به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 20 اردیبهشت 87 [ 14:12]
    سطح
    40
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 133
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

زيبايي همسر آينده، مسئله اينست!

سلام:)

بنده اخيراً به واسطه خانواده با خانمي آشنا شده‌ام كه از صحبت‌ها بر مي‌آيد كاملاً و از هر لحاظ با هم تفاهم داريم. يعني به شكل غريبي به هم شبيهيم در تمام موارد اخلاقي و مذهبي و خانوادگي و تحصيلي و غيره.

اولاًبه صحبت‌هاي قبل از ازدواج چقدر مي‌توان اعتماد كرد؟آيا ممكن است در آينده خلاف آن ثابت شود؟ البته به نظر نمي‌رسد اين بنده خدا دروغ بگويد.

فقط از لحاظ ظاهر، قيافه ايشان خيلي به دل من نمي‌نشيند:(. نه كه زشت باشد ولي آن طور كه من دلم مي‌خواست خوشگل نيست. به عقيده اطرافيان اين مسئله بسيار مهم است.

بالاخره قيافه چقدر مهم است و آيا ممكن است اين قضيه در آينده منجر به دلسردي من شود؟

با سپاس
    [align=center]آيا او همان گمشده‌ام است؟[/align]

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 اردیبهشت 88 [ 18:01]
    سطح
    39
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 47
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 7 در 4 پست

Array

RE: زيبايي همسر آينده، مسئله اينست!

با سلام

من چند روز قبل کتابی در این باره مطالعه نمودم که نقل کرده ود: اگر خواهان درخشنده ترین ستاره ای مطمئن باش دیگران نیز به دنبال این ستاره اند.

در زندگی انسان زیبایی را دوست دارد و آن را می ستاید. اما..... آیا این زیبایی ظاهری تضمینی برای دوام زندگی شما است .

صورت زیبای ظاهر هیچ نیست ای برادر سیرت زیبا بیار

آیا این زیبایی اهری برای همیشه ماندگار است . بله ممکن است شما با زیبایی دیگران نگاه کنید . اما چه بهتر که سیرت آن ها نگاه کنید.

آن چه که سبب دوام زندگی شما چه حال و بعد می شود همین زیبایی باطنی است که همسر شما باید داشته باشد.

مگر می خواهید که همسر شما در پشت ویترین باشد که آین قدر نسبت به این مسله حساسیت نشان می دهید که باید بهترین جنس را انتخاب کنید.

**** به امید زندگی بهتر برای همه ایرانیان و جهانیان ****

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام امیر
    با تشکر از mamogholi که زحمت این جواب قشنگ را کشیدند. اما یک توضیح تکمیلی را جسارتا عرض کنم:
    با یک مثال مسئله زیبایی را توضیح می دهم. یک دانشجو وقتی قبول است که اولا در همه دروس نمره قبولی داشته باشد. ثانیا معدل او از یک حدی پائین تر نباشد وگرنه مشروط می شود اگر چه همه نمرات را نیز آورده باشد.
    در ازدواج هم این صدق می کند. یعنی باید فرد مورد نظرتون در معیارهای مختلف از جمله زیبایی که مد نظر شماست نمره قابل قبولی بیاورد و از طرف دیگر در کل نیز معدل معیارها و شرایطش مطلوب باشد.
    اینکه زیبایی می تواند مهم باشد یا نه، به شما بستگی دارد. اگر برای این مسئله ارزش زیادی قائل باشید و به آن زیاد فکر کنید. حتی اگر اکنون از این مسئله بگذرید ، در هر وقت دیگری این فکر به سراغتون خواهد آمد. زیبایی باید به اندازه ای باشد که هم اکنون نیز جزء دغدغه های شما نباشد. اگر اکنون با این همه احساس دغدغه داشته باشید، بعدا بیشتر روی آن پافشاری خواهید کرد. منظورم این نیست که تنها راه حل اینست که دختری خوشگل تر پیدا کنید راه حل دیگر اینست که به قول دوستمان Mamogholi ذهنیت خود را عوض کنید. چرا که خوشگلی درجه بندی دارد و همیشه خوشگلتر از خوشگل وجود دارد. پس هر خوشگلی نسبت به بعضی بالاتر و نسبت به بعضی پائین تر است. کافی است در این میان بتواند شما را جذب کند.
    به هر حال ما مشاوران توصیه نمی کنیم با کسی که جذبت نکرده ، ازدواج کنید.
    اما فراموش نکن که جذب فقط از طریق قیافه زیبا نیست. ( گرچه مهم هست). تن صدا، لحن گفتار، حرکات صورت، عشوه ، نوع نگاه، نوع فکر، زیباییهای هنری، خلاقیت ها، اجتماعی بودن، سلیقه ، نحوه آرایش ، میزان مطالعه، نحوه راه رفتن، نوع استدلال، طریق هم حسی و ابراز احساس و .....، همه وهمه می تواند از شاخصه های زیبایی باشد.
    مهم اینست که در نهایت به قول روانشناسان گشتالت او شما را جذب کند منظور کلیات همه اینها روی هم، شما را جذب کند.

4. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

مدیرهمدردی (پنجشنبه 28 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام و تشكر از پاسخ‌هاي مبسوط دوستان

جناب سنگ‌تراشان، شما يكي به نعل زديد يكي به ميخ كه :
    ذهنیت خود را عوض کنید. چرا که خوشگلی درجه بندی دارد و همیشه خوشگلتر از خوشگل وجود دارد. پس هر خوشگلی نسبت به بعضی بالاتر و نسبت به بعضی پائین تر است. کافی است در این میان بتواند شما را جذب کند.
    به هر حال ما مشاوران توصیه نمی کنیم با کسی که جذبت نکرده ، ازدواج کنید.
    بالاخره تكليف ما رو روشن بفرماييد.

ببينيد صورت مسئله به صورت واضح اينه:

دختري تمام حركات و سكنات و رفتارها و سوابقش به دل بنده نشسته، فقط قيافه‌اش خيلي نه. يعني من الآن به خودم ميگم كاشكي از اين بهتر بود. و دلم هم نمياد از دستش بدم. چون خيلي بسازه و بسيار با تمام شرايط نداري و بدبختي من كنار مياد و خودش هم بالاخره پزشكه و براي خودش كسيه و خانواده بسيار محترم و متشخصي داره. با اين اوصاف، آيا مسئله چهره ايشون ممكنه در آينده من رو به نحوي دلسرد كنه كه زندگي مشترك به خطر بيفته؟

البته شايد سوال بيجاييه و بگيد خودم بايد تصميم بگيرم، كما اينكه همه همينو ميگن.

به هر حال از ايجاد اين انجمن بسيار عالي از شما نهايت سپاس‌گزاري رو دارم و اميدوارم به فعاليت مفيدتون ادامه بديد.

ارادتمندم

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 اردیبهشت 88 [ 18:22]
    سطح
    51
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 126
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

سلام امیر آقا
    من یک سوال از شما دارم شما مطمئن هستید با این قیافه ایشون شما رو قبول کرده اگر این طور باشه جای تعجب است ؟ ( شوخی کردم )
    امیر آقای محترم و عزیز آیا می دانستی که خداوند تنها 6 دانه حسن یوسف را به زمین فرستاده است که 4 دانه آن برای حضرت یوسف و 2 دانه دیگر را بین تمام انسانهای دنیا از اول تا آخر دنیا تقسیم کرده است . پس بدان هیچ وقت آدم بدون عیب و با تمام کمالات پیدا نخواهی کرد گاهی اوقات بعضی از انسانها تمام زیبایی های دنیا را دارند و شاید از صدای زیبا یا رفتار خوبی برخوردار نیستند . گاهی انسانهایی هستند که خیلی هم زیبا نیستند اما با کلام و رفتار و ایمان خود طوری خود را در دل انسانها جای می کنند که همه او را می پرستند جدا از اینکه او اصلا زیبا نیست .پس شما می تونی تمام صفاتی که از این خانم می پسندید و یا نمی پسندید رو لیست کنید ببینین که تا چه اندازه به معیارهای شما نزدیک است هر چند اگر دختر ماهری باشد مطمئن باش بعد از ازدواج طوری برخورد می کند که حتی دلت نمی خواهد به شخص دیگری که زیبا تر از خانم شما ست نگاه کنی . باز هم خودت می تونی برای خودت تصمیم بگیری و شخص دیگری نمی تونه این کار رو برای شما انجام بده .
    ( البته در 6 دانه یا 5 دانه بودن حسن یوسف شک دارم اگر کتابم را پیدا کردم درست آن را می نویسم و درصورتی که دوستان دیگر می دانند عنایت کنند .) باتشکر
    به امید خدا ***

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام امیر
    در همان پست 4 که دو بخش از پاسخ مرا بیرون کشیدی ، اتفاقا در هر دو مورد به میخ زدم، برگرد مطالعه کن متوجه می شوی. ( در هر دو مورد آمده است که جذابیت را تو تعیین می کنی و اهمیت آن هم به خودت بستگی داره.)
    در واقع فقط تو قادری که این مسئله را آنقدر بزرگ کنی که بعدا از این فرد طلاق بگیری یا حتی با او ازدواج نکنی، یا بر عکس آنقدر به این مسئله جنبی نگاه کنی که عاشقانه با ازدواج کنی و عاشفانه با او بمانی.
    اما مسئله این است که وقتی ما وسواس گونه (به قول گفته های قشنگ بهاره در پست بالا )، دنبال یه نمره بیست می گردیم. دچار تعارض می شویم. یکی قیافه اش بیست نیست، یکی رفتارش، یکی قدش، یکی اخلاقش، یکی روانش، یکی درسش، یکی موقعیتش ، یکی شغلش . و اگر بخواهی کامل بیابی نخواهی یافت.( یا به اشتباه خواهی یافت و بعدا متوجه اشتباهت می شوی).
    از نظر یک مشاور وقتی تمام معیارهای ازدواج که شما گفته اید متناسب است، این فرد برای ازدواج مناسب است. اما در مورد وجاهت و زیبایی فقط به خود شما بستگی داره. قدیمی ها هم قشنگ می گویند که : علف باید به دهن بزی شیرین بیاد، البته بلا نسبت حضرتعالی
    امیرجان مشکل تو قیافه دختره نیست، مشکلت تعارض در تصمیم گیری و پذیرفتن مسئولیت. چون منتظری یک نفر غیر از خودت حتی یک مشاور گمنام در یک سایت گمنام بگوید که برو، تا تو بروی و خیالت راحت باشه. اما هیچ مشاوری چنین تصمیمی را برای هیچ کس نمی گیرد.
    اما من به تو قول می دهم که اگر خودت تصمیم بگیر ی و با خیال راحت پای تصمیمت بمانی ، خوشبختی و از این نظر مشکلی برات پیش نمی اید.

8. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (چهارشنبه 03 خرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام

با سپاس فراوان از بهاره خانم و آقاي سنگ تراشان

يك تفألي هم به ديوان حافظ زدم. غزلي آمد كه يك بيتش اين بود:

يار با ماست، چه حاجت كه زيادت طلبيم
    دولت صحبت آن مونس جان ما را بـــــس

ما رفتيم بگيريمش ... دستمو نگير ديگه

خيلي ممنون واقعاً . ظاهراً قسمت ما همينه. به قول شما گل بي عيب خداست.

خيلي انجمن خوبيه. خدا به شما جزاي خير بدهاد. انشاءالله به بركت همين انجمن، شما ديگه يك مشاور گمنام باقي نمي‌مونيد. البته سزاوارش هم هستيد.

پاينده باشيد

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array

سلام:

اقا دامادامیر اقا: من و فکر می کنم همه هم انجمنی ها ارزو می کنیم صدسال به پای هم پیر شوید و عشقتون هم جاودانه شودواین عشق تا پایان عمربلندتون توی خونه دل هردوتا تون جاری بماند و اشیانه قشنگی را که با هم می سازید را روشن کندومثل ستاره بدرخشد.مبارک باشد
    در مورد قسمت اخر پستتون خيلي انجمن خوبيه.( خدا به شما جزاي خير بدهاد. انشاءالله به بركت همين انجمن، شما ديگه يك مشاور گمنام باقي نمي‌مونيد. البته سزاوارش هم هستيد) کاملا حق با شماست .دقیقا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)