به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 شهریور 94 [ 13:27]
    سطح
    16
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 37
    Overall activity: 17.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 9 در 5 پست

Array

شوهرم یک دروغگوی به تمام معناست، هیچ اعتمادی بهش ندارم

سلام
    مدت زیادی که با این تالار سر میزنم (روزی چند بار-گاهی فکر میکنم کعتاد این سایت شدم) و مطالب سایت رو میخونم و با بیشتر کاربرها و مدیرها اشنا هستم
    اقای مدیر همدردی، فرشته مهربان، بالهای صداقت، خاله قزی، خانم شی و ... به کمکم بیایید که واقعا درمانده شدم

منم مثل خیلی از افرادی که به این سایت مراجعه میکنم با شوهرم مشکلات زیادی دارم، اما اون چیزی که الان به خاطرش تاپیک میزنم دروغگویی شوهرم است
    من 27 و همسرم 36 سالشه.5/2 ساله عروسی کردیم و 1 سال هم عقد. بنده دانشجوی دکترا و ایشون هم ارشد. اشنایی هم از طریق محل کار بوده. البته الان دیگه با هم یکجا نیستیم
    . ایشون کلا سعی میکنه همه چیز رو از من مخفی کنه به خصوص مسائل مالی، مثلا حقوقش رو نمیدونم چقدره، میره وام میگیره به من نمیگه، پول قرض میکنه نمیگه، پول قرض میده نمیگه، یه سری مراودات مالی با مادرش داره نمیگه. مثلا من حقوقشو نمیدونستم و مدام میگفت شرکت مت حکم حقوقی نمیده و ... تا اینکه چند روز پیش که داشتم کاغذهایی که رو میز ولو کرده بود رو جمع میکرم، دیدم بله حکمش هست و با چه حقوق بالایی این در حالی هست که من با کمال بدبختی هیچی ازش نمیخوام و به کمترین چیزهای زندگی قانعم، اینو گفتم که بدونید ادم ولخرجی که نیستم برعکس بسیار رعایت میکنم. این ها همه د رحالی هست که من کلی غصه قسطهایی که داریم رو میخورم (چون ماهی حدود 5/1 میلیون هست، و از حقوق خودم که پاره وقت میرم سرکار سعی میکنم خرج خودمو دربیارم و بقیش هم جمع کنم برای روزایی که به پول زیادی نیاز داریم (مثلا رهن خونه چون مستاجریم).
    بارها شده که سر اینکه شوهرم دروغ میگه باهاش دعوا افتادم ولی هر بار حرف خودشو میزنه و میگه به تو ربطی نداره. نمونش دیشب بود که ایشون رفته ماشین جدید خریده در حالیکه 15 میلیون تومن پول کم داشته و به دروغ میگه وام گرفتم، پس انداز داشتم و مقداری هم از مادرم قرض کردم. اما وقتی من اس ام اس هاش رو دیدم فهمیدم که از دوستاش قرض کرده، وقتی ازش پرسیدم گفت به جون تو و نمازی که میخونی قرض نکردم و از این حرفها.بهش گفتم الان حالت خوب نیست فرداشب صحبت میکنیم که دعوا بالا گرفت و شروع کرد به زدن خودش که من تحت فشارم. منم گفتم اصلا برام اهمیتی نداره . وقتی اون میره پول قرض میگیره و به من هم نمیگه به نظرم حقشه که تحت فشار باشه. تا یادم نرفته ما یه پولی برای رهن خونه وام گرفته بودیم که اونم گذاشته رو پول ماشین و وقتی میگم حالا برای خونه چیکار کنیم میگه تو ته دل ادم رو خالی میکنی. خواهشا بگین در مورد مسائل مالی چیکار کنم اینقدر دروغ نگه
    بارها شده جون من رو به دروغ قسم خورده. و به جز مسائل مادی هم دروغ گفته، دیگه از زندگی باهاش خسته شدم و بارها به طلاق فکر کردم اما وقتی به پدرمادرم گفتم دیدم طاقتشو ندارن، به خودکشی هم فکر کردم، دو بار هم انجام دادم اما قرصهایی که خوردم افاقه نکردن. به خاطر دروغهاش خودکشی نکرده به این خاطر که یه مدت با یکی از خانمهای همکلاسیش رابطه داشته نمیدونم در چه حد بوده، وقتی فهمیدم داغون شدم چون هنوز یک سال هم از عروسیمون نگذشته بود. با این کارهاش و دروغهاش باعث شده دیگه هیچ اعتمادی بهش ندارم. هیچ اعتمادی و اصلا اصلا نمیتونم حرفهایش رو باور کنم. اصلا اصلا
    من تو خانواده ای بزرگ شدم که دروغ نداریم همه با هم رو راست هستن و لی ایشون با کارها و رفتاراش زندگیمو داغون کرده. از طرفی اصلا قبول نداره که اشتباه میکنه. من دوست دارم جدا بشم اما به خاطر خانوادم میخوام تحمل کنم. اما برام خیلی سخته چون خانوادم تو شهر دیگه ای هستن و من اینجا تنهام و هیچکسو ندارم. از صبح تا شب فقط چند جمله تلفنی با مادرم حرف میزنم.
    بهم بگین الان که باهم قهریم چطور رفتار کنم که بفهمه اینقدر با دروغاش و رفتاراش منو ازار نده؟

2. کاربر روبرو از پست مفید zendegiii تشکرکرده است .

khaleghezey (دوشنبه 17 شهریور 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 00:47]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 54.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,372

تشکرشده 6,343 در 1,786 پست

Array
    سلام..میدونم چقدرحس آزاردهنده ای بهت دست میده وقتی کسی که بهش نزدیکی بهت دروغ میگه. شاید شوهرت داره ازیک تعارض رنج میبره یکی خواسته هاواهدافی که باهاش بزرگ شده۲‏_خواسته ها اهداف وانتظاراتی که فکرمیکنه شما ازش داری. به نظرمن حالا که اینقدر روی روراستی برات مهمه.زمینه ی راستگویی ازطرف خودت روبراش فراهم کن.بهش بگو دوس داری ازاهداف وآرزوهاش مطلع باشی وفکرمیکنی برای ارتباط بهتر ورضایت دوطرفتون بیان کردن صادقانه این ،لازم باشه.قبلش گوشزدکن که بهش اعتماد داری وتوی خانواده ای بزرگ شدی که معنی قناعت ومدیریت رومیدونی وقصد نداری فشار بیجایی برای اموراقتصادی بیاری. اما به غیرازاین مطلب من فکرمیکنم کمی کنترل گری هم میکنی واین باعث محافظه کارترشدن شوهرت میشه تومیخای هیچ اشتباهی صورت نگیره که مطمئنادودش توچشم شوهرت میره ولی بهش اجازه بده مسئولیت انتخابهای اقتصادیش روبه عهده بگیره واینوبهش گوشزدکن بدون اینکه آرزو یابهش تلقین کنی که هزینه های اقتصادیش زیاد خواهدشد.اما درکوران بالاوپایین شدنهاش میتونی مشاوره نرم وظریف بدی واوروبه سمت راه درست اقتصادی هدایت کنی اگرایده های بهتری داری.
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

4. 5 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

del (یکشنبه 16 شهریور 93), khaleghezey (دوشنبه 17 شهریور 93), mina64 (یکشنبه 16 شهریور 93), هم آوا (یکشنبه 16 شهریور 93), zendegiii (دوشنبه 17 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 آذر 93 [ 17:46]
    سطح
    7
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 41
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 26 در 13 پست

Array
    سلام عزیزم، وقتی میگی درامد خودت کمه و همش هم یا خرج نیازهایه خودت میشه یا نگه میداری برای روز مبادا مثلا رهن خونه، پس معلومه اکن 5میلیون قسط رو ماهانه همسرت پرداخت میکنه دیگه، از اینجا راحت میتونستی متوجه بشی درامدش حدودا چقدره، بعدش هم ایا احتمال میدی همسرت قسمتی از درامدش رو جایی هزینه میکنه که نباید هزینه کنه؟ اگه غیر از اینه که همه درامدش رو خرج زندگیتون میکنه پس حساسیت نشون نده خیلی از مردا دوست ندارن از درامدشون کسی مطلع بشه، شاید میخواد تو ندونی چقد درامد داره و باخرید ماشین و خونه و این چسزا سورپرایزت کنه

6. 2 کاربر از پست مفید رویای دست نیافته تشکرکرده اند .

هم آوا (یکشنبه 16 شهریور 93), zendegiii (دوشنبه 17 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    16
    دستاوردها:
    تشکرها
    29

تشکرشده 9 در 5 پست

Array
    رویای دست نیافته عزیز ممنونم از پاسخت، شوهر من ماهی 1/5 قسط میده و حقوقش بیشتر از این مقداره، تا اینجا رو من میدونم اما چقدر بیشتره رو نمیگه. با اینکه درامد بیشتری داره اما خیلی وقتها میگه که پول ندارم و قسطها عقب میفته و خود من باید به فکر چاره باشم.
    از طرف دیگه دروغ و پنهان کاری هاش به این مسائل خلاصه نمیشه، من دوست ندارم اینقدر دو رنگی تو زندگیم باشه که بخوام با زرنگ بازی بفهمم که چه خبره، البته خیلی وقتها هم نیاز به زرنگ بازی نیست. یه بررسی کوچک و ضد و نقص ها خودش همه چی رو لو میده.
    راستش من اصلا نمیدونم با درامدش چه میکنه چون اصلا به من چیزی نمیگه حتی اگه بپرسم جواب سربالا میده

اقای امین، ممنونم از پاسختون
    حرف شما کاملا درست هست . من هم بارها سعی کردم که غیرمستقیم بهش بفهمونم که کارهاش اشتباه هست و شاید خیلی از خرجها اضافه هست اما همیشه به دعوا ختم شده، ایشون میخواد من کلا هیچی نگم و خودش هم تا میتونه مخفی کنه ازم. دیشب بهش گفتم من تو خانواده ای بزرگ شدم که دروغ در اون جایی نداره، به من میگه رویه پدر شما برای زندگی اشتباه بوده.
    حالم از این زندگی بهم میخوره، من هر روز ارزوی مرگ میکنم که دیگه این هم فشار را تحمل نکنم. میدونم تو انتخابم اشتباه خیلی بزرگی کردم. اما الان میخوام فقط تحملش کنم، چون بعد 3/5 سال و رفتن مشاوره متعدد فهمیدم که اصلا نمیتونم باهاش خوشبخت باشم. به من بگین با وجود تنهایی شدید و نداشتن حامی عاطفی(در حالیکه خودم خیلی احساساتی هستم) چطور تحملش کنم؟
    ویرایش توسط zendegiii : یکشنبه 16 شهریور 93 در ساعت 15:36

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 12 دی 93 [ 13:59]
    سطح
    19
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    291

تشکرشده 1,029 در 261 پست

Array
    سلام
    به نظرم اشتباه بزرگی میکنید
    زندگی مشترک رو با اداره اشتباه نگیرید ،همسر شما کارمند اداره شما نیست و شما هم مدیر و حسابدار خونه نیستید .
    دختری که ازدواج میکنه باید به همسرش به عنوان یک انسان بالغ نگاه کنه نه یه پسر نادان و کم توان ذهنی که بلد نیست پولهایی که در میاره رو خرج کنه
    پسری که تا فوق لیسانس درس خونده و حقوق بالایی داره قطعا میتونه پولی که در میاره رو مدیریت کنه

مثلا اگر پولی قرض میکنه یا وام میگیره با حساب کتاب اینکار رو انجام میده

حس مدیریت همسرتون رو حداقل در خصوص درامدی که داره پایمال نکنید ، این حداقل دلخوشی مردهاست که شما دارید این حس رو از همسرتون میگیرید !!

و همسرتون حس میکنه یک بچه 5 ساله است که باید به مادرش حساب و کتاب پس بده و برای همینه که سعی میکنه چیزی به شما نگه چون احساس بدی ایجاد میشه

حتما واکنش بدی دارید که همسرتون بهتون دروغ میگه

به نظرم لزومی نداره شما خودتون رو درگیر مخارج خونه کنید و بهتره نیازهاتون رو برطرف کنید و هر چقدر پول اضافی آوردید برای مخارج مشترک کنار بذارید ، اینطور توقعاتتون کمتر میشه

9. 3 کاربر از پست مفید معاون کلانتر تشکرکرده اند .

elham.e (سه شنبه 18 شهریور 93), mina64 (یکشنبه 16 شهریور 93), zendegiii (سه شنبه 18 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 16 اردیبهشت 96 [ 14:25]
    سطح
    41
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 132
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    136

تشکرشده 378 در 148 پست

Array
    سلام. چه شباهتی داری به من حتی توی جزییات!!!!
    من در مشکلات مشابهی داشتنم
    در خصوص مسائل مالی مدیر همدردی بهم گفتن. تو که دانشجوی دکترایی یه زن هستی با دیدگاه زن مدیر و مدبر. و شوهرت یه مرد با دیدگاه سنتی.
    شما باید در خصوص مسائل مالی یه زن سنتی باشی. یعنی زنی که خدمات میگیره صرفا. کاری نداره که مرد چک داره،بدهی داره ،قرض کرده یا نکرده... صرفا باید خدمات گیرنده باشی.

من الان سعی کردم با این دیدگاه پیش برم. منم اون اوئلی که اومده بودم تالار خیلی میزدم تو سر خودم به خاطر بدهی میلیاردی شوهرم ولی خب دیدگاهمو الان عوض کردم. حتی زورکی!!!!!! ولی خب آرامشم خیلی بیشتر شده...
    شما هم همین کارو بکن.

در خصوص پنهانکاری هم که ......چی بگم؟ فقط میتونم بگم میفهممت... فقط عوافب دروغگویی و پنهانکاری که ارش یه چوپان دروغگو میسازه رو متذکر شو. دوستانه البته

11. 2 کاربر از پست مفید فرخ رو تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 17 شهریور 93), zendegiii (سه شنبه 18 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 اردیبهشت 94 [ 19:21]
    سطح
    20
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    63

تشکرشده 63 در 33 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط معاون کلانتر نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم اشتباه بزرگی میکنید
    زندگی مشترک رو با اداره اشتباه نگیرید ،همسر شما کارمند اداره شما نیست و شما هم مدیر و حسابدار خونه نیستید .
    دختری که ازدواج میکنه باید به همسرش به عنوان یک انسان بالغ نگاه کنه نه یه پسر نادان و کم توان ذهنی که بلد نیست پولهایی که در میاره رو خرج کنه
    پسری که تا فوق لیسانس درس خونده و حقوق بالایی داره قطعا میتونه پولی که در میاره رو مدیریت کنه

مثلا اگر پولی قرض میکنه یا وام میگیره با حساب کتاب اینکار رو انجام میده

حس مدیریت همسرتون رو حداقل در خصوص درامدی که داره پایمال نکنید ، این حداقل دلخوشی مردهاست که شما دارید این حس رو از همسرتون میگیرید !!

و همسرتون حس میکنه یک بچه 5 ساله است که باید به مادرش حساب و کتاب پس بده و برای همینه که سعی میکنه چیزی به شما نگه چون احساس بدی ایجاد میشه

حتما واکنش بدی دارید که همسرتون بهتون دروغ میگه

به نظرم لزومی نداره شما خودتون رو درگیر مخارج خونه کنید و بهتره نیازهاتون رو برطرف کنید و هر چقدر پول اضافی آوردید برای مخارج مشترک کنار بذارید ، اینطور توقعاتتون کمتر میشه

همیشه نظرات شما رو میخوندم و جالب بود برام ولی کاملا مخالف حرفاتون هستم
    اصلا تحصیلات و شغل دلیل بر مدیرت مالی درست نیست
    ولی قبول دارم نباید مستقیم در مسایل مالی خانوم دخالت کرد.
    مرد رو نمیشه تغییر داد و فقط حرص خوردن واسه خانوم میاد وقتی همسرش مدیریت مالی بلد نیست
    تمام مردای دروغ گو عادت به دروغ و پنهان کاری دارند اصلا هم ربطی به خانوم نداره وقتی یک فرد تو همه چی دروغ میگی
    با یک دروغ گو بزرگ زندگی کردم و زندگیمو نابود کرد و هیچ کاری بهش نداشتم ولی به خاطر بدهی و ..... منم بدبخت کرد و کارم هم به بازداشتگاه رسید
    متاسفانه دروغ و اینجور رفتارا غیر عادی هست
    و شما خانوم عزیز هر چی هم بیخیال باشی و سنتی باشی وقتی همسرتون عادت به دروغ داره هیچ فایده نداره
    ببریدش روانشناس حتما.
    واقعا درکت میکنم 10 ماه عذاب کشیدم و میفهمم چی میگید
    آخر کاری بهش نداشتم دیدم به قدری زندگیم وارد لجن شد که دیگه جایی نمونده
    عزیزم حتما برید مشاوره با همسرتون...
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    ویرایش توسط mina64 : یکشنبه 16 شهریور 93 در ساعت 20:23

13. کاربر روبرو از پست مفید mina64 تشکرکرده است .

zendegiii (سه شنبه 18 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    16
    دستاوردها:
    تشکرها
    29

تشکرشده 9 در 5 پست

Array
    اقای معاون کلانتر ممنون از پاسختون
    من هیچوقت سعی نکردم مدیر خونه باشم و حرفم هم این نبود که بلد نیست پولهاشو خرج کنه، همسرم واقعا ولخرجی نداره، اما من واقعا از اینکه بدون توجه به اینده که پول رو برای رهن خونه نیاز داریم میره باهاش ماشین میخره و در عین حالی حدود 10 میلیون هم قرض میکنه و به دروغ به من میگه قرض نکردم و بارها قسم میخوره مشکل دارم. مشکلم اینه که چرا نباید به من بگه حقوقش چقدره، چرا نباید بگه که مثلا وام گرفته و یا رفته تو بورس سرمایه گذاری ... من با دروغ مشکل دارم. من زن ولخرجی نیستم که ترس از این داشته باشه که بخوام پولشو خرج کنم. باور کنید خیلی حس بدیه که به صورت اتفاقی فیش حقوقی شوهرتو ببینی و بفهمی که خیلی فرق داره با اون چیزی که تو فکر میکنی. به نظر شما و بقیه دوستان خیلی انتظار زیادی هست که بخوام شوهرم باهام رو راست باشه؟ اگه توقع بالایی هست بهم بگین که بدونم. تو خانواده پدری من همه چیز مثل اینه برای همه مشخص بود. اما الان من واقعا برام سخته اینکه بدونم دارم دروغ میشنوم و چیزی نگم و در واقع خودم رو بزنم به نفهمیدن شاید زندگیم خوب بشه اما روحم مطمئن هستم نابود میشه تو این زندگی. نمیدونم چرا میگین توقعت رو بیار پایین ، اخه به نظرم صداقت خواستن که توقع نیست، وظیفه هست. اینم بگم، دروغگویی شوهر من فقط در مورد این مسائل نیست و در مورد چیزهای دیگه هم هست. اونها چی؟ اونا که دیگه دلیلش این نیست که بخواد به من حساب پس بده. اگه بیخیال هم بشم پس اعتماد از دست رفته رو چیکار کنم. دیگه هیچ اعتمادی بهش ندارم. هچ اعتمادی
    فرخ رو عزیز من تاپیک های شما رو هم دنبال میکنم و میدونم مشکلاتتون خیلی زیاده.
    من واقعا نمیتونم بیخیال باشم، در واقع اصلا نمیخوام بیخیال باشم اخه به نظرم زندگی مشترک یعنی تو همه چیز باهم بودن ولی شوهرم اینو نمیفهمه و مدام مخفی کاری میکنه. خوشحالم که حالمو میفهمی.
    خانم مینا از شما هم ممنونم به خاطر پاسختون، راست میگین منم موافقم کسی که بخواد پنهان کاری کنه ربطی به خانمش نداره، چون همسرم از روز اولی که عقد کردیم حقوقش رو به من دروغ گفت در حالیکه اون موقع اصلا منو نمیشناخت و جالبتر اینه که من دلم براش میسوخت و میگفتم پول نداره و قسطهاشو پرداخت میکردم.
    واقعا ازش بدم اومده و فقط به خاطر ناراحت نشدن خانوادم میخوام باهاش زندگی کنم.دیشب هم جاشو ازم جدا کرد با اینکه بارها بهم قول داده بود در حالت دعوا هم اینکار رو نکنه، ولی دیگه برام مهم نیست.یعنی تلاش میکنم که مهم نباشه. از زندگی خیلی خستم و واقعا ارزوی مرگ ارزوی هر لحظه من هست.
    اینم بگم ایشون خیلی خیلی کینه ای هست و حتی شده در اوایل ازدواج که ما قهرهایی داشتیم که 2 هفته طول کشیده. امروز صبح دیدم تو نایلون یه بلوز بود فکر کنم برای من خریده بود ولی بهم نداد. به نظرتون منم امشب براش چیزی بخرم و اشتی تا حداقل اوضاع به روال عادی برگرده. اخه مامانم فردا میاد خونم نمیخوام چیزی بفهمه.
    منتظر نظراتتون هستم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 اردیبهشت 94 [ 19:21]
    سطح
    20
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    63

تشکرشده 63 در 33 پست

Array
    وای خدای من چه قدر زندگی عزیز مشکلت مثل من هست
    تو رو خدا برو مشاور....من هم همسرم پول قرض می کرد و یواشکی تو بورس بود و فقط مشکلاتش برای من بود
    تمام این کارا و حرفات انگار واسم تکراری هست
    من همسرم دوقطبی بود ولی جدی نگرفته بودم موضوع رو
    با اینکه در ظاهر فردی با تحصیلات عالی و خوب بود
    قهر اصلا خوب نیست...به قول روانشاناسا قهر کلاسیک خوبه
    ولی نظر شخصی من اینه قهر نکنی و خواسته هاتو مثل خرید و مسایل روز رو یواش یواش صحبت کنی باهمسرت
    هر چی ذهنتو درگیر همسرت و کاراش کنی بیشتر حالت بد میشه
    تمرکزت به خودت باشه و واسه خودت و هدفت باش و همسرت رو رها کن
    این لینک تایپیک من هست شاید به دردت به خوره راهنمایی فرشته مهربان و جناب مدیر همدردی
    البته من عجول بودم و همسرم هم مشکلاتش خیلی بیشتر از مشکلات همسر شما بود
    ولی امیدوارم شما موفق باشی
    من متاسفانه دادخواست طلاق دادم

http://www.hamdardi.net/thread-34207.html

[SIGPIC][/SIGPIC]
    ویرایش توسط mina64 : دوشنبه 17 شهریور 93 در ساعت 16:38

16. کاربر روبرو از پست مفید mina64 تشکرکرده است .

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

خوشحالم مشکلتان را در سایت مطرح کردید

هیچوقت سوالی نپرس که طرف مقابلت مجبور بشه بهت دروغ بگه.وقتی میدونی بهت راستشو نمیگه خوب نپرس ازش چون عادتش میشه توی بقیه موارد هم راستشو نمیگه

یه اخلاق نادرستی که آقایون دارن اینه که در مورد مسائل مالی با همسرشان صحبت نمیکنن و مشورت نمیگیرن چون اعتقاد دارن(البته بقول خودشان)که بانوان از نظر اقتصادی عقلشون نمیکشه و ناقصه!!!
    یه علت دیگش هم این میتواند باشد که چون شما کنترلش میکنی از نظر مالی شوهرت میترسه بهت بگه چقدر درامد داره و کجاها سرمایه گذاری کرده چون نمیخواد شکستشو ببینی به غرورش برمیخوره جلوی همسرش شکسته میشه

یه علت دیگه اینکه مدیریت مالی را بلد نیست و یکهویی خرج میکنه.ادم باعرضه ای هستش درامد خوب یداره ولی مدیریت مالی نداره

حالا راهکار:
    خودت را قربانی نکن دقیقا مثل بانوان سنتی باش زندگی کن لذت ببر به مسائل مالی کار ینداشته باش حرص هم نخور.در مورد درآمد خودت سعی کن بیشتر پس انداز داشته باشی شده هرماه یه تیکه طلا بخر یا یه وامی بگیر بزارش توی بانک از حقوقت قسطشو پرداخت کن یا یه تیکه زمین برای خودت بخر اینجوری شوهرت بیشتر حواسش جمع میشه تا توی مسائل اقتصادی بهتر مدیریت کنه.
    قسط عقب افتاد با هیچیش کار ینداشته باشید لطفا سخته ولی چند وقت بگذره هم شما عادت میکنید هم شوهرتان.

بازم میگم ازش سوالی نپرس که میدونی راستشو نمیگه
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

18. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)