به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 60
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 مرداد 95 [ 11:31]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    دوست عزیز در ابتدا بابت سرگذشت تلخی که داشتی برات متاسفم
    من تمام پست های این تاپیک رو خوندم برداشتی که به عنوان یه کاربر عادی (روانشناس نیستم)از شخصیت شما دارم براتون می نویسم:
    غرور و خودخواهی توی نوشته هاتون کاملا موج میزنه و به خاطر موقعیت مالی تون به شدت مادی هستید
    همه جای صحبتاتون دارید در مورد مادیات حرف میزنید : مهریه هایی که دادین، ماشین شاسی بلندتون و خرید دو تا ماشین صفر، اینکه پدر و مادرتون به فکر خودشونن و دنبال پول هستن، کمک های مادی که در حق فقرا کردین و.... از بس که خودتون دارید به دید پول به همه چی نگاه میکنید کل صحبت هاتون در مورد همین موضوعه
    توی اینهمه پستی که گذاشتید حتی تو یه مورد هم در مورد احساسات حرف نزدید همش دارید خاطرات مادی رو مطرح میکنید
    ثروتی که دارید باعث شده حس برتری کسب کنید و به همه از بالا به پایین نگاه کنید
    "تا وقتی با این دید به زن و ازدواج نگاه کنید بهتر از این نصیبتون نمیشه"
    همش دارید جامعه و خانوما رو مقصر می دونید
    دوست عزیز توی ازدواجاتون چوب اشتباهات خودتونو خوردین نه چیز دیگه
    میتونید بفرمایید توی کدوم شهر زندگی می کنید
    شیوه انتخاب همسر شما کاملا اشتباه بوده حتی سعی نکردید طرف رو بشناسید در طول یک روز دختر رو می بینید و تا غروب می بریدش خونه و بعد همه چی تموم میشه
    مگه میخواید کفش بخرید که اینطوری عمل می کنید مردم 6 ماه وقت میذارن آخرش هم هنوز طرف رو نمیشناسن
    حتی رسم و رسوماتتون هم در مورد ازدواج و دختر مادی هست یعنی چی که پول میدین و دختر رو میارید واقعا ارزش یه دختر"یه میلیون تومنه؟"
    می بخشید که انقدر صریح صحبت می کنم
    به نظرم شما در زمینه مالی و اجتماعی موفق بودین ولی در مورد زندگی مشترک و شناخت خانومها مهارت زیادی ندارید
    با اینکه می دونستید همسر دومتون قبلا با کسای زیادی بوده بازم زندگی رو باهاش ادامه دادین و در نهایت با خیانت ایشون مواجه شدین
    میگید همه خانوما شرط و شروط مادی میزارن دوست عزیز وقتی خودتون 90% حرفاتون مادیه به طرف هم اجازه میدین شما را با مادیات بسنجه
    و اما توصیه من به شما به عنوان خواهر کوچکتر:
    یه کم از غرورتون کم کنید و به دنبال کسب مهارتهای زندگی باشید چند تا کتاب در مورد خانوما و نحوه ارتباط با خانوما بخونید "به عنوان یه خانم میگم از دید ما خانوما یه شاخه گل با اینکه ارزش کمتری نسبت به یه خودروی زانتیا داره ولی ارزش بیشتری برای یک زن داره"
    در روند انتخاب همسر این بار عاقلانه تر و محتاطانه تر عمل کنید چند تا از تاپیکای دوستان رو بخونید ببینید چطور برای ازدواج اقدام می کنن
    ضمنا در مورد افکارتون نسبت به خانومای مطلقه تجدید نظر کنید باکره بودن دلیل بر پاک بودن نیست حتی فکر کردن و تصور کردن هم میتونه خیانت ذهنی باشه
    ضمنا دوست عزیز خودتون هم مطلقه هستید و همه چیز زندگی هم مادیات نیست ضمن اینکه شما یه پسر 13 ساله دارید و شادابی و نشاط یه پسر مجرد رو ندارید
    امیدوارم هر چه زودتر خداوند چیزی رو که به صلاحتونه و لیاقتش رو دارید براتون رقم بزنه نه آرزوهاتون رو

2. کاربر روبرو از پست مفید mis-marjan تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (یکشنبه 08 دی 92)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    این تاپیک قدیمی است. لطفا تا شروع کننده تاپیک مراجعه نکرده، پست نگذارید.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

4. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

khaleghezey (یکشنبه 08 دی 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 فروردین 94 [ 07:23]
    سطح
    31
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    74

تشکرشده 74 در 46 پست

Array

1

نقل قول نوشته اصلی توسط mis-marjan نمایش پست ها
    دوست عزیز در ابتدا بابت سرگذشت تلخی که داشتی برات متاسفم
    من تمام پست های این تاپیک رو خوندم برداشتی که به عنوان یه کاربر عادی (روانشناس نیستم)از شخصیت شما دارم براتون می نویسم:
    غرور و خودخواهی توی نوشته هاتون کاملا موج میزنه و به خاطر موقعیت مالی تون به شدت مادی هستید
    قبول دارم مغرورم ولی خودمو پولدار نمیدونم که نسبت به سرمایه ام غرور داشته باشم بلکه به متانتی که هنوز هیچ زنی نتوانسته تسخیرش کنه به اون احساس غرور میکنم.بعضی موقع غرور یک مردمثل یک سد اهنینی هست که دربرابر هرگونه سو استفاده ممانعت ایجاد میکنه!!!
    بهیچ وجه هم مادی نیستم!!ولی لذت را درکسب کردن میدونم ولذت میبرم!!باینکه نسبت به سن وسال محدود 10 سال پیش بنا به باور بعضی ها که خیال میکردند دارایی من شاید ازمسائل زیر خاکی ومیراث فرهنگی دراومده بهمین خاطر افرادی که تو کارزیر خاکی و.. هستند برام پیشنهاد میدادند که فلانجا فلان چیز هست وحتی یکی یه روزی یه چیزی اورد که تو میتونی اینو ابش کنی .بخدا من تحویل نگرفتم!گفت برای چی؟گفتم ازاین نوع پولهای باد اورده خوشم نمی اد ودرحالیکه جنس اورا نگاه میکردم یکی از بافندگان زنگ زد وگفت یه قالیچه با فلان سایز مخوام درحالیکه ازاین قالیچه 100 تومان سودش میشد اونو ترجیح دادم به اون میلیاردی که از فروش جنسش نصیبم میشد(یه سنگ قیمتی )
    وهمونجا بش گفتم من برخلاف تصور مردم ازاین نوع پولها متنفرم ببر یه جایی دیگه بفروشش!!ومیتونستم بگیرم وازش بخرم ومیلیارد سود کنم ولی اخه چی کنم به دلم نمی چسبه!!
    پس قبول کن مادی گرا نیستم ولی کاسبم.

همه جای صحبتاتون دارید در مورد مادیات حرف میزنید : مهریه هایی که دادین، ماشین شاسی بلندتون و خرید دو تا ماشین صفر، اینکه پدر و مادرتون به فکر خودشونن و دنبال پول هستن، کمک های مادی که در حق فقرا کردین و.... از بس که خودتون دارید به دید پول به همه چی نگاه میکنید کل صحبت هاتون در مورد همین موضوعه
    توی اینهمه پستی که گذاشتید حتی تو یه مورد هم در مورد احساسات حرف نزدید همش دارید خاطرات مادی رو مطرح میکنید
    دوست عزیز!!احساسات مرد را باید ناموسش بداند نه هر کسی نه هر تاپیکی!نه هر برگ ورقی!!
    مرد باید احساساتشو حراج نکند!!6000 بیت شعر درمورد احساساتم سروده ام بموقع چاپش میکنم!
    من مثل بعضی مردها نیستم که فلان دختر رفت تو دلم و خوابم نیومد وداشتم می مردم وغیره!!!این حرفها واین احساسات را باید به کسی گفت که تو درمالکیت همان شخصی!!!نه به هر رهگذر!!!
    وقتی عشق را حراج کنی محبت به تزویر تبدیل میشود!عشق باید حقیقی باشد نوع مجازی ش هوس هست نه عشق!!
    نمونه ازاحساساتمو بگم .یه شب یکی اززنهام سخت مریض بود من مثل بچه ازگریه وزاری میترکیدم که خدایا نکنه این بمیره وبی او نتونم زیستنو به تنهایی تحمل کنم!مادرم همیشه میگه اون شب تا صبح گریه کردی وبالنجت از اشک چشمت خیس شده بود!دوست داشتنیهای من با سایر مردا فرق میکنه من واقعی دوست دارم همینو بلدم نه سایرین را!

ثروتی که دارید باعث شده حس برتری کسب کنید و به همه از بالا به پایین نگاه کنید
    همیشه خاکیم!!!خوشم نمی اد از تیب ولباس من !بنده ای بخداوند بگه فرق من و او چیست که او انقدر دارد وما نداریم!وقتی به میوه فروشی میرم اگه دیدم خلوته جعبه ای میخرم ولی دیدم یه فقیری 2کیلو میخره من 1.5 کیلو میخرم تا اون پیش من احساس کمبود نکنه واو احساس غرور کنه!!ونگه خوش بحالت!
    "تا وقتی با این دید به زن و ازدواج نگاه کنید بهتر از این نصیبتون نمیشه"
    همش دارید جامعه و خانوما رو مقصر می دونید
    اره جامعه وخانومارا مقصر میدونم!!جامعه بی حجابی را ترویج داده وخانوما به خیانت علاقه مند شده اند!!اگه قبول نداری؟خودتونو با مادرتون مقایسه کنید وخواهی دید که نجابت مادران مثل یه فرشته هست!وشما دردامن همچین ممعصوم تربیت شده اید وباید مثل اون باشید نه بدتر از اون!!کو ان دختری که نجابتش فراتراز مادرباشه!!بخاطر پاکی مادران دست همه شونو میبوسم!
    دوست عزیز توی ازدواجاتون چوب اشتباهات خودتونو خوردین نه چیز دیگه
    میتونید بفرمایید توی کدوم شهر زندگی می کنید
    شیوه انتخاب همسر شما کاملا اشتباه بوده حتی سعی نکردید طرف رو بشناسید در طول یک روز دختر رو می بینید و تا غروب می بریدش خونه و بعد همه چی تموم میشه
    مگه میخواید کفش بخرید که اینطوری عمل می کنید مردم 6 ماه وقت میذارن آخرش هم هنوز طرف رو نمیشناسن
    حتی رسم و رسوماتتون هم در مورد ازدواج و دختر مادی هست یعنی چی که پول میدین و دختر رو میارید واقعا ارزش یه دختر"یه میلیون تومنه؟"
    می بخشید که انقدر صریح صحبت می کنم
    به نظرم شما در زمینه مالی و اجتماعی موفق بودین ولی در مورد زندگی مشترک و شناخت خانومها مهارت زیادی ندارید
    با اینکه می دونستید همسر دومتون قبلا با کسای زیادی بوده بازم زندگی رو باهاش ادامه دادین و در نهایت با خیانت ایشون مواجه شدین
    میگید همه خانوما شرط و شروط مادی میزارن دوست عزیز وقتی خودتون 90% حرفاتون مادیه به طرف هم اجازه میدین شما را با مادیات بسنجه
    و اما توصیه من به شما به عنوان خواهر کوچکتر:
    یه کم از غرورتون کم کنید و به دنبال کسب مهارتهای زندگی باشید چند تا کتاب در مورد خانوما و نحوه ارتباط با خانوما بخونید "به عنوان یه خانم میگم از دید ما خانوما یه شاخه گل با اینکه ارزش کمتری نسبت به یه خودروی زانتیا داره ولی ارزش بیشتری برای یک زن داره"
    در روند انتخاب همسر این بار عاقلانه تر و محتاطانه تر عمل کنید چند تا از تاپیکای دوستان رو بخونید ببینید چطور برای ازدواج اقدام می کنن
    ضمنا در مورد افکارتون نسبت به خانومای مطلقه تجدید نظر کنید باکره بودن دلیل بر پاک بودن نیست حتی فکر کردن و تصور کردن هم میتونه خیانت ذهنی باشه
    ضمنا دوست عزیز خودتون هم مطلقه هستید و همه چیز زندگی هم مادیات نیست ضمن اینکه شما یه پسر 13 ساله دارید و شادابی و نشاط یه پسر مجرد رو ندارید
    وقتی یه مرد احساس کنه که به هرچیز وبه هر هدفی میتونه نشاط وسرحالی او همیشه فراتر ازیک جوانی هست که دنبال ضامن وام ازدواج میگرده!!وهنوز ارزوهایی مهد کودکانه داره!!

توی این مدت 5 سال خیلی فرق کرده ام یه جورایی پیر شده ام!!اینگار به اخر جاده رسیده ام اینگار هیچ ارزویی ندارم!
    امیدوارم هر چه زودتر خداوند چیزی رو که به صلاحتونه و لیاقتش رو دارید براتون رقم بزنه نه آرزوهاتون رو

متشکرم دوست عزیز!!!امیدوارم موفق وسربلند باشید!!

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام جناب شهریار.

من می خواستم تو تاپیک ازاین 5گزینه کدام برای ازدواج خوبه؟؟ نظرم را بدم.کلی زحمت کشیدم تایپ کردم که یک دفعه فرشته مهربان تاپیک را قفل کرد.من هم حیفم آمد که نظرم را بهتون نگم.ببخشید که مجبور شدم بیام اینجا براتون بنویسم.

من با آقای 1234567 موافقم.
    با اینکه کلا با طرز تفکر آقای شهریار کاملا مخالفم و اصلا نمی تونم بپذیرم و فکر نمی کنم هیچ خانم عاقلی بتونه بپذیره؛اما سعی می کنم تو کمک فکری که می خوام بهشون بدم فقط نظرم را بگم و سعی در اجبار ایشون در پذیرش نظرم نداشته باشم.

آقای شهریار گرامی
    من توجه شما را به مطالب زیر جلب می کنم:

1)من فکر می کنم افرادی که به شما احترام می گذارند به خاطر ثروتتان هست.خودتون فکر کنید اگه همچین اخلاقی داشتین اما از نظر مادی یک فرد کاملا عادی بودبد چند نفر این قدر بهتون احترام می ذاشتند؟ چند تا خانم حاضر به ازدواج باهاتون بودن؟ به نظر من همسرتان باید خودتان را دوست داشته باشد نه مالتان را! باید با شما ازدواج کند نه با پولتان!حتما یکم در این زمینه دقت بفرمایید.2)شما در مورد پیامبر نبودن زنان سوال کردید.من هم می خواهم پاسختان را بدهم.آخرین پیامبر ما حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم در 1400 سال پیش مبعوث شدند.

خودتان می دانید که تا آن زمان نزد جاهلیت زنان چه جایگاهی داشتند و دختران را زنده به گور می کردند.

در آن زمان جاهلیت که عرب از اندیشه و ادب و احترام بویی نبرده بود؛چه بلاهایی سر پیامبر ما آوردند و حتی موقع ارشاد و تبلیغ ایشان به اسلام چه مسخره هایی ایشان را نکردند و حتی شکمبه گوسفند بر سر مبارک ایشان می ریختند.

حالا آن موقع را در نظر بگیرید!!! حرف پیامبر را که مرد بود را به این راحتی ها قبول نمی کردند!!!دیگه چه برسه حرف یک زن را که اصلا برایش ارزشی قائل نبودند!!!!

سر پیامبر ما چه بلاهایی در آوردند.تازه پیامبر از خانواده اصیل و محترمی بود.و محمد امین نام داشت.حالا اگه زن بود چه کارها می خواستند بکنند!!!! به نظرتان خدا حاضر هست که یک زن را با روحیه لطیف و اینکه باید معصومیت و عفتش حفظ شود به تبلیغ مردان بفرستد؟ آن هم مردان آن موقع؟!!!! که حتما همون موقع کار زن ساخته بود!!!

تازه این 1400 سال پیش بوده.سال های قبلش که به مراتب بد تر بوده!زمان حضرت نوح را در نظر بگیرید که چه مسخره هایی می شدند.زمان حضرت موسی را در نظر بگیرید که قوم بنی اسرائیل با ایشون چه ها کردند.زمان حضرت ابراهیم را در نظر بگیرید که ایشان را حتی در آتش انداختند و....حالا یک زن در حد پیامبر خدا که حتما باید معصومیتش حفظ شود با اون مردان چه طور می خواست در بیفته؟!!! مردان ممکن بود چه بلایی سرش بیاورند؟!!!

آقای محترم معیار برتری نزد خدا تقوا هست!!! نه زن یا مرد بودن!!!

یا أیُّهَا النّاسُ إِنَّا خَلَقناکُم مَن ذَکَرٍ وَ أُنثَی وَ جَعَنَاکُم شُعُوباً وقَبَائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَاللّهِ أَتقَاکُم إِنَّ اللهَ عَلیم خبیر(سوره حجرات،آیه 13)
    ای مردم! بی تردید ما همه افراد نوع شما را از یک مرد وزن آفریدیم و شما را قبیله ای بزرگ و کوچک قرار دادیم تا همدیگر بشناسید مسلماً گرامی ترین شما نزدخدا پرهیزکارترین شماست همانا خداوند بسیار دانا وآگاه است.

با این وجود ما در زمان این پیامبران زنانی در رده پیامبر و امام هم داشتیم.

مادر حضرت موسی،که در قرآن آمده :ما به او وحی کردیم.

آسیه.زن فرعون

مریم مقدس.که مقدس بودنشان را که انکار نمی کنید.

حضرت فاطمه صلی الله علیها .که معصوم هستند (نکنه این را انکار می کنید؟)حتما به عنوان یک شیعه نحوه شهادتشان را می دانید.و می دانید که چه بی حرمتی به ایشان شد.حالا تازه اون موقع که مردان مسلمان شده بودند و پیامبر را قبول داشتند!!! حالا اگه ایشان پیامبر می شدند و مداوم در بین مردان حاضر می شدند ممکن بود این آقایون چه بلایی سر ایشان بیاورند!!!

حضرت زینب صلی الله علیها که ردای امامت در زمان بیماری حضرت سجاد بر ایشان بوده.و دیگه داستان کربلا و بلاهایی که مردان (حالا تازه خیر سرشان مسلمان بودند و پیامبر را قبول داشتند و ایشان هم نوه پیامبر بودند!)سرشان آوردند را می دانید.

به نظر من شما خیلی به دین سطحی نگاه می کنید.و اولین چیزی که به ذهنتون می رسه را قبول می کنید و حتی یکم مطالعه نمی کنید!!! خدا را شکر که مبلغ اسلام نشدید.اون موقع معلوم نبد چند نفر بی دین می شدند!!!

در مورد مقام زن حتما یکم مطالعه بفرمایید.(البته نه سطحی).چرا که در آینده حتما با این دیدگاه با خانمتون دچار مشکل می شید.

آقای شهریار گرامی من مثل خود شما باهاتون رک حرف زدم.و گرنه قصدم جسارت نبود.ان شاالله که معیارهای مناسبتان را پیدا کنید و ازدواج موفقی داشته باشید

در ضمن من خودم یک دختر محجبه و خیلی مذهبی هستم.و نظرم این نیست که فکر کنید من با حجاب مخالفم.نه اتفاقا!!!

من می گم باید اسلام را اصولی و منطقی پذیرفت.و گرنه بد تر به اسلام ضربه می زنیم.

اسلام هم همیشه به اعتدال تاکید کرده.و گفته ما شما را امت وسط قرار دادیم.
    «وَ کَذَلِکَ جَعَلْنَـاکُمْ أُمةً وَسَطًا لتَکُونُواْ شُهَدَآءَ عَلَی الناسِ وَ یَکُونَ الرسُولُ عَلَیْکُمْ شَهِیدًا؛و ما همچنان شما را امت وسط (گروه میانه رو و معتدل ) قرار دادیم تا شما گواه بر مردم باشید و رسول الله نیز گواه بر شما باشد!» (بقره/143).

و همین طور گفته : خير الامور أوسطها
    بهترين كارها آن است كه به اعتدال نزديكتر است . (نهج الفصاحه ح.ش.1482)

- - - Updated - - -

سلام جناب شهریار.

من می خواستم تو تاپیک ازاین 5گزینه کدام برای ازدواج خوبه؟؟ نظرم را بدم.کلی زحمت کشیدم تایپ کردم که یک دفعه فرشته مهربان تاپیک را قفل کرد.من هم حیفم آمد که نظرم را بهتون نگم.ببخشید که مجبور شدم بیام اینجا براتون بنویسم.

من با آقای 1234567 موافقم.
    با اینکه کلا با طرز تفکر آقای شهریار کاملا مخالفم و اصلا نمی تونم بپذیرم و فکر نمی کنم هیچ خانم عاقلی بتونه بپذیره؛اما سعی می کنم تو کمک فکری که می خوام بهشون بدم فقط نظرم را بگم و سعی در اجبار ایشون در پذیرش نظرم نداشته باشم.

آقای شهریار گرامی
    من توجه شما را به مطالب زیر جلب می کنم:

1)من فکر می کنم افرادی که به شما احترام می گذارند به خاطر ثروتتان هست.خودتون فکر کنید اگه همچین اخلاقی داشتین اما از نظر مادی یک فرد کاملا عادی بودبد چند نفر این قدر بهتون احترام می ذاشتند؟ چند تا خانم حاضر به ازدواج باهاتون بودن؟ به نظر من همسرتان باید خودتان را دوست داشته باشد نه مالتان را! باید با شما ازدواج کند نه با پولتان!حتما یکم در این زمینه دقت بفرمایید.2)شما در مورد پیامبر نبودن زنان سوال کردید.من هم می خواهم پاسختان را بدهم.آخرین پیامبر ما حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم در 1400 سال پیش مبعوث شدند.

خودتان می دانید که تا آن زمان نزد جاهلیت زنان چه جایگاهی داشتند و دختران را زنده به گور می کردند.

در آن زمان جاهلیت که عرب از اندیشه و ادب و احترام بویی نبرده بود؛چه بلاهایی سر پیامبر ما آوردند و حتی موقع ارشاد و تبلیغ ایشان به اسلام چه مسخره هایی ایشان را نکردند و حتی شکمبه گوسفند بر سر مبارک ایشان می ریختند.

حالا آن موقع را در نظر بگیرید!!! حرف پیامبر را که مرد بود را به این راحتی ها قبول نمی کردند!!!دیگه چه برسه حرف یک زن را که اصلا برایش ارزشی قائل نبودند!!!!

سر پیامبر ما چه بلاهایی در آوردند.تازه پیامبر از خانواده اصیل و محترمی بود.و محمد امین نام داشت.حالا اگه زن بود چه کارها می خواستند بکنند!!!! به نظرتان خدا حاضر هست که یک زن را با روحیه لطیف و اینکه باید معصومیت و عفتش حفظ شود به تبلیغ مردان بفرستد؟ آن هم مردان آن موقع؟!!!! که حتما همون موقع کار زن ساخته بود!!!

تازه این 1400 سال پیش بوده.سال های قبلش که به مراتب بد تر بوده!زمان حضرت نوح را در نظر بگیرید که چه مسخره هایی می شدند.زمان حضرت موسی را در نظر بگیرید که قوم بنی اسرائیل با ایشون چه ها کردند.زمان حضرت ابراهیم را در نظر بگیرید که ایشان را حتی در آتش انداختند و....حالا یک زن در حد پیامبر خدا که حتما باید معصومیتش حفظ شود با اون مردان چه طور می خواست در بیفته؟!!! مردان ممکن بود چه بلایی سرش بیاورند؟!!!

آقای محترم معیار برتری نزد خدا تقوا هست!!! نه زن یا مرد بودن!!!

یا أیُّهَا النّاسُ إِنَّا خَلَقناکُم مَن ذَکَرٍ وَ أُنثَی وَ جَعَنَاکُم شُعُوباً وقَبَائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَاللّهِ أَتقَاکُم إِنَّ اللهَ عَلیم خبیر(سوره حجرات،آیه 13)
    ای مردم! بی تردید ما همه افراد نوع شما را از یک مرد وزن آفریدیم و شما را قبیله ای بزرگ و کوچک قرار دادیم تا همدیگر بشناسید مسلماً گرامی ترین شما نزدخدا پرهیزکارترین شماست همانا خداوند بسیار دانا وآگاه است.

با این وجود ما در زمان این پیامبران زنانی در رده پیامبر و امام هم داشتیم.

مادر حضرت موسی،که در قرآن آمده :ما به او وحی کردیم.

آسیه.زن فرعون

مریم مقدس.که مقدس بودنشان را که انکار نمی کنید.

حضرت فاطمه صلی الله علیها .که معصوم هستند (نکنه این را انکار می کنید؟)حتما به عنوان یک شیعه نحوه شهادتشان را می دانید.و می دانید که چه بی حرمتی به ایشان شد.حالا تازه اون موقع که مردان مسلمان شده بودند و پیامبر را قبول داشتند!!! حالا اگه ایشان پیامبر می شدند و مداوم در بین مردان حاضر می شدند ممکن بود این آقایون چه بلایی سر ایشان بیاورند!!!

حضرت زینب صلی الله علیها که ردای امامت در زمان بیماری حضرت سجاد بر ایشان بوده.و دیگه داستان کربلا و بلاهایی که مردان (حالا تازه خیر سرشان مسلمان بودند و پیامبر را قبول داشتند و ایشان هم نوه پیامبر بودند!)سرشان آوردند را می دانید.

به نظر من شما خیلی به دین سطحی نگاه می کنید.و اولین چیزی که به ذهنتون می رسه را قبول می کنید و حتی یکم مطالعه نمی کنید!!! خدا را شکر که مبلغ اسلام نشدید.اون موقع معلوم نبد چند نفر بی دین می شدند!!!

در مورد مقام زن حتما یکم مطالعه بفرمایید.(البته نه سطحی).چرا که در آینده حتما با این دیدگاه با خانمتون دچار مشکل می شید.

آقای شهریار گرامی من مثل خود شما باهاتون رک حرف زدم.و گرنه قصدم جسارت نبود.ان شاالله که معیارهای مناسبتان را پیدا کنید و ازدواج موفقی داشته باشید

در ضمن من خودم یک دختر محجبه و خیلی مذهبی هستم.و نظرم این نیست که فکر کنید من با حجاب مخالفم.نه اتفاقا!!!

من می گم باید اسلام را اصولی و منطقی پذیرفت.و گرنه بد تر به اسلام ضربه می زنیم.

اسلام هم همیشه به اعتدال تاکید کرده.و گفته ما شما را امت وسط قرار دادیم.
    «وَ کَذَلِکَ جَعَلْنَـاکُمْ أُمةً وَسَطًا لتَکُونُواْ شُهَدَآءَ عَلَی الناسِ وَ یَکُونَ الرسُولُ عَلَیْکُمْ شَهِیدًا؛و ما همچنان شما را امت وسط (گروه میانه رو و معتدل ) قرار دادیم تا شما گواه بر مردم باشید و رسول الله نیز گواه بر شما باشد!» (بقره/143).

و همین طور گفته : خير الامور أوسطها
    بهترين كارها آن است كه به اعتدال نزديكتر است . (نهج الفصاحه ح.ش.1482)

7. 4 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

1234567 (چهارشنبه 14 اسفند 92), فرهنگ 27 (چهارشنبه 14 اسفند 92), ستیلا (یکشنبه 27 بهمن 92), شمیم الزهرا (دوشنبه 28 بهمن 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 24 اسفند 92 [ 01:13]
    دستاوردها:
    100 Experience PointsTagger Second ClassOverdrive7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 43 در 29 پست

Array
    یاد یک شعر از شهریار افتادم
    حیدر با گوی گتفرن چوغالدع

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    74

تشکرشده 74 در 46 پست

Array
    با توجه به اینکه توی این سایت حق تکلم منو تحریم کرده اند.تا اینکه میام یه حرف میزنم فرشته نامهربان تاپیکمونو میبنده .لطفا هر نظری داشتین راحت بیان کنید ولی من جواب نخواهم داد.وقتی که حقیقت اینقد تلخ هست بمزاج بعضی ها اینقد ازاردهنده هست بهتره که حرف نزنیم.چندین بارازمدیریت حذف مطالبمو خواسته ام ولی خب حذف نکرده اند.ودرضمن خانوما ی محترم !!مابرای رفع مشکل اینجا اومدیم نه اینکه همگی تحقیرمون کنید که طرز فکرتون اینگونه وانچنان اشتباه هست خب همه مثل شماها نمیشه که مثل طرز افکارتون بنفع خود همه چی را رنگ ولعاب بدید.من از نسل ادمهای باستانی هستم که حرفشون ازسند این زمونه معتبر بود.از اونهاییکه که به سنگ یه مسجد قسم میخوردند ازاناییکه تا پاک نبودند نام امام بزبان هم نمی اوردند من ازاونها هستم قدیمی هستم نه ازانانیکه فرش مسجدو میدزدند ودرب الومینیومی دستشویی های حسینیه هارا میدزدند وبخیال خودشون روشنفکر و تسلیم اسلام افراطی نشده اند درحالیکه سخت در اشتباهند.پس جاهلیت این عصر از جاهلیت عرب های قدیم کمتر نیست.اونها نااگاهانه مرتکب تخلف بودند ولی الان طرف بابصیرت کافی واگاهی کامل مشتاقانه به عملهای زشت دست میدهند.ودرضمن مریم مقدس را با تنگ پوشان پارتی مقایسه نکنید افکار زنهای این عصر جدید بد جوری مریض شده است .مریم مقدس کجا؟ودخترای ایرانی کجا؟؟درخارج دخترا درمقابل ممانعت حجاب مقاومت میکنندوبا حجاب بمدرسه میروند متاسفانه اینهمه روحانیون ارشادگر وگشت ارشاد وتبلیغات اسلامی هنوز موفق بچادری کردن همه دخترای ایرانی نشده .دراروپابااون همه محیط بد اموزارزوی حجاب می کنند ودر ایران ما همه ارزوی بد حجابی میکنند .پس این کجا وان کجا؟!!تفاوت مابین 100 مثبت و100 منفی!!!
    @@@@@@@@@@
    خدا نکنه!!من مبلغه اون دینی باشم که شما تفسیر می کنید !!کجای اسلام واژه (دوست پسر اومده)؟؟؟
    درایران ما مث یه دوران سربازی میباشه وهردختری باید این مرحله را سپری کنه!!
    من مخلص اسلام پاک وبی ریا ی خودم هستم وکاری به کارکسی ندارم.ومثل قدیمان خدارا خالصانه میپرستم ویادم نمی اید جز شکر ازدرگه وی چیزی خواسته باشم!!
    مثل بعضی ها نیستم که سر نماز دعا کنم((خدایا درفلان قرعه کشی برنده بشم؟؟؟خدایا به وصلت xبرسم؟خدایا چنان کن وفلانی را اینگونه خوشبخت واون یکی را بدبخت کن)..شما منو بی دین وکافر هم تصورکرده باشید خیالی نیست!!
    با عرض پوزش از همه دوستان که ممکنه دیگه به اینجا سر نزنم وجوابهاتونو ندم.امیدوارم ناراحت نباشید.بااینکه تابحال خیلی ها ازم ازرده خاطر شدند ازهمه انها حلالیت میطلبم .خب من اینگونه هستم وگرنه قصد بدی نداشته وندارم.وخودمم هم گزینه (بیسواد)را انتخاب کردم وامیدوارم همه خوش باشند.
    خاطره نامهربانی فرشته مهربان هم در صفحات اوراق خاطرات مان درج شد.

10. کاربر روبرو از پست مفید bkaf38 تشکرکرده است .

toojih (سه شنبه 27 اسفند 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrear نمایش پست ها
    با توجه به اینکه توی این سایت حق تکلم منو تحریم کرده اند.تا اینکه میام یه حرف میزنم فرشته نامهربان تاپیکمونو میبنده .لطفا هر نظری داشتین راحت بیان کنید ولی من جواب نخواهم داد.وقتی که حقیقت اینقد تلخ هست بمزاج بعضی ها اینقد ازاردهنده هست بهتره که حرف نزنیم.چندین بارازمدیریت حذف مطالبمو خواسته ام ولی خب حذف نکرده اند.ودرضمن خانوما ی محترم !!مابرای رفع مشکل اینجا اومدیم نه اینکه همگی تحقیرمون کنید که طرز فکرتون اینگونه وانچنان اشتباه هست خب همه مثل شماها نمیشه که مثل طرز افکارتون بنفع خود همه چی را رنگ ولعاب بدید.من از نسل ادمهای باستانی هستم که حرفشون ازسند این زمونه معتبر بود.از اونهاییکه که به سنگ یه مسجد قسم میخوردند ازاناییکه تا پاک نبودند نام امام بزبان هم نمی اوردند من ازاونها هستم قدیمی هستم نه ازانانیکه فرش مسجدو میدزدند ودرب الومینیومی دستشویی های حسینیه هارا میدزدند وبخیال خودشون روشنفکر و تسلیم اسلام افراطی نشده اند درحالیکه سخت در اشتباهند.پس جاهلیت این عصر از جاهلیت عرب های قدیم کمتر نیست.اونها نااگاهانه مرتکب تخلف بودند ولی الان طرف بابصیرت کافی واگاهی کامل مشتاقانه به عملهای زشت دست میدهند.ودرضمن مریم مقدس را با تنگ پوشان پارتی مقایسه نکنید افکار زنهای این عصر جدید بد جوری مریض شده است .مریم مقدس کجا؟ودخترای ایرانی کجا؟؟درخارج دخترا درمقابل ممانعت حجاب مقاومت میکنندوبا حجاب بمدرسه میروند متاسفانه اینهمه روحانیون ارشادگر وگشت ارشاد وتبلیغات اسلامی هنوز موفق بچادری کردن همه دخترای ایرانی نشده .دراروپابااون همه محیط بد اموزارزوی حجاب می کنند ودر ایران ما همه ارزوی بد حجابی میکنند .پس این کجا وان کجا؟!!تفاوت مابین 100 مثبت و100 منفی!!!
    @@@@@@@@@@
    خدا نکنه!!من مبلغه اون دینی باشم که شما تفسیر می کنید !!کجای اسلام واژه (دوست پسر اومده)؟؟؟
    من مخلص اسلام پاک وبی ریا ی خودم هستم وکاری به کارکسی ندارم.ومثل قدیمان خدارا خالصانه میپرستم ویادم نمی اید جز شکر ازدرگه وی چیزی خواسته باشم!!
    مثل بعضی ها نیستم که سر نماز دعا کنم((خدایا درفلان قرعه کشی برنده بشم؟؟؟خدایا به وصلت xبرسم؟خدایا چنان کن وفلانی را اینگونه خوشبخت واون یکی را بدبخت کن)..شما منو بی دین وکافر هم تصورکرده باشید خیالی نیست!!
    با عرض پوزش از همه دوستان که ممکنه دیگه به اینجا سر نزنم وجوابهاتونو ندم.امیدوارم ناراحت نباشید.بااینکه تابحال خیلی ها ازم ازرده خاطر شدند ازهمه انها حلالیت میطلبم .خب من اینگونه هستم وگرنه قصد بدی نداشته وندارم.وخودمم هم گزینه (بیسواد)را انتخاب کردم وامیدوارم همه خوش باشند.
    خاطره نامهربانی فرشته مهربان هم در صفحات اوراق خاطرات مان درج شد.
    سلام آقای شهریار گرامی

پاسخ من به شما در این تاپیک مقابل سوالتان در تاپیک ازاین 5گزینه کدام برای ازدواج خوبه؟؟

پست 19 بود.

که این طور گفته بودین:

خداوند کریم ازهمه ما دانا وتواناست!!پس درین شکی نیست!درسته؟قبول دارید؟
    چطور ازمیان اینهم زنان یک دانه شون برای نبوت وامامت انتخاب نشدند؟
    پس زنان لیاقت چنان جایگاهی را ندارند اگه یکی از پیامبران ما زن بود من باورکنین همه عقایمو عوض میکردم!!

من هم جواب این سوالتون را دادم.اما گویا سوء تفاهم پیش آمده که من با دوست پسری و... موافقم.

نمی دونم چرا وقتی کسی از شما انتقاد می کند؛تمام حرف های خودتان را که ربطی ندارد به آن انتقاد مربوط می کنید.

من و نه هیچ دوست دیگری در این تالار که واقعا از این سایت بهره مند شده باشه و تجربه های افراد را درک کرده باشد؛هیچ وقت موافق بی بند و باری و دوست پسری و دوست دختری نبوده و نیستیم.

من خودم بسیار شخص مذهبی هستم.محجبه هم هستم.حجابم هم چادر است.(هرچند که حجاب را مساوی چادر نمی دانم و پوشش متینی که همان حرف خدا را مبنی بر پوشاندن زینتهای زن است را قبول دارم)

اما به شما یک انتقاد کردم و سریع جبهه گرفتین و گفتین که : خدا نکنه!!من مبلغه اون دینی باشم که شما تفسیر می کنید !!کجای اسلام واژه (دوست پسر اومده)؟؟؟

من کجای حرفم گفتم دوست پسر!!!؟؟؟؟

آیا این درسته که به جای تامل وقتی من دارم دوستانه نظرم را بیان می کنم؛شما این قدر سریع پیش داوری کنید و بگید عقاید من فلان است و بهمان...و چیزهای نامربوط را به شخص انتقاد کننده نسبت دهید؟ آیا این کار مغلطه کردن نیست؟

آیا در دین شما تهمت و قضاوت اشتباه گناه نیست؟

آیا در دین شما مشورت پیشنهاد نشده؟امر به معروف و نهی از منکر با مهربانی پیشنهاد نشده؟

البته من چیزی از شما به دل نمی گیرم.می دانم که شما دلتون پاکه و نیت بدی ندارید.فقط خیلی رگباری جبهه می گیرید.

اتفاقا شخصیت شما در این تالار شخصیت جالبی برای من بود.و خواندن نوشته هایتان حس صداقت ؛ یک رویی و خوش قلبی را به من منتقل می کرد.و لبخند را بر لب می نشاند.

اگر هم انتقادی به شما کردم دلیلش این بود که یک دوست وقتی عیب یک دوست را می بیند باید به او بگوید.

من هم فقط نظرم را به شما گفتم و نظرم هم کاملا دلسوزانه بود وگرنه اگر برایم مهم نبودید؛هیچ دلیلی بر بحث با شما ؛نمی دیدم و وقتی برای شما نمی گذاشتم.

برای شما آرزوی خوشبختی می کنم.

و امیدوارم سال خیلی خوب و پربرکتی داشته باشید!

و همسر مناسبی را در این سال انتخاب کنید.

از این تالار هم قهر نکنید!!! گهگاهی بیایید و به ما سر بزنید.
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه
    ویرایش توسط مصباح الهدی : دوشنبه 26 اسفند 92 در ساعت 23:44

12. 5 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

1234567 (سه شنبه 27 اسفند 92), sara 65 (سه شنبه 27 اسفند 92), tati (سه شنبه 27 اسفند 92), toojih (سه شنبه 27 اسفند 92), فرهنگ 27 (سه شنبه 27 اسفند 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 06 تیر 93 [ 06:00]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,312

تشکرشده 1,508 در 444 پست

Array
    خانم مصباح الهدی فکر نمیکنم مخاطب آقای شهریار شما بوده باشین. به نظرم رسید که کلی گفته بودن و جمع بندی شون رو از پستهایی که براشون زده شده بود نوشتن و اینکه سعی کرده بودند از تفکرات خودشون دفاع کنند.

اما جناب آقای شهریار، شما جزء شخصیت های دوست داشتنی من هستید چون نمودار رفتاری شما زیاد بالا و پایین نداره. بیشتر آدمها معمولا معمولا ثبات کافی رو ندارند. یعنی یک لحظه میبینی نمودار رفتاریش چسبید به بالا و باز یک لحظه دیگه میچسبه به پایین. همون چیزی که باعث میشه آدمها برای ما غیرقابل اعتماد بشن و بسختی باهاشون راحت باشیم.

ولی شما جزء اون دسته هایی هستی که میشه بهتون اعتماد کرد. چون توی نموداری که من تا حالا ازتون برای خودم رسم کردم خیلی نوسانی نمیبینم.

با این وجود اگه بخوام باهاتون صریح باشم دوست ندارم شبیه شما باشم! ولی شما رو به عنوان یک دوست خیلی می پسندم. یعنی شما اگه جزء آدمهایی بودین که من از نزدیک میشناختم حتما همه سعیم رو میکردم که باهاتون دوست بشم. علت اینکه دوست ندارم شبیه به شما باشم یکی اینه که نمودار به نظرم از خط تعادل خیلی فاصله گرفته و علت دیگه اینکه خیلی به خط راست شبیه شده. از نظر من آدمها یکی اینکه باید از افراط و تفریط دوری کنند یعنی خودشون رو به خط تعادل نزدیک کنند و از طرف دیگه مقداری انعطاف پذیر باشند و کمی نوسان توی نمودارشون باشه که بتونند روابط نسبتا خوبی رو برقرار کنند و همچنین قابلیت رشد رو داشته باشند. آدمهای خط راست احتمال رشدشون خیلی کمه چون تغییرشون کمه. تغییر یا همون نوسان لازمه رشده.

من برداشت کلی رو گفتم. نمونه هاش رو نرفتم توی صحبتهاتون پیدا کنم. ولی توی همین نوشته آخرتون جمله ای که برای تمایل به حجاب و بی حجابی نوشتین، جمله ای هست که از حقیقت خیلی فاصله گرفته چون نخواستین تعادل رو حفظ کنین و از اون حالت افراطی یا تفریطی که دارین کوتاه بیاین. خواستین همون خط راست باشین بدون نوسان.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrear نمایش پست ها
    درخارج دخترا درمقابل ممانعت حجاب مقاومت میکنندوبا حجاب بمدرسه میروند متاسفانه اینهمه روحانیون ارشادگر وگشت ارشاد وتبلیغات اسلامی هنوز موفق بچادری کردن همه دخترای ایرانی نشده .دراروپابااون همه محیط بد اموزارزوی حجاب می کنند ودر ایران ما همه ارزوی بد حجابی میکنند .پس این کجا وان کجا؟!!تفاوت مابین 100 مثبت و100 منفی!!!
    واضحه که هم اینجا و هم اونجا کسانی هستند که طرفدار حجاب و بی حجابی باشند. ولی این حکم نزدیک به قطعیتی که شما دادین فقط وقتی میشه صادرش کرد که از حد اعتدال که همیشه معیار خوبی برای منطقی بودن هست خارج شده باشیم و نخوایم نوسان کنیم!!

ولی من همونطور که قبلا هم گفتم شما رو به خاطر تفکرات مرد سالارانه تان قلبا تحسین میکنم. کاش کمی به اعتدال نزدیکتر میشدین تا با این افکار صادقانه تان امیدی برای ما مردان تشنه حامی دفاع از حقوق از دست رفته مون بودین!

بهرحال شما برای من یکی که واقعا قابل احترامین.

زنده باد شهریار

14. 5 کاربر از پست مفید toojih تشکرکرده اند .

maryam240 (یکشنبه 24 خرداد 94), sara 65 (سه شنبه 27 اسفند 92), فرهنگ 27 (سه شنبه 27 اسفند 92), مصباح الهدی (سه شنبه 27 اسفند 92), بی نهایت (سه شنبه 19 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    با سلام خدمت کاربر گرامی جناب آقای شهریار

آخر سال و قهر و دلخوری!!!! معمولا ما شنیدیم آخر سال ها علاوه بر خونه تکونی یه دل تکونی اساسی هم میکنن، شما مثیکه خسته شدین و هنوز وقت نکردین یه دل تکونی خوب و جانانه داشته باشین.

جدای از شوخی، خواستم خدمتتون عرض کنم که فرشته مهربان گرامی اگر تاپیکی و قفل میکنن بنا بر اینه که خلاف قوانین داره پیش میره.

مثلا در تاپیک قبلیتون هم شما هم برخی کاربران بحثایی میکردین که اصلا درمورد راه حل برای حل مشکلتون نبودن، بیشتر بحث اعتقادی میکردین بیشتر باهم کل کل میکردین
    خب جای اینجور بحثا یا در انجمن آزاد یا در http://www.hamdardi.net/thread27840-36.html!

وقتی شما تاپیکی و ایجاد میکنین و با یه عنوان و یه متن مبنا بر مشکلی و خواستار راه حل میشین، دیگه نباید با کاربران در مورد اعتقادات خودتون و دیگران بحث کنین.

من خودم دوتا تاپیک راه حل گذاشتم براتون شما بجای توجه به راه حل فقط تشکر کردین و بعدشم شروع کردین جواب کاربرانی و دادین که بیشتر پستاشون جنبه بحث و کل کل داشت.

چندین بار بهتون تذکر داده شد اصلا گوش ندادین.خب نتیجش قفل تاپیک میشه دیگه
    شما وارد تالار خصوصی شدین اینجا مثه هر شهر و کشوری قوانین خاص خودشو داره و وقتی عضو میشین پس قوانینشم قبول کردین پس میدونین که اگه خلاف قوانین عمل کنین منتظر جزاشم باید باشین.

این تاپیک هم داره خلاف قوانین پیش میره شما اگه بحثی دارین باید عضو مشترکین سایت بشین و در باغ بحث و کل کل حرفتونو بزنین. یا عضو انجمن آزاد بشین و اصلا یه تاپیک بحث برانگیز ایجاد کنین.

ولی اگه در این انجمن بخواین تاپیک ایجاد کنین باید تاپیکتون فقط در پیرامون مشکلتون پیش بره
    و لا غیر. (یعنی هر انجمن مخصوص تاپیک هایی با موضوعات مرتبط با خودشه ) اگه قرار باشه همه ما هرجا دلمون میخواست تاپیک میزدیم و پیرامون هرموضوع که خواستین صحبت میکردیم که اینجا دیگه اون نظم و انضباطی که الان شاهدش هستین و نداشت.

راستی من فکر میکنم نه فرشته مهربان نه مدیران نمیتونن براساس سلیقه شخصی خودشون تاپیکی و قفل کنن, چون حتما از جانب مدیر همدردی باز خواست میشن؛اینو مطمعن باشین اگه اقدامی صورت میگیره حتما خلاف قوانین عمل کردین که کردین دیگه! خود کاربرا هم فهمیدن گوشزد کرده بودن.

پس قهر و دلخوری و بریزین دور و
    انشالله سال خوب و پر برکتی داشته باشین.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : سه شنبه 27 اسفند 92 در ساعت 09:55

16. 3 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

sara 65 (سه شنبه 27 اسفند 92), فرهنگ 27 (سه شنبه 27 اسفند 92), مصباح الهدی (سه شنبه 27 اسفند 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    74

تشکرشده 74 در 46 پست

Array
    آخر سال و قهر و دلخوری!!!! معمولا ما شنیدیم آخر سال ها علاوه بر خونه تکونی یه دل تکونی اساسی هم میکنن، شما مثیکه خسته شدین و هنوز وقت نکردین یه دل تکونی خوب و جانانه داشته باشین.

با سلام وتبریک سال نو خدمت همه دوستان!!!!
    بااینکه هرگز نمخواستم به این تاپیک سر بزنم ولی بخاطر وقوع ماجراهایی برین جا مراجعه کردم که حرفهای دلم ناگفته نماند.
    اما پاسخ چند گزینه ها!!!
    من گزینه بیسوادرا انتخاب کردم وقرار خواستگاری باشون گذاشتیم وخانواده ها درمیان گذاشتند ومبلغ مهریه را تعیین کردیم اما شب خواستگاری فرا رسید من متوجه شدم که بخاطر وضع مالیم قصددارندشرایط خاص ومهریه رااضافه نمایند البته زیاد نهفقط 70 میلیون بکنند.درحالیکه 50 میلیون شرط کرده بودیم .همانطوری که ازاخلاق وشرایط بیان من همه دوستان متوجه خاص بودنم هستند که به نظر عده ای مرد باستانی وقدیمی هستم.اما شب فرا رسید وانها تمام فامیلهاشون دعوت کردند کهامشب مراسم خواستگاری دخترشون هست ولی بااینکه من بشرط صداقت خیلی حساسم واز دبه بازی خوشم نمی اد تا ساعت 11 شب منتظر موندند من خانواده را نگذاشتم به خانه شون برا خواستگاری بروند واز خونه انها چندین بار ریش سفیدان زنگ زدند ومن جوابشونو دادم که دیگه مصلحت نشد انها قصد دبه داشتند واز ادمهایی که اینگونه نیت دارند خوشم نمی اد.درین موقع تمام فامیلهای من همه شون تو سرم ریختند که تو چرا با آبروی اونها بازی کردی ولی من ازدستشون دررفته وموبایل خاموش و5 روز پاسخ ندادم تااینکه چند نفر به میانگری اومدند وبعد از یک هفته بااتفاق انها بخونه دختر که البته فامیلمون هست مراجعه نمودم عین اجرای صیغه عقد بود که بحث سکه اومد وگفتند مگه سکه نمی زارید بعنوان مهریه؟؟ریش سفید که میانجگری میکرد گفت 14 سکه و50 میلیون پول..من اندکی سکوت کردم دیدم عاقد مینویسه ودرجمع بغضمو شکوندم گفتم همچین شرطی نیست واز دببه کاری من خوشم نمی اد دیدند که سرسخت ناراحت شدم بمن رو کردند که قبول کنم از جا بلند شدم باورکنید که مخواستم عاقد را جا بزارم وترک خونه شون کنم ولی خب اون لحظه بود که با لبخند خاص گفتند بابا بشین شوخی میکنیم وبعد اروم گرفتم وعقد خونده شد .وازاینکه مرد سالاری خودمو حفظ کردم لذت میبرم .اما برسیم به خصوصیات خانم بیسواد!!
    اولا!!درمیان اعداد فقط عدد 1 را میشناسد وحتی شماره گیری تلفن و.. را نمیداند ومدام نماز میخواند ویک قلب ساده وپاک دارد.از هر مسائل که ازش میپرسم میبینم هیچ اطلاع مقدمه ای هم ندارد نه اینکه خنگ هست انقد متین هست که درمیان بستگان به پاکی مشهور هست ومتانت وادب خاصی دارد.
    دوما ..براش یه دونه شاسی بلند آی اکس 55 کادو گرفتم هرچند که باورکنید باز کردن دربشو هم بلد نیست وازاینکه همچین دخترباکره ای که واقعا مغزش هم باکره هست لذت میبرم وچندین بار شکر خدا میکنم .
    سوما خانواده پاک وحساسی دارند طوریکه در عرض 29 سالگیش حتی برا اخذ رای به صندوق رای گیری نرفته وواقعا هم شناسنامه باکره ای دارد.به حجاب سخت حساس هست بهمین خصوصیاتش دوستش دارم.
    چهارما..با عروسی تجملاتی مخالف هست وخیلی فروتنی وتواضع نشون میدهد حتی درمورد لباسهاش که همه رنگ تیره مشکی یاخاکستری انتخاب میکنه واز تنگ پوشی و... نفرت خاصی دارد که اینهم ویزگی فوق العاده او ومزیت او بردختران روز هست.
    توی این چندروز قرارشده مراسم عروسی اجرا کنیم ودختری که هنوز به خونه همسایه هم قدم نگذاشته با خودم بخونه خدا ببرم ویه سفر حج زیارتی داشته باشیم...
    ازهمه دوستان که ازرده خاطرشون کردم عذر مخوام ولی خب توصیه من بجوانان هست که درمورد مهریه حساس باشند وزیر بار مهریه نروند ومن ترسی از پرداخت مهریه نداشتم که چون عددی نبود دربرابرم.ولی بارسم بد جامعه سخت مخالفم .همانطوری که قبلا هم عرض کردم دوست داشتن من خالصانه واز ته دل هست .بنظرم تنها مردی باشم که سربازی رفتم ومرخصی نیومدم وتمومش کردم واومد.چون نخواستم توی این دوران سرباتزی هم چند لحظات وروزهایی به بهانه مرخصی از خالصانه گی در بیاد.باز خدا راشکر فراوان .هرچی ازش خواستم با شیوه دلخواه من به من اعطا کرد امشب بخاطر تقدیر ازخدا ضمن درج این مطالبم باورکنید اشک می ریزم که چرا الطاف ان خدای مهربان را تابحال بدون تقدیر وتشکر گذاشته ایم .ومدام که اشک میریزم وبخدای خود پیوسته میگم که خدایا!!!تو مهربان مهربانان هستی ترا شکر!!خدایا یعنی اینقدزیاد دوستم داشته ای که هیچ پدری فرزندشو دوس نداشته است تراشکر !خدایا!!
    چه قدر لذت زیادی دارد که در عشق خداوند گریسته باشی وباران اشک چشها چقد مشتاق باریدن وچه سرعت بارشی دارند!!به به!!
    یادم نمی اد در سوگ کسی اینقد از ته دل گریسته باشم!!خداوندا به عظمتت شکر!!
    درپایان چون احساساتی شده ام نمیتونم مطالبمو ادمه بدم انشالله همه به ارزو های دلخواهشون برسند.

- - - Updated - - -

ویرایش توسط bkaf38 : سه شنبه 19 فروردین 93 در ساعت 05:00

18. کاربر روبرو از پست مفید bkaf38 تشکرکرده است .

1234567 (چهارشنبه 20 فروردین 93)

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)