به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 04 آذر 90 [ 02:02]
    سطح
    45
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 121
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

آدم مزخرفي شده ام

سلام دوستان. من 26 سالمه و پس از بالا و پايين هاي زياد و پيگيري هاي مستمر به موقعيت هايي كه مي خواستم تا حد زيادي رسيدم و موانعي رو كه هميشه موانع پيشرفت مي دونستم از سر راهم برداشتم. اما مشكل اينجاست كه جديداً خيلي بي اراده شده ام. من تلاش كردم به خارج از كشور اومدم. مسائل و موانع جانبي رو از سر راه برداشتم. اما حالا تنبل شدم. بستر برام آماده است. وقت آزاد فراوان،دسترسي به كتابخانه و اينترنت 24 ساعته و هر چيز ديگري كه براي درس خواندن لازمه. اما هي به خودم مي گم از فردا شروع مي كنم. اما دوباره روز از نو روزي از نو. وقت رو به بطالت مي گذرونم . انگار طلسم شده ام.تو ذهنم هي افكار مختلف مي چرخه و بين چند مسير مرددم. همه ي مسير ها سخت و بلند پروازانه است اما مي دانم كه پتانسيل انجام اون كارها رو دارم.
    دلم مي سوزه. از وقتي كه هدر مي ره. از اينكه بي اراده شدم از خودم بدم اومده. تو زندگيم هيچ وقت اينجوري نشده بودم. نمي دونم شما دوستان هم دچار اين حالت ها شده ايد يا نه؟ در يك چرخه ي باطل گير كرده ام. قبل از اينكه به اينجا برسم مي گفتم چنان مي كنم و چنين مي كنم اما حالا كه خدا رو شكر در موقعيت دلخواهم قرار گرفته ام وارفته ام و در جا ميخكوب شده ام.
    مي دانم كه راه حل در خودم است. مثل ماشيني شده ام كه در چاله گير كرده و هر چي گاز مي ده بيرون نمياد. دليلش شايد اينه كه مي خوام خواندن يك رشته اي رو آغاز كنم كه هيچ دانش پايه اي در اون مورد ندارم( هر چي بوده طي سالها فراموش شده) اينه كه مثل يه هيولا شده برام نمي دونم از كجاش شروع كنم. از طرفي اگر درس نخونم كار ديگه اي نيست كه انجام بدم. من اولين باره تو عمرم كه اعتراف به ضعف مي كنم چون معمولاً در ظاهر هم كه شده عمراً تا به حال كسي اظهار ضعف و ناتواني از من نديده. لطفاً بهم بگيد چطور مي تونم به زندگي پر تلاش گذشته ام برگردم. الان چون چند وقته كار نمي كنم و دانشگاهم هم 2 سال پيش تموم شده رخوت و سستي در وجودم ريشه كرده . احتياج به راهنمايي شما عزيزان دارم.

2. 4 کاربر از پست مفید wintersun77 تشکرکرده اند .

wintersun77 (سه شنبه 18 آبان 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

RE: آدم مزخرفي شده ام

سلام وینترسان گرامی
    این حالت شما ( مذخرف شدن :D ) برای خیلی از آدمهای اینجا و اونجا پیش میاد .
    اما دوای کلی اون انگیزه هست . انگیزه هم از هدفمند بودن سرچشمه میگیره . بشین و سنگهاتو با خودت وابکن ببین مهمترین هدف و خواسته زندگیت چیه ؟ بعد در همون راه قدم بردار .

راستی یه سر به فروم مهاجر سرا هم بزن شاید بدردت بخوره .
    موفق باشی

4. 4 کاربر از پست مفید digitalman تشکرکرده اند .

digitalman (پنجشنبه 20 آبان 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 اسفند 89 [ 16:17]
    سطح
    29
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 76
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    246

تشکرشده 243 در 88 پست

Array

سلام

اعتقادم بر اینه که تا کسی احساس نکنه مشکل داره نمیشه براش کاری کرد و شما از مشکلات خودتون با خبر هستید و دنبال راه حل هستید . از گفتن مشکلات نترسین . همه ما تو زندگی دچار مشکلات مختلفی میشیم .
    اکثر آدمایی که به یک دفعه دچار مشکلاتی مثل بی حوصله گی و افسردگی و بزرگ دیدن مشکلات و احساس ناتوانی در مقابل مشکلات و . . . میشن امید و اهداف خود را از دست میدن و کم کم این مشکلات براشون بزرگتر و غیر قابل حل تر میشه .
    برا همین باید دنبال راه حل باشن و باید این مساله رو جدی بگیرن .
    نظرم اینه که رشته ای رو بخونید و انتخاب کنید که یکم با اطلاعات قبلی شما در ارتباط باشه و سر رشته ای در این مورد داشته باشید .
    از فردا کاری نکنید و از همین الان شروع کنید به مطالعه کنید . حتی چند صفحه و چند دقیقه . ولی نزارید برا فردا .
    شما با یک امیدی تا این سن تلاش کردید و موفقیت کسب کردید . اون امید رو دوباره در وجودتون زنده کنید .
    آرزوهای دست نیافتنی و بزرگ باعث سستی در زندگی آدما میشه . کوچیک تر و دستیافتنی تر شون کنید .
    یه شبه راه هزار ساله نمیشه رفت . قدر وقتتون رو بدونید و فرصت رو از دست ندید . چون پشیمانی در آینده عموما هیچ مشکلی رو برا کسی حل نمیکنه .
    از دوستان و اطرافیان و کسانی که در این رشته تحصیل میکنن دعوت کنید باهم مطالعه کنید .
    رشته مورد علاقه خودتون رو انتخاب کنید . با این کار هیچوقت خسته نمیشید .
    به گفته خودتون فکر کنم الان خارج هستید و تغییر جامعه و افراد و نحوه زندگی و تنهایی و . . . به یک باره تاثیر در خلق خو و رفتار و افکار آدما داره و این مساله کم کم برطرف میشه و صبر و حوصله به خرج بدید تا عادت کنید .
    راه زیاده و دلیل این وضعیت شما گسترده هست و به نظرم حتما به پزشک مراجعه کنید .
    علائم افسردگی در شما دیده میشه . حتما از دکتر کمک بگیرید .
    یادتون نره شما از اعضای قدیمی همدردی هستید و خیلی ها رو در این سایت راهنمایی کردید . پس مطمئن باشید از پس مشکلات بر خواهید آمد .
    تا صبح هم بنویسم کمه چون اعضا این سایت رو دوستان صمیمی خودم میدونم ولی مجبورم حرفامو خلاصه کنم . موفق باشید

6. 4 کاربر از پست مفید imans تشکرکرده اند .

imans (دوشنبه 17 آبان 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

خيلي ممنون ديجيتالمن گرامي و ايمان عزيز. حرفهاتون صحيحه. شايد نوشته ي قبليم حالت درد و دل داشت. آخه كمتر پيش اومده بود كه تاپيك خاصي رو در تالار همدردي باز كنم. ايمان جان ديگه به مرحله ي ديدن پزشك نرسيدم. اتفاقاً همانطور كه گفتي راه حل غلبه بر بي انگيزگي و تنبلي اينه آدم بدون تعلل تلاشش رو براي رسيدن به هدف آغاز كنه.
    من هم يكم شروع كردم و اميدوارم كه ادامه بدم. البته همونطور كه گفتي دوري از خانواده هم دخيله. ديدن پدر و مادر و خانواده خودش نوعي شارژ روحيه كه فعلاً براي من مقدور نيست.
    با كمي فكر بيشتر خودم به راه حل هاي تقريباً خوبي رسيدم. و البته راهنمايي هاي ديگران هم موثره براي دادن يك ديد و درك بهتر.
    ديجيتالمن، هدف گذاري رو انجام دادم. مثل آدمي مي مونم كه نقشه ي ساختمون رو كشيده، مصالح هم خريده آماده ست براي كار سخت اما هي دست دست مي كنه. احتمالاً يكي بايد با تي پا بزنه اونجا كه نبايد بزنه تا طرف يه تكوني به خودش بده اينجاش شوخي بود.
    ممنون از حرفهاتون. الان حالم بهتره. دوست داشتم درد دل كنم. توكل به خدا انشالله كه بر تنبلي هم غلبه مي كنيم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

دوست عزیز بهت توصیه می کنم حتما کتاب "قورباغه را قورت بده" نوشته برایان تریسی را بخوانی.

بنظرم برای موقعیت کنونی شما بسیار مناسب و موثر باشد.

"برای جلوگیری از تعلل در کار بدون درنگ قسمتی از کار را انجام بده."

9. 6 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (سه شنبه 18 آبان 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

ممنون بلو اسكاي عزيز. اين كتاب رو 3 سال پيش خريده بودم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 27 فروردین 90 [ 20:38]
    سطح
    37
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    349

تشکرشده 355 در 151 پست

Array

تا مدت کمش طبیعیه. به هر جهت محیط جدید، فرهنگ جدید، رشته جدید و ... همه و همه یه ترس ایجاد می کنه و این ترس هم مانع حرکت می شه.

اگه درست فهمیده باشم، دلیل اصلی تون رو الان اینجوری شناسایی کردید که :: "اون قدر این رشته براتون جدیده که نمی دونید از کجا شروع کنید" و همین باعث این می شه که اصلا شروع نکنید.

یادش بخیر، زمانی که برا تافل می خواستم بخونم، همین جوری بودم. آخه زبانم خیلییییییییی ضعیف بود و دقیقا همین حس رو داشتم. راه حلش فقط یه چیزه. "شروع کردن". حتی برنامه ریزی هم اول کار نمی تونه مفید باشه، چون اصلا آدم آشنا نیست که بخواد برنامه ریزی کنه. فقط و فقط شروع کردن. دیگه بعد یک هفته، کامل اوضاع توی دست می یاد.

البته، گاهی آدم می دونه چطور باید شروع کنه، اما به قولی: "حسش نیست!!!!!!!! بدجوری هم نیست."
    یه مدت که این جوری شده بودم، دقت کردم، دیدم از بازی های کامپیوتری لذت می برم و "حسش رو دارم." بعد دنبال این گشتم که این بازی ها چی برای من دارن که درس خوندن نداره؟؟؟
    در واقع مواردی که باعث جذابیت (برای من) می شد رو از طریق علایقم پیدا کردم. بعد سعی کردم اون ها رو توی درسم پیدا کنم.
    مثلا یکی از دلایل هیجان انگیز بازی، برای من غیر منتظره بودنش بود. اینکه که حالا بعدش چی می شه.
    توی درسم این طوری پیادش کردم که موقع درس خوندن، مدام کتاب رو ورق نمی زدم که ببینم حالا بخش بعدی چیه و جواب آخر چیه و ...
    این حس کنجکاوی رو بیدار نگه می داشتم تا درسم برام جذاب باشه و ....

دیگه خلاصه از این کارا.

حالا شما هم فکر کنم بتونی با کمی دقت بیشتر، علت اصلی و بعد درمان رو پیدا کنی.
    موفق باشید.

12. 5 کاربر از پست مفید reihaneh تشکرکرده اند .

reihaneh (چهارشنبه 19 آبان 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 آبان 94 [ 22:44]
    سطح
    44
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    803

تشکرشده 795 در 162 پست

Array

سلام wintersunگرامی.
    من هم تو همچین برزخی گیر کرده بودم و کلا آدم مزخرفی شده بودم!یکی 2 روز می شه که خلاص شدم. یه پیشنهاد براتون دارم. اگه می تونید کتاب موفقیت نامحدود در20 روز آنتونی رابینز رو بخونید. اگر هم که خوندید که چه بهتر....
    اگر هم که دسترسی ندارید یه نکته از اون کتاب براتون می نویسم که زندگی من رو که جدا نه حوصله درس و دانشگاه و کار و اطرافیان و خلاصه دلم نمی خواست قدم از قدم بردارم و ترجیح می دادم در یک وضعیت سکون باقی بمونم تغییر داد.
    اگر می خواهید کاری را شروع کنید باید به این نتیجه برسید که عمل نکردن آن دردناک تر از به پایان رساندن آن کار است. برای ایجاد چنین باوری در ذهنتان باید فکر خود را بر آنچه از انجام دادن این کار به دست می آورید متمرکز کنید.به عبارت دیگر در ذهن خود به پایان رساندن این کار را با خوشی و دست نزدن به آن را با ناراحتی ربط دهید.
    بر فرض مثال در مورد همون رشته ای که می خواید بخونید ببینید نخوندن این رشته چه ضررهایی براتون خواهد داشت و خوندنش در آینده چه فوایدی....
    لذت موفقیت در اون رشته رو حس کنید در این صورت این حلقه ارتباطی که در ذهنتون ایجاد شده خواهد شکست و همه چیز تغییر خواهد کرد.
    موفق باشید.

14. 2 کاربر از پست مفید raha تشکرکرده اند .

raha (چهارشنبه 19 آبان 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 اسفند 90 [ 12:21]
    سطح
    36
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

سلام دوست گرامي! بهتره به خودتون توهين نكنيد ( مزخرف شدن) چون وضع رو خرابتر ميكنه . شما فقط كمي سردرگم هستيد كه تا خودتونو پيدا كنيد مدتي زمان ميبره همين! گاهي مواقع نيازهاي روحي و فقدان هاي عاطفي ايجاد بي انگيزگي درافراد ميكنه. پس توصيه ميكنم مابين بهانه های روحيتون دنبالش بگردين. ببينيد چيو گم كردين، چيو از دست دادين كه اينجوري پريشونتون كرده. اونو حل كنيد ، بقيه مشكلاتتونم خود به خود حل ميشه.
    موفق باشين.

16. 2 کاربر از پست مفید hamishetanha تشکرکرده اند .

hamishetanha (دوشنبه 24 آبان 89)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

wintersun77 عزيز سلام

ترسيدي ؟! از اينكه مي خواهي رشته اي را براي تحصيل انتخاب كني كه ..... ترسيدي از اين رشته هيولا ساخته اي و توانايي هايت را اندك مي بيني و محدود و راه را دشوار ؟!و ترس داري كه بروي و با اين هيولا رو به رو شوي و به همين دليل مدام امروز و فردا مي كني و كارهايت را به تاخير مي اندازي .يك جورهايي از خارج شدن از منطقه امن خارج شدن و پا گذاشتن در مسير كه نمي داني چي به چي است هراسناكي .و اين حس كاملا طبيعي است اما چه بايد كرد ؟!

و به واقع وقتي عنوان تاپيك ترا ديدم اندكي شوك شدم .wintersun77 و اين حرفها !!!!

به اين دليل كه شخصيتا تو را آدم راسخي شناخته ام و ثابت قدم . با ترس و اين هيولا رو به رو شو . خواهي ديد كه آنقدرها هم اين هيولا بزرگ نبوده و تو شهامت و پشتكار و توانايي هاي خوب ديگر ي براي رو به رو شدن با اين هيولا داري كه باعث موفقيتهاي تو مي شود .اين همان چه بايد كردي است كه از آن حرفش به ميان آمد. اتفاق بدي در انتظار تو نيست . مسئله خروج تو از منطقه ي امن و رويارويي با اين هيولا كوچولوست از جايگاه شهامت . حركت كن جوان موفق . خودت را به نتيجه محدود نكن فقط حركت كن .

موفق باشي دوست نازنين

18. 2 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (دوشنبه 24 آبان 89)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)