به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 58
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 آذر 92 [ 00:15]
    سطح
    5
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 7
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 10 در 6 پست

Array

ظاهر و اندام دختری که به خواستگاریش رفتم اصلا شباهتی به ایده ال من نداره ولی ...

ولی شاید تا آخر عمرم هم بگردم دختری با این تربیت درست اسلامی، پاکی، مهربانی و قانعی پیدا نکنم .خانواده من قبل از دیدن ایشون و خانوادش مخالف بودن چون پدرش اهل یکی از شهرهای مرزی با فرهنگ متفاوت است ولی الان با دیدن پدر،مادر و خانواده این دختر تمام اعضای خانواده من می گن بهترین دخترو انتخاب کردی ولی در کنار تمام این خصوصیات عالی ظاهرش اصلا برای جذاب نیست و هیچ حسی بهش ندارم-البته فقط دو مرتبه دیدمش و فقط دو ساعت باهاش صحبت کرد با این وجود می دونم کاملا هم کف هستیم -به نظر شما من با ظاهری معمولی،درآمد کارمندی،خانواده معمولی و بدون ماشین و خونه و... شانس پیدا کردن دختری با ظاهری معصومانه و درعین حال دارای تمام خصوصیات بالا رو دارم یا بهتره با همین دختر خانم ازدواج کنم و روی ایده آل های ظاهریم پا بزارم؟لازم به ذکر است که خانواده من می گن خیلی زیباست ولی من حسی بهش ندارم حتی می گن بعد از صیغه محرمیت محبتش به دلت میافته-واقعا نمی دونم چکار کنم.ممنون اگه راهنمایی کنید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 شهریور 97 [ 12:32]
    سطح
    45
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 189
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteranTagger First Class
    تشکرها
    21

تشکرشده 244 در 115 پست

Array
    ذوست عزیز واسه ازدواج هم پاک بودن طرف مهمه هم ظاهرش هم خانوادش وخیلی خصوصیات دیگه شما میگی که ظاهرطرف زیادمورد پسندشمانیست ولی خانوادت تاییدش کردن مهم شماهستی که میخوای ی عمرزندگی کنی با ایشون پس تردیدازهمین اول شمارو دچارمشکل میکنه اگه واقعامیبینی ایده ال هست واست اقدام کن درغیراینصورت نذاراون بنده خداهم ب شما دل ببنده وبعدشما نخواهیدش که اونم ضربه بخوره.درضمن ملاک زندگی موفق ماشین وخونه و... نیست اینا لازمه ی زندگی هرکسی هست ولی خوشبخت بودن ربطی به اینا نداره بیشتر فکرکن عجولانه تصمیم نگیر

3. 3 کاربر از پست مفید sadafdarya تشکرکرده اند .

sanjab (پنجشنبه 11 مهر 92), فرهنگ 27 (پنجشنبه 11 مهر 92), محیا 67 (پنجشنبه 11 مهر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 10 در 6 پست

Array

6

ممنون صدف دریا -من عجول نیستم و ملاک زندگی هم خونه و ماشین نیست و منظورم این بود که من یه آدم معمولی هستم و شاید دختری که تمام ایده آل های منو داره گیرم نیاد- می خوام بدونم اگه با دختری که شاید بدون اغراق بشه گفت تمام خصوصیات معنوی مد نظر منو داره ولی ظاهری شبیه به ایده آل من نداره ازدواج کنم چه اتقاقی می یفته ؟ممکنه احساس خوشبختی نکنم یا به نظر شما محبت و مهرش به دل من میفته ؟نگو نسبیه که حالم یه جوری می شه !!!فقط نظرتون رو بیان کنید تصمیم باخودم

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام برادر گرامی
    لطفا به این سوالات هم جواب بدهید:
    1) اینکه می گین ظاهرش مطابق معیارهاتون نیست؛دقیقا یعنی چی؟
    احساس خوبی به شما نمیده یا اینکه چاقه یا خیلی لاغره یا درشته؟

2)ایده آل شما در ذهنتان چیست؟ چهره و اندام چگونه باشد؟
    آیا ایده آلتان خیلی خاص است و پیدا کردنش دشوار است؟ مثلا یکی دختر چشم آبی دوست دارد.که خب تو ایران کم است.
    اینکه مادرتون می گن زیبا هستند؛یعنی چه؟ آیا ایشان را بدون حجاب دیدند؟ آیا از سلیقه شما مطلعند؟

3)آیا در کل ویژگی های دیگری از ایشان به دلتون نشسته؟
    مثلا لحن گفتار و راه رفتن و صدا و....

4)آیا تمایلی در خودتون می بینید که بخواهید یک جلسه دیگر ایشان را ببینید؟

5)این چندمین بار هست که خواستگاری می روید؟ موردهای دیگری را دیدید؟ به آنها چه حسی داشتید؟

در کل به نظر من به امید به دل نشستن ازدواج نکنید.چون ریسک بزرگیه! ممکنه جواب بده و بعد مهرش به دلتون بشینه ولی ممکنه هم جواب نده و....
    همین قبل از ازدواج تمام فکرتان را بکنید.

6. 8 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

del (چهارشنبه 17 مهر 92), فدایی یار (جمعه 23 مرداد 94), فرهنگ 27 (پنجشنبه 11 مهر 92), یه تنهای خسته (جمعه 18 مهر 93), اشنای قدیمی (سه شنبه 05 آذر 92), تازه نفس گرفته (شنبه 07 دی 92), ترانه ی عشق (پنجشنبه 11 مهر 92), سنجاب بازیگوش (پنجشنبه 11 مهر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 10 در 6 پست

Array
    ممنون مصباح الهدی-
    1-من دنبال چهره ای معصوم و آرامش بخش هستم مثل کاراکتر ستایش و این دختر اصلا چهره ای با این شکل نداره -یکم لاغره ولی بیشتر چهره برام مهمه
    2-سوءتفاهم نشه ولی عاشق چهره و اندام کاراکتر ستایش هستم-ایده ال من اصلا خاص نیست تا حالا چندین مورد شبیه دیدم ولی سنمون بهم نمی خورد-نمی شه به نظر خانواده خیلی اکتفا کرد چون سلایق فرق میکنه ولی برام مهمه که نگن ظاهر زنش زمخته
    3-همه چیز ایشون مناسبه،فقط چهره و اندامشون با ایده آل من فرق داره
    4-آره
    5-خواستگاری رسمی نرفتم فقط ملاقات بوده و هیچ کدوم رو که چهار تا بودن نپسندیدم-ولی دو نفری بودن که پسندیدم ولی شرط سنی رو نداشتیم

راستی شما در ضمینه مشاوره تخصص دارید؟یا فقط دارید نظر خودتون رو می گین؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    سلام،دوست عزیز شما کامل فکراتو بکن ببین ایا بعد از فکر کردن، کلمه ی ای کاش وجود داره یا نه،اگر وجود داشت با ایشون ازدواج نکن اما اگر وجود نداشت این کار رو بکنید، چون این کلمه اگر بعد ازدواجتون وجود داشته باشه پیامد خوبی براتون نداره

9. 4 کاربر از پست مفید samanft تشکرکرده اند .

e-lampard (شنبه 09 فروردین 93), sookoot (پنجشنبه 23 آبان 92), فرهنگ 27 (پنجشنبه 11 مهر 92), بی وفا (جمعه 12 مهر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    یعنی شما حاضرین اون همه خصوصیات اخلاقی خوب و مقبول اون دختر خانم رو به خاطر اینکه مثلا شبیه فلان بازیگر نیست نادیده بگیرین؟!
    چه تضمینی داره که دختری با این ظاهری که میخواین پیدا کنید و در زندگی با شخصیت و منش اون خانم مشکل پیدا نکنید؟
    صورت زیبا هیچی نیست اگر سیرت زیبا نباشد!
    شما خیلی ایده الگرا هستید!و ظاهر بین! به نظر من همه خصوصیات خوب رو در کنار هم میخواین اخه همچین چیزی نمیشه!
    به نظرم همونقدر که ظاهرش به دلتون بشینه کافیه.
    شما چند جلسه به خودتون وقت بدین و با این خانم بیشتر صحبت کنید.
    معمولا میگن اگر بعد از سه جلسه دیدار حضوری هیچ حسی به طرف پیدا نکردین پس باید بیخیال بشین چون بعدش هم پیدا نمیشه!
    خواهش میکنم سعی کنید معیارهاتون چیزهایی قرار بدین که در زندگی موندگارن نه ظاهرو زیبایی که به تبی بنده!
    ظواهر که موندگار نیستن! اگه ظاهرش زیبا بود و اخلاقش بد بود چی ؟ بعد باز هم اون رو زیبا میبینید؟
    حاظرین به خاطر زیبایی ظاهرش یک عمر خصوصیات اخلاقی بدش رو تحمل کنید؟
    شما یه چیزی تو ذهنتون ساختین که به نظرم باید سفارش بدین همچین دختری رو براتون بسازن! چون هیچکس از هر جهت کامل نیست!
    بایدانتخاب کنید ظاهری رو که دوست دارین در کنار اخلاق که نمیخواین!
    یا خصوصیات اخلاقی که مد نظرتونه در کنار یه چهره معمولی تر!
    چون شاید نتونید فردی رو پیدا کنید که این خصلتها رو یکجا داشته باشه! پس شاید باید سالها زمان بزارین تا بتونید شاید همچین کسی رو پیدا کنید!
    تازه از کجا معلوم بعد که پیدا کردین اون دختر شما رو انتخاب کنه؟؟؟!!!

11. 2 کاربر از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده اند .

e-lampard (شنبه 09 فروردین 93), اشنای قدیمی (سه شنبه 05 آذر 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    95
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,037

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نه راستش من تخصصی در زمینه مشاوره ندارم.
    اما برای ازدواجم مطالعه زیاد کردم و زیاد هم به مشاوره رفتم.
    فکر کردم تجربیاتی که در این حین به دست آوردم به دردتان بخورد.
    خب اینکه می فرمایید که تمایل به جلسات بعدی دارید و از نظر سایر شرایط (لحن و...)به دلتان نشسته به نظر من یک جلسه دیگر را هم می تونید داشته باشید ولی نکات زیر را هم در ذهنتان داشته باشید:

1) اگر فکر می کنید که چهره این خانم به دلتان نخواهد نشست به نظر من دیگه ادامه ندید. اما اگر تردید دارید؛ یک جلسه دیگر هم بروید تا با خیال راحت تر جواب منفی بدهید. اگر جلسه دیگر رفتید به کاراکتر ستایش فکر نکنید.چون دچار مقایسه می شوید.و ذهنتان را فقط معطوف به ایشان بکنید.

2)با توضیحاتی که از کاراکتر مورد علاقتون دادین من متوجه شدم شما ملاکتان زیبایی زیاد نیست و احساس مثبت در چهره همسر آیندتون هست.به نظر من که ملاک بسیار خوبی است.شاید این خانم واقعا خوب باشد اما چهره اش به دل شما ننشسته.ممکنه همین چهره برای کس دیگری خواستنی باشد.ایشان هم حق دارند که همسرشان چهرشون را دوست داشته باشند.
    پس این بنده خدا را معطل خودتون نکنید بذارید با کسی ازدواج کند که دوستش داشته باشد.که این موضوع برای خانم ها خیلی هم مهم هست.

3) به نظر من اگر شما انسان با تقوایی باشید حتما موردی پیدا خواهید کرد که ملاکش همین تقوا باشد و بقیه شرایط شما را هم قبول کند.همچین دختری حتما خودش هم با تقوا است و ان شاالله چهره مطلوب شما را هم خواهد داشت.

به نظر من پا روی دلتان نگذارید.با توجه به اینکه زیاد خواستگاری نرفتید ممکنه بعدا افسوس بخورید که ای کاش خواستگاری های دیگری هم رفته بودم.

البته خب ممکن است دیر به خواستتون برسید و هرگز نباید افسوس گذشته را بخورید.

سوالاتی هم دارم:
    1)شما سنتون چقدره؟
    2)تحصیلاتتان در چه حده؟ و تحصیلات همسر آیندتون براتون مهمه یا نه؟
    3) قد و اختلاف سنی براتون مهمه؟

13. 10 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

abi.bikaran (پنجشنبه 11 مهر 92), del (چهارشنبه 17 مهر 92), sanjab (پنجشنبه 11 مهر 92), sookoot (پنجشنبه 23 آبان 92), unknown girl (پنجشنبه 11 مهر 92), فدایی یار (جمعه 23 مرداد 94), violet (جمعه 12 مهر 92), اشنای قدیمی (سه شنبه 05 آذر 92), بی وفا (جمعه 12 مهر 92), ترانه ی عشق (پنجشنبه 11 مهر 92)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    ببنید آقای محترم ، جذابیت زن برای مرد از هر فاکتوری مهمتر است. اگر ایشان نتواند شما را راضی کند ، عواقب بدی برایتان خواهد داشت. زندگی زناشویی موفق یک مثلث است که یک ضلعش جذابیت ، یک ضلعش صمیمیت و یک ضلعش تعهد است. اگر هر کدام از اینها در این خانم نباشد این ازدواج عواقب خوبی ندارد.
    ممکن است خانم ها بگویند ظاهربین هستید ، اما واقعیت این است که عنصر جذابیت برای مردان حیاتی است . پس اگر واقعا ظاهرش به دلتان نمی نشیند ریسک نکنید.

اما اینکه بیایید و یک چهره خاص را ایده آل قرار دهید نیز ایده آلیستی است. ممکن کسی بگوید من از خانم های سبزه بیشتر خوشم می آید . ممکن است مردی دختران با اندام بلند و لاغر را بپسندد. اما اینکه بیایید بگویید دقیقا می خواهم این شکلی باشد دماغش این باشد ، چشمش این باشد و دهانش ... طرز تفکر درستی نیست.

15. 11 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

abi.bikaran (پنجشنبه 11 مهر 92), e-lampard (شنبه 09 فروردین 93), fahimeh.a (دوشنبه 21 تیر 95), keyvan (جمعه 12 مهر 92), sookoot (پنجشنبه 23 آبان 92), unknown girl (پنجشنبه 11 مهر 92), فرهنگ 27 (جمعه 12 مهر 92), فرانک بانو (جمعه 12 مهر 92), مصباح الهدی (پنجشنبه 11 مهر 92), اشنای قدیمی (سه شنبه 05 آذر 92), ترانه ی عشق (پنجشنبه 11 مهر 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    95
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,037

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط 141985 نمایش پست ها
    ولی شاید تا آخر عمرم هم بگردم دختری با این تربیت درست اسلامی، پاکی، مهربانی و قانعی پیدا نکنم .خانواده من قبل از دیدن ایشون و خانوادش مخالف بودن چون پدرش اهل یکی از شهرهای مرزی با فرهنگ متفاوت است ولی الان با دیدن پدر،مادر و خانواده این دختر تمام اعضای خانواده من می گن بهترین دخترو انتخاب کردی ولی در کنار تمام این خصوصیات عالی ظاهرش اصلا برای جذاب نیست و هیچ حسی بهش ندارم-البته فقط دو مرتبه دیدمش و فقط دو ساعت باهاش صحبت کرد با این وجود می دونم کاملا هم کف هستیم -به نظر شما من با ظاهری معمولی،درآمد کارمندی،خانواده معمولی و بدون ماشین و خونه و... شانس پیدا کردن دختری با ظاهری معصومانه و درعین حال دارای تمام خصوصیات بالا رو دارم یا بهتره با همین دختر خانم ازدواج کنم و روی ایده آل های ظاهریم پا بزارم؟لازم به ذکر است که خانواده من می گن خیلی زیباست ولی من حسی بهش ندارم حتی می گن بعد از صیغه محرمیت محبتش به دلت میافته-واقعا نمی دونم چکار کنم.ممنون اگه راهنمایی کنید.
    ببخشید شما چه طوری این دختر خانم را پیدا کردین؟ بهتون معرفی کرده بودن؟ یا خودتون دیده بودینش.

17. کاربر روبرو از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده است .

sookoot (پنجشنبه 23 آبان 92)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)