به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آبان 92 [ 23:37]
    سطح
    11
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 3
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    64

تشکرشده 101 در 50 پست

Array

Lightbulb دوستان این "غرور مردونه" که می گن دقیقاً میشه بگید چی هست؟!!!

سلام دوستان

فکر کنم سؤالمو واضح گفتم اما باز اینجا در مورد این چند تا هم اگر نظرتون را بگید ممنون می شم:
    • اول اینکه منظورشون از غرور مردونه دقیقاً چیه چرا ما زنها هر جا پا میذاریم این مردا دقیقاً غرورشان همونجا بوده و له میشه؟
    • غرور یک مرد را چه چیزی میشکنه؟
    • علامت این شکستن غرور چی هست؟ چه رفتارهایی مردا از خودشون نشون میدن در این موارد؟
    • یک مردی که میگه غرورش شکسته و بهانه گیری می کنه انتظار چه جور پاسخی از طرف زن داره؟ من چه کار کنم این آروم بگیره؟ من توضیح دادم خوب نشد. توجیه کردم خوب نشد. عذر خواهی کردم خوب نشد. سکوت کردم بدتر شد. بهش گفتم حق با توئه بازم نشد که نشد. دقیقاً ذهنش هنگ کرده روی یک مسئله ای (یک بار به من گفته نرو با خانواده ات سفر و من بهش محل نذاشتم و رفتم بعد هم هر چی گفت کارش درست بوده من گفتم نه کارت درست نبوده) و از هر جا که حرف می زنیم بحث را می کشه به اون موضوع.
    • آیا می تونه این آزاری که داره می بینه از شکستن غرورش واسه این باشه که خودش می دونه اشتباهاتش چیه و حق با منه و از من عصبانی نیست و از دست خودش عصبانی هست؟ اگر اینطوره من باید چه کار کنم در مقابلش؟
    • وقتی این بازی تو غرور منو بشکن و به خاطرش منم غرور تو رو می شکنم راه می افته و باز این چرخه باطل هی تکرار میشه چه کار باید کرد؟

ممنون اگر نظرتونو بنویسید

- - - Updated - - -

چه لینک خوبی هست این: http://www.hamdardi.net/thread-1416.html

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 خرداد 94 [ 15:09]
    سطح
    27
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    145

تشکرشده 307 در 119 پست

Array
    ج ۱ : سوال اولتون که بیشتر تیکه بود تا سوال
    ج ۲: هر کدوم از خصلت هایی که تو عامه مردم برای یک مرد در نظر میگیرن( مثل مسئول خانواده بودن ، قوی بودن و غیرت و ...) اگه توسط کسی زیر سئوال بره یا عملا نقضش کنه به معنای غرور مرد رو له کردن می باشد( البته ممکنه مردها بر اساس استانداردهایی که در خانوادشون شکل می گیره یسری حقهای دیگه هم برای خودشون قائل باشن که اونا هم برای اون مرد خاص شامل میشه)
    ج ۳: حالا مردا تو این وضعیت عکس العمل متفاوتی نشون میدن و یکسان نیست
    ج ۴: تو این وضعیت خب وقتی مرد حالتش به حالت اولیه برمیگرده که اولا اون قضیه رو فراموش کنه و حس کنه دیگه این اتفاق نمی افته( البته منظورم مورد شما نیستا کلی میگم) حالا چه جوری بازم به مردش برمی گرده ولی اگه یک مرد واقعا حس کنه غرورش له شده به این راحتیا غرورش برنمی گرده.
    ج ۵: فکر نمی کنم
    ج ۶: یکی باید تمومش کنه . ولی چه جوری و کی به مسئله و طرفین برمیگرده
    کلا هم بنظرم به جای فکر به غرور مردها این مسئله خاص رو سعی کنید حل کنید و نزارید تکرار بشه

3. کاربر روبرو از پست مفید Naashena تشکرکرده است .

مهرانا9 (یکشنبه 13 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    64

تشکرشده 101 در 50 پست

Array
    نه به خدا قصدم تیکه انداختن نبود. الان مدتهاست من جم بخورم یک ناله ای سر میده بنده خدا از وای غرورم وای غرورم که خودم دلم براش می سوزه آخه.
    یک اندیشه غالب دارن ایشون که حالا بنا به دلایلی که زیاد هم نمی شه گفت از خودپسندی بیجاش هست معتقده که نمی بایست تحت هیچ شرایطی اشتباه کنه و همیشه باید بهترین و عالی ترین کار را انجام بده و اگر مشکلی ایجاد شد ناشی از شرایط خودشو سرزنش می کنه که نباید که این اتفاق خاص برای من می افتاد.
    وای خدا بکشه منو پس امیدی به بهبودش هم نیست؟ ای بابا!!!
    ایشون به هیچ عنوان برای چیزی که شرایط زمانی و مکانیش تغییر کرده دیگه حق حل کردن چیزی را نمیده. من به عنوان یک آدم در اون شرایط حق داشتم فکر کنم و تصمیم بگیرم و دیگه هیچ حقی ندارم برای اصلاحش مثلاً. بعد هم به نظر من اینکه یک مردی به زنش بگه اینجا نرو اونجا نرو خیلی کار بی کلاسی هست مال مردایی هست که یک ضعف عمده ای دارن که می خوان زن را مخصوصاً از دوستان و خانواده اش دور نگه دارن. نمی دونم شایدم به قول خودش این نشوندهنده محبت بین زن و مرد هست ولی به نظر من یک جور عناد محسوب میشه که بسیار زشتم هست هیچ محبتی توش من نمی بینم اخه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 خرداد 94 [ 15:09]
    سطح
    27
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    145

تشکرشده 307 در 119 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانا9 نمایش پست ها
    نه به خدا قصدم تیکه انداختن نبود. الان مدتهاست من جم بخورم یک ناله ای سر میده بنده خدا از وای غرورم وای غرورم که خودم دلم براش می سوزه آخه.
    یک اندیشه غالب دارن ایشون که حالا بنا به دلایلی که زیاد هم نمی شه گفت از خودپسندی بیجاش هست معتقده که نمی بایست تحت هیچ شرایطی اشتباه کنه و همیشه باید بهترین و عالی ترین کار را انجام بده و اگر مشکلی ایجاد شد ناشی از شرایط خودشو سرزنش می کنه که نباید که این اتفاق خاص برای من می افتاد.
    وای خدا بکشه منو پس امیدی به بهبودش هم نیست؟ ای بابا!!!
    ایشون به هیچ عنوان برای چیزی که شرایط زمانی و مکانیش تغییر کرده دیگه حق حل کردن چیزی را نمیده. من به عنوان یک آدم در اون شرایط حق داشتم فکر کنم و تصمیم بگیرم و دیگه هیچ حقی ندارم برای اصلاحش مثلاً. بعد هم به نظر من اینکه یک مردی به زنش بگه اینجا نرو اونجا نرو خیلی کار بی کلاسی هست مال مردایی هست که یک ضعف عمده ای دارن که می خوان زن را مخصوصاً از دوستان و خانواده اش دور نگه دارن. نمی دونم شایدم به قول خودش این نشوندهنده محبت بین زن و مرد هست ولی به نظر من یک جور عناد محسوب میشه که بسیار زشتم هست هیچ محبتی توش من نمی بینم اخه.
    من کجا گفتم امید به بهبودش نیست!
    من مشاور نیستم و تجربه ای در مورد مشکل شما نداشتم برای همین نظری در مورد اینکه چگونه درست میشه ندادم
    من فقط خواستم جواب سوال شما رو در مورد غرور مردانه به عنوان یکی از اونها بدم
    والا من اگه نامزدم با خوانوادش بره مسافرت اینطور که همسر شما ناراحت شده ناراحت نمی شدم ولی خودم دیگه دوست ندارم با خانوادم تکی برم مسافرت ، چرا شم به خاطر علاقه است ینی بدون اون دیگه بهم خوش نمی گذره حالا شاید ایشون فکر می کنن شما بدون اون خوشی( حس خودمو گفتم شاید ایشون مشکلش ادمایی باشه که باهاش میرین مسافرت یا جایی که میرین) و بهش بی توجهی
    مشاورا تو این زمینه بهتر میتونن کمکتون کنن

6. کاربر روبرو از پست مفید Naashena تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 تیر 94 [ 05:14]
    سطح
    37
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    517

تشکرشده 294 در 168 پست

Array
    فکر کنم کلا خصلت مرداست که تمام موضوعات رو بکشونن به یه موضوع تمام شده ای که دلخورشون کرده

احتمالا همسرشما میخواد مرد بودن و اقتدارخودشو بهتون نشون بده . بذارید حس کنه که مرده و اجازه و نظرش برای شما اهمیت داره

8. کاربر روبرو از پست مفید ساحل75 تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    64

تشکرشده 101 در 50 پست

Array
    سلام دوستان
    متشکرم آقای ناآشنا ممنونم واقعاً که نظرتونو گفتید. بله دقیقاً اونم برداشتش همینه که آدم اگر کسی را دوست داره بدون اون هیچ جا بهش خوش نمی گذره. مخصوصاً زمانی که بدونه اون آدم ناراحته نباید بره و دنبال تفریح خودش باشه. در صورتی که من همه اش به یادش هستم. منتها ایشون آدم بسیار بسیار مشغولی هست که هیچ فرصتی برای تفریح برای خودش و قاعدتاً من تعریف نمی کنه و توجیهش وجود مشکلات هست که آدم باید بجنگه و از خود گذشتگی کنه و ... ولی من یک آدم معمولی هستم که حوصله ام سر میره. و مجبورم که نیاز عاطفیم را با دوستان و خانواده ام تأمین کنم تا حدی تا سر پا بمونم... اون معتقده چون خودش از خود گذشتگی می کنه و نمی میره منم باید مثل اون باشم اما یک زن ساختارش با مرد فرق داره... ضمن اینکه ظاهراً این رفتار نوعی اثبات علاقه از طرف زن به حساب میاد در خانواده اینها. خیلی عادی گفت که من برادرامم همین را خواستن و خانمشون نه نگفته... ولی در خانواده ما این کار خیلی خیلی زشته که یکی به یکی دیگه بگه چی کار بکنن یا نکن. یک مقداری تداخل فرهنگی هم هست. واقعاً براش عادی بود که مرد بگه نرو زن نمیره:)
    مرسی که دلداری می دید که شاید یک راه حلی هم باشه ولی واقعیتش همینه که این دست خودش هست که چطور با خودش کنار بیاد تا حد زیادی.
    اینکه گفتید هر ویژگی که در عامه مردم برای مرد در نظر گرفته میشه حیطه غرور یک مرد را می تونه تعریف کنه خیلی برام جالب بود. چون موفقیتهای خود مرد هم خیلی در این بخش تأثیر داره... بازم هم ممنون از صحبتاتو استفاده کردم.
    ساحل جان... من مشکلی با اقتدار نشون دادنش ندارم. اتفاقاً خیلی هم دوست دارم اون زمام امور را در دست بگیره... احساس می کنم فقط این موضوع هم نیست... یا مشکل خود این اتفاقی که هی بهش اشاره می کنه نیست. برداشتی که اون از این اتفاق کرده تحت تأثیر یک سری مسایل دیگه باعث شده فکر کنه بنا به دلایل دیگه مثلاً مشکل مالی شدید یا شکست کاری و ... است که حرفش خریدار نداره نه اینکه چون مثلاً حرف غیر منطقی زده وو من با فرهنگ اینا توی این زمینه آشنایی نداشتم این اتفاق افتاده... بسیار آدم مغروری هست و خودش می دونه که اوضاع در واقع داغونه... نمی دونم من می گم شاید در حال حاضر تنها چیزی که می تونه روش کنترل داشته باشه که بهش احساس موفقیت بده همین چیز هاست... وگرنه چه دلیلی داره ما تفاوتهای فرهنگی خیلی زیادی داشتیم نشستیم با هم به یک توافقی رسیدیم... اما این الان حس می کنه هم کنترلش روی کارش و هم کنترلش روی زندگیش از دست رفته... نگرانشم...

- - - Updated - - -

تقصیر منم هست... واقعاً اینقدر درگیر مسایل خودم هستم و بودم که به این فکر نکردم که یک مردی که به فرض در یک حیطه مهم زندگیش شکست جدی خورده عین یک بچه مریض نیاز به حمایت عاطفی و روانی داره... من همیشه فکر کردم که اگر داره در مورد مشکلات کاریش حرف می زنه واسه اینه که مثل من داره حرف میزنه که تبادل نظر کنه و ابعاد مختلف یک چیزی را بررسی کنه و نظر منم بدونه چون که من کار تخصصیم این هست و خودشم همیشه می گه از نظراتم استفاده می کنه توی کارش... نگو این منظورش اینه که من بگم نه عزیزم مثلاً اوضاع اینقدرا هم بد نیست... یا فلان مسئله مهم نیست اونقدرا یا من اصلاً یادم نمیاد این مشکلی که می گی کی بود من که نفهمیدم...
    وای خدا زن بودن خیلی کار مشکلیه!!!!!!!!!!!!!!!

- - - Updated - - -

مشاورا اینجا معمولاً همیشه روی سایلنت هستند و حضور بسیار کمرنگی دارند. ولی خوب یک لینکهایی مربوط به سالهای گذشته دارن توی سیستم که منم مثل دبگران از نظراتشون استفاده می کنم.

10. کاربر روبرو از پست مفید مهرانا9 تشکرکرده است .

shabe niloofari (یکشنبه 13 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    64

تشکرشده 101 در 50 پست

Array
    آقایون محترم وقتی قهر می کنید و بهونه گیری می کنید چه جور رفتاری از طرف همسرتون باعث میشه آروم بشید؟
    خانومهای گل وقتی شوهرتون لج کرده چه رفتاری آرومش می کنه؟

لطفاً راهنمایی کنید. آقایون حتماً می دونن جواب این سؤالاتو... کمک لطفاً

- - - Updated - - -

خیلی برام مهمه چون خسته شدم از حدس زدن و اینکه به من نمیگه و ازم انتظار داره خودم این موارد را بدونم و رعایت کنم چون اگر بهم بگه دیگه اثرش میره به نظرش... میگه چیزی که آدم بگه دیگه ارزش نداره میشه خرج زبون آدم... باید خودت بفهمی!!!!!! منم ذاتاً آدم نفهمی هستم به خدا نمی فهمم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)