواسته شاید خیلی از خواستگارهاش رو رد کنه به امید اینکه شما میرید خواستگاریش. آیا شرایط دو سال بعد رو شما می تونید صد در صد تضمین کنید که همه چی موافق میل شما دو نفر پیش میره؟ فقط خدا میدونه که تا 2 سال بعد چه اتفاقاتی میتونه بیفته.

من حرفم اینه که این روابط ریسکش زیاده اونم مخصوصا با توجه به طولانی بودن زمان آشنایی(البته در مورد شما میشه دوستی) . پس خودتون رو برای پرداخت بهای این نوع آشنایی آماده کنید. خیلی صحبت نمی کنم چون میدونم که معمولا افراد اینجور مواقع تصمیمشون رو از قبل گرفتند و الان شما هم مصمم به ادامه رابطه هستید.

راستی یه اصطلاحی هست که به این نوع روابط میگن قمار. شاید کلمه درستی نباشه ولی واقعیت این نوع آشنایی ها رو خیلی خوب نشون میده. شاید شما برنده این قمار بشید و ازدواج سر بگیره و از اون طرف شاید بازنده از پای میز بلند شدید اونوقت باید بهایش رو بدید، گذران وقت مفید، استرسهای رابطه، شاید شکست عاطفی و ....

بازم میگم این حرفها شعار نیست و حداقل منی که در کلانشهر زندگی میکنم و اطرافم این نوع روابط رو دیدم میگم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 29 اردیبهشت 97 [ 13:07]
    سطح
    25
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 60
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 37 در 24 پست

Array
    سلام
    می خوام یه سوال ازت بپرسم برو بشین با خودت خلوت کن و به دور از احساسات در کمال صداقت با خودت جوابش رو بده
    تو قبل از اینکه با این دختر خانم آشنا بشی قصد ازدواج داشتی یا الان که می شناسیش دنبال ازدواجی؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)