به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 05 آذر 89 [ 09:12]
    سطح
    28
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 76
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    24

تشکرشده 28 در 11 پست

Array

من شخص کمال گرایی هستم

با سلام
    بخاطر موضوع ازدواج در این سایت تاپیک زدم و خوب به اینجا رسیدم که من آدم کمال گرایی هستم و خوب چون نمیتونستم اونجا توضیح بدم تصمیم گرفتم تو یک جای مناسب براش تاپیک بزنم چون کمال گرای خاصی هستم و حالا توضیح میدم چه جوری

من میدونستم کمال گرا هستم ولی خوب با جزئیاتش آشنا نشدم که توسط دوست عزیز مشاوره همدردی
    به چندتا لینک هدایت شدم و با کمال تعجب همه ویژگی هام را دیدم اونجا
    قبل از این فکر میکردم کمال گرایی یک ویژگی خوبه و باعث پیشرفت میشه و خوب برای من که خیلی شده و اونام را نمیتونم ندید بگیرم
    ولی خوب آزار و اذیتشم خیلی بدجوره و خوب باز روی همون قاعده کمال گراییم که میخوام همه چی درست و خوب باشه میخوام خود این کمال گرایی را هم درستش کنم به عنوان یک مشکل. چون باعث شده لذت نبرم از زندگی و حساسیت و سختی گیری بیش از حد به خرج بدم که تا مرز خستگی خودم پیش میره و دل را میزنم به دریا در نقطه ای

من به نوعی کمال گراییم توسعه یافتست یعنی بخاطر این شخصیتم و مشکلاتی که داشتم یه راه حل هایی براش پیدا کردم. از همین لحاظ نمیدونم چه جوری با این کمال گرایی توسعه یافتم برخورد کنم . ز کل حذفش کنم یا بازم توسعه اش بدم و بهترش کنم ( البته توسعه به معنای افزایش نیست به معنای بهتر کردن هست و شامل حذف و اضافه است )

ببنید شخصیت کمال گرایی من مشکلاتی را برای من داشته
    موفقیت هایی را هم برام داشته که میخام هر دوشا بگم

مشکلات :
    به جز همونایی که ذکر شد و مقایسه کردن و احساس عقب موندن شامل این میشه:
    * لذت نبردن بخاطر مواردی که ذکر شد
    * قطع ارتباط های زیاد با دوستان
    * انتظار داشتن از دیگران
    * خستگی

و خوب موفقیت هاش اینا بوده:
    به تموم خواسته هام رسیدم یعنی هرچیزی را فکر کردم بدست آوردم اونم خیلی زودتر از اون چیزی که بقیه در شرایط عادی باید بهش میرسیدند و خوب تحسین وتشویق هم شدم بخاطرشون
    حالا از لحاظ امکانات و وسایل تا شخصیت های اجتماعی بالا که روزی دوست داشتم اون آدم بشم

و خوب در نگاه اول به نظر نمیرسه خیلی عیب باشه و همه به بچه هاشون میگند بزرگ بشی / مهندس بشی/ ماشین بخری / فلان کارو کنی بهمکان کارو کنی و من دقیقا جوری عمل کردم که به خواسته هام رسیدم و از داشتنشون خیلی راضی و خوشحالم و احساس موفقیت میکنم

و خوب عکس این موضوع هم گاهی اوقات رخ میده
    مثلا من یک پراید دارم و بعد کسی را میبینم که سوناتا داره . مقداری حالم گرفته میشه ولی پیش خودم میبینم این ماشین توسط خانواده اون فرد تهیه شده ولی ماشین من را خودم خریدم خوب مغز قانع میشه

یا چیزهایی را پیش بینی و طراحی میکنم که زندگیم را خیلی راحت کرده به عنوان مثال اگر سوار ماشین من بشید احساس میکنید سوار مدرن ترین ماشین دنیا شدید چیزایی توش پیش بینی کردم و تعبیه کردم (که فکرش را هم نمیتونید بکنید) و موقع لازم شدن وقتی ازش استفاده میکنم خیلی خوشحال میشم. مثلا پیش بینی میکنم اگر در راه یا جایی فلان اتفاق افتاد چه وسیله ای لازمه و حتی چه جوری ازش استفاده بشه که کمترین زمان را بگیره ( حتی در مورد اینکه کجا و چه جوری قرار بگیره هم فکر کردم )
    و بعضی چیزهایی که طراحی کردم را خودم یادم نیست موقع برخورد با مشکل و مساله به راحتی اون موضوع بخاطر پیش بینی های قبلی که انجام شده سریعا حل میشه و برخی اوقات از کارهایی که کردم خودم شگفت زده میشم . خوب اینا بد نیست واقعا
    مثلا یه بار نشستم دلایل خستگیم در مسیر را پیدا کردم و برای هر کودومش یه راهی پیدا کردم و تو ماشین لحاظ کردم الان مسیر طولانی میرم و میام اصلا خسته نمیشم

و میتونم بگم اکثر کارام همینجوریه . مثلا من میتونم بگم در فلان ساعت فلان روز چقدر تومن خرج کردم / هزینه های این ماه من چقدر بوده درآمدم چقدر بوده و کلی جزئیات دیگه

در روابط اجتماعیم هم همینجور بوده. مثلا نشستم آنالیز کردم با کی به چه علتی باش مشکل پیدا کردم و قطع ارتباط کردم و این موارد را مثل یک دیتا بیس ( بانک اطلاعاتی ) برای خودم ذخیره کردم در آینده در ارتباطات جدید حواسم باشه
    که به مشک بر نخوره

خوب این یکی از مشکلات کمال گرایی من بوده. سریعا قطع ارتباط میکردم شاید قطع ارتباطاتی باور نکردنی بدون هیچ تردیدی
    که خوب شاید اون موقع یه خودم حق میدادم شاید شما هم بدید مثال میزنم:
    برای یکی از دوستاتون که باهاش صمیمی هستید کاری بکنید. حسابی براش مایه بذارید و مشکلش را حل کنید حالا در آینده اتفاقی برعکس بیوفته و شما یک چهارم مشکل قبلی دوستتون براتون مشکل پیش اومده باشه . و دوستتون بتونه این مشکل را برای شما حل کنه ولی ابعاد این مشکل یک چهارم مشکلی بوده که شما براش حل کردید و به راحتی میبیند که دوستتون کله تون میکنه و یا خیلی اهمیت نمیده که مشکلتون را حل کنه یا هزارتا گرفتاری و ... پیدا میکنه در صورتی که خود شما تو شرایط مشابه یا بدتر فداکاری کردید و مشکل دوستتون را حل کردید. ناراحت کننده نیست؟

و خوب خیلی قطع ارتباط های من به این دلیل اتفاق می افتاد
    دیدم اینجوری نمیشه . اگه به این روال برم جلو که باید برم بشینم تو غار زندگی کنم تنها. اومدم مساله را تجزیه و تحلیلش کردم گفتم که چرا اینجوری میشه؟ فهمیدم اشکال به خود من برمیگرده من میام بیش از حد برای اونا مایه میگذارم ( به دلیل همون کمال گرایی ) و خوب طبعا انتظارم ازشون میره بالا و وقتی اونا مثل من نیستند و برای من کاری نمیکنند به شدت میخوره تو حالم
    اومدم گفتم دیگه سریع با کسی صمیمی نمیشم. آروم آروم میرم جلو و باهاش رفاقت میکنم هرجا آخر ظرفیتش بود همونجا استاپ میکنم. یعنی به اندازه ظرفیت همون طرف براش مایه میذارم یا کمی بیشتر . حالا این وسط یه نفر میشه که از جون براش مایه میذارم یه نفر هم میشه که فقط در حد یه سلام و علیک ولی ارتباطاتم دیگه قطع نمیشه . اذیتم نمیشم.یا یه سری حرفا نمیزنم یه سری رفتار ها را نمیکنم و نشستم همین ها را هم بررسی کردم
    دیدم بحث در مورد یه سری مسائل کاملا بی فایدست و هیچ سودی برای من نداره که ثابت کنم من درست میگم . خوب اگه کاری را فکر میکنم درسته انجام میدم و نتیجشو میبینم و اگه کسی دیگه ای میخاد راه غلط بره با خودش کاسه داغ تر از آش که نمیتونم بشم. بیام خودما هلاک کنم به طرف حالی کنم تو داری اشتباه میری و من قبلا این راه رفتم و طرف یه چیز دیگه جواب منو بده؟یا یه برداشت دیگه در مورد من بکنه ؟

خوب این چیزا را گفتم که برگرده به همون مساله کمال گراییم . یه سری چیزایی دارم که واقعا از داشتنشون راضی هستم . مثلا اینکه حساب و کتاب ریال به ریالم دستم هست البته فکر نکنید این کار سختیه ها... چون واسش ابزار و وسیله طراحی کردم و بسیار راحته. بر اساس این آمار و اطلاعاتی که دارم خوب حرکاتی هم میکنم یا نتیجه یه سری از فعالیت هامو میتونم جلو جلو پیش بینی کنم.

موضوع دیگه در رابطه به کمال گراییم به ذهنم میرسه اینه :
    تو خریدن و انتخاب چیزی ، اول خودم را بیچاره میکنم و بعد بقیه را.و تا مطمئن نشم چی دارم میخرم یا چیکار دارم میکنم اونکارو انجام نمیدم. یعنی هر وسیله ای که میخواستم بخرم تا شماره شناسنامه سازندشم در میوردم و میدونستم چی دارم میخرم و گاهی اوقات در مورد اطلاعاتی که میخواستم و نمیتونستم بدست بیارم شدیدا اذیت میشدم و میترسیدم . بعنوان مثال آخرین وسیله یه گوشی ۶۰۰ هزارتومنی بود که یه سری امکاناتی براش ذکر شده بود که مورد نیاز من بود. این گوشی را نه خیلی کسی دستش بود چون امکاناتش تخصصی بود و خیلی کسی راغب به خریدنش نبود چون زیاد جنگولک بازی نداشت. از اونور این گوشی گارانتی هم نبود چون به دلیل اون امکانات تخصصیش کسی قادر به تعمیر کردنش نبود. خلاصه تو اینترنت یه نفرو پیدا کردم که این گوشی را داد و صاف زد همه امکاناتی که من بخاطرش میخواستم اون گوشی را بخرم نفی کرد. نقطه مقابلش اطلاعات و فیلم هایی بود که تو اینترنت بود خلاف این موضوع را ثابت میکرد و روی برتری گوشی تاکید میکرد. خلاصه داشتم دیوانه میشدم.هی از خودم میپرسیدم نکنه اینو تقلبی بهم بندازند. نکنه اونی باشه که من میخام پولشم گرونه. نکنه خراب بشه نشه تعمیرش کرد. آخر دلو زدم به دریا رفتم خریدمش.و الان میگم اگه این گوشی از دستم بیوفته تو آب فردا یه نوشا میخرم بخاطر اماکانات و کارایی که داره برام انجام میده.
    یا برای خریدن دوربین من عکس هایی که با دوربین ها مختلف گرفته شده بود را از تو اینترنت پیدا میکردم و دانلود میکردم و مقایسه میکردم در این حد. یعنی عکس ۱۰ مگا پیکسل کانون و ۱۰ مگا پیکسل نیکون را با هم مقایسه میکردم.بررسی هام گاها چند روز تا یک ماه حتی طول میکشید

اما در کل از همه چیزایی که میخریدم به شدت راضی بودم . یعنی هیچ وقت نگفتم کاش این را نخریده بودم و یا هیچ وقت افسوس گذشته را نخوردم که بگم کاش تو اون سن تو اون زمان اینکارو کرده بودم
    و همیشه از این موضوع میترسم که یه موقع با عدم مطالعه و ... موقعیت هایی را تو زندگیم از دست بدم و بعد حسرتشو بخورم و خدا را شکر این اتفاق تا الان برام نیافتاده

بر طبق صحبت های مشاوره همدردی شخصیت من کمال گراست ولی خوب چیزای خیلی خیلی خوبی برام داشته و در مقابل اذیت هایی هم برام داشته
    دلم میخاد بدونم من با این توضیحاتی که خدمتتون ارائه دادم چگونه با این مساله ای که دارم برخورد کنم ؟ برای همین میگم کمال گراییم توسعه یافته است یعنی ویرایش شده
    یعنی بعضی کارام به شدت بدرد بخور بوده و ترجیح میدم نگذارشم کنار مثلا دیگه اون حساب و کتابو نکنم برم بیرون هرچی خریدم خریدم هرچی خرج کردم کردم یا نه حسابشو داشته باشم پیش خودم

در ضمن یه سوال
    کمال گرایی مثبت چیه؟؟

2. 6 کاربر از پست مفید danitux تشکرکرده اند .

danitux (پنجشنبه 15 مهر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 آبان 89 [ 15:15]
    سطح
    28
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 9 پست

Array

RE: من شخص کمال گرایی هستم

ممنون دوست عزیز
    درست همونایی که میخواستم رو به زبون ساده توضیح دادید
    منم کمال گرا هستم البته نه به اندازه شما که انقدر موشکافانه همه چیزو بررسی میکنید البته فقط منظورم صحبتتون درباره خرید اجناسه
    من در رابطه با حودم و دیگران بسیار بسیار حساس هستم
    مثلا این قسمت صحبت شما :

"
    برای یکی از دوستاتون که باهاش صمیمی هستید کاری بکنید. حسابی براش مایه بذارید و مشکلش را حل کنید حالا در آینده اتفاقی برعکس بیوفته و شما یک چهارم مشکل قبلی دوستتون براتون مشکل پیش اومده باشه . و دوستتون بتونه این مشکل را برای شما حل کنه ولی ابعاد این مشکل یک چهارم مشکلی بوده که شما براش حل کردید و به راحتی میبیند که دوستتون کله تون میکنه و یا خیلی اهمیت نمیده که مشکلتون را حل کنه یا هزارتا گرفتاری و ... پیدا میکنه در صورتی که خود شما تو شرایط مشابه یا بدتر فداکاری کردید و مشکل دوستتون را حل کردید. ناراحت کننده نیست؟
    "
    منم همینطورم
    سر این موضوع انقدر درگیر هستم که نگو
    همش میگم چرای دیگران مثل من نیستن !؟ چرا من تونستم براشون کاری کنم اما اونا نه؟!!
    من انقدر برای کار دیگران خودمو خسته می کنم که بیا و ببین . حالا به همون نسبت از دیگران هم انتظار دارم
    البته این کمالگرایی مزایای بسیاری هم برام داشته خیلی پیشرفت کردم
    اما در کل خسته ام
    میخوام این مشکل برام حل شه برای همیشه
    تو پست های دیگه هم گفتم: خیلی رو خودم کار میکنم اما گاهی انقدر تحملم کم میشه که به کوچکترین چیزی حساسیت نشون میدم و خودمو داغون میکنم

یه کمالگرا چی کار باید بکنه؟

4. 3 کاربر از پست مفید roohe baran تشکرکرده اند .

roohe baran (جمعه 16 مهر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 اسفند 89 [ 16:17]
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    246

تشکرشده 243 در 88 پست

Array

سلام

دوست عزیز معنی کمال گرایی رو میشه برا منم بنویسید ؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 9 پست

Array

http://hamdardi.com/?part=menu&inc=menu&id=314

7. کاربر روبرو از پست مفید roohe baran تشکرکرده است .

roohe baran (جمعه 16 مهر 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

danitux گرامی

از نظر من؛ در مورد اشیاء و کلا چیزهایی که دارای احساس و شخصیت نیستند و می توان به آن احاطه پیدا کرد(یعنی هر چیزی غیر از انسان)، این خصوصیت کمال گرایی می تواند بسیار مثبت و سازنده باشد و به قول خودتان باعث کسب موفقیت های زندگی تان شده است.
    همینکه خودتان نام موفقیت را روی نتایج کارهایتان گذاشته اید، نشانه مثبت بودن روند تلاشتان است چرا که رضایتتان را در پیش داشته است.
    مسلما شما هم در مواردی که نتیجه اش برایتان موفقیت محسوب نمی شده و یا رسیدن به آن اهمیتی برایتان نداشته است، تلاشتان هم زیاد نبوده و از آنها چشم پوشی کرده اید.

اما باید به یک مورد توجه ویژه داشته باشید. و آن اینکه انسان با ماده، نبات و حیوان فرق دارد. وقتی طرف مقابل شما انسان است نباید کنکاش درباره او را به این حد برسانید و انتظار داشته باشید تا اندازه ای در موردش بدانید که مثل اجناس خریداری شده توسط شما، کاملا به آن احاطه پیدا کنید و بعد از خریداری کاملا تحت تسط و کنترل شما باشد.
    توجه کنید که غالب انسانها از این وضعیت فرار می کنند و آنرا استثمار توسط دیگری تعبیر می کنند.
    گاهی انسانها خلوتی دارند که دلشان نمی خواهد هیچ کس حتی همسر یا صمیمی ترین دوستشان وارد آن شود. و ما باید همواره به خلوت انسانها احترام بگذاریم و وارد آن نشویم.
    نکته بعد اینکه انسانها مدام در حال تغییر هستند و اگر فردی را بعنوان دوست یا همسر، امروز با روند خودت انتخاب کردی و بعد بحال خودش رهایش نمودی و مورد بی توجهی قرار دادی، نباید انتظار داشته باشی که فردا روزی که مجدد به سراغش آمدی همان فرد قبلی باشد.
    در انتخاب انسانها دو چیز مهم است؛ یک هدف او و دوم مسیر انتخابی او برای رسیدن به هدفش. چنانچه در این دو مورد تشابه بین دو فرد وجود داشته باشد کمتر به تنش و ناسازگاری با هم می رسند.
    به یک انسان باید به چشم یک موجود دارای شعور به مانند خودمان نگاه کنیم و نه یک کالا که برای ما و در اختیار ماست. به طبع موجود دارای شعور خودش هم دیدگاههایی دارد که می خواهد در زندگی اعمالش کند و این دیدگاهها به مرور زمان دستخوش تغییر هم قرار خواهند گرفت.

9. 2 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (جمعه 16 مهر 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    24

تشکرشده 28 در 11 پست

Array

با سلام من از امروز تمرین کنترل کمال گرایی را شروع کردم
    یعنی سعی کردم به هیچ وجه خودم را سرزنش نکنم و سعی کردم در هر لحظه از هرچیزی میتونم لذت ببرم

دقیقا صبح زود میخواستم برم دانشگاه ماشینم پنجر شده بود. خونسردیمو حفظ کردم گفتم فوقش نیم ساعت دیر میرسم دانشگاه من که این همه غیبت کردنم ملسه
    یه نیم ساعتی طول کشید با ماشین پدرم رفتم دانشگاه و با چند دقیقه دیر شدن رسیدن بدون اینکه ناراحت باشم چرا ماشین پنجر شده

من همیشه ماشینم را تمییز نگه میدارم و به شدت روش حساس بودم . الان چند لامپ نور سفید (چراغ پارک و پلاک عقب) واسه ماشین خریده بودم هر روز یکیش سوخت ... قبل این سر یکیش خیلی حساسیت نشون میدادم سریع عوضش کنم. الان از عمد بیخیالش شدم . از عمد اینکارو نمیکنم و سعی میکنم از همین وضعیت لذت ببرم و اینکه خیلی مشکل حادی هم نیست لامپ ها سوختند

هر روز جلوی آینده کلی صورتما چک میکردم و به دنبال جوش یا هر چیزی بودم . امروز با دید به مثبت به خودم نگاه کردم و با وجود جوش با خودم گفتم همه دارند اینو چیز مهمی نیست . اصلا کی حواسش هست؟

کلا همه چیز را امروز راحت گرفتم
    شب رفتم پیتزا خوردم با توجه به اینکه این مدل غذاها را ممنوع کرده بودم .
    و از قضا چند تا راننده عوضی هم ممکن بود امشب واسم درسر درست کنند با کاراشون که خیلی خونسرد از کنارشون گذشتم

راستی منزل خواهرم رفتم و شماره تلفن اون دختر خانم را جهت جلسه خواستگاری دادم با اینکه شدیدا مردد بودم و بعدش ترس و اضطراب داشتم که اونم الان ندارم و کلا همه چیز را میخوام آسون بگیرم

راستی من همیشه خیلی سرو سنگین میرفتم دانشگاه امروز تیپ اسپرت زدم و بدون اینکه اهمیت بدم که بقیه چه فکر میخواند بکنند
    تازه هیچ اتفاق خاصی هم نیافتاد
    تمرینات همچنان ادامه خواهد داشت

11. 2 کاربر از پست مفید danitux تشکرکرده اند .

danitux (جمعه 16 مهر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 خرداد 94 [ 14:42]
    سطح
    56
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    467

تشکرشده 462 در 208 پست

Array

هر ویژگی می تونه مزایا و معایبی داشته باشه ، مزایا رو نگه دار و تعدیل کن و معایب رو حذف کن!
    در کل ، کمال گرایی چندان جالب نیست ، همیشه چند فاکتور اصلی رو لحاظ کن و بعد از بررسی و
    تائید خرید کن ، من این ویژگی رو داشتم ولی وقتی تا حدی ترکش کردم تازه متوجه شدم می شه
    با وقت صرف کردن کمتر و آسودگی بیشتر به نتایج بهتری رسید و از زندگی لذت بیشتری برد

هر چه سریع تر تصمیم بگیری ممکنه اوایل به مشکل بخوری و اشتباهاتی بکنی ولی سرعت تصمیم گیریت و
    قدرت شناختت بیشتر می شه و می تونی تصمیمات بزرگ رو با کمترین صرف وقت و اشتباه بگیری

13. 2 کاربر از پست مفید *nadia* تشکرکرده اند .

*nadia* (جمعه 16 مهر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 9 پست

Array

ممنون دوست عزیز danituxشما با تمریناتی که شروع کردی به من هم کمک کردی
    تمام حرفا رو میشه در یک جمله خلاصه کرد: سخت نگیر
    منم باید راحت و برای آرامش خودم زندگی کنم و از هیچ کس انتظار نداشته باشم
    و از خودم راضی باشم

تمام چیزی که باید از زندگی آموخت تنها یک کلمه است: میگذرد

15. 3 کاربر از پست مفید roohe baran تشکرکرده اند .

roohe baran (سه شنبه 16 فروردین 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    24

تشکرشده 28 در 11 پست

Array

ارسال شده توسط roohe baran - امروز ۰۹:۵۵ صبح
    ممنون دوست عزیز danituxشما با تمریناتی که شروع کردی به من هم کمک کردی
    امروز, ۰۹:۵۶ صبح

RE: باز کردن گره ...

تغییرو شروع کردم
    چه با حال

راستی من این مقالات و فروم ها را میخوندم در مورد مشکلاتی که هنگام ازدواج براشون پیش اومده
    یا پیش میاد خیلی میترسیدم
    دیشب تا حالا زیرا رو کردم
    و حساسیتم به شدت رفته بالا
    اللخصوص در مورد اون موضوع که بعضی خانم ها میگند شوهرمون فیلم پورن نگا میکنه و خود ارضایی
    میکنه
    خیلی ترسیدم. البته من از روی فشاری که بهم وارد میشه اینکارو میکنم و به شدت بعدش پشیمون
    و ناراحت میشم یا یه سری فانتزی ها تو ذهنم هست دوست دارم با همسر آیندم این موضوعات را
    تجربه کنم
    فکر نمیکنم هم ایرادی داشته باشه حالا خانوما احساسی برخورد میکنند را نمیدونم
    در کل ترسیدم از این موضوع
    اما بخاطر همین موضوع کنترل کمال گرایی میخوام دیگه هیچ تاپیک و ... نخونم و اینجوری بیشتر اذیت میشم
    و همه چیز را بخدا بسپارم
    واقعا احساس میکنم تو این ازدواجا باید یه معجزه ای رخ بده که طرف کس درستی را انتخاب کنه
    بعدا به مشکل برنخورند
    ولی میخام دیگه نیام تو این سایت که تاپیکاشو بخونم .. برای کنترل همون کمال گرایی

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,583 در 906 پست

Array

سلام danitux
    به کلبه ی همدردی و جمع دوستان خوش آمدید
    کجا؟؟؟!!!
    ولی میخام دیگه نیام تو این سایت که تاپیکاشو بخونم .. برای کنترل همون کمال گرایی
    چی شد؟
    نیومده می خوای بری؟!
    تایپیک خوب و کاربردی رو شروع کردی لطفا کمالگرایی نکن و ادامه بده !

همونطوری که خودتون هم اشاره کردید این ویژگی شخصیتی یعنی کمالگرایی موفقیت هایی براتون داشته که ازبه دست آوردن اون ها احساس خوبی دارید .
    دوستمان blue sky نظرات خوبی دادند . به نظر من کمالگرایی برای دیگران (حتی براساس منطق و واقعیات و امکانات )کاربسیار سخت و بیشتر مواقع بی نتیجه و حتی آسیب زاست .کمالگرایی در کارها و محیط نیز بسیار انرژی بر و وقت گیر چون به پایان و نتیجه کار بیشتر از حد اهمیت داده می شود و تمرکز بیش از حد باعث می گردد از بقیه ی جوانب غافل شویم . کمالگرایی در مورد خودمان و کارهایما ن بر اساس منطق و واقعیات و امکانات ابزار و وسیله ای خواهد بود برای بهتر انجام دادن آن ها . اما در مورد نتیجه ی آن باید از کمالگرایی خود داری کرد و به نتیجه کاری نداشت !
    این که ما برای هر کاری کمالگرایی کنیم انرژ ی و وقت زیادی از ما خواهد ربود پس ناگزیریم کنترل شده متعادل هدفمند اولویت بندی شده و برنامه ریزی شده آن ها را جهت دهی کنیم .و طبق توانایی ها و امکانات آن ها را دنبال کنیم و انرژی صرف کنیم حال اگر نتیجه کار 20 نشد در این مورد کمال گرایی نکینم و رضایت داشته باشیم .
    یعنی کمالگرایی یک ابزار برای بهتر انجام دادن کارهاست نه یک هدف! نه یک باید! نه یک اصل غیر قابل تغییر !

مثلا همانطور که شما شروع کردید
    "
    دقیقا صبح زود میخواستم برم دانشگاه ماشینم پنجر شده بود. خونسردیمو حفظ کردم گفتم فوقش نیم ساعت دیر میرسم دانشگاه من که این همه غیبت کردنم ملسه
    یه نیم ساعتی طول کشید با ماشین پدرم رفتم دانشگاه و با چند دقیقه دیر شدن رسیدن بدون اینکه ناراحت باشم چرا ماشین پنجر شده "
    یعنی کمالگرایی به موقع رسیدن سر کلاس برای شما یه ابزاره که بقیه ی روز ها رو به موقع دانشگاه باشید نه یک هدف که خودتون رو ناراحت و روزتون رو خراب کنید که چرا چند دقیقه دیر به دانشگاه رسیدید .

ر
    استی من این مقالات و فروم ها را میخوندم در مورد مشکلاتی که هنگام ازدواج براشون پیش اومده
    یا پیش میاد خیلی میترسیدم
    دیشب تا حالا زیرا رو کردم
    و حساسیتم به شدت رفته بالا
    اللخصوص در مورد اون موضوع که بعضی خانم ها میگند شوهرمون فیلم پورن نگا میکنه و خود ارضایی
    میکنه
    خیلی ترسیدم. البته من از روی فشاری که بهم وارد میشه اینکارو میکنم و به شدت بعدش پشیمون
    و ناراحت میشم یا یه سری فانتزی ها تو ذهنم هست دوست دارم با همسر آیندم این موضوعات را
    تجربه کنم
    فکر نمیکنم هم ایرادی داشته باشه حالا خانوما احساسی برخورد میکنند را نمیدونم
    در کل ترسیدم از این موضوع
    اما بخاطر همین موضوع کنترل کمال گرایی میخوام دیگه هیچ تاپیک و ... نخونم و اینجوری بیشتر اذیت میشم
    و همه چیز را بخدا بسپارم
    چی شد؟! دوباره نمره ی به خودتون ندادید ؟!

هر نمره ای که در این مورد به خودتون دادید نمی تونه باعث بشه شما خودتون رو از جمع آوری اطلاعات و آگاهی در این زمینه ها کنار بکشید .

مدیر همدردی نوشته :
    همه يا هيچ پنداري :
    افراد کمال گرا، بندرت بر اين باورند كه در صورت به پايان رسانيدن يك كار بطور متوسط ، هنوز با ارزش هستند. افراد كمال گرا در ديدن دورنماي موقعيت ها دچار مشكل هستند. براي مثال ،‌ دانش آموزي كه هميشه نمره (A) داشته ، در صورت گرفتن نمره (‌ B ) بر اين باور است كه - كه من يك بازنده كامل هستم-

18. کاربر روبرو از پست مفید setareh تشکرکرده است .

setareh (دوشنبه 12 اردیبهشت 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)