به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 24 آبان 92 [ 19:08]
    سطح
    5
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 19
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

Icon17 سر دوراهی قرار دارم کمکم کنید

با سلام خدمت دوستان عزیز ....
    یکسال پیش توی دانشگاه با دختر خانمی آشنا شدم که ترم اولش بود و هیچکس رو توی دانشگاه نمیشناخت . آشنایی ما از پرسیدن یه سوال شروع شد . ایشون وارد همون رشته ای شده بودن که من در حال تحصیل بودم . اون موقع من هم تنها بودم و ایشون سوالات دیگشون در مورد رشته و دانشگاهی که قرار بود داخلش درس بخونه رو از من پرسید . احساس کردم که خیلی تنهاست خواستم بهش کمک کنم چون اون شرایطو خودمم تجربه کرده بودم. به نظرم دختر خوبی میومد چون با حرفهایی که میزد معلوم بود از خانواده با فرهنگ و شعوری بیرون اومده و تو مدت قبل از دانشگاه هم همیشه فعال بوده و چندتا مقام تو جشنواره ها و رشته های ورزشی داره .
    کاملا مشخص بود که یه دختر با شخصیته و حتی یه کلمه حرف بی ربط یا خنده بی ربط تو حرفاش نبود. چون از یه شهر دیگه میومد به شهرما واسه دانشگاه ازم خواست که شمارمو داشته باشه تادر مواقع لزوم بهش کمک کنم . منم شمارمو بهش دادم ... اون روز ناهار رو باهم خوردیم و بعدش ایشون رفتن.
    کم کم از ترم تحصیلی گذشت و من با این خانم که 6 سال از خودم کوچیکتره رابطم بیشتر شد تاجاییکه هردومون از رفتار و شخصیت همدیگه خوشمون اومد و به هم دیگه پیشنهاد ازدواج دادیم.
    قرار شد من مامانمو واسه دیدن ایشون به دانشگاه ببرم . البته اینم بگم که ما بیشتر حرفامون با اس ام اس یا توی دانشگاه بهم زده بودیم و به توافق رسیده بودیم.
    روزی که در مورد ایشون با مامانم حرف زدم زیاد تمایل نداشتن چون دوس داشت خودش بره برام دختر پیدا منه . بالاخره مامانم واسه دیدن ایشون اومد و حدود یکساعتی باهم حرف زدن .
    بعد از دو روز از مامانم نظرش رو پرسیدم که فهمیدم مخالف شدیده و دلیل مخالفتش هم قد دخترخانمه که از من حدود20 سانت کوتاهتره یعنی 153 سانت . و همچنین سبزه بودن صورتش
    دلایلی که برای من قانع کننده نبود .
    من عاشق این دخترم چون واقعا خوش اخلاقه ، مهربونه ، راستگوئه ، با شخصیته و خیلی صفات مثبت دیگه . باور کنید من تا حالا هیچ نکته منفی ازش ندیدم که بخام دلزده بشم . از نظر ظاهر هم به دل من نشسته چون هم صورت عروسکی و زیبایی داره هم اندامش تو دل برو هست.
    فقط از بس که مامانم گفته قدش کوتاس دلسرد شدم ولی دوس ندارم همچین دختری رو از دست بدم خیلی دارم غصه میخورم وقتی وضعیت جامعه رو میبینم دوس دارم گریه کنم که چرا مامان من بخاطر دلایل شخصیش نمیذاره به دختر مورد علاقم برسم. این دختر خانمم از وقتی فهمیده مامان من به خاطر چی مخالفه همش غصه میخوره . اونم منو خیلی دوس داره و گفته حاضرم بخاطرت از خیلی چیزا مثل مهریه و عروسی سنگین و ... بگذرم
    تورو خدا کمک کنید ..... چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2. کاربر روبرو از پست مفید پسر شیرازی تشکرکرده است .

جاثیه (جمعه 24 آبان 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 اسفند 97 [ 18:25]
    سطح
    46
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    172

تشکرشده 194 در 95 پست

Array
    من نمیخوام شما رو سرزنش کنم ولی شما که تا این حد به خانواده و نظر خانواده وایسته هستید برای چی با احساسات یه دختر بازی می کنید ؟

من به شخصه خودم تو زندگی تو مسائل فکری کاملا آزادم اگر دختری رو انتخاب کنم کسی تو خانواده خودم رو حرفم حرف نمیزنه مشاوره میدن ولی به زور نمی تونن من رو منصرف کنند

شما که خودتون رو میشناسید تا این حد به نظر مادر خود وابسته اید اجازه میدادی خودش براتون زن پیدا کنه

والله من دلم برای این دختر 100 برابر بیشتر از شما میسوزه

ببیخشید دیگه این نظر شخصیم بود

4. 5 کاربر از پست مفید farshidnaji تشکرکرده اند .

alireza35 (جمعه 24 آبان 92), bande (جمعه 24 آبان 92), sanjab (شنبه 25 آبان 92), جاثیه (جمعه 24 آبان 92), دختر مهربون (جمعه 24 آبان 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    سلام
    هر چند نظر خانواده در زمینه ازدواج بسیار مهم هست!
    ولی بیشتر در زمینه شناخت تناسبها و شایستگی طرفین میتونیم با اونها مشورت کنیم واز آنها کمک بگیریم و باید به نظر خانوادها احترام گذاشت.اما در زمینه علاقه قلبی و پسند طرفین یا همون خصوصیات ظاهری، خانواده حق نظر دادن ندارند و خود دختر و پسر هستن که باید تو این مورد مستقلا تصمیم بگیرند.
    خواهشن اگه همین الان با یه ایراد گرفتن مادرتون زود دلسرد شدین کلا بیخیالش بشین!!!!!
    ظاهر دختر اگه با سلیقه و معیار شما نزدیک باشد مادر شما نمیتونن فقط به این دلیل که قد دختر کوتاه است با شما مخالفت کنن!چون اصلا دلیل منطقی و قانع کننده ای نیست!
    چون این شما هستید که قرار با این مشخصات ظاهری زندگی کنید و این شما هستید که باید بپسندید!
    به نظرم اگه واقعا این دختر رو از هر جهت مناسب خودتون میدونید باید با مادرتون خیلی راحت و صمیمانه بدون تنش در مورد خصوصیات خوب دختر صحبت کنید
    وسعی کنید با صبر حوصله نظر ایشون رو تغییر بدین و بهشون بگین که با قد و ظاهرش اصلا مشکلی ندارین و طبق معیار و سلیقه شماست این همون چیزی هست که شما میخواین! فقط سعی کنید از راه لج و لج بازی یا خدای نکرده درگیری سعی در تغییر نظر خانوادتون نداشته باشین!
    تا خانوادتون رو هم راضی نکردین زیاد به اون دختر خانم هم امیدواری ندین یه خورده فاصله بگیرین تا وایستگی بیشتری به وجود نیاد تا احیانا اگر نتونستین به نتیجه ای برسین از لحاظ روحی صدمه ای نبینید! به خصوص دختر خانم!
    امیدوام هر چی صلاحتون باشه بهش برسین

6. 2 کاربر از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده اند .

جاثیه (جمعه 24 آبان 92), دختر مهربون (جمعه 24 آبان 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    کاش از ابتدا زیر نظر خانواده ها جلسات آشنایی و خواستگاری می ذاشتین.
    اما من از دلایل مادرتون خیلی تعجب کردم.20 سانت اختلاف قد یه چیز نرمال و طبیعیه.

به نظر من ممکنه مادرتون چون دوست داشتن؛خودشون براتون دنبال دختر باشن؛یه کم رنجیده شدن و دلشون می خواد بفهمن که شما یه دختر را به ایشون ترجیح نمیدین!

به نظر من با یه کم سیاست می تونید دل مادرتون را بدست بیارید و نظرش را جلب کنید!!!

مثلا بگید:مامان من اتفاقا از دختر سبزه خوشم میاد و دوست دارم از خانومم به طور محسوس بلند تر باشم.
    اما بازم اگر شما دوست نداشته باشید؛حتی حاضر نیستم که یک لحظه ناراحتی شما را ببینم.و اگر شما دوست نداشته باشید با این دختر یا هر دختر دیگه ای ازدواج نمی کنم!

فقط حالا که شما دوست دارید برای من یه دختر انتخاب کنید؛گفتم که سلیقه ام را با شما که مادر و نزدیکترین کسم هستین در میون بذارم!
    لطفا برای من تو انتخاب اولیتون دقت کنید که دختر خانم سبزه باشه و قدش هم حتما بلند نباشه.چون من بدم میاد!شما که دوست ندارین که پسرتون با کسی ازدواج کنه که ازش بدش بیاد؟!
    من می دونم شما خوشبختی من آرزوتونه!
    بعد بذارید یه چند روز بگذره.

این یک پیشنهاد بود.شما خودتون باید کاملا با سیاست و کاملا عاطفی با توجه با شناخت خودتون از مادرتون ؛دل مادرتون را بدست بیارید و نظرش را جلب کنید.
    موفق باشید

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

یک نکته مهم دیگه اینکه حتما به مادرتون بگید که رفتن خواستگاری شما به معنی جواب مثبت نخواهد بود.

بلکه می خواهید روند آشنایی خانواده ها با هم ونیز شما و دختر خانم به طور رسمی انجام شود.و حتما در این قضیه انتخاب از راهنمایی های مادرتون استفاده خواهید کرد.

8. کاربر روبرو از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده است .

جاثیه (جمعه 24 آبان 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    اگر انقدر در تصمیمتون مصمم نیستید که بهتون قدرت قانع کردن مادرتون رو بده فکر می کنم چند سال دیگه با صاحب این تاپیک همدرد بشید:
    http://www.hamdardi.net/thread-31150.html

میشه معیارهای ازدواجتون رو برامون دقیق بنویسید (بر اساس معیارهایی که از اول داشیتد نه بر اساس مضخصات این خانم) و بعد بگوییید امتیاز این خانم در معیارهای شما چقدر است؟
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند
    ویرایش توسط deljoo_deltang : جمعه 24 آبان 92 در ساعت 20:33 دلیل: حذف قسمت تکراری

10. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

جاثیه (جمعه 24 آبان 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط deljoo_deltang نمایش پست ها
    اگر انقدر در تصمیمتون مصمم نیستید که بهتون قدرت قانع کردن مادرتون رو بده فکر می کنم چند سال دیگه با صاحب این تاپیک همدرد بشید:
    http://www.hamdardi.net/thread-31150.html

میشه معیارهای ازدواجتون رو برامون دقیق بنویسید (بر اساس معیارهایی که از اول داشیتد نه بر اساس مضخصات این خانم) و بعد بگوییید امتیاز این خانم در معیارهای شما چقدر است؟
    خواستم بگم صاحب تاپیک دلسوزی؛از اولش هم سر قد دخترخانم مشکل داشت.یعنی براش یه معیار بود و از اول اون خانم را نمی خواست و صرفا به دلیل دلسوزی (چون اون خانم دوستشون داشتن) باهاشون ازدواج کردن.
    حتی قیافشون را نمیپسندیدن.

اما ایشان ظاهر این خانم را دوست دارن و به دلشون نشسته.
    طبق گفته خودشون:
    (من عاشق این دخترم چون واقعا خوش اخلاقه ، مهربونه ، راستگوئه ، با شخصیته و خیلی صفات مثبت دیگه . باور کنید من تا حالا هیچ نکته منفی ازش ندیدم که بخام دلزده بشم . از نظر ظاهر هم به دل من نشسته چون هم صورت عروسکی و زیبایی داره هم اندامش تو دل برو هست.)

اما برادر عزیز بهتره که خواستگاری رسمی را انجام بدین و زیر نظر خانواده ها بیشتر با هم و خانواده هاتون آشنا بشین.شاید نکات قابل تاملی پیدا کردین!
    و حتما می دونید که با رودرواسی و دلسوزی نباید ازدواج کرد!چون چیزی جز پشیمانی و ضربه بیشتر به هردو طرف نخواهد داشت.

راستی سن شما و دختر خانم چقدره؟
    تحصیلات؟

12. کاربر روبرو از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده است .

جاثیه (جمعه 24 آبان 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط پسر شیرازی نمایش پست ها
    فقط از بس که مامانم گفته قدش کوتاس دلسرد شدم
    مصباح جان حتما این جمله رو هم دیدید؟ من فکر می کنم صاحب اون تاپیک هم قبل ازدواج چنین حرفهایی پیش خودش میزده و الان بعد از فروکش کردن احساساتش و هیجاناتش داره عیبها رو میبینه . من باز هم فکر می کنم اگر این آقا اینقدر در انتخابشون مصمم باشند راه راضی کردن مادرشون رو هم پیدا خواهند کرد.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

14. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

جاثیه (جمعه 24 آبان 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 خرداد 93 [ 18:51]
    سطح
    16
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    75

تشکرشده 139 در 73 پست

Array
    سلام
    بهتره تکلیف خودتون رو با خودتون روشن کنید. وقتی قبل از اینکه برید خواستگاری , مادرتون رو بردید دانشگاه که دختر خانوم رو ببینن یعنی که نظر ایشون خیلی مهمه براتون.
    اگر دوست دارید مستقل باشید و خودتون مسولیت زندگیتون رو به عهده بگیرید , پس باید خودتون تصمیم بگیرید. اما اگر دوست دارید به صورت سنتی ازدواج کنید..... که باید نظر مادرتون رو هم در نظر بگیرید.
    نظر خانواده مهم هست. اما توی بعضی قشرها فقط در حد نظره و نه دخالت توی مسائل خصوصی , اما در بعضی قشرهای دیگه خانواده کلا" کنترل اوضاع رو بدست میگیرن. که این مورد هم جز مسائل خصوصی هستش.

ببینید کدوم شیوه ی زندگی رو دوست دارید بعد تصمیم بگیرید.
    ویرایش توسط اسکارلت : جمعه 24 آبان 92 در ساعت 22:30

16. 2 کاربر از پست مفید اسکارلت تشکرکرده اند .

sanjab (شنبه 25 آبان 92), جاثیه (جمعه 24 آبان 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 دی 92 [ 20:44]
    سطح
    7
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    814

تشکرشده 146 در 71 پست

Array
    برادر گرامی سلام

آیا همین حالا از لحاظ مالی به خانواده تان وابسته هستید؟ یا مستقلید؟
    شاغلید؟
    خانه دارید که مال خودتان باشد؟
    پس اندازی دارید که مال خودتان باشد؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)