به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 04 تیر 95 [ 00:33]
    سطح
    42
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 185
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1,700

تشکرشده 116 در 24 پست

Array

اهمیت چهره در انتخاب همسر چقدر است؟ اجازهٔ خواستگاری بدهم؟

سلام.دختری 26 ساله هستم ارشد مهندسی برق خوندم.با توجه به خواستگارایی که برام میومدن و باب دلم نبودن هر کدوم به دلایلی جواب رد شنیدن ازم. و بر حسب اتفاق عضو سایت همسریابی شدم. در اونجا با آقایی 30 ساله آشنا شدم. و یک سری صحبت های اولیه رد و بدل شد و دیدیم که میتونیم برای هم بیشتر وقت بذاریم تا همو بیشتر بشناسیم مخصوصا که از هم دور بودیم من در یک استان و ایشون در یک استان دیگر بودن. و از انجا به بعد ارتباط تلفنی ما آغاز شد. در ضمن ما چند تا عکس هم برای هم فرستادیم از خودمون تا همو دیده باشیم... مخصوصا برای من ظاهر و تیپ و هیکل مهم بودش! ما حدود دو ماه ارتباط تلفنی داشتیم و سعی کردیم بدون دروغ و ریا و کلک و صادقانه باهم بحرفیم و از خودمون بهم بگیم و تو ایم مدت با رابطه ای که داشتیم تا حدودیم حرفامونو بهم اثبات کردیم که جز واقعیت چیزی نبوده... و واقعا از همه لحاظ باب دل هم بودیم و دقیقا نگاهمون به آینده و توقعاتمون هم شبیه هم بودش... واقعا از اینکه همو پیدا کرده بودیم خیلی خوشحال بودیم. تا اینکه من بدلایل کاری برام کاری پیش اومد رفتم به استان ایشون و هماهنگ کردیم تا یک جای عمومی همو ببینیم. ولی وقتی من ایشونو دیدم باور نکردم که این همون آقایی باشن که من حدود 2ماه باهاشون می حرفیدم و عکساشونو دیده بودم... البته شبیه بودنا.. ولی خوب از لحاظ جثه ریز نقش تر از تو عکساشون بودن. لاغرتر و قد کوتاه تر! و حتی از لحاظ صورت به خاطر شرایط کاریشون که چند سال پیش در جنوب کار می کردن کلا صورتشون سوخته و داغون بودش...!!! که بمنم گفته بودن تحت درمان و دارن لیزردرمانی میکنن!! ولی فکرشو نمیکردم به این حد بدجور و داغون شده باشه صورتشون. راستش خیلی جا خوردم با دیدنشون و کلا بهم ریختم....!!!!! حتی خودشم از چهرم فهمید... کل ملاقاته حضوری ما به نیم ساعتم نکشید چون نتونستم تحمل کنم ایشونو با تموم علاقه ای که تو این 2ماه بینمون ایجاد شده بود...!! حال من چیکار کنم.... این آقا منتظر جواب اوکی من هستن تا با خونواده بیان برای خواستگاری... ولی من بعد از گذشت یک ماه از دیدار هنوز تو شوکم.... و نتونستم کنار بیام با چهره و تیپ و هیکل این آقا... اگر بخوام از شرایط این آقا هم بگم: کلا خیلی خیلی ساده پوش و ساده که با من خیلی فرق دارن من نمی گم خیلی بهترم و سعی کردم همیشه خوب بپوشم به ظاهرم میرسم. منو اون آقا دقیقا هم قدیم. اون آقا خیلی لاغرم هستن. من همیشه دوست داشتم همسرم تیپه مردونه و هیکل پری داشته باشن و وقتی کنارشم حس کنم واقعا یک مرد قدرتمند کنارمه که میتونم بهش تکیه کنم. این آقا از لحاظ شغلی و درآمد و صداقت و پاک بودن و مهربون بودن و صبوربودن واقعا عالیه... منو هم خیلی دوست داره. و من تو این یک ماه سعی کردم دیگه جواب تماساش و پیامک هاشو ندم و بتونم با فکر باز تصمیم بگیرم و اونم داره منو با این وضعیت تحمل میکنه ولی دیگه از بلاتکلیفی خسته شده.... تورو خدا بگین چیکار کنم...ببخشید که متنم خیلی طولانی شدش ولی مجبور شدم که کامل توضیح بدم تا بتونید راحت تر و بهتر راهنماییم کنید... مرسی.
    ویرایش توسط مسافر زمان : جمعه 03 مرداد 93 در ساعت 18:38 دلیل: اصلاح عنوان

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 26 مهر 93 [ 20:05]
    سطح
    4
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    100 Experience Points3 months registeredTagger Second Class
    تشکرها
    18

تشکرشده 52 در 17 پست

Array
    سلام
    آیا با مردی که نتونستین بیشتر از نیم ساعت تحملش کنین میتونین یک عمر ازدواج کنین؟ این مردو همینطور که هست بعنوان همسر میتونین قبول کنین؟ برای زندگی حاضرین برین شهر ایشون زندگی کنین؟

3. 8 کاربر از پست مفید سیاه و سفید تشکرکرده اند .

abi.bikaran (یکشنبه 05 مرداد 93), asal2013 (جمعه 03 مرداد 93), redalatkhah (شنبه 04 مرداد 93), فرهنگ 27 (شنبه 04 مرداد 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 03 مرداد 93), واحد (شنبه 04 مرداد 93), آویژه (جمعه 03 مرداد 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 07 آبان 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام.
    راستی اسم تاپیکتون رو نمیدونم با مثلثی که کجا هستش عوض کنید و گر نه قفل میشه..
    اما
    شما در واقع توی ذهنتون نا خوداگاه تصویری از اون اقا درست کردید که دوست داشتید باشه و خیلی هم طبیعی هستش ولی وقتی با این مساله رو به رو شدید به طور واقعی دیدید ای دل غافل چقدر فرق هست !!

الان هم تعارف و این حرفا رو بزارید کنار...درسته اون اقا شرایط خوبی دارند ولی این شرط کافی و نه لازم هستش و شرط لازم این هست که اون اقا اول به دل شما بشینند..اگه از نظر جثه و چهره و.. به دلتون نمیشینند تا جایی که من نظر کارشناس ها رو خوندم و حس درونیم میگه این حس تفاوتی نخواهد کرد.

5. 3 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

asal2013 (جمعه 03 مرداد 93), فرهنگ 27 (شنبه 04 مرداد 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 07 آبان 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,700

تشکرشده 116 در 24 پست

Array
    سلام. ممنون از اینکه پاسخ بنده رو دادین.... و از اینکه برای منه حقیر وقت گذاشتین کمال تشکر را دارم...
    و بابت توضیحی که دادین دقیقا همین طور می باشد و متاسفانه بدلیل اینکه توی یک استان نبودیم شرایط جور نمی شد تا بتوانیم رو در رو همو ملاقات کنیم...
    حتی دیروز باز کلی تماس گرفتن و خواهش کردن که بهش وقت بدم تا دوره ی درمان صورتشون تموم شه و باشگاه ثبت نام کردن تا از لحاظ اندام و هیکلم هم خودشونو تغییر بدن بخاطر من....! گفتن کاری میکنه که بعد از 4-5ماه دیگه اصلا نشناسمشون...
    ولی من نخواستم و گفتم دوست ندارم بخاطر من خودتونو اذیت کنید... و خیلی هم از این بابت عذاب وجدان گرفتم و واقعا دارم از لحاظ روحی اذیت میشم... من کسی نبودم که دل کسیو بشکنم و از خودم برنجونم.... ولی هر چیم فکر میکنم نمی تونم باهاشون ازدواج کنم... بنده خدا این قدر فهمیده و با شعور و با درک بالایی هستن که بهم حق دادن و برام آرزوی خوشبختی کردن و گفتن که دیگه مزاحمم نمیشن... حالا من موندم یک عذاب وجدان! یک عالمه نا رضایتی از خودم... از خودم بدم اومده که با احساس یکی بازی شده این وسط اونم کسی که این قدر محترمه برام....

- - - Updated - - -

بله خوشبختانه این قدر مستقل هستم که بتونم در شهر دیگه جدا از خونواده زندگی کنم.... و خانواده ام این قدر بهم اطمینان دارن که تو مسئله مهم ازدواج همیشه به تصمیم هایم احترام گذاشتن.... چون خواستگارانم را خودم رد می کردم نه بخاطر خانواده ام... خانواده ی من همیشه منو راهنمایی میکنن ولی تصمیم نهایی رو بخودم واگذار میکنن...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    منم مثل دوستان میگم حتما جواب منفی بدید،چون شما رو این مسئله حساس هستید و این به عنوان یک حسرت همیشه تو دلتون میمونه،حالا هر چقدر هم شوهرتون خوب باشه،ضمنا چاقی لاغری تضمین کننده مردونگی کسی نیستش که شما تو ذهنتون برای یک مرد ساختید،همونجور که زیبایی یک زن نشونه خوب بودن یک زن نیست،زنی که زیبا باشه اما ذهنش سطحی و محدود باشه نسبت به زندگی اصلا مناسب زندگی نیستش،شما ضمن اینکه به این اقا جواب منفی میدید یک نیم نگاهی هم به سنتون کنید،سنتون الان دیگه جوری نیست که بخاید خیلی ایده ال فکر کنید و به همین منوال پیش برید احتمال مجرد موندنتون زیاد هستش،پس تا وقت دارید از فرصت کوتاه باقی مونده نهایت استفاده رو ببرید،مثلا اگر خواستگاری داشتید که از ظاهرش خوشتون اومد اما وضع مالی خیلی خوبی نداشت و یا تحصیلاتش خیلی بالا نبود و یا شغلش خیلی سطح بالا نبود و موارد مشابه اون ردش نکنید،بلاخره همه همه چی با هم و در کنار هم نمیتونه باشه

8. 2 کاربر از پست مفید samanft تشکرکرده اند .

asal2013 (شنبه 04 مرداد 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 07 آبان 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 12 دی 93 [ 13:59]
    سطح
    19
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    291

تشکرشده 1,029 در 261 پست

Array
    سلام
    خانم عزیز راه اشتباهی در پیش گرفتید

شما که ظاهر همسر براتون مهمه اول باید طرف مقابل رو میدیدید بعد در خصوص اخلاق و رفتار و ... صحبت میکردید

حالا هم که تصمیم گرفتید این اشتباه رو با یک اشتباه دیگه (ازدواج با شخصی که به دلتون نمیشینه) جبران کنید ....!!!!

دفعه بعد اول طرف مقابل رو ببینید بعد مابقی ماجرا تا این مشکلات براتون پیش نیاد

....................
    خود من چند سال پیش بواسطه یه سایت مثل چیزی که عنوان کردید مشابه این اشتباه شما رو داشتم و متاسفانه حس کردم طرف مقابل رو رنجوندم

هر چند کل صحبت ما در چند روز کلا 10 دقیقه بود ولی وقتی دیدم ظاهرش به دلم نمیشینه یه بهانه الکی اوردم و همه چیو کنسل کردم ولی برام درس شد که کسی که ظاهر براش مهمه اول باید طرف مقابل رو ببینه بعد صحبت های دیگه ...

.....................
    چند وقتیه که دخترا روی ظاهر پسرا حساس شدن

نمیدونم شاید از اولشم همینطور بودن فقط بروز نمیدادن که میگفتن برامون مهم نیست و اخلاق و رفتار و شخصیت مهمه !!!و همه اون حرفا فقط شعار بوده

نمیدونم چه ایرادی داره کسی معیار ظاهری داشته باشه؟؟؟ و چرا باید این مسئله رو مخفی کنند

متاسفانه پسرایی که معیار ظاهری دارن خیلی بد در موردشون قضاوت میشه (کلی تاپیک توی همین سایت هست که هر پسری حرفی از ظاهر زده مورد حمله قرار گرفته)

خیلی از اعضای همین سایت معتقدن که ظاهر برای پسرا خیلی مهمه اما کاملا مشخصه این موضوع برای دخترا اهمیت بیشتری داره و فقط اسم پسرا بد دررفته
    هر روز چند تا تاپیک بوجود میاد که این مسائل در اونها مطرح میشه مثلا تاپیک زیر هم که به تازگی ایجاد شده مشکل شما رو داره http://www.hamdardi.net/thread-34464.html

و موضوع مهم اینه که اکثر پسرای معمولیکه خیلی جذاب نیستند بیشتر به همسرش محبت و توجه میکنند این مسئله ایه که برای من اثبات شده

و مسئله مهمتر اینه که نمیشه هم خدا رو بخواهید هم خرمارو
    یعنی دنبال فردی باشید که ظاهر زیبایی داشته باشه و مثل پروانه دور شما بچرخه و از محبت اشباعتون کنه و مغرور نباشه و ...

10. 7 کاربر از پست مفید معاون کلانتر تشکرکرده اند .

abi.bikaran (یکشنبه 05 مرداد 93), Amir_23 (شنبه 04 مرداد 93), asal2013 (شنبه 04 مرداد 93), فرهنگ 27 (شنبه 04 مرداد 93), فرشته اردیبهشت (جمعه 03 مرداد 93), واحد (دوشنبه 10 شهریور 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 07 آبان 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام عسل جان

مجبور که نیستی خوشت نمیاد محترمانه جواب منفی بده ظاهر همسر باید برات دوست داشتنی باشه نه اینکه اکراه داشته باشی
    باید دوست داشته باشی لمسش کنی در اغوشش بگیری فکر نمیکنم شما همچین چیزی رو با اون اقا بخوایی.

حداقلش اینه که بدت نیاد.

پ.ن: اقای معاون شمام از جنجال دختر پسر ها بدتون نمیاد همچین.
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را
    ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : جمعه 03 مرداد 93 در ساعت 23:38

12. 3 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

abi.bikaran (یکشنبه 05 مرداد 93), asal2013 (شنبه 04 مرداد 93), فرهنگ 27 (شنبه 04 مرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 مرداد 93 [ 18:37]
    سطح
    6
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    22

تشکرشده 25 در 7 پست

Array
    سلام. مشابه این اتفاق برای من نیز افتاد. مدت یک ماه از خانمی میخواستم که همدیگر را ببینیم اما ایشان به علت کار یا مسافرت امتناع میکردند. و متاسفانه با وجود علاقه ای که به ایشون نشان داده بودم بعد از روبرو شدن متوجه شدم که باید نظرم را تغییر دهم.
    بهترین کار برای شما دادن پاسخ صریح و قاطعانه به ایشانه. توجه داشته باشید هر چه در دادن جواب نهایی تعلل بخرج دهید و امروز فردا کنید بیانش برای خود شما نیز سخت تر خواهد بود. از طرفی شما عهد کردید که صادق باشید و این صداقت ایجاب میکنه حقیقت را به ایشان بگوئید و به رنج روحی خودتان پایان بدید.

14. 4 کاربر از پست مفید ali_Iela تشکرکرده اند .

abi.bikaran (یکشنبه 05 مرداد 93), asal2013 (شنبه 04 مرداد 93), فرهنگ 27 (شنبه 04 مرداد 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 07 آبان 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,700

تشکرشده 116 در 24 پست

Array
    سلام. ممنون فرشته اردیبهشت. دقیقا منم به همین موارد فکر کردم... واسه همین دیگه دیشب با کلی عذاب وجدان به اون آقا جواب خودمو اعلام کردم تا بیشتر از اینا منتظر نمونن و به زندگیشون برسن... از اینکه پاسخ بنده رو دادین.... و از اینکه برای منه حقیر وقت گذاشتین کمال تشکر را دارم...

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 بهمن 95 [ 01:37]
    سطح
    38
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    146

تشکرشده 406 در 140 پست

Array
    عزیزم به نظر من قیافه یک جیز کاملا سلیقه ای هستش که افراد مختلف نظرهای مختلفی در مورد قیافه و زیبایی دارن.
    این مساله بر میگرده به اینکه آیا زیبایی طرف مقابل در شما تبدیل به یک معیار شده یا نه؟
    باید این مساله رو با خودتون حل کنید
    1:اگه یکی از معیارهای شما قیافه طرف هستش واقعا جای بحث داره و شما باید خیلی دقت کنید که اشتباه نکنید چون اگه یکی از معیارهاتون باشه و الان احساسی تصمیم بگیرین که من دوسش دارم پس با قیافش کنار میام واقعا در اشتباهید چون 100%بعدها ایشون رو بادیگران مقایسه میکنید,شک نداشته باشین که مقایسه میکنید
    2:ولی اگر قیافه واسه شما در اولویت نیست و میتونید باهاش کنار بیایدپس لازم نیست زیاد در موردش سخت گیری کنید

- - - Updated - - -

در ادامه اضافه میکنم که از نظر خود من قیافه و زیبایی در ازدواج یعنی به هم اومدن,یعنی وقتی در کنار هم هستن یکی حوری نباشه اونیکی دیو
    عزیزم این مشکل شما برای یکی از عزیزان من پیش اومده
    پسره خوشکل بود و اونقد تو گوشش خوندن که خانمت باید زیبا باشه,زیبایی و قیافه برای اون آقا تبدیل به معیار شد
    خلاصه با خانمی آشنا شد که خیلی با اخلاق بودن واز نظر قیافه پایینتر از آقا
    به هر حال ازدواج کردن و از همون لحظه اول که عروس خانم وارد تالار شد حرف های چرت مردم شروع شد تا الان که 5 سال از اون زندگی میگذره,در ظاهر مشکلی نیست ولی هنوز اون آقا با این قیافه کنار نیومدهو بارها و بارها و بارها وسط دعواها پسره میگه که مردم مسخرم میکنن که خودت الی زنت بله
    حالا برای شما بر عکسه چون انگار شما ظاهرتون بهتره

- - - Updated - - -

17. کاربر روبرو از پست مفید dokhtare kordestan تشکرکرده است .

asal2013 (شنبه 04 مرداد 93)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)