به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 97 [ 01:41]
    سطح
    20
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 78
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

لطفا کامل بخونید و راهنمایی دهید !

سلام دوستان
    ممنون میشم وقت بزارید و بخونید:
    من 26 سالمه فارغ التحصیل ارشد یه رشته مهندسی هستم کار خوبی دارم و آدم فعالیم هستم
    چند ماه پیش سر یه کلاسی ( نه کلاس دانشگاهی) با یه خانوم آشنا شدم اولش اصلا هیچ ارتباط و نظر و احساسی در کار نبود ینی هیچ دلباختگی لحظه ای در کار نیست اما بعد بنا به دلایلی که توضیحش مفصله بیشتر باهاش آشنا شدم و از اخلاق و شعورش خیلی خوشم اومد اما من تو زندگیم اصلا اهل ارتباط و رابطه با جنس مخالف نبودم و تو این مورد بی تجربه ام دلیلمم مذهبی نبوده، بیشتر هدفام برام مهم بوده در کل سرم تو زندگیم بوده(نه که موقعیتش نبوده خب منم چند سال دانشجو بودم موقعیت کاری خوبی داشتم و دارم، کلا نمیخواستم آدم دم دستی باشم احساسم برام مهم تر از نیازم بوده)
    خلاصه اینکه این خانوم از من 3 سال بزرگتره اما اخلاقامون نسبتا شبیه (من اصلا با هم نسلای خودم راحت نیستم اصلا حرف مشترکی نداریم انگار من مال این نسل نیستم همه دوستای من دهه 60ی هستن) حالا موندم اگر احساسمو بهش بگم چه واکنشی نشون میده! من واقعا بهش علاقه مند شدم و قصدمم ازدواجه
    اینو میدونم که بهم اعتماد داره و تو دنیای دوستی ساده از من بدش نمیاد و منو ادم موجهی میبینه اما نمیتونم واکنشش رو حدس بزنم بعد ابراز علاقه من با این اختلاف سنی اصلا مشکلی ندارم اما نگاه اونو نمیدونم! چه بخشای اصلی باید توی صحبتم باشه و چطور نگرانی احتمالیشو نسبت به اختلاف سن برطرف کنم ؟
    لطفا منو "راهنمایی" کنید به مشورتتون نیاز دارم...
    لطفا جواب تکراری ندید راهکار بدید، نصیحت و تشویقم بزارید کنار که" آفرین که به فکر ازدواجی و نباید دوستی در کار باشه و..." گفتم قصدم کاملا جدی و ازدواج پس قانون سایت رو نقض نکردم اینو گفتم چون قبل مطرح کردن این سوال سوالات مشابه رو خوندم و تقریبا در جواب همه سوال نصیحت دیدم و هیچ خبری از جواب اصلی نبود.
    حتما اینم خوب میدونید که سن شناسنامه ای صرفا یه ملاک قانونیه که فاصله از زمان تولد رو نشون میده و سن واقعی افراد نسبت به ژن، محیط و شرایط و تربیتشون میتونه بیشتر یا کمتر از اون باشه.
    ممنون

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 03 [ 21:00]
    سطح
    62
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 81
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    سلام
    من خودم یه دختر 27 ساله هستم و برام هم مهم نیست کسی که ازم خواستگاری میکنه از من کوچیکتر باشه یا بزرگتر یعنی منظورم اینه که مهم اخلاق و درک و شعور طرف مقابل من هستش.
    بنابراین بهتون توصیه میکنم اگر قصدتون ازدواجه به دختر خانوم بگید که یک مدتی هست که به ایشون تعلق خاطر دارید میخواید بدونید که اگر این احساس دو طرفه هستش شما به صورت رسمی اقدام کنید.

اینو میدونم که بهم اعتماد داره و تو دنیای دوستی ساده از من بدش نمیاد و منو ادم موجهی میبینه

اگر دختر خانوم نظرشون اینه به نظر من شاید دختر خانوم هم منتظر هستند که شما ابراز علاقه کنید و اگر این کار را بکنید نگران نباشید واکنش خاصی نخواهند داشت با توجه به تعریفی که خودتون از ایشون داشتید.
    پس بهتره سریعتر این کار را انجام بدید تا تکلیفتون مشخص بشه و این قضیه خیلی کش پیدا نکنه
    با آرزوی موفقیت برای شما

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 شهریور 96 [ 18:03]
    سطح
    17
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 23 در 15 پست

Array
    با سلام اول از همه باید بگم که عاشقی یکم عذاب آوره

به نظر من شما باید با اعتماد به نفس بالا بدون توجه به سن یا بزرگتر بودن باید بری بهش بگی که به شما علاقه دارم یا خودت بگو یا از کسی بخواه که بهش بگه اگر واقعا قصدت ازدواج باشه حتما بهش بگو من بهت اطمینان میدم که جواب طرف مثبت خواهد بود اگر شیوه ابراز عشق رو بلد باشی .

اینم بگم که با یه بار نه شنیدن نرو کنار لج باز باش . من که اطمینان دارم با همون یه بار هم جواب مثبت میشنوی

از خودت نگفتی خوشتیپی کلا خودتر رو در چه حدی میدونی از لحاظ زیبایی این یکم در اولویت قرار داره

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 [ 15:14]
    سطح
    45
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 177 در 80 پست

Array
    سلام .. به نظر من اولین کاری که می کنی این باشه که با خانواده ات مطرح کن .. ببین اون ها می تونن بپذیرند که عروسشون از پسرشون بزرگ تر باشه یا نه ... این اولین قدمت باید باشه ...

اگر خانواده موافقت کردند موضوع خواستگاری رو از طریق مادر یا خواهر خودتون با ایشون در میون بگذارند و بعد شماره تماس بگیرند و رسما مادر شما برای خواستگاری تماس بگیرند شاید خانواده اون ها موافق نباشند که دامادشون از دخترشون کوچکتر باشه ... اگر اون ها هم موافق بودند بعد رسما برید برای خواستگاری ...

شدیدا شدیدا توصیه می کنم همین جوری هنوز معلوم نیست که خانواده ها راضی هستن وارد هیچ رابطه ای نشید ...

این تاپیک رو هم بخونید ...به این خاطر هست که میگم وارد رابطه نشید تا مشخص نشه خانواده راضی هست یا نه

http://www.hamdardi.net/thread-41710.html

اخر این تاپیک بالا این هست که 6 سال رابطه با هم داشتید و در اخر بهم نرسیدند !

یا علی ...
    ویرایش توسط skyzare : جمعه 22 مرداد 95 در ساعت 19:28

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلام بر عشق نمایش پست ها
    سلام
    من خودم یه دختر 27 ساله هستم و برام هم مهم نیست کسی که ازم خواستگاری میکنه از من کوچیکتر باشه یا بزرگتر یعنی منظورم اینه که مهم اخلاق و درک و شعور طرف مقابل من هستش.
    بنابراین بهتون توصیه میکنم اگر قصدتون ازدواجه به دختر خانوم بگید که یک مدتی هست که به ایشون تعلق خاطر دارید میخواید بدونید که اگر این احساس دو طرفه هستش شما به صورت رسمی اقدام کنید.

اینو میدونم که بهم اعتماد داره و تو دنیای دوستی ساده از من بدش نمیاد و منو ادم موجهی میبینه

اگر دختر خانوم نظرشون اینه به نظر من شاید دختر خانوم هم منتظر هستند که شما ابراز علاقه کنید و اگر این کار را بکنید نگران نباشید واکنش خاصی نخواهند داشت با توجه به تعریفی که خودتون از ایشون داشتید.
    پس بهتره سریعتر این کار را انجام بدید تا تکلیفتون مشخص بشه و این قضیه خیلی کش پیدا نکنه
    با آرزوی موفقیت برای شما

قبل از همه چیز ممنون از پاسخ واضح شما
    راستش قصد خودمم از مطرح کردن موضوع همینه که بهش بگم به این دلایل بهت علاقه دارم و اگر اجازه بدی با خانوادم صحبت کنم تا رسما اقدام کنن اما راستش نمیدونم در همین حد ادبیات و جملات کافیه !( سخت ترین مسائل صنعتی و کاریمو حل میکنم اما تو این مورد تجربم صفره)
    از طرفیم دیگه از اون هیجانت احساسی اوایل جوونی بیرون اومدم که بگم این خانوم منتظر مرد رویاهاش بوده که تا الان ازدواج نکرده ! و این برام سواله! راستش یه خورده تو مسائل احساسی سرد به نظر میاد و این منو راجع به جوابش نگران میکنه
    من مطمئنم که بهم اعتماد داره و منو موجه میبینه اما هیچ واکنشی نسبت به اینکه شما میگید شاید اونم منتظر واکنش منه ندیدم با اینکه محبتایی از طرف من دیده مثل اینکه یهو جویای حالش میشم بهش پیشنهاد کمک میدم داره پایان نامه ارشدشو کامل میکنه براش گاهی ترجمه انجام میدم و ...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط tanha_va_Ghamgin نمایش پست ها
    با سلام اول از همه باید بگم که عاشقی یکم عذاب آوره

به نظر من شما باید با اعتماد به نفس بالا بدون توجه به سن یا بزرگتر بودن باید بری بهش بگی که به شما علاقه دارم یا خودت بگو یا از کسی بخواه که بهش بگه اگر واقعا قصدت ازدواج باشه حتما بهش بگو من بهت اطمینان میدم که جواب طرف مثبت خواهد بود اگر شیوه ابراز عشق رو بلد باشی .

اینم بگم که با یه بار نه شنیدن نرو کنار لج باز باش . من که اطمینان دارم با همون یه بار هم جواب مثبت میشنوی

از خودت نگفتی خوشتیپی کلا خودتر رو در چه حدی میدونی از لحاظ زیبایی این یکم در اولویت قرار داره

اعتماد به نفس گفتش رو دارم و مطمئنم حتی یه لحظه ام زبونم نخواهد گرفت مشکل من با همینه که تو این زمینه بی تجربم و دخترا رو خوب نمیشناسم و نمیدونم چطور بگم همیشه روابط معمولی در حد سلام و علیک و چند کلمه صحبت داشتم هم محیط کار هم دانشگاه ولی کاملا بی منظور بوده و مفهوم لاس زدن نداشته ( البته ببخشید از این اصطلاح استفاده کردم)
    یه سوال تو با توجه به اینکه میگید با یه بار نه شنیدن کنار نرو این حس کنه بودن و تنفر ایجاد نمیکنه برای اون که بابا این دیگه چه سیریشیه ؟!

نه خیلی تیپ خاصی ندارم اما ضایعم نیستم قابل تحملم فک کنم و اینکه خیلی زود با بقیه رفیق میشم و طوری که خودشون میگن آدم دوست داشتنی هستم ( خواستم جواب شما رو بدم حمل بر خودستایی نشه )
    و اینکه آدم یک بعدی نبودم که بگم همش دنبال درس و کار بودم نه از 9 سالگی تا همین الان ورزش میکنم و در حین اینکه تقریبا لاغر(68 کیلو وزن و 180 قد) به حساب میام بدن مناسب و ورزیده ای دارم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 شهریور 96 [ 18:03]
    سطح
    17
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 23 در 15 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad91 نمایش پست ها
    اعتماد به نفس گفتش رو دارم و مطمئنم حتی یه لحظه ام زبونم نخواهد گرفت مشکل من با همینه که تو این زمینه بی تجربم و دخترا رو خوب نمیشناسم و نمیدونم چطور بگم همیشه روابط معمولی در حد سلام و علیک و چند کلمه صحبت داشتم هم محیط کار هم دانشگاه ولی کاملا بی منظور بوده و مفهوم لاس زدن نداشته ( البته ببخشید از این اصطلاح استفاده کردم)
    یه سوال تو با توجه به اینکه میگید با یه بار نه شنیدن کنار نرو این حس کنه بودن و تنفر ایجاد نمیکنه برای اون که بابا این دیگه چه سیریشیه ؟!

نه خیلی تیپ خاصی ندارم اما ضایعم نیستم قابل تحملم فک کنم و اینکه خیلی زود با بقیه رفیق میشم و طوری که خودشون میگن آدم دوست داشتنی هستم ( خواستم جواب شما رو بدم حمل بر خودستایی نشه )
    و اینکه آدم یک بعدی نبودم که بگم همش دنبال درس و کار بودم نه از 9 سالگی تا همین الان ورزش میکنم و در حین اینکه تقریبا لاغر(68 کیلو وزن و 180 قد) به حساب میام بدن مناسب و ورزیده ای دارم.
    این که بخوای مستقیم بهش بری بگی واقعا سخته راه حلش اینه که شما غیر مستقیم باید احساست رو بگی و ببینی عکس العملش چیه اینجوری واقعا جواب میگیری ( برای خودم که چند باری فوق العاده جواب داده )

اتفاقا دخترا از پسرای لجباز و پررو خیلی خوششون میاد به خاطر همین میگم یکم لجباز باش

و در آخر هم نسبت به دختری که سه سال از خودت بزرگتره اینقدر استرس نداشته باش و با خیال راحت احساست رو بگو اینقدر نترس حتی اگه هیچ تجربه ای هم نداشته باشی

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    دوستمون که پیشنهاد دادن اول با خانواده بیان کنید که آیا قبول میکنن عروسشون بزرگتر باشه را هم اولین قدمتون قرار بدید
    شاید سرد بودنش به خاطر اینه که دوست نداره نشون بده که ایشون هم علاقه مند هستن یا شاید آدم مغروری هستن یا شاید فکر میکنند چون از شما بزرگتر هستن و اگر شما متوجه بشید که علاقه ای از طرف ایشون هستش براشون خوب نباشه به خاطر میگم که اگر شما شروع کننده باشید و ایشون بدونن که خود شما علاقه دارید باعث بشه ایشونم نظرشون را راحت تر بیان کنن.

تنها کاری که میتونید به همه ی این سوالات پاسخ بدید اینه که پیشنهاد بدید. میتونید پیشنهاد را همون طور که گفتم بیان کنید تا جواب ایشون را بدونید.
    در ضمن اگر صمیمی هستید میتونید به طور غیر مستقیم بپرسید که نظرشون در مورد اینکه همسرش از خودش کوچیکتر باشه چیه یا مثلا دارید برای یکی از دوستاتون از ایشون مشورت میگیرید

9. کاربر روبرو از پست مفید سلام بر عشق تشکرکرده است .

mehrdad91 (جمعه 22 مرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آذر 95 [ 18:50]
    سطح
    2
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلام بر عشق نمایش پست ها
    دوستمون که پیشنهاد دادن اول با خانواده بیان کنید که آیا قبول میکنن عروسشون بزرگتر باشه را هم اولین قدمتون قرار بدید
    شاید سرد بودنش به خاطر اینه که دوست نداره نشون بده که ایشون هم علاقه مند هستن یا شاید آدم مغروری هستن یا شاید فکر میکنند چون از شما بزرگتر هستن و اگر شما متوجه بشید که علاقه ای از طرف ایشون هستش براشون خوب نباشه به خاطر میگم که اگر شما شروع کننده باشید و ایشون بدونن که خود شما علاقه دارید باعث بشه ایشونم نظرشون را راحت تر بیان کنن.

تنها کاری که میتونید به همه ی این سوالات پاسخ بدید اینه که پیشنهاد بدید. میتونید پیشنهاد را همون طور که گفتم بیان کنید تا جواب ایشون را بدونید.
    در ضمن اگر صمیمی هستید میتونید به طور غیر مستقیم بپرسید که نظرشون در مورد اینکه همسرش از خودش کوچیکتر باشه چیه یا مثلا دارید برای یکی از دوستاتون از ایشون مشورت میگیرید

نسبت به نوع رفتاري که از بچگي داشتم و وضعيت کاريم خانوادم هم به من اعتماد کامل دارن و ميدونن که انتخاب درست انجام ميدم در ضمن موضوع رو به خانواده خودم گفتم و اونا به گرمي استقبال کردن با اينکه حتي يکبار هم اون خانومو نديدن ( ميخوام عمق اعتماد رو درک کنيد چون من خواهر و برادر هم دارم و اين رفتار فقط در مورد من تا اين حد هستش)
    اما نظر خونواده ايشون رو نميدونم !!!!!!! و اين هم مسئله مهميه

با اینکه به احتمال زیاد خاص بودن رفتار منو متوجه شده اما رابطش رو قطع نکرده پس امیدوارم دلیل سردبودنش همینی باشه که شما میفرمایید

خب وقتی که صمیمی باشیم حتی در حد ابتدایی حداقل راجع به سن و سال همدیگه اطلاع داریم دیگه پس این چه غیر مستقیمی که من برم بگم نظرت چیه همسرت کوچکتر از خودت باشه خب اون با هوش متوسطم میتونه تشخیص بده من دارم خودمو بهش پیشنهاد میدم تنها اتفاقی که اینجا میافته اینه که حس کنه من پیشنهاد خودمو با ترس بهش گفتم! درست نمیگم ؟!

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    خب خوبه که با خانواده در میان گذاشتید
    می تونید وقتی که دارید به دختر خانوم پیشنهاد میدید بگید که خانواده ی شما در جریان هستن
    من منظورم این بود که بپرسید که مثلا یکی از دوستاتون میخوان با کسی که از خودش بزرگتره ازدواج کنه و از شما کمک گرفته و اینطوری سر حرف را باز کنید (البته همون حرف شما شاید پیشنهادتون با ترس باشه)
    یک مثال میزنم یک بنده خدایی از طریق واسطه از دوست من خواستگاری کرده بود دوست من هم داشت این گزینه را بررسی میکرد که طرف میره به واسطه میگه فکر کنم این خانوم از من خوشش نمیاد و حرفش را پس میگیره و واسطه هم قضیه را به دوست من میگه. این بنده خدا باز بعد از مدتی خودش به صورت مستقیم از دوست من خواستگاری میکنه ولی دوست من به خاطر اینکه ایشون به این صورت اومده بودن جلو بهشون جواب رد میدن یعنی اینکه یه بار حرفشون را پس گرفتن و روی حرفشون واینستادن چون ممکن بود دوست من دفعه ی اول بهشون جواب مثبت بدن.
    منظورم اینه که برای دخترا خیلی مهمه که شما چطوری پیشنهاد بدید.
    پس شما هم سعی کنید به صورت رسمی بهشون پیشنهاد بدید تا جواب همه ی سوالاتتون را بگیرید
    در مورد خانوادشون هم فکر نکنم خانوادشون سرسختی خاصی داشته باشن دیگه اینکه پسر از دختر کوچکتر باشه هم جا افتاده

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)