به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 فروردین 93 [ 21:00]
    سطح
    1
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Question پنهان کردن من در دوران نامزدی

سلام . سال نو همگی مبارک

خیلی عذر میخام که زیاد هست

من 28 سالمه و شهرستانهای اصفهان هستم. چند ماهی پیش از طریق یک از سایتهای همسر یابی با یه دختر خانم اهل شهرکرد فقط به قصد ازدواج اشنا شدم. چند روزی تلفنی با هم صحبت کردیم و بعد قرار گزاشتیم همو دیدیم و پسندیدیم . با خانواده ها هماهنگ کردیم رفتیم خاستگاری . خانواده ها هم نظرشون بد نبود .

(راستی دختر خانم لیسانس زبان انگلیسی و من دیپلمه و شغل ازاد دارم . قیافم هم تقریبا معمولی هست ولی لاغرم . )

فقط خواهر و برادر بزرگترش بخاطر ظاهر من و لاغر بودن من نظرشون منفی بوده و یکم مخالفت کردن که دختره یا بگم عروس خانم باهاشون صحبت کرد که زندگی منه و من با این ظاهر مشکلی ندارم. خلاصه یکم جلوتر رفت و رفتیم برای تعیین مهریه که مهریه را نسبت به منطقه ما خیلی بالا گرفتن 250 تا سکه و 250 میلیون پول نقد و چندتا خورده ریزه

خلاصه با کلی چک و چونه به 250 تا سکه و 150 میلیون پول توافق کریدم برای تعیین وقت عقد باز دوباره برادرش دخالت بیجا کرد و گفت که من اجازه نمیدم عقد باشید و هر موقع خاستی عروسی کنی همون موقع عقد کنید . که من قبول نکردم و گفتم نخاستیم ولی بعدش باز عروس خانم و پدر ماردش با برادرش دعوا کردن و گفتن چرا دخالت کردی و از ما عذر خواهی کردن و گفتن هر کار دوست دارید بکنید

خلاصه با به طور رسمی نامزد شدیم و تمام این مدت هم با اس و چند روز یک بار تلفنی با هم در ارتباط هستیم چند باری هم با هم رفتین بیرون بازار

ضمنا تا حالا که تقریبا 5 ماهی میگزره هیچ یک از اقوام خانواده عروس بنده را ندیدن و فقط خواهر برادراش حتی عروس و داماداش را هم ندیدمشون و تو مجالس مختلف هیچکس از اقوام اونا نبود البته دلیلشون این بوده که رسمشون نیست
    و اما ::
    عروس خانم یه خواهر 2 سال بزرگتر از خودش داره که عقد بودن . 20 روز قبل عید عروسی کردن . با اینکه ما به طور رسمی نامزد شده بودیم ولی هیچ گونه دعوتی از خانواده من و حتی خود من برای شرکت در عروسی نشد و بعد از ان هم چند تا دلیل مسخره بر دعوت نکردن اوردن که نخاستیم مزاحم بشیم و چیزای مسخره

که این کارشون خیلی زشت بوده و با توجه به شناختی من دارم هدفشون این بوده که کسی من و خانوادم را نبینه و ما را در واقع پنهان کنن و واقعا میخاستن ما نباشیم تو عروسی

خالاصه هیچ وقت هم وقتی مهمون دارن و اقوامشون خونشون هست منو دعوت نمیکنن و هنوز پنهانم میکنن

در ادامه هم روز عید نوروز عروس خانم به من گفت که با خواهرش اینا میره مسافرت و اینجا نیست . حسابشو بکنید نامزد ادم اولین سال عید شوننامزدشرا ول میکنه میره مسافرت حتی بدون اینکه از من اجازه بگیره . و باز هم تشخیص من این هست که رفت مسافرت که اینجا نباشه که ایام عید خونشون شولغ میشه من نتونم بیام خوشون و باز کسی منو نبینه . من که بسیار ناراحت شدم و چند روزه باهاش قهرم . خانوادمم خیلی ناراحت شدن و گفتن چرا ول کرده رفته واس خودش

خلاصه مشکل من اینه که شدیدا حس میکنم میخان منو پنهان کنن . عروس خانمم در طول این مدت زیاد رو بعضی از حرفایی که ابتدای کار میزد نبوده و خلافش عمل کرده . من رو نماز حساسم قسم میخوره که میخونه ولی تا حالا من ندیدم و هر موقع ازش خاستم یه سری بهونه اورده و نخونده . شناسنامش را هم که دیدم المثنی بود گفت قبلی را گم کرده.

عروس خانم خیلی میگه دوسم داره و مدامم قربون صدقم میره . خانوادشم رفتارشون خوب و با احترام هست . ولی این پنهان کاری ها . دعوت نکردن به عروسی و رفتن مسافرت عروس خانم در عید خیلی داره اذیتم میکنه .

تا حالا چن بارم سر خرید کردن و پول خرج کردن و این چیزا با هم بحث کردیم اخه فقط دنبال ولخرجی هس و فک نمیکنه من یه کارگرم خیلی پول ندارم درخالی که اولش میگفت پول براش مهم نیس .

یه چیز دیگه هم اینکه خیلی رسم رسم میکنن و و هر کار میخای بکنی میگن ما رسممون اینجور هس اینجور نیس و سر این هم اذیتم میکنن

سرتون را درد اوردم . ببخشید

سوال من اینه کمکم کنید بهم بگید چیکار کنم واقعیتش الان با این کارهای عروس خانم یکم ازش سرد شدم . با این پنهان کاریشون البته حدس من اینجور هستا . و این وضعیت که تعریف کردم مخالفتهای برادر خواهرش و غیره به من بگید چیکار کنم

بازم عذر میخام که زیاد شد

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array
    شاید فرهنگشونه ، بهتره با فردی مطمئن از اهالی شهرکرد این موضوع رو در میون بذارید ببینید اون چی میگه .
    چون مثلا حدیثی هست که میگه خواستگاری رو در خفا و عروسی رو آشکارا برگذار کنید .
    بخاطر این میگم شاید فرهنگشونه .

اما آیا تحقیق هم کردی ازشون ؟

- - - Updated - - -

راستی عنوان تاپیکی که انتخاب کردی(نیاز به مشاوره شما دارم)اصلا مناسب نیست .
    برای این کار در پست بعدی یک عنوان مناسب در مورد تاپیکت انتخاب کن مثلا : رسومات خانواده عروس و ولخرجی عروس خانم

3. 2 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 04 فروردین 93), مصباح الهدی (یکشنبه 03 فروردین 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    شما الان عقد هستید؟

آقای امید فکر نمی کنم بشه گفت فرهنگشونه. تا جایی که من می دونم بیشتر نقاط ایران برای اولین عید عروس و داماد کلی برنامه دارند
    از کادوهایی که باید تهیه بشه و مراسمهای مختلفی که برگزار میشه. این قسمت ممکنه منطقه به منطقه فرق داشته باشه،
    اما بعید می دونم توی فرهنگی نامزد را قایم کنند و عروس خانم زمان عید همسرش را تنها بذاره و ...
    ضمن این که مراجع از مجموعه شرایط حس کرده که داره مخفی می شه و شرایط نرمال نیست. نمی شه گفت حسشون اشتباه است.
    چون ایشون تو اون فضا بوده مطمئنا چیزایی را حس کرده که شاید در کلام نمی گنجه.

در مورد شناسنامه شون می تونید از ثبت احوال (یا اداره مشابه این، درست نمی دونم) سوال کنید و اگر عقدی اونجا براشون ثبت شده باشه،
    سوابقش هست حتی اگر در شناسنامه نباشه.

در مورد نحوه ازدواجتون، با عذرخواهی از دوستانی که ممکنه این روش خواستگاری یا ازدواج کرده باشند،
    اما ثبت نام در سایت همسریابی خیلی روش مقبول و مناسبی نیست.
    ممکنه مواردی خوب از آب دربیاد، اما به طور کلی روش پرریسکی هست.
    هر دختری به راحتی عضو این سایتها نمی شه.

اگر عقد نیستید لازم هست با حساسیت بیشتری موضوع را بررسی کنید و شاید لازم باشه صورت مساله را پاک کنید.
    اگر عقد هستید باید روشهایی برای بهبود شرایط و حل مساله پیدا کنید.

عنوان تاپیک شما کلی است.
    از مثلث کنار کلمه "تشکر" استفاده کنید و گزارش بدید عنوان مناسبی برای تاپیکتون بذارن. مثلا "خانواده نامزدم من را به فامیلشان معرفی نمی کنند!"
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

5. 7 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (شنبه 02 فروردین 93), hanie_66 (یکشنبه 03 فروردین 93), khaleghezey (دوشنبه 04 فروردین 93), mr_khodaei (یکشنبه 03 فروردین 93), sanjab (یکشنبه 03 فروردین 93), واحد (شنبه 02 فروردین 93), مصباح الهدی (یکشنبه 03 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام لطفا عنوان تاپیکتون را همون طور که دوستان گفتند عوض کنید.می تونید از لینک تماس با ما هم که در بالای صفحه تالار هست استفاده کنید.
    لطفا به این سوالات هم جواب بدین:
    1)چندوقته که عقد هستین؟
    2)خصوصیات مثبت این خانم چیست؟ چرا ایشان را انتخاب کردین؟
    3)آیا رفتار خوبی هم از خانوادشون دیدین؟
    4)آیا قبل از این خانم تجربه خواستگاری و... داشتین؟
    به نظرم حتما پیشنهاد شیدا خانم را برای مراجعه به ثبت احوال انجام بدین.
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

7. کاربر روبرو از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده است .

mr_khodaei (یکشنبه 03 فروردین 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 بهمن 99 [ 21:18]
    سطح
    76
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 152
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,320

تشکرشده 1,329 در 398 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام
    مطالعه این تاپیک هم شاید بهتون کمک کنه.

http://www.hamdardi.net/thread-12072.html

«آرامش» وقتی به سراغت می آید که «تلاش» کرده باشی.

« من در رقابت با هیچ کس جز خودم نیستم، هدفم مغلوب نمودن اخرین کاری است که انجام داده ام. »

« مهم انجام وظیفه است، نه نتیجه »

http://www.hamdardi.net/imgup/5471954c9081a134ec.jpg

9. کاربر روبرو از پست مفید salehe92 تشکرکرده است .

mr_khodaei (یکشنبه 03 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    با تشکر از همه دوستان و جوابهاشون

1)چندوقته که عقد هستین؟2)خصوصیات مثبت این خانم چیست؟ چرا ایشان را انتخاب کردین؟
    3)آیا رفتار خوبی هم از خانوادشون دیدین؟
    4)آیا قبل از این خانم تجربه خواستگاری و... داشتین؟
    1- هنوز عقد نکردیم البته قرار برای قبل عید واسه عقد گزاشتیم ولی با دیدن شرایط عقد را فعلا کنسل کردم تا شناخت بیشتری بدست بیارم .

2- خصوصیات که : خوب دنبال ظاهر نبود ومنو با این ظاهر قبول کرد . با تحصیلات و شغلم کنار اومد و گیر نداد مث هزاران دختر دیگه که دنبال مدرک و این چیزان . اخلاقش خیلی خوبه و خوش اخلاق . و به نظر شخص مثبتی بود

3- رفتار خانوادش بسیار خوب و احترام انگیز هست گفتم حتی بعضی جاها بخاطر من اعضا با هم بحث کردن و مثلا پدرش برادرش را بخاطر دخالت بیجا دعوا کرده بود ..

4- بله چن جا رفته بودم که خوب بخاطر ظاهر و تحصیلات و این چیزا قبول نکرده بودن .

تحقیق هم تحقیق زیادی راستش نکردم ازشون.

ثبت احوال باید اشنا داشته باشم تا بگه عقدی ازش ثبت شده یا نه یا همینجوری بخام ازشون میگن .
    البته گفت که شناسنامه قبلیشو پیدا کرده و داردش منم گفتم باید ببینمش . البته یه حدس دیگه هم اینه که قبلا نامزد بوده با یکی بعد بهم خورده که به من چیزی نگفته .

نمیدونم فعلا ذهنم خیلی نسبت بهش منفی شده با این کارهاشون . و فعلا در سدد شناخت بیشترم و تحقیق بیشتر

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 مرداد 93 [ 17:37]
    سطح
    7
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    21

تشکرشده 52 در 20 پست

Array
    سلام عید همگی مبارک ،
    عزیزم منم اصفهانی هستم ، یه چند ماه پیش منم از طریق این سایتا ب یه مورد اشنا شدم (بگم فقط قصد تست داشتم) اونم شهرکردی بود یه 1 ماهی با هم صحبت میکردیم و رفتم شهرکرد دانشگاهشون دیدمشو ولی خوشم نیومدو هیچی تموم کردیم -- حالا یه مورد از شهرکردیا -- اینا کلا اینجوری هستند اخلاقشون خاصه -- البته مورد شما اینکه هیچ چیزش مشخص نیست (شما نه تحقیق درستی کردی - اینقدر هم مهریه زیاد بدون تحقیق و شناخت ) -- شک نکن یه مسله هست -- من اگر جای شما بودم کلا بیخیال میشدم ( مگر آدم چند بار زندگی میکنه که اونم بخواد به اعصاب خوردی بگذره ) - یا اگر بهش علاقه داری کاری که من کردمو انجام بده ( یه یک هفته مرخصی بگیر برو شهرشون و خوب تحقیق کن ) -- ببین بچه بازی که نیست میخوای خودتو بدبخت کنی البته من نمیگم مورد بدی هست فقط میگم مراقب باش -- خوبه هنوز کاری انجام ندادی فقط نامزدی هست پس خوب دقت کن -- دوم اینکه شهرکردی یکم دختراشون بی معرفت هستن اینو حواست باشه -- خلاصه این امکانم وجود داره که وقتی خرشون از پل گذشت مهریو رو اجرا بزارن و کاملا بدبخت میشی -- ( در ضمن به این سایتا اعتماد نکن اینا تنها هدفشون پول درآوردن هست اینو میگم چون یکی از همین سایتهایی که در این امر هست رو خودم طراحی کردم و رنک خوبی تویه انجین گوگل داره ) و وقتی صاحب سایتو دیدم واقعا از اینکه این کارو انجام دادم پشیمون هستم - اصلا هیچ جا روم نمیشه بگم اینو من طراحی کردم - اون موردم توی همون سایت باهاش آشنا شدم -- کلا حواستو جمع کن همه چیز و مورد بررسی قرار بده بعدا دست به کار شو -

در ضمن حتما برای این بحث پیش مشاور برو
    ویرایش توسط eimanpaladin : یکشنبه 03 فروردین 93 در ساعت 19:06

12. کاربر روبرو از پست مفید eimanpaladin تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (یکشنبه 03 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array
    دوست عزیز

اگر عقد دایم نکردید به نظر من توقع شما در مورد ایام نوروز و یا دعوت به عروسی خواهر یا برادرش زیاد هست

مخصوصا اگر خانواده مذهبی باشند.

بعضی از خانواده ها ترجیح می دهند تا زمانیکه عقد رسمی انجام نشده موضوع به ایم مهمی را جایی پخش نکنند

تا اگر خدای نکرده سر هر موضوعی نشد و یا شناخت کافی از هم پیدا کردند و دیدند بهتر است این نامزدی غیر رسمی

بهم بخورد پاسخگوی سوال و جوابهای مردم نباشند.

به نظر می آید این خانواده این نامزدی غیر رسمی را بیشتر برای شناخت شما دو نفر باهم و خانواده ها باهم قرار دادند

لطفا شما هم بهتر است بجای بهانه جویی در این مرحله بیشتر بدنبال شناخت بیشیتر از این خانم باشی

چون چنین فرصتی را کمتر خانواده ای در اختیار دو طرف برای شناخت می گذارد.

این دوره را هم زیاد طولانی نکن که وابستگی بیشتری برایت ایجاد کند.

و در پایان توصیه میکنم حضورا از یک مشاوره ازدواج باهمراهی نامزدت برای ادامه و یا قطع رابطه کمک بگیر.

موفق باشید

14. 3 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

mr_khodaei (دوشنبه 04 فروردین 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 03 فروردین 93), مصباح الهدی (دوشنبه 04 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    مرسی بازم .

خانواده مذهبی کامل نیستن . مثلا خود دختره مانتویی هس و اصلا چادر نمیپوشه . یا خانواده با خاندن صیغه محرمیت بینمون مخالفت کردن و قبول نکردن در حالی که دختره با لباسهای تقریبا باز پیش من میاد و با من خیلی راحت هس یا سر مجلس نامزدی اصلا نزاشتن یه عکس بگیریم .

منم حدس میزنم شاید نخان قبل عقد همه جا پخش بشه و اگه نشد ابروریزی بشه ولی واقعا نمیدونم چیکار کنم

چند بار با دختر خانم بحثمون میشد سر یه چیزایی من میگفتم بدرد هم نمیخوریم و میگفتم کنسل میکنیم بعدش خیلی اصرا میکرد و باهام کنار میومد و میگفت دوست دارم نمیخام راحت از دستت بدم .

ولی واقعا ول کردن و رفتن به مسافرتش برای عید اون هم با خواهرش نه پدر مادرش در حالی که این همه میگه دلم برات تنگ شده واقعا قابل درک نیست تازه بدون اجازه گرفتن . در حالی که میگه من متعلق به تو هستم دیگه هر چی شما بگی و از این جور حرفا

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    حقیقت این ِ که شما در جایگاهی نیستی که بخواد ازت اجازه بگیره یا به جشن های

خانوادگیشون دعوتت کنن.اون جور حرف هاشم از تعارفات این دورانه.

17. 3 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 04 فروردین 93), sanjab (دوشنبه 04 فروردین 93), مصباح الهدی (دوشنبه 04 فروردین 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)