به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 تیر 93 [ 01:16]
    سطح
    1
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ایا حق طلاق بگیرم یا نه

با سلام خدمت دوستان عزیزم
    من یک ماه است که ازدواج کرده ام.قبل از ازدواج همسرم قبول کرد که حق طلاق را به من بدهد . در طی این بک ماه به دلیل ان که وقت نداشتیم فرصت نکردیم که برای گرفتن وکالت اقدام کنیم. طی صحبتی که دیشب با همسرم داشتم ضمن ابراز نگرانیشان از این که ممکن است من احساسی برخورد کنم و با ایجاد مشکلی کوچک و بر سر لجبازی به طلاق اقدام کنم از من خواستند که این حق را 2 سال دیگر به من دهند تا در این 2 سال پایه های زندگی و رابطه مان را مستحکم تر کنیم.
    من سعی کردم در صحبت هایم حسن نیتم را بهش ثابت کنم و بگویم که می دانم تا چه حد طلاق ویران کننده و است و تا جایی که بتونم برای این زندگی تلاش می کنم اما همسرم می گوید اگر می خواهی گفته هایت را ثابت کنی و به من ارامش دهی این کار را انجام دهیم.
    من از شما دوستان عزیزم کمک می خواهم که من را در این تصمیم گیری یاری کنید. آیا گرفتن حق طلاق بهتر است یا نشان دادن حسن نیت به همسر؟
    در ضمن این را هم بگویم که من و همسرم تا بحال مشکل خاصی با هم نداشته ایم و رابطه خوبی داریم

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام

یزمانی منم میخواستم حق طلاق و بگیرم ، اما وقتی بیشتر فکر کردم ، دیدم زیادم بنفعم نیست، اینجوری اگه خدایی نکرده هرموقع مشکلی پیش بیاد هم خودت و همه و همسرت میدونین که شما اگه خودت بخوای براحتی میتونی بری طلاق بگیری و اگه نمیری یعنی نمیخوای نه بخاطر اینکه براحتی بهت طلاق نمیدن و همسرت هم باید راضی باشه.

بعضی وقتا اتفاق هایی میفته زنان برای اینکه هشداری بدن ، حرف طلاق میزنن ، خب اینجور موقعها وقتی حق طلاق و داری خیلی راحت میتونی سریع بری طلاق بگیری هم خودت میدونی نیازی به حرفش نیست هم همسرت.

پس وقتی فقط حرفشو میزنی داری الکی میگی ،اگه قصد ترسوندشون هم داشته باشی، دیگه نمیتونی چون خودشون هم متوجه شدن ، خیلی راحت بهت میگن خب اگه میخواین خودتون که حقشو داری تشریف ببرین طلاق بگیرین.(نه اینکه واقعا دلشون بخواد ، بخاطر اینه که دیگه میدونن الکی داری حرفشو میزنی ، اون نرمشی که دلت میخواد همسرت بعد شنیدن این حرف داشته باشه دیگه نخواهد داشت چون با دادن حق طلاق میدونه دیگه اگه داری حرف میزنی و اقدام نمیکنی یعنی چی!!!!!)

البته بعضی وقتها برای برخی شرایط ها خوب هست، خوبیش فقط برای اینه که سریعتر به طلاق میرسین ، یعنی زندگی ای که بخواد به طلاق برسه دیر یا زود میرسه نیازی به سریعتر رسیدن نداره.

من فکر می کنم خوبیه حق طلاق نداشتنش بیشتر از سود داشتنشه.

شما مگه چیزی از شوهرتون دیدین که میترسین؟و میخواین حق طلاق و داشته باشین؟
    بی اعتمادی ای نسبت بهشون دارین؟
    هدفتون ازداشتنش چیه؟
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : دوشنبه 02 تیر 93 در ساعت 21:44

3. 7 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

pasta (دوشنبه 02 تیر 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 04 تیر 93), کامران (سه شنبه 03 تیر 93), واحد (سه شنبه 03 تیر 93), مهربونی... (سه شنبه 03 تیر 93), مصباح الهدی (سه شنبه 03 تیر 93), زن امیدوار (سه شنبه 03 تیر 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    گاهی اوقات ، ما انسانها برای بدست آوردن ، یک فرع ، اصل رو فدا می کنیم ...

حق طلاق رو می خواهی چیکار کنی؟

همسرت قبل از ازدواج قبول کرده که این حق رو به شما بدهد، لذا چنانچه این خواسته(یعنی داشتن حق طلاق) برای شما بسیار حیاتی هست بهتر می بود ، همون موقع عقد در عقدنامه تان نوشته می شد

به نظرتان ، اکنون که تازه زندگی تان شروع شده ، و با هم خوش هستید، حرف زدن از طلاق و جدایی ، پایه های زندگی تان را محکم تر می کند؟

5. 16 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

Aram_577 (سه شنبه 03 تیر 93), asemaneabi222 (دوشنبه 02 تیر 93), Esssssi (پنجشنبه 19 تیر 93), pasta (دوشنبه 02 تیر 93), فرشته مهربان (سه شنبه 03 تیر 93), کامران (سه شنبه 03 تیر 93), واحد (سه شنبه 03 تیر 93), مهربونی... (سه شنبه 03 تیر 93), مسافر زمان (پنجشنبه 19 تیر 93), مصباح الهدی (سه شنبه 03 تیر 93), zendegiye movafagh (سه شنبه 03 تیر 93), برسرک (سه شنبه 03 تیر 93), خیال تو (سه شنبه 03 تیر 93), زن امیدوار (سه شنبه 03 تیر 93), شمیم الزهرا (چهارشنبه 04 تیر 93), شایسته89 (سه شنبه 03 تیر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 07:57]
    سطح
    71
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 358
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,836

تشکرشده 2,440 در 754 پست

Array
    باید همون اول کار این قضیه را فیصله میدادی.الان باعث ناراحت شدن اون اقا میشه قطعا. دیگه بیخیال بشی بهتره
    *به جادوی چشم تو شیدا شدم*
    *ز خود گم شدم در تو پیدا شدم*
    *من آن قطره بودم که با موج عشق*
    *در آغوش مهر تو دریا شدم
    *

7. 2 کاربر از پست مفید کامران تشکرکرده اند .

واحد (سه شنبه 03 تیر 93), زن امیدوار (سه شنبه 03 تیر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام.
    منم دقیقا مثل دختر بی خیال بودم. یعنی یه زمانی بابای خود من می خواست این حق را برام بگیره! ولی وقتی فکر کردم به همین نتایج دختر بی خیال رسیدم!

اما یک چیز دیگه! به نظر من حرف طلاق تو زندگی کیفیت زندگی را کم می کند! حالا چه برسه که شوهرت بدونه تو حق طلاق هم داری دیگه چه برسه به حرف طلاق!

مگه نمی گی شوهرت را دوست داری؟

میشه بهم بگی دوست داشتن از نظر تو یعنی چی؟
    تو معنی دوست داشتن به نظرت اعتماد به هم نیست! وقتی بهش می گی حق طلاق می خوام،یعنی داری بهش می گی بهت اعتماد ندارم! ممکنه بدبختم کنی! یعنی من نمی تونم تو را به عنوان یک شریک مطمئن ببینم.ممکنه نتونی خوشبختم کنی و خیلی معانی دیگه!!!!!
    شاید براش تعبیر بشه تکیه گاه مناسبی نیست و...

ببین عزیزم شاید این ها در ذهن خوداگاهش نیاد ها! ولی در ضمیر ناخودآگاه مرد حتما این چنین تعبیر می شود!
    ببین ارزشش را دارد که پایه های زندگیت را براساس این احتمالات از همین ابتدا این چنین سست کنی!

شما اول زندگی هستی! اول زندگی را هر جور بگیری تا آخر همون جور پیش می ره!
    بر اساس عدم اعتماد بگیری بر اساس عدم اعتماد و شک پیش می ره!
    تو اینو دوست داری؟

به نظر من این کار را نکن!
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

9. 10 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

Aram_577 (سه شنبه 03 تیر 93), Esssssi (پنجشنبه 19 تیر 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 04 تیر 93), فرشته مهربان (سه شنبه 03 تیر 93), واحد (سه شنبه 03 تیر 93), مهربونی... (سه شنبه 03 تیر 93), معاون کلانتر (سه شنبه 03 تیر 93), بی وفا (پنجشنبه 19 تیر 93), بالهای صداقت (سه شنبه 03 تیر 93), زن امیدوار (سه شنبه 03 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 آبان 98 [ 08:57]
    سطح
    68
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    2,639

تشکرشده 1,769 در 422 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    شما نگفتی برای گرفتن حق طلاق دلیل خاصی داری ؟
    اگه نه چه لزومی به انجام این کار داری ؟
    آدمک آخر دنیاست بخند
    آدمک مرگ همین جاست بخند
    دست خطی که تورا عاشق کرد، شوخی کاغذی ماست بخند
    آن خدایی که بزرگش خواندی، به خدا مثل تو تنهاست بخند ...

11. 4 کاربر از پست مفید terme00 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (چهارشنبه 04 تیر 93), واحد (سه شنبه 03 تیر 93), مصباح الهدی (سه شنبه 03 تیر 93), زن امیدوار (سه شنبه 03 تیر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    سلام
    واقع حیف نیست روزهای اول زندگی ماههای اول ... اوقات به این شیرینی رو راجع به حق طلاق صحبت می کنید ؟
    هدف های زیباتری هم هستند مثل پیشرفت کردن درس خوندن کار کردن ماشین خریدن خونه خریدن مسافرت رفتن و تفریح تولد بچه اسم گذاری روشون و.......
    یعنی الان همه دغدغه شما شده این ؟ اونم اول زندگی ؟
    پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا, و در آن باغ کسی می خواند, که خدا هست، دگر غصه چرا ؟

13. 4 کاربر از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (چهارشنبه 04 تیر 93), واحد (سه شنبه 03 تیر 93), مصباح الهدی (سه شنبه 03 تیر 93), زن امیدوار (سه شنبه 03 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 تیر 93 [ 01:16]
    سطح
    1
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    دوستان عزیز ممنون از کمکهاتون
    در مورد سوالی که از من پرسیده بودید باید بگم که دلیلم از انجام این کار چند مورد است. اولین مورد که همیشه در فکرم بوده این هست که من همیشه فکر می کنم این حقی است که حق مسلم هر زن و مردی در زندگی است.نه برای این که مدام به طلاق فکر کند بلکه به این دلیل که هر آدمی اختیار زندگی خودش را دارد. اما متاسفانه این حق و خیلی از حقوق مسلم دیگر ما انسان ها به خصوص زنان در ایران از ما گرفته شده و با توجه به قانون های مرد سالارانه در ایران به نظرم بد نیست که هر زنی جانب احتیاط رو رعایت کنه تا روزی اسیر قانون های مرد سالارانه در ایران نشه(این رو هم اضافه کنم که من به هیچ عنوان مرد ستیز نیستم و برای تمام آقایون احترام زیادی قائل هستم)
    دلیل دومم هم که ذهن خودم رو هم گاهی خیلی درگیر می کنه و نمی دونم آیا درست هست یا نه اینه که من یک دلیل خیلی از زندگی ها و روابطی رو که سرد می شه را این می دونم که زن و شوهر بعد از یه مدت احساس می کنند که دیگه در همه شرایطی همدیگر رو بدست آوردند و دیگه تلاشی در جهت راضی نگه داشتن هم نمی کنند چون می دونند چه طرف راضی باشه چه ناراضی بازم هست چون راه فراری نداره. و خیلی دیدم که این قضیه در مردان شدت بیشتری داره. من نمی خوام به این وسیله همسر خودم رو به اسارت بگیرم .راستش فقط می خوام به این وسیله اون قدر زندگیش رو بدونه و برای نگه داریش قدم بر داره و تلاش کنه.

- - - Updated - - -

در مورد سوالی که پرسیدید مبنی بر این که چرا الان به فکرش افتادم، همانطور که گفتم ما قبل از عقد هم در مورد این مسئله صحبت کردیم و به توافق رسیدیم و حتی این شرط در غقد نامه هم قید شده اما عاقد به ما گفت که عقد نامه به تنهایی ضمانت اجرایی نداره و باید به دفتر اسناد رسمی بروید تا رسما شوهر به شما وکالت دهد.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 تیر 94 [ 05:14]
    سطح
    37
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    517

تشکرشده 294 در 168 پست

Array
    ای بابا واقعا که آخه حق طلاقم شد چیز؟ این همه چیز خوب خب حق یه چیز خوب رو براخودت میگرفتی دختر

عزیزم مرد اگه بخواد برای زندگیش تلاش بکنه چه با حق طلاق چه بی حق طلاق تلاشش رو میکنه اگرم نخواد تلاش بکنه هیچ چیزی نمیتونه مجبورش کنه.

به نظر من زندگی که توی اون مرد آدم بخواد همش استرس و اضطراب داشته باشه که اگه به خانمم گفتم بالاچشمت ابرو میره طلاق میگیره که زندگی نمیشه . بذار همسرت بخاطر خودت دوستت داشته باشه و عاشقت باشه نه بخاطر اینکه ازش طلاق نگیری!!

16. 3 کاربر از پست مفید ساحل75 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (چهارشنبه 04 تیر 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 04 تیر 93), دختر بیخیال (چهارشنبه 04 تیر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    نوشین عزیز.

مهریه شما چقدر هست؟
    راستش یزمانی منم تفکرات شمارو داشتم، اما الان فهمیدم که زندگی اگه بخواد بطلاق برسه، میرسه .
    مردا اگه زندگیشونو بخواین براش تلاش میکنن.
    اگه هم نخواین به راههای ناجور کشیده میشن.
    این حق و حقوق ها هیچکدوم پایبندشون نشده، نمیشه، نخواهد شد.
    ( یه مدت تو این تالار باش خودت متوجه میشی)

شما پس به شوهرتون بی اعتماد نیستین؟ درسته؟ یعنی ایشون کاری نکردن که بخواین نسبت بهشون بی اعتماد باشین؟

اولا یک موردی در ارتباط با مورد اولی که ذکر کردین بگم، شما حرف بی عدالتی زدین، خب عزیزم فکر نمیکنین شما هم مهریه داشته باشی هم حق طلاق یک نوع بی عدالتی نسبت به شوهرتون میشه.
    ایشون چطور بشما اعتماد کنن هم مهریه و بدن هم حق طلاقو.
    تازه خانواده ها چه واکنشی و قراره داشته باشن. ( اگه خدایی نکرده خانوادشون بفهمن و واکنش تندی داشته باشن این به ضرر زندگی شما میشه اونم اول زندگی)

من خودم همیشه با خودم فکر میکردم من همچین حفی و چطور عنوان کنم. طرف مقابل چه حسی پیدا میکنه؟
    خانوادش چه واکنشی نشون خواهند داد؟
    خانواده خودم چطور؟
    من ممکنه عنوان کنم و همه با دلخوری قبول کنن. ( بعدشم تصویر من در برابر همه خصوصا شوهرم خیلی وجهه بدی پیدا میکنه )
    ممکنه عنوان کنم و واکنش ها شدید بشه و از اخر هیچکس قبول نکنه و همه پشتیبان مرد بشن، حتی خونواده خودم.
    ممکن هم هست درگیری بین خانواده ها ایجاد بشه.

کلا با خودم فکر کردم دیدم اصلا ارزشش و نداره، بدیهاش خیلی بیشتر از سودشه.

ببین با این حال من یبار امتحان کردم، بشدت اصرار به داشتن حق طلاق داشتم.
    اما دلیل من بخاطر این بود که اون آدمی که من اول آشنایی انتخاب کرده بودم عوض شده بود، و از خط قرمز های من رد شده بود.و من نسبت بهشون بی اعتماد شده بودم،( بی اعتماد کامل نه، اما بهشون شک کرده بودم و اون اعتناد زیادی که قبلا بهشون داشتم و دیگه نداشتم )

ایشون اصرار داشتن، من هم به شرطی قبول کردم که حق طلاق و یسری حق و حقوق ها بهم داده بشه. که حالا از آخر هم به ازدواج نرسیدو...

اما اونجا من با خودم گفتم من وقتی نسبت به یکی بی اعتماد شدم نباید دیگه حق طلاق میخواستم، باید بیخیال میشدم، ما که عقد نبودیم.
    یعنی خیلی شانس اوردم که جریانات دیگه ای پیش اومد و یه ازدواج نرسید.
    مگه من ازدواج میکردم به قصد طلاق.
    جالبیش اینجا بود اون شخص با اینکه میدونستن من حق طلاق بخاطر کارهای خودشون و بدقولی ها و بد تعهدی های خودشون میخوام، میگفتن نمیدن چون میترسن من احساساتی عمل کنم.

ببین اگه زندگیت خوبه، مشکلی نداری، همسرتون تا حالا بد قولی ای نکردن.
    و بهشون اعتماد کامل دارین، پس این آرامشتو بهم نزن.
    شما با اصرار بیشترتون، بیشتر ایشونو ناراحت میکنین.

خیلی سخته یک مرد فکر کنه همسرش بهش اعتماد نداره.
    شما خودت عزیزم الان همسرشونین، تو دوران آشنایی که نیستین، عقد کردین.
    دیگه الان چه فرقی داره براتون، میخواین اگه ندادن خدایی نرکده برین طلاق بگیرین؟
    الان اگه یروزی صبرشون لبریز بشه و بهتون بگن نمیخواین بدن و دیگه حرفشم نزنین خب اینجا شما خودتو کوچیک کردی، ارزش خودتو آوردی پایین، کاری کردی سرت داد بزنن و دعوات کنن.
    بهتره کاری نکنین که آرامش خودتو ایشون و خانواده ها رو بهم بزنی.

بهتره زن همون مهریه و داشته باشه، مرد حق طلاق .

اینجا تاپیکی داریم، که خانومی شوهرشون از بس رفتن سراغ دوست دختر و قول دادن نرن اما بازم دوست دختر گرفتن، این خانوم خسته شده از این بدقولی ها، شوهرشون هم که طلاق نمیدادن، بار آخر که همسرشون قول دادن دیگه خیانت نکنن، این خانوم شرط کردن که حق طلاق بهشون بدن.

یا اینکه تاپیکی داریم که آقایی با خانوادشون خیلی همسرشونو اذیت کردن،و طلاقشون دادن
    حالا این خانواده و این آقا متوجه اشتباهات گذشته شدن، حالا رفتن از خانومشون دلجویی کردن و عذر خواهی ، این خانوم هم شرط کردن حق طلاق با ایشون باشه.

حق طلاق یک دلیلی داشته باشه، خود مرد هم قبول میکنه، مثلا این آقایون قبول کردن، چون خودشون میدونن که کار اشتباه کردن، بی اعتمادی و خودشون ایجاد کردن.

اما اول زندگی خود ه زدن این حرف بی اعتمادی درست میکنه!
    ایشون گفتن این حق و بهتون میدن پس بهتر نیس صبر کنین ببینین، خودشون چکار میکنن، بنفع شماهم هست اینطوری میتونین بفهمین چقدر خوش قول هستن، و پای تعهداتشون میمونن.
    چه فرقی داره شما الان هم همسرشونین، دو سال دیگه هم همین طور.
    بهشون بگین من به حرف شما اعتماد میکنن و میسپرم بخودتون، همونطور که گفتین دوسال دیگه این حق و به من بدین.اینجوری ارزش خودتم پیش شوهرتون بالاتر میره.
    شما از چیزی گذشتین که براتون خیلی مهم بوده.تازه اونم بخاطر اعتمادی که به حرف شوهرتون داشتین.

بهرحال ایشون هم حق دارن باید به اون درجه اعتماد برسن که این حق و بهتون بدن.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : چهارشنبه 04 تیر 93 در ساعت 09:12

18. 2 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

مصباح الهدی (چهارشنبه 04 تیر 93), بی وفا (پنجشنبه 19 تیر 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)