به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 54
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 22 خرداد 99 [ 18:46]
    سطح
    31
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 36
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    8

تشکرشده 130 در 77 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط خندون نمایش پست ها
    من نمیدونم چرا دخترا و پسرا اینقدر از هم اشکال میگیرن و توپ رو توی زمین هم میندازن.خب اگه دختری به شما جواب منفی داد فدای سرتون.

تو دوست داشتن خودت رو در گروی دوست داشته شدن توسط بقیه یا همون جنس مخالف میدونی.

به نظرم اون دخترهایی که شما باهشون مراوده داشتین خیلی بی ادب بودن که فحاشی کردن و اتفاقا من اگه جای شما بودم خوشحال میشدم که ذاتشون رو زود نمایان کردن.

ببین اینقدر به خودت نگو کارگر.تو الان شاغل هستی و قرار نیست که تا همیشه تو این جایگاه بمونی.کم کم ارتقا پیدا میکنی تجربه پیدا میکنی درآمدت بیشتر میشه

من نمیدونم این ازدواج و جنس مخالف چی داره که اینقدر دختر پسرای ما روش کلیک کردن. آخه پیشرفت و موفقیت چه ربطی به ازدواج داره؟باور کن گاهی تصور ما در مورد ازدواج و همسر خیلی فانتزیه.
    فکر میکنیم اگه ازدواج کنیم همسرمون انیس و مونسمون میشه و باعث میشه پله های موفقیت رو دوتا یکی بریم بالا!! نه بابا ازین خبرها نیست. موفقیت و پیشرفت لزوما به ازدواج ربطی نداره

در هر صورت ۳۰ درصد مشکلت مربوط به ظاهرته ۷۰ درصد مشکل از جای دیگه هست.
    تو چون خودت رو زشت میدونی احتمالا خودت رو دست کم میگیری و زیادی لی لی به لالای دخترا میذاری. و فکر میکنی که طرف هم اگه بهت بله بگه داره لطف میکنه.
    اگه اینجا مثنوی هفتاد من هم در مورد ظاهر پرستی و پول پرستی دخترا هم بنویسی هیچ چی تغییر نمیکنه.
    فکرت و نگرشت رو در مورد خودت عوض کن کم کم اوضاع عوض میشه:
    ۱_به خودت احترام بذار و جمله من زشتم رو با خودت تکرار نکن.ذهن خیلی توانمنده و با هر بار تکرار در ناخودآگاهت این پیام ثبت میشه
    ۲_به خودت بیشتر از قبل برس.اصلا و ابدا به خاطر خوشامد بقیه نمیگم تو وقتی که به خودت بیشتر میرسی یعنی داری به ذهنت پیام میدی که من خوشپوشم و احترام خاصی حتی برای جسمم قائلم.
    ۳_شان و مقام شغلی خودت رو پایین نیار.تو جوان هستی و در حال کسب تجربه هستی.
    ۴_جنس مخالف و ازدواج اکسیر جادویی نیست.
    ۵_به هر دختری هم پیشنهاد ازدواج نده. یکم قبلش اخلاقش رو بشناس

پ.ن:دختر کالا نیست. که قبل و بعد سی سال فرق کند. اینو واسه این گفتم که خودم ۳۳ سالمه و از نظرات آقایون تعجب میکنم. والا از سن سی سال به بعد آدم سختگیرتر میشه و به معیارهاش اضافه میشه چون به ازدواج منطقی نگاه میکنه.
    بنظر شما مثلا با صبر کردن و رسیدن سن از 29 سالگی به 33 سالگی قرار هست چه اتفاقی بی افته؟
    شما فکر می کنین من رویایی فکر می کنم؟ نخیر اینطور نیست اتفاقا تو 29 سالگی دیدم به زندگی واقع بینانه هست ازدواج رو در کل یا اشتباه می دونم یا اگه قرار هست ازدواج بکنی باید تو سنین 27-29 سالگی باشه تا یه مدت زندگی بکنی...
    در خصوص اینکه شما می فرمایید تو ازدواج خبری نیست اتفاقا باید توش خبری باشه
    باید دو نفر باهم بسازن زندگی رو باید باهم سر کنن باهم باشن
    اما متاسفانه الان شده یه بازار خرید و فروش که دوطرف فکرشون تو فروختن به قیمت هست
    حقیقتن مسخره هست وقتی می بینی یکی تو رو برای خودت نمی خواد...
    ازدواج فلسفش خوبه ولی تو این جامعه نه .

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 تیر 98 [ 23:45]
    سطح
    37
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 258 در 107 پست

Array
    والا حرف خاصی به ذهنم نمیاد.گفتنی ها رو گفتم

خب هر کی یه جوری به ازدواج نگاه میکنه. شما تو پستهای قبلت گفتی اگه دختری همراهت بشه و مزدوج بشین اونوقت پیشرفت بیشتری میکنین.خب این جمله برای من مفهوم نیست.چون پیشرفت شغلی و اجتماعی و تحصیلی به نظر من اصلا ربطی به ازدواج نداره ولی خب اگه منظورت پیشرفت تو بعد احساسی و تکامل اخلاق باشه آره ازین نظر ازدواج کمک کننده هست.

نمیگم رویایی فکر میکنی.میگم انتظارت از ازدواج زیاده.

ولی اون جمله آخرت رو که گفتی:"حقیقتن مسخره هست وقتی می بینی یکی تو رو برای خودت نمی خواد..."
    منظور از خود چیه؟؟ منظورت روح و ذات فرده؟ ببین به نظرم خیلی سختش نکن.
    وقتی که ما فردی رو برای ازدواج در نظر میگیریم یعنی :
    ظاهر فرد+اخلاق فرد+شغل+تحصیلاتش+خانواده اش+فرهنگش+مذهب و اعتقاداتش+میزان تمکن مالی اش+خط فکری و نوع نگاهش به زندگی
    این یعنی یک فرد. همه آیتمها با هم تاثیر داره
    ولی گاهی تو مسیر زندگی دچار سرخوردگی میشیم. گاهی تایید نمیشیم.طرد میشیم.تنها میشیم. اونوقته که تو خلوت خودمون احساس میکنیم در حقمون اجحاف شده و کسی درکمون نکرده.دقیقا مثل تو میگیم کسی آدمو واسه خودش نمیخواد. اون لحظه دچار احساسات منفی میشیم و گاها قضاوت میکنیم آدما رو. اما فقط کافیه از این افکار فاصله بگیریم.همینطور که ما حق انتخاب داریم بقیه هم حق انتخاب دارن.و واقعا فدای سرمون اگه کسی با ما همراه نشد.مگه آدم قحطه؟ مگه زوال خوبی اومده؟مگه قرار نیست با یکی ازدواج کنیم که لایق ما باشه پس مطمئن باش بالاخره اونی که شایسته ماست میاد.(البته اگه حالا حالاها هم نیومد بازم فدای سرمون)

پروسه ازدواج یه پروژه با مدت زمان معلوم نیست.اگه بگیم که حتما باید تا ۲۹ سال ازدواج کنیم پس دچار شتاب زدگی میشیم ممکنه عجول بشیم و خطای شناختی پیدا کنیم.من اگه جای تو بودم رو شغل و کارم متمرکز میشدم و در کنارش یک نیم نگاهی به ازدواج مینداختم.

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Telegramid_TrueMotion نمایش پست ها

درحالی که سلامتی و شخصیت پسر و خانوادش اصلا مهم نیست عملا دخترا دنبال ظاهر هستن
    چنانچه برای بنده اثبات شد یه دختر تحصیلکرده بیکار با ظاهر زیبا (از دید من زیبا نه از دید همه)
    دارای خانواده خوب اگه یه پسری که ظاهرش خیلی زیبا نیست و متوسط به پایین هست عملا با تحصیلات خوب و خانواده خوب و وضعیت مالی متوسط ازش خواستگاری کنه باید از این دختره فحش مادر بشنوه!!!!!!
    واقعا خانمی در جواب خواستگاری شما، بهتون فحش مادر دادند؟
    اونوقت ناراحتید برای این که از طرف اون خانم رد شدید؟

من هر چی پستهای شما را دنبال می کنم، یه روال منطقی توش پیدا نمی کنم. متوجه نمی شم چی می گید و چی شده.
    چرا حقی که برای خودتون قائلید برای خانمها قائل نیستید
    چرا اینقد مسلسل وار منفی می بافید و حرفهای نامرتبط می زنید.

احتمالا اونها شما را بخاطر ظاهر یا پول رد نکردند،
    بخاطر همین شیوه استدلال و ارتباط و تفکر رد کردند.
    بعد هم که رفتار یا گفتار بدی باهاشون داشتید (که چرا پاسخشون منفی هست)، خسته شدن و شاید خشن برخورد کردند.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

4. 3 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

Glut.tiny (یکشنبه 23 اردیبهشت 97), آوای بهشت (شنبه 29 اردیبهشت 97), صبا_2009 (یکشنبه 23 اردیبهشت 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 130 در 77 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    واقعا خانمی در جواب خواستگاری شما، بهتون فحش مادر دادند؟
    اونوقت ناراحتید برای این که از طرف اون خانم رد شدید؟

من هر چی پستهای شما را دنبال می کنم، یه روال منطقی توش پیدا نمی کنم. متوجه نمی شم چی می گید و چی شده.
    چرا حقی که برای خودتون قائلید برای خانمها قائل نیستید
    چرا اینقد مسلسل وار منفی می بافید و حرفهای نامرتبط می زنید.

احتمالا اونها شما را بخاطر ظاهر یا پول رد نکردند،
    بخاطر همین شیوه استدلال و ارتباط و تفکر رد کردند.
    بعد هم که رفتار یا گفتار بدی باهاشون داشتید (که چرا پاسخشون منفی هست)، خسته شدن و شاید خشن برخورد کردند.
    نه واقعیت عرض کردم خدمت شما
    هیچ نوع گفتار بدی نبوده، ایشان بخاطر اینکه از ظاهر بنده خوششان نیامده بود فحاشی کردند،علت اینکه جواب منفی دادند بنده پرسیدم گفتند شغلتون نیست ظاهرتون هست.
    درخصوص اینکه می فرمایید فحاشی کرده چرا ازش خوشت میاد یا مشکل چیه
    مشکل این هست یکی که از جهات خانوادگی تحصیلات و خیلی چیزا باهم مشترکین
    رفتی خواستگاریش اونم از طریق اصول و هماهنگی قبلی با مادر دختر
    دختره طاقچه بالا گذاشته... بعد تماس مادرم و جواب ندادن اونا بنده دختر خانم جایی دیدم برگشت گفت ای بابا پدرمون دراوردی شما! مادرت مارو ... کرد! درحالی که مادرم 2-3 بار تماس گرفته به مادر دختر تو 1-2 ماه گذشته! ولم کن ظاهرت فلان هست! گفت مشکلی با کارگریت ندارم مشکلم ظاهرت هست!
    من از این خیلی ناراحتم اون حتی میتونست یکم ترحم کنه با اینکه فهمید دوستش دارم و چقدر ارزش گذاشتم بهش می تونست بگه فرضا مشکلم کارت هست میتونست بگه مشکلم اینه یکی دیگه دوست دارم یا امثال این حرفا عمدا با صراحت گفت مشکلم ظاهرت هست تا هم من بشکنم هم اینکه قشنگ بزنه به هدف بگه برو پی کارت...
    همین دختر خانم داره سردست میشکونه برای یه خواستگار بیاد دم درش سالی یه خواستگار بیشتر نداره به گفته مادرش...
    از جهت زیبایی هم زیباست ولی قدش کوتاه تر از باقی دخترا بود و استعداد بالایی داره به چاقی دختره... در کل از نظر من زیبا بود ممکنه پسرای زیادی هم براشون زیبا نباشه دختره..
    بگذریم تمامی حرف این تایپیک این بود که زیبایی برای دخترا کنار پول تو اولویت اصلی هست.
    یعنی اگه من 500 میلیون پول نقد داشتم دختره درجا جوابش مثبت می شد با همین ظاهر فعلیم.
    حقیقت میگم خانم محترم.
    شما باید ریشه یابی کنین حق با من هست یا خیر ؟
    پسرا عموما مراجعه می کنن به دخترا و ابراز علاقه می کنن و این دخترا هستن 2-3 بار پسری رو رد می کنن و اون پسره دیگه نگاهش به یه دختر فرق می کنه میشه ابزار.
    خلاصه کنم بهتون بنده قصدم ازدواج بود اینطور رفتار شد باهام و هیچ وقت فراموش نخواهم کرد که یک دختر به صرف کمرنگ بودن 1 فاکتور و کمرنگ بودن سرمایه داری من(صرفا وضعیت مالی متوسط) چقدر سعی کرد من رو برنجونه.

6. کاربر روبرو از پست مفید Telegramid_TrueMotion تشکرکرده است .

Pooh (دوشنبه 24 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array
    سلام ذوست من

من تمام پستهای شما و نظرات دوستان رو خوندم.
    واقعا موافقم با اینکه وقتی دیگران توانمندیهای آدم رو نمی بینند و با اتکا به به یک یا دو معیار ظاهری در موردت قضاوت می کنند خیلی ناراحت کننده و دور از انصاف به نظر میرسه اما شخصا فکر می کنم ظلم واقعی رو خود ما به خودمون می کنیم وقتی پا به پای دیگران و حتی گاهی بیش از دیگران، داشته های خودمون رو نادیده می گیریم و با تمام قوا می خواهیم ثابت کنیم که نظر اونها در مورد ما درسته و بعد هم تقصیر این نادیده انگاشتن رو کاملا متوجه بقیه می دونیم ..

ببینید، شما مساله ای رو یه صورت سوال طرح کردید که ظاهرا نظر شماست و در حالی که دوستان بعضا با نظرات خیلی واقع بینانه و منطقی سعی کردند به شما بگن که موضوعی رو که روی اون تاکید دارید در واقعیت ، ماهیت نسبی داره و نه مطلق و 100 درصد در مورد همه ی آدمها صدق نمی کنه. ضمن اینکه شما در صورت تغییر دیدگاه و نگرشتون بویژه نسبت به خودتون ،احتمالا موقعیت ها و شرایط بهتری رو تجربه خواهید کرد اما در پایان پست چهل و چهارم به نظر میرسه شما علاقه ای به استفاده از راهنمایی ها و مشاورت بقیه ندارید و بیشتر خواهان این هستید که نظر شما دربست پذیرفته بشه ..

بسیار خب،
    بنده نظر شما رو می پذیرم .
    - شما ظاهر قابل قبولی (از نظر خودتون و خیلی ها) ندارید.
    - وضعیت مالی شما متوسط قابل قبول هست .
    - شما در خانواده ی خوبی متولد شدید.
    - معیارهای اصلی شما برای انتخاب همسر زیبایی و شاغل بودن ایشون هست و اگر خانواده ای دارند که وضعیت مالی مناسبی دارند چه بهتر چون شما از طریق این دو سه معیار شرابط بهتری برای نسل بعدی خودتون متصور هستید.
    - شما فکر می کنید اگر معیار زیبایی رو در انتخابتون لحاظ نکنید احتمال زیادی داره که در دراز مدت نتونید ایشون رو تحمل کنید، نتونید همسر مناسبی باشید و به خودتون یا همسرتون آسیب بزنید.
    - دختری که برای ازدواج انتخاب کردید زیبایی نسبی داشته اند.
    - ایشون پیشنهاد شما برای ازدواج رو رد کردند.
    - بنا به فرمایش شما دلیل ایشون برای رد شما صورت و ظاهر شما بوده.
    - شما فکر می کنید در اغلب ازدواج ها ملاک همه برای انتخاب همسر ، زیبایی و دارایی ست و چون شما به زعم خودتون یا دیگران فاقد این دو ویژگی هستید پس شانس چندانی برای یک ازدواج خوب نخواهید داشت و محکوم هستید به پذیرش شرایط حداقلی و یا عدم ازدواج.
    - شما جامعه و به طور ویژه دختران رو محکوم می کنید برای شرایطی که در اون قرار گرفته اید.

همه ی حرفهای شما درست اما نکته جالبی که به صورت پنهان در نوشته های شما مدام تکرار میشه اعتراض شما به پاسخ رد خانمی ست که به خواستگاری ایشون رفتید و اینکه ایشون حق نداشته به شما پاسخ منفی بده .. و چون شما رو به دلیل ظاهرتون رد کرده پس محکوم هست و این محکومیت تعمیم داده میشه به بخش عمده ای از دختران. و این در حالی ست که :

اولا به نظر میرسه شما فراموش کردید که انتخاب ایشون از طرف شما 50 درصد قضیه هست و ایشون هم به نسبت 50 درصد سهم داشتند در انتخاب شما .
    دوما شما دلایلی برای انتخاب ایشون داشته اید. طبعا ایشون هم دلایلی دارند برای عدم انتخاب شما، که لزوما قرار نیست مورد تایید شما باشه.
    سوما واژه «پیشنهاد» کاملا ماهیت مشخصی داشته و با «حکم» فرق داره. وقتی پیشنهادی داده میشه پاسخش یا قبول هست یا رد که مبنای اون اختیار هست ، همونطوری که شما مختار بودید در انتخاب یا عدم انتخاب ایشون.

برادر خوبم،
    اصلا قصد ندارم توصیه ها و نظرات بعضا عالی دوستان رو تکرار و باعث دلخوری شما بشم. در عوض توصیه می کنم در حال حاضر صبر کنید و به ازدواج فکر نکنید و براتون چند لینک می گذارم که خوندنشون خالی از لطف نیست و امیدوارم مفید فایده باشه:
    -
    اگر چنین هستید ، صبر کنید ، ازدواج نکنید

We are oneAll is one
    Everything is love

در من شکفته شده است هزاران مادر
    ویرایش توسط طاهره : یکشنبه 23 اردیبهشت 97 در ساعت 20:10

8. 2 کاربر از پست مفید طاهره تشکرکرده اند .

Pooh (یکشنبه 23 اردیبهشت 97), مدیرهمدردی (دوشنبه 24 اردیبهشت 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام.

برادر گرامی، نمیدونم این برداشت من درسته یا نه. اما احساس میکنم شما با تاکید روی زیبا نبودن خودتون، دارید رنج اصلی خودتون رو مخفی میکنید و اعتراف به چیزی که واقعا رنجتون داده نمیخواید کنید. یه جور فرا فکنی.

درست حدس زد؟

توی این تاپیک شما نسبت به پست های من هیچ گونه واکنشی نشون نداده اید. و امیدوارم حرفام ناراحتتون نکرده باشه. و باز هم امیدوارم چیزی که الان میخوام بگم ناراحتتون نکنه. ولی بد نیست اگر بخونیدش. شاید حدسم درست باشه.

ببینید، وقتی چیزی داره ما رو رنج میده، برای رفعش، اول از همه باید با خودمون صادق باشیم با خودمون رو راست باشیم. بعد میتونیم روی مساله تمرکز بهتری داشته باشیم و مدیریتش کنیم.

من احساس می کنم چیزی که واقعا داره شما رو رنج میده، و شما به خاطر مرد بودن و خاصیت مردانه خودتون، دارید در برابر روبرو شدن باهاش مقاومت ناخودآگاهی میکنید، صرفا بحث زیبایی نیست. نه؟ دارید رنج اصلیتون رو پشت بحث زیبایی مخفی می کنید. درسته؟

اگر اشتباه می کنم منو ببخشید. ولی من فکر می کنم ناراحتی اصلی شما، خشمیه که به خاطر ضربه ای که اون دختر خانم به غرورتون زدن، دارید. شما احساس میکنید ایشون با این برخوردشون غرور شما رو شکوندن.

فکر کنم بهشون هم علاقه داشته اید. این رو از اینکه از طریق خانواده اقدام کرده اید و گویا اونها جواب منفی هم داده اند ولی باز هم مادر شما پیگیر بوده اند میگم.

من فکر میکنم غرور شما با جواب منفی ایشون، و به خصوص طرز برخورد ایشون، آسیب دیده.

شاید اگه یه آقا همچین حرفی که اون خانم بهتون گفته، بهتون میزد، میتوونستیئ خشمتون رو همون موقع مثلا با یه یقشو گرفتن و یه نگاه خشمآلود بهش کردن خالی کنید. ولی خب شما با یک خانم روبرو بوده اید. اون هم کسی که گویا دوستش داشته اید. طرز برخوردش غرورتون رو شکونده، و شما نتونستید عکس العملی نشون بدید و خشمی درونتون مونده که با فکر در مورد زیبایی و زیبا نبودن، دارید توی خودتون سرکوبش میکنید.

من رفتار اون خانم رو واقعا اگر اونجوری باشه که شما توصیف کردید، اصلا تایید نمیکنم. و فکر هم نکنم کی اینجا چنان رفتاری رو تایید کنه. رفتارشون درست نبوده. حق دارید از رفتارشون ناراحت شده باشید.

ولی بد نیست گاهی یکم هم رفتار خودمون رو بررسی کنیم و کلاه خودمون رو قاضی کنیم.

ایشون گویا چند باری جواب منفی داده اند و شما باز پیگیری کرده اید. خب این نشون دهنده علاقه شما بوده. ولی خب درست نبوده که توی خیابون هم برید جلوی راه دختر رو بگیرید و باز هم اصرار کنید بهش. خب درست نیست برادر من. رفتار شما اشتباه بوده اون دختر هم دیگه خواسته یه جوری بگه که شما دست از سرش بردارید. چون احتمالا مثلا اگر میگفت من دنبال یه پولدارتر هستم، شما میخواستید بگید خب میرم یه کار دیگه هم پیدا میکنم. یا مثلا اگر می گفت دلم یه جای دیگس، احتمالا می خواستید بگید کیه طرف و میخوام باهاش حرف بزنم.

فکر کنم یک مقدار از خودتون ناراحتید که چرا رفتاری کرده اید که چنین طرز برخوردی جوابتون شده، و هم از رفتار اون دخترخانم ناراحتید. و هر دوی اینها باعث شده غرورتون آسیب ببینه.

اگر مساله ی اصلی اینه، راهش فقط اینه که روی این جریان تمرکز زدایی کنید و استپ بدید به یادآوری اون جریانات. کلا مرکزتون رو بذارید روی چیزهای دیگه. مثل کار. با مسئولیت های دیگه.

10. 2 کاربر از پست مفید Pooh تشکرکرده اند .

Glut.tiny (یکشنبه 23 اردیبهشت 97), minno (یکشنبه 23 اردیبهشت 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 بهمن 00 [ 02:19]
    سطح
    53
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    127

تشکرشده 141 در 76 پست

Array
    دوست عزیز همون طور که گفتم برای خانم ها در وهله اول وضعیت مالی و ظاهر مهمه بعد از این مرحله به اخلاق و سایر اپشن ها میرسند
    فضای مجازی با فضای واقعی تفاوت داره ممکنه خیلی ها شعار بدن . من خودم به خاطر قد و لاغری جواب منفی گرفتم کاملا هم موردهایی که رفتم تناسب ظاهری داشتن ولی باز هم جواب منفی گرفتم (به خاطر ظاهرم بوده ) به من توهین شده متاسفانه دختر همراه و زن زندگی بسیار کم شده
    دوستان تصور میکنن جوابشون به شما منطقی هست

12. کاربر روبرو از پست مفید mohammad29 تشکرکرده است .

Telegramid_TrueMotion (دوشنبه 24 اردیبهشت 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad29 نمایش پست ها
    دوست عزیز همون طور که گفتم برای خانم ها در وهله اول وضعیت مالی و ظاهر مهمه بعد از این مرحله به اخلاق و سایر اپشن ها میرسند
    فضای مجازی با فضای واقعی تفاوت داره ممکنه خیلی ها شعار بدن . من خودم به خاطر قد و لاغری جواب منفی گرفتم کاملا هم موردهایی که رفتم تناسب ظاهری داشتن ولی باز هم جواب منفی گرفتم (به خاطر ظاهرم بوده ) به من توهین شده متاسفانه دختر همراه و زن زندگی بسیار کم شده
    سلام آقا محمد.
    فکر کنم شما و ایشون بهتر هم رو درک کنید. البته من هم درک میکنم. چون من هم جزو دخترهای خوشکل نیستم. تازه شما از کسی که به خواستگاریش رفته اید و جواب منفی داده ناراحتید.بعدشم شما آقا هستید و فاکتور زیبایی اونقدر که برای ارزش گذاری روی یک دختر تاثیر گذاره، برای شما مطرح نیست. با این حال اینقدر ناراحتید... پس من چی بگم که مامانم بهم میگه روم نمیشه بگم تو بچمی؟ یا وقتی خواستگار میخواد بیاد بهم میگه من میدونم اینا تا بیان تو رو ببینن میرن؟ یا مثلا برادرم بهم یه بار توی دعوا گفت که تو خیلی بدبختی تو اصلا زیبایی که یه دختر باید داشته باشه نداری و حتی شده بهم گفته من نمیدونم اینایی که میان خواستگاری تو به چه امیدی میان؟ یا حتی شده بابام بارها بهم گفته باباجون به درست برس و دنبال کار خوب باش و استقلال داشته باش آینده تو توی درسته.(اشاره غیر مستقیم به اینکه زیاد روی ازدواج کردنت حساب نکن)

فکر کنم مادر آدم این حرفا رو بزنه، دردش خیلی بیشتر از درد حرفیه که یه دختر غریبه به شماها زده. به نظرم کلاهتونو بندازید بالا، برید قدر بدونید که مادرتون میگه که عاشقانه دوستتون داره.

البته مامان من هم دو سه ساله دیگه ز این حرفا نمیزنه. ولی خب تا قبلش، با این حرفاش بمبارونم میکرد. الان هم گاهی یه چیزایی میگه ولی نه به اون وخامت. البته من هم یکمی پوستم دیگه کلفت شده.

میخوام بگم درکتون میکنم.

اما دارم فکر میکنم گویا در بحث خوشگل و زشتی، دخترهایی که خوشکل نباشن، دیگه اوضاعشون از همه انگار بدتره. البته فقط توی بحث ازدواج منظورمه. چون پسر خوشکل که خب حتما دننبال دختر خوشکل میکرده، پسر که خیلی خوشکل نباشه هم دنبال دختر خوشکل میگرده. این وسط فقط سر دخترای زشت بی کلاه میمونه گویا.....

من به عنوان یک دختر، از رد شدنم توی خواستگاری ها، احساس بدی پیدا میکردم و میکنم. ولی خب این رو به ظاهربین بودن اون آقایون ربط نمیدم. بهشون حق میدم که دنبال کسی باشن که به دلشون بشینه. این حق هر کسی هست. ولی خب دیگه ذهنم رو درگیر کسی که حتی اونقدر براش ارزش نداشتم که یکم منو بشناسه نمیکنم. البته اخیرا. قبلاها تا یه مدت اذیت میشدم. اما یکم یاد گرفتم بفهمم چی ارزش این رو داره که خودمو اذیت کنم یا نه؟

ببینید، شما ممکنه یه زمانی ازدواج کنید. هنوز خیلی جوانید و خیلی فرصت برای ازدواج دارید. و حتما هم ازدواج خوبی انشالله میکیند. ولی خداییش با این فکرا چند تا تار موهاتون رو سفید کردین تا حالا؟ ارزشش رو داره؟ شما که ibs داشتین، واقعا ارزشش رو داره باز اعصاب خودتون رو خورد کنید و بای خودتون درد و مشکل ایجاد کنید؟

بابا... بی خیال دختراییی که جواب رد دادن، بی خیال پسرایی که منو نپسندیدن. اونا دارن راحت به زندگیشون میرسن ما نشستیم اینجا هی خون خودمونو کثیف میکینم؟؟؟!!!!!

من 10 سال عمرمو سوزوندم به خاطر کسی که یه زمانی ادعای عشق داشت ولی رفت. نمیدونم حق داشت یا نه؟ ظلم کرد یا نه. ولی واقعا دارم میبینم چه فرصتایی که با این فکرا از دست دادم. چقدر با افسرده و ناراحت بودنم به خودمو خانوادم فشار آوردم. چقدر پدر و مادرم رو پیر کردم. چقدر دوران شکوفایی برادرهام، بزرگ شدن خواهرزاده هام رو از دست دادم و درک نکردم ئ ندیدم به خاطر اینکه همش توی خودم بودم.

به خدا قسم ارزشش رو نداره اینقدر اعصاب خورد کردن خودمون به خاطر 4 تا آدم. باشه، شما درست میگید. دخترا ظاهر بینن. خب به درک. زندگی کنید. داشته ها رو و امکانات موجودمون رو محکم بچسبیم ودرک کنیم. به خدا من حسرت اینکه چند سالمو سوزوندم عذابم میده. شما نسوزون. هر اتفاقی افتاد، بیشتر از این بهش بها ندید.

الان جوونید. کلی توانایی دارید. فکر نکنید مثلا یک سال دیگه انرژی و انگیزه و تواناییهاتون و حتی توان جسمیتون همینقدری که هست میمونه. آدمیزاد آروم آروم شکسته میشه و زمان هم خیلی سریع یمگذره. به فکر حفظ سلامتی و رشدکاری و فعالیت باشید. دختر توی جامعه ریخته. قحط نشده. حالا ما دخترا هم همچین آش دهن سوزی نیستیم که فکر کنید وااای اگه بهمون نرسید چی میشه. والاااا.
    ویرایش توسط Pooh : دوشنبه 24 اردیبهشت 97 در ساعت 01:51

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 130 در 77 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad29 نمایش پست ها
    سلام دقیقا از ابتدای تایپیک یکی از بحث های بنده موضوع ازدواج بود و وقتی صحبت از ظاهر زیبای دختر خانم کردم خرده ایراد هایی به من گرفتن! خب خانم های محترم 1000 بار گفتم اون دختر خانم ظاهرش از من زیبا تر و ملیح تر بود اما پلنگ یا دختری که از دید همه پسرا زیبا باشه نبود!
    دوما اقا محمد گفت و یکی دونفر از بچه ها گفتن اگه شما پسر خرابی باشی اهل هر کثافت کاری باشی هر خلافی کرده باشی در رده های معمولی مثل دختر بازی سیگار کشیدن و...
    اما اگه ظاهرت خوب باشه مثلا باشی محمد رضا گلزار یا امین حیایی یا شادمهر عقیلی تو ظاهر زیبا...(جسارت به این هنرمندا نشه منظورم صرفا ظاهرشون هست)
    دیگه تمومه همچی 4 تا 4 تا دخترا سرت دعوا می کنن!
    اما اگه یه پسر با تیپ ظاهر معمولی و معمولی به پایین باشی اگه وضعیت مالیت متوسط یا متوسط به پایین باشه حالا حالا حالا ها باید بدویی خصوصا اگه پسر سالم و اهل زندگی باشی...
    ببخشید خانم ها که این حرف می زنم یه دسته از بزهکاری وفساد رفتن پسرا رو واقعا علتش دخترا هستن که وقتی یکی میاد خواستگاری ادم سالمی هست و حداقلی ها رو داره مثل خونه زندگی و واقعا می خواد باهاتون از عشق علاقه صحبت کنه! میاید مثل یه عقرب (منظورم یه عده هست نه همه) چنان زهری به دلش می زنین که طرف از زمین و اسمون زمین می خوره!
    این درست نیست! این رسمش نیست! این انسانیت نیست!

اما برسیم سر فلسفه تایپیک زدن بنده:
    بنظر من کل زندگی جبر هست اختیار توش نیست. استعداد ها تلاش ها و انگیزه های شما در قبال جامعه ارزش پیدا می کنه خصوصا وقتی بدونی ماهیت وجودی خودت هم همینطوره.
    من بیماری ibs دارم یه بیماری هست که امیدوارم هیچ کس گرفتارش نشه حتی دشمنتون
    متاسفانه این بیماری کاملا به روحیه و ارتباطی که با دنیای بیرون میگیرین ربط داره...
    وقتی تو جامعه مدام بخاطر ظاهرتون یا مشکلاتی مشابه تحت فشار و استرس باشین حالتون بدتر میشه ... و چه اتفاقی می افته؟ کشنده هست؟ خیر نمی کشه ولی روزی 1000 بار شما رو تحت الشعاع خودش قرار میده باعث میشه تلاش ها و ارتباطات تو نطفه خفه بشه نتونی پشتکار داشته باشی نتونی شغل خوبی داشته باشی نتونی تمرکز کنی رو کار...
    علتش چیه؟ زندگی صنعتی، ازدواج نکردن و نداشتن رابطه جنسی و عاطفی... با سروتنین کاملا مرتبط هست این بیماری...
    زندگی خلاصه کنم بهتون هرچقدر اینجا شعار بدین فایده نداره باید قبول کنین که برای دخترا ظاهر و زیبایی مالی تو اولویت اول هست بعد اخلاق و سلامت پسر.
    تو این شرایط توقع دارین پسرا بهتون وفادار هم بمونن.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 09 آذر 97 [ 19:38]
    سطح
    18
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    20

تشکرشده 82 در 39 پست

Array
    سلام . دیگه نمی خواستم چیزی بنویسم ولی دیدم شمام مثل برادرم کلام آخرم بگم و برم. در اینکه هرکس برای انتخاب شریک زندگیش مختاره چه ملاک هایی داشته باشه شکی نیست ولی تا حالا یکی از همین پسرای دختر باز خوشکل پولدار را از نزدیک دیدید . باهاشون حرف زدید . ملاکای ازدواجشون را پرسیدید . فکر می کنید خیلی خوشحال و خوشبختند . حرفام شعار نیست. من از نزدیک دیدم که می گم .
    همین پسرا ابدا حاضر نیستند با همین دخترای خراب اطرافشون ازدواج کنند. انقدر دختر ناجور دیدند که دلشون سیاه شده حتی اگه مریم مقدسم همسرشون باشه ترس از خیانت راحتشون نمیذاره .خودشون می دونند از دید این دخترا فقط کیف پولند .

ایمان داری به خدا ؟سوره نور را خوندی ؟ زن پاک نصیب مرد پاک میشه و مرد پاک نصیب زن پاک

یکی از همین پسرا را میشناسم هنوز در حسرت به دست آوردن یه همسر پاکه. خوشکل نه. پولدار نه . فقط پاک . تا بله برون پیش میره ولی لحظه آخر انگار به تیر غیب دچار بشه همه چی به هم می خوره . اعتماد به نفس نداره چون میدونه این عاقبت عملشه.

برادر من . خوشحال باش که پاک موندی . خوشحال باش که راه درست را میری . دلت را صاف کن . اون دخترم ببخش . شما صادقانه ابراز محبت کردی میدونم دلت را شکسته بسپرش به خدا.دل شکستن بدجور تاوان داره . دنبال دختری باش که دلش اندازه ی خودت صاف باشه . دل شکستن بلد نباشه بمونه و خوشبختی بسازه برات. گیریم کمیاب باشه نایاب که نیست.

اعتماد به نفست را بالا ببر . چرا اجازه میدی یه عده که خودشون سراپا اشکالند روحت را زخمی کنند. وقتی خودت خودت را قبول داشته باشی کی جرات داره دست کم بگیردت چه طعنه و کنایه ای می تونه مریضت کنه.بیماریت از فشار بیرون نیست از ضعف درونته درونت را قوی کن .

کلام آخر خواسته هات را از خدا بخواه ولی اگه اجابت نشد گله نکن شاید بعضی نشدن ها به نفعت باشه .زندگی پر از امتحان و پستی بلندیه قوی باش تا طاقت بیاری.
    ویرایش توسط minno : دوشنبه 24 اردیبهشت 97 در ساعت 13:46

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)