به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 59
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array

مخالفت شدید مادرم برای ازدواج با غیر هم مذهب و غیر هم زبان . نیاز به راهنمایی دارم

سلام میکنم به تمام کاربران عزیز
    من و یه اقاپسر حدودا سه ماه باهم آشنا شدیم و قصدمون ازدواج هر دو همدیگرو دوست داریم و از هر لحاظ میتونیم باهم کنار بیایم
    اما من یه مشکل بزرگ دارم که مادرم با این قضیه به شدت مخالف و دلیل مخالفتش هم سنی بودن این آقا پسر که البته دینشون خیلی به ما نزدیک و ما خودمون سر این مسئله مشکلی نداریم و دلیل دیگر مخالفت ایشون این هستش که ایشون کرد هستند و با ما سنخیت ندارند
    و حتی برای این آقا یه سری شروط تعیین کردند که پا پس بکشه اما ایشون تمام شرایط رو پذیرفته
    من واقعا نمیدونم چطور مادرم رو به این وصلت راضی کنم خواهش میکنم فوووووووووووووری کمکم کنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 خرداد 94 [ 14:17]
    سطح
    28
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    262

تشکرشده 312 در 141 پست

Array
    سنتون چقدره ؟وضعیت خونوادهای خودتون رو شرح بدید لطفا.دین شما چیه؟در ضمن این مسایل که گفتید خیلی هم کوچیک نیست به نظر من.می تونید بگید چه جوری با این آقا پسر آشنا شدید؟

3. 2 کاربر از پست مفید سعیداطی تشکرکرده اند .

salehe92 (پنجشنبه 05 تیر 93), شمیم الزهرا (شنبه 07 تیر 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    من 20 و ایشون 25
    من شیعه هستم
    و از طریق معرف باهم آشنا شدیم
    ما خانواده متوسطی هستیم اما مادر من بیش از حد سختگیری میکنه و صدای همه رو درآورده تا االان هم هر چه خواستگار اومد از اونایی ک خودش نمیپسندید ایرادای بیخودی میگرفت

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maedeh120 نمایش پست ها
    من 20 و ایشون 25
    من شیعه هستم
    و از طریق معرف باهم آشنا شدیم
    ما خانواده متوسطی هستیم اما مادر من بیش از حد سختگیری میکنه و صدای همه رو درآورده تا االان هم هر چه خواستگار اومد از اونایی ک خودش نمیپسندید ایرادای بیخودی میگرفت

درود بانو یعنی شما با 20 سال سن فکر میکنید تجربه تان از مادرتان خیلی بیشتره؟!!!
    سختگیره بایدم باشه چون مادره و شما تازه 20 سالته فکر میکنید واقعا چقدر از زندگی متاهلی اطلاعات دارید واقعا نمیدانم چه چیزی باید بگم تعجب میکنه انسان خواستگار اسمش روشه اینجوری که شما فکر میکنید پس هرکی اومد خواستگاری باید جواب مثبت داد شما میخوای شووهر کنی نه اینکه دوست پسر بگیری.

معیارهای شما برای انتخاب چیه کامل نویسید وب ر طبق اولویت توضیح کامل بدید.

ایشون تازه اگر مادرتان اجازه بدهند قراره بیان خواستگاری و شما شناخت پیدا کنید در باره ایشون.

میشه لطفا توضیح بدید چطوری شناخت پیدا کردید و در چه حدی بوده و در چه شرایطی این شناخت شما ؟

مقالات بخش معیارهای ازدواج و خواستگاری را مطلعه کنید:

http://www.hamdardi.net/thread-12878.html

http://www.hamdardi.net/OLD/thread-16046.html

معیارهای ازدواج

خصوصیات مثبت و منفی خودتان و ایشون را بنویسید
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

6. 4 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

del (دوشنبه 09 تیر 93), salehe92 (پنجشنبه 05 تیر 93), آرام دل (پنجشنبه 12 تیر 93), شمیم الزهرا (شنبه 07 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 بهمن 99 [ 21:18]
    سطح
    76
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 152
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,320

تشکرشده 1,329 در 398 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

نظر پدرتون چیه؟
    و نظر خانواده ان اقا؟ انها با شیعه بودن شما مشکلی ندارند؟ ایشان و خانواده شان درباره مسائل دینی متعصب نیستند؟
    شما خودتون چه قدر درباره اداب و رسوم سنی ها اطلاعات دارید؟ و چه قدر به عقایدشون اعتقاد دارید؟ و چه قدر با اداب و رسوم کردها اشنایی دارید؟ و ایا حاضر به انجام انها هستید؟

ما خودمون سر این مسئله مشکلی نداریم
    علاوه بر شما، دو خانواده هم با هم پیوند می خورند و شما قرار است یک عمر با هر دو خانواده در ارتباط باشید. خودتون با برقراری ارتباط با خانواده ایشان مشکلی ندارید؟

«آرامش» وقتی به سراغت می آید که «تلاش» کرده باشی.

« من در رقابت با هیچ کس جز خودم نیستم، هدفم مغلوب نمودن اخرین کاری است که انجام داده ام. »

« مهم انجام وظیفه است، نه نتیجه »

http://www.hamdardi.net/imgup/5471954c9081a134ec.jpg

8. کاربر روبرو از پست مفید salehe92 تشکرکرده است .

khaleghezey (پنجشنبه 05 تیر 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    من نمیگم تجربم از مادرم بیشتره اما از هم سن های خودم خییییلی بیشتر تو حل و درک مسائل جلوترم و اطلاعات کافی برای یک زندگی رو دارم
    من از قبل از این آقا از فامیل یک خواستگار داشتم که همه موافق بودن غیر از خودم و مادرمکپافشاری شدید برای انتخاب اون آقارو داشت اما وقتی ایشون وارد زندگی من شدند مادرم شروع به مخالفت های شدید کرد که این آقا به درد ما نمیخوره و تو با این خوشبخت نمیشی .... حالا بنا بر دلایل و تخیلات شخصی
    معیار های من با مادرم خیلی متفاوته مادرم بیشتر از تنهایی خودش میترسه ....
    معیارهای من انسانیت.اخلاق خوب.درآمد خوب.ایمان.شعور.فرهنگ.و.....ام مادرم معیار اولش تحصیلات که برای من جزء اولویت های آخر
    خصوصیات مثبت ایشون از نظر من آقا بودن صداااااااااقت ایشون.خانواده.شغل.و دیدگاه ایشون نسبت به زندگی هستش
    شناخت ما از طریق یکی از دوستان شروع شد و رابطمون در حد صحبت و هفته ای یک بار بیرون چون هر دو شاغل هستیم
    من از چند نفر برای راضی کردن مادرم کمک خواستم اما فعلا متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم
    خیلی افسرده شدم.....
    به هر دری میزنم گریه میکنم....واسطه قرار میدم... اصلا از حرف خودش پایین نمیاد ...الا و بلا میگه ن ه ن ه ن ه لااقل اگه دلیل قانع کننده داشت ادم دلش نمیسوخت
    من ادم غیر منطقی نیستم و اگر دلایلی با منطق برام بیارن که این آقا به درد من نمیخوره من با این قضیه و فراموش کردنش کنار میام
    اما متاسفانه بیخود و بی جهت و بی دلیل میگه نه ....
    میگه نسل عمر و عثمان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! اخه اینم حرفه هزاران شیعه هستن ک تو روز روشن سر میبرن بعد میگیم سنی ها بدن....
    مشکل من اینه که نمیدونم چطوری به مادرم ثابت کنم که این آقا از هرلحاظ مناسب.....یعنی چطوری مادرم رو راضی کنم ....اصلا حتی حاضر نیست یک لحظه بشینه پای صحبتای من ...
    تمام اطلاعات زیادی که من از سنی ها دارم از اینترنت در آوردم و آگاه شدم اما در مورد کردها خواهر خود ایشون به من یه سری اطلاعات داد...
    نه مادر ایشون شیعه هستند و با شیعه بودن من هم مشکلی ندارند
    پدر مادرم از هم جداهستند

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 دی 97 [ 09:08]
    سطح
    61
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 188
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    123

تشکرشده 113 در 55 پست

Array
    سلام...

مسیله ای که شما عنوان کردین اصلا ساده نیست،ریسک ازدواج با یک مذهب دیگه فوق العاده بالاست و مخالفت مادرتون حداقل روی این مورد خیلی هم بی جا نیست،فراموش نکنید سن شما بسیار کمه و فاز احساسی شما خیلی بالاتر از سن های بالاتر از شماست،شاید شما اگر 30 سالتون بود راحت تر میشد تصمیم گیری به خودتون واگذار کرد....

ولی قطعیتی وجود نداره که این آقا کیس مناسب شما نباشند ،پس راه حل اینه که حتما به یک مشاور و روانشناس مجرب در حوزه ی ازدواج مراجعه کنید و تفاوت ها و شباهت هاتون رو با این آقا بررسی کنید ،مطمین باشید در صورت موافقت مشاور میشه مادرتون هم راضی کرد...

یا حق

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    باسلام ممنون از تمام نظراتتون
    ببینید این آقا اصلا روی مسایل دینی متعصب نیست و مشکلی نداره و من هم همینطور و ما به این نتیجه رسیدیم که اگر به دین و عقاید همدیگه احترام بزاریم مشکلی بینمون پیش نخواهد آمد
    مثل پدر مادر خود ایشون
    در ضمن من در سایت خاطرات یک عاقد و بخش تفاوت شیعه و سنی در ازدواج مطالعه کردم که به برخی از این نتایج رسیدم

12. 2 کاربر از پست مفید maedeh120 تشکرکرده اند .

shabe barooni (دوشنبه 09 تیر 93), شمیم الزهرا (شنبه 07 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    به نظر منم مامانتون حق دارند.

ببنید مساله فقط اون اقا نیست بلکه خودشون خانوادشون اطرافینونشون و اینها همه تاثیر گذا هستند

و باز این که دو فرهنگ مختلف هستید

با توجه به سنی که دارید هم اشنالله مورد های که کفویت بیش تری داشته باشید اشنالله براتون پیدا خواهد شد.به نظرم صرف نظر کنید.

- - - Updated - - -

به نظر منم مامانتون حق دارند.

ببنید مساله فقط اون اقا نیست بلکه خودشون خانوادشون اطرافینونشون و اینها همه تاثیر گذا هستند

و باز این که دو فرهنگ مختلف هستید

با توجه به سنی که دارید هم اشنالله مورد های که کفویت بیش تری داشته باشید اشنالله براتون پیدا خواهد شد.به نظرم صرف نظر کنید.

14. 4 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

del (دوشنبه 09 تیر 93), fariba s (چهارشنبه 11 تیر 93), maedeh120 (شنبه 07 تیر 93), شمیم الزهرا (شنبه 07 تیر 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    شما آیا با آداب و رسوم کردها آشنایی دارید ؟ مردمان شریفی هستند اما باید فرهنگشان را کاملا بشناسی. در کردستان خانم ها نباید در مراسم تدفین شرکت کنند. حتی در مراسم تدفین یک زن هم فقط آقایان حضور دارند. اینها را من در کردستان از خود کردها شنیدم. همچنین در هیچ کدام از قبرستان ها سنگ قبر ندیدم. یعنی سنگ قبری که مشخص کند این قبر متعلق به چه کسی است. همچنین عقاید صوفیه در کردستان طرفداران بسیاری دارد. من هم در روستاهای کردستان هم در شهرها به این عقاید برخوردم و کلا برای این طرز تفکر صوفیه احترام زیادی قائل هستند. همچنین مردان کرد از تذکر در زمینه محرم و نامحرم بسیار ناراحت می شوند و آن را بی احترامی می دانند .مثلا من می خواستم آمپول بزنم گفتم می خواهم یک خانم این کار را بکند. مرد تزریقاتچی از این حرف که مربوط به محرم و نامحرم است خیلی ناراحت شد. موارد مشابه این باز هم برایم پیش آمد و آخر دوزاری ام افتاد. اینها که گفتم هر کدام یک ریشه عقیدتی و فرهنگی دارد که باید با آن آشنا شوی و ببینی آیا می توانی در زندگی خود آن را عملی کنی یا نه. ببین وقتی به همسری مردی درمی آیی صرف احترام گذاشتن به عقاید و فرهنگ او کافی نیست. زن باید علاوه بر احترام به عقاید یک مرد در زندگی مشترکش آن عقاید را بپذیرد و عملی کند. متوجه منظورم هستی ؟ شما به عنوان یک زن باید مردت را در راه عقایدش و فرهنگش همراهی و اطاعت کنی. مرد رئیس خانواده است و تصمیم گیرنده اصلی.
    از خصوصیات دیگری که دیدم علاقه بسیار زیاد به رقصهای محلی و آهنگ های محلی است. یعنی هر کجای کردستان بروی مردم در حال رقص محلی هستند حتی زنان با خانواده های خود می رقصند. روی پوشاک محلی خود نیز تاکید زیادی دارند . بیین کلا مردمی هستند که بسیار زیاد به قومیت خودشان یعنی به کرد بودنشان و آداب و رسومی که مربوط به قومیت است اهمیت می دهند. کلا عنصر قومیت بسیار پررنگ است در زندگی آنها . در حالی که به طور مثال در تهرانی که من زندگی می کنم این چیزها اهمیتی ندارد و برای مردم کمتر قابل درک است.
    در ضمن بدان که حتی اگر شما با کسی اختلافات مذهبی نداشته باشید دلیل نمی شود که طایفه و اقوام او نیز مشکلی با مذهب شما نداشته باشند. این را بدان که کردها به فامیل و اقوام خود اهمیت فراوان می دهند و شما فقط با یک مرد ازدواج نمی کنید . بلکه با یک مجموعه خویشاوندی پیوند برقرار می کنید که بسیار برای هم اهمیت قائل هستند. در حالی که در شهر من روی روابط فامیلی این همه تاکید نمی شود و رفت و آمد با فامیل را می توان کم یا قطع کرد در صورت اختلاف . اما بدان اگر با یک کرد ازدواج کنی این امکان وجود ندارد. پس اگر می خواهی ازدواج کنی باید مطمئن شوی که افراد فامیل این آقا هم شما را قبول دارند چون پذیرش در فامیل برای آنها مهم است.

یک چیز دیگر را هم بدان. در خانواده کردی مرد کرد قدرت زیادی دارد و زنی که به همسری مرد کرد درمی آید باید این موضوع را قبول کند.
    در هر منطقه از کشور از تهران تا جنوب و از شرق تا غرب یکسری مسایلی وجود دارد که زنان آن مناطق با آنها درگیر هستند. همان طور که زنان تهران مشکلات خاص خود را دارند که کاملا هم عیان و آشکار است زنان کرد هم مشکلات خود را دارند . پس بهتر است بررسی کنید که این مشکلات چه چیزهایی هستند و آیا شما می توانید با این مشکلات کنار بیایید یا نه. ببین من الان در تهران از بچگی یاد گرفته ام که چگونه با ویژگی های قومی و فرهنگی این محیط کنار بیایم و چگونه مشکلات را رفع کنم. شما هم اگر می خواهی با یک مرد از قوم دیگری ازدواج کنی باید با مشکلات آنها به خصوص زنان آشنا باشی و ببینی آیا می توانی حلشان کنی یا نه .

ببین نه زندگی شما و نه زندگی و آینده این آقا نباید تحت تاثیر احساسات قرار بگیرد. شما وقتی با مردی ازدواج می کنید ملزم هستید که وظایف همسری که مهمترینش تمکین از مرد است را انجام دهی. پس احساسات را کنار بگذار و روی همه حرف هایم فکر و تحقیق کن و ببین آیا می توانی یا نه.

16. 11 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

del (دوشنبه 09 تیر 93), fariba s (چهارشنبه 11 تیر 93), maedeh120 (شنبه 07 تیر 93), mohammad6599 (پنجشنبه 12 تیر 93), Raha65 (شنبه 14 تیر 93), shabe barooni (دوشنبه 09 تیر 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 12 تیر 93), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 09 تیر 93), آرام دل (پنجشنبه 12 تیر 93), خیال (شنبه 07 تیر 93), شمیم الزهرا (شنبه 07 تیر 93)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)