به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 21 آذر 88 [ 19:37]
    سطح
    30
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

+دختری که انتخاب کردم 11 سال از من بزرگتر است

با سلام من مهرداد هستم

واقعا نمی دونم از کجا شروع کنم - واقعا نمی دونم - من با یک خانم بسیار متشخص و فهمیده اشنا شدم که ایشون در دانشگاه تدریس می کنن و بسیار با فهم و ادب هستن - من و ایشون فوق العده دوستدار همدیگه هستیم ولی یه چیزی این میون به طور ناخواسته باعث ازار ما میشه اون هم اختالف سنی 11 ساله ماست من می خوام همه چیز رو دقیق موشکافی کنم توی زندگیم و کاملا با منطق برخورد کنم - ما از خیلی از لحاظ ها با هم تفاوهم های بسیاری داریم چه از نظر فرهنگی و چه از نظر اخلاقی - ما هیچ وقت بین خودمون اسمی از اختلاف سنیمون حتی میون صحبت های که می کنیم نمی زنیم - ایشون در حال حاضر 35 سالشون هست و من 24 سال - من همیشه توی زندگیم سعی کردم از اشتباهات دیگران پند بگیریم - مثلا توی خانواده ما عموی خودم همسرش 9 سال ازش بزرگتره و هردو هم یک سری مشکلات برای زندگی خودشون به وجود اوردن - و این موضوع باعث شده تا من بیام با خانوادم در مورد این قضیه صحبت بکنم اونها بلافاصله بگین مگه فلانی ندیدی چی شد زندگیش -- واقعا توان این همه فشار زیادی رو که دارن خانواده من به من میارن ندارم - من به هیچ عنوان دست از هدفم بر نمی دارم -- من خیلی وقته که از دوره شور و نشاط جوانیم گذشته البته از نظر خودم - دوست دارم به ثبات برسم -

دوستان عزیزم راهنماییم کنید -

دوستدار همه بزرگ اندیشان و نو اندیشان مهرداد

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,681

تشکرشده 36,019 در 7,408 پست

Array

RE: دختری که انتخاب کردم 11 سال از من بزرگتر است

دوست عزیز

اگر بخواهی واقع بینانه به قضیه نگاه کنی باید بگویم حتی اگر شما بالای 30 سال بودید به شما می گفتم چنین ریسکی نکنید . چه رسد به این که شما حتی زیر 25 سال هستید .

برادر خوبم به وضوح بنا به این که دختران بلوغشان 6 سال زود تر از پسران است این عدد را به سن خانم مورد نظر اضافه کنید می شود 41 سال ، یعنی در شرایط کنونی از نظر احساس و عواطف و عقلانیت ایشون 17 سال از شما بزرگتر هستند . شاید در این فاصله اگر آقا بزرگتر باشد چندان مشکل حادی به وجود نیاورد بخصوص اگر مرد آدم پر احساسی باشد و عواطف همسرش را به خوبی تأمین کند . اما وقتی دختر بزرگتر باشد با این فاصله وضع فرق می کند . بگذارید بگویم درست وقتی که شما در زندگی مشترک شور و هیجان احساسی و جنسی آگاهانه پیدا می کنید (30 به بالا) همسر شما به خصوص اگر زایمانی هم داشته باشد تا این زمان از نظر احساسی نوعی غرور و افت پیدا می کند و البته این بیشتر به دلیل شرایط تربیتی در میان خانواده های جامعه ماست . از نظر فیزیولوژی و وضعیت هورمونها نیز در نظر بگیرید که وقتی شما به سن 40 سالگی می رسید که تازه احساسات عاشقانه شما پخته تر به سراغتان می آید همسر شما 51 سالشه و نمی تواند مثل شما باشد و.... خیلی دلایل دیگر به شما می گوید چنین ریسکی نکنید چون بعدها به خود و به آن خانم ظلم خواهید کرد و اگر هم خود داری پیشه کنید و برای تأمین نیازهایتان سراغ غیر همسرتان نروید ، سرکوب تمایل و نیازهایتان را در پیش خواهید گرفت .

اگر شما و صد البته آن خانم واقع بین باشید قطعاً دور ازداج را خط می کشید .

بگذارید جسارت کنم و بگویم اونچه شما را به فکر ازدواج انداخته ( حتی اگر باور نکنید و ندانید )بیشتر کشش جنسی است ، والا اگر عشق راستین و معنوی بود ، با این فاصله سنی ، خانم می بایست نقش یک استاد را برای شما داشته باشد و شما هم یک شاگرد ارادتمند و حتی برای همسر دادن شما آستین بالا بزند . به نظرم این خانم هم احساساتی هستند که با شما در موضوع ازدواج هم آوا شدند.

شما که نمونه ای از این تزویج ناموفق را در خانواده دارید باید بهتر عواقب را درک کنید .

امیدوارم عاقلانه تصمیم بگیرید .

3. 12 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (چهارشنبه 24 شهریور 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

فرشته مهربان

بسیار سپاسگزارم از راهنمایی که کردین

من یک مقدار در مورد اون کلمات و نظرات جسورانه شما ، با شما مخالفم

من نمی دونم چرا ما همیشه میل جنسی رو باید سر مشق یک رابطه دوستی ، ازدواج /ف یا حتی کاری قرار بدیم

من با این موضوع مخالفم که این موضوع باعث دلبسگی من شده وگرنه شما که جامعه ما رو می بینید فکر نکنم واسه راحت کردن امیال خودم راههای دشواری جلوی پام باشه خیلی راحت - بایه ماشین کنار خیابون الا اخر

پس من با این قسمت از نظر شما مخالفم

ولی در مورد یک سری از اون نیازهای که گفتین می دونم که منظورتون چی هست ولی اگه من بخوام از حقم بگذرم اونوقت هم باز نمی شه این رابطه پا برجا بود -- من گفتم نمونه ای از این ازدواج نا موفق در خانواده ما هست ولی بعدش هم گفتم که خود او دو شخص باعث مشکلات خودشون شدند -

من واقعا احساس دوست داشتنم رو نمی دونم چه جور توی این پیام انتقال بدم که این احساسات رو با هوس اشتباه نگیرید ...

باز هم مرسی از راهنمایی هاتون متشکرم

دوستدار همه بزرگ اندیشان و نو اندیشان مهرداد

5. 2 کاربر از پست مفید Mehrdad Nikpour تشکرکرده اند .

Mehrdad Nikpour (پنجشنبه 12 آذر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

سلام Mehrdad Nikpour
    خوش آمدگویی ما را پذیرا باشید.

Mehrdad Nikpour عزیز در مورد اختلاف سنی روان شناسان با یکدیگر اختلاف نظر دارند به طوری یکی از بزرگان روان شناسی به نام دکتر افروز و همکارنشان تاکید دارند حتی اگر همسرتان دو سال نیز از شما بزرگتر باشد ازدواج بادوام تر خواهد بود و گروهی دیگر همان گونه که "فرشته مهربان" گرامی اشاره کردن اعتقاد دارند حتما باید سن مرد از زن بیشتر بوده و یا برابر باشد.

اما تمام روان شناسان در این زمینه اتفاق نظر دارند که اختلاف سنی نباید آنقدر زیاد باشد که افراد دوره رشدی متفاوتی را بگذارنند. مانند مورد شما 10 سال

تنها در صورت محیا بودن شرایط زیر(بطور مثبت و مناسب)می توان همسری بزرگتر از خود را اختیار نمود::(آنهم حداکثر اختلاف 4 سال)

1>دیدگاه هر دو طرف(دختر و پسر)...> اگر مرد از همان ابتدا با تردید و دلهره (بدلیل سن بالا زن) وارد رابطه زناشویی بشود قطعا در ادامه راه و به ویژه با شنیدن سخنان دیگران و والدین (کنایه ها) کنترل خود را از دست خواهد داد و با دید بدی به همسر خویش می نگرد و از آن پس تمام مشکلات زندگی به اختلاف سنی ربط خواهد داد... همچنین اگر دختر نسبت به سن و سال خود حساس باشد دیگر نمی توان انتظار داشتن یک زندگی خوب را تصور کرد.

2>بالا و برتر بودن در سایر معیارها(خانم):: ..>یعنی اگر دختری بر فرض سه سال از شما بزرگتر است باید دقت نمایید که آیا در سایر معیارها و توانمندی ها نمره قابل قبولی را می گیرد یا خیر...
    سایر ویژگی ها مانند:: اخلاق...ظاهری جوان نسبت به سن.... رشد و بلوغ فکری....و..

3>سرگرمی ها و هیجانات....> دقت کنید افراد از لحاظ هیجانات و نحوی تفکر در این باره با یکدیگر تفاوت زیادی دارند و هنگامی که دختر و پسری از لحاظ سنی با یکدیگر اختلاف زیادی دارند این تفاوت چشم گیر تر است..
    مثلا:: شما بعد از ده سال و در سن 34 سالگی مشتاق گردش...میهمانی...موسیقی.. هستید و ایشان(خانم مورد نظر) بعد از ده سال و در سن 45 ...مشتاق مطالعه کتب.... دیدن فیلم... فضای ساکت و آرام برای استراحت.... هستند.

4>خانواده...> نظر خانواده ها و نقش انان در این زمینه بسیار مهم تلقی می شود.. زیرا اگر خانواده ای از همان ابتدا با ساز مخالف وارد این جریان شوند قطعا در آینده مشکلات بسیاری برای زوجین به جهت مداخله خانواده ها پیش خواهد امد.
    .......................................

Mehrdad Nikpour عزیز امیدوارم این هدفی که از آن سخن گفتید و تاکید دارید از آن کوتاه نخواهید آمد .....هدفی به جزء بالندگی و انعطاف پذیری نباشد وگرنه....

موفق باشید

7. 7 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (چهارشنبه 25 آذر 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 91 [ 10:07]
    سطح
    35
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    345

تشکرشده 339 در 159 پست

Array

من از شما چند سوال دارم
    1- چه خصوصیت اخلاقی و یا ظاهری در ایشون وجود داره که شما رو مجذوب خودش کرده
    2- ایا می تونید دختر خانم دیگری که از نظر سنی مشکلی با شما ندارند ولی معیار های شما رو داره می تونید در اینده پیدا کنید
    3- این خانم نظرشون درباره ازدواج با شما چیه و دیگاه ایشون چطوریه
    4- چرا این خانم تا به حال ازدواج نکرده اند

9. 2 کاربر از پست مفید اتنا تشکرکرده اند .

اتنا (جمعه 13 آذر 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

با سلام خدمت تموم بچه های گل این سایت

و سلام دوباره به نقاب جان

نقاب جان من لازم چند نکته رو برای شما بگم

1 - این خانم از لحاظ سن و قیافه بسیار تفاوت داره و اصلا معلوم نیست که ایشون 35 سال سن دارن
    2 - من و ایشون تمام این قضیه اختلاف سنی خودمون رو به راختی حل کردیم و در موردش صحبت کردیم
    3 - در مورد تفریحات و هیجانات من توی پست دومم گفتم که من خیلی از علایق و شرایطی که جون های همسن من دارند من ندارم - مثل اینکه برن با ماشین فلان جا فلان مهمومنی و فلان پارتی از این چیزا -- من ارمان هام و معیار هام کاملا متفاوت و این موضوع دست خوذم هم نیست و شاید به خاطر همین باشه که اگثر دوستانی رو که دارم از خودم بسیار بزرگترن
    4- در مورد خانوادها هر چقدر هم که مخالف باشن - میشه راضیشون کرد - اینو مطمئن باشید و با سعی ، تلاش ، توکل به خدا ، و از همه مهمتر صبر خیلی از مشکلات از جلوی پا برداشته میشه - و یک نکته دیگه اگر روزی یک نفر خانواده اش در زندگیش دخالت بی جا کردن بدونین بی کفایتی از خود طرف که نتونسته جلوی این دخالت ها رو بگیره
    5- من احساس می کنم که این خانم یه جورای 27 - 28 سال اس نه اینکه عاشق اون هستم و با تعصب کور و احساسات بی مورد بخوام حرف بزنم نه -- رفتار ها و معیار های اون خانوم اینو نشون میده نمی دونم به چه دلیل و شاید یکی از دلایل پا فشاری من بر این قضیه با هم بودن و .... همین مواردی باشه که بهتون میگم

با سلام خدمت اتنا جان

جواب سوالاتتون

1 - بسیار شفاف و صادق هستن - از لحاظ شعور اجتماعی و بر خورد و پوشش بسیار عالی هستن - متدین هستند
    2-من به کمتر کسی اعتماد پیدا می کنم - من جامعه خودمون رو خیلی خوب میشناسم
    3-ایشون نظرشون در مورد ازدواج مثبت هستش و ارزیابی ایشون از ازدواج یک معامله نیست و من از طرز تفکرش بسیار خوشم میاد نا گفته نمونه ایشون بسیار تحصیل کرده و روشن فکر هستن -
    4- این سوالتون از روی کنجکاوی بود نه ولی خوب عیب نداره جواب میدم ایشون خودشون قصد ازدواج نداشتن چون ملاک های ایشون برای ازدواج تحصیلات و رتبه اجتماعی و خیلی چیزایی که امروزی ها دارن نیست - نا گفته نمونه خواستگارهای بسیاری هم دارن و داشتن -

11. کاربر روبرو از پست مفید Mehrdad Nikpour تشکرکرده است .

Mehrdad Nikpour (جمعه 13 آذر 88)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سلام؛
    دوستان به موارد لازمه برای مشاوره در این خصوص اشاره کرده اند؛ بنده نیز به چند نکته اشاره دوباره دارم ؛به امید آنکه مفید باشد؛

احساسات؛
    مهمترین و بزرگترین عاملی که موجب خطا در جوانان ما بخصوص در انتخاب همسر و یا در روابط خود میشود؛ احساسات است؛
    گاهی اوقات ما فکر میکنیم که احساسات را درگیر انتخاب نکرده ایم ؛در حالی که چنین نیست!
    این فاکتور در نوشتار شما واضح است؛چون فقط خصوصیات مثبت این خانوم خصوصیاتی که فقط شما از ظاهر ایشان و رفتارهای ظاهریشان برداشت نموده اید را نوشته اید،
    در دیدارهای کوتاه افراد اغلب بهترین رفتارشان را نشان می دهند، اما واقعیت در زمان طولانی تر آن هم هنگامی که با هم زیر یک سقف زندگی کنید، آشکار می شود.هنگامی که با کسی زندگی می کنید، عادتها، نگرش ها و رفتارهائی را از او می بینید که هرگز از او سراغ نداشتید.!

ویژگی هائی که باعث می شوند، عاشق کسی شوید و یا از دیدن او لذت ببرید، ممکن است کافی نباشد تا هماهنگی همیشگی شما را بعد از شروع زندگی مشترک تضمین کند

به نظر بنده::

تشابه علايق و طرز تفكر به واقع مهمترین فاکتور در انتخاب همسر است؛ و مهمترين عامل موفقيت در زندگي زناشويي ،
    شما نوشته اید که از این فاکتور برخودار هستید؛
    اما این را در نظر نگرفته اید که گذر زمان باعث تغییر در انسان میشود؛ که هیچ ,خود ازدواج باعث تغییر در نگرش ،طرز تفکر و سایر خصوصیات میشود؛ این تغییر تنها مختص به این خانم نیست بلکه شما نیز تغییر خواهید کرد اما سرعت تغییر به دلیل اختلاف سن باعث تفاوت بسیار آشکار در این فاکتور خواهد شد

مورد دیگر؛مسائل جنسی در روابط زن و مرد است؛ که فرشته مهربان به آن اشاره کرده اند،
    بدون شک ؛در این مورد دچار مشکل خواهید شد؛ (که امیدوارم چنین نشود)

موفق باشید،

13. 5 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

keyvan (جمعه 13 آذر 88)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad Nikpour
    ایشون خودشون قصد ازدواج نداشتن چون ملاک های ایشون برای ازدواج تحصیلات و رتبه اجتماعی و خیلی چیزایی که امروزی ها دارن نیست - نا گفته نمونه خواستگارهای بسیاری هم دارن و داشتن -
    علت تحول ناگهانی ایشان چیست که تا دیروز قصد ازدواج نداشتند ولی امروز به یکباره با دیدن شما کل باورها و تصمیمات متحول می شود ؟!

اگر ایشان پر خواستگار بوده و هستند و ملاک های ایشان تحصیلات و رتبه اجتماعی و خیلی چیزهایی که امروزی ها دارند نیست چه ویژگی پر رنگ و قوی در قالب شخصیت شما می بینند که به همه ی خواستگاران داشته و نداشته هماهنگ با شرایط سنی و اجتماعی و خانوادگی و سنی خود پشت می کنند و در پی ویژگی های شما از خود بی خود می شوند و تصمیم به ازدواج می گیرند ؟!!!!

خواهش می کنم دقت کنید پسر جوان من . زلفتان را با این ازدواج به زلف دیگرانی گره نزنید و یک عمر حسرت و آه و نفرین و... به دنبال خود یدک نکشید . این راه را قبل از شماها دیگرانی هم رفتند . شما یک مورد استثنا موفقیت آمیز از این فاصله سنی و شرایط را تعریف کنید شما بشوید الگوی دوم !!!

به خودتان و این خانم رحم نمی کنید به دیگران رحم کنید . به بچه هایی که از این رابطه متولد می شوند رحم کنید و دیگرانی که هنوز نمی شناسید اما زلفشان به جبر در مسیر این زندگی غلط به زلف شما گره خواهند خورد و بعد هم آدم بده تمام قصه ها دیگرانی هستند که متاثر از زندگی شما و این خانم خواهند شد . دقت کنید . [color]حرف شنوی داشته باشید . [/color][/b]

[b]و در نهایت خواهش می کنم به دکتر روانشناس بالینی مراجعه کنید . هم خودتان و هم این خانم . علت این انتخاب را ریشه یابی کنید . چیزی که از دست نمی رود . اگر دکتر روانشناس بالینی این ازدواج را بر حسب باورها و شخصیت شما دو نفر تائید کرد بعد ازدواج کنید .

نگذارید -30 20 سال بعد از شروع زندگی تان خودتان و این خانم و کسانی فحش خور انتخاب و تصمیم گیری امروز شما باشند.

من به جوانی و خامی شما برای این تصمیم گیری ایرادی نمی گیرم . جوانی است و سر پر شور و بی تجربگی اما به این خانم پخته ی پر خواستگار ایراد می گیرم و شدید هم ایراد می گیرم . ایشان مرحله ی سر پر شور را پشت سر گذاشته اند و عاقله زنی هستند و از عاقله زن تدبیر اینچنینی برای شروع یک زندگی خاص تعجب می کنم .

تندی این قسمت از حرفم را بر من ببخش اما دقت کن ، خوب هم دقت کن .

ایشان شوهر می خواهد و یا تصمیم دارد یک عمر بچه بزرگ کند ؟!!!
    شما زن می خواهید یا عمر می خواهید با مادر خودتان زندگی کنید ؟!!

من در سن ایشان نسبت به پسرهای جوان احساس مادری دارم . چطور می توان به یک پسر 24 ساله به چشم دیگر نگاه کرد ؟!!!! یک جای کار پسرم می لنگد ، بد هم می لنگد .
    [color]برو نزد دکتر روانشناس بالینی و ببین علت این پای لنگ چیست .[/color]

15. 13 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (جمعه 13 آذر 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 91 [ 10:07]
    سطح
    35
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    345

تشکرشده 339 در 159 پست

Array

شما می فرمایید ایشان بسیار شفاف و صادق هستن - از لحاظ شعور اجتماعی و بر خورد و پوشش بسیار عالی هستن - متدین هستند
    من هم با شناختی که از جامعه خودمون دارم با اطمینان صد در صد بهتون می گم شما می توانید با دختر خانمی اشنا بشید که نه تنها از نظر سنی با شما مشکل ندارند بلکه تمام مواردی که شما به عنوان نقطه مثبت در بالا اشاره کردید را داشته باشد
    پس چرا می خواهید ریسک کنید ؟؟؟؟

17. کاربر روبرو از پست مفید اتنا تشکرکرده است .

اتنا (چهارشنبه 25 آذر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

علت تحول ناگهانی ایشان چیست که تا دیروز قصد ازدواج نداشتند ولی امروز به یکباره با دیدن شما کل باورها و تصمیمات متحول می شود ؟!

اگر ایشان پر خواستگار بوده و هستند و ملاک های ایشان تحصیلات و رتبه اجتماعی و خیلی چیزهایی که امروزی ها دارند نیست چه ویژگی پر رنگ و قوی در قالب شخصیت شما می بینند که به همه ی خواستگاران داشته و نداشته هماهنگ با شرایط سنی و اجتماعی و خانوادگی و سنی خود پشت می کنند و در پی ویژگی های شما از خود بی خود می شوند و تصمیم به ازدواج می گیرند ؟!!!!

جواب اين سوال خيلي مهم براي حل مشكل شما كارسازه لطفا روش فكر كنيد....

19. کاربر روبرو از پست مفید parnian1 تشکرکرده است .

parnian1 (جمعه 13 آذر 88)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)