به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 03 تیر 96 [ 07:33]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    343

تشکرشده 431 در 213 پست

Array

میخوام عیب و ایراد خودمو بشناسم تا تکرارشون نکنم!!!!!!!

سلام حدود یک ماهه که با یه طلاق اجباری از سوی همسرم و نهایتا توافقی جدا شدم ، دلایل زیادی برای جدایی بود اما من دوس داشتم زندگیم با آن مرحوم(شوهر سابقم)ادامه پیدا کنه ،اما آن مرحوم با وجود گذشت 2 سال از عقد خونه ای نگرفت و دردسر های زیادی درست میکرد و .... من راضی به جدایی شدم تا از حیرونی در بیام در کل الان حالم خیلی بهتر از 1سال پیش و بعد اون هست طلاق باعث آرامش و از بین رفتن مسبب دعوا و آبروریزی و آوارگی من شده امروز به این فکر می کنم که چه عیب هایی رو باید تو خودم از بین ببرم تا بتونم تصمیمات درستی برا زندگی اینروزام بگیرم ، ممنون میشم تا نظراتتون رو بگذارید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 25 مهر 94 [ 20:51]
    سطح
    32
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 327 در 165 پست

Array
    مگه بعد طلاق شوهرت مرد؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

ایکاش مقداری از بیوگرافی خودتان راب یان میکردید اینجوری خیلی بهتر میتوانستیم شکا را راهنمایی بکنیم.
    بانوانی که جدا میشوند از شوهرانشان حالا چه در دوران عقد و یا بعد ازدواج در حالتی همانند شما قرار میگیرند چون احساساتی هم هستند بیشتر اذیت میشن.قرار نیست چون جدایی صورت گرفته اینگونه بخودتان القاء کنید که مقصر بودید یا عیب و ایرادی داشتید فکر میکنم بهتره اینگونه به موضوع نگاه بیندازیم که شما نیاز به مطالعه و کسب مهارت های مورد نیاز تشکیل زندگی مشترک داشتید که در این امر کوتاهی کردید بنظرم اگر اینگونه به این موضوع نگاه بشه خیلی بهتره و باعث میشه شما احساس بهتری داشته باشید.
    بصورت کلی شما بهترین فردی هستید که میتوانید در این مورد نظر بدهید.بخودتان زمان بدهید بانو شما تازه جدا شدید این حالاتی که دارید همانند این میماند که عزیزی را از دست داده باشیم و مشغول سوگواری باشیم خوب اینکار باعث میشه آرام بشیم و احساس سبکی بکنیم.سعی کنید خودتان را به کاری مشغول کنید بیکار نباشید در مورد گذشته صحبتی به میان نیاورید هرفردی هم که خواست در این مورد صحبت کنه خیلی جدی اعلام کنید دوست ندارید هیچ مطلبی را بشنوید.یادآوری گذشته باعث میشه آسیب بیشتری ببینید.
    شما به اندازه کافی تلاشتان را انجام داده اید اگر میتوانید به مسافرت بروید یا مهارت جدید بیاموزید دوستان جدید پیدا بکنید تفریح کنید خرید کنید خلاصه بخودت برس و کارهایی که از انجامشان لذت میبری را انجام بده هر فردی احتمال داره توی زندگیش شکست بخوره حالا چه شکست مالی باشه چه شکست در زندگی مشترک دنبال مقصر جلوه دادن خودتان نباشید با این دید به موضوع نگاه نیاندازید خوب تقریبا 2سال عقد بوده اید این زمان زیادیه وابستگی بوجود میاره اندکی صبور باشید لطفا

اگر اشتباه نکرده باشم شاغل هستید مقداری از خودتان بگویید اینکه چند سال دارید شغلتان چیست به چه چیزهایی علاقه دارید چه مهارت هایی دارید چه علایقی دارید تا بهتر و بیشتر با شما آشنا بشویم.روی اعتماد بنفس خودتان بیشتر کار کنید مهارت های ارتباطی خودتان را افزایش بدید از مقالات سایت میتوانید کمک بگیرید.مقالات بسیار زیبا و مفیدی هستند که میتوانند باعث رشد و موفقیت شما در زندگیتان بشوند.
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 21 آذر 94 [ 10:51]
    سطح
    17
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 65 در 33 پست

Array
    آخیش عزیز خدا را شکر که از تصمیمت راضی هستی ( یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایانه) و در صدد شناخت بهتر خودت برآمده ای. برای شناخت به نظر من مطالعه کتابهای روانشناسی شخصیت و آشنایی با انواع شخصیتها بسیار مهم هست همه ما مجموعه ای از شخصیتهای گوناگون هستیم که برخی در هر انسان بسته به ژنتیک و محیط و تربیت بارزتر و نمایانتر هست زمانیکه اطلاعات افزایش پیدا می کنه نگاه ما به دیگران و خودمان تغییر یافته و بهتر معنای رفتارها را درک می کنیم. هوشیارانه به عکس العملهامون دقت می کنیم و با ارزیابی آن به نقاط ضعف روانیمون پی می بریم و سعی می کنیم تا با تغییر عادات نادست روش صحیح را اعمال کنیم

5. کاربر روبرو از پست مفید رهدخت تشکرکرده است .

khaleghezey (جمعه 16 مرداد 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    343

تشکرشده 431 در 213 پست

Array
    سلام به همه و تشکر
    همسر سابقم نمرده ،من بعد طلاق اینجوری اسمش رو میارم،من طراح ساختمانم31 سال سن دارم،8سال کار می کنم دانشجو فوق لیسانس هستم ،ازدواج سنتی داشتم ،از دلایل طلاقم این بود که 5 ماه بعد عقد قرار بود عزوسی بگیریم اما عروسی سر نمی گرفت با بهونه آماده نشدن خونه و هر بار تجدید شد اما انجام نشد تا دو سال و از طرفی بحث های عجیب و دردناکی پیش اومد که زندگیمو بهم ریخت و وقتی دیدم اراده ای بر زندگی مشترک وجود نداره و تلاش های من مشت بر دیوار سنگی کوبیدنه پس راهمو به سمت جدایی عوض کردم تا فقط سرگرمی مرد بد قول و بی اراده و خسیس و بی غیرت نباشم،اینروزا سرم به کار شلوغ کردم تا قبل ماه رمضون شنا می رفتم و با دوستان و اقوام و خانواده هم مهمونی و تفریح می رم ، خدا رو شکر افسرده نیستم ، خدا رو شکر ،دارم به ازدواج مجدد فکر می کنم و اینکه گل بی عیب خداست و می خوام خودمو آبدیت کنم و ممنون میشم کمکم کنید

7. کاربر روبرو از پست مفید آخیش تشکرکرده است .

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,723

Array
    شما هنوز در رابطه قبلی گیر کردید با خشم نمیتوانید یک زندگی بسیازید باری که بدوش میکشید را به زمین بگذارید بانو
    گذشته گذشته بگذارید زمان کار خودش را انجام بده با خشم و کینه نمیتوانید موفق بشوید و در آینده مطمئن باشید آسیب میبینید.هرچه وبد تمام شد بلاخره شما انتخابی کردید که اشتباه بود و دوسال با این فرد هرچند اشتباه گذراندید و ایشون در زندگی شما بودند.هر فردی در زندگی خود شاغشتباه میکنه شما هم همانند بقیه بازم خدا را شکر د ردوران عقد تصمیم به این موضوع گرفتید.

اینکه شاغل هستید خیلی خوبه باعث میشه کمتر به مسائل گذشته و آزار دهنده فکر کنید بهتره با دوستان بیشتر رفت و امد بکنید خرید بکنید گردش برید در صورت امکان مسافرت برید مهارت جدید بیاموزید ورزش کردن بسیار خوبه و کمک کننده هست.

در مورد ازدواج مججد فعلا استپ به هیچ عنوان وارد هیچگونه رابطه جدید نشوید فعلا صبور باشید
    در مواقعی که افکار ازار دهنده به سراغتان می آید از تکنیک توقف فکر استفاده بکنید.

http://www.hamdardi.net/thread32762-2.html#post325645

http://www.hamdardi.net/thread-16432.html
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    343

تشکرشده 431 در 213 پست

Array
    سلام آقای khaleghezey، ممنون از راهنماییتون ،مطالب رو خوندم و امیدوارم ذهنم رو آروم کنه،بنا به دلایلی زمان مناسب برا ازدواج مجدد چگونه تسریع میشه؟ ، توی این سایت کسانی که ازدواج مجدد داشتند روجستجو می کنم اما پیدا نمی کنم تا از مشکلاتشون و راهنمایی هاشون استفاده کنم ، در مورد عصبانیت درسته وقتای بیکاری به سراغم میاد به خیلی دلایل مثه وابستگی و دوس داشتن همسر سابقم و اینکه تو اون ازدواج متوجه شدم سرم کلاه رفته و کلاغ رو جای قناری بهم قالب کردند و اینکه همه تلاشهام برا ساخت زندگی با شکست مواجه میشد و تحقیر می شدم و دست رد به محبتم زده میشد و البته آدم زحمت کشیده و وفادار و صادق بودم که تو مخمصه ای از دروغ و ریا کاری و زیرآب زنی و کینه های قدیمی افتاده بودم که به اندازه 2 سال و یک مهر طلاق و خاطرات تلخ و شیرین بجا مونده ،بنظرم طبیعیه که چند ماهی عصبانی باشم اما خدارو شکر بحدی آرومم که به کار و زندگیم لطمه ای نزده وحتی روابطم کم نشده بلکه الان بیشتر از قبل اجتماعی و سنجیده رفتار میکنم ، خوش اشتها شدم و خوشخواب و با اینکه ذاتا لاغرم اما دارم چاق میشم ودیگه اینکه اینقد پرحوصله شدم که مرتب به خودم و پوستم میرسم در کل که نسبت به قدیما حتی قبل ازدواج می سنجم قدر زندگی رو بیشتر می دونم

10. کاربر روبرو از پست مفید آخیش تشکرکرده است .

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,723

Array
    یه متن بسیار زیبا از جناب مدیر

اگر همسرت يکبار يه کار بدي رو انجام داده، تو داري هزاران بار اون رو براي خودت تکرار مي کني!
    پس تو ظالم تري نسبت به خودت!!!
    نوشته جناب مدیر در مورد فراموشی رابطه البته مربوط به دوران دوستی قبل از ازدواج هستش ولی فکر کنم به شما کمک بکنه

پيش از شروع، از خدا بخواهيد تا شما را ياري دهد.

نخستين کار اين است که بپذيريد اين رابطه تمام شده و ديگر ادامه نخواهد داشت.

سوم اينکه هرآنچه طرف مقابل
    را به ياد شما مي اندازد از خود دور سازيد. آهنگ هايي که به يادش گوش مي داديد را دست کم براي مدتي گوش ندهيد؛
    به جاهايي که او را به يادتان مي اندازد نرويد، يا اگر مجبوريد برويد(مثلا دانشگاه)، آن محل را با چيزها و افراد ديگري در ذهنتان تداعي کنيد.
    مثلا به جاي اينکه دانشگاه را محلي براي ملاقات طرف مقابلتان مجسم کنيد، آنجا را محلي براي کسب علم، گذران اوقات با دوستان،
    و سوال از اساتيد تصور کنيد و به اين تصورات جديد عمل کنيد. يادگاري ها را دور بريزيد و عکسها و ... را پاک کنيد.

چهارم اينکه در رويه زندگي خود تغيير ايجاد کنيد.
    مدتي که با طرف مقابل خود گذرانده ايد، احتمالا روند زندگي شما را به شکل خاصي قرار داده.
    مثلا ساعت هاي خاصي منتظر پيام يا تلفنش بوده ايد، اوقات خاصي را به ملاقات هم سپري مي کرده ايد و... .
    حال نياز است که تغييري در روند زندگي جاري خود بدهيد. آن اوقات و زمانها را به کارهاي ديگري اختصاص بدهيد.
    به ورزش بپردازيد،
    به کلاس هاي فوق برنامه برويد، کار پژوهشي انجام دهيد، به علايق خود بپردازيد، در طبيعت سير کنيد، خدا را ياد کنيد و ...

پنجم اينکه حمايت اجتماعي دوستان و خانواده را همراه داشته باشيد.
    با کساني که تجارب مشابهي داشته اند و آن را با موفقيت سپري کرده اند، صحبت کنيد. با دوستي که امين شماست دردودل کنيد.

قوي باشيد و بدانيد که اتمام يک رابطه، به معناي شکست نيست. رابطه اي که سرانجامي ندارد، همان بهتر که زودتر قطع شود.
    هر کاري راهي دارد. اگر کسي قصد ازدواج داشته باشد، از راه رسمي اش اقدام مي کند.

تا زماني که رابطه قبلي را فراموش نکرده ايد،
    اجازه ندهيد کسي وارد رابطه جديدي با شما شود. از خود بپرسيد هدف از برقراري رابطه چيست؟
    اگر رابطه صرفا براي رابطه است، نه عقل و نه شرع و نه تجربه آن را تاييد نمي کنند. اگر براي ازدواج است، راه و رسمي دارد.
    اگر نمي تواند در شرايط فعلي اقدام رسمي کند، اشکالي ندارد، هر وقت توانست اقدام کند به خواستگاري بيايد(مخصوص دخترخانمها).
    بصورت کلی این موضوع زمانبر هستش زیاد بخودت فشار وارد نکن چون باعث میشه آسیب ببینی.
    در مورد موضوعی که مطرح کردید اجازه بدهید زمان بگذره بجای فکر کردن به این موضوع بهتره از مقالات سایت استفاده کنید و سعی کنید اطلاعات جدید و مفید بدست بیاورید مهارت های جدید بیاموزید مهارت های ارتباطی بالا بردن اعتماد بنفس خوداگاهی تان را بالا ببرید خودتان را بهتر بشناسید.
    زمان خودش بسیاری از مشکلات را در خودش حل میکنه فقط باید صبور باشید.
    شما یکبار انتخاب اشتباه کردید فکر کنم کافی باشه پس لطفا عجله نکنید برای خارج شدن از این وضعیت
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ

12. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

آخیش (شنبه 17 مرداد 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    343

تشکرشده 431 در 213 پست

Array
    - - - Updated - - -

این تاپیک ها عین کتاب تاریخ پند آموزه، بعضی وقتا که حوصله دارم فک میکنم که چه اشتباهاتی داشتم ، مثلا اینکه زمان خواستگاری خیلی کلاس نذاشتم( برا خواستگارای دیگه ام جوابم نه بود و اونا راغب تر میشدن اینجا نمی دونم چرا سریع جواب مثبت دادم) با اینکه وضع مالی من خوب بود با 14 تا سکه مهریه وبدون خرید عقد کردیم آرزوی همه چی بدلم موندتا چند ماه حسرت یه حلقه داشتم حالم بهم میخوره وقتی یادم میاد، اینا رو مینویسم که دوباره ساده نگیرم،
    تو جلسه خواستگاری هیچ سوالی نپرسیدم همش اون حرف میزد ایندفعه باید یه عالمه تست روانشناسی و سوال داشته باشم حداقل تو همون خواستگاری اینجوری می فهمیدم زود عصبانی میشه و از کوره در میره،،
    باید یه دوره (حداکثر 6 ماه ) نامزدی وبعد عروسی باشه ، عقد بعد عروسی خوب نیست،
    رابطه ام با خانواده انمرحوم خیلی خوب بود و آنمرحوم حسودیش میشد و میگفت حق نداری خونه بابام بری میری خود شیرینی میکنی وبا دروغایی که میگفت رابطه امون رو خراب کرد، باید یادم باشه هرجا که شوهرم هست جوری رفتار کنم که انگار فقط شوهرمو میبینم و پشت سرش به بقیه محبت کنم ، خونه مادر آنمرحوم خیلی فعال بودمو کار میکردم همه میگن اینکارم اشتباه بوده باید کلاس میذاشتم تا قدرمو بدونن،هرچند آنمرحوم رابطه ها رو خراب می کرد، آخه همیشه محبت محبت می آورد ولی اینا فرق می کردن، باید با فامیل شوهر رابطه زیاد داشت کادو بدی زنگ بزنی خونه هاشون بری والا نامردا زیر آب می زنن خدا آبگوشتشون کنه،
    اون اولا وقتی بحثمون میشد من از خانواده ام طرفداری میکردم این عین سمه ، دیگه این که وقتی آدم شوهر میکنه باید همه چیز رو واسه خودشون دوتا بخواد، دیگه نباید مامان بابام و خواهرم ودادشم و اینا و اونا بزنه من یه خورده هلال احمر بودم ،وقتی اشتباه میکنم نباید زیاد معذرت خواهی کرد آدمای عصبی با اینکار جری میشن و ترمز میبرن ، خیلی جاها باید سکوت کرد بعضی جاها باید فقط خندید و بعضی جاها یه کوچولو توضیح داد، بعد از این همه وقت یاد گرفتم آدم با شوهرش نباید خیلی حرف جدی در هر موضوعی بزنه پیش آقایون باید فقط جک بگی و سکوت کنی وشاد باشی هرچند من کلا همینجوری هستم و وقتی ساکت میشدم اصرار میکرد که حرف بزن،دلم آتیش گرفت چقدر تلاش کردم چقدر بی کس و تنها بودم و چقدر نادون و مهربون بودم ، کاش هیچ وقت ازدواج نکرده بودم،
    آهان یادم اومد باید خواسته ها رو سریع گفت نباید بذاریم تلنبار بشه عقده بشه مثلا همین حلقه و خرید باید قبل عقد انجام میشد البته اگه گوش شنوایی باشه(تو رابطه ما آنچه بجایی نرسد فریاد بود) ولی باید باید و باید از قبل ازدواج واسه خواسته هامون تلاش کنیم به قول یزدی ها میزدم چهچه بلبل تا بگذره خرم از پل ، قول و اینا کشکه باید بخواین بدست بیارید و ازدواج کنید بعدش گله قصه فایده نداره نداره نداره ، یا وقتی قول داد خونه بگیره باید صبر میکردم تا بگیره بعد میرفتم پیشش این حقیقته بعضی اقایون وقتی ارضا میشن دیگه به فکر زندگی ساختن نیستن هر چند ارضا هم نشن عقده ای میشن میرن جای دیگه، یا خدا واقعا بعضی آدما عین کوچه بن بست می مونن،
    یه مشکلی که من دارم و تا حدودی تونستم رفعش کنم اینه که وقتی خوشحال یا ناراحتم تن صدام میره بالا و حالا کلا دارم سعی میکنم با لحن ملایم صحبت کنم دنبال راهکارم من دوس دارم خیلی آروم و شمرده و با حس صحبت کنم
    انمرحوم خیلی پررو بود ودر هر شرایطی داد خودش رو میزد اینو ازش یاد گرفتم که کمرویی رو بذارم کنار
    من آدم تمیزی هستم اما کلا نظافت و به خود رسیدن بعد ازدواج هم ادامه داشته باشه و خب خوبه
    تو هر شرایطی خیلی زیر پوستی اول عاشق خودتون باشید بعد شوهرتون بعدا طلبکار نباشید چه تو دلتون چه تو واقعیت من این کار و واسه تو کردم اون کارو واسه تو کردم بخودتون برسید آقا هم به شما میرسه بعد از در ضعف و ننه من غریبم وارد نمیشیدالبته یادتون باشه محبت و خوشرویی و همکاری سرجای خودش انجام میدم اما خودم باید در اولویت باشم
    ازدواج محدودیته اگه نمی تونید تحمل کنید وارد گود نشید یا بپذیرید تحمل کنید.
    قبل ازدواج طوری باشه که بعدش خانواده پدریتون هم باشما همراه باشن و بقول گفتنی شوهرتون رو تو خودشون بپذیرن این باعث دوام زندگی میشه طوری حرف نزنیم که باعث اختلاف شوهر وخانواده پدریمون بشه ، کاری کنیم با هم خوب باشن ، وقتی بهمون بدی میکنه نذاریم خانواده امون متوجه بشن کدورت پیش میاد
    احساس رییس بودن بهش بدیم
    همه ازدواج کردن زندگی میکنن منم اندر سایت همدردی دنبال راهکارم !!!!!!خدایا میدونم که نمی دونم و گیجمو حیرونم
    بنازم خداوند پیروز را پریروز و دیروز وامروز را
    خدایا شکر

14. کاربر روبرو از پست مفید آخیش تشکرکرده است .

یاس پاییزی (جمعه 13 شهریور 94)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,821 در 2,406 پست

Array

سلام آخیش خانم

بعضی موقع ها که تایپیک های شما را می خونم

اون مرحوم را زیاد یاد آوری می کنید

الان اون مرحوم دیگه :

به به ای هست .
    اون عکس که یادتونه .

در جستجوی دشت و چمن و کوهساران ، باش .

موفق باشی.

16. 2 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

یاس پاییزی (جمعه 13 شهریور 94), آخیش (جمعه 13 شهریور 94)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)