به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 08 آذر 92 [ 21:32]
    سطح
    20
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 14 پست

Array

Lightbulb علت عضويت در سايتهاي همسريابي

سلام به همگي من تازه نامزديمو با اقايي بهم زدم كه از طريق سايت همسريابي باهم اشنا شده بوديم تموم مشكل هم به نظر خودم اين بود كه ما خيلي زود عاطفي شديم و با احساسمون جلو رفتيم(تموم مشكلاتمو در تالار نامزدي مي گفتم و دوستان خيلي كمكم كردن)
    اون اقا وقتي علاقه كامل منو فهميد تازه مشكلاتشو رو كرد و خب كارمون تموم شد.
    حالا سوال من از شما دوستان اينه كه واقعا همه ادما در سايت همسريابي فكرشون همينه؟؟ يعني همه اعضاشون ناسالم و غيرقابل اعتماد هستند؟؟

2. کاربر روبرو از پست مفید yaya تشکرکرده است .

yaya (چهارشنبه 11 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 13:07]
    سطح
    60
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    5,009

تشکرشده 4,547 در 875 پست

Array

RE: علت عضويت در سايتهاي همسريابي

سلام دوست عزیز

من نظر شخصیم رو میگم.تخصصی نیست.

در سایتهای همسر یابی سه دسته سود میبرند.

1 صاحب سایت که برای عضو شده اول مبلغی دریافت نمیکنه ولی در اولین فرست که یکی پیام رایگان میده مجبورید برای جواب دادن یه مبلغی به حساب سایت بریزید.

2 آدمهای سود جو که میدانند اکثر دخترانی که یا مشکل جسمی دارند یا سنی ازشون گذشته وارده سایت همسریابی میشوند برای پیداکردن همسر این اشخاص با ساختن پروفایل های دروغین طعمه رو بخودشون جلب کرده
    و با احساسات کامل وارده بازی میشوند تا به طعمه نزدیک شوند.

3شاید از چندین هزار نفر یکی یا دوتا موفق به ازدواج بشند .اما مشکلات خوش رو هم داره .که آیا درسایت باهم آشنا شدیم. نکنه قبل از من با چند نفر چت داشتی یا ملاقات و غیره......از این نوع حرفها.

درسته دنیا رو به تکنولوژی هست ودرحال پیشترفت .

اما انتخاب همسره آینده که یک عمر در کنار هم زندگی کنندو از طریق سایتها درست نیست.

4. 8 کاربر از پست مفید پدربزرگ تشکرکرده اند .

پدربزرگ (سه شنبه 17 مرداد 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

6. 7 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (دوشنبه 16 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 04 بهمن 93 [ 12:39]
    سطح
    31
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

سلام

من با دقت مقاله های لینک شده را مطالعه کردم، نظر خاصی نسبت به این نوع ازدواج ندارم اما میدونم مهمترین مساله در ازدواج شناخت کامل بعد از آشنایی است ، حالا این آشنایی به هر صورت میتونه باشه، میتونه کبری خانومه همسایه خاستگار معرفی کنه، میتونین با یه نفر تو دانشگاه و محل کار آشنا شین، ممکنه از فامیل یه فرد معرفی شه،ممکنه یه دلاله این کار رو بکنه، در کل در همه موارد باید شناخت صورت بگیره....
    به نظرم اینکه دو نفر در سایت همسر یابی آشنا شوند، الزاما این نیست که ندید دل ببندند، و فورا ازدواج کنند، قطعا هم را میبینن با هم راجع به فرهنگها صحبت میکنن، حتی میتونن قبل از علاقمندی راجع به صدق گفتار هم تحقیق کنن.
    اگر واقعا قصد دو نفر ازدواج باشه، چه فرقی میکنه چه جوری آشنا شن؟ فقط پروسه شناخت باید در افرادی که به صورت سایبری آشنا میشن طولانی تر باشه، البته منظورم شناخت از طریقه ملاقات حضوری.....
    به نظر من این نوع آشنایی بیشتر از اونیکه تکذیب شه باید فرهنگ سازی شه، یا سایتها ی همسر یابی باید سامان دهی شه تا فرصت برای افراد سوئ استفاده گر بسته شه، از طرفی به نظر من همون جور که ممکنه یک فرد چه دختر چه پسر خاستگارانی برای ازدواج داشتند یا خاستگاریه مواردی رفته باشن، این مساله ممکنه در فضای مجازی برای افراد هم اتفاق بیافته.
    اگر این نوع ازدواج از همون ابتدا با راهنمایی یه مشاور و کارشناس مراحلش را طی کنه، چه بسا میتونه یکی از راههای مناسب ازدواج معرفی شه
    من این سایتها رو نمیشناسم، اما به عنوانه یه فرد تحصیلکرده و با تجربه در زندگی به نظرم ایده خوبی هست به شرطی که آگاهانه، با شناخت کامل و به هنگام باشه البته در پس حمایتهای خانواده
    این همه جوونه شایسته داریم ، واقعا چه جوری اینها هم را پیدا کنن؟ به فرض مثال توی آزمایشگاه یکی از پژوهشگاههای بزرگ کشور که تزم رو انجام میدادم، چند تا دختر زیبا و دانشجوی دکتری وجود داشت، همه زیبا، خانواده دار، غالبا مومن و قصد ازدواج داشتند، همه سنها بین 27-32 .واقعا این افراد تنها شانس ازدواجشون این هست که کسی در خونشونو بزنه تا بختشون به قول قدیمیها باز شه؟ واقعا چه جوری میشه زوجه مناسب را پیدا کرد و یا اعلام آمادگی برای ازدواج کرد؟ مخصوصا دختر خانومها که باید انتخاب شن و حق انتخاب ندارن،

8. 7 کاربر از پست مفید elahe.a تشکرکرده اند .

elahe.a (دوشنبه 16 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

[/b][b] با نظر الهه جان موافقم.
    ما دختران و پسران خیلی خوبی داریم که در سن و شرایط خوبی برای ازدواج هستند ولی چجوری اینا باید به هم معرفی بشن؟؟

شاید خواستگاراییکه برای یه دختر پیدا بشن از تعداد انگشتای دست هم تجاوز نکنه در صورتیکه اون دختر عزیز شرایط خیلی خوبیم برای ازدواج داره..این خواستگارای کمش کیا هستن؟ افراد فامیل یا دوستان نزدیک یا همکلاسی یا فوقش همکار..حالا شاید هیچکدوم از اینها اونی نباشه که این دختر میخواد.

در این جور خواستگاریا اول باید طرف بیاد خواستگاری بعد دختر بگه که چه نظراتو ایده ها و سلیقه ها و ...... رو داره و بعد تازه ببینن اصلا همون بیس کار همو نمیپسندندو خداحافظ شما.

ولی در اینجور سایتها افراد همون ابتدا چکیده ای از طرز فکر خودشونو مینویسند و طرف مقابل با خوندن اونا میبینه اصلا تمایل داره با این شخص آشنا بشه یا نه..اگر تمایل نداشت اصلا هیچ صحبتی هم صورت نمیگیره و خداحافظ

پس بهتره فرهنگ سازی کنیم تا دختران ساده ما هم زودی گول نخورند که طرف قصد آشنایی به هوای ازدواج داره و از این موقعیت سوءاستفاده کنه و بقیه ماجرا...

10. 8 کاربر از پست مفید نادیا-7777 تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (پنجشنبه 12 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

من خیلی دوست دارم نظر دیگران را هم بدونم، تا هم جواب سواله دوستمون را بدیم و هم مساله شفاف تر شه،

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

منم با توجه به شرایطم شاید مجبور باشم از این راه همسرمو انتخاب کنم.

اینم قوانین یکی از سایت ها.

کاربر گرامي،

با سلام

احتراماً به عرض مي‌رساند،پيرو جلسات متعدد مسئولين سايت در خصوص ايجاد محيطي ايمن و تضمين ايمني

كاربران هم‌فكري مراجع قانوني و ذيصلاح، پاره‌اي از تصحيحات به شرح ذيل در سايت انجام خواهد شد. با اعمال اين

قوانين،تخلفات كاربران به صفر رسيده و كليه كاربران تنها با هدف همسريابي در اين سايت فعال خواهند بود.

الف- قفل پروفايل براي آشنايي: هر فرد تنها با يك فرد در هر لحظه،امكان آشنايي جهت ازدواج داشته باشد.بدين

ترتيب در صورتي كه ازدواج وي با فرد مورد نظر منتفي گرديد،مجدداً مي تواند به جستجوي خود در سايت ادامه

دهد.اين امكان باعث هدفمندي اعضاي سايت در جستجوي آنها مي‌گردد.

ب- عدم ارتباط مستقيم كاربران با يكديگر:هيچ يك از افراد سايت بصورت مستقيم (اعم از تلفن يا ايميل) با يكديگر در

ارتباط نيستند.البته اين ارتباط از طريق ارسال پيام در سايت يا از طريق پيامك از طرف مركز پيام سايت، امكان‌پذير

خواهد بود.

ج- تأييد مدارك توسط مسئولين سايت:مدارك هر فرد (كارت ملي، شناسنامه،مدارك شغلي و تحصيلي) پس از ثبت

نام وي،توسط مسئولين سايت مورد بررسي و تأييد قرار مي‌گيرد.قبل از تأييد اطلاعات پروفايل،هيچ كاربري قادر به

مشاهده چنين پروفايلي نخواهد بود.(بديهي است مسئوليت جعل مدارك بر عهده فرد خاطي است. جعل كننده

مدرك علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس از شش ماه تا دو سال محكوم مي‌شود«ماده 536 ق.م.ا». استفاده

كننده از مدرك جعلي نيز با علم به جعلي بودن آن مدرك، علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس از شش ماه تا

سه سال محكوم مي‌شود «ماده 535 ق.م.ا».)

با توجه به اينكه هر فرد داراي كد ملي منحصر به فردي مي باشد و مدارك وي نيز در اين مرحله با پروفايل وي تطبيق

داده مي‌شود،نمي‌تواند پروفايل جديدي ساخته و اقدام به يافتن همسر بصورت همزمان در سايت نمايد.(بديهي

است سايت به هيچ عنوان سرويسي به چنين افرادي ارائه نداده و در صورت تخطي فرد عواقب ناشي از آن بر

عهده كاربر است.)

د- نمايش تصوير بصورت امن:با توجه به بند الف،در هر لحظه فقط يك نفر قادر به ديدن تصوير فرد است.اين امر نيز

منوط به تأييد مدارك در بند ج مي‌باشد.به اين ترتيب امكان سوء استفاده از تصاوير ديگران در سايت به صفر خواهد رسيد.

ه- عدم ارسال تلفن و ايميل: هر فرد در هنگام ثبت نام تلفن همراه خود را ارائه مي‌دهد و سايت با ارسال كد

امنيتي،مالكيت شماره تلفن همراه را مورد تأييد قرار مي‌دهد.هر گونه ارتباط سايت با كاربران از طريق اين تلفن

همراه خواهد بود.هيچ يك از اعضاي سايت(اعم از عادي و ويژه) قادر به ارسال تلفن و ايميل خود به هيچ فردي از

اعضاي سايت نيست.براي تضمين اين ويژگي،كليه پيام‌هاي ارسالي كاربران در سايت،پس از بازبيني توسط

مسئولين سايت به فرد مقابل ارسال خواهد شد.

و- ملاقات حضوري:در صورتي كه آشنايي دو فرد در بند الف،شكل جدي‌تري به خود گرفت،تلفن همراه دو كاربر در

اختيار مركز مشاوره براي ملاقات حضوري كاربران قرار مي‌گيرد تا طي تماس با طرفين وقتي را براي ملاقات تنظيم

نمايد.طرفين در صورت پسنديدن يكديگر، وقت مشاوره قبل از ازدواج را از مركز مشاوره خواهند گرفت تا گام‌هاي

بعدي براي خواستگاري رسمي و ازدواج طي گردد.

تبصره:ملاقات حضوري در مورد ازدواج‌هاي دائم، در محل مركز مشاوره صورت مي‌پذيرد و در مورد ازدواج موقت،در

محل محضرخانه ازدواج مي‌باشد.محضرخانه ازدواج،در صورت پسنديدن طرفين،اقدام به اخذ مدارك سجلي،قرائت

خطبه عقد موقت (معمولاً حداكثر تا يكسال) و ارائه برگه ازدواج موقت مي‌نمايد.بديهي است اين برگه در كليه

اماكن عمومي، هتل‌ها و .... مورد تأييد شرع و قانون مي‌باشد.

ز- اعضاي ويژه قبلي سايت: عضويت ويژه كليه اعضاي ويژه سايت،كماكان به حال خود باقي است و با توجه به

قطع بودن سايت از تاريخ پنج شنبه 29 دي ماه،تاريخ انقضاي عضويت ويژه آنها بصورت اتوماتيك به ميزاني كه سايت

ايران زندگي در دسترس نبوده است،به كاربران محترم اعطا مي‌گردد.ضمناً حق هرگونه اعتراض اعضاي ويژه نسبت

به ايجاد قوانين جديد سايت، قبلاً از آنها سلب شده است.(براي ديدن متني كه كليه كاربران ويژه آنرا مورد توافق

قرارداده‌اند،را كليك كنيد.)

با توجه به تفهيم قوانين جديد به كاربران گرامي،تنها كساني كه از روي اختيار مي‌خواهند مدارك خود را به سايت

ارائه دهند،از خدمات سايت بهره‌مند خواهند شد.اين سايت به هيچ عنوان كسي را مجبور به ثبت نام در اين

سايت نكرده و نخواهد كرد.
    مشکل اصلی اینجاست که این سایت نه آدرسی داره نه تلفنی،من چطور می تونم اعتماد کنم مدارکمو بهشون بدم؟

13. کاربر روبرو از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (پنجشنبه 12 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آبان 91 [ 02:52]
    سطح
    14
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 199 در 73 پست

Array

یه تجربه رو براتون بگم. من یکی از اقوام نزدیکمون دختر 20 ساله هست.این بنده خدا مدارکش رو نمیدونم چرا داده بود به دوستش بعد از 2 ماه پلیس اومد دم خونشون.هنوز هم دادگاه کشی دارن.ظاهرن با مدارک این از طریق یه کارمند بانک یا همچین چیزی دسته چک گرفته بودن و ....
    نمیشه به کسی اعتماد کرد

15. 2 کاربر از پست مفید زیبا خانوم تشکرکرده اند .

زیبا خانوم (شنبه 14 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

کپی مدارک اون هم اسکن شده و لینک شده به درد کی میخوره؟
    اون هم بی امضا و اثر؟
    البته موافقم اگر میخواهین مدارک بدین، جا و مکان اون دفتر را بررسی کنین و حضورا مدارک را ببرین، از ثبت رسمیش و معتبر بودنش هم مطمئن شین، اگر همه چیز صحت داشت، اینکه از اعضا مدارک میخوان رو باید بهشون دست مریضاد گفت، خودش یه جور ساماندهی هست و کسی صرف تفریح یا سوئ استفاده در ان مکان وارد نمیشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 خرداد 93 [ 23:52]
    سطح
    33
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    209

تشکرشده 209 در 78 پست

Array

به نظر من به اینجور سایت ها نمی شه اعتماد کرد ! از کجا باید فهمید که سایت مجوز قانونی داره و غیر قانونی و کلاه برداری نیست ؟ اگه کلاه بردار از آب در اومد و از اطلاعات ملت سوءاستفاده کرد چی ؟

در ثانی افرادی که میان تو این سایت ها خیلی راحت می تونن دروغ بگن و هویت واقعی شونو پنهان کنن و ملتو سر کار بزارن ! در واقع حتی اگه نیتشون خیر باشه افراد خودشونو چیزی غیر از اون چیزی که واقعا هستن نشون می دن . بعدشم مگه آدم بیکاره دونه دونه بگرده و آدما رو تست کنه به امید یافتن یه کیس خوب ؟! بنظر من راهش اصلا این نیست و اصولا آدمهایی که سرشون به تنشون بیارزه بعید می دونم انقدر بیکار باشن که عضو همچین سایتهایی بشن ! آدمی که کار و زندگی داره بالاخره یا تو محیط کار یا تو دانشگاه و ... اونقدر آدم دور و برش هست که سراغ اینجور سایتها نیاد ‌!‌ و به آدمهایی که عضو اینجور سایتها می شن باید شک کرد ! دقت کنید این روزها خیلی هم در مورد سایتهای غیرقانونی همسریابی هشدار داده میشه ! فقط کافیه یه سرچ کنید و ببینید اکثرا غیر قانونین این سایتها و مجوزی ندارن و هیچگونه کنترلی هم نمیشن که بشه بهشون اعتماد کرد!

18. 3 کاربر از پست مفید melisaa تشکرکرده اند .

melisaa (شنبه 14 مرداد 91)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)