به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 شهریور 92 [ 20:13]
    سطح
    2
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    29

تشکرشده 6 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid65 نمایش پست ها
    باشه اصلا ازدواج موقت خوب . اما آيا براي جوون مجردي كه تا بحال تقريبا با جنس مخالف ارتباط اينچنيني نداشته هم خوبه ؟

افرادي مثه من و شما كه دوست دختري هم نداشتيم اگه يه دفعه بريم توي فاز ازدواج موقت باور كن كه اون دختر يا اون زن هر كي كه ميخواد باشه ؛ ميشه تنها زن زندگيمون .

بعد از مدتي شايد عاشقش بشيم ، بعد از مدتي فكر ميكنيم كه چرا انتخابش كرديم
    . بعد از مدتي كه اكثر نيازهامون تامين شد و وارد حالت تعادلي شد ، فكر مي كنيم كه شايد بتونيم انتخاب بهتري داشته باشيم .

در هر صورت به نظر من براي جوون مجرد ضرر ازدواج موقت به سودش نمي چربه . بهتره كه همون خواستگاري رفتن هات رو ادامه بدي .
    خیلی خیلی متشکرم

اینم درسته ... احتمالا چنین اتفاقی میفته. به این قضیه هم فکر می کنم و باید خودم سبک سنگین کنم ببینم ضررش چقدره و سودش چقدر
    و سعی می کنم از نظر مشاور های دیگه هم استفاده کنم و انشاالله با آگاهی راهم رو انتخاب می کنم

اگه توصیه یا نکته دیگه ای هم بهنظر کسی می رسه استقبال می کنم ... امیدوارم برای بقیه هم سودمند باشه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط آسمان روشن نمایش پست ها
    توقعتونو بياريد پايين وازدواج دائم كنيد.بازم هرطور ميل خودتونه.

- - - Updated - - -

در ضمن اگر يه نگاهي به اين سايت بندازيد ميبينيد كه عده كثيري از دخترا به خاطر قول ازدواج يك نفر ديگه دارن زندگيشونو تباه ميكنن.من نميگم صيغه بده يا خوبه براي شما.اما اينو مطمئنم كه خدا نميخواد يك زن وقتي مورد استفاده قرار گرفت به حال خودش رها بشه.
    خیلی متشکرم :)
    در این مورد هم حق با شماست ... طولانی شدن زمان عقد هم باید خیلی سخت باشه ...

قضیه ای رو می خوام بررسی کنم که برای اولین بار می خوام باهاش مواجه بشم. مجرد بودن یه مشکلاتی داره و ازدواج به هر شکلی مشکلات دیگه ای ... چه کنم ؟ فقط می دونم الآن شدیدا مشکل دارم و باید یه راهی پیدا کنم

برای ازدواج هم توقع زیادی ندارم. و از خدا می خوام چنین همسری سر راهم قرار بده.

2. کاربر روبرو از پست مفید poke_1024 تشکرکرده است .

omid65 (سه شنبه 08 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 شهریور 92 [ 22:38]
    سطح
    14
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    190

تشکرشده 264 در 100 پست

Array
    حالا باید به کجا هجرت کرد؟یعنی از این مملکت بریم؟
    برادر شما بازم وضعتون خوبه .پس ما دخترایی که اهل دوستی و آرایش و این حرفا نیستیم چی بگیم؟!!!خداییش شرایط خیلی سختی ایجاد شده.خدا خودش صبر لازم را عطا کنه

میدونم این سئوال چاش نیست اما چون خیلی ذهن من را هم مشغول کرده میپرسم چدی یعنی چی هجرت کردن؟به کجا؟اصلا از کجا باید بفهمی که باید هجرت کنی یا نه؟
    ببخشیدا اما اگه نمیپرسیدم میمردم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    29

تشکرشده 6 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط یکی مثل شما نمایش پست ها
    حالا باید به کجا هجرت کرد؟یعنی از این مملکت بریم؟
    برادر شما بازم وضعتون خوبه .پس ما دخترایی که اهل دوستی و آرایش و این حرفا نیستیم چی بگیم؟!!!خداییش شرایط خیلی سختی ایجاد شده.خدا خودش صبر لازم را عطا کنه

میدونم این سئوال چاش نیست اما چون خیلی ذهن من را هم مشغول کرده میپرسم چدی یعنی چی هجرت کردن؟به کجا؟اصلا از کجا باید بفهمی که باید هجرت کنی یا نه؟
    ببخشیدا اما اگه نمیپرسیدم میمردم
    حالا چرا می خندید ؟ :)

برداشت خودم از آیه اینه که اگه اجتماع مانع از تکامل ما میشه باید از اونجا بریم :

اگه سر کار مجبور بودی رشوه بدی ، کارتو عوض کن.
    اگه تو اون محله نمی تونی با حجاب باشی از اون محله برو
    ...

به هر دلیلی محیط ادامه نمی حکم خدا رو اجرا کنی ، نمی تونی به بهانه محیط بد حکم خدا رو ترک کنی

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

تشکرشده 36,010 در 7,405 پست

Array
    poke_1024گرامی

به تالار همدردی خوش آمدید

لطفاً تاپیک زیر را در رابطهبا سئوالتان بطور دقیق مطالعه کنید :

تالار همدردی و صیغه و چند همسری >>>

6. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

poke_1024 (سه شنبه 08 مرداد 92), sookoot (سه شنبه 08 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 دی 99 [ 14:51]
    سطح
    57
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 112
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    531

تشکرشده 81 در 42 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط poke_1024 نمایش پست ها
    با تشکر از دوستان خوبم

من خواستگاری هم رفتم و به خواستگاری رسمی هم معتقدم.چند جا هم رفتم .
    ولی یا به دلیل مساله مالی از طرف خانواده عروس رد شدم و یا چون هنوز سربازی نرفتم و تا چند سال دیگه نمی تونم زندگی تشکیل بدم. یک نفر هم که هنوز دانشجو بود و شاید عملا می تونستیم چند سال صبر کنیم تا درس هر دومون تموم بشه حاضر به ازدواج نمی شد. شاید فکر می کرد به درسش لطمه می خوره

ولی به نظر خودم اگه قراره دو یا سه سال آینده با کسی ازدواج کنم بهتره همین الآن پیداش کنم و این چند سال رو توی عقد باشیم تا اینکه جدا از هم زندگی کنیم.به نظرتون این نظر درسته ؟ یعنی طولانی بودن زمان بین عقد و عروسی بهتره یا مجرد موندن ؟

متاسفانه با این شرایط خانواده خودم هم چندان راغب به رفتن به خواستگاری نیستند .

مطمئن باشید اگه چنین طرز فکری داشتم به هیچ وجه به فکر ازدواج موقت نمی افتادم. ازدواج یک امر دو طرفه هست و در این ازدواج هر دو طرف باید از شرایط راشی باشند.
    اولا ملاک من خود شخص هست . ازدواج قبلی همسرم به خودی خود امتیاز منفی برام محسوب نمیشه . چرا که به سنت پیامبر عمل کرده ولی ظاهرا در اجتماع از خیلی گناهان مهم تر شده ! به نظر من این ظلمی هست متاسفانه که به خانم های متلقه میشه و بر خلاف اسلام هست
    علاوه بر این اگر ازدواج موقت با زنان مطلقه صورت بگیره مشکلی که مطرح کرید منتفی است

ازدواج موقت یکی از احکام خدا و جزو دین ماست که برای کمال انسان به پیامبر ابلاغ شده. چرا این همه در مقابل این دستور الهی جبهه می گیریم ؟ به نظر شما این نوع ازدواج چه زمانی لازمه ؟ درسته که آسیب هایی هم داره ولی آسیب های تجرد و به گناه افتادن جوان رو در جامعه هم در نظر بگیرید.

سلام
    چند تا موضوع !

اول اینکه شما الان دارید ارشد می خونید و سربازی رفتنتون با کسی که مدرکش پایینتره متفاوته و حتی می تونید کار هم کنید که سربازیتون بشه می تونید راجبش پرس و جو کنید .
    ممنون می شم به اینا جواب بدید ..

پس یعنی مشکلی ندارید اگر همسرتون قبلا صیغه کسی بوده باشن ؟ ؟

با اطلاع خانواده اتون می خواید ازدواج موقت انجام بدید ؟؟؟؟؟؟؟

یکم بیشتر به عواقب و آینده اش فکر کنیم ... مثلا چند سال آینده شما هم شرایط کاری پیدا کردید هم زمان صیغه اتون تموم شده و حالا خانواده اتون می خوان کسی را معرفی کنند و اونوقت چی ؟به خانواده اتون چی می گید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ می رید خواستگاری می بینید همون کسی هست که همه جره با ایده الاتون مشابه حالا چی ؟ و ایشونم ازدواجی نداشتن ... حاضرید بهشون بگید قبلا زندگی پنهانی داشتید یا نمی گید ؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه صاحب فرزند شید چیکار می خواید کنید اونوقت ؟ ؟؟؟؟؟؟/
    اگه بعد یه مدت ک نیازای عاطفی تون برطرف شد حس کردید این خانوم اصلا حرف شما رو نمی فهمن یا شما اصلا حرف ایشونو درک نمی کنید چی ؟؟؟؟؟

من نگفتم این کار گناه !!! اما دقت کنید اگر واسه زمان پیامبر بوده به شرایطش نگاه کنید چرا فقط یه بعد قضییه را می بینید ؟ تو اون زمان جنگ بوده زنهای زیادی همسراشونو از دست می دادن و یا با بچه از پس زندگیشون بر نمی اومدن ..... این حرف من تنها نیست
    قبول دارم الان خانومای مطلقه حالا به هر دلیلی از همسرشون جدا شدن این حق را دارند که دوباره ازدواج کنند
    می دونید که با دختر خانم مجرد نمی تونید از دواج موقت داشته باشید فقط با کسایی که مطلقه اند پس چرا بنظرتون یه پسر که مجرد مگه اون نجابت نداره اون چرا نمی تونه خودشو حفظ کنه ؟؟؟؟؟؟

به عواقبش هیچ آدمی را نمی تونید پش بینی کنید از کجا تضمین می کنید که اون خانوم براتون مشکلی بعدا به وجود نیاره ؟؟؟؟؟/ تو سر کارتون ... زندگی جدیدی که هم با خواست خودتون هم با خواست خانواده اتون ساختین

ببینید خدا این قدرت اختیار و انتخاب و به آدمها داده شما می تونید انتخاب کنید...

به هر حال ازدواج موقتم کنید بازم مسولید یه هزینه ای برای اون خانوم کنید از کجا مگه در آمد دارید ؟؟

می تونید خودتونو راضی کنید به این مدل زندگی ؟

8. کاربر روبرو از پست مفید sookoot تشکرکرده است .

poke_1024 (سه شنبه 08 مرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 شهریور 02 [ 15:46]
    سطح
    68
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 399
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    340

تشکرشده 500 در 154 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    من تو این زمینه یکم تجربه دارم، تشخیص درست یا غلط بودنش به پای منطق و احساسات خودت!
    من چند بار موقعیت س- ک.س داشتم زمانی که به خد-ا اعتقاد نداشتم و زمانی هم که اعتقاد به خد-ا پیدا کردم از یه راه دیگه برای ارضای میلم حرکت کردم، به همین خاطر در طی این پروسه به یه سری نکات مثبت و منفی در زمینه ازدواج موقت رسیدم که شاید تو تصمیم گیری کمکتون کنه
    مثبت
    آزاد شدن فکر از مسایل جنسی و دوم هم ارضای یکی از بنیادی ترین انگیزه های درونی که می تونه احساس شور و شعف به انسان بده و از بعضی از مشکلات عصبی جلوگیری کنه
    شاید خوبی های دیگه ای هم داشته باشم ولی من تخیل و استدلال بیشتری در این زمینه به خرج ندادم! ولی شما تا می تونی دلیل مثبت منفی بیار چون تصمیم گیری عاقلانه تر، همه جانبه تر و راحت تر میشه
    منفی
    کاهش آستانه تحمل
    من تا حالا خودارضایی نکردم(من آخرای 24 سالگیمه) ولی پورن زیاد دیدم، واقعا ترکش برام خیلی خیلی خیلی سخت بود چون هم احساسات جنسیم رو تهییج می کرد و هم اینکه ناراحتی هام رو از یادم می برد در واقع مزش رفته بود زیر زبونمبه همین خاطر ترکش سخت بود، مطمئنم اگه خود ارضایی میکردم شاید تا مدتی نمی تونستم ترکش کنم، ببین آیا می تونی با کاهش آستانه تحملت در مسایل جنسی و تنوع طلبی احتمالیت بعد از ازدواج موقت کنار بیای؟
    دلبستگی
    به قول دوست خوبمون آقای امید 65 احتمال دلبستگی هم وجود داره، مخصوصا برای آدمای مذهبی که ازدواج موقت عشق اولشون حساب میشه، تازه اگه تو دلبسته نشی از کجا معلوم که اونم نشه!
    سکس عملی مقدس
    یادم یه بار تو یکی از کتابهای اوشو خوندم که (( هرگز عملی را که مقدمه خلق یک انسان است را پست و حقیر مپندار)) بعد از اون جمله حاضز نیستم با هرکسی هم آغوش بشم( البته من وسواس دارم و استانداردام بالاست!)
    وجدان
    تو بیست و دو سالگیم با یه دختر 26 ساله مطلقه آشنا شدم که از کل دنیا یه خونه از مهریه شوهرش براش مونده بود! قرار شد من در ازای..... برای این خانم کار پیدا کنم که کردم، یادمه باهاش قرار هم گذاشتم ولی سرقرار با خودم گفتم وجدانم کجا رفته این خانم هم مثل من یه انسانه، تازه من به عنوان یه همنوع باید بی منت بهش کمک کنم نه اینکه ازش ............بخوام این داستان رو بخون حکایت بودا و زن بدکاره (البته اینم بگم من به هیچ عنوان زنای بدکاره رو بی گناه نمیدونم ولی اعتقاد دارم، تولد یه هرزه یه فرآیند سه مولفه ای که در اون اجتماع، خود زن و مردان هرزه نقش دارن)
    آنچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند!
    من چندین ماه پیش تو محل کارم با یه خانمی آشنا شدم که تو بخشی که من کار می کرد فعالیت داشت، وضع مالیش خوب بود، بعضی اوقات با من دردودل می کرد، از من خوشش میومد، 2تا بچه داشت ولی طلاق گرفته بود، یکی از همکارم گفت دیگه الان وقتشه!!، منم بدم نمیومد تا اینکه این فکر به ذهن اومد که اگه همسر آیندم در مورد گذشتم ازم پرسید چه بهش بگم ( من صادقانه همیشه سعی میکنم هیچ وقت دروغ نگم) تازه من دختری که قبلا رابطه ج... داشته باشه رو نمی پذیرم، پس چه طور به خودم حق میدم قبل از ازدواج خودم رابطه داشته باشم ولی توقع داشته باشم همسرم هم که مثل من انگیزه جنسی داره رابطه نداشته باشه!
    امیدوارم نظرم راه گشا باشه، موفق باشید

10. 5 کاربر از پست مفید باران13 تشکرکرده اند .

asemani (سه شنبه 08 مرداد 92), del (یکشنبه 10 شهریور 92), poke_1024 (سه شنبه 08 مرداد 92), sookoot (سه شنبه 08 مرداد 92), مصباح الهدی (سه شنبه 08 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 23 آذر 98 [ 13:14]
    سطح
    46
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    109

تشکرشده 177 در 70 پست

Array
    دوست عزیز به نظر منم ازدواج موقت واسه پسر مجرد مناسب نیس..شما مطابق شرایط ومعیارهاتون میتونین واسه ازدواج دائم یه دختر خوب پیدا کنین..فکرتون رو متمرکز کنین برای پیدا کردن یه مورد و ازدواج کنین..مطمئن باش اگه درست انتخاب کنی همسر آینده ت نه فقط در بعد نیازهای غریزی بلکه واسه ادامه تحصیل وپیشرفت شغلی واقتصادیتون واستون تکیه گاه و پشتیبان میشه...فکر ازدواج موقت ....صیغه و...رو از سرت بیرون کن پسر خوب..

12. 3 کاربر از پست مفید پسرایرونی تشکرکرده اند .

poke_1024 (سه شنبه 08 مرداد 92), roze sepid (سه شنبه 08 مرداد 92), sanjab (سه شنبه 08 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 شهریور 92 [ 22:38]
    سطح
    14
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    190

تشکرشده 264 در 100 پست

Array
    اماخیلی سخته که بدونی کی و کجا باید هجرت کنی .من خیلی وقتا که به این آیه فکر میکنم میگم پس خدا گفته بایدصبر کنید چی؟اصلا باید صبر کرد یا نه؟
    برای خندیدن هم امیدوارم برداشت اشتباهی نداشته باشید که به حرفای شما خندیده باشم.

14. کاربر روبرو از پست مفید یکی مثل شما تشکرکرده است .

poke_1024 (سه شنبه 08 مرداد 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 03 مهر 94 [ 16:31]
    سطح
    55
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    سلام . متاسفانه من در مورد موضوعتون کمکی نمی تونم بکنم . چون هم شرایط شما سخته و باید بهش فکر کرد ، هم وضعیت بعد از صیغه و حل شدن مشکلات شما دلبستگی شما ، دلبستگی اون خانم و .....، و همین طور حرف و نظر مردم و جامعه (که خیلی هم مهم نیست به نظر من )

تنها پیشنهادم اینه که یه مدت به خودتون سختی بدید و به اصطلاح پله ها رو چند تا یکی برید .
    اگر دانشجوی فوق لیسانس هستید ، می تونید سربازیتون رو با انجام پروژه های علمی (که چندان سخت هم نیستن ) بگذرونید .
    این طرح مربوط به بنیاد علمی نخبگانه و شامل همه دانشجوهاست .

توی گوگل سرچ کنید : بنیاد علمی نخبگان + کسری خدمت

با انجام این کار لااقل سربازی و ارشد با هم می گذرن و می مونه کار .

ببخشید اگه حرفام بهتون کمکی نکرد. ایشالا زودتر مشکلتون حل بشه

اینم یه توضیح کوتاه در مورد این طرح .

خدمت سربازی - Apply Abroad

- - - Updated - - -

http://www.mojsazan.com/forum/showthread.php?tid=1995

16. 3 کاربر از پست مفید asemani تشکرکرده اند .

poke_1024 (سه شنبه 08 مرداد 92), sookoot (سه شنبه 08 مرداد 92), مصباح الهدی (سه شنبه 08 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    29

تشکرشده 6 در 3 پست

Array
    من تقریبا از ازدواج دائم نا امید شده بودم وگرنه نمیرفتم سراغ موقت با این همه دردسر ...
    شما راهنماییم کنید که آیا ممکنه کسی با این شرایط با من ازدواج کنه ؟ معمولا چنین اتفاقی میفته یا نه ؟

همسر من باید قبول کنه که حداقل سه سال صبر کنه تا بریم سر زندگی مشترک
    بعد از سه سال تازه می تونم به شغل ثابت فکر کنم. که تضمینی هم براش نیست
    در صورت قبول کردن هم معلوم نیست بتونه تا آخر سه سال دووم بیاره

شما اگه جای والدین این دختر بودید با فرض درست بودن شرایط دیگه با وصلت موافقت می کردید ؟
    می تونم به پیدا کردن چنین همسری امید داشته باشم ؟

آخه می ترسم برم جلو و مرتن نه بشنوم ... که تا یه حدش طبیعیه ولی وقتی بریم خواستگاری دوست و آشنا قضیه مشکل تر هم میشه
    ویرایش توسط poke_1024 : سه شنبه 08 مرداد 92 در ساعت 21:28

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)