به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 06 تیر 91 [ 00:19]
    سطح
    23
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 22
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    31

تشکرشده 31 در 18 پست

Array

کمک درباره ایجاد رابطه مجدد(خیلی مهم)

من 2 ماه پیش با یک دختر خانوم تو دانشگاه آشنا شدم
    اول از همه بگم که 23 سالمه و دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار پیام نور هستم.بعد از مدتی که من این دختر خانوم رو تو دانشگاه دیدم ازش خوشم اوئمد و پیشنهاد دوستی دادم.اما اون برام شرطهایی گذاشت که دنبال رفاقت های زود گذر و دنبال خوش گذرونی و تفریح نیست.منم گفتم که هدفم ازدواجه
    رابطه ما 2 ماه ادامه داشت تا همین یک هفته پیش که بهم گفت قراره تابستون بره سر کار و من با این کارش مخالفت کردم و گفتم حق این کار رو نداره.بعد از یک هفته بهم گفت که دیگه از رابطه با من خسته شده و بهتره که از هم جدا بشیم.دلیلشم این بود که دوست داره آزاد باشه و به هیچ کس هیچ تعهدی نداشته باشه.حتی بهم گفت که تو بهترینکسی هستی که تو عمرم دیدم و از خدا همچین کسی رو میخواستم
    بعد من بهش گفتم که با کار رفتنت مشکلی ندارم ولی چون محیطی که میخوای بری کار یه شرکت خصوصی هست و اینکه تعداد مردهاش زیاده من کمی حساسیت دارم.ولی بازم گفت نه و برای همیشه خداحافظی کرد

میخواستم کمکم کنید که چطور بتونم دوباره نظرشو عوض کنم

2. کاربر روبرو از پست مفید اشکان 1367 تشکرکرده است .

اشکان 1367 (جمعه 24 تیر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 تیر 93 [ 15:40]
    سطح
    42
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,177

تشکرشده 2,204 در 465 پست

Array

RE: کمک درباره ایجاد رابطه مجدد(خیلی مهم)

سلام. دوست عزیز! پیشنهاد من به شما اینه که: یا به طور رسمی ازشون خواستگاری کنید، یا به تصمیمشون احترام بذارید و از ایجاد رابطه مجدد چشم پوشی کنید.

4. 10 کاربر از پست مفید shabe barooni تشکرکرده اند .

shabe barooni (پنجشنبه 30 تیر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 05 اسفند 90 [ 19:03]
    سطح
    39
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    دستاوردها:
    تشکرها
    783

تشکرشده 794 در 331 پست

Array

سلام حمید عزیز خوش آمدی

لطفا بگو که:

آیا شرایط ازدواج رو داری (کار داری؟ سربازی رفتی؟ پس انداز داری؟ اوضاع درست چه جوریه, ترم چندی؟)

6. 4 کاربر از پست مفید matin_female_1988 تشکرکرده اند .

matin_female_1988 (جمعه 24 تیر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 31 شهریور 90 [ 14:31]
    سطح
    20
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    تشکرها
    145

تشکرشده 146 در 59 پست

Array

سلام دوست عزیز.اول اینکه من با نظر tell me موافقم.شرایطت چطوریه؟آمادگیه ازدواجو از نظر مالی و روحی داری یا نه؟2)اون خانوم هیچ وقت به شما قول ازدواج نداده بود و می خواست شمارو بهتر بشناسه شاید در اثر این شناخت به این نتیجه رسیده.که عقیده اش باید واست محترم باشه.3)من به عنوان یه دختر مردی و که بخوات حق انسانیه آزادی کار رو ازم بگیره نمی تونم بپذیرم حتی اگه شرایط مالی خوبی داشته باشه وشاید اون هم این صحبت شمارو به عنوان یه تهدید دونسته و نمی تونه باش کنار بیات و جدایی و بهترین راه حل دونسته4)من شخصا اعتقاد دارم آدم هرکس و که دوست داشت نباید حتما باش ازدواج کنه گاهی بعضی آدمها دوست داشتنی هستن ولی فرد مناسب ما واسه ازدواج نیستن.
    در کل به نظر من ببین آیا شرایط ازدواج و داری یا نه و بعد باهاش صحبت کن و بگو با تمام احترامی که براش قائلی دوست داری علت تصمیمش و بدونی و ازش بخواه موضوع و واست باز کنه و روشنت کنه.
    موفق باشی

8. 4 کاربر از پست مفید سارا2 تشکرکرده اند .

سارا2 (جمعه 24 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 31 در 18 پست

Array

سلام
    من تا 3 سال دیگه شرایط ازدواج رو دارم
    در مورد کارش مشکلی ندارم ولی بهم گفت جایی که میخواد بره یه شرکت خصوصی هست که تقریبا همشون مرد هستند و این حرفش بهم بر خورد
    ولی با این حال گفتم که تصمیم با خودشه و هر کاری دوست داره بکنه

من و این دختر خانوم رابطمون تو این 2 ماه خیلی خوب بود.حتی بهم گفته بود که هیچ وقت منو ول نمیکنه
    اس ام اس آخرش هم این بود

"من از دست تو ناراحت نیستم.فقط میخوام مثل گذشته ازاد باشم و به هیچ کس هیچ تعهدی نداشته باشم .اینجوری احساس خفگی بهم دست میده.مطمئن باش تو بهترین کسی بودی که من دیدم و همیشه ا زخدا یه همچین کسی رو میخواستم"

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 شهریور 92 [ 10:34]
    سطح
    35
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,374

تشکرشده 1,334 در 350 پست

Array

سلام hamid-diablo عزیز

به نظر من شما اول باید یه اقدام رسمی بکنید بعد انتظار تعهد از ایشون داشته باشی.

معمولا زن و شوهر به هم تعهددارن نه شما که هنوز هیچ اقدامی واسه ازدواج نکردین.
    منم اگه بودم ناراحت میشدم که جلوی سرکاررفتن من رو بگیرن اونم وقتی که طرف هیچ اقدامی نکرده(حالا بعدش باید سر این صحبت کنیم که مکان اون جا واسه کارخوب نیست)

11. 3 کاربر از پست مفید شوکا تشکرکرده اند .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    783

تشکرشده 794 در 331 پست

Array

سلام مجدد خدمت آقا حمید

از اونجائی پرسیدم که شرایط ازدواج رو دارید یا نه خواستم بدونم می تونید اقدام رسمی بکنید یا خیر... شما فرمودید تا 3 سال دیگه شرایط نداری اما قبل از اینها در مورد حساسیت شما باید عارض بشم هر فردی ممکنه تو هر محیط بدی یا خوبی قرار بگیره و این محدود به کار نیست... من و شما نمی تونیم طرفمون رو کنترل کنیم تنها کاری که از ما بر می یاد اینه که رفتارهاش رو نگاه کنیم و از لحاظ اخلاقی برسی کنیم و ببینیم آیا اونقدری جنبه ش رو داره که تو فلان محیط بد نشه یا خیر و محیط کار محیطی نیست که اگه خود آدم سرش تو کار خودش باشه کسی بخواد اذیتش کنه (البته استثناء ها هم هستند) اما این استثناء ها همه جا هستند و در طول روز ممکنه بهشون بر بخوریم.
    برگردیم به مسئله ی آمادگی تون برای ازدواج

ممکنه از صحبت هام ناراحت بشید و به دل بگیرید اما بهتر از خیلی اتفاق های دیگه ست... می خوام از چند جنبه به رابطه تون نگاه کنم :

اینکه شما تا 3 سال دیگه موقعیت ازدواج ندارید یعنی تا 3 سال دیگه باید این دوستی ادامه پیدا می کرد
    با گذشت زمان رابطه ها صمیمی تر می شن و ممکنه بعد از مدتی از لحاظ جنسی هم به هم نزدیک بشید و پیامدهای اینگونه روابط بسیار تو تالار اومده و دردسرهای بعدش که من ترجیح می دم منبع ذکر نکنم و بهتره خودتون سرچ کنید (روابطی بودن که اتفاقی هم نیفتاده اما لغزش همیشه هست و کنترلش با ادامه ی رابطه سخت تر می شه)

شما تا 3 سال باید این دختر رو دنبال خودتون بکشونید و اون دختر و حتی خود شما هم از اونجائیکه هیچ تعهدی تو رابطه وجود نداره همیشه در حالت استرس قرار داره... موقعی که شما دنبال کار هستید و اون همراهی که با شما تو موارد مختلف می کنه مسلما فشار زیادی بهش می یاد و ممکنه از شما سرد بشه چون هیچ نقطه ی اتکائی هم وجود نداره و ممکنه اینهمه تلاش بخاطر هیچی باشه و شما بعد مدتی رهاش بکنید حتی اگه مدام بهش تضمین بدید

اون دختر دیگه نمی تونه به موقعیت هاش برای ازدواج فکر کنه چون می ترسه شما ضربه بخوری و با اینکه ممکنه با شخص دیگه ای خوشبخت بشه با شما می مونه و آخرش هم معلوم نیست... یا رابطه ادامه پیدا می کنه و ازدواج صورت می گیره که در این بین دختره که خیلی چیزها رو تحمل کرده, یا خانواده ها مخالفت می کنن, یا یکی از طرفین می خواد جدا بشه و واسه یکی از شما یا هر دو ضربه ی عاطفی بوجود می یاد و ترمیمش تا سالها شاید هم تا آخر عمر طول خواهد کشید.

پیشنهاد من به شما دوست عزیز اینه که تا وقتی شرایط تون برای ازدواج مهیا نشده نه تنها با این خانم ارتباط مجدد برقرار نکنید بلکه به فکر دوستی با فرد جدید هم نباشید

از لحاظ انسانی و عقلانی درست نیست که کسی رو به دنبال خودتون بکشید و آزار روحی ش بدید واسه رابطه ای که سر و ته نداره و هر اتفاقی ممکنه بیفته

نمی دونم تا چه حد صحبت هام قابل درک هست برای شما اما امیدوارم بتونید اهمیت این موضوع رو درک کنید و راه درست رو انتخاب کنید.

موءید باشید.

13. 5 کاربر از پست مفید matin_female_1988 تشکرکرده اند .

matin_female_1988 (جمعه 24 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    31

تشکرشده 31 در 18 پست

Array

سلام دوستان ممنون
    جواباتون بسیار عالیه

خوب من میگم 3 سال یعنی اینکه درسم تموم میشه و سربازیم که کسری میتونم بگیرم...
    ولی قبل از 3 سال خوب میتونم برای خواستگاری و عقد اقدام کنم.بعد که شرایط مهیا شد برای ازدواج

من دوست ندارم این دختر رو از دست بدم.چون از هر لحاظ که فکرشو بکنید خیلی شبیه به هم میمونیم
    من میتونم بعد از 1 سال برم خواستگاریش و بعد از اینه درس و دانشگاه تموم شد ازدواج کنم

دوستان یه سئوال هم دارم

خوب من این دختر خانوم رو تو دانشگاه تا 2 سال دیگه میبینم
    میتونم صبر کنم تا اینکه شرایطم بهتر شد بعد برم سراغش؟

15. کاربر روبرو از پست مفید اشکان 1367 تشکرکرده است .

اشکان 1367 (جمعه 24 تیر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    783

تشکرشده 794 در 331 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_diablo
    سلام دوستان ممنون
    جواباتون بسیار عالیه

خوب من میگم 3 سال یعنی اینکه درسم تموم میشه و سربازیم که کسری میتونم بگیرم...
    ولی قبل از 3 سال خوب میتونم برای خواستگاری و عقد اقدام کنم.بعد که شرایط مهیا شد برای ازدواج

من دوست ندارم این دختر رو از دست بدم.چون از هر لحاظ که فکرشو بکنید خیلی شبیه به هم میمونیم
    من میتونم بعد از 1 سال برم خواستگاریش و بعد از اینه درس و دانشگاه تموم شد ازدواج کنم

دوستان یه سئوال هم دارم

خوب من این دختر خانوم رو تو دانشگاه تا 2 سال دیگه میبینم
    میتونم صبر کنم تا اینکه شرایطم بهتر شد بعد برم سراغش؟

اول بابت منطق و پذیرشتون به شما تبریک میگم
    خیلی خوبه که می تونید رسمی اقدام کنید باز اوضاع بهتر شد... به نظر من اگه واقعا با معیارهاتون جوره باهاش صحبت کنید اول سر قضیه ی قبلی با هم به توافق برسید و سعی کنید خیلی منطقی دلیل حساسیتتون رو توضیح بدید و دلایل دختر خانم رو هم بشنوید بعد موضوع ازدواج رو پیش بکشید و بگید که من یک سال دیگه رسما برای خواستگاری اقدام می کنم و قصدم ارتباط دوستی مجدد نیست و فقط میخوام در حد معمولی این رابطه حفظ بشه, نظر دختر رو هم باید جویا بشی, شاید نخواد صبر کنه... در اینصورت اوضاع کمی فرق خواهد کرد, پس اول باید صحبت کنید.

17. 3 کاربر از پست مفید matin_female_1988 تشکرکرده اند .

matin_female_1988 (شنبه 25 تیر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 31 شهریور 90 [ 14:31]
    سطح
    20
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    تشکرها
    145

تشکرشده 146 در 59 پست

Array

به نظر منم باهاش صحبت کنید و کل شرایطتو ن و بهش بگید و بگید که واسه ازدواج زمان نیاز دارید.
    اگه باهاش موضوع رو مطرح نکنی ممکن تا ابد این تصور واست بوجود بیاد که فرد مورد نظرتو به راحتی از دست دادی و خودت رو نبخشی...حداقل تلاشتو کردی و دیگه عذاب وجدان نمی گیری اگه حتی بازم جواب نه بشنوی...
    یه نکته دیگه ..5سال پیش وقتی منم واسه اولین بار می خواستم برم سر کار احساس آزادی مطلق می کردم تجربه جدیدیه فکر می کنی که رو پای خودت ایستادی درامد خودتو داری و می تونی هر جور خواستی خرجش کنی..2،3 سال که گذشت و لذت پول داشتن و مستقل بودن و اینها عادی شد واسم دیدم نه..واقعا به یکی به عنوان همسر و همراه نیاز دارم و تنهایی خیلی لذت بخش نیست..اون هم تازه اینو شنیده که میره سر کار و مستقل میشه و می خوات آزاد باشه تو محیطش که قرار بگیره شاید بعد از 1 سال اون هم به این نتیجه برسه..
    البته این نظر منه شاید هم دلایل دیگه داشته باشه ولی باش صحبت کن از این سر در گمی در می ایی حداقل

19. 2 کاربر از پست مفید سارا2 تشکرکرده اند .

سارا2 (جمعه 24 تیر 90)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)