به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

مشاوره تخصصی بهار زندگی با آقای sci (مسئله : ذهن سطحی و منتقد درونی )

sci عزیز ازتون ممنونم.با این توضیحاتی که دادین این بحث کمالگرایی برام واضحتر و روشنتر شد.خوب نمیدونستم اینجوریه.
    الان برام روشنه و حرفتونو قبول دارم.

نوشتن یه صورت مسئله برام سخته.شاید دلیلش همین گفتگوی درونی و منتقد ذهنی هست که فرشته مهربون گفت اجازه عمیق شدن بهم نمیده.و همیشه منو با یه عالمه خورده مسئله مواجه میکنه.

شاید مشکل اصلی من همین ذهن سطحی هست.اینکه کاملا افسار منو دستش گرفته و گمراه میکنه.در واقع نمیذاره واقعیت مسائل رو ببینم و فقط بر اساس اون برداشت ذهنیم تصمیم بگیرم یا قضاوت کنم.

شایدم مشکل اصلی تو پذیرش منه.تو پذیرش خودم و واقعیات.وقتی خودمو قبول ندارم و واقعیات رو نمیپذیرم منتقد درونی،قضاوتهای دیگران و کمالگرایی و ... دست به کار میشن.

شایدم همین که نمیتونم به ذهنم نظم بدم و یه صورت مسئله پیدا کنم اصلیترین مشکل منه.
    شاید ذهنم مثه یه کتابخونه است که طبقه بندی نیست و همه کتابا رو هم ریختن و من هیچوقت نمیتونم موضوع مد نظرمو پیدا کنم.

اصلا وقتی من با همچین گفتگوی درونی و منتقد ذهنی درگیرم چطور یه صورت مسئله پیدا کنم؟

کاش یه کم راهنمایی میکردین.

===========

لینک تاپیک قبلی :

ازشون متنفرم..نمیدونم راه چارم چیه؟؟

.

2. 5 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

parsa1400 (دوشنبه 24 آذر 93), بهار.زندگی (چهارشنبه 22 آذر 91)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array

RE: ازشون متنفرم..نمیدونم راه چارم چیه؟؟

بهار زندگي،
    آفرين بر شما كه توانستي يه جمع بندي داشته باشي... شما عملا در این پست صورت مساله رو پيدا كرديد! ببينيد قرار نيست ما همه مسائلمون رو با هم حل كنيم! قراره آرام آرام جلو بريم! وقتي ريشه يابي كرديد متوجه شديد كه يكي از بزرگترين مواردي كه مسائل مختلف براي شما ايجاد كرده همين گفتگوي سطحي ذهن شماست
    خب: پس چگونه مي توانيد منتقد دروني خودتون رو خاموش كنيد! اين اولين و مهمترين صورت مساله است
    قبل از اينكه بخواهيم چيزي رو خاموش كنيم بايد ببينيم چي هست؟؟ اصلا منتقد دروني چيه؟؟؟
    ببينيد منتقد دروني همان ذهن سطحي نيست! اما هر دو اينها موجب اغتشاش ذهني مي شود. اين اغتشاش ذهن شما كه توسط گفتگوي دروني يا ذهن سطحي
    اول رام كردن ذهن شما:
    ذهن سطحي در تمام مدت بيداري شما،‌فعال است! اگر مي خواهيد تصوري از اين ذهن داشته باشيد،‌يك صفحه مانيتور بزرگ (مثل صفحات مانيتور هاي فرودگاه) رو در نظر بگيريد كه همينطور داده هاي آن عوض مي شود. اما آيا مي شه خاموشش كرد؟ شايد نه! مي شه آرامش كرد! اين ذهن كاركرد ويژه اي براي شما داره
    1/ عملا شما را از وقايعي كه اطراف شما اتفاق مي افته آگاه مي كنه!
    2/ مرتبا وراجي مي كنه و پر گويي مي كنه...
    3/ تمام مدت برداشت هاي ذهني مي كنه و چندين باره بر اونها تاكيد مي كنه
    4/ شما رو مطمئن مي كنه كه شما از همه اتفاقات پيرامونتون مطلع هستيد
    5/ قضاوت مي كنه
    6/ به نحو بازي گونه اي توضيحاتي كنايه آميز مي ده: بي شك منظورش اين بود كه مي خواست من هم باهاشون برم! چرا آخه؟ (ببينيد اين سرزنش نيست يك برداشته)
    7/ نسبت به برداشتهايي كه مي كنيد شما رو مطمئن مي كنه كه اين برداشتها كاملا صحيح هستند!
    ما معمولا به اين ذهن بي توجه هستيم! خيلي راحت فعالش مي كنيم و بهش بال و پر مي دهيم... با ماشيني كه بوق مي زند... فورا مي گوييم: چرا بوق زد؟ منظورش چي بود؟ مي خواد من چي كار كنم؟؟
    و وقتي مي خواهيد روي موضوعي متمركز شويد ذهن شما آرام نيست و اين گفتگو ها مزاحم هستند...شما بي شك بدون داشتن آرامش ذهني نمي توانيد كاري انجام دهيد! و وقتي تلاش مي كنيد كه كاري انجام دهيد... بسيار خسته و خشمگين مي شويد!
    چه مواردي ذهن شما رو آرام مي كند،‌ خواهم گفت! پس متوجه شديد كه ذهن سطحي چيست؟ اين ذهن آشفتگي بسيار زيادي براي شما ايجاد مي كنه و مجالي براي منتقد دروني!

منتقد دروني را مي توان جنبه اي از ذهن سطحي گفت كه جنبه اي از شخصيت شماست! اين جنبه شخصيتي شما واقعا قصد آسيب زدن به شما رو ندارد! دشمن شما نيست! مي خواهد شما رو حمايت كند و دائما نگران است! مثل مادري كه تماما مراقب كودك خود است! حتما ديده ايد! مادري در كودكي بچه رو حمايت مي كند كه اي واي نخوري زمين! دستش رو مي گيره! كمكش مي كنه! نظر مادر خيره! ولي وقتي اين بچه مي شه 20 سالش... اون مادر اگر خودش رو تغيير نده و همون حمايتها رو انجام بده چه حادثه دردناكي خواهد بود!
    منتقد دروني در دوارن كودكي شما شكل گرفته براي همين گفتيم كه ريشه در كودكي و خانواده شما داره! تحقير شدنهاي دوران كودكي، بي توجهي پدر و مادر و ... همه اينها مي توانند دلائلي باشند كه منتقد دروني شما رو بزرگ و بزرگتر كرده اند! بطوريكه شما همواره خودتون رو در معرض نقد مي گذاريد و از هيچ كاري كه انجام مي دهيم راضي نمي شويد... آيا مي توانيم او را خاموش كنيم! سوال اينجاست كه چرا خاموشش كنيم!؟ چرا اين حامي رو از بين ببريم! بهتره كه در آرامشي كه با رام كردن ذهن سطحي بدست مي آوريم... اين منتقد رو تربيت كنيم تا نقش واقعي خودش رو ايفا كنه و بفهمه كه شما ديگر كودك نيستيد!
    اين منتقد چند تا كار مي كنه كه موجب مي شه شما صداي معلم دروني خودتون رو نشنويد،‌ و آرامش شما رو سلب مي كنه
    1/ شما رو در انجام هر كاري سرزنش مي كنه! اصلا مهم نيست كه شما چه مي كنيد! سرزنش مي كنه شما رو! چرا كه شما خودتون رو باور نداريد!
    2/ مانع تصميم گيري در موقعيت هاي مهم مي شه... و امكان داره شما در دقائق پاياني تصميمتون رو تغيير دهيد
    3/ سرزنش رو با صداي بلند تكرار مي كنه! اونقدر تكرار مي كنه كه شما عزت نفستون رو از دست مي دهيد
    4/ موجب آشفتگي شديد ذهني و متعاقبا اضطراب فيزيولوژيك مي شه! (درد قلب شما و يا دردهاي مبهم قفسه سينه يا رحم مي تونه دردهايي باشه كه ناشي از اضطراب مي باشد)

حالا كه صورت مساله اوليه رو شناختيم! فقط سعي مي كنيد كه كمترين مشكلات رو براي خودتون ايجاد كنيد و در سريعترين زمان ممكن به آرامش برسيد:
    اولين راهكارها براي آرام كردن ذهن سطحي است: (دقت داشته باشيد كه شايد هرگز نتوانيم اين ذهن را خاموش كنيم،‌ولي سعي مي كنيم آرامش كنيم؛‌ اگر بتوانيم كلا خاموشش كنيم حالت سكوت عميق رو تجربه خواهيم كرد! آرامشي كه شما رو چنان شيفته خودش مي كنه كه عاشقانه براي بدست آوردنش لحظه شماري مي كنيد
    1. روزانه به مدت 10 دقيقه در دو نوبت،‌ موسيقي بدون كلام گوش كنيد. به ساعت نگاه نكنيد و چند تراك رو انتخاب كنيد و گوش كنيد كه مجموع اونها ده دقيقه باشد
    از اينجا مي توانيد موسيقي هاي خوبي پيدا كنيد:
    http://vmusic.ir/category/download/newage-music/

2. تمرينات تنفسي انجام دهيد. ( در تاپيكهي مختلفي اين رو توضيح دادم،‌ همان روش رو استفاده كنيد) فقط در مورد تعداد: 10 با تنفس بشيوه نور رنگي/ در هفته اول هر 2 ساعت/ در هفته دوم هر 4 ساعت/
    در طي روز هر دو ساعت در هفته اول اين تمرين رو انجام دهيد:
    - چشمانتان را ببنديد/ يك نور رنگي از رنگ مورد علاقه خودتون رو در نظر بگيريد/ با دو شماره نور رنگي رو طي يك نفس عميق به داخل بدنتان جاري كنيد و ريه ها رو پر كنيد/ فكر كنيد كه اين نور به تمام قسمتهاي بدنتون مي رسه و نور رو دنبال كنيد تا به همه وجودتون برسه... از سر شروع كنيد و تا پاها اون رو هدايت كنيد/ اين بخش كه نفس رو نگه مي داريد چهار شماره طول مي كشه/ شايد در يك بار تنفس نتوانيد اون نور رو به همه اعضا برسونيد... اما طي 5 با تنفس اين نور رو به همه بدنتون برسونيد بطوريكه بعد از تمرين تنفس متوجه شويد كه بدنتون نوراني شده/ سپس طي يك شماره نورهاي سياه و بد رو از بدنتون خارج كنيد!!! با يك بازدم قوي!

3. توجه داشته باشيد كه ذهن سطحي بسيار نيرومند است! و حاضر نيست صحنه رو ترك كند! پس شروع به حمله مي كند... قبل از انكه موفق شوند انديشه هاي سطحي پيامشان رو به ذهن شما وارد كنند،‌ آنها را به عقب برانيد!
    فشار افكار حمله كننده يا مهاجم، تا مدتي پس از تمرينات فوق با شما خواهد بود ولي به مرور رفع خواهد شد

4. پياده روي سريع به مقدار 500 قدم در روز در يك نوبت/ قدمهايتان رو بشماريد! به هيچ وجه ندويد

- زمانيكه مورد سرزنش منتقد دروني قرار مي گيريد:
    يك كش به دور مچ خود بياندازيد/ به محض اينكه سرزنش شروع شد كش رو محكم بكشيد تا به دست شما برخورد كند... سپس اين عبارت را بگوييد:
    امروز من بزرگ شده ام و منتقد دروني من اين را تشخيص مي دهد و طوري من را حمايت مي كند كه مناسب زندگي كنوني من باشد.

اين تمرينات در مراحل اوليه شايد دشوار باشند اما به مرور زمان طي هفته هايي كه مي گذرد آرامش بيشتري را مشاهده خواهيد كرد
    طي اين مدت كمترين برخوردها را با پدر و مادر و خانواده داشته باشيد و به هيچ وجه كسي رو نقد نكنيد

سوالي بود بپرسيد

4. 28 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

I CAN-L (یکشنبه 14 اردیبهشت 93), parsa1400 (دوشنبه 24 آذر 93), sci (چهارشنبه 22 آذر 91), پری وش (دوشنبه 03 آذر 93), تیام (جمعه 11 مهر 93), صداقت بی پایان (چهارشنبه 13 شهریور 92)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    83
    دستاوردها:
    تشکرها
    9,194

Array

RE: مشاوره تخصصی بهار زندگی با جناب sci (مسئله : ذهن سطحی و منتقد درونی )

اگه بگم از خوندن پستتون دقیقا چه حالی داشتم.انگار واقعا داشتین منو توصیف میکردین.خصوصا قسمت گفتگوی درونی یا ذهن سطحی.البته منتقد درونی هم درست بود.
    اکثر علائمی که گفتین رو من دارم.و حتی فهمیدم وقتی تو یه جای شلوغ هستم این گفتگو مدام انجام میشه درحالیکه عملا من زبانی حرف نمیزنم.جوری که گاهی خسته میشم.

حالا سوال:
    1-میخوام بدونم همه اینطورین؟یا بعضیا اینجورین؟یا فقط من اینجوریم؟و اصلا چرا همچین چیزی بوجود میاد؟چرا ذهن من انقد گفتگو میکنه؟

2-وقتی گفتگوها شروع میشه چیکار کنم که قطع بشه و ادامه پیدا نکنه؟

...........................

یه سوال دیگه هم دارم که ربط چندانی به این تاپیک نداره اما خوشحال میشم اگه کسی جوابشو بلده بهم بگه.
    من یه مدت قبل با یه روندی اشنا شدم که تو اون اهدافمونو توی یه دفترچه مینوشتیم جوریکه انگار اتفاق افتاده.بعد ازخودمونم تشکر میکردیم.
    برای من واقعا جواب داد واقعا اما...

یه مثال که تو همین تاپیک جریانشو گفتم میزنم.کاری که میخواستم همونی بود که نوشته بودم همون مشخصات اما بعد یهو وسطش اتفاقای بدی افتاد.
    موارد دیگه هم همینطور وسطش نصفه نیمه به بن بست خورد.
    منم که دیدم اینجوریه گفتم برو بابا!یه تیپا زدم و دیگه ننوشتم.

میخوام بدونم کسی میدونه علتش چیه؟و راه حل برای این موضوع چیه؟مرسی

6. 5 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

parsa1400 (دوشنبه 24 آذر 93), بهار.زندگی (شنبه 25 آذر 91)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,974 در 7,400 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار.زندگی

حالا سوال:
    1-میخوام بدونم همه اینطورین؟یا بعضیا اینجورین؟یا فقط من اینجوریم؟و اصلا چرا همچین چیزی بوجود میاد؟چرا ذهن من انقد گفتگو میکنه؟

...........................

یه سوال دیگه هم دارم که ربط چندانی به این تاپیک نداره اما خوشحال میشم اگه کسی جوابشو بلده بهم بگه.
    من یه مدت قبل با یه روندی اشنا شدم که تو اون اهدافمونو توی یه دفترچه مینوشتیم جوریکه انگار اتفاق افتاده.بعد ازخودمونم تشکر میکردیم.
    برای من واقعا جواب داد واقعا اما...

یه مثال که تو همین تاپیک جریانشو گفتم میزنم.کاری که میخواستم همونی بود که نوشته بودم همون مشخصات اما بعد یهو وسطش اتفاقای بدی افتاد.
    موارد دیگه هم همینطور وسطش نصفه نیمه به بن بست خورد.
    منم که دیدم اینجوریه گفتم برو بابا!یه تیپا زدم و دیگه ننوشتم.

میخوام بدونم کسی میدونه علتش چیه؟و راه حل برای این موضوع چیه؟مرسی

بهار جان

اون سئوالها ، اینکه در تاپیکی که به یک صورت مسئله مشخص می پردازه و داره کمکت میکنه حلش کنی ، رفتی سراغ یه موضوع دیگه و در پی پاسخ گرفتن ...... همه اینها کار ذهن سطحی هست که نیازه کنترلش کنی ( کار همون مسئله اصلی که بهتره فعلاً اینو حلش کنی ) .

در بند این سئوالا نباش و متوقفش کن و دنبال جواب نباش و تمام تمرکزت روی پی گیری راه کارهای جناب sci باشه

.

8. 12 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (چهارشنبه 27 دی 91)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,934

Array

در پاسخ به پست بهار زندگی:
    لطفا لطفا لطفا عجله نکنید و با دقت بخونید
    جواب سوال اول شما: این موضوع در مورد بسیاری از افراد مصداق داره و خیلی ها درگیرش هستند پس شما فقط اینطور نیستید
    جواب سوال دوم: راهکارها رو انجام دهید
    جواب سوال سوم: به پست فرشته مهربان توجه نمایید. این کاری که گفتید فعلا به شما توصیه نمی شه و موجبات اغتشاش ذهن شما رو بیشتر فراهم می کنه

سوالی بود بپرسید
    توصیه می کنم فورا کار رو شروع کنید تا دو هفته اینده، ضمن اینکه گزارش کار شما رو پایان هفته اول دوست دارم بدونم
    اگر در طول تمرینها به مشکلی برخورد کردید حتما بپرسید

10. 11 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

sci (یکشنبه 08 بهمن 91), تیام (جمعه 11 مهر 93)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    83
    دستاوردها:
    تشکرها
    9,194

Array

ممنونم واقعا.

باشه فرشته مهربون.
    مرسی جوانه جان که تجربت رو بهم گفتی خیلی کمکم کرد.
    ممنون اقای sci.من از همون موقع تمرینا رو شروع کردم.اولش خیلی خوب و راحت بود.اما الان اون تمرین تنفسی هر دوساعت یه بار برام سخته.
    هم خیلی وقتا زمان از دستم درمیره.مثلا دارم یه کاری میکنم ساعت فراموشم میشه.
    هم دیگه تمرکزم نمیاد.کلا برام سخته هر دو ساعت یه بار اینکارو کنم.
    الان باید هر وقت یادم افتاد اینکارو کنم یا ساعت بذارم دوساعت یه بار اجباراً اینکارو کنم؟

اینم بگم تمرینارو دارم انجام میدما و حس خوبی دارم.ارومترم.

12. 3 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (شنبه 25 آذر 91)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,934

Array

چند نکته
    اول اینکه از شما تقاضا می کنم فعلا به هیچ تاپیکی غیر از تاپیک خودتون پاسخ ندهید. حداقل به مدت یک ماه و درگیر هیچ ماجرای اجتماعی، روانشناسی، اقتصادی و سیاسی حتی اخبار مربوطه نشوید
    دوم اینکه بله کار مشکلیه! ولی باید انجام دهید! ساعت بگذارید. بویژه طی هفته اول
    خودتون رو برای تمرینات بیشتر اماده کنید

14. 9 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

sci (یکشنبه 08 بهمن 91), تیام (جمعه 11 مهر 93)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    83
    دستاوردها:
    تشکرها
    9,194

Array

RE: مشاوره تخصصی بهار زندگی با آقای sci (مسئله : ذهن سطحی و منتقد درونی )

سلام..سلام..سلام.
    یلداتون مبارک.امیدوارم امشب حسابی خوش بگذرونید.زیاد اجیل بخورید..از خودتون حسابی پذیرایی کنید.به حافظ سر بزیند و همش فکرای خوب کنید.

خوب...همونطور که گفته بودین اومدم گزارش کار هفته اول رو بدم.
    جونم براتون بگه اقای sci پوستم کنده شد...بیچاره شدم هی دو ساعت یه بار تمرکز..ساعت گذاشته بودم که یادم نره.ولی خداییش خیلی سخت بود..500 قدم پیاده روی تند رو هم انجام دادم..اهنگها رو هم گوش میکنم.
    کش رو هم گاهی استفاده کردم.دروغی نگم همیشه.

گفتگوی ذهنم کمتر شد اما هنوزم هست و وقتی شروع میشه و حواسم باشه هی به خودم میگم هیــــس..ساکت.

سعی کردم با خونوادم بحث نکنم.ولی چندباری پیش اومد.
    با بابام که کلا سرد بودم.دیشب اومده یهو سلام میکنه و حال احوال..و میگه بد نیست هر از گاهی بهم توجه کنی..جوابشو ندادم.بعد گفت چرا نمیای ازم پول بگیری؟چرا بهم نمیگی چی لازم داری و نداری؟!!
    بخدا خیل پرروئه..خواستم جوابشو بدم..اما ترجیح دادم باش بحث نکنم.همین موضوع دیشب خیلی اعصابمو بهم ریخت..و وموقع خواب گریم افتاد..

حتی بحثای شدیدتر با مامانم انقد ناراحتم نمیکنه.

بگذریم.
    این گزارش کارم بود.
    فقط نمیدونم این کارا رو تا کی باید انجام بدم؟و اثرشون موقتیه یا دائمی؟

اما نتیجه:واقعا نسبت به قبل ارومترم.و فهمیدم اون ذهن سطحی بشدت باعث حواس پرتیم هم میشده و نمیذاشته درست تمرکز بگیرم.

16. 9 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

parsa1400 (دوشنبه 24 آذر 93), بهار.زندگی (پنجشنبه 30 آذر 91)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    83
    دستاوردها:
    تشکرها
    9,194

Array

اقای sci من متاسفانه نتونستم خودمو درگیر مسائل مختلف نکنم.نمونش همین تالار.
    با اینکه اعصابم خورد میشه اما وقتی میبینم یه چی میدونم اگه نگم حس میکنم خیلی ادم بدیم یا کوتاهی کردم.در صورتی که این مشکلات واقعا تاثیر منفی گاهی روم میذاره چون بعضیاشون ناراحتیای خودمو یادم میاره.
    چیکار کنم؟

18. 4 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (چهارشنبه 27 دی 91)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,934

Array

پاسخ به پست شماره 11 بهار زندگي:
    براي شما در پست شماره 8 توصيه اي نوشتم... نخونديد؟ آنچه شما تجربه مي كنه... قابل پيش بيني است براي همين در پست شماره 8 به شما توصيه كردم هيچ تاپيكي رو نخونيد!
    پس به توصيه دقيقا گوش كنيد... عمل كنيد! دقت كنيد! در غير اينصورت نه شما نتيجه مي گيريد... نه من!

دختر باروني،
    اين روشها،‌ قسمتي از روشهاي مديتشن است... البته ويژه كنترل ذهن... اگر شما با اين روشها آشنايي داريد و عملي كرده ايد،‌ موفق تر خواهيد بود!

فرشته من:
    براي شما آرزوي موفقيت مي كنم! بي شك نتيجه خواهيد گرفت... موفقيت در اين راه بسيار چشمگير است و چنان درخششي دارد كه موجب خواهد شد اطرافيان شما آنرا احساس كنند... جذابيت بسياري از افراد در گرو همين آرامش ذهن سطحي و منتقدر دروني آنهاست.. (آرامش با سكوت فرق مي كنه)

20. 12 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

parsa1400 (دوشنبه 24 آذر 93), sci (شنبه 09 دی 91), تیام (جمعه 11 مهر 93)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)