به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 51
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 13 آبان 96 [ 15:38]
    سطح
    51
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    38

تشکرشده 19 در 10 پست

Array

تکلیف این ارتباط چیست؟

سلام
    23 سالمه. دانشجوی سال آخر دندونپزشکی. اخیرا با یه آقایی وارد رابطه شدم که از یک سال و نیم پیش می شناختمشون البته دورادور. ایشون 26 سالشونه و تازه پزشکی عمومی رو تموم کردن و دارن دوره نظام وظیفه رو می گذرونن.
    از زمان اولین آشنایی به هزاران بهونه میشد که ما بیشتر به هم نزدیک شیم ولی عملا این اتفاق نیفتاد. تا اینکه بعد از مدت ها توی یه مکالمه تلفنی بحث به این سمت رفت که بخوایم ارتباطی رو شروع کنیم بدون اینکه هدفی براش در نظر گرفته شده باشه و البته با تاکید شدید ایشون که قصد ازدواج ندارن. خب من هم به تبع به خاطر شرایط خودم که موقعیت ازدواج رو الان ندارم، این مساله خیلی برام اهمیت نداشت.
    خلاصه اینکه بین ما ارتباط شکل گرفت و البته به مسائل دیگه هم کشیده شد.
    الان که حدود یک ماهه داره از این رابطه می گذره، هم به علت وابستگی های عاطفی که بینمون داره پیش میاد (البته بیشتر برای ایشون)، و هم به خاطر اینکه هردو به اصولی معتقدیم، دچار چالش شدیم.
    از نظر فرهنگی و احساسی و ... کاملا هم دیگه رو درک می کنیم. و این رابطه هیچ سودی هم که برامون نداشته باشه،در درجه اول به عنوان یه ساپورت روحی برای هردو داره عمل می کنه. و البته به خاطر درگیری های ذهنی هردو، داریم در مورد مسائل جنسیش بازبینی می کنیم که هنوز به نتیجه ای نرسیدیم!
    و اما مسئله ای که باعث شد تا به اینجا بیام اینه که: خود ایشون به خاطر وابستگی که روز به روز دارن پیدا می کنن دچار مشکل شدن و برای همین سعی دارن یه فاصله ای ایجاد بشه. به خصوص که اصرار دارن این جریان به ازدواج ختم نشه و می گن که به من حس ازدواج ندارن. هرچند انقدر که اینو گفتن برای من هم دلزدگی ایجاد شده ...
    با این وجود هرچقدر از بخش عاطفی رابطه بخواد کاسته شه، ارزش این رابطه برای من میاد پایین. و از طرفی هم من حرفم اینه که اگه قراره یه رابطه ای همین طور الکی شکل بگیره باید هر دوی ما پتانسیلش رو داشته باشیم که نداریم! و اگه هم قراره بینمون وابستگی ایجاد کنه باید به ارتباط زمان بدیم تا در صورتی که با هم مچ بودیم شرایطی برای پایداریش هم وجود داشته باشه! نه اینکه فقط به هم وابسته شیم و ته ماجرا صد در صد جدایی باشه!

خلاصه که با تمام این تفاسیر و صحبت هایی که با هم داشتیم، تصمیم گرفتیم کات کنیم و ادامه ندیم. ولی به 24 ساعت نکشیده، خود ایشون خواستن که دوباره ادامه بدیم و گفتن ما که با هم مشکلی نداریم تا به این زودی بخوایم جدا شیم! و خب من هم به خاطر حسی که بهشون داشتم جوابم مثبت بود!
    الان راه حل منطقی و درست برای رابطه ما چیه؟ اینکه هر دوی ما الان شرایط ازدواج رو نداریم، به نظر دلیل موجهیه تا یه ارتباطی (حالا اصلا فقط به عنوان ساپورت روحی) رو ادامه بدیم؟

2. کاربر روبرو از پست مفید سامره تشکرکرده است .

Sinéad (یکشنبه 20 اسفند 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 دی 94 [ 14:29]
    سطح
    32
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    43

تشکرشده 433 در 151 پست

Array
    بستگی به اهداف شما داره از این رابطه.

بهانه ایشون برای اینکه شما رو به دید کاندیدی برای ازدواج نگاه نمی کنند خیلی منطقی نیست اینکه حس ازدواج ندارن به شما ولی حس دوستی دارن اصلا معنی نمی ده. دلیل واقعی ایشون برای اینکه به شما برای ازدواج فکر نمی کنه چیه؟ چرا اصرار داره که این رابطه برای ازدواج شکل نگیره. نظر شما درباره ازدواج با ایشون (فرضا چند سال آینده وقتی شرایطش رو داشتید) چیه؟

باید پاسخ این سوال ها رو پیدا کنید.
    ویرایش توسط فرشته مهربان : پنجشنبه 16 خرداد 92 در ساعت 14:39

4. 2 کاربر از پست مفید Sinéad تشکرکرده اند .

homaya (سه شنبه 22 اسفند 91), سامره (دوشنبه 21 اسفند 91)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 18 اسفند 93 [ 18:59]
    سطح
    32
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    92

تشکرشده 345 در 153 پست

Array
    سلام
    پاسخ شما همونیه که خودتون دادین و می دونین . برای من با اینکه حضوری هم نبود مشکلات زیادی پیش اومد و زندیگ ام مختل شد تجربه ارتباط حضوری فک کنم خیلی سخت تر هم باشه : http://www.hamdardi.net/thread-27509.html

6. کاربر روبرو از پست مفید ahuman تشکرکرده است .

سامره (دوشنبه 21 اسفند 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 19 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sinéad نمایش پست ها
    بستگی به اهداف شما داره از این رابطه. شما اگه دوست دارید رابطه داشته باشید در زمان حال (به این معنی که اگه با ایشون کات کنید باز هم تمایل دارید با یکی دیگه باشید)، این رابطه به نظر رابطه کم خطری میاد نسبت به بعضی رابطه های خطرناک.
    حقیقتش من به دنبال ایجاد هیچ ارتباطی نبودم! خصوصا از این نوعش. و فقط شرایط من رو به این سمت سوق داد. ولی تا الان به علت اینکه شرایط مناسب نیست تا حد زیادی تونستم روی وابستگی خودم کنترل داشته باشم.
    علت اینکه این بحث به صورت جدی بینمون مطرح شد، این بود که من گفتم زمانی که طرحم شروع بشه حتما این رابطه رو تموم می کنم. چه اینکه ایشون از ذهنم پاک شن و چه اینکه فرصت حضور فردی دیگه به صورت جدی رو بدم.

بهانه ایشون برای اینکه شما رو به دید کاندیدی برای ازدواج نگاه نمی کنند خیلی منطقی نیست اینکه حس ازدواج ندارن به شما ولی حس دوستی دارن اصلا معنی نمی ده. دلیل واقعی ایشون برای اینکه به شما برای ازدواج فکر نمی کنه چیه؟ چرا اصرار داره که این رابطه برای ازدواج شکل نگیره. نظر شما درباره ازدواج با ایشون (فرضا چند سال آینده وقتی شرایطش رو داشتید) چیه؟
    من خودم هم متوجه نشدم بهونه اصلیشون چیه. چون هیچ ایراد قابل توجی که تو من نمی بینن هیچ، دارن روز به روز وابسته تر هم میشن! ولی اگه لازم باشه می تونم ازشون بخوام که خودشون هم بیان اینجا و توی بحث شرکت کنن.
    من از اول تصور می کردم که شرایط برای ازدواج با ایشون مناسب باشه. چون از خیلی نظرها با هم مچ هستیم. ولی خب اصرارشون باعث دلزدگی من شده و درواقع سعی می کنم این فاصله رو بیشتر رعایت کنم.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 19 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahuman نمایش پست ها
    سلام
    پاسخ شما همونیه که خودتون دادین و می دونین . برای من با اینکه حضوری هم نبود مشکلات زیادی پیش اومد و زندیگ ام مختل شد تجربه ارتباط حضوری فک کنم خیلی سخت تر هم باشه : http://www.hamdardi.net/thread-27509.html
    نمی دونم. تصور می کنم هر دوی ما اون قدر تحت فشارهای زندگی بودیم که کمی خودساخته تر شدیم. تنها الان قدرت درک همدیگه و حمایتی که از هم داریم باعث ایجاد یک جور آرامش میشه. و شاید هم اگه این ارتباط تموم شه هیچ روزی دیگه هم رو نبینیم و هر کدوم تو یه جای ایران مشغول کار شیم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 دی 94 [ 14:29]
    سطح
    32
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    43

تشکرشده 433 در 151 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سامره نمایش پست ها
    من خودم هم متوجه نشدم بهونه اصلیشون چیه. چون هیچ ایراد قابل توجی که تو من نمی بینن هیچ، دارن روز به روز وابسته تر هم میشن! ولی اگه لازم باشه می تونم ازشون بخوام که خودشون هم بیان اینجا و توی بحث شرکت کنن.
    من از اول تصور می کردم که شرایط برای ازدواج با ایشون مناسب باشه. چون از خیلی نظرها با هم مچ هستیم. ولی خب اصرارشون باعث دلزدگی من شده و درواقع سعی می کنم این فاصله رو بیشتر رعایت کنم.
    همونطوری هست که حدس می زدم، ایشون یا از چیزی می ترسه (مثلا خانواده شون چیزهایی رو برای ازدواج پسرشون در نظر دارند که شما ندارید، این هر چیزی ممکنه باشه از ظاهر گرفته تا نژاد تا پول و ...) یا اینکه داره بازی در میاره و این احساس هایی که دارید متقابل نیست. چون اگه ایراد قابل توجهی خودش می تونست بر روی شما بگذاره احتمالا تا حالا شما متوجه می شدید یا می تونستید حدس بزنید.

حالا چه اینجا بیاد یا نیاد، درباره این موضوع باهاش صحبت کنید تا بفهمید قضیه واقعا چیه.

10. کاربر روبرو از پست مفید Sinéad تشکرکرده است .

سامره (دوشنبه 21 اسفند 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 19 در 10 پست

Array
    همونطوری هست که حدس می زدم، ایشون یا از چیزی می ترسه (مثلا خانواده شون چیزهایی رو برای ازدواج پسرشون در نظر دارند که شما ندارید، این هر چیزی ممکنه باشه از ظاهر گرفته تا نژاد تا پول و ...) یا اینکه داره بازی در میاره و این احساس هایی که دارید متقابل نیست. چون اگه ایراد قابل توجهی خودش می تونست بر روی شما بگذاره احتمالا تا حالا شما متوجه می شدید یا می تونستید حدس بزنید.حالا چه اینجا بیاد یا نیاد، درباره این موضوع باهاش صحبت کنید تا بفهمید قضیه واقعا چیه.
    اینها رو پرسیدم در مورد اول که خیلی نمی تونم اظهار نظر کنم. و شاید تنها بهونه ای که یک بار برای من آوردن این بود که خونوادشون نمی پذیرن که همسرش هم شهریشون نباشه! در صورتی که گویا عروس دیگرشون از شهر دیگه ست!و در مورد بازی در آوردن هم اصلا چنین تصوری راجع بهشون درست نیست. چون هرچی بوده و نبوده رو صادقانه بیان کردن. و البته شاید مسائل دیگه ای هم باشه که بیان نمی کنن ولی در مورد احساسات، هر دو کاملا درک می کنیم که هر کدوممون تو چه جایگاهی هستیم.

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 18 اسفند 93 [ 18:59]
    سطح
    32
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    92

تشکرشده 345 در 153 پست

Array
    اصولا این روابط تحت کنترل درآوردنش سخته چون کشش و جاذبه و احساسات و هیجان و شور و ... کم کم میاد جای فکر و توافق و منطق می گیره . همه اولش می گن رابطه رو در یه سطحی حفظ می کنیم کاش می شد ولی معمولا نمیشه .همین که احساس نیاز به آرامش می کنین و جذب هم شدین یه علامته اولیه هست و فعلا احساسات حاکم نشده . البته همین کنترل رابطه هم انرژی زیادی می بره که شاید به آرامشی دریافتی از رابطه بچربه

13. 4 کاربر از پست مفید ahuman تشکرکرده اند .

فرانک بانو (چهارشنبه 18 اردیبهشت 92), فرشته مهربان (پنجشنبه 16 خرداد 92), ویدا@ (دوشنبه 21 اسفند 91), سامره (دوشنبه 21 اسفند 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 19 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahuman نمایش پست ها
    اصولا این روابط تحت کنترل درآوردنش سخته چون کشش و جاذبه و احساسات و هیجان و شور و ... کم کم میاد جای فکر و توافق و منطق می گیره . همه اولش می گن رابطه رو در یه سطحی حفظ می کنیم کاش می شد ولی معمولا نمیشه .همین که احساس نیاز به آرامش می کنین و جذب هم شدین یه علامته اولیه هست و فعلا احساسات حاکم نشده . البته همین کنترل رابطه هم انرژی زیادی می بره که شاید به آرامشی دریافتی از رابطه بچربه
    درسته. ما الان دقیقا توی همین مرحله تغییر هستیم و می خوایم یا شاید هم فقط من می خوام (!) که قبل از ورود به مراحل سخت تر، در مورد این ارتباط تصمیم گیری شه.
    پس نظر شما اینه که باید کات شه؟

15. کاربر روبرو از پست مفید سامره تشکرکرده است .

فرشته مهربان (پنجشنبه 16 خرداد 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    حداقل ضرری که این رابطه برای شما می تونه داشته باشه اینه که

نمی دونی به خاستگارت از این رابطه بگی یا نه.اگر فرض کنیم به آزادی

جنسی اعتقاد داشته باشی از این مورد نمی تونی فرار کنی.پس قبل

از اینکه به این رابطه ادامه بدی به جوابی که باید خاستگار بدی فکر کن

حتی اگر نپرسه شما بین گفتن یا نگفتن در نوسانی.اگر این رابطه ادامه

پیدا کنه مطمعنن به اون روابط م کشیده می شه.

http://www.hamdardi.net/thread-17296.html
    http://www.hamdardi.net/thread-25882.html

17. 6 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

taraneh89 (دوشنبه 21 اسفند 91), فرشته مهربان (پنجشنبه 16 خرداد 92), ویدا@ (دوشنبه 21 اسفند 91), سامره (دوشنبه 21 اسفند 91), شمیم الزهرا (جمعه 17 خرداد 92), صبا_2009 (دوشنبه 21 اسفند 91)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)