به انجمن خوش آمدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
 1. #1
  ((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

  آخرین بازدید
  امروز [ 14:08]
  تاریخ عضویت
  1386-6-25
  نوشته ها
  9,016
  امتیاز
  238,764
  سطح
  100
  Points: 238,764, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 65.0%
  دستاوردها:
  VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
  نوشته های وبلاگ
  7
  تشکرها
  22,851

  تشکرشده 36,306 در 6,684 پست

  حالت من
  Sepasgozar
  Rep Power
  0
  Array

  * 15 خطر در کمین ازدواج


  15خطر در کمین ازدواج


  غالبا دیده شده است دختران جوان قبل ازازدواج , تصورات و باورهایی غلط در مورد ازدواج دارند و بر اساس این اندیشه های اشتباه دست به انتخاب همسر می زنند ,لذا پس از ازدواج احساس شکست یا نارضایتی از زندگی می کنند . دراین مقاله به 15 باور غلطی اشاره می کنیم که هر کدام از انها به صورت خطر بالقوه و جدی ازدواج ما را تهدید می کند .

  1- باید با کسی ازدواج کنم که از همه نظر کامل باشد .

  انسانها ترکیبی از ضعف ها و قوت ها هستند اگر چه در نوع و شدت نقاط قوت و ضعف تفاوت دارند. لیکن تصور یک انسان کامل و ایده آل که هیچ مشکلی نداشته باشد بیشتر در تصور یک فرد خیالاتی جا می گیرد تا درواقعیت.
  هنگام ازدواج باید دقت کرد که به نقاط ضعف و قوت همسر آینده مان پی ببریم و ندیدن ضعف های ایشان ,دلیل بر نبودن آن نیست , بلکه حاکی از عدم شناخت ماست .
  چرا چنین نگاه ایده آل گرایانه به همسر آینده موجب شکست در ازدواج می شود؟.
  جواب: اگر با عدم شناخت کافی تصور کنیم با فرد کاملی ازدواج کرده ایم ,پس از ازدواج بتدرج به ضعف های همسرمان پی برده و احساس شکست می کنیم .

  2-بعد از ازدواج می توانم همسرم را تغییر دهم .
  تغییر: فرایندی انرژی بر , زمان بر و نسبتا دشواری می باشد . وقتی که قصد تغییر دیگری را داریم علاوه برسختی های قید شده نیاز به خواست فرد مخاطب و همچنین عدم مقاومت او دارد .
  از آن جا که انسانها نسبت به تغییرات اجباری از طرف دیگران مقاوم هستند و نیاز به تغییر در زندگی های آشفته بیشتر احساس نیاز می شود ,لذا مجموعه عوامل فوق باعث می شود که احتمال تغییر به شدت کاهش یابد . علت بالا بودن آمار طلاق اشاره به این مهم دارد که همسران در مشکلات زناشویی کمتر حاضر به اعمال تغییر در روش و منش خود هستند .از طرفی مشکلات شخصی نسبتا پایدار و تقریبا با ثبات هستند .

  3-اگر با فرد خاص ازدواج کنم خوشبخت می شوم .
  خوشبختی یک احساس درونی هست که به شخص یا شی ءخاصی بستگی ندارد . اگر هنگام ازدواج این خوشبختی را صرفا به یک شخص گره بزنیم , پس از ازدواج بزودی متوجه می شویم که اشتباه کردیم .
  الف)اگر با فرد مذکور ازدواج کنیم بزودی درمی یابیم این فرد نیز چون دیگران بوده است و صرفا به خاطر جذابیت و نیازهای عاطفی و جنسی و دسترسی به ایشان ازدواج ما صورت گرفته است و پس از عادی شدن ارتباط متوجه می شویم که خوشبختی ما فراتر از این فرد خاص بوده است .
  ب) اگر با فرد دیگری ازدواج کنیم هر مشکل و دردسری که درهمه زندگی ها کم و بیش وجود دارند (به اشتباه) به این مسئله ربط می دهیم که بافرد خاص ازدواج نکرده ایم و همیشه به سادگی هرشکستی را در زندگی به عدم وصال به آن فرد خاص نسبت می دهیم و از حل منطقی مشکلات سرباز می زنیم .

  4- ازدواج, راه حل مشکلات
  واقعیت ازدواج با مسائل و جوانب مختلفی همراه هست که مسئولیت های سنگین را بردوش زوجین می گذارد. لذا در دل خود مشکلاتی جهت حل کردن دارد . بنابراین ازدواج غالبا با مشکلات جدیدی همراه هست . نه این که به عنوان راه حل مسائل پیشین کاربرد داشته باشد. دختران و پسران نیاز است قبل از ازدواج به حل مشکلات مختلف خود اعم از مشکلات فردی ,بین فردی و .... اقدام کنند .تا هم تمرینی برای حل مسائل ازدواج باشد و هم فارغ از مشکلات مجردی وارد زندگی متاهلی شوند .

  5- ازدواج راه کسب استقلال است .
  استقلال نیاز به حس مسئولیت پذیری و انجام بهینه وظایف دارد . اگر چنین تمرینی در زمان مجردی به خوبی صورت نگیرد پس از ازدواج هم به خاطر ورود به بافت خانوادگی جدید بازهم فرد با مشکل عدم استقلال روبروست . معمولا وابستگی به خاطر این است که خود فرد قادر به انجام صحیح وظایفش نیست و نیاز مفرط به حمایت دیگران دارد . لذا پس از ازدواج هم همسرش جایگزین والدین و خانواده اصلی اش می شود و استقلال در زندگی جدیدش نیز مورد تهدید واقع می شود .

  6- ازدواج, یعنی آرامش .
  آرامش هم چون خوشبختی یک حس و نفسیردرونی آدمی از شرایط و موقعیت هاست .
  لذا کسی که نمی تواند پیش از ازدواج به چنین مفهومی دست یابد , پس از ازدواج هم از درک آرامش عاجزاست . زوجین زیادی هستند که می گویند با ازدواج آرامش خودرا ازدست داده اند .
  اما زوجینی که پس ازازدواج از آرامش حاکم بر خانواده راضی اند تصریح می کنند که آنها همواره با موقعیت ها و شرایط سازگار بوده اند و این آرامش را همیشه حتی قبل از ازدواج تجربه نموده اند .

  7- راه فرار .
  گاهی فشارهای زندگی روی جوان آنقدر شدید است که قدرت تصمیم گیری و حل مسئله را از او می گیرد.و برای خلاص شدن از مشکلات و فرار ازموقعیت خانواده به اشتباه ازدواج را به عنوان راه آزادی خود می گیرد . معمولا این جوانان دست به انتخاب نادرست می زنند و چون به فکر راه فرار بوده اند ,دقت کافی در انتخاب همسر نمی کنند و با نگاهی مسامحه آمیز به مسئله نگاه می کنند . لذا پس از ازدواج بزودی متوجه می شوند که از چاله ای در آمده و به چاه افتاده اند .
  در این گونه موارد به جوانان توصیه می شود با مراجعه به جلسات مشاوره خانواده راههای حل مسئله و برون رفت از بحران ها را بیاموزند و سپس در شرایط مناسب تصمیم به ازدواج بگیرند .

  8- دوستی قبل از ازدواج لازمه یک ازدواج موفق است .
  متاسفانه این اشتباه روز به روز در بین جوانان بیشتر می شود . ازانجا که این دوستی ها براساس مسائل احساسی و جذابیت های نخستین، بین 2 نفر صورت می گیرد , به کلی زمینه یک ازدواج موفق را به مخاطره می افکند .
  به همین علت است که اکثر این دوستی ها به ازدواج ختم نمی شود و آنها هم که ختم می شوند یا با مشکلات شدیدی مواجه می شوند یا به طلاق. و درصد بسیار ناچیزی از این ازدواج ها موفقیت را درک می کنند . از طرفی بسیاری از ازدواج ها هم که به ازدواج سنتی شهرت دارند , به موفقیت ختم می شوند .لذا دوستی های قبل از ازدواج نه این که به موفقیت در ازدواج ختم نمی شود ,به عکس دراکثر مواقع موجب شکست درزندگی می شود . بهتر است دوستی قبل از ازدواج ,به صورت آشنایی قبل از ازدواج و تحت نظر خانواده ها و به صورت خواستگاری رسمی صورت بگیرد و به جای مسائل احساسی دختر و پسر به مسائل منطقی فرایند شناخت منجر شود .
  در بسیاری موارد دیده شده است دوستی های قطع شده قبل ازازدواج , خود معضلی بر سراه دختر و پسر به هنگام ازدواج پدید می آورند .
  اگر به هنگام ازدواج به دوستی های پیشین اشاره شود یکسری مشکلات شروع می شود و اگر پنهان کنند , همیشه نگران آشکار شدن روابط قبلی خود هستند و این مسئله تنش زیادی را در زندگی زناشویی ان ها ایجاد می کند .

  9- ازدواج به خاطر رضایت والدین و دیگران .
  ازدواج مهمترین تصمیم گیری و انتخاب هر فرد در طی دوره زندگی اش است و مسلما عواقب این انتخاب قبل از هرکس , گریبانگیر خود فرداست . لذا اگرچه مشورت گرفتن از دیگران کاری پسندیده است ,لیکن باید رضایت قلبی دختر یا پسر به هنگام ازدواج حاصل گردد تا مسئولیت انتخاب خود را در ازدواج بپذیرد .

  10- به خاطر اصرار و فشار والدین .
  اگر جوانی تحت فشار والدین و دیگران ازدواج کند , علاوه براین که ممکن است هیچوقت احساس آرامش و خوشبختی نکند , همچنین ممکن است فشارهای بعدی والدین در سایر زمینه های زندگی او تاثیر بگذارد و نارضایتی و درپی آن شکست زندگی زوجین را ایجاد کند . قاطعیت و انعطاف دو خصوصیت ضروری مورد نیاز درزندگی است که جوانان حتی قبل از ازدواج باید آن را در رابطه با خانواده اصلی خود تمرین کنند .

  11- ازدواج راه سعادتمند ی است .

  12- ازدواج یعنی تکامل .
  دو بند فوق اغراق در اهمیت ازدواج است . درواقع ازدواج هدف زندگی نیست حتی تنها راه خوشبختی و تکامل نیست . ازدواج اگر چه مسیر مهمی در رسیدن به مقصداست .لیکن تنها راه نیست . اگر کسی تنها راه خوشبختی را ازدواج بداند آنگاه تحت فشارهای اجتماعی مجبور است به هر ازدواجی تن دهد تا بدبخت نماند . درحالیکه ازدواج موفق و با شناخت کافی می تواند راه رشد را تسهیل کند , در غیر اینصورت خود ازدواج مانعی بر سر راه تکامل و خوشبختی است .

  13- ازدواج باعث مسئولیت پذیری است .
  درواقع دقیقا به عکس است. یعنی فرد باید مسئولیت پذیر باشد تا به سراغ ازدواج برود .کسی که قبل از ازدواج از انجام وظائف فردی و اجتماعی خود سرباز می زند چگونه پس از ازدواج مسئولیت پذیرمی شود.
  این هشداری به والدین است که به اجبار برای فرزندان بی مسئولیت خود , همسری انتخاب نکنند یا آنها را تشویق به ازدواج نکنند . چون مسئولیت حل مسائل زناشویی فرزندشان نیز گریبانگیر آن ها خواهد شد .

  14- ازدواج هر كس تابع تقدیر و سرنوشت است.
  این اشتباه منجر می شود كه دختران و پسران و خانواده هایشان به اندازه كافی در تحقیق و بررسی و شناخت همسر دقت نكنند. و اهمالكاری و بی مهارتی خود را به گردن تقدیر بیندازند. بسیاری هم برای فرار از مسئولیت انتخاب همسر، با یك استخاره كار خود را راحت می كنند. و اینگونه نقش اندیشه و اختیار خود را نادیده می گیرند.

  15 - مهریه تضمین كننده ازدواج است.
  متاسفانه اغلب دختران و پسران و همچنین خانواده ها از فلسفه مهریه بی خبرند.
  مهریه مانند یك كادو و هدیه ایست كه داماد باید با همه وجود خواهان پیشكش كردن به عروس خانم باشد. علاوه بر اینكه نقش عاطفی دارد، می تواند بخشی از آن به صورت نقدی، كمكی به خانواده عروس جهت تهیه مایجتاج اول زندگی و جهیزیه باشد. طبیعی است كه مقدار آن باید متناسب با توانایی اقتصادی طرفین و با رضایت كامل باشد.
  معمولا مهریه های سنگین ، تخفیف گرفتن ها، و چك و چك كردنها و ... .همه و همه اولا منجر به از بین رفتن نقش محبتی و عاطفی مهریه می شود، ثانیا باعث كدورتهایی می شود كه گاها تا آخر عمر با عروس و داماد و خانواده هایشان باقی می ماند. و ثالثا نقش تثبیت كننده ای هم در پیوند زناشویی ندارد و سوء برداشتهایی نسبت به اساس مهریه است.
  بهتر است به مسائل حقوقی ازدواج و مسائل روانشناختی در انتخاب همسر دقت شود تا از اشتباهات 15 گانه فوق كه به صورت خطر در كمین ازدواج نشسته است ،‌ جلوگیری شود.  منبع : www.hamdardi.net

  .


 2. 17 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

  sara1394 (یکشنبه 06 دی 94), Shayan68 (دوشنبه 21 مهر 93), نینا26 (دوشنبه 08 دی 93), مدیرهمدردی (جمعه 11 آذر 90), بانوی آفتاب (سه شنبه 25 خرداد 95), صداقت بی پایان (چهارشنبه 27 شهریور 92)

 3. #2
  عضو عادی

  آخرین بازدید
  شنبه 26 فروردین 91 [ 16:59]
  تاریخ عضویت
  1390-2-10
  نوشته ها
  37
  امتیاز
  1,401
  سطح
  21
  Points: 1,401, Level: 21
  Level completed: 1%, Points required for next Level: 99
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  1 year registered1000 Experience Points
  تشکرها
  66

  تشکرشده 69 در 29 پست

  Rep Power
  0
  Array

  RE: * 15 خطر در کمین ازدواج

  نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی

  15خطر در کمین ازدواج  8- دوستی قبل از ازدواج لازمه یک ازدواج موفق است .
  متاسفانه این اشتباه روز به روز در بین جوانان بیشتر می شود . ازانجا که این دوستی ها براساس مسائل احساسی و جذابیت های نخستین، بین 2 نفر صورت می گیرد , به کلی زمینه یک ازدواج موفق را به مخاطره می افکند .
  به همین علت است که اکثر این دوستی ها به ازدواج ختم نمی شود و آنها هم که ختم می شوند یا با مشکلات شدیدی مواجه می شوند یا به طلاق. و درصد بسیار ناچیزی از این ازدواج ها موفقیت را درک می کنند . از طرفی بسیاری از ازدواج ها هم که به ازدواج سنتی شهرت دارند , به موفقیت ختم می شوند .لذا دوستی های قبل از ازدواج نه این که به موفقیت در ازدواج ختم نمی شود ,به عکس دراکثر مواقع موجب شکست درزندگی می شود . بهتر است دوستی قبل از ازدواج ,به صورت آشنایی قبل از ازدواج و تحت نظر خانواده ها و به صورت خواستگاری رسمی صورت بگیرد و به جای مسائل احساسی دختر و پسر به مسائل منطقی فرایند شناخت منجر شود .
  در بسیاری موارد دیده شده است دوستی های قطع شده قبل ازازدواج , خود معضلی بر سراه دختر و پسر به هنگام ازدواج پدید می آورند .
  اگر به هنگام ازدواج به دوستی های پیشین اشاره شود یکسری مشکلات شروع می شود و اگر پنهان کنند , همیشه نگران آشکار شدن روابط قبلی خود هستند و این مسئله تنش زیادی را در زندگی زناشویی ان ها ایجاد می کند .


  با پوزش فراوان ،

  بنده به چند مورد از این بندها معترض هستم که فعلا فقط یک مورد رو اشاره می کنم :

  1. انسان ها حتی در انجام امور غریزی شان هم به آموزش نیازمندند . به عنوان مثال ، حتی شیر مکیدن از سینه ی مادر هم باید به نوزاد کمک کرد چون در ابتدا ، دهان او هنوز قدرت لازم را ندارد . آن وقت چطور ما به عنوان انسان های فهیم و عاقل و بالغ انتظار داریم در موضوعی مثل برقراری و مدیریت ارتباط با جنس مخالف که یک مساله ی چندین لایه و پیچیده است ، دو نفر ( پسر و دختر ) که از ارتباط با هم محروم بوده اند و خصوصا در خانواده های سنتی و مذهبی به یک باره از " قوطی تجرد " خارج و با چیزی به نام ازدواج و همسر رو به رو می شوند ، بدون سابقه و تجربه و آموزش ، نتیجه ی خوبی نصیب دو طرف شود ؟

  2. فرموده اید خیلی از ازدواج های سنتی موفق است . بفرمایید ملاک سنجش این موفقیت چیست ؟ سکوت زن و شوهر به خاطر ترس از تابوی طلاق یا آبروریزی و سرافکندگی و شماتت خانواده و طرد ؟! این که در شهرستان های کوچک و سنتی آمار طلاق کمتر است ، نشانه ی توفیق و رضایتمندی نیست ، بلکه مبین وجود یک سیستم عرفی نیرومند و تابعیت چشم و گوش بسته ی مردم از آن است . به زیان ساده تر ، آحاد مردم از ترس مواجه شدن با عرف و بلکه شرع ، سختی ها و زجرها را به جان می خرند و از ترس طرد شدن و انگ خوردن دم بر نمی آورند . 4. 4 کاربر از پست مفید tvcdk تشکرکرده اند .

  tanhaee (یکشنبه 24 مرداد 95), tvcdk (جمعه 11 فروردین 91), نینا26 (دوشنبه 08 دی 93)

 5. #3
  عضو کوشا

  آخرین بازدید
  چهارشنبه 20 دی 91 [ 22:24]
  تاریخ عضویت
  1387-7-22
  نوشته ها
  227
  امتیاز
  5,482
  سطح
  47
  Points: 5,482, Level: 47
  Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Veteran5000 Experience Points
  تشکرها
  932

  تشکرشده 968 در 217 پست

  Rep Power
  35
  Array

  RE: * 15 خطر در کمین ازدواج

  ممنون اقای مدیر از مطلب مفیدتون سوالی داشتم که امیدوارم جواب بدید و اون اینکه
  ازدواج یعنی چی؟
  چرا باید ازدواج کنیم؟ اصلا چی میشه که ازدواج کنیم؟ (خوب مسلمه از نظر هرکسی دلیلی وجود داره منحصر بفرد که باعث چیزی به اسم ازدواج میشه من اون جوابیرو میخوام که همه تاییدش میکنن)
  چقدر میشه به این نوشته ها اعتماد کرد و توی ازدواج بکار برد؟
  با این مقاله من اینطور استنباط کردم که حتی وجود یکی از این مسایل توی ازدواج یعنی اشتباه
  ایا درست فهمیدم یا نه؟


 6. #4
  ((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

  آخرین بازدید
  امروز [ 14:08]
  تاریخ عضویت
  1386-6-25
  نوشته ها
  9,016
  امتیاز
  238,764
  سطح
  100
  Points: 238,764, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 65.0%
  دستاوردها:
  VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
  نوشته های وبلاگ
  7
  تشکرها
  22,851

  تشکرشده 36,306 در 6,684 پست

  حالت من
  Sepasgozar
  Rep Power
  0
  Array

  RE: * 15 خطر در کمین ازدواج

  با سلام
  لطفا دوستان سئوالات خود را در انجمن سئوالات مشاوره مطرح کنند.و اگر در مورد مقالات ابهام دارند می توانند لینک مقاله را در سئوال خود درج کنند.
  لذا پستهای اخیر که ذیل مقاله به عنوان ابهام و سئوال مطرح شده است باید جابجا گردد.
  با تشکر

 7. #5
  عضو عادی

  آخرین بازدید
  سه شنبه 19 تیر 97 [ 12:34]
  تاریخ عضویت
  1394-9-25
  نوشته ها
  45
  امتیاز
  4,015
  سطح
  40
  Points: 4,015, Level: 40
  Level completed: 33%, Points required for next Level: 135
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  1000 Experience Points1 year registered
  تشکرها
  852

  تشکرشده 48 در 28 پست

  Rep Power
  0
  Array
  نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
  6- ازدواج, یعنی آرامش .
  آرامش هم چون خوشبختی یک حس و نفسیردرونی آدمی از شرایط و موقعیت هاست .
  لذا کسی که نمی تواند پیش از ازدواج به چنین مفهومی دست یابد , پس از ازدواج هم از درک آرامش عاجزاست . زوجین زیادی هستند که می گویند با ازدواج آرامش خودرا ازدست داده اند .
  اما زوجینی که پس ازازدواج از آرامش حاکم بر خانواده راضی اند تصریح می کنند که آنها همواره با موقعیت ها و شرایط سازگار بوده اند و این آرامش را همیشه حتی قبل از ازدواج تجربه نموده اند .
  با سلام

  پيام آيه کريمه زير از سوره روم را چگونه با مطلب فوق سازگار مي‌دانيد؟

  و مِن آياتِه أن خلق لکم مِن أنفسکم أزواجاً لتسکنوا إليها

  و از نشانه​هاي او اين است که برايتان از خودتان همسراني قرار داد تا به آنها آرامش يابيد.

  ؟


 8. #6
  ((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

  آخرین بازدید
  امروز [ 14:08]
  تاریخ عضویت
  1386-6-25
  نوشته ها
  9,016
  امتیاز
  238,764
  سطح
  100
  Points: 238,764, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 65.0%
  دستاوردها:
  VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
  نوشته های وبلاگ
  7
  تشکرها
  22,851

  تشکرشده 36,306 در 6,684 پست

  حالت من
  Sepasgozar
  Rep Power
  0
  Array
  نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi99g نمایش پست ها
  با سلام

  پيام آيه کريمه زير از سوره روم را چگونه با مطلب فوق سازگار مي‌دانيد؟

  و مِن آياتِه أن خلق لکم مِن أنفسکم أزواجاً لتسکنوا إليها

  و از نشانه​هاي او اين است که برايتان از خودتان همسراني قرار داد تا به آنها آرامش يابيد.

  ؟


  با سلام و احترام
  آرامش معطوف به متغیرهای متفاوتی هست. پس ارکان آرامش متعددند.
  آرامشی که در آیه مذکور مورد اشاره قرار گرفته است متوجه مسائل جنسی و عاطفی ناشی از تجرد هست که با ازدواج به نتیجه می رسد. بدیهی هست آن بخش از جوانب آرامش که ناشی از مسائل دیگر زندگی هستند باید در جای خود بررسی شوند.
  یک مثال جهت شفاف سازی:
  کسی به خاطر اینکه بینایی خود را از دست می دهد آرامشش را از دست می دهد.
  کسی چون ورشکست شده است ممکن است آرامش خود را از دست بدهد.
  یکی به خاطر اینکه فردی او را تهدید به مرگ کرده است آرامش خود را از دست داده است.
  یکی به خاطر اینکه به سرطان دچار شده است آرامش خود را از دست داده است.
  بدیهی اینست که توقع نیست با ازدواج همه این نا آرامی ها به آرامش تبدیل شود.

  از طرف دیگر واقعیات هم به این مسئله اشاره دارد.
  یعنی زوجینی هستند که علیرغم ازدواج آرامش ندارند. و این آیه قرآن را رد نمی کند. چون ناآرامی به خاطر اصل ازدواج نیست بلکه به سایر متغیرهای تاثیر گذار بر آرامش مربوط می شود. که ما اتفاقا در بند 6 به همین دسته متغیرها اشاره داشته ایم.
  منظور آرامشی هست که معطوف به سایر مسائل به غیر از نفس ازدواج هست.
  این توضیحات مربوط به بخش منطقی و فلسفی کار هست.

  هر گردویی گرد هست. اما هر گردی گردو نیست.
  متغیر ازدواج باعث آرامش می شود. اما متغیرهایی به غیر از ازدواج هم روی آرامش یا ناآرامی ما تاثیر گذار هستند.

  غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
  زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

  http://www.hamdardi.com


 9. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

  عشق آفرین (پنجشنبه 26 مرداد 96)


 

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright © 1399 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
طراحی ، تبدبل ، پشتیبانی شده توسط انجمنهای تخصصی و آموزشی ویبولتین فارسی
تاریخ این انجمن توسط مصطفی نکویی شمسی شده است.
Forum Modifications By Marco Mamdouh
اکنون ساعت 23:06 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4 می باشد.