به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array

تاپیک نتیجه هام- برای مشکلانم

اینجا می نویسم چون فعلا اینجا مرتب تره واسم. نتایج دسته بندی شده.

-
    به نظرم والدم ایراد داره.

باید نبایدهایی که برای خیلی ها تعریف شده است و حتی حاضرن در رنج بمونن و راضی باشن برای من تعریف نشده است. و احتمالا چیزی که من بهش می گم درک نشدن و درک نکردن به همین دلیله. اینکه بقیه یه چارچوبی القا شده دارن و خودشون کاملترش کردن. من ندارم.

مادری داشتم که برای هر چیزی تنبیه می کرد بچه هاشو و پدری که همیشه سکوت می کرد یا اگه کسی حرفی نمی زد و حرفی نزنه به نظرش همه چی رو به راهه. تو تاپیک میشل که چند روز پیش می نوشتم یادم افتاد به خودم. به اینکه وقتی تنبیه و تشویق بی حساب و بی نظم باشه ذهن ادم مخصوصا ذهن کودک کل تنبیه و تشویق رو رد می کنه. یکی میاد الکی تنبیه می کنه و میره. همین. بیاد بره تموم شه. بی هیچ اموزشی.

راه حل: خیلی وقت پیش راجع به والد بالغ کودک خوندم. یادم میاد که والد تغییر یافتنی نیست. اما احتمالا تا حد زیادی با بالغ بشه اوضاع رو کنترل کرد. اما باید باز برم بخونم. برداشتم اونوقت متفاوت بوده با برداشت الانم.

- دیگه با هیچکسی بی خود دردل نکنم.

دردل خوبه وقتی که راهکار بهم داده بشه یا وقتی که حرف زدنم باعث شه خودم یه راهی به نظرم بیاد. وگرنه هیچ فایده ای نداره. ضرر هم داره.

- خدا باید باور کنم که هست
    باید تنها بودنم رو در ارامش بپذیرم و انتظار عاطفه از کسی نداشته باشم

بند بند وجودم گواهی می ده که خدایی نیست. خدا زاده ی ضعف انسانه. و وسیله ای برای اینکه اغلب بدتر از اونجه که می تونن باشن. می رن مکه یا امامزاده گریه می کنن حس می کنن تطهیر شدن بعد میان بیرون با انرزی بیشتر بدجنسی می کنن.
    خانواده هم همینه. یه تعداد ادم جمع می کنن دور خودشون که تایید بشن یه جایی داشته باشن که تایید بشن و ارامش داشته باشن خوبن هنوز. و اینکه واسه یه تعداد ادم بتونن مهربانی کنن و حس کنن مفید و خوبن.

مردم بیرون از خانواده اشون و دوستانشون بقیه رو یا دشمن می بینن یا رقیب.

اکثریت این کارو می کنن. من هم باید همینکارو بکنم. اگه درد دارم تنها گریه کنم اشک بریزم. فکر کنم خدایی هست که بشنوه و کمکم کنه. و از کسی توقع مهربانی نداشته باشم. ادم ها بر اساس والدشون رفتار می کنن. اگه من باید نبایدهام فرق داشته به خاطر محدودیت های اموزشیم بوده و هیچکس مجبور نیست طوری باشه که برای من معقوله.

باید انقدر بگم خدا هست که باور کنم. من از خیلی از همین انسان ها ضعیف ترم. نیازمند ترم.

دروغی که کمکم کنه و ارومم کنه و بهم قدرت بده برای ادامه هزاران بار از راستی که متوقفم کنه بهتره.

فقط در توانم نیست بدجنسی یا حتی رقابت ناعادلانه. می پذیرم و راه خودمو می رم.

- برنامه - ذهن برنامه بند منظم
    خیلی با دقت باید کارام رو انجام بدم. بیشتر از همه. ذهنم اماده ی بی برنامگیه. ذهنم بی سامانه. پس باید چند برابر همه دسته بندی کنم لیست کنم زمان بندی کنم

- کمک به کسی نکنم

همه ی تلاشم رو باید بکنم که میل به کمک کردن رو درونم ساکت کنم
    کمک از سر بی نیازی میاد. اما من خودم نیازمندم
    انسانها به هم کمک نمی کنن. هر کی به فکر خودشه. پس چرا من اینکارو بکنم؟ وقتی اکثریت تشخیصشون اینه پس منم همانطور می کنم.

- اگه جایی نفهمیدم چی باید بکنم فکر کنم اگه اکثر ادمها جای من بودن چی می کردن و بعد تصمیم بگیرم. اصول کلی جامعه و انسانها رو در تصمیماتم در نظر بگیرم. (والد)

- اهدافم رو هم منطبق بر اکثریت انسانها در نظر بگیرم. قدرت تک روی یا خاص بودن رو ندارم. یا هیچوقت ندارم یا فعلا ندارم
    .

- با احترام کامل در گفتار و کاملا رسمی با همه صحبت کنم. هم باعث میشه با من با احترام رفتار کنن با توجه به حساسیتم یه جور لایه دفاعی برام هست. هم باعث میشه خودم حس دوستانه از کسی توقع نداشته باشم و خاطرم باشه که فاصله ای بین من و دیگران هست. این باعث میشه از اشتباه جلوگیری کنم.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لیست کارایی باید بکنم. تاپیکمو قفل کردم

می خوام خوشبخت شم. تعریفش و راه هاش :
    پختگی ابعاد مختلف وجودم (احساس- عقل- معنویت- حتی ورزیدگی جسمی)
    امنیت احساسی و مالی (استقلال و قدرت مالی و احساسی)

استقلال احساسی
    پرورش بالغ
    خویشتن دوستی
    احساس امنیت

استقلال مالی-
    هوش هیجانی - مهارت های روابط بین فردی
    ذهن منظم برنامه مند- روش های برنامه ریزی دقیق
    ی مهارت و کار پول دراور. یا ادامه ی یکی از کارایی که انجام دادم به صورت عمقی (انتخاب)

اعتماد به نفس
    قیاس نکردن خودم با دیگران

آزمون mbti
    Infp 6264

- لایه ای دفاعی

- ادم وقتی ازدواج نکنه و بچه دار نشه یه بخشی از ابعاد وجودش رشد نیافته می مونه. این بخش از وجودمو چطور باید پرورش بدم؟

- حساسیت بالا- (لایه دفاعی نیاز دارم)

مهرااد
    ) یک لیست تهیه کنی از کارهایی که علاقه داشتی و بدلایلی رها کردی.

2) و همین طور لیستی از استعدادهایی که در خودت می بینی و حس میکنی با مقداری تلاش می توانی خودت رو شکوفا کنی. این کارها قطعا حالت را خ بهتر خواهد کرد .

3) همین طور لیستی از خصوصیاتی که باعث میشه شما به خاطر اونها جذب یه سری ادمها بشی. بعد ببینی این خصوصیات رو خودت داری یا نه ( یا بهتره بگم خودت دوست داشتی داشته باشیش یا نداریشون )

قطعا برنامه ریزی و مدیریت زمانت را هم داشته باش
    مورد بعد سعی کن کمتر مطالعه داشته باشی و بیشتر عمل کنی

سکوت ذهنی

danger
    هرروز که به خونه برمیگردی احساسات وافکارت رو کاغذ بنویس احساسات منفی رو جدا کن به صورت 1 2 3 بنویس تحلیل کن که علت اون ناراحتی چیه اگر به ضعفی در تو میگرده راههای از بین بردن اون ضعف رو بنویس مثلن 10 تا راه بنویس به دوسه تا از بهترین ایده ها عمل کن واگر ناراحتی تو ضعفی در خودت نیس ومثلن میگی ناراحتم چون فلانی اون کارو کرد وچون همه آدمها خود خواه هسنتند علت ناراحتی تو میشه همه آدمها خودخواه هستند پس اون جمله رو با قرمز خط بزن وجمله مثبت رو جلوش بنویس مثلن همه آدمها خودخواه وبیرحم هستند روبه روش :در جامعه انسانهای رئوف ومهربان هم وجود دارن
    ویرایش توسط meinoush : سه شنبه 08 اردیبهشت 94 در ساعت 13:29

2. 4 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

parsa1400 (سه شنبه 08 اردیبهشت 94), terme00 (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94), شیدا. (سه شنبه 08 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط meinoush نمایش پست ها
    ا
    بند بند وجودم گواهی می ده که خدایی نیست. خدا زاده ی ضعف انسانه. و وسیله ای برای اینکه اغلب بدتر از اونجه که می تونن باشن. می رن مکه یا امامزاده گریه می کنن حس می کنن تطهیر شدن بعد میان بیرون با انرزی بیشتر بدجنسی می کنن.

danger
    مینوش جان به نظر من هر وقت تونستی این دیدگاهت عوض کنی وبه جای مطالعه این مقالات و کتابهای بعضا بیخود روانشناسی وغیره بری در مورد وجود خدا مطالعه کنی واعتقاداتت رو اصلاح کنی تمام مشکلاتت حل میشه وارامش پیدا میکنی!
    اکثرا اونایی که بی اعتقادان یا وجوود خداوند با این عظمت انکار میکنن هیچ وقت روی ارامش نمیبینن حتی اگه به ظاهر خودشون خوشبخت نشون بدن یا توی زندگی به ظاهر چیزی کم نداشته باشن ولی وقتی خدا رو ندارن هیچی ندارن! واین خلع بزرگ رو با هیچ ثروت یا زیبایی یا عشق زمینی نمیتونن پرش کنن وهمیشه احساس میکنن چیزی کم دارن
    پس بهتره دیگه بیشتر از این خودت با این مباحث روانشناسی اذیت نکنی وهر روز یه انگ روانی به خودت نزنی تو مشکلت ضعف در اعتقادادته این رو حل کن اگه بقیه مشکلاتت حل نشد
    بیا هر چی تونستی منو لعن ونفرین کن!
    ببخشید بارها خواستم بگم این مسئله رو ولی گفتم شاید درست نباشه ولی واقعا من نگرانت بودم میبینم چقدر روح وروانت پریشانه مینوش برو در مورد وجوود خدا مطالعه کن باور کن ضرر نمیکنی بعد ببین چجور خودش دستت میگیره واحساسش میکنی!
    مرا با حقیقت
    بیازار
    اما،
    هرگز با دروغ
    آرامم نکن.

4. 4 کاربر از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده اند .

meinoush (سه شنبه 08 اردیبهشت 94), parsa1400 (سه شنبه 08 اردیبهشت 94), terme00 (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 دی 98 [ 13:15]
    سطح
    73
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 303
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    894

تشکرشده 1,236 در 375 پست

Array
    سلام

خانم مینوش یادم هست که شما گفته بودید کتاب های کریشنا مورتی رو میخونید خب برام با خوندن اون کتاب ها مخصوصاً اگر قبلاً پیش زمینه مذهبی هم نداشته باشید چنین انکاری کاملاً قابل درک هست ،من حدود هفت - هشت سال پیش تمام کتاب های اون رو خونده بودم و کتاب هایی مثل برای جوانان ،شبکه فکری ، دیدار با زندگی رو اش رو بیش از بیست بار خوندم تازه اگر میخواین میتونید کتاب انسان در اسارت فکر که شرح کتاب های کریشنا مورتی به نوعی هست رو از سید جعفر مصفا رو هم بخونید که دیگه حسابی روی غقیده تون پابرجابشید!!!(انصافاً خوب شرح کرده ولی نقد نه چون اصلاً نگاهش به نقد غایی مساله نیست که چنین تفکری به کجا میره)

من نه تنها کتاب های کریشنا مورتی رو بلکه اوشو و دیپاک چوپرا و... و از اون طرف کتاب های دون خوان و کارلوس کاستاندا وعرفان های سرخ پوستی .... عین چی چی میخوندم ،بعد گرایش پیدا کردم به کتاب های روانشناسی توی اون کتاب ها هنوز مجموعاً کتاب های دکتر وین دایر رو قبول دارم حداقل خودش بعد طی مراحل مختلف یه مسیحی معتقد شده بود و واقعا هم زندگی خوبی داشت در مجموع(حداقل برین کتاب های اون رو بخونین قول میدم از ادبیات و نحوه تفکرش هم خوشتون میاد).

ولی در ادامه چی بگم مسیرم به شکل خیلی خاصی تغییر کرد و بعد به سمت مطالعات عرفان اسلامی رفتم کلاً یه دنیای دیگه بود شاید یه جورایی صد در صد متضاد .

یه سری اگر خواستید به این پست بزنید:(http://www.hamdardi.net/thread-38291.html#post379111)

اثبات خدا برای عقل سلیم و بدون حب و بغض اونقدر ساده هست که نگو ولی این اثبات هیچ کس رو خدا باور نمیکنه ،باور به خدا توی دل دریا که داری غرق میشی به سراغ آدم میاد همون طور که به سراغ فرعون هم اومد .

ولی اولین چیزی که شما ازش غافل هستید خدا نیست بلکه خودتون هستید،شما اصلاً نمی دونید خودتون چی هستید و خودتون رو با پوست و گوشت و چهار تا دونه نیاز و لذت اشتباه گرفتید ، اولین چیزی که باید بدونید این هست که حقیقت شما فنا ناپذیره و فعلاً توی کالبد این تن گوشت و استخون هستید ولی یه روز این تن توانایی ادامه دادن زندگی رو با این نفس شما از دست میده و شما به ناچار اون رو ترک میکنید و چون حیات این پوست و گوشت قائم به جانی هست که نفس شما که دارای حقیقت حیات هست به اون داده داره اداره میشه و به محض ترک شما پوسیده میشه و از بین میره.

ولی چرا تن شما من شما نیست؟
    یه سری به بخش اول آبی این پست بزنید:(http://www.hamdardi.net/thread-35880.html#post355275) هر وقت خودتون این گونه ادراک کردید ممکنه نظرتون به جاهای دیگه هم جلب بشه.

در نهایت قرار نیست شما با این پست خدا باور بشید که ، ولی اگر قرار هست اون طور که فکر می کنید زندگی کنید جهت مطالعه تون رو به سمت کتاب هایی مثل همین دکتر وین دایر ببرید چون هم خیلی علمی تر هست و هم نوع ادبیات و کلام خیلی خودمانی تر و انگیزه بخش تر.

موفق باشید.
    ویرایش توسط مسافر زمان : چهارشنبه 09 اردیبهشت 94 در ساعت 11:40 دلیل: حذف مواردی که منجر به چالشی شدن تاپیک می‌شد.

6. 3 کاربر از پست مفید hamed-kr تشکرکرده اند .

meinoush (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94), parsa1400 (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    96
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,844

Array
    دوستای گلم. نگران ایمان من ب خدا نباشید. لطفا در این مورد هم بحث نکنین. اگ در کل راهکاری ب نظرتون میاد بگین ممنون میشم. بعید میدونم بیشتر از چیزایی ک تا حالا ب من در همدردی همه گفتن حرف دیگه ای پیداشه برای گفتن. پس زحمت ندین خودتونو.
    ایمان واقعا قلبیه. من ایمان دارم خدایی نیست. اما ب اینکه دنیا زنده است ایمان دارم. شاید تعریفمون از خدا متفاوته. می پذیرم ک هر چی ک الان دارم و ندارم حتما برام بهترینه و دنیا خوبیه همه ی موجودات رو میخواد. غمگینم اما حتما همینم نیازه. دیگه تا حد ممکن سکوت میکنم. اروم میشم. ب کارای فردیم مشغول میشم. دعا و قران و این چیزا هم الان برای سکوت ذهنی میخوام نیاز دارم. منم مثل همون ادمایی ک خدا رو وسیله برای بدی کردن خدا رو وسیله برای ارام شدنم میخوام. اما قبول دارم ک هر چی. ارم همین برام بهترینه و نیاز نیست خودمو اتکنم. م باید عاشق شم. شدم. ال ظاهرا باید اروم باشم. ممنونک.

- - - Updated - - -

ویرایش. فکرکردم باید عاشق شم شدم. الان ب نظر میاد باید اروم بگیرم. ممنون از همه

8. 4 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

parsa1400 (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94), terme00 (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94), میشل (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array
    من ایمان دارم خدایی نیست.
    با سلام

دقیقاً مشکلاتت به همین برمیگرده و دقیقاً حل مشکلاتت را با حل این مشکل بی ایمانی می توانی ممکن سازی

10. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

meinoush (پنجشنبه 10 اردیبهشت 94), parsa1400 (پنجشنبه 10 اردیبهشت 94), نادیا-7777 (پنجشنبه 10 اردیبهشت 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 فروردین 96 [ 14:28]
    سطح
    52
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 79.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    305

تشکرشده 406 در 145 پست

Array
    خدا زاده ی ضعف انسانه
    منم همين طوري فكر مي كنم!
    انسان اونجايي وجود خدا رو باور كرد كه به بن بست رسيده بود. ماها نياز داريم كه به چيزي اعتقاد داشته باشيم از جنس اميد. يه چيزي كه وقتي همه راه ها رو رفتيم و يهو خورديم به يه ديوار بزرگ، بهمون قدرت ادامه دادن بده!
    خدا ننشسته به ماها نگاه كنه بگه خب امروز اين دعا رو كرد باشه قبول. فردا اون دعا رو كرد باشه قبول. حالا بذار اين يكي رو يكم بچلونم! از اون يكي اصلا خوشم نمياد دعاشو قبول نمي كنم!!

اين ماهاييم كه داريم زنگي مي كنيم. ماييم كه داريم سلسه روابط و تاثيراتشون رو شكل ميديم. اين وسط خدا همون جنس اميده كه روابط و اثراتشون رو طوري مي چينه تا نتيجه دلخواه حاصل بشه!

آره خب تا بوده اكثر اونايي كه دم از خدا ميزدن آدماي درستي نبودن. خيلي از مردم فكر مي كنن هر كاري كردن، كردن. بعدش يه دعا مي كنن و خدا ميگه چشم همه چيزو برات سر هم مي كنم! بعضي از اون بالايي تر ها كه مردمو به خدا دعوت مي كنن، انگار مي خوان به مردم ياد بدن كه زندگي تو فقر و بدبختي رو يه لذت خدايي به حساب بيارن تا خودشون بتونن خون مردم رو تو شيشه كنن ...
    اگه اونايي كه به خدا اعتقاد ندارن، بدبخت ميشن، اينايي كه خداشون اين شكليه خوشبختن؟؟ اين آدما واقعا چند درصد از جامعه ان؟!

اعتقاد به خدا براي من اين باور رو به وجود آورده كه اگه قدم هاي درست برميدارم، حواسش بهم هست تا مجموعه كائنات رو طوري بچينه تا بهم خير برسه. اگه من خوبم نتيجه هاي خوب بهم برگرده. اگه ذاتم براي مردم خوب ميخواد، كائنات برام خوب بخواد. اگه جايي به حقم نرسيدم، جاي ديگه بهم عوضش برگرده. اگه اشتباهي مرتكب شدم، با رفتن راه درست و جبرانش، اثرات خير برام بمونه.
    اين منم كه قدم ها رو برميدارم نه خدا! خدا يه جورايي بهم جايزه ها رو ميده!

12. کاربر روبرو از پست مفید setare_000 تشکرکرده است .

meinoush (پنجشنبه 24 اردیبهشت 94)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    96
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,844

Array
    آقای پارسا دیدم نوشتین در تاپیک دیگه ای که به جمله ای از جملات دل من درباره خدا فکر کردید.
    من نمی دونم هست یا نه. نظر قلبم این بود نظر فردیه قلب من در مدت زندگیم. اما واقعا نمی دونم.
    می تونه باشه.
    اما چیزی که ازش مطمنم اینه که اونطور که بهمون توی معارف و اسلام و این درس هایی که داشتیم گفتن نیست. متفاوته.
    امیدوارم ذهن شما و یا کس دیگه ای رو زیاد مکدر نکرده باشم.

14. کاربر روبرو از پست مفید meinoush تشکرکرده است .

parsa1400 (شنبه 26 اردیبهشت 94)

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 03 خرداد 94 [ 14:19]
    سطح
    35
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    162

تشکرشده 593 در 152 پست

Array
    سلام مینوش،
    خانم مینوش و بانو مینوش به کلامم نمی اید.
    احساس میکنم ، از پشت این متون ، کلام های ناگفته ام را می یابی.

حقیقت، از تالار بریده ام. دلیل زیاد است.
    بگذریم.
    از اخرین تاپیکم، دیگر کسی به ذهنم راه نیافته.خیلی ها حذف شدند البته.
    خیلی ها.
    نیمچه فراغتی باشد اگر، نگه می دارم تا برای دوستان قدیمم در تالار، ان هم انی که گوشی و دلی برای شنیدن حرف هایم داشته باشد، خرج میکنم. تعدادشان اندک شده خوشبختانه.

باز هم اصل کلام را اکنون نمی گویم اما،
    در مباحث روانشناسی ، شاید بتوان به اموزه های تالار بسنده کرد (انهم متاسفانه شاید)،
    اما در مباحث دینی، الزامی ندارد که یافته هایت ونتایج تفکراتت، به تایید تالار و تالاریان برسد.
    امیدوارم حدیث مفصل خوانی از این مجمل.

بای.

16. 2 کاربر از پست مفید love less تشکرکرده اند .

meinoush (شنبه 26 اردیبهشت 94), parsa1400 (شنبه 26 اردیبهشت 94)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 خرداد 94 [ 00:02]
    سطح
    40
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 75.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registeredTagger First Class
    تشکرها
    462

تشکرشده 404 در 152 پست

Array
    مینوش جان چرا فایلای دکتر بابایی زاد رو در مورد کودک درون گوش نمیدی؟ مقالات سایت که مفید نیستن لاو لس. حتی روانشناسیش. چه برسه به خدا شناسیش!!! مخصوصا مقاله های

ازدواجش:)

دانلود رایگان برنامه های دکتر علی بابایی زاد

مینوش از سال 92 شروع شده و هفته ای یه قسمته. وقت کردی از قسمت اول هفته ای یه دونه شو گوش کن. من لینک میذارم ولی خودم ندیدم.جدیدا دارم میبینم. دوشنبه ها پخش

میشه. هفته ی پیش و این هفته در مورد مشکل میشل حرف زده و ان شا الله هفته ی بعد یا دو هفته بعد در مورد مشکل من حرف میزنه همونی که تایپک زده بودم نمیدونی چقدر الان در

حال لحظه شماری ام بعد اینکه تایپیک آخریم رو زدم فایلای این دو سه هفته رو شانسی شنیدم داشتم بال درمیاوردم که چقدر خر شانسم :)). در مورد مشکل تو فک کنم همون قسمتای

اول باشه که کاملا شخصیت ها و رفتارا رو تحلیل میکنه و فک کنم برای تو ساخته شده باشه. خوش شانسی ها :) باز اگه قسمت جدید دیدم که به درد تو میخوره حتما میگم نگاه کن چون

زیاده نمیتونم گوش بدم بگم دقیقا کدوم جلسات رو گوش بدی ولی از کودک درون شروع کرده و کاملا توضیحش داده.

18. 2 کاربر از پست مفید شکوه تشکرکرده اند .

meinoush (یکشنبه 27 اردیبهشت 94), parsa1400 (یکشنبه 27 اردیبهشت 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)