به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 بهمن 92 [ 03:44]
    سطح
    1
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

تردید بعد از عقد

سلام
    پسری هستم 30 ساله
    چند بار خواسگاری رفتم ، یکی از شاخصه های مهم انتخاب همسر برایم ، چهره و زیبایی طرف مقابل بود
    نهایتا با توصیه خانواده با یکی از اقوام که از لحاظ چهره ، دلچسب هم نبود نامزد و عقد کردم
    با این امید که بعد از عقد کم کم برایم جذابیت ایجاد میشود
    ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد و با وجود اینکه طرفم از همه لحاظ خوب است اما هیچ علاقه ای به او پیدا نکردم
    لطفا راهنمایی بفرمایید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 مهر 93 [ 00:49]
    سطح
    32
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 54
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    884

تشکرشده 793 در 374 پست

حالت من
    Shad
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط farnas366 نمایش پست ها
    طرفم از همه لحاظ خوب است
    1- گرچه زیبایی ظاهری رو در انتخاب همسر نمیشه نادیده گرفت، اما نباید به عنوان بزرگترین هدف و معیار

ازدواج محسوب کرد، به طوری که بقیه معیارها رو تحت الشعاع قرار بده، بلکه هنگام انتخاب همسر باید هر دو بعد

زیبایی، (زیبایی ظاهری) و (زیبایی باطنی یا معنوی و فرهنگی مانند ایمان، تقوا، حیا، عفّت،

هوش و استعداد، نجابت و اصالت خانوادگی و...) ترکیب بشه و به همه اونا اصالت داده بشه.

2- «زیبایی ظاهری» باید در کنار دیگر صفات و معیارها، مورد توجه قرار بگیره، نه به صورت مستقل. زیبایی ظاهری

بدون زیبایی باطنی...، آفتی خطرناک و بلایی است رسواگر که اگه بر مبنای ارزش های الهی پیوند نخوره،

بزودی
    ناپایدار خواهد بود.

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند:« کسی که (فقط) به خاطر زیبایی ظاهری زنی با او ازدواج کند، در او امور ناخوشایند خواهد دید.»

2- درسته که زیبایی ظاهری باید مورد توجه قرار بگیره، ولی نباید از حد معمول تجاوز کنه و به صورت «مشکل پسندی»

در بیاد. بلکه اگه طرفین از زیبایی نسبی برخوردار بودند و دین و اخلاق همدیگر را قبول داشتند، بهتره که بعد از شناخت

کافی از همدیگه، با توکل به خدا و راهنمایی بزرگترها،ازدواج کنند و مطمئن باشند که (زیبایی باطنی:عقل و ایمان و

اخلاق نیک و خانواده های اصیل و با شرافت ) (که خدارو شکر با توجه به گفته های خودتون همسرتون ازش برخوردارند)

بسیاری از کمبودها از جمله زیبایی ظاهری جبران میشه.

زیبایی ظاهری بدون زیبایی باطنی هیچ معنایی نداره. در همسرتون بدنبال زیبایی باطنی باشید و کمک کنید تا اونا رو تقویت کنه.

قدر همسرتون رو بدونید و بهش عشق بورزید. اون الان تشنه محبت شماست.

3. 4 کاربر از پست مفید kamr تشکرکرده اند .

farshidnaji (دوشنبه 07 بهمن 92), khaleghezey (دوشنبه 07 بهمن 92), ستیلا (دوشنبه 07 بهمن 92), صبوری (دوشنبه 07 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام،

تا زمانی‌ که این جذابیت و کشش در شما نسبت با او ایجاد نشده به هیچ عنوان با او زیر یک سقف نروید. به صورت حضوری با یک مشاور خانواده مشورت کنید، و اگر تردید‌هایتان به طور جدی برطرف شد، با این خانم ادامه بدهید و اگر برطرف نشد حتما از او جدا بشوید.

چون اگر این تردید‌ها در این مرحله برطرف نشوند، در همه زندگی‌ همراه شما خواهند بود و اثر خود را به هر حال در رابطه شما دو نفر نشان خواهند داد، و به احتمال قوی زندگی‌ شما را به بن‌بست میرسانند. مگر اینکه، نکات مثبت اخلاقی‌ و رفتاری دیگری در وجود این خانوم وجود داشته باشد که شما جذب او بشوید. چون، جذابیت صرفاً محصول ظاهر یک فرد نیست، بلکه رفتار و اخلاق یک فرد هم میتواند جذابیتی به مراتب فراتر ایجاد کند. البته مقداری از این جذابیت در طول همین مدت هم باید قابل مشاهده باشد.

به هر حال، تا جذب او نشده اید، به هیچ عنوان وارد زندگی‌ مشترک با او نشوید، و البته از جدایی‌ هم هراسی نداشته باشید. مطمئن باشید، اگر جدایی‌ در این مرحله اتفاق بیفتد، بهتر از جدایی در چند سال دیگر و بعد از کلی‌ فرسایش روحی‌، هم برای شما هم برای آن خانم خواهد بود.

موفق باشید،

کامران
    عاشق همه سال مست و رسوا بادا

ديوانه و شوريده و شيدا بادا

با هوشياري غصه هر چيز خوريم

چون مست شديم هرچه بادا باد

5. 5 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 07 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 08 بهمن 92), بابک 1369 (سه شنبه 08 بهمن 92), ستیلا (دوشنبه 07 بهمن 92), صبوری (دوشنبه 07 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    884

تشکرشده 793 در 374 پست

حالت من
    Shad
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamran2007 نمایش پست ها

اگر تردید‌هایتان برطرف نشد حتما از او جدا بشوید.
    کامران عزیز واقعا دلمو به درد آوردی با این جمله ای که نوشتی. چرا به این راحتی از طلاق و جدایی حرف می زنید. انگار طلاق بین زوجهای جوان شده یه کلاه قرمز که هر وقت خواستی یذاری سرت و هر وقت دلتو زد برش داری بندازیش دور/

نمی فهمم بزگترهای ما سالها پیش بدون اینکه همدیگر رو ببیند چطور با هم زندگی میکردند اونم با

اون همه محبت و عشق.

آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

7. کاربر روبرو از پست مفید kamr تشکرکرده است .

asemaneabi222 (دوشنبه 07 بهمن 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام برادر
    امیدوارم که مشکلتون با کمک دوستان حل بشه.

راستش من شاید خیلی وقت نداشته باشم که براتون بنویسم.اما فقط یک نکته خدمتتان بگم:

برای اینکه احساستان و ذائقه تان در مورد همسرتون عوض بشه؛باید زاویه نگاهتان هم عوض بشه!

انتظار نداشته باشید که اگر قبلا ملاک زیبایی مثلا قد بلند بود الان هم به قد بلند فکر کنید و در عین حال از همسرتون بعد از مدتی خوشتون بیاد.

این امکان پذیر نیست!

پس اولین گام برای شما تغییر نگرش و تغییر ذائقه است است.چه بسا با تغییر نگرشتان همسرتان به نظرتون بسیار زیبا برسد.

توصیه می کنم حتما و حتما تاپیک های زیر را مطالعه بفرمایید و برای تغییر نگرشتان از پیشنهاداتش استفاده کنید.

ظاهر و اندام دختری که به خواستگاریش رفتم اصلا شباهتی به ایده ال من نداره ولی ...

دلسوزی در ازدواج و پشیمانی از ازدواج

همین طور تاپیک های زیر:

http://www.hamdardi.net/thread-8107.html

زيبايي همسر آينده، مسئله اينست!

http://www.hamdardi.net/thread-19067.html

http://www.hamdardi.net/thread-11008.html

دوستان یادمه یک پستی هم فکر کنم از طرف فرشته مهربان بود در مورد معیارهای زیبایی گذاشته بود که واقعا عالی بود.مثلا زیبایی در لحن و رفتار و ... اگه یادتونه لطفا بگید.

راستی برای اینکه دوستان بهتر راهنماییتون کنن لطفا به این سوالات هم جواب بدین:

1)سن شما و همسرتون

2)آیا شما تنها از چهره ایشان خوشتان نمی آید؟ لاغری چاقی ,قد چه؟رنگ پوست؟

3)آیا ایشان در رفتار و نوع نگاه و لحن زیبایی دارند؟عشوه و ناز چه؟

4)آرایش و گریم خیلی مهم هست.آیا ایشان بلد هستند؟ اگر نه پیشنهاد بدین کلاس خودآرایی یا گریم بروند.

5)شما چند وقت آشنایی داشتین؟

6)چندوقت عقد کردین؟

7)تا حالا چه کارهایی کردین؟مشاوره رفتین؟

9. 7 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

del (پنجشنبه 15 اسفند 92), kamr (دوشنبه 07 بهمن 92), khaleghezey (سه شنبه 08 بهمن 92), فرشته مهربان (سه شنبه 08 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 08 بهمن 92), مدیرهمدردی (دوشنبه 07 بهمن 92), ستیلا (دوشنبه 07 بهمن 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamran2007 نمایش پست ها
    سلام،

تا زمانی‌ که این جذابیت و کشش در شما نسبت با او ایجاد نشده به هیچ عنوان با او زیر یک سقف نروید. به صورت حضوری با یک مشاور خانواده مشورت کنید، و اگر تردید‌هایتان به طور جدی برطرف شد، با این خانم ادامه بدهید و اگر برطرف نشد حتما از او جدا بشوید.

چون اگر این تردید‌ها در این مرحله برطرف نشوند، در همه زندگی‌ همراه شما خواهند بود و اثر خود را به هر حال در رابطه شما دو نفر نشان خواهند داد، و به احتمال قوی زندگی‌ شما را به بن‌بست میرسانند. مگر اینکه، نکات مثبت اخلاقی‌ و رفتاری دیگری در وجود این خانوم وجود داشته باشد که شما جذب او بشوید. چون، جذابیت صرفاً محصول ظاهر یک فرد نیست، بلکه رفتار و اخلاق یک فرد هم میتواند جذابیتی به مراتب فراتر ایجاد کند. البته مقداری از این جذابیت در طول همین مدت هم باید قابل مشاهده باشد.

به هر حال، تا جذب او نشده اید، به هیچ عنوان وارد زندگی‌ مشترک با او نشوید، و البته از جدایی‌ هم هراسی نداشته باشید. مطمئن باشید، اگر جدایی‌ در این مرحله اتفاق بیفتد، بهتر از جدایی در چند سال دیگر و بعد از کلی‌ فرسایش روحی‌، هم برای شما هم برای آن خانم خواهد بود.

موفق باشید،

کامران

درود دادا بخشید دیگه ازت یه یکسالی کوچیکترم و اجازه میدیم به خودمون راهنماییت کنیم من یه 2سالی میشه ازدواج کردم از اولم این طرز فکرم بوده البته نظر شخص خودمه ببخشید شاید زیاد جالب نباشه یکمقدار بی ادبانه باشه ولی به این تفکرم اعتقاد دارم اونم خیلی زیاد.

زیبایی رو میشه خرید واسه چند ساعت یا واسه یه روز میخواد بشه نهایت 100 یا 1 میلیون یا یکم بیشتر یا کمتر( ببخشید توهین نباشه به بانوان محترمه سایت همینجا ازتون عذر میخوام) ولی زیبایی باطنیش رو چی؟اخلاقش رو چی؟عشقش؟ اینارو میتونی با پول بخری؟

زیبایی واسه چند سال اوله تموم میشه میری واسه همدیگه عادی میشین این عشق به همدیگست که زندگی رو زیباتر میکنه همسرتون رو زیبا میکنه اگه با دید زیبایی نگاه کنیم همسرم تقریبا معیارها رو داره ولی از نظر من زیباترین زنه میدونی واسه چی؟چون دوسش دارم چون این عشقه که زیباترش میکنه واسه دیگران معمولی واسه من زیباترین چون دوسش دارم چون همسرمه چون مادر دخترمه چون کسیه که وقتی صبحا بلند میشم نیگاش میکنم لذتبخشترین لحظات زندگیمه

ولی من با حرف کامران موافقم 100

11. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (سه شنبه 08 بهمن 92), پونه (سه شنبه 08 بهمن 92), ستیلا (سه شنبه 08 بهمن 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 آبان 99 [ 11:26]
    سطح
    96
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 482
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    743

تشکرشده 1,065 در 185 پست

Array

وقت خشم و وقت شهوت مرد کو
    طالب مردی چنینم کو به کو

13. 4 کاربر از پست مفید غریب آشنا تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 07 بهمن 92), فرشته مهربان (سه شنبه 08 بهمن 92), مصباح الهدی (سه شنبه 08 بهمن 92), ستیلا (دوشنبه 07 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    884

تشکرشده 793 در 374 پست

حالت من
    Shad
    Array

چهره هیکس دست خودش نیست

پس هیچگاه از آن ایراد نگیرید.

همه زیبا هستند

اما هر کسی

قادر به دیدن آن نیست

15. 3 کاربر از پست مفید kamr تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 07 بهمن 92), shabnam z (دوشنبه 07 بهمن 92), ستیلا (دوشنبه 07 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 خرداد 99 [ 20:21]
    سطح
    66
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,128

تشکرشده 851 در 242 پست

Array
    سلام
    پسری هستم 30 ساله
    چند بار خواسگاری رفتم ، یکی از شاخصه های مهم انتخاب همسر برایم ، چهره و زیبایی طرف مقابل بود
    نهایتا با توصیه خانواده با یکی از اقوام که از لحاظ چهره ، دلچسب هم نبود نامزد و عقد کردم
    ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد و با وجود اینکه طرفم از همه لحاظ خوب است اما هیچ علاقه ای به او پیدا نکردم
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    سلام از همه اقایونی که این پست منو میخونن معذرت خواهی میکنم. واقعا از اینکه میبینم اقایون اینقدر به ظاهر اهمیت میدن احساس بدی بهم دست میده.همه بندگان خدا زیبا هستن اما نمیخوایم زاویه دیدمون رو عوض کنیم.حتی اون مارمولک و سوسکی که خانمها ازش تنفر دارن در نوع خودش و افریدگاری که ان را خلق کرد زیباست .ظاهر دختر خانم از روز اولی که خواستگاری رفتیدید رو ببینید نه اینکه تصور کنید بعدا تغییر میکند هرچند خانمها بعد از ازدواج زیباتر میشوند چون تغییرات ظاهری هم برایشان ایجاد میشود.متاسفانه امروزه برخی از اقایون به خاطر دیدن فیلمهایی که خانمها رو زیبا نشان میدهند تصورات زیبایی ان چیزی برایشان شده که در تلویزیون و ماهواره و خیابان میبیند اما باور کنید بیشتر اینها با یک پوشش گریمی هست هرچند همسر شما هم مطمینانا این توانایی رو داره و میتونه زیبا باشه.اگر بیشتر در مورد ظاهر همسرتان توضیح دهید کمک بیشتری به دوستان میکند تا شما رو راهنمایی کند.

- - - Updated - - -

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام،

دوست ندارم این تاپیک به حاشیه بره اما به هر حال از آنجایی که دوستانی که در این تاپیک نظر دادند و البته نظر من با روحیه آنها سازگار نبود، دسترسی‌ به پیغام خصوصی نداشتند، تصمیم گرفتم این چند خط را اینجا بنویسم.

دوستان گرامی‌، دچار خطای شناختی‌ نشوید، همه آقایان انقدر به ظاهر اهمیت نمی‌دهند . اما به هر حال، ظاهر هم معیاری هست که با توجه به اولویت‌های یک پسر در معیار‌هایش برای ازدواج سنجیده میشود. اما، خیلی‌ رک و صادقانه بگویم، مشکلات زندگی‌ واقعی‌ با شعار و حرف‌های قشنگ حل نمی‌شود. در راه حلی که من ارائه دادم، بیش از هرچیز وضعیت دختری در نظر گرفته شده که در این رابطه حضور دارد. به نکات مهمی که دوستمان فرناس اشاره داشته دقت کنید:

سلام

پسری هستم 30 ساله
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    ایشان ۳۰ سال دارد، و قاعدتاً تغییر عادات، رفتار و به خصوص نوع نگاه در این سنّ، انقدر‌ها آسان نیست. در واقع، تغییر چیزی که بعد از ۳۰ سال شکل گرفته و تراش خورده، به هیچ عنوان آسان نیست. در بین معیار‌های فرناس برای ازدواج، زیبایی‌ ظاهر از اولویت بالایی‌ برخوردار هست، به طوری که چند جلسه خواستگاری رفته و خیلی‌ از مورد‌ها به همین دلیل منتفی شده اند. نهایتأ، با اصرار خانواده با دختری ازدواج کرده، که هرچند از نظر من، یا شما، یا حتی خود فرناس دختر خیلی‌ خوبی‌ هست، اما برای او جذاب نیست. واقعیت دیگر این هست که در طول این مدت هم این دختر خانم نتوانسته فرناس را به خود جذب کند. خوب، شما با این اوصاف توصیه می‌کنید فرناس با او سر زندگی‌ برود؟ فکر نمی‌کنید، جذابیتی که تا الان ایجاد نشده، اگر در زندگی‌ مشترک ایجاد نشود چه مصیبتی میشود؟ آیا این دو، و به خصوص دختر بهای بیشتری نخواهد پرداخت؟

از طرف دیگر، تغییر نوع دیدگاه، نوع نگاه به زندگی‌، اینکه هر فردی زیباست، هر فردی مخلوقً خداست و ...اینها کاملا درست هست، حرفهای قشنگی‌ هم هست، من هم همین‌ها را قبول دارم، اما این حرفها نوع نگاه فرناس را تغییر نمیدهد.
    این تغییر نوع نگاه کار آسانی نیست، و انرژی و تلاش زیادی می‌طلبد. حالا شما توصیه می‌کنید، برو نوع نگاهت را تغییر بده و خصوصیات مثبت باطنی همسرت را ببین تا جذب او بشوی. راه حل قشنگی‌ هست اما عملی‌ نیست. در واقع راه حلی نیست که جلوی پتانسیل مشکلات بسیار بزرگ بعدی را بگیرد. بله، من توصیه کردم اگر ایشان نتوانست تردیدش را برطرف کند، با این دختر سر زندگی‌ مشترک نرود، و اگر تردید‌هایش واقعا برطرف نشد از او جدا شود. چون اگر تغییر نوع نگاه در فرناس به همین سادگی‌ باشد، همین حالا باید قابل اجرا باشد. اما اگر الان این توانایی در او وجود ندارد، پس از شروع زندگی‌ مشترک هم تضمینی در این تغییر نگاه نسبت به این دختر، و جذب شدن به او وجود ندارد. آنوقت زندگی‌ برای فرناس لذت بخش نخواهد بود، و مطمئن باشید برای آن دختر جهنم خواهد بود! فرض کنید، با مردی زندگی‌ کنید که جذابیتی برایش نداشته باشید! بنابرین، من همچنان می‌گویم، اگر فرناس، به هر دلیلی‌، نتوانست این جذابیت را در این خانوم ببیند، بهترین کار این هست که قبل از شروع زندگی‌ مشترک از او جدا شود.

با آرزوی خوشبختی‌ برای همه شما،

کامران

عاشق همه سال مست و رسوا بادا

ديوانه و شوريده و شيدا بادا

با هوشياري غصه هر چيز خوريم

چون مست شديم هرچه بادا باد

ویرایش توسط kamran2007 : سه شنبه 08 بهمن 92 در ساعت 03:04

18. 3 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

khaleghezey (سه شنبه 08 بهمن 92), فرهنگ 27 (سه شنبه 08 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 08 بهمن 92)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)