به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 05 اردیبهشت 94 [ 19:32]
    سطح
    22
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 9 در 7 پست

Array

خانمتون بخواد حجابش رو برداره شما اجازه میدید؟

من قبلا تو تاپیک زن زیبا ولی کثیف و سرد مزاج در مورد مشکل من و همسرم مطلب نوشتم و نتیجه این شد که باید بیشتر موشکافی و ریشه یابی کنم هرچند تا حالا هرچی گشتم ریشه مشکل رو جایی خارج از زندگیمون و در گذشته خانمم دیدم ولی تا اونجا که بشه میخوام مسایل دیگه ای که ممکنه منجر به رفتارهای بد و آزار دهندش بشه رو در نظر بگیرم و حلش کنم .

مورد دیگه ای که بین ما گاها سرش حرفمون میشه البته نه خیلی شدید این هست که خانمم اینجا یعنی خارج از ایران و تو یک مملکت کاملا آزاد روسری سرش میکنه . من مجبورش نکردم ولی تو خواستگاری ازسشپرسیدم که وقتی اومدی اونجا حجابت چی میشه ایشون هم گفت همینطوری که الان هستم با روسری دوست دارم باشم من هم چون از یک خانواده مذهبی هستم ( خودم خیلی مذهبی بودم و پاش برسه میتونم منبر برم و موعضه کنم از قرآن گرفته تا مسایل تقلید ولی چند ساله که خیلی دستورات دینی رو عمل نمیکنم, لطفا کسی من رو موعضه دینی نکنه که همه رو از برم) من هم خوشحال شدم و همینطور هم دوست داشتم . اینجا خیلی کم هستن خانم از ایران بیاد و حجابش رو ادامه بده خانم من هم الان مدتیه که غر میزنه و میگه گه تافته جدا بافته شدم و هرجا میرم مثل گاو پیشونی سفیدم و در کل از اینکه حجاب بگیره ناراضیه گاهی به من میگه تو بگی بر دار بر میدارم مثلا میخواد از من اجازه بگیره و گناهش رو گردن من بندازه . این موضوع رو گاها بهانه میکنه و خودش رو از فعالیتهای اجتماعی معمول کنار میکشه .

من از یه خانواده شدیدا مذهبی و فرهنگی و آبرو مند چطوری میتونم بهش یه همچین اجازه رو بدم؟ آیا اگر برداشتن حجابش منجر به خوب شدنش و تغییر رفتارش بشه باز اصرار به حجاب بکنم؟

شما نظر بدید جای من بودید آقایون یا خانمها جای خانم من بودید چیکار میکردید؟
    ویرایش توسط coconut : چهارشنبه 06 شهریور 92 در ساعت 15:02

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 25 آبان 98 [ 00:18]
    سطح
    58
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 52.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    626

تشکرشده 656 در 231 پست

Array
    من خواننده پست قبلیتون هستم ولی با دیدن این تاپیک جدید گفتم بیام نظرم رو بگم ...

شما در پست قبلیتون اطلاعات دقیقی ندادید که مثلا شما مذهبی هستید و خانومتون بیرون که میروید روسری به سر میکنند ...

شما گفتید چند بار که با همسرتون بیرون رفتید و خواستید مثلا به همسرتون تلنگر بزنید در مورد اینکه همسرتون در منزل لباسهای باز بپوشن مثل خانوم هائی که اشاره کردید به ایشون ولی نگفتید که همسرتون با حجاب هستند گفتید که اکثرا لباسهای تیره و یقه دار میپوشند اگه این توضیحات رو در تاپیک اول میدادید شاید نتایج بهتری میگرفتید ...

ولی در مورد سوالتون

همسر شما شاید اون اعتماد به نفس کاملی که باید داشته باشه رو نداره از اینکه با پوشیدن روسری همه به اون توجه میکنن قطعا حس خوبی نداره ... دقیقا مثل این میمونه اینجا یکی بی روسری بره بیرون همه بهش نگاه میکنن و چون اونجا این مسائل کاملا عادیه و اگه همسر شما روسری هم نپوشه کسی بهش نگاه نمیکنه و این قضیه باعث شده که همسرتون کمتر از خونه بره بیرون کمتر با مردم در ارتباط باشه و روابط اجتماعیش کوچک و کوچکتر میشه ...

به نظر من اگه میتونید یه مقدار خانومتون آزاد بگذارید و بزارید این تصمیم رو خودش بگیره که آیا روسری سرش کنه یا نه؟ من فکر میکنم خانوم شما اگه بدون روسری بره بیرون و دوستان جدید پیدا کنه و با خانومهای دیگه ارتباط برقرار کنه حتما خودش هم به تکاپو میافته که به آراستگی خودش برسه چون دیگه نمیتونه با لباس تو خونه بره بیرون دیگه نمیتونه با موهای کثیف بره بیرون و برای اینکه موهاش تمیز باشه حتما به حمام میره و یواش یواش به بهداشت شخصیش هم میرسه اگه دامن بپوشه قطعا یه فکری هم برای نظافت بدنش میکنه لباسهای رنگی هم میپوشه...

به نظر من نه بهش بگید آره نه بگید نه ... بگید که خودش تصمیم بگیره

3. 5 کاربر از پست مفید malakeh تشکرکرده اند .

**سهیل ** (چهارشنبه 06 شهریور 92), kamr (پنجشنبه 07 شهریور 92), meinoush (چهارشنبه 06 شهریور 92), toojih (چهارشنبه 06 شهریور 92), فرهنگ 27 (چهارشنبه 06 شهریور 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    فکر می کنی رفتارش به خاطر حجابه؟الآن حجابو به خاطر شما داره یا از اول

خودش خواسته؟آیا موقع خاستگاری شرط کردی که وقتی رفتین خارج حق

نداره حجابشو برداره؟آیا مادر یا خواهراشم روسری داشتن تو جلسات بعدی؟

5. 4 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

**سهیل ** (چهارشنبه 06 شهریور 92), deljoo_deltang (چهارشنبه 06 شهریور 92), meinoush (چهارشنبه 06 شهریور 92), پسرایرونی (چهارشنبه 06 شهریور 92)

Banned
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 آبان 92 [ 09:48]
    سطح
    11
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 3
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 194 در 88 پست

Array
    مصداق شما دقیقا مثلیه که میگه هم خدارو میخواد هم خرما

شما هم میخواید خانمتون روبط اجتماعیی داشته باشه و هم حجاب کامل اونم توی اجتماعی که نگاه بسیار بدی به این مسئله داره
    شما هم میخواید خانمتون برای شما سکسی و باز باشن ولی در عین حال کاملا متفاوت و بسته در بیرون

با این تاپیک من فهمیدم شما در تاپیک دیگه درباره همسرتون بسیار اغراق کردین و فقط خانمتون رو با زنان ازاد داخل فیلما مقایسه کردین و براتون دیگه جذاب نیستن

شما باید تکلفتون رو با خودتون روشن کنین
    همسر سکسی و جذاب مدرن میخواید
    یا همسر مومن و محجبه سنتی

7. 7 کاربر از پست مفید Estaf تشکرکرده اند .

**سهیل ** (چهارشنبه 06 شهریور 92), fatima86 (چهارشنبه 06 شهریور 92), kamr (پنجشنبه 07 شهریور 92), meinoush (چهارشنبه 06 شهریور 92), فرهنگ 27 (چهارشنبه 06 شهریور 92), گل آرا (چهارشنبه 06 شهریور 92), violet (چهارشنبه 06 شهریور 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 23 آذر 98 [ 13:14]
    سطح
    46
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    109

تشکرشده 177 در 70 پست

Array
    به نظر من مهم اینه که طرفین بهم اعتماد داشته باشن..اصل اینه که زن ومرد به همدیگه و تعهدی که به هم توی زندگی مشترک دارن وفادار باشن..وگرنه اگه کسی بخواد خیانت کنه یا دجار گناه ولغزش بشه ..با حجاب هم میتونه کارشو بکنه...همونطور که عکسشم صادقه...خیلی از خانومهای در ظاهر بی حجاب هم هستن که واقعا پاک و وفادارن..پس داشتن یا نداشتن حجاب به خودی خود تضمین کننده چیزی نیست..مساله دوم اینه که من فکر میکنم که در هر جامعه ای باید از قوانین اونجا وعرف اکثریت مردم تبعیت کرد..مثه این میمونه که شما کنار دریا که همه با مایو شنا در حال شنا هستن اصرار داشته باشی که حتما با کت وشلوار بری توی آب...نظر شخصی من اینه که در هر مکانی باید ازعرف وقوانین اکثریت تبعیت کرد...همونطور که خارجی هایی که از بیرون وارد کشور ما میشن ملزم به رعایت قوانین کشور ما هستن...

9. 2 کاربر از پست مفید پسرایرونی تشکرکرده اند .

kamr (پنجشنبه 07 شهریور 92), فرهنگ 27 (چهارشنبه 06 شهریور 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دیروز [ 23:24]
    سطح
    63
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 232
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive5000 Experience Points
    تشکرها
    95

تشکرشده 34 در 24 پست

Array
    سلام
    همین جا هم اگر یه دختر بخواد با چادر تو جامعه حاضر بشه مثلا تو دانشگاه یا تو محل کار خیلی از رفتارها و حرفها رو باید تحمل کنه چه برسه به اونجا !!!

زنها طبیعتا دوست دارن زیبا و شیک پوش باشند و مورد توجه قرار بگیرند جلب توجه لزوما از طرف مردها نیست،بلکه حتی اگر مجلسی همه خانم هم باشن باز یک زن دوست داره از همه بهتر و زیباتر بنظر بیاد ..شاید خانم شما هم از بیرون و جواش خیلی تحت تاثیر قرار گرفته طوری که تو خونه هم دیگه نمیتونه خودش مورد قبول خودش باشه و روی رابطه اشون با شما هم تاثیر گذاشته...

تصمیم گیری برای یه خانم محجبه مثل خانم شما سخته بنظرم ،شما ازادشون بزارید ،اگر دیدید نمیتونن به قول معروف پا روی اعتقاداتشون بگذارند از طرف دیگه قضیه خیلی بهشون دلگرمی بدید و از عزیز بودن و درجه ای که بعنوان یک زن مسلمان پیش خدا دارن براشون حرف بزنید و بهشون این اطمینان رو بدید که شما هم حجابشون رو تایید میکنید و می پسندید تا اگر دچار دوگانگی و جو زدگی شده اند از این حالت در بیان ..

من خارج زندگی نکرده ام و شرایطش رو درک نکرده ام اما بر اساس جو و جامعه الان تو کشور خودمون این حرفا رو زدم،اگر کسی بخواد حجابش رو تمام و کمال حفظ کنه نیاز به این داره که واقعا از طرف اطرافیانش مخصوصا خانواده اش مورد تشویق و حمایت باشه ..این نظر من هست صرفا..امیدوارم بدردتون بخوره.موفق باشید.

11. 2 کاربر از پست مفید almasss تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (چهارشنبه 06 شهریور 92), فرهنگ 27 (چهارشنبه 06 شهریور 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    راستش من به عنوان زنی که خارج زندگی می کنه و حجابش رو هم داره و همسرش هم به شدت مخالف حجاب هست می خوام نظرم رو بگم. به نظرم چه توی ایران چه خارج چه در هر جای دیگه متفاوت بودن و خلاف جهت حرکت کردن نیاز به یک اعتقاد قوی داره (یعنی از درست بودن کارت مطمئن باشی و در حین حال حاضر باشی تمام هزینه هاش رو بپردازی). نمی خوام اوضاع ایران (مخصوصا تهران) و یا خارج رو توصیف کنم. ولی وقتی ادم یک همراه داشته باشه (شما به عنوان همسر) این خلاف جهت حرکت کردن راحتتر میشه. به نظرم اگر حجاب براتون مهمه به همسرتون کمک کنید (تمام سعیتون رو بکنید) که اونو وارد محیط های دانشگاهی یا کاری بکنید و بگید که از اینکه منحصر به فرده بهش افتخار می کنید. ضمن اینکه سعی کنید روابطتون رو با خانواده های مذهبی بیشتر کنید چون معمولا خانم های مذهبی توی خارج خیلی به تمیزی و آراستگی خودشون اهمیت می دن. اگر همسرتون بتونه چندین دوست رو در خارج پیدا کنه که همفکر خودش هستند و بتونه مهمانیهای زنانه ترتیب بدن با هم تا دلتنگیهاشون کمتر بشه و بتونن توی اون مهمانیها به خودشون برسن همسرتون از اون دوست ها الگو بر می داره و احتمالا به آراستگیش بیشتر می رسه.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند
    ویرایش توسط deljoo_deltang : چهارشنبه 06 شهریور 92 در ساعت 21:06

13. 8 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

asemani (پنجشنبه 07 شهریور 92), del (پنجشنبه 07 شهریور 92), kamr (پنجشنبه 07 شهریور 92), saraamini (چهارشنبه 06 شهریور 92), فرهنگ 27 (چهارشنبه 06 شهریور 92), ویدا@ (پنجشنبه 07 شهریور 92), مصباح الهدی (پنجشنبه 07 شهریور 92), ساحل75 (چهارشنبه 06 شهریور 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 مهر 92 [ 14:53]
    سطح
    14
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    139

تشکرشده 82 در 51 پست

Array
    من از یه خانواده شدیدا مذهبی و فرهنگی و آبرو مند چطوری میتونم بهش یه همچین اجازه رو بدم؟ این دلیل نمی شه چون شما مذهبی هستید پس ابرومند هم هستید تو جامعه ما همه نوع ادم هستند خودتون هم بهتر می دونید منظورم چیه ولی این که خارج از ایران حجاب داره واقعا کار سختیه من به عنوان یک زن هیچ وقت نمی تونم این کارو انجام بدم شما هم مجبورش نکنید خارج از کشور ایران خانمتون حتما باید حجاب داشته باشند بزارید راحت باشه راحت شاید بتونید بهتر به چیزی که می خواید برسید

- - - Updated - - -

منظورم اینه که بیقیه که حجاب ندارن به نظر شما ابرو ندارن

- - - Updated - - -

هر کسی ملاکی داره برای شخصیت و احترام گذاشتن به خودش و خونوادش ولی از من بشنوید در خارج از ایران حجاب رو تحمیل نکنید

15. 3 کاربر از پست مفید سان آی تشکرکرده اند .

kamr (پنجشنبه 07 شهریور 92), m_eros (پنجشنبه 07 شهریور 92), فرهنگ 27 (چهارشنبه 06 شهریور 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 تیر 94 [ 05:14]
    سطح
    37
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    517

تشکرشده 294 در 168 پست

Array
    من با نظر دلجو موافقم

اگر کسی بخواد کاری رو انجام بده و وارد محیطی بشه با حجاب هم میتونه . همینجوری که تو ایران ادمای هنجارشکن توی خیلی محیط ها ورود دارن

17. کاربر روبرو از پست مفید ساحل75 تشکرکرده است .

m_eros (پنجشنبه 07 شهریور 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    سلام چندین سال قبل دیدگاه من در رابطه با حجاب با چیزی که امروز میپسندم خیلی متفاوته. اینو گفتم که بدونید هم با دیدگاه شما آشنام و هم میتونم کسانی که حجاب رو قبول ندارند درک کنم.
    ببنید. اول از همه کلاه خودتون رو قاضی کنید و به سوالهای زیر پاسخ دهید: اگر شما زن بودید دیدگاهتان در مورد حجاب چی بود؟ اگر برای تغییر باورهایتان مجبور بودید از همسرتان اجازه بگیرید چه حسی داشتید؟ برای حرف مردم که بر خلاف میلتان هست چقدر ارزش قائلید؟ تفاوت حجاب اجباری امروز با کشف حجاب اجباری زمان رضا شاه در چیست؟
    جناب کوکنات. شاید با خواندن سوال هام فکر کردی امروز من از حجاب دفاع نمیکنم و طرفدار بی حجابی هستم. خیر. کاملا متفاوته. دوست عزیز. من فکر میکنم هنگامی که خانمی در جامعه با حجاب خوب و معقول ظاهر میشه افراد کمتری به خودشون اجازه میدن به حریم امنیتی اون خانم نزدیک بشن و به قول معروف نسبت به خانمهایی با حجاب بازتر کمتر متلک میشنوند. آقایون از چاشنی شوخی کمتری در مورد اونا استفاده میکنند.مردها هنگام صحبت با این افراد نا خودآگاه احترام بیشتری قائل میشوند. این کارها همه نوعی دایره امنیت بیشتر برای خانمهای باحجاب درست میکنه. اما
    اما حجاب باید به خواست و میل اون خانم باشه والا هیچ فایده ای نداره. همسر شما به عنوان یک انسان این حق رو باید داشته باشه که بر اساس عقایدش زندگی کنه.
    اجبار در هیچ کاری درست نیست. تصور کنید به زور به شما نماز رو تحمیل کنند. به زور و اکراه به کارهای نیک و خیر وادارتون کنند. حتی اگر قرار باشه در بهشت هم اجازه خروج نداشته باشید به یک زندان افتاده اید.
    به نظر من برای انتخاب همسرتون رو آزاد بگذارید .

19. 4 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

m_eros (پنجشنبه 07 شهریور 92), toojih (چهارشنبه 06 شهریور 92), فرهنگ 27 (چهارشنبه 06 شهریور 92), ساحل75 (چهارشنبه 06 شهریور 92)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)