به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 دی 95 [ 12:53]
    سطح
    43
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 17.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteranTagger Second Class
    تشکرها
    28

تشکرشده 35 در 18 پست

Array

آیا من شخصیت مهرطلب دارم؟

سلام .

جدیدا چند مقاله خوندم در مورد شخصیت مهرطلب و 60 تا ویژگی که این تیپ شخصیت داره و حدود 24 تاش رو توی خودم پیدا کردم با شدت و ضعف های مختلف. بعنوان مثال :
    1. فکر می کنم آدم پر توقعی هستم و از دیگران انتظارات زیادی دارم.
    2. کلا از تنش و جنگ و دعوا دوری میکنم. توی یه جمعی که همه مخالف نظرم هستند نظرمو معمولا ابراز نمی کنم و کلا عضو حذب بادم(الان روی خودم کار کردم بهتر شدم).
    3. از همه چیز ناراضیم معمولا.
    4. گاهی خیلی عصبانی میشم و عکس العمل های شدیدی از خودم نشون میدم بخاطر یه رفتار مثلا همسرم.
    5. معمولا مضطرب و نگرانم.
    6. رفتار دیگران رو خیلی تحلیل می کنم و کوچکترین بی اعتنایی آزارم میده و می شینم مدتها راجبش فکر می کنم که من چیکار کردم که طرف باهام اینطوری برخورد کرده.
    7.از طرف نزدیکانم مثل همسرم یا مادرم نیاز به تایید کارهام دارم خیلی اوقات بخصوص توی تصمیم گیریهای مهم و خیلی هم سخت می تونم تصمیم بگیرم و دودلم معمولا.
    8. خیلی آدم احساساتی هستم .
    9. کلا صفر و صدم یا یکی رو دوست دارم یا ازش متنفرم و بینابین نداره.
    10. همیشه مقصر رو دیگران میدونم.
    11. حسادت به دیگران یکمی دارم (که روش کار میکنم که از بین بره)
    و ...

البته چند سالیه که ازدواج کردم و حس می کنم خیلی بهتر شدم و بسیاری از این خصوصیت ها خیلی کمتر شده در من و روش کار کردم در طول زمان چون خودم رو هم آزار داده. در ضمن همسرم خیلی بهم محبت می کنه و همیشه کمکم کرده که روی خودم کار کنم در جهت بهتر شدن.
    توی مقاله نوشته بود که مهرطلبی به دلیل تحقیر زیاد و کمبود محبت و اعتماد به نفس پایین هست. خودم فکر میکنم توی خانوادم بخصوص پدرم که شخصیت خیلی پسردوستی داره خیلی اوقات منو تحقیر می کرد. مثلا چون مثل برادرم نرفته بودم دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد درس می خوندم مسخرم می کرد و متلک می گفت و کلا پدر خیلی با محبتی نبود. مادرم هم شخصیت خیلی سخت گیری داره و معمولا تشویق نمی کنه منو و دایم ایراد میگیره ازم اما خوب به موقعش محبت هم میکنه.
    خودم بیشتر اوقات از دست جفتشون عصبانی هستم و اون انتظاری که ازشون دارم برآورده نمیشه و ر فتارشون آزارم میده. اعتماد به نفسم هم قبلا خیلی پایین بود که فکر می کنم توی بسیاری از دخترهای ایرانی همینطوره بخاطر نوع برخورد خانواده ها و اینکه بسیاری از خانواده های ایرانی ناخودآگاه پسردوستن و بین دختر و پسر فرق می گذارن. الان اعتماد به نفسم خیلی بالاتر رفته و اونم بخاطر موفقیت هایی هست که داشتم مثل تحصیلاتم و شغل و درامد خوبم و تشویق های همسرم و ...

نا گفته نمونه که قبلا هم یه تاپیک در مورد مشکلاتم با خانوادم زدم : مشکل با خانوادم و مقایسشون با خانواده همسرم. کلا رفتار پدرم و مادرم با انتظارات من ازشون کلی متفاوته و این منو خیلی اذیت می کنه. حس می کنم محبت بینمون خیلی کمرنگ شده بخصوص که من سالهاست راه دور زندگی می کنم و شاید سالی نهایتا یکبار ببینمشون. کلا قبلا اونها رو مسئول این مشکلاتم میدونستم اما الان دارم فکر می کنم که توانایی تغییر خودمو دارم پس باید بجای سرزنش دیگران سعی کنم روی خودم کارکنم.

می خواستم ببینم آیا من شخصیت مهرطلب دارم و کلا چطور باید اینو تشخیص بدم؟ و اگه دارم چطور باید روی خودم کار کنم که بهتر بشم ؟

2. کاربر روبرو از پست مفید melisazand تشکرکرده است .

شیدا. (دوشنبه 13 دی 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)