به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 دی 95 [ 19:16]
    سطح
    2
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class100 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

چگونه می توان به سؤال بچه ها در مورد مسائل جنسی پاسخ داد؟

سلام
    موضوع در مورد تربیت جنسی فرزندان هست.مثلا بچه ای که در این مورد زیاد سؤال می پرسه چه جوابی باید بدهیم؟
    میگه بچه چه جوری به وجود میاد ؟ من بهش گفتم زن و شوهر کنار هم زندگی می کنند و خدا می خواد که بچه دار بشند.می پرسه چه جوری؟!! الآن تو اینجایی بابا اون اتاق هست بچه دار میشید؟ یا عمه اش را مثال میزنه که اینا کنار هم نشستند بچه دار شدند؟ واقعا نمی دونم چه جوابی باید بهش بدم.متولد 85 هست.اخیرا تو مدرسه شون هم کلاسیش یه کلمه ی زشت را به بچه م گفته بود البته برعکس گفته بود و به پسرم گفت صحیحشو بگو و بچه م اومد خونه و از من معنیش را پرسید در جواب گفتم آ.ل.ت....... هست و نباید تکرار کنی. خیلی نگرانم که زود متوجه این جریانات بشه
    من چه پاسخی باید به سؤالات در مورد مسائل جنسی بدم؟ با من خیلی راحت و صمیمی هست
    ویرایش توسط مـادرانـه : جمعه 17 دی 95 در ساعت 14:09

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

یه چیزی که من خوندم و به نظرم خیلی مهم هست اینه که ساده و مختصر به بچه جواب بدید.
    فقط به سوالی که می پرسه جواب بدید، نه بیشتر.

این لینکها شاید کمکتون کنه

کودک-مسائل جنسی-والدین

والدین و «مراقبت جنسی» در حضور کودکان

کنجکاوی جنسی کودکان

این لینک هم ببینید جاییش که با فرهنگ و شرایط شما جوره و براتون مفیده استفاده کنید.

در مورد بعضی سوالات هم که غافلگیر می شید بگید باید مطالعه کنم یا فکر کنم، جوابت را فردا می گم.
    فکر کنید چقد باید جواب بدید و بعد بهش بگید.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : جمعه 17 دی 95 در ساعت 17:38

3. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

مـادرانـه (یکشنبه 19 دی 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 99 [ 11:20]
    سطح
    67
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience Points
    تشکرها
    852

تشکرشده 554 در 206 پست

Array
    سلام. چرا فکر می کنید بچه ها دقیقا مطابق تصور شما می دونن یا هستن. بچه های امروزی خیلی بیشتر و سریعتر از نسل های گذشته یاد می گیرند.
    خود من متولد 69 هستم. توی 12 سالگی درباره مسائل جنسی فهمیدم (از دوستانم چه توی مدرسه چه محله) و اینکه زن و شوهر باید رابطه جنسی برقرار کنن که بچه دار بشن. اول راهنمایی وقتی بودیم (یعنی 13 سالگی) تمام کلاس این مسائل رو می دونستن به حدی که از دبیرهامون برای اینکه اذیت شون کنیم از این سوالات می پرسیدیم.
    خب پسر شما نسل بعد از من هست و الان 10 سالشه. احتمالا همین الان می دونه و از روی کنجکاوی و برای فهمیدن جزئیات داره این پرسشها رو از شما می پرسه.
    نظرم اینه روی این مسئله حساس نباشید و اینکه اگر مسائلی رو جسته و گریخته بفهمه فاجعه ای اتفاق نمی افتاده.
    به نظرم همین رفتاری رو که تا الان انجام دادید خوبه و ادامه بدیم. که پاسخ های مصلحتی بهش بدید و در واقع از جواب به سوالش طفره میرید.
    درباره کلمات جنسی هم. باز خودم یادمه حتی اواخر دوره دبستان (10-11 سالگی) این کلمات رو شنیده بودیم و می دونستیم. پسر شما هم الان حتما می دونه.

باز میگم روی این مسائل حساس نباشید. و اگر می خواید به پسرتون کمک کنید سعی کنید برای وقتش برنامه ریزی کنید. مثلا کلاس ورزش بذاریدش که از همه نظر براش مفیده و فکرش هم سمت موضوعات سازنده تر میره

5. کاربر روبرو از پست مفید بابک 1369 تشکرکرده است .

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,974 در 7,400 پست

Array

با سلام

اول از هر چیز چند نکته را در پاسخ گویی باید در نظر داشته باشید:

1 -
    قدرت درک و میزان گیرایی فرزندنتان را در نظر بگیرید.

2 -
    زبان بدنتان را مراقب باشید که حرکات بدن و چهره شما حاکیت از ترس ، تعجب ،خجالت ، نهیب و ... نداشته باشد بلکه زبان بدن شما عادی و طبیعی باشد.

3 -
    تصور نکنید لابد باید جزیی و ریز به سئوالش پاسخ دهید.

4-
    هیچ نیازی به طول و تفصیل نیست و در دوسه جمله مختصر و مفید می توان پاسخ داد.

5 -
    سعی کنید منبع و عامل کنجکاوی وی را بفهمید مثلاً بپرسید چطور شد این سئوال برات پیش آمد...اینکه مثلاً از رسانه چیزی دیده یا از همسالان چیزی شنیده و .... در نحوه مدیریت شما بر پاسخ و تامین کنجکاوی فرزندتان نقش دارد .

6-
    محتوای پاسخ شما نباید به گونه ای باشد که موجب بیداری زود رس جنسی کودکتان شود ( که موجب تخیلات و رفتارهایی که زمینه سازبلوغ زود رس گردد شود)

7 - زبان پاسخ دهی باید زبان قابل فهم برای کودکتان باشد. هرچقدر شما در این زمینه خوب عمل کنید او کمتر نیاز به مراجعه به همسالان یا منابع دیگر برای درک موضوع پیدا می کند .

7-
    فرصت خوبیست تا در مدیریت گفتگو با فرزندتان صمیمیت در عین احترام و جدیت را لحاظ کنید که موجب اعتماد سازی می شود و زمینه را برای اینکه فرزندتان با هر اطلاعاتی از هرجا که مواجه شد شما را مرجع مطمئن و صمیمی برای درمیان گذاشتن بداند فراهم می کند و خود همین پایه نهادینه کردن و رشد صداقت و عزت نفس کودک می شود

و اما پاسخ :

باز هم تاکید می شود که لزومی ندارد که به جزییات بپردازید بلکه در چند جمله کوتاه و با بیانی علمی و نگاهی خلقت گرا می توانید پاسخ دهید
    ابتدا مختصر اشاره کنید که خداوند همه موجودات را جفت آفریده از دو جنس نر و ماده تا در کنار هم بتوانند موجودی مثل خودشان بدنیا بیارند تا نسلشان تمام نشود و ادامه پیدا کند. انسانها را هم دوجنس زن ومرد قرار داده که وقتی به سن ازدواج می رسند با هم ازدواج می کنند و زندگی مشترک آغاز می شود و می توانند طبق آنچه خدا در وجوشان قرار داده صاحب فرزند بشوند از ارتباط زن و مرد بعد از ازدواج و شروع زندگی با هم بچه ها بوجود می آیند و زن و مرد می شوند پدر و مادر و بچه ها هم بزرگ می شوند و ازدواج می کنند و بعدش پدر و مادر می شوند و اینجوری نسل انسانها ادامه پیدا می کنه.
    اگر سئوال کرد چطوری میشه که زن و مرد ازدواج که کردند بچه بوجود میاد که در وقاع سئوال معطوف به موضوع آمیزش جنسی بین زن و مرد است او را به پدر ارجاع دهید و البته از قبل با پدرش هماهنگ شوید و آگاهی ای که باید داده شود را منتقل کنید تا وی پاسخ فرزند را بدهد چون در رابطه با دادن آگاهی جنسی در این حد بهتر آن است که از والدین آنی که هم جنس فرزند است پاسخ دهد .
    در گفتگوی از قبل انجام شده با پدرش هماهنگ کنید که پدر به فرزندتان بگوید که خدا در وجود مادرها سلولی آفریده به اسم تخمک و در وجود پدرها سلولی به اسم اسپرم که اینها وقتی در بخشی از شکم مادر که اسمش رحم است به هم می رسند و با هم مخلوط می شوند به قدرت خدا شروع به تغییراتی می کنند که می شود یک بچه که در مدت نه ماه رشد می کند تا بچه کاملی می شود و دیگر باید از رحم خارج شود و وارد دنیای ما شود و بزرگ شود .
    اگر پرسید چطوری این سلول پدر وارد رحم مادر می شود و با هم مخلوط شوند بگویید وقتی زن و مرد ازدواج می کنند با عشق و علاقه با هم زندگی می کنند و طبق دستور خداوندبعد از ازدواج اجازه دارند هر وقت بخواهند کنار هم بخوابند و همدیگر را در آغوش بگیرند البته این کار خصوصی است و نباید دیگران ببینند مثل بدن ما که خصوصی است و نباید کسی مارا لخت ببیند ، مثل وقتی حمام می رویم نباید کسی ببیند یا وقتی توالت می رویم نباید کسی ببیند همه می دانند همه آدمها حمام می روند ، گاهی لخت می شوند مثلاً وقتی لباس عوض می کنند ، همه تولت می روند اما می دانند کسی نباید ببیند چون یک کار خصوصی است پس پدر و مادرها اجازه دارند کنار هم بخوابند همدیگر را بغل کنند یا ببوسند اما اینکار خصوصی است همین وقتها این سلول از بدن پدر وارد بدن مادر می شود و اگر با هم مخلوط شود بچه بوجود میاد .

7. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته اردیبهشت (یکشنبه 19 دی 95), مـادرانـه (یکشنبه 19 دی 95), بارن (یکشنبه 19 دی 95)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,974 در 7,400 پست

Array
    در اولین فرصت این پست تنظیم می شود و لینکهایی مناسب قرار خواهم داد

9. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 دی 95 [ 19:16]
    سطح
    2
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class100 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    سلام.خیلی ممنونم از راهنمایی کامل شما
    یه سؤال دیگه هم دارم که آیا بغل کردن و بوسیدن پسر بچه ها تو این سن اشکالی داره؟ به من وابسته هست و شبها حتما باید بغلش کنم و ببوسمش در طول روز هم مدام بغلم میاد و منو می بوسه گاهی باهم بازی می کنیم مثل کشتی گرفتن...
    آیا اشتباه است؟

11. کاربر روبرو از پست مفید مـادرانـه تشکرکرده است .

فرشته اردیبهشت (یکشنبه 19 دی 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)