به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 مهر 91 [ 02:38]
    سطح
    23
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    128

تشکرشده 130 در 36 پست

Array

پشیمانی بعد از جدایی

من چند روز قبل یه تاپیک باز کردم که فکر کنم حذف شد. نمیخواستم دوباره تاپیک باز کنم اما چون بالهائ صداقتِ عزیز در تاپیکِ آقا حامد به من یه توصیه کردند گفتم بیام دوباره تاپیک باز کنم.
    اول لینک تاپیک‌های قبلیم :
    http://www.hamdardi.net/thread-18044.html
    http://www.hamdardi.net/thread-21765.html

دقیقا بعد اینکه جدایی انجام شد، بعدِ ۲ هفته، یه غمِ بزرگ اومد رو دلم. حس کردم که کسی‌ رو از دست دادم که خیلی‌ گزینه خوبی‌ بود. مخصوصا که تا چند سال فرصتِ ازدواج ندارم و چند سال از عمرم تو تنهایی خواهد گذشت.

از یک طرف میگم شاید خوب باشه که چند سال بگذره از نظر فکری بیشتر رشد کنم اما هر وقت یاد خوبی‌‌های خانم می‌افتم خیلی‌ دلم میگیره.

حتا به خواهرم گفتم راجع به اینکه دوباره برگردیم. خواهرم گفت به ۲ دلیل صلاح نمی‌دونه. اول اینکه در حین جدایی بین خانواده‌ها برخورد بود و روشون بهم باز شد. دوم اینکه از نظر اعتقادی ما ۲ نفر رو شبیه هم نمی‌دونه. ولی‌ بهم قول داد اگه جدی بشم منو حمایت میکنه.

دوستان تو تاپیک که حذف شد گفتن این دوره پر از احساس هست. و تصمیمِ الان درست نیست.

الان ۲ ماه از جدایمون گذشته و تو این مدت من حتا عکسی‌ از ایشون ندیدم (۱ ساعت قبل جدایی من همهٔ عکس و فیلم هامون رو پاک کردم). نمیدونم هنوز هم احساس بر من غلبه داره؟ بعضی‌ وقتا سر درد میشم از فکر کردن به خوبی‌‌های خانم. یادمه همه دوستان می‌گفتن بشین خوبی‌‌های ایشون رو بنویس و اختلاف‌ها و نکات منفی‌ رو و باهم مقایسه کن. اون موقع همش فکر می‌کردم نکته‌های منفی‌ خیلی‌ به چشم میاد اما الان میبینم چقد نکات مثبت بیشتر بود. چرا ما آدم ها، تا خودمون تجربه نکنیم آدم نمیشیم !؟ هر چی‌ هم دیگران بگن این درست نیست اون درسته اما باید خودمون تجربه کنیم تاا بفهمیم !

2. 4 کاربر از پست مفید محسن1986 تشکرکرده اند .

mohammad6599 (شنبه 16 فروردین 93), محسن1986 (پنجشنبه 27 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 03 آذر 91 [ 03:46]
    سطح
    14
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    95

تشکرشده 99 در 37 پست

Array

RE: پشیمانی بعد از جدایی

سلام شاید حکایت شما شعر زیر باشد:
    من رشته ی محبت خود پاره میکنم شاید گره خورد نزدیکتر شویم
    فقط لطفا بشینید و تصمیم درست بگیرید یه روزی در برابر ذره ذره ی کارهامون باید دلیل موجه بیاریم.و این شمایین که تصمیم میگیرید و بس.این موضوع هم از اون قضیه هایی هست که شما باید خودتون تصمیم بگیرید.

4. 3 کاربر از پست مفید advent تشکرکرده اند .

advent (شنبه 31 تیر 91)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن1986

از یک طرف میگم شاید خوب باشه که چند سال بگذره از نظر فکری بیشتر رشد کنم

این فکرتون خوب و منطقی هست ، آفرین

.

چرا ما آدم ها، تا خودمون تجربه نکنیم آدم نمیشیم !؟ هر چی‌ هم دیگران بگن این درست نیست اون درسته اما باید خودمون تجربه کنیم تاا بفهمیم !

پاسخ چرا
    ذات انسانها بدین گونه هست ، مثل اینکه ذات آتش سوزاندن هست ، منتها یه جایی آتش باعث میشه یه جنگل دچار حریق بشه و یه جایی آتش باعث میشه غذا پخته بشه

یعنی در هر چیزی توانایی مثبت و منفی هست
    و همه اینها بستگی داره که ما انسانها چه جوری از توانایی هامون استفاده کنیم
    یعنی می تونیم بریم خودمون تجربه کنیم >>> یعنی خودمون وقت بگذاریم ، تلاش کنیم ، مواجه بشویم تا تجربه بدست بیاوریم ، و هم می تونیم از تجربیات دیگران استفاده کنیم

یه سئوال خیلی مهم : شما سه تا تاپیک باز کردید و توی هر سه تاشون بکار بردید "پشیمانی" ، سئوال این جاست
    واقعا چرا؟ چرا پشیمانی ؟ پشیمانی تا کجا؟

نکته مهم :
    هرچی که شده ، دیگه شده ، دیگه گذشته ، پس دیگه گذشته را واکاوی نکن ، دیگه فکر نکن که بروم و بسازم ، رها کن ، خوب یا بد ، درست یا نادرست این اتفاق برای شما افتاد ، و حکمتش در این بود که شما تجربه کردی ، همون طور که در تاپیک حامد65 اومدی از تجربه ات به دیگری کمک کردی

من سعی کردم در تاپیک اولتون بهتون کمک کنم و شما را از تجربه ام آگاه کنم ، الان فرصتش هست که بری و پست های اون تاپیک رو اونهایی که کارشناسان و مدیر همدردی تاییدشون کردند رو بخونی و بکار ببندی

آقای محسن1986 ، این تالار جای خوبی برای آموختن و استفاده کردن از تجربیات دیگران هست ، وقتی من مشکل شخص دیگری رو می خونم و راهنمایی را یاد می گیرم اون وقت می تونم توی زندگی خودم دچار اون اشتباه نشوم ، و این یعنی من توی زندگیم یه قدم جلو افتاده ام ، یعنی خوشحال خواهم بود ، یعنی احساس بد نخواهم کرد

تذکر: شاید حرف هایی که میزنم کمی صریح باشد ، اما الان هم حسی کردن در این موضوع برای شما دردی رو دوا نمی کنه ، پیش بینی کرده بودم اگه جدایی اتفاق بیفته این شما هستید که پشیمون می شوید و همسرتون قاطعانه پیگیری می کند ( پست دوم تاپیک اولتون ) ، به همین خاطر در تلاشم به شما کنم تا شما نیز بتوانید زندگی خوبی را بنا کنید و همچون سایر اعضا به کمک دیگران در تالار بیایید

(هم حسی کردن یعنی اینکه شما یک پست بزنی بعد کاربرها بیایند در جواب شما یه پست بزنند ، بعد شما دوباره در جواب اونها پست بزنید ، این میشه هم حسی ، که نتیجه ای نخواهد داشت مثل تاپیک های قبلی تون که در نهایت قفل شد بدون اینکه شما نتیجه ای خوب بگیرید ، فقط باعث شد از بار عاطفی و احساسات ناخوشایند شما کمی کاسته بشه ، مانند ضرب المثل : ماهی دادن به جای ماهیگیری یاد گرفتن ... شما اگر تا آخر عمر همش بخواهی از دیگران ماهی بگیری ، مدام باید چشم انتظار دستان دیگران باشی ، پس همتی کن و سعی کن ماهیگیری را بیاموزی و به دیگران هم یاد بدهی )

تکلیف : در خصوص مهارت های تصمیم گیری ، در تالار مقاله های زیادی هست چندتا لینک و خلاصه اون مقالات را تهیه کنید

.

6. 11 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

mohammad6599 (شنبه 16 فروردین 93), بالهای صداقت (یکشنبه 01 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

[b]
    محسن عزیز من یک مطلقه هستم و فقط و فقط تجربه شخصی خودمو اینجا مینویسم و نظری هم ندارم.
    منو همسر سابقم 4 سال باهم زندگی کردیم.در طول این 4سال همه کاری برای زندگیمون کردم ولی هیچوقت کارای خوبم به چشمش نیومد و زجری نبود که به من نده و بلایی نبود که سرم نیاره حتی چندبار داشت منو میکشت و آخرش هم همه چیزمو ازم گرفت و بچمم برداشت و رفت اونور.

بعد پشیمون شد و شروع کرد به ابراز پشیمونی که : تو بهترین زن دنیا بودیو هستیو،منو ببخشو،من دارم دیوونه میشمو...از این حرفا
    ولی مطمئن بودمو هستم که هییییییییچ تغییری نکرده و همونی هست که بوده..یعنی نه شرایطش فرقی کرده نه اخلاق و روحیاتش..ممکنه پشیمون بوده باشه ولی بازم همون آدم قبلیه

شما ببین خودت تغییری کردی به صورت اساسی یا فقط پشیمونیو دوباره برگردی تو اون زندگی همین آدم قبلی هستی؟؟ چون در سنهای بالا دیگه آدما تغییری نمیکنن و همون عقایدی رو که تاحالا داشتن بازم دارند

البته مورد شمارو نمیدونم ولی میشناسم خیلیا رو که بعد جدایی پشیمون شدن و رجوع کردند و زندگیشون خیلی بدتر شده..حتی تصمیم گرفتند بچه دار بشن که روابطشون بهتر بشه ولی بدتر اندر بدتر شده و یه بچه رو هم وارد این قضیه کردند.

اول رو خودتون کار کنید برادر من..ببینید شما چه تقصیرهایی داشتین.
    امیدوارم اگه خیره که همه چیز درست شه

8. 8 کاربر از پست مفید نادیا-7777 تشکرکرده اند .

mehdi_q (یکشنبه 26 دی 95), نادیا-7777 (یکشنبه 01 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 آبان 93 [ 06:33]
    سطح
    35
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 136
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    422

تشکرشده 448 در 154 پست

Array

محسن عزیز،
    من هر دو تاپیک قبلی شما رو مطالعه کردم. راستش همین طور که پست های شما رو یکی بعد از دیگری میخوندم یک نکته و برداشت توی ذهنم شکل گرفت که با خوندن هر یه پست جدید از شما به برداشت خودم بیشتر مطمئن میشدم:

آقا محسن مسئله طلاق و همسر قبلیتونو زندگی قبلیتونو اختلاف سنیتون و اینکه آیا تصمیمت اشتباه بود یا درست بود یا.... کاااااااامل از ذهنت بنداز بیرون.
    الان فقط به یک جمله من به دقت توجه کن : شما بیمارید. و نیاز به درمان جدی دارید. نه مشاوره و صحبت با روانشناس، درمان دارویی. شما وسواس فکری دارید اون هم از نوع شدید.
    مسئله ازدواج و طلاقتون فقط یک مثال از این مشکل بود. اختلاف سنی شما با همسرتون فقط یه سوژه واسه وسواس شما بود. حتی یک لحظه رو هم به کنکاش کردن در زندگی گذشته تون اختصاص ندید چون اتفاقاتی که در جریانات ازدواجتون افتاد فقط یک نمونه از علائم بیماری شما بود. تصور کنید که آنژین شده اید. تب، گلو درد، آبریزش بینی، درد مفاصل و عضلات... اینا فقط علائمند. هیچ آدم عاقلی به یکی از این علائم پیله نمیکنه که بخواد از زوایای مختلف بررسیش کنه. درجا یه پنیسلین میزنه و ظرف چند ساعت عامل اصلی بیماری(عفونت باکتریایی) به همراه مجموعه علائمش ریشه کن میشه.
    شما جملات ثابتی رو نه یک بار نه دو بار بلکه شاید 50 بار در همین سایت تایپ کردید. (اصلا کار به درستی یا نادرستی اون جملات ندارم) مطمئنم این جملات هزاران بار در ذهنتون گفته شد. یک سیکل ثابت و بی نتیجه رو بارها و بارها اینجا توضیح دادید:
    خانمم اخلاقا و روحا عالیه => اختلاف سنیمون آزارم میده=> میتونستم با کسی کوچتر و زیباتر از اون ازدواج کنم و الان خوشحال تر باشم=>ولی از کجا معلوم اخلاق نفر بعدی به خوبی خانومم باشه => آخه خانومم اخلاقا و روحا عالیه=> ولی اختلاف سنیمون آزارم میده => ........

این یعنی تیپیک علائم وسواس فکری!

خواهش میکنم برادر عزیزم پرونده زندگی قبلی تو با همه محتویاتش برای همیشه ببند و بذار کنار. عملکرد شما در زندگی قبلی قابل قضاوت و آنالیز نیست. چون عملکرد یک فرد سالم نبوده.

شما قبلا هم این مشکل را داشتید ولی هیچ کدوم از سوژه های قبلی مثل انتخاب رشته دانشگاه و خرید یک کالا و ...
    اینقدر مهم و جدی نبوده اند که مثل مسئله ازدواج این جوری شما رو گیر بندازن و شعاع وسیعی از زندگیتون رو تحت تاثیر قرار بدن تا بهتون ثابت کنن وسواس فکری تا کجاها میتونه آدمو ببره و نابود کنه.
    ازدواج و طلاق شما بزرگترین ضربه ای بود که وسواستون بهتون زد. ولی متاسفانه هنوز متوجه نیستید که تردید ها و پشیمانی های پشت سر شما از کجا آب میخوره. خودتون رو وارد پروژه جدید و سیکل تازه ای کرده اید که برگردم یا نه!

فعلا تمام وقت و انرژیتون رو معطوف درمان این مسئله کنید و تا وقتی که این مشکل رو حل نکرده اید حداقل دست به هیچ گونه اقدام و تصمیم گیری که رشته ای از اون به شخص دیگری و زندگی دیگری وصل باشد نرنید چون در این صورت دیگران هم باید هم پای شما خسارت بدهند.

( امیدوارم صحبت هام ناراحتتون نکرده باشه که من تمام و کمال از دید یک خواهر راهنماییتون کردم)

10. 5 کاربر از پست مفید عسل. تشکرکرده اند .

عسل. (دوشنبه 02 مرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    128

تشکرشده 130 در 36 پست

Array

با تشکر از همهٔ دوستان.

اتفاقا خانمم هم می‌گفتن من وسواس فکری دارم. این چه نوع بیماری هست؟ باید برم پیش روان پزشک؟ با قرص و دارو دارمان میشه؟

اگه وسواس بیماری هست، خوب آره من وسواس دارم. حتا سر نماز ! هر وقت میخوام یه تصمیم بگیرم با ۱۰۰۰ نفر مشورت می‌کنم و به قول دوستم با حرف نفرِ ۱۰۰۱ امّ تحت تاثیر قرار میگیرم و ممکنه اون ۱۰۰۰ تا نظر رو نادیده بگیرم. خیلی‌ تحت تاثیر حرف دیگران هستم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

به خاطر این هست که شما اعتماد به نفس نداری و هرکی هرنظری میده چشم بسته قبول میکنید.
    حتما باید از روانشناس کمک بگیرید و روی خودتون مفصل کار کنید و مشکلات روحیتونو ریشه یابی کنید و کاملا حلش کنید...نه اینکه مقطعی احساس کنید مشکلاتتون حل شده بعد از یه مدت همون آش و همون کاسه.

اول از همه روی خودتون کار کنید بعد کسیرو وارد زندگیتون کنید

13. کاربر روبرو از پست مفید نادیا-7777 تشکرکرده است .

نادیا-7777 (دوشنبه 02 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 آبان 93 [ 06:33]
    سطح
    35
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 136
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    422

تشکرشده 448 در 154 پست

Array

با تشکر از همهٔ دوستان.

اتفاقا خانمم هم می‌گفتن من وسواس فکری دارم. این چه نوع بیماری هست؟ باید برم پیش روان پزشک؟ با قرص و دارو دارمان میشه؟

اگه وسواس بیماری هست، خوب آره من وسواس دارم. حتا سر نماز ! هر وقت میخوام یه تصمیم بگیرم با ۱۰۰۰ نفر مشورت می‌کنم و به قول دوستم با حرف نفرِ ۱۰۰۱ امّ تحت تاثیر قرار میگیرم و ممکنه اون ۱۰۰۰ تا نظر رو نادیده بگیرم. خیلی‌ تحت تاثیر حرف دیگران هستم.
    برادر عزیزم
    خیلی خوشحالم که اینقدر فهمیده هستید و ذهنتون باز و روشنه که در مقابل کلمه بیماری جبهه نمیگیرید و اینقدر منطقی میپذیرید و دنبال برطرف کردنش هستید. واقعا خوشحالم کردید و واقعا از این نظر تحسینتون میکنم.

بله وسواس فکری یک اختلال و بیماری روانشناختی است. هیچ ربطی هم به اعتماد به نفس و خصوصیات اخلاقی ندارد. بلکه تنها ریشه آن در اضطراب است. شما حتما باید به روانپزشک ( تاکید میکنم به روانپزشک و نه روانشناس یا مشاور) مراجعه کنید و درمان دارویی بگیرید. احتمالا داروی ضعیفی برای مدت چند ماه مشکل شما رو برطرف میکند. اگر روانپزشک صلاح دید میتونید در کنار درمان دارویی از مشاوره بالینی هم کمک بگیرید.

فقط خواهشی که ازتون دارم فعلا تمام هم و غم و تمرکزتون رو بذارید روی برطرف کردن این مشکل و به هیچ وجه به اتفاقات گذشته و درستی یا نادرستی تصمیمات قبلیتون فکر نکنید و در پی تصمیم گیری جدیدی برای آینده نباشید. انشاالله با درمان این مسئله اول از همه خودتون خواهید دید که چقدر زندگیتون متفاوت خواهد شد و چقدر آرام تر و راحت تر و با ثبات تر میتونید زندگی و تصمیم گیری کنید و از تردیدها و سردرگمی های تمام نشدنی رها بشید.

15. کاربر روبرو از پست مفید عسل. تشکرکرده است .

عسل. (دوشنبه 02 مرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    128

تشکرشده 130 در 36 پست

Array

سلام
    متأسّفانه من اومدم خارج از کشور و فرصت نکردم برم روان پزشک. اینجا رفتم گفت جلسه ۵۰ دقیقه می‌شه ۲۵۰$ !!

تصمیم گرفتم صبر کنم تا برم ایران و برم روان پزشک.

تو این مدت خیلی‌ سعی‌ کردم خانم رو راضی‌ کنم به زندگی‌ دوباره. از پادرمیونی دوستش تا خواهرم و خیلی‌ ایمیل‌های که واسش زدم. تلفن هامو که جواب نمیده.

من نمیدونم کسی‌ که این همه عاشق بود، یعنی‌ واسه من میمرد چی‌ شد که این همه الان بی‌ تفاوت شده. من کلی‌ واسعش قسم خوردم که همونی میشم که می‌خواد اما انگار نه انگار.

وقتی‌ فکر می‌کنم به سال گذشته دیوونه میشم. میگم چطور من دستی‌ دستی‌ زندگیمو نابود کردم. چطور یه فرشته مهربون رو رنجوندم که آخر سر یه بهونه جور کرد و جدا شد.

چرا اینقدر من بدبختم!

وقتی‌ محبت‌های خانمم یادم میاد انگار قلبم منفجر میشه و اشکام شروع می‌کنن به اومدن.

دوستان قدرِ زندگیتون رو بدونید. جدایی خیلی‌ سخته و کمر آدم رو میشکنه.

فقط دلم می‌خواد آخر سر اینو بگم:

هنوزم با تو نشستن به همه دنیا می ارزه اما افسوس تو را خواستن دیگه دیره اما افسوس با نخواستن دل آروم نمی گیره اما افسوس تو رو خواستن دیگه دیره دیگه دیره دیگه دیره

17. 3 کاربر از پست مفید محسن1986 تشکرکرده اند .

محسن1986 (پنجشنبه 27 مهر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

سلام.
    من تجربه ی زیادی ندارم. امیدوارم که حرفام اشتباه نباشه.

دوست عزیز، شما قبل از اینکه از همسرتون جدا بشید، همش به فکر نکات منفی ایشون بودید. بهتون میگفتن بشینید به نکات مثبتشون فکر کنید. به دلایلی که ایشون رو انتخاب کردید و ...
    فکر نمیکنم اون موقع ذهنتون و فضای ذهنی ای که برای خودتون ساخته بودید اجازه میداد که اون خوبی ها رو ببینید.

(و اینکه میگفتن خوبی ها رو برای خودتون مرور کنید، دلیلش این نبود که شما رو از تصمیم ِجدایی منصرف کنن. دلیلش این بود که بتونید منطقی تر تصمیمتون رو بگیرید.)

الان دقیقاً برعکس شده.
    ذهن شما زوم کرده روی خوبی های ایشون.
    شما باید ذهنتون رو کنترل کنید و به دلایلی که اون روز شما رو برای این جدایی مصمم کرده بود رجوع کنید.

(الان هم اینی که میگم بدی های ایشون رو مرور کنید به این خاطر نیست که بگم ازدواج دوباره باهاشون کار اشتباهیه. فقط با این کار از تصمیم احساسی و بدور از منطق فاصله میگیرید.)

هم خوبی ها و هم بدی های ایشون رو در کنار هم ببینید.
    نه اینکه وقتی ایشون رو دارید بدیهاش رو و وقتی ندارید خوبی هاش رو ببینید.
    اینجوری پیش برید، هر تصمیمتون منجر به پشیمونی میشه.

موفق باشید

19. 7 کاربر از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده اند .

دختر مهربون (دوشنبه 23 مرداد 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)