به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 18 تیر 90 [ 12:55]
    سطح
    20
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 81
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 4 پست

Array

اگه یه جاری 13 ساله داشتید باهاش چطور برخورد میکردید؟

سلام دوستای خوبم
    من تازه به جمع همدردی پیوستم
    من 26 سالمه و همسرم 29 سال. 5/4 ازدواج کردیم .توی خانواده همسرم فقط من و همسرم تحصیلات دانشگاهی داریم . هردو لیسانس هستیم و هردو شاغلیم . مادر شوهرم توی این چن سال خیلی منو اذیت کرد , 4 سال تمام یه چشمم اشک بود یکی خون , ولی خیلی صبر کردم به خاطر همسرم چون عاشقانه دوستش دارم و اونم همین طور , هیچوقت هم توی این 4 سال با خانواده شوهرم قطع رابطه نکردم و بعد از هر دعوا و دلخوری دوباره طوری که انگار اتفاقی نیفتاده رفتم خونشون , همیشه هم بهشون احترام میذارم البته ته ته دلم از مادر شوهرم راضی نیستم و یه جورایی حتی متنفرم ولی اینو حتی به شوهرم هم نمیگم , چون از قهر خوشم نمیاد و میخام با خانواده همسرم رابطه داشته باشیم.
    الان دیگه مادر شوهرم با خوبیهایی که بهش کردم قدر منو میدونه و برخلاف قبل همیشه ازم تعریف میکنه , حالا اصل مطلب اینه که من یه برادر شوهر دارم که هم سن خودمه و 26 سالشه و مدتیه نامزد داره , رابطه من با برادرشوهرم عالیه , مثل یه خواهر برادر , با هم درد دل میکنیم و باهم شوخی هم داریم و...نامزدش 13 سالشه و من الان نگران رابطه قبلی با برادر شوهرم هستم , میترسم خراب بشه , چون سن خانمش کمه از این میترسم اگه مثل قبل با برادرشوهرم باشم تفکر بد نسبت به من پیدا کنه و یا حتی حسادت کنه و این رابطه ما رو خراب کنه هم رابطه با برادشوهرم و هم نامزدش,
    به نظر شما من چطور بابرادشوهر و نامزدش برخورد کنم که دلخوری پیش نیاد ؟
    نگران موقعیتم توی خانواده همسرم هستم چون خیلی تلاش کردم تا این رابطه ها خوب شده و به اینجا رسیده و چون من تهران هستم و خانواده همسرم شهرستان و تقریبا ماه به ماه میبینمشون نمیخام سوئ تفاهم و یا احیانا حسادت نامزد برادرشوهرم دوباره افکار رو نسبت به من خراب کنه. در ضمن من نامزدش رو خیلی نمیشناسم یعنی در ظاهر خوب به نظر میرسه چون بچه است .
    در مورد برخوردم باهاش چه کار کنم ؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 05 اسفند 90 [ 19:03]
    سطح
    39
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    دستاوردها:
    تشکرها
    783

تشکرشده 794 در 331 پست

Array

RE: اگه یه جاری 13 ساله داشتید باهاش چطور برخورد میکردید؟

سلام خدمت شما دوست عزیز

اول که عنوان رو خوندم فکر کردم شاید به مسخره گفتی 13 سالشه و می خواستی بگی از نظر عقلی در حد 13 ساله هاست... خدا رو شکر که شناسنامه ها رو تغییر دادن و کسی زیر 14 سال نمی تونه ازدواج کنه, یکم تو هنگ به سر می برم
    البته مادر خودم هم تو 14 سالگی ازدواج کرده اما تو این زمونه...!!!

بیخیال بریم سر اصل مطلب:

من فکر می کنم با توجه به اینکه شناخت زیادی از جاری ت نداری باید صبر کنی
    خوب بودن ربطی به حسادت و حساس بودن نداره

مثلا من خودم اصلا دوست ندارم جاری م بخواد از یه حدی بیشتر با شوهرم شوخی کنه خصوصا اینکه هم سنش هم باشه

سعی کن اگه شوخی هات زیاده قطعش کنی تا وقتی از جانب جاری ت به یه شناخت نسبی برسی
    همیشه جوانب احتیاط رو رعایت کن تو ارتباطت

برادر شوهرت الان دیگه مجرد نیست و رفتار شما هم باید به نسبت تغییر شرایطش متفاوت بشه
    البته منظورم سرد شدن نیست منظورم حد و حدود و حرمت هاست

راستی تبریک به شما که با صبرت تونستی نظر مادرشوهرت رو به خودت موافق کنی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array

چه جالب!
    چند روزه یه تاپیک تقریبا خیلی مطابق! با موضوع همین تاپیک در جریانه

لینک

4. 2 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

آویژه (سه شنبه 14 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 4 پست

Array

سلام دوست خوبم
    خیلی ممنون از نظراتت
    خودم هم فکر میکنم باید یه کم رعایت کنم ولی چون خیلی شوخ طبعم و توی خانواده همسرم هم همینطور هستم , همش به این فکر میکنم اگه بخوام یکمی خشک رفتار کنم اونم با برادر شوهرم میترسم دوباره نظراتشون راجع به من عوض بشه , مثلا فکر کنن چون یه عروس جدید گرفتن دارم خودمو میگیرم , یا نمیدونم فکرای دیگه .......
    عروس جدید و برادر شوهرم الان نامزدن و توی خونه یه صیغه محرمیت بینشون خونده شده و خونه پدر شوهرم رفت و آمد میکنه و حتی شبها اونجا میمونه راستش من چون تهران هستم 3 بار بیشتر باهاش برخورد نکردم ولی توی همین 3 بار سعی کردم با برادر شوهرم شوخی نکنم و باهاش جدی باشم راستش وقتی خودمو جای اون میگذارم بهش حق میدم نارحت بشه ولی برادر شوهرم هنوز باهام خیلی شوخی میکنه مثلا دنبالم میاد آب بپاشه روی سرم یا شوخی های لفظی ( من و برادر شوهرم از بچگی باهم خوب بودیم آخه پسر عمومه )
    به نظر شما با برادر شوهرم صحبت کنم که شوخی ها رو کم کنیم شاید خانمش ناراحت بشه ؟

سلام آویژه جون
    آره منم همین تایپیک رو خوندم که عضو شدم . دو ماهی میشه که فکرم به خاطر این موضوع در گیره راستش اصلا فکر نمیکرد یه رو یه جاری داشته باشم 12-13 سال از خودم کوچیک تر اونم وقتی که برادر شوهرم با خودم همسنه.
    مادر شوهرم هم هنوز تو شوکه , میگه وقتی فکر میکنم عروسی آوردم که سه سال از دختر کوچیکم که هنوز تا در دستشویی هم باید باهاش برم بزرگتره میترسم . منم بهش گفتم اتفاقی که افتاده خودشون همدیگر رو خواستن , داشتم تو اینترنت راجع به این موضوع و طرز برخورد خودم با جاریم تحقیق میکردم که اون تایپیکی رو که میگید پیدا کردم و با همدردی آشنا شدم و همین امروز هم عضو شدم تا شاید یکی هم منو راهنمایی کنه .
    راستش مادر شوهرم خیلی از من پیشش تعریف میکنه , میگه عروس بزرگم تحصیل کرده است و خیلی فهمیده است و خیلی آشپزیش خوبه و خیلی تمیزه و....توی سه باری که اونجا دیدمش مادر شوهرم خیلی ازم تعریف کرد , خب طبیعیه که یه دختر 13 ساله آشپزی خوبی نداشته باشه یا اصلا بلد نباشه غذا درست کنه یا مثلا همه میدونن یه دختر 13 ساله نمیتونه تحصیلات عالیه ای داشته باشه یا شاغل باشه .....
    میترسم این حرفای مادر شوهرم که زن عموم هم میشه حساسیتش رو بالا ببره .
    راستی یه خواهر شوهر دارم 10 سالشه خیلی از زن داداش جدیدش بدش میاد , من فکر میکنم بهش حسادت میکنه چون دیگه داداشش زیاد بهش توجه نمیکنه وهمش با نامزدشه , این چند بار آخر که دیدمش خیلی تو خودشه , ساکت شده , وقتی برادر شوهرم و خانمش کنار هم نشستن و با هم صحبت میکنن خیلی بد نگاهشون میکنه , حس میکنم باید برای خواهر کوچولوم هم کاری بکنم ولی نمیدونم چه کار ؟

6. کاربر روبرو از پست مفید مهر گل تشکرکرده است .

مهر گل (سه شنبه 14 تیر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 خرداد 93 [ 10:43]
    سطح
    39
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 42
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    341

تشکرشده 352 در 169 پست

Array

به نظر من اصلا به برادرشوهرتون چیزی نگین چون اون موقع تازه برادر شوهرت حساس میشه .شما به همون روشی که داشتین ادامه بدین(چون نیتجه خوبی ازش گرفتین )فقط با این تفاوت که شوخی هاتون با برادر شوهرتون یکم رسمی تربشه اونم وقتی همسرش وشما شناخت کافی نسبت به هم پیدا کردین مطمئن باشین خیلی سو تفاوهم ها ایجاد نمیشه .
    راستش احساس میکنم شما خیلی سعی میکنین مطابق نظر خانواده شوهرت برخورد کنی

همش به این فکر میکنم اگه بخوام یکمی خشک رفتار کنم اونم با برادر شوهرم میترسم دوباره نظراتشون راجع به من عوض بشه , مثلا فکر کنن چون یه عروس جدید گرفتن دارم خودمو میگیرم , یا نمیدونم فکرای دیگه .......

به نظرم الان که جاری دار هم شدی شاید خیلی تفاوت گذاشتنا یا مسائلی پیش بیاد که شمارو اذیت کنه سعی کن ازاین به بعد برای زندگی خودت وهمسرت تلاش کنی اینکه اونا ناراحت میشن یا نه تو اولویت دوم یا حتی سوم باشه چون وقتی روی موضوعی حساس باشی همیشه خرابکاری میشه شما تو این3سال خودت رو تثبیت کردی عین همیشه برخورد کن ولی سعی کن دیگه حساس نباشی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 4 پست

Array

سارا جونم سلام
    ممنون از راهنماییت
    حق با شماست اما من قبلا خیلی طبق خواسته های خانواده همسرم رفتار میکردم ولی الان 2 سالی میشه که دست به کار شدم و کم کم , کمش کردم یعنی همسرم ازم خواست که کمش کنم , همسرم معتقد بود آدم باید برای خودش زندگی کنه , برای خوشحالی خودش نه برای دیگران و بهم کمک کرد تا از این معذل رها بشم ولی نمیدونم شاید دوباره ......
    از نظر فرق گذاشتن مطمئنم هر چی باشه به ضرر من نیست چون میدونم از همه لحاظ بالاتر از جاریم هستم ولی ممکنه با تعریفایی که مادر شوهرم میکنه اون بامن مشکل پیدا کنه , ولی میدونم با رفتارم باهاش باید سوء زنش رو کم کنم.

9. کاربر روبرو از پست مفید مهر گل تشکرکرده است .

مهر گل (سه شنبه 14 تیر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    341

تشکرشده 352 در 169 پست

Array

بهت تبریک میگم بابت داشتن همسرفهمیده هم اینکه خودتون هم اینقدر فهمیده هستی
    به نظرمن بهترین راه اینه که خودت باشی این نمیشه بگی قانون ولی هست «نو که بیادبه بازارکهنه میشه دل آزاد» شاید تو طولانی مدت این تغییر کنه ولی اوایل هرکس وارد خانواده ای میشه خیلی عزیز میشه پس بایدتحمل کنی و خودت باشی چون به نظرمن ادما خیلی خوب فرق دروغ وراست رومیفهمن شاید به روی خودشون نیارن ولی میفهمن خواهر خوبم
    موفق باشی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 بهمن 90 [ 16:01]
    سطح
    24
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    تشکرها
    762

تشکرشده 768 در 239 پست

Array

سلام مهر گل خانوم

فرق گذاشتن خانواده شوهر بین دو عروس

این تاپیک را بخوانید. مشکلشان کاممممممممممممملا شبیه شماست.

موفق باشید.

عزیز من این همه اضطراب از ورود یه عروس دیگه به خانواده داری که چی؟؟؟؟؟؟؟؟
    اون هم کسی که توی یه شهر دیگه زندگی می کنه.
    بهتره یه مقدار روی خودت کار کنی. اونها را رها کن.

شما یک طرفه به قاضی اومدید، خب بالاخره هم راضی می رید بیرون. چرا می گم قاضی؟ چون شما دایم در حال متهم کردن اونها هستید.

اگر من و همه دوستان، مادرشوهرت یا عروس کوچک را متهم کنیم مشکل شما حل می شه؟ مسلما نه.

من توی تاپیک قبلیتون هم گفتم مشکل از خودتونه. اگر دنبال حل مشکلتون هستید روی خودتون کار کنید. اگر هم دنبال تایید هستید اینجا هی از مادر شوهر بد بگید هی ما زیرش تشکر می زنیم ...

شما می گی به شوهرم گفتم دیگه به مامانت و برادرت کمک نکن. شوهرم قبول کرد. اولا عجیبه که شوهرتون با یک جمله قبول کرد ( احتمالا سابقه ذهنی در این زمینه دارند که با یک جمله حداقل ربونی بله را به شما دادند ) و بلافاصله می آیید می گید پشیمون شدم. حالا چیکار کنم؟ گناه ندارن؟ اشکال نداره؟؟ .... به نظر شما این رفتار غیر عادی نیست؟ نیاز به بررسی چون و چرایی نداره؟

می گی به شوهرم گفتم به برادرت کمک کن، اما حق نداری کاری و کمکی بکنی که در مسیر آرامش خانومش باشه!!!!
    دختر خوب این یعنی چی؟؟؟ مگه اون عروس دشمن خونی شماست؟ بدی به شما کرده. اون که هنوز از راه نرسیده. شما اگر از خانواده شوهرت ناراحتی چرا می خوای سر اون تلافی کنی؟ اتفاقا اگر اهل کمک به دیگران و خوش رفتاری و غیره باشی که باید به عروس جدید بیشتر خوبی کنی. چون طبق گفته های خودت خانواده همسر قبلا امتحانشون را پس دادند و جواب مناسبی به خوبیهای شما ندادند. چرا به اینها خوبی می کنید اما به عروس بی گناه نه؟؟؟؟ پس شما دنبال تایید خانواده همسر هستید، نه خوش رفتاری!

مگه برادرش و خانومش غریبه اند؟ هر چیزی و هر کاری که همسرت برای برادرشوهرت بکنه نتیجه اش در زندگی مشترکشون هست. حتی اگر با برادرش خوب حرف بزنه، برادرش آرامش بیشتری داره و با همسرش بهتر رفتار می کنه. اگر هم دعوا کنند برادر عصبانی می ره خونه و مسلما خانومش ناراحت می شه. پس امکان نداره همسرتون بتونه کاری بکنه که منافعش به برادر برسه و به همسربرادر نه.

برگرد به خودت و رفتارهات و افکارت نگاه کن.

پست قبلیم که برات نوشته بودم پاک شد. این هم شاید پاک بشه. امیدوارم قبل از پاک شدنش بخونیش.

نقل قول نوشته اصلی توسط مهر گل
    سارا جونم سلام
    ممنون از راهنماییت
    حق با شماست اما من قبلا خیلی طبق خواسته های خانواده همسرم رفتار میکردم ولی الان 2 سالی میشه که دست به کار شدم و کم کم , کمش کردم یعنی همسرم ازم خواست که کمش کنم , همسرم معتقد بود آدم باید برای خودش زندگی کنه , برای خوشحالی خودش نه برای دیگران و بهم کمک کرد تا از این معذل رها بشم ولی نمیدونم شاید دوباره ......
    از نظر فرق گذاشتن مطمئنم هر چی باشه به ضرر من نیست چون میدونم از همه لحاظ بالاتر از جاریم هستم ولی ممکنه با تعریفایی که مادر شوهرم میکنه اون بامن مشکل پیدا کنه , ولی میدونم با رفتارم باهاش باید سوء زنش رو کم کنم.
    ان اکرمکم عندالله اتقیکم

12. کاربر روبرو از پست مفید شب نم تشکرکرده است .

شب نم (سه شنبه 14 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 4 پست

Array

سلام شب نم جون
    مثل اینکه شما بد متوجه شدی
    نمیدونم چرا اینطوری حرف میزنی , عزیزم من با جاریم مشکلی ندارم , مشکل من رابطم با برادر شوهرمه , اصلا هم نمیخوام به کسی توهین کنم , در مورد جاریم هم همونطور که قبلا کفتم هیچی نمیدونم و درست نمیشناسمش , من میگم چه کار کنم که رابطه ای که داره شروع میشه به دلیل اینکه ما شناختی از هم نداریم خراب بشه , چون اولا : مادر شوهرم خیلی جلوی جاریم از من تعریف میکنه !!!!!
    دوما : من با برادر شوهرم خیلی رابطه خوبی داریم و شوخی میکنیم ( که البته من سعی دارم کمش کنم ولی برادر شوهرم شروع میکنه ) چند روز یه بار بهم زنگ میزنه و کلی باه شوخی و بگو بخند ...... خانمشم پیششه.....
    منظورم اینه که میترسم قبل از این که منو بشناسه ازم دلخور بشه , میخوام رابطه خوبی باهاش داشته باشم ,
    من نگران به هم خوردن ذهنیت جاریمم نه خودم , خودم که با اون مشکلی ندارم , تازه همین که مادر شوهرم تلفنی یا حتی پیشش هستم ابراز نگرانی میکنه بابت اینکه عروسش خیلی کوچیکه همش به مادر شوهرم میگم اگه ما درست رفتار کنیم هیچ مشکلی پیش نمیاد فقط باید اینو بدونیم ما با یه دختر کم سن و سال روبرو هستیم و مسلما باید بیشتر بهش توجه کنیم و اگه اشتباهی میکنه راحت ببخشیم و خیلی دوستانه اشتباهش رو بهش گوشزد کنیم .
    اینا رو به مادر شوهرم میگم تا کارایی رو که با من کرده با این دختر بیچاره نکنه ,
    نمیگم من اشتباه نمیکردم چرامنم اشتباهاتی داشتم ولی مادر شوهر من هیچ وقت با مهربرنی اشتباهم رو بهم گوشزد نمیکرد بلکه بخاطرش یک هفته یا شایدم بیشتر باهام قهر میکرد و اصلا بهم محل نمیذاشت انگار که وجود ندارم , من بزرگتر بودم و صبرم بیشتر , اینا رو بهش میگم تا با دختر 13 ساله که مسلما خیلی تحمل این چیزا رونداره
    انجام نده و واقعا در حقش مادری کنه .
    در مورد حرف سارا جون که گفت ( نو که بیاد به بازار کهنه میشه دلازار) قبول دارم ولی به این اصلا فکر نمیکنم این وقتی برای من مهم میشه که به جای من کسی دیگه توی دل همسرم بره .
    در ضمن جاریمم دوست دارم .

یه چیزی یادم رفت بگم
    اشتباه نکن شبنم جون من آدم خودخواه و خودپسندی نیستم منظور من این بود که وقتی باید از فرق گذاشتن بینمون از طرف خانواده همسرم ناراضی و ناراحت باشم که جاری من خیلی از هر لحاظ بهتر از من باشه , من نمیگم نیست , شاید خیلی بهتر باشه ولی برای اینه به تفاوتهایی که ممکن گذاشته بشه اهمیت ندم باید فکر کنم که بهتر نیست , تاکیییییییید نمیگم بهتر نیست من برای آسایش خودم باید اینطور تصور کنم .
    اگه دوستای دیگه ای دوست دارن به من کمک کنن
    سوالم رو بهتر میپرسم تا سوءتفاهم نشه
    اگه یه جاری 13 ساله داشته باشید که 13 سال از شما کوچک تر باشه چطور باهاش ارتباط برقرار میکنید ؟ آیا مثل یه خواهر کوچکتر ؟ یا نه مثل یه جاری کوچکتر ؟ کدوم ارتباط واقعا میتونه جواب بده و موفقیت آمیز تره برای اینکه یه رابطه ی جدید و شیرین رو تو زندگی بدست بیارید ؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    341

تشکرشده 352 در 169 پست

Array

در مورد حرف سارا جون که گفت ( نو که بیاد به بازار کهنه میشه دلازار) قبول دارم ولی به این اصلا فکر نمیکنم این وقتی برای من مهم میشه که به جای من کسی دیگه توی دل همسرم بره .
    در ضمن جاریمم دوست دارم .
    [[/quote]

من اصلا منظور بدی نداشتم فقط میخواستم بگم خیلی اتفاقات به طور طبیعی اتفاق میافته حتی اگه نخواین چون یک فردجدید هست خیلی حرفها وحرکتها میشه که شاید شمارو اذیت کنه بهتره خودتون باشین اگه حرفی زدم معذرت میخوام
    همه آدما خوبن وقتی بدمیشن که برخورد ما اونها رو آزارمیده

15. کاربر روبرو از پست مفید سارابختیاری تشکرکرده است .

سارابختیاری (سه شنبه 14 تیر 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)