به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    ((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سرنخهایی که نشان دهنده شکست زندگی شماست

با سلام و احترام

مقدمه:
    اگر دختر و پسر مجرد هستید، یا اگر زوجی هستید که تازه تشکیل زندگی داده اید. یا خانواده ای هستید که سالها تشکیل شده است؛ حتما تمایل دارید بدانید ، خانواده شما به کدام طرف حرکت می کند؟ آیا بالنده و خوشبخت خواهید بود یا زندگیتان فرجام خوشی نخواهد داشت؟

این تاپیک در پی پاسخ به همین سئوال هست.
    یعنی ما در این تاپیک به سرنخ های از احساسات، رفتار، گفتار، تصمیمات و نگرشهایی اشاره می کنیم
    که اگر در شما باشد زندگی شما با چالش روبرو شده و از هم متلاشی خواهد شد.
    ما برای سهولت در این تاپیک کاری به همسرتان نداریم.
    ( فرض می گیریم که همسرتان هیچ مشکلی نداشته باشد و مناسب باشد.)

یکم: چرا شناخت سرنخهای شکست در زندگی مهم هست؟
    الف)چون وقتی تشکیل خانواده داده می شود. و همسر و بعد بچه ها وارد زندگی می شوند تعاملات پیچیده شکل می گیرد. و بسیاری از افراد مشکل را در سایر افراد خانواده جستجو می کنند و اصلا فراموش می کنند. ریشه مشکل یا حداقل یکی از پایه های مشکل خودشون هستند.
    با فهم پاسخ این سئوال، فرد قبل از اینکه در پی درست کردن دیگران باشد، می داند که ریشه مشکل خودش هست و باید قبل از هر چیز علاج کند

ب) اگر فرد مجرد هست یا بچه ندارد یا ....، بهتر هست قبل از تشکیل یا گسترش خانواده سریعا به این سرنخها توجه کرده و آنها را علاج کند یا بفهمد. در این صورت می تواند آماده به زندگی وارد شود.

دوم: چه چیز این تاپیک منحصر به فرد است؟
    ما همه سعی خود را می کنیم که این تاپیک کاملا کاربردی و عملیاتی باشد. به همین منظور در صدد هستیم لینک هایی را از زندگی های مشکل دار در هر مورد بیاوریم تا متوجه شوید چنین سرنخهایی چه بر سر زندگی می آورد.

سوم: چه کسانی این تاپیک را تکمیل می کنند ؟
    در این تاپیک صرفا مدیران همدردی پست می زنند. نحوه همکاری سایرین به خصوص کارشناسان به این صورت هست که می توانند مورد های خود را در همین فرمتی که مدیران پست زده اند برای یکی از مدیران ارسال کنند تا پس از تایید با نام خودشان در این تاپیک قرار داده شود.
    همچنین هر یک از اعضاء می توانند لینک های کاربردی را در مورد سرنخ مذکور به مدیران معرفی کنند. (از طریق گزارش به مدیر و اشاره به سرنخ مذکور)
    در لینک معرفی شده باید سرنخی باشد که آن سرنخ درون زندگی مشکل دار وجود داشته باشد.

چهارم: چه امتیازاتی برای ارسال پستهایی با این فرمت یا ارسال لینک برای سرنخهای مذکور به اعضاء تعلق می گیرد؟
    اگر پستی با همان فرمتی که در این تاپیک هست ارسال شود و تائید و در این تاپیک قرار داده شود. صاحب آن پست بین 20 تا 50 روز شارژ رایگان خواهد گرفت.

و هر کس لینکی از مشکلات مراجعانی معرفی کند که آن سرنخ شکست آور در آن زندگی بوده است، شارژ رایگان به مدت 10 تا 30 روز دریافت می کند.

2. 29 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

almasss (دوشنبه 15 آبان 02), meinoush (یکشنبه 27 بهمن 92), mohamad.reza164 (سه شنبه 19 آبان 94), Mohammad! (پنجشنبه 27 آذر 93), rozaneh (یکشنبه 11 فروردین 92), tamanaye man (چهارشنبه 26 تیر 92), terme00 (یکشنبه 27 بهمن 92), ویدا@ (جمعه 16 فروردین 92), مدیرهمدردی (سه شنبه 03 بهمن 91), خانم ایکس (دوشنبه 14 اسفند 96)

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: سرنخهایی که نشان دهنده شکست زندگی شماست

با سلام
    قبل از ازدواج در مراحل خواستگاری گاهی سرنخ هایی هست که به راحتی اگر تحلیل شوند و با مشاور صحبت شود می تواند شما را متقاعد کند که خواستگار شما مناسب شما نیست.

تاپیکی که در ذیل معرفی می کنم ،نمونه بسیار مشخصی هست از خواستگاری که بسیاری از معیارهای اساسی زندگی را ندارد و اگر فرد با چنین فردی ازدواج کند به احتمال قوی طلاق خواهد گرفت و اگر طلاق نگیرد از خانواده های آشفته خواهد بود.

توجه کنید که همیشه سرنخها به این درشتی نیست مثل سر طناب. گاهی بسیار ریز هست. مهم اینست که باید دقت زیادی بکنیم و با خود نگوییم انشاء الله چیز مهمی نیست و حل می شود.

خواستگارم مردی پرخاشگر و بددهنه

.

4. 23 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

almasss (دوشنبه 15 آبان 02), meinoush (یکشنبه 27 بهمن 92), tamanaye man (چهارشنبه 26 تیر 92), ویدا@ (جمعه 16 فروردین 92), مدیرهمدردی (سه شنبه 03 بهمن 91), خانم ایکس (دوشنبه 14 اسفند 96), دختر مهربون (یکشنبه 09 تیر 92), شوکا (یکشنبه 09 تیر 92)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 35,998 در 7,404 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی
    با سلام
    قبل از ازدواج در مراحل خواستگاری گاهی سرنخ هایی هست که به راحتی اگر تحلیل شوند و با مشاور صحبت شود می تواند شما را متقاعد کند که خواستگار شما مناسب شما نیست.

تاپیکی که در ذیل معرفی می کنم ،نمونه بسیار مشخصی هست از خواستگاری که بسیاری از معیارهای اساسی زندگی را ندارد و اگر فرد با چنین فردی ازدواج کند به احتمال قوی طلاق خواهد گرفت و اگر طلاق نگیرد از خانواده های آشفته خواهد بود.

توجه کنید که همیشه سرنخها به این درشتی نیست مثل سر طناب. گاهی بسیار ریز هست. مهم اینست که باید دقت زیادی بکنیم و با خود نگوییم انشاء الله چیز مهمی نیست و حل می شود.

.

تاپیک زیر هم سرنخهایی از یک زندگی پر مسئله درآینده را در خود دارد :

نامزدم آدم هوس بازیه یا من اشتباه میکنم

6. 16 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

almasss (دوشنبه 15 آبان 02), Eram (سه شنبه 18 تیر 92), rozaneh (یکشنبه 11 فروردین 92), tamanaye man (چهارشنبه 26 تیر 92), فرشته مهربان (پنجشنبه 28 دی 91), ویدا@ (جمعه 16 فروردین 92), خانم ایکس (دوشنبه 14 اسفند 96), شوکا (یکشنبه 09 تیر 92)

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام
    در تاپیکی که در ذیل معرفی می کنم مراجعی که کاملا زندگیش پتانسیل بازسازی دارد به خاطر اینکه مراجع هم نسبت به نظرات کارشناسی و مشاوره کم دقت هست و هم اینکه انجام این نظرات سخت و زمان بر هست ، بیشتر از دل خودش پیروی می کند.
    این مراجع اگر روی خودش کار کند و با مشاوره پیش برود یک زندگی بسیار خوب را می تواند بازسازی کند. اما بعد از پنچ تاپیک تازه دوباره قهر کرده است. و به منزل والدینش رفته است.
    در حالیکه ما مخالف قهرها و اینگونه ابراز احساسات منفی هستیم.
    در ضمن یک جایی خودم مستقیما در پستی دقیقا مسائل ایشون را بهشون گوشزد کردم. لیکن ایشان کم صبر هستند.
    البته هر کس زندگی خودش را دارد و آزاد به تصمیم گیری، اما گفتم شابد به درد دیگران بخورد که آنها اینطوری در مخمصه نیفتند!!!

.

8. 15 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

Eram (سه شنبه 18 تیر 92), rozaneh (یکشنبه 11 فروردین 92), tamanaye man (چهارشنبه 26 تیر 92), ویدا@ (جمعه 16 فروردین 92), مدیرهمدردی (سه شنبه 03 بهمن 91), خانم ایکس (دوشنبه 14 اسفند 96), شوکا (یکشنبه 09 تیر 92)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

Array

در تاپیک زیر نیز پسری که اصرار به برقراری مجدد رابطه و بعد از مدتی اقدام به ازدواج دارد . هم این اصرارهای غیر منطقی ، هم عیوبی که به نقل از مراجع دارد و برای مراجع قابل قبول نیست . سرنخهای واضحی از زندگی ای خواهد بود که در آن مسئله ها پیش می آید ( اگر ازدواجی اتفاق افتد )

این رفتارها سرنخ رفتارها ی دیگری نیز هست که اکنون پوشیده هست ، همچنین سرنخ ضعف هایی در تفکر ، نگرش و روحیات و شخصیت فرد که باید مورد توجه قرار گیرد

روی پروانه کلیک شود به تاپیک هدایت می شوید :

نقل قول نوشته اصلی توسط zm518

این عیب هاشه که من دوست ندارم همسر آینده ام داشته باشه

1. سیگاری بودنشه (میگه ترک میکنم )
    2. مشروب خوردن
    3. به خدا اعتقاد نداره (خانواده هر دوی ما مذهبی هست ولی اون اصلا اعتقاد نداره)

.

10. 14 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

del (سه شنبه 11 تیر 92), Eram (سه شنبه 18 تیر 92), rozaneh (یکشنبه 11 فروردین 92), tamanaye man (چهارشنبه 26 تیر 92), فرشته مهربان (دوشنبه 02 بهمن 91), ویدا@ (جمعه 16 فروردین 92), خانم ایکس (دوشنبه 14 اسفند 96), شوکا (یکشنبه 09 تیر 92)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

Array

Re: سرنخهایی که نشان دهنده شکست زندگی شماست

تاپیک زیر پر از سرنخهای رفتاری ای هست که زندگی راحتماً به شکست خواهد کشید :

عاشق نامزدم هستم ولی احساس میکنم کلاه سرم گذاشته

نمونه ای از سرنخها:

1 - نگرش های بلوغ نایافته مراجع که منجر به رفتارهای نامناسب در روابط انسانی می شود

2 - رفتار از موضع معامله گرانه با همسر

3 - عدم آگاهی نسبت به نقشهای زن و شوهر در خانواده و رفتارهای نسنجیده و مخرب مبتنی بر ناآگاهی

4 - عدم آگاهی نسبت به جایگاه زن و شوهر در خانواده و رفتارهای نسنجیده و مخرب مبتنی بر ناآگاهی

5 - ضعف مهارت های حتی اولیه در روابط

6 - رفتارهای پرخاشگرانه و از موضع بالا به پایین

7 - لج بازیها

8 - انفعال همسر مراجع

صداقت مراجع و پذیرش بالای او می تواند در اصلاح رفتار به او کمک کند . در این گونه شرایط تا آگاهی ها تکمیل نشده و رفتار اصلاح نسبی پیدا نکرده عروسی نباید اتفاق بیافتد .

ویرایش توسط فرشته مهربان : یکشنبه 09 تیر 92 در ساعت 04:40

12. 11 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

Eram (سه شنبه 18 تیر 92), tamanaye man (چهارشنبه 26 تیر 92), فرشته مهربان (سه شنبه 03 بهمن 91), ویدا@ (جمعه 16 فروردین 92), خانم ایکس (دوشنبه 14 اسفند 96), شوکا (یکشنبه 09 تیر 92)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

Array

در تاپیک زیر نیز شاهد سرنخهایی هستیم که در صورت تشکلیل زندگی ، آفت های زیادی که منجر به شکست خوردن زندگی مشترک را در پی

دارد بوجود خواهد آمد:

1 - ضعف در بلوغ شخصیت فرد ( پسر)

2 - رگه هایی از خشونت مداری ( پسر )

3 - انحصار گری ( پسر)

4 - خودخواهی ( پسر )

5 - عدم استقلال در تصمیم گیری و ..... ( پسر )

6 - وابستگی احساسی هر دو نفر به هم و آسیب زا بودن این وابستگی ( پسر و دختر )

7 - بوجود آمدن تحریف های شناختی با وجود سرنخهایی واضح ، بخاطر وابستگی عاطفی (دختر )

8 - روحیه آویزان بودن ( پسر )

9 - عدم ثبات و تعادل در رفتار
    ( پسر )

10 - رفتارهای ناامن ساز ( تهدید به خودکشی و ..... ) ( پسر )

11 - عدم قاطعیت و منفعل بودن ( دختر )

12 - نشانه هایی از مشکلات روحی احتمالی ( پسر )

13 - نشانه های از ضعف تعهد و مسئولیت پذیری ( پسر )

14 - ترس های نابجا ( که زمینه ضعف قاطیعیت و در نتیجه منفعل بودن را فراهم کرده ) ( دختر )

15 - بدقولی ( که سرنخی از خصوصیت ضعف تعهد و مسئولیت پذیری هست ) ( پسر )

16 - رگه هایی از فریبکاری احتمالی نیز به نظر میرسد ( پسر )

17 - دروغگویی

و .........

نقل قول زیر نیز سرنخهای دیگری را بیان کرده است :

نقل قول نوشته اصلی توسط deljoo_deltang نمایش پست ها
    عزیزم من یک زن متاهل هستم و تجربه زندگی مشترک رو دارم. بر اساس تجربم می خوام اول از همین نوشته های خودتون یک سری خصوصیات این آقا رو براتون

لیست کنم:

1- پیشنهاد دوستی به شما در ابتدا

2- تهدید به خودکشی

3- از ابروی شما مایه گذاشتن (معرفی شما به همه)

4- دروغگو (وقتی با شما ازدواج نکرده خودش رو همسر شما معرفی کرده )

5- بدقول

6-کینه ای

7- تهدید شما به بدترین شکل ممکن (اعلام حامله بودن شما)

8- تقاضای رابطه جسمی از شما در دوران بلاتکلیفی (سوء استفاده)

9- عدم توانایی تصمیم گیری به جا

10- توجه به خانم های دیگر .

تجربه به من می گه هر کدوم از این صفات به تنهایی برای خراب کردن یک زندگی مشترک کافیه حالا شما می تونی خیلی از خصوصیات بد دیگر هم که بعد از ازدواج مشخص می شه رو هم به اینها اضافه کنی تا ببینی با چه معجونی داری عمر و جوونیت رو به باد میدی. مشکل شما الان به نظر من بلاتکلیفی نیست. این بازی ای است که شما در اون قرار گرفتی تا توجهت از واقعیات این مرد (مشکل اصلی) برداشته بشه و بیشتر برات مهم باشه که زودتر تکلیفت مشخص بشه. در حالیکه مشکل اصلی شما همین حضور این مرد در زندگی شماست که چه در این حالت که هستی باشی و چه ایشان بر فرض محال اقدام به ازدواج با شما بکنند زندگی شما با مشکلات فراوانی روبرو خواهد بود چه اینکه الانم با خفیف شده اونها روبرو هستی .

ویرایش توسط فرشته مهربان : یکشنبه 09 تیر 92 در ساعت 05:13

14. 6 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

Eram (سه شنبه 18 تیر 92), tamanaye man (چهارشنبه 26 تیر 92), ویدا@ (یکشنبه 09 تیر 92), خانم ایکس (دوشنبه 14 اسفند 96), دختر مهربون (یکشنبه 09 تیر 92), شوکا (یکشنبه 09 تیر 92)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

Array

تاپیک زیر نیز سرنخهای قابل توجهی در خود از طرف خانم و آقا دارد ، بخصوص
    حمایت و ساپورتهای غلط و وابستگی شدید
    خانم و پنهانکاریهای ،

زمینه خشونت و ضعف احساس مسئولیت و ....
    از طرف آقا

ویرایش توسط فرشته مهربان : یکشنبه 09 تیر 92 در ساعت 06:39

16. 4 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

del (چهارشنبه 12 تیر 92), tamanaye man (چهارشنبه 26 تیر 92), ویدا@ (یکشنبه 09 تیر 92), شوکا (یکشنبه 09 تیر 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array
    سلام

این هم نمونه ای است که حاوی سرنخ هایی از شکست در زندگی آینده هست .

نقل قول نوشته اصلی توسط .............. نمایش پست ها

سلام

من دختری هستم که دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران هستم سه ماه پیش یکی از پسرای دانشگاهمون که برای مصاحبه دکترا اومده بود ازم تقاضای ازدواج کرد( من در دوره کارشناسی و ایشون در دوره کارشناسی ارشد در همون دانشگاه بودیم و همدیگه رو دیده بودیم ولی من از ایشون شناخت زیادی نداشتم) ایشون پسری شهرستانی بودند وضع مالی خوبی هم نداشتند کار نداشتند خانوادشون بیسواد بودن و از نظر فرهنگی خیلی پایینتر از ما بودن و... من هم دختری تهرانی و نسبتا اوضاع مالی بدی ندارم خانوادم همه تحصیلکرده و با اصالت و.. با همه ی این احوالات من با ایشون صحبت کردم من به ایشون اولین چیزی که گفتم این بود که در شهرستان زندگی نمی کنم ایشونم گفتن که حاضر نیستن در تهران زندگی کنن ولی بازم اصرار به صحبت کردن در نهایت ما به زندگی در یکی از شهرهای اطراف تهران به توافق رسیدیم. ما در مورد همه چیز حرف زدیم و به توافق رسیدیم ایشون که خیلی وقت بود که به من علاقه داشتن و علیرغم مخالفت های من به من پیامک های احساسی می دادن تا اینکه بالاخره موفق شدن منو به خودشون علاقه مند کنن !!! من بخاطر شرایط مالی ایشون هیچی ازشون نخواستم نه خونه نه ماشین نه حتی یه جشن کوچیک برای عروسی هیچی و هیچی !!من ایشونو فقط بخاطر ایمانشون پذیرفته بودم
    من همون روز اول ازشون خواستم که باید مادرشون به طور رسمی بیان خاستگاری و ایشون هم گفتن مادرشون به سلیقه ایشون احترام میذاره و دل منو از این بابت قرص کردن و قرار شد بعد از امتحانای من بیان خاستگاری!!اما هر چی به روزی که قرار گذاشته بودیم میرسیدیم حرفای ایشون تغییر کرد ایشون گفتن که خانوادشون مخالفن و نمیان اونم به بهونه اینکه من ازشون حق محل سکونت می خواستم چون می ترسیدم بعد از چندسال منو به شهرخودشون ببرن یعنی من نباید هیچ حقوقی می داشتم!!! باز هم من قبول کردم از حقم بگذرم و اونا اومدن روزی هم که اومدن همه چیز خوب بود و ما حتی قرار عقد هم گذاشتیم اما فردای اونروز پسره زنگ زد و گفت اونا یه بهونه دیگه برای مخالفت پیدا کردن من مهریه رو 313 سکه گفته بودم حتی گفتم هروقت 14تاشو دادی بقیه رو می بخشم (اینو از قبل با خود پسره به توافق رسیده بودیم)این تعداد سکه کمترین تعداد در کل فامیل مابود ولی چون من از چشم و هم چشمی بدم میومد بخاطر این پسرجلوی همه ایستادم !!!من که دیگه تحمل اینهمه امتیاز دادن و حقارتو نداشتم همه چیزو تموم کردم ایشون هم پذیرفت اما بعد از یک هفته پیام داد که چون میدونسته من عصبانی هستم صبر کرده تا آروم شم تا دوباره بیاد اینبار همه ی شرایط منو پذیرفته بود و میگفت که خانوادشم رضایت دارن!!! اما من در این مدت متوجه اختلافات شدید فرهنگی بین خانواده هامون شدم و خانوادم هم شدیدا مخالفن!! حالا نمیدونم چه کنم از طرفی پسره هزار وعده میده از طرف دیگه هم حرفای خانوادم منطقیه .. چه کنم؟؟ از پر حرفی ام معذرت میخوام!!!

18. 6 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

del (دوشنبه 21 مرداد 92), Eram (یکشنبه 12 مهر 94), tamanaye man (چهارشنبه 26 تیر 92), فرشته مهربان (یکشنبه 17 شهریور 92), ویدا@ (دوشنبه 01 مهر 92), خانم ایکس (دوشنبه 14 اسفند 96)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

Array

تاپیک زیر را هم به عنوان نمونه ای از سرنخ های شکست در زندگی را مطالعه کنید . بخصوص پستهای سال 92 را ...

در اولین پست مراجع در سال 92 بخوبی می توانید ملاحظه کنید که طرف مقابل مراجع ، سرنخهای مشهودی از خود نشان داده که ازدواجشان به شکست خواهد انجامید .... میل به بیکاری مطلق از سوی یک مرد یعنی عارضه .. یعنی مشکلات دیگری در وجود ایشان هست که میل به بیکاری ، اعتیاد به نت و قیلم دیدن و در خانه ماندن عارضه آن هست و اگر مراجع توجه نکند و جدی نگیرد و وارد زندگی شود حتماً زندگیش با مشکل مواجه شده و به شکست می انجامد

http://www.hamdardi.net/thread-21220.html

20. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

del (پنجشنبه 28 شهریور 92), hamrahi (پنجشنبه 28 شهریور 92), ویدا@ (دوشنبه 01 مهر 92), مهرااد (پنجشنبه 28 شهریور 92), خانم ایکس (دوشنبه 14 اسفند 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)