به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 91 [ 14:29]
    سطح
    11
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 39
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 16 در 10 پست

Array

قطع وسایل ارتباطی توسط همسرم

سلام
    قبل از هر چیز خیلی ازتون عذر خواهی میکنم واسه اینکه حرفام خیلی طولانیه. امیدوارم که خستتون نکنه.
    حدوده 1سال و نیمه که ازدواج کردم. من و همسرم هر دو لیسانس داریم، ایشون کارمند و من مثل خیلی از جوونا به دنباله کار. از اونجایی که همسرم متعصبه، حتمآ باید سر کاره دولتی برم. از اول ازدواجمون دنباله کار میگردم، قبل از جشن عروسیم درسم تمام شد، چون بیکار بودم به فکر ادامه تحصیل افتادم ولی تا حالا خوب ننشستم بخونم و یه جورایی بی انگیزه شدم البته همسرم خیلی تشویقم میکنه و ازخیلی جهاته مختلف سختگیری میکنه، چند موردش که عذابم میده رو براتون میگم :

1- از اول ازدواج با کلاس رفتنم مخالفت کرد که تو این مدت فقط تونستم کلاس شنا و آموزش کیفه چرم برم، اونم نه به زوره من. و آخره دوره که میشد بد اخلاقی میکرد. جالب اینجا بود که نه ساعتشون بد بود،( زمانی بود که خونه نبود) و نه اینکه باعث میشد من از کارای خونم بزنم. الآن که باردار شدم دوست دارم کلاس ورزش برم میگه تو خونه ورزش کن و خوشم نمیاد الکی از خونه بزنی بیرون، و متآسفانه درس خوندنم شده براش بهونه که هر کاری میخوام بکنم میگه بشین درست روبخون و میدونه که منم نمیخونم. بهش میگم فرض کن من دیپلمه بودم و اصلآ هیچ وقت قصد دانشگاه رفتن نداشتم، به نظر ت باید مثل زنای قدیم فقط خونه داری میکردم؟ چه اشکالی داره 1 زن هنرهای مختلفی بلد باشه؟ تازه این باید مایه افتخارت باشه ولی گوشش بدهکار نیست.

[size=large]2- من و یکی از دختر خاله هام از بچگی با هم صمیمی هستیم و 1 جورایی از زندگی هم با خبریم. اونم مثل من متآهله. همسرم از صمیمیت ما خبر داره. با اینکه من از حرفامون چیزی پیشش نمیگم، ولی همسرم خیلی حساس شده که شما رازهای زندگیتون رو به هم میگین و من از این رفتارا خوشم نمیادو ... خلاصه اینقدر واسه موبایل بهونه گرفت تا جایی رسید که موبایل رو ازم گرفت و 3 ماهه من گوشی دستمم نمیگیرم. البته گوشی تو اتاقه و جالب اینجاست که رومزش رو عوض کرده. نه دیگه خودم میلی دارم سمتش برم و نه اون بهم میدش.

3- بعد از اون جریان که پیش اومد گفت قبض تلفن خونه رو پرداخت نمیکنم تا قطع بشه،منم چیزی نگفتم.4 ماهه که قبض رو پرداخت نکرده و روز به روز مبلغش بیشتر میشه. جالب اینجاست که خودش خیلی از تلفن استفاده میکنه. ولی منکرش میشه و گردن من میندازه. اول نسبت به این موضوع بیخیال شدم. ولی الآن که 2 ماهه باردارم وقتی میبینم قبض رو پرداخت نمیکنه، خیلی نگرانم کرده. پیش خودم میگم آخه اینکه روزی 10 بار زنگ میزنه خونه و حالم رو میپرسه، چطورمیتونه تو این وضعیت ازم بیخبر باشه. حتی اگه باردارم نبودم نباید این کار و بکنه. منی که 10 ساعت تو خونه تنهام، هر لحظه ممکنه اتفاقی واسم بیوفته. از طرفی تا حالا واسه این موضوع باهاش صحبت نکردم از اینکه بهم بگه بازم میخوای حرف موبایل رو بزنی؟ نمیدونم چه کار کنم.

[/size]
    من مشکلاته دیگه ای هم داشتم که تو تاپیکه قبلیم نوشتم ولی نمیدونم چطور آدرسش رو اینجا بیارم. اونجا بیشتر از خصوصیاته خودم و همسرم گفتم. خوشبختانه دوستان با راهنمایی های خوبشون خیلی کمکم کردن و تونستم حلش کنم. الآن هم ازتون میخوام یاریم کنید که بد جور ناراحتم.

2. 3 کاربر از پست مفید آواا تشکرکرده اند .

آواا (دوشنبه 24 مهر 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

RE: قطع وسایل ارتباطی توسط همسرم

آواا سلام

اول از همه پیشاپیش مادر شدنت رو تبریک میگم

امیدوارم از تاپیکت نتیجه مفید رو ببری

لینک تاپیک قبلی آواا اینه

حساسیت زیاده همسرم به خانوادش خستم کرده

نگران نباش دوستان راهکار بهت میدن عزیزم

4. 7 کاربر از پست مفید ویدا@ تشکرکرده اند .

ویدا@ (دوشنبه 24 مهر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array

سلام آوا جان

امیدوارم این دوران رو به سلامتی پشت سر بذاری...

یک سوال دارم آیا مشکل مالی دارید؟یعنی مقاومت همسرت برای رفتن به کلاس یا داشتن گوشی همراه به خاطر هزینه اش نیست؟

ظاهرا خودت فکر میکنی همسرت به خاطر بعضی حساسیتها اونا رو قطع کرده.

شاید بهتر بود از اول حساسیت ایجاد نمیکردی مثلا اگه میگفت با دختر خاله ات ارتباط نداشته باش بهش میگفتی من از صحبتهای بین خودمون هرگز حرفی به اون یا کس دیگه نمیزنم ولی الان که دوست نداری من رابطه ام رو محدود میکنم یه جورایی اهمیت موضوع رو توی ذهنش کم رنگ میکردی تا دیگه حساس نباشه.

ولی الان به نظر من دیگه شما زیاد از حد داری گذشت میکنی.استفاده از موبایل توی دوران بارداری تا حدی که بشه باید محدود بشه (مواقعی که خونه هستی خاموشش کن) ولی حداقل برای زمانهایی که شما بیرون از خونه هستی که باید همراهت باشه اگه مشکلی پیش بیاد

در مورد تلفن هم دیگه حق مسلم شماست که تلفن توی خونه وصل باشه.

به نظر من خودت رو اصطلاحا به کوچه علی چپ بزن و وقتی که روابطتون خوبه و همه چیز خوبه به همسرت بگو راستی قبض تلفن رو پرداخت کردی؟و در ادامه بگو تلفن که همیشه لازمه ولی الان تو این دوره خاصی که من هستم خیییییلی اهمیتش بیشتر از قبل هست.اگه ممکنه دقت کن به خاطر کارت فراموش نکنی که یه موقع مشکل پیش نیاد.

اگر پاسخ احتمالی به این مکالمه رو میدونی بنویس

6. 6 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

فکور (سه شنبه 25 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 شهریور 98 [ 17:16]
    سطح
    47
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    44

تشکرشده 44 در 15 پست

Array

سلام آوا جان
    مامان شدنت رو تبریک میگم خانومی
    منم با نظر دوستان موافقم .باید تا یه حدی کوتاه بیای ولی نه تا این حد که همه وسایله ارتباطی با بیرون قطع بشه
    اگر کوتاه بیبای کم کم عادت میکنه و بعد درست کردنش سخت میشه ( الیته این نظر شخصی منه)
    خودم هم تا حدودی با این قضایا درگیرم و کاملا درکت میکنم
    اما باید روش گفتنت و بیان خواسته ات جوری باشه که شوهرت رو حساس نکنه و بدونه فقط برای خودش داری درخواست میکنی
    مثلا میتونی بگی . من اگر داخل این 10 ساعتی که داخل خونه تنهام اگر باهات صحبت نکنم و صدات را نشنوم تا موقعی که میای خونه کسل و بهم ریخته میشم مخصوصا با شرایط الانم بیشتر بهت نیاز دارم .اگز تلفن خونه قطع بشه و من بهت احتیاج داشته باشم من باید چطور شما را خبر دار کنم؟
    نمیدونم آوا جان حرفام چقدر درسته . اما مطمئنم با راهنمایی های خوب دوستان به نتیجه میرسی

8. 5 کاربر از پست مفید آویسا تشکرکرده اند .

آویسا (دوشنبه 24 مهر 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array

من تاپیک قبلیتو نخوندم ولی به نظر میاد شوهرت بیشتر خسیس باشه تا متعصب. پول به خودت می ده؟
    شرکتای خصوصی هم خیلی هاشون خوبن مخصوصا وقتی بزرگ باشن دولتی کار پیدا کردن خیلی سخته مگه اینکه اشنا داشته باشی. البته الان کلا کار پیدا کردن سخت شده.
    می تونی بری کتابخونه ثبت نام کنی و اونجا درس بخونی؟ اگه یه کتابخونه نزدیکتون هست و شوهرت موافقه بد نیست گاهی هم بری کتابخونه. مبایلتم بهت بده که مشکلی نداشته باشی برای ازتباط وقتی می ری بیرون.
    اگه که هنوز با همکلاسیات یا استادات رابطه ای داری و میشناسنت ممکنه بتونی یه مقدار کم کار بگیری توی خونه انجام بدی بستگی به رشته ات و کارت داره ممکنه بتونی توی خونه کارارو انجام بدی پول هم بگیری و به شوهرت هم نگی!
    سعی کن ناراحت نباشی که روی نی نی ت اثر بد نذاره.

راستی من ممکنه اشتباه نظر داده باشم عزیزم.
    موفق باشی.

10. کاربر روبرو از پست مفید meinoush تشکرکرده است .

meinoush (سه شنبه 25 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 23 فروردین 92 [ 15:52]
    سطح
    17
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    559

تشکرشده 569 در 163 پست

Array

شما سعی کن از در محبت وارد بشی عزیزم. فکر میکنم دلیل حساسیت ایشون اینه که فکر میکنه شما زیاد دوسش نداری. بیشتر بهش ابراز علاقه و وابستگی کن
    زیاد در برابر حرفاش مقاومت نکن. مثلا وقتی میگه تلفن خونه رو قطع میکنم ، جبهه نیر فقط ازش سوال کن باشه اما اگه یوقا حالم بهم خورد چیکار کنم؟ چطوری باهات تماس بگیرم یا به اورژانس زنگ بزنم؟
    سعی کن بیشتر باهاش وقت بگذرونی. وقتی میاد خونه بیشتر کنارش بشینی ، از اتفاقایی که در طول روز داشتی هرچند پیش پا افتاده براش صحبت کنی
    البته میدونم که شاید برات سخت باشه. ولی اینجور مردا قلق دارن ، باید قلقشو پیدا کنی

12. 4 کاربر از پست مفید کبـود تشکرکرده اند .

کبـود (سه شنبه 25 مهر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 شهریور 99 [ 16:54]
    سطح
    77
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

1. به نظر من اگه همسرتون (اونجور گه گفتید) عادت داره روزی 10 دفعه زنگ بزنه و احوالتونو بپرسه، پس مطمئن باشید که پول تلفنا رو هم به موقع میده.
    2. احتمالا شما از صحبتهایی که بین شما و دخترخاله تون بوده به همسرتون چیزهایی می گفتید. و همسرتون هم برداشتش این بوده که دختر خاله شما هم الان داره همین چیزها رو به همسرش میگه. از نظر شما ممکنه خیلی مهم نباشه ولی از نظر یک مرد (مخصوصا متعصب) خیلی مهمه. مسایلی مثل اقدام برای بارداری، روشهای پیشگیری از حاملگی و ... شاید یک گفتگوی عادی میون خانوما باشه، اما یه مرد متعصب به هیچ وجه دوست نداره بقیه (مخصوصا مردهایی که اونو میشناسن) از این مسایل خصوصیش خبر داشته باشن.

14. 5 کاربر از پست مفید mostafun تشکرکرده اند .

mostafun (سه شنبه 25 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 16 در 10 پست

Array

از دوستان خوبم خیلی ممنونم که واسم وقت گذاشتین.
    ویدا جان ممنونم که زحمت کشیدی تاپیک قبلیم رو برام گذاشتی.

فکور عزیز ما خدارو شکر مشکل مالی نداریم. قبل از اینکه مبلغ قبض تلفن زیاد بشه، همسرم این رو مطرح کرد که پرداختش نمیکنه، تا اینکه روز به روز زیادتر شد و الآن به قول خودش اگه یه خط جدید وصل کنیم به صرفه ترمونه. البته این تصمیم رو نداره که خط جدید بخره. بله درست میگی وقتی تنها بیرون میرم خیلی حس بدی دارم از بی موبایلی، بی اعتماد به نفس میشم و میترسم که اگه مشکل داشتم چه کار کنم. از فرط ناراحتی دعا میکنم بلایی سرم بیاد تا همسرم چوب کاره زششتش رو بخوره. آخه میشناسمش، توی همچین مواقعی بدجور عذاب وجدان میگیره. باشه خودم هم تصمیم دارم واسه این موضوع باهاش صحبت کنم، ولی برای نتیجش نمیتونم پیش بینی کنم. تا الآن زیادی کوتاه اومدم.

آویسا جونم انشاالله روزی خودت بشه. منم از عادت کردنش ترسیدم که از شما دوستان کمک خواستم. شاید چون این مدت در برابر این حرفا و رفتاراش چیزی نگفتم،برام سخت شده که بخوام صحبتش رو پیش بکشم. حرف دیگه ای رو میتونم بگم ولی واسه این مورد حس میکنم برام غریبست.

Meiunoush جان همسرم اصلآ خسیس نیست و خداروشکر هر چقدر که در توانش باشه، ساپورتم میکنه. بله خودم که 2 ساله دنباله کارم، اوضاعه بدش رو دارم میبینم. آخه اگه شرکت خصوصی باشه، اقلآ باید آشنا باشه تا هر دو طرف پذیرش کنیم. واسه کتابخونه قبلآ بهش گفتم که اگه برم، جوه اونجا باعث میشه که بخونم و اینکه اگه تو خونه باشم حواسم پرته و فکرم دنباله کارای خونست ولی در جواب گفت که اینا بهونته، اگه بخوای درس بخونی، خونه که ساکته بشین بخون. شرکتشون کتابخونه داره و سرویس از پیش خونمون میبره و دره کتابخونه پیاده میکنه. با این اوصاف راضی نمیشه. نه من همچین کاری نمیتونم بکنم و ازش مخفی کنم، چون بد نتیجه ای ازش میبینم.

کبود جان ما از نظر احساسی مشکلی نداریم 2 تامون خیلی همدیگه رو دوست داریم، به هم خیلی وابسته ایم و تقریبآ همیشه با همیم. این کارایی که پیشنهاد دادی رو من بهش همیشه عمل میکنم. واسه تلفن هم جبهه نگرفتم ولی متآسفانه در مورده مشکله قطع ارتباط باهاش صحبت نکردم و از نگرانیم نگفتم، که الآن تصمیم دارم بگم ولی میترسم. همسره من خیلی قلق داره که واسه بعضی رفتاراش دستم اومده و تا حدی هم نتیجه گرفتم. امیدوارم این بار هم موفق بشم.

Mostafun عزیز همسرم 4 ماه بیشتره قبض رو پرداخت نکرده، منم تعجب میکنم از این رفتارش، از طرفی اگه 2 بار زنگ بزنه و من جواب ندم، خیلی نگران میشه و از طرفی این رفتارش که میخواد از هر جهت تحریمم کنه و ازم بیخبر باشه. گیج شدم. نمیدونم چی میشه. من از صحبتای بین خودم دختر خالم چیزی نگفتم ولی اون برداشتش همینجوره که شما گفتید. بیشتر ناراحت شد که من چرا پیام های مکالمم رو پاک میکنم. باره آخر بهم گفت که نباید پیام هام حرفیت رو پاک کنی، بذار چند روز بگذره تا من بخونمشون، بعدش خودم پاکشون میکنم. به نظر شما با این حرفی که زد، من از گوشی خودم که به اصطلاح یک وسیله ی شخصیه، اختیاری دارم یا نه؟ این رو که گفت بیشتر متنفر شدم که گوشی دستم باشه.

دوست دارم مشکل رو ریشه ای حل کنم. کمکهای دوستان خیلی خوب بود. لطفا اعضا و کارشناسان هم کمک کنند. احتمال زیاد کم نیستن کسانی که مشکلات مشابه من رو دارن.

16. 4 کاربر از پست مفید آواا تشکرکرده اند .

آواا (سه شنبه 25 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 شهریور 98 [ 17:16]
    سطح
    47
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    44

تشکرشده 44 در 15 پست

Array

آوا جان امیدوارم هر چه زودتر با راهنمایی دوستان مشکلت حل بشه
    کاملا درک میکنم چی میگی . ترس از گفتگو با همسر بخاطر پیش بینی هایی که از رفتار و اخلاقشون داریم
    و تحمل قهر و بحث و دعوا را نداشتن . من که دیگه مغزم نمیکیشه ولی اشتباه این رفتار و باید بتونی حرف بزنی
    اما باید بر روی ترس هات غلبه کنی و بیان خوب و داخل یه موقعیت خیلی خوب باهاش صحبت کنی

18. کاربر روبرو از پست مفید آویسا تشکرکرده است .

آویسا (چهارشنبه 26 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 16 در 10 پست

Array

آویسا جان مرسی از همدردیت، ممنون که به فکرم هستی.

خیلی سخت بود ولی بالاخره دیشب تونستم باهاش بحرفم و سؤالایی که دوستان گفته بودند رو ازش پرسیدم.
    اول باز مثل همیشه شاکی شد که من از اول بهت گفته بودم که از تلفن درست استفاده نکن ولی تو گوش ندادی (نا حق میگه وقتی 4 ماه قبض رو نده انتظار داره مبلغش رو 10000 ت بمونه، با اون مکالماتی که خودش داره) و همه چیز رو گردن من انداخت، زورش میاد که میگم ما 2تامون با هم استفاده کردیم و میگه نه 2/3 مقصر من هستم. (من بحث یا ناراحتی و گله نکردم،فقط اظهار نگرانی کردم)

خلاصه اینکه گفت تو نگران نباش، چون خیلی مبلغ بالا رفته، میخوام قطع بشه و از اونجایی که خط به نام ما نیست، 1 خط جدید به نام خودم میگیرم تا هم ازت بیخبر نباشم و هر وقت باز مبلغ بالا رفت بتونم پرینت بگیرم و نشونت بدم که کی بیشتر استفاده کرده.( منم دیگه نمیذارم اینجور باهام برخورد کنه و همه چیز رو گردنه من بندازه )

هم خوشحال شدم که به فکر هست، هم ناراحت. دلم میخواد مثل همه آزادانه گوشیم رو دستم بگیرم. اول که این اتفاق افتاد، بیخیال بودم ولی الآن خیلی از اطرافیانم مخصوصأ وقتی میپرسن گوشیت کجاست، خجالت میکشم. انگار بچشم که اینجور باهام برخورد کرده.

امیدوارم دوستانی که قبلأ راهنماییم کردن باز زحمت بکشن و به تاپیکم سر بزنن، تا بتونم مثل همیشه با همفکریشون مشکلاتم رو ریشه کن کنم.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)