به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 مرداد 93 [ 00:12]
    سطح
    1
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 37
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    11

تشکرشده 9 در 4 پست

Array

Post شکست روحی و تنهایی و فکر ازدواج موقت

سلام
    حالتون خوبه دوستان گرامی
    من چند ماهه که شکست عاطفی خوردم طوری که هنوز خودم هم باورم نمیشه، رفتم سربازی و وقتی برگشتم کسیو که دوسش داشتم فهمیدم ازدواج کرده. باورش برام سخت بود و هست دو هفته بعد از شنیدن خبر ازدواجش جایی مشغول به کار شدم با روزی ده ساعت کار و وقتای استراحتم که صبح از ساعت 9 تا حدود 10 شب وقتم به کار مشغوله.
    سه چهار ماهی از اون زمان میگذره، و من هر روز تو فکرش هستم انگار هنوز امید دارم که برگرده، که فکر میکنم این حرفا دروغه، از تنهایی دارم درد میکشم که گاهی میخوام گریه کنم. من بحثای روانشناسی هم زیاد خوندم میدونم که باید توی حال زندگی کنم و یا ورزش کنم و یا تفریحی داشته باشم ولی به نظرم اینا همش حرفه لطفا کسی هم اگه خواست راهنمایی کنه از این مبحثا استفاده نکنه که متنفرم از این بحثای تئوری.
    من فقط نیاز دارم یکی منو درک کنه. با شناختی که از خودم دارم فکر نمیکنم حالا حالا ها بتونم فراموشش کنم شاید هم تا آخر عمر نتونم فراموشش کنم. با خودم میگم که من حتما لیاقت اون رو نداشتم و اون حتما با کسی بهتر از من ازدواج کرده. دلم خالی از عشق و محبته. همه چی رو از دست رفته میبینم. و روزهامو تکراری میگذرونم. کار-استراحت-کار-خواب و توی این ساعات هم هر زمانیش که بیدارم یه سره دارم فکر میکنم و توی ذهنم با خودم حرف میزنم.
    نمیدونم با خودم میگم که ازدواج موقت کنم با یکی شاید خلا عاطفیم پر بشه فعلا، ولی انگار میترسم.
    دوست دارم که فقط با یه نفر ازدواج کنم اونم همسر آیندم باشه اول و آخرش. ولی میگم اونی که میخواستم نشد دیگه چه فرقی میکنه، فعلا نقد رو بگیرم تا نسیه. و این که نمیدونم اگه یه زمانی ازدواج دائم کردم باید به همسر آیندم بگم که من ازدواج موقت کردم یا نه؟ امروز استخاره گرفتم خوب اومد ولی مرددم.

این رو هم اضافه کنم که من 22 سال سن دارم

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    رابطه خاصی بین شما بود؟

قرار بود وقتی شما سرباز هستی منتظرت بمونه؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

3. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

iraneziba (یکشنبه 08 تیر 93), khaleghezey (چهارشنبه 11 تیر 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    آقای محترم یک نکته را در نظر داشته باشید. شما باید به خودتان فرصت سوگواری بدهید. ببینید وقتی کسی را که دوست داری از دست می دهی چه مرگ چه جدایی یک زمانی لازم است تا سوگواری کنید و تخلیه روانی شوید. وقتی فردی این دوره را طی می کند نباید تحت فشار باشد و باید مدتی را استراحت کند و تفریح کند و به خودش برسد. اما از نوشته هایتان این برداشت را می کنم که شما این فرصت را به خودتان نداده اید و همین باعث شده هیجانات شما تخلیه نشود. اینکه با این وضعیت روزی ده ساعت کار کرده اید وضع شما را بدتر کرده است. باید فرصت سوگواری به خودتان می دادید.

ازدواج موقت دردی از شما دوا نمی کند. ازدواج موقت برای کسی که شرایط شما را دارد یعنی شکست عاطفی داشته است و هنوز آن را رد نکرده است مثل این است که یک مجروح دوباره تصادف کند. شما برای فراموشی یک رابطه نباید وارد رابطه دیگری شوید. اگر رابطه ای را شروع می کنید باید انگیزه مناسبی داشته باشید.

همچنین برای سن شما این نوع ازدواج زود است. این ازدواج برای مردان بالای سی و سه سال که شرایط خاصی دارند مناسب است نه برای یک پسر جوان مثل شما.
    شما فرصت ازدواج دائمی را با این کار از خود می گیرید.
    در حالی که یک مرد سن بالاتر که این کار را انجام میدهد در آن سن دیگر شرایط ازدواج دائمی مناسب را ندارد یا فردی است که نمی خواهد یا نتوانسته آمادگی ازدواج دائمی را کسب کند.
    اما شما تازه اول جوانی هستید و فرصت های بسیاری دارید تا برای یک ازدواج خوب آماده شوید و از نظر خیلی ها شاید هنوز به سن ازدواج هم نرسیده اید. بنابراین مناسب سن خود رفتار کنید و بی جهت آینده را تباه نکنید.

یک نکته هم می گویم که کاربردی است : بپذیر که انسان در رنج و سختی آفریده شده است و اصالت آدمی در همین تحمل رنج و ناراحتی است. انسان در هر سنی که باشد و در هر موقعیتی دچار رنج خواهد شد و طبیعت زندگی این است. پس به خاطر اینکه رنجی را آسان کنید آینده خودتان را به خطر نیندازید. شما اگر کمی صبر کنید می توانید یک همسر بسیار مناسب داشته باشید. به صبر کردنش می ارزد.

یک پیشنهاد به شما دارم. در تالار سرچ کنید و تاپیک های با شرایط خودتان پیدا کنید. این تاپیک ها فراوان هستند.
    همچنین به قسمت مقالات سایت بروید و از مطالب آن استفاده کنید.
    یک تکنیک هم هست به نام تمرکز زدایی که می توانید در تالار آن را سرچ کنید. بعد از اتمام دوره سوگواری مفید است.
    یک نکته بسیار مهم : بپذیرید که این رابطه برای همیشه تمام شده است. اولین کاری که می کنید پذیرش شرایطی است که در آن قرار دارید.

5. 3 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

iraneziba (یکشنبه 08 تیر 93), pasta (یکشنبه 08 تیر 93), سپیده ی تاریک (شنبه 07 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    11

تشکرشده 9 در 4 پست

Array
    خانم شیدا رابطه ی خاصی بینمون به اون صورت نبود
    قرار هم نبوده که وقتی من رفتم سربازی اون منتظر باشه و این تصور خودم بودم که مهمترین انگیزه م برای خدمت ازدواج با اون بود.
    جناب نوپو در این مورد حق با شماست قبول دارم که نباید قبل از التیام این درد وارد رابطه ی جدیدی بشم ولی من فکر میکنم که ازدواج موقت بتونه کمکم کنه چون موقت هست نه دائمی.
    الان خیلیا هستن که دنبال دوستی با جنس مخالفن ولی من اینجور دوستی ها رو به هیچ عنوان قبول ندارم و اینجوری عذاب وجدان میگیرم به خاطر همین به فکر ازدواج موقت افتادم. ولی میترسم توی این مورد هم عذاب وجدان بگیرم که به همسر آیندم چی باید بگم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 خرداد 94 [ 14:17]
    سطح
    28
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    262

تشکرشده 312 در 141 پست

Array
    دل که ماشین نیست برادر...بری دست یه زنیو بگیری که دلت آروم شه.به نظر من مسخرس.مگه قرصه...باید به دلت فرصت بدی....در ضمن این رنج های الآنتم نتیجه کاراته...نتیجه ندونم کاریاته...به جای درس خوندن و به فکر زندگی بودن خودتو انداختی تو یه رابطه که به خیالت دوطرفست ولی ندونستی دنیا نامرد تر از این حرفاست...به خودت فرصت بده.ایشالله یک دو یا سه سال دیگه یه زن خوشکل می گیری که جونتون واسه هم در میره..یه زن وفادار و پاک...یا علی رفیق

- - - Updated - - -

در ضمن یه سری معصوم هم اون بالا نشستن منتظرن دستاتو دراز کنی تا بگیرنشون

8. 4 کاربر از پست مفید سعیداطی تشکرکرده اند .

iraneziba (یکشنبه 08 تیر 93), مهربونی... (چهارشنبه 11 تیر 93), معاون کلانتر (یکشنبه 08 تیر 93), بابک 1369 (دوشنبه 09 تیر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    سلام
    به نظر من به اینها راهکارهای تئوری نسیت
    وقتی همسرم به من خیلنت کرد خیلی از دوستان تو تاپیک من نظر می دادن ورزش کن درستو ادامه بده و مشغول به کار شو
    من اون موقع دقیقا مثل شما فکر می کردم و بیزار بودم از نظرهای اینچنینی اما وقتی به عنوان راه اخر برای اینکه حتی زنده بمونم مجبور شدم تک تک راه ها رو برم دیدم واقعا راهکارهای خوبی بود .
    شنا به آدم اشتیاق میده و کوهنوردی روحیه آدم رو عوض می کنه
    هیچ کی بیشتر از من عاشق نبود اونم با شروع رمانتیکی که داشتم و زندگی عاشقانه ای که یکباره همه چی به هم ریخت و ضربه خیلی سختی خوردم
    من مشغول به کار شدم و همین که رتبه خودم بالا میره تو کار یا تحصیلات لذت می برم که حتی باعث افتخار دخترم میشم لذت می برم که یه آدم بیکار و بی هدف نیستم .
    شما مجردی ... چه بسا تو راه پیشرفت با شخص جدیدی آشنا بشی که خیلی از مورد قبل بیشتر دوسش داشته باشی و عاشقش شی
    22 سال تازه آغاز جوونی شما هست
    اصلا نا امید نباشید و به نظر من ازدواج موقت اصلا راه خوبی نیست و دوباره وارد یه وادی دیگه می شید و یکی دیگه به شما وابسته میشه و دردسرهای خودشو داره
    اما با امید شروع کن و توکل به خدا
    یه زندگی شاد و پر انرژی جلوی روت هست ....
    اگه خودت بخوای
    پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا, و در آن باغ کسی می خواند, که خدا هست، دگر غصه چرا ؟

10. 2 کاربر از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده اند .

iraneziba (یکشنبه 08 تیر 93), دختر بیخیال (چهارشنبه 11 تیر 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    اون خانم که با شما قول و قرار و نامزدی و ... نداشته.
    براش مورد مناسب پیش اومده و ازدواج کرده.
    شما هم نباید به چشم شکست عشقی بهش نگاه کنید. به کسی علاقمند بودید که قبل از این که اقدام کنید، ازدواج کرده.
    شاید قسمت هم نبودید، شاید برنامه ریزی شما درست نبوده ......

برای بهتر شدن روحیه ات هم همون حرفهایی که گفتید دیگه تکرار نکنیم و خانم زندگی موفق هم تایید کردند که نتیجه گرفتن، باید انجام بدید
    تا روحیه تون بهتر بشه. وگرنه تبدیل می شید به یک پسر افسرده ناامید غرغرو که هیچ کس حوصله زندگی باهاش را نداره.

و اما ازدواج موقت!
    برای من خیلی عجیبه که یک پسر 22 ساله حرف از صیغه می زنه!
    بهتر نیست به جای اتلاف انرژی و وقت و پول و احساستون در صیغه، برنامه ریزی کنید برای ازدواج؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

12. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

iraneziba (یکشنبه 08 تیر 93), معاون کلانتر (یکشنبه 08 تیر 93), مصباح الهدی (سه شنبه 10 تیر 93), دختر بیخیال (چهارشنبه 11 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    11

تشکرشده 9 در 4 پست

Array
    دوستان ممنون از راهنمایی هاتون
    یه سوالی تو ذهنم هست که بعد از این چند ماهی که گذشته نمیدونم ازش بپرسم یا نه. یه جورایی جوابش برام مهمه.
    یکی از چیزایی که ذهنمو هم درگیر کرده همین سواله. نپرسین چه سوالی ولی جوابش برام مهمه. به نظرتون چه کار کنم با اینکه چند ماه هم گذشته، شاید اگه جوابشو نگیرم برا همیشه تو ذهنم یه علامت سوال باشه و باعث بشه نتونم راحت همه چیو فراموش کنم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    دوستان به خوبی راهنماییتون کردند.
    برادر عزیز شما یک اشتباهی که کردین این بود که کسی که هنوز مشخص نیست جوابش به شما چیه و یا اصلا می تونه همسر شما بشه تو قلبتون براش حساب عشق باز کردین. در حالیکه باید این حساب را فقط برای یک شخص محرم یا کسی که مطمئنیم همسرمون میشه باز کنیم. چون معلوم نیست نتیجه چی میشه و ممکنه همه تخیلات و ... ناگهان زیر رو شه.
    به قول مدیر همدردی در پست #16:
    اشتباه شما این بوده و اکنون هم هست که دل به کسی می بندید که تعلقی به شما ندارد. عاشق کسی می شود که در تعهد شما نیست.
    شما مانند کسی هستید که بدون سند زدن یک زمین ، می رود و درون آن همه سرمایه احساسی خود را خرج کرده و چند برج چند طبقه ایجاد می کند. و حالا یا باید تخریب کند یا واگذار.

شما گفتین دوست دارین اولین رابطه را با همسرتون داشته باشید ولی برای التیام به ازدواج موقت فکر می کنید.
    دست نگه دارید. اشتباه را با اشتباه درست نمی کنند. این بار اشتباه نکنید و لااقل این اولین تجربه را بذارید با همسر دائمتون تجربه کنید. این فرصت را از خودتون دستی دستی نگیرید. اولین تجربه مزه اش هیچ وقت از یاد آدم نمی ره.و باعث شیرینی زندگیتون میشه.
    ضمن اینکه ازدواج موقت معلوم نیست با چه زنی داشته باشید و چه دردسرهایی برایتان به دنبال داشته باشد.

از طرفی ممکنه زنی را وابسته خود کنید و جدایی از او برایتان سخت و یا دارای عذاب وجدان باشد.
    خواستید تاپیک زیر را که یک زن صیغه ای نوشته بخوانید:
    به نظر من اون پسر اگر وجدان سالمی داشته باشه به خاطر ضربه روحی که به اون خانم زده الان باید درگیری های فکری و احساس عذاب وجدان شدیدی را تجربه کنه.واقعا ارزشش را داره؟
    برادر عزیز سری که درد نمی کنه،دستمال نمی بندند.

مشاوران هم همیشه توصیه می کنند تا ضربه روحی از شدت و التیامش کاسته نشده و تا زمانی که تب و تاب دارد به هیچ وجه به ازدواج فکر نشود.چرا که اگر طرف مقابلتون حتی بهترین انتخابتون باشه چون در شرایط روحی بدی او را انتخاب کردین نمی تونید بعدا عاشقش بشید و نمی تونید نفر قبلی را فراموش کنید.
    در صورتی که همون فرد در شرایط روحی بهتر بهترین گزینه می تونست باشه.

نکته دیگه این که برای فراموش کردن عجله نکنید. هر چقدر عجله داشته باشید ذهنتون به این موضوع گیر می دهد. بذارید این پروسه به صورت طبیعی بگذرد.که بین 6 ماه تا 1 سال طول می کشد.
    پیشنهاد می کنم برای برون ریزی احساساتتان روی کاغذ همشون را بنویسید.و پاره کنید. اگر فرد مذهبی هستین به اماکن مقدس برید و با خدا درد و دل کنید و گریه کنید. شب های قدر هم درپیش هست از خدا بخواهید بهترین مصلحت را براتون رقم بزنه.
    گفتین یه سوالی ازش دارید. من نمی دونم چه سوالی.ولی اگر در رابطه با احساسات و... هست اصلا پی گیرش نشید. چون ممکنه ذهن اون بنده خدا را هم اول زندگیش خراب کنید و یا واکنش احساسی ایجاد بشه که دوباره احساستون شعله ور شه. جدایی سخت تر. ریسک نکنید.

من می گم خوبه که به قسمت فکر کنید و اعتقاد داشته باشید.
    و به این فکر کنید که احساسات شما تنها باید خرج همسر آیندتون بشه. و حتی احساساتتون را جهت گیری کنید و به معنویات بپردازید.
    تاپیک زیر را خوب بخوانید و حتی سوالاتش را برای خودتون جواب بدهید.

اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

15. کاربر روبرو از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده است .

zendegiye movafagh (پنجشنبه 12 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 20 تیر 93 [ 06:03]
    سطح
    2
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    سلام داداش،من توی هر تاپیک که میرم نظررات تو توجه منو به خودش جلب میکنه،هیچوقت فکر نمیکردم کسی با افکار تو خودش انقد نا امید باشه....!
    ببین آدم با هرکسی دوست میشه بهش وابسته میشه و فکر میکنه که فقط توی دنیا یه دونس :-)
    و خیلی هم عادیه که بهش وابسته میشه و ما آدم ها به هرچیزی که وابسته بشیم زمان میبره که فراموش بشه..!!حتی یه مادر که جوونشو از دست میده که بالاتر از عشق اون مادر عشقی نیست بازم براش به مرور زمان عادی میشه و خودشو با شرایط وفق میده و اینو خواسته ی خدا میدونه و زندگیشو ادامه میده...
    حالا این دوستی ها که دیگه چیزی نیست...
    مطمئن باش اون لیاقت تورو نداشته اصلا همچین دختری که ادعای عاشقی کرده وبعدش خیانت کرده همون بهتر که بهش نرسیدی،فردا بعد از ازدواجت خدا میدونه،شاید بهت خیانت میکرد،
    بابا بیخیال مگه دنیا چقده که روزهاتو با غصه خوردن برای دختری که ازدواج کرده و با شوهرش خوش میگذرونه و اصلا به یاد تو هم نیست بگذرونی....سخت نگیربه این فکر همسر آینده ات چه گناهی کرده که شوهر آینده اش باید به فکر دختر مردمباشه...!!
    بنظرم برو زن بگیر بنظرم شرایطشو هم داری کار و ...
    مواظب باش دختری رو انتخاب کنی که نجیب باشه و مهم تر از همه با اصالت باشه،به خوشگلی هم دل نبند چون موندنی نیست قیافه عادی و اخلاق و شعور بالااااااا بنظرم اگه دختر فامیل باشه بهتره چون شناخت بیشتری داری بخدا تو این دور زمونه نمیشه به هیچ کس اعتماد کرد«دختر همسایمون دوم راهنماییه تازه فهمیدن که دسته گل به آب داده...!!»
    آخر زمانه...
    برو زن زندگیتو پیدا کن ببین چجوری از این روز مرگی خلاص میشی و اونقدر زندگیت با شادی و عشق میگذره که اصلا متوجه گذر زمان نمیشی....
    پاشوووو پاشو برو دیگه عه...!!!

17. کاربر روبرو از پست مفید فائزه تشکرکرده است .

iraneziba (جمعه 13 تیر 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)