به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 60
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 فروردین 94 [ 07:23]
    سطح
    31
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    74

تشکرشده 74 در 46 پست

Array

مهریه گنج قارون منو داره میسوزونه!!!!!!کمک!!!!!!!اهای هم وطن!!کمک

اسلام خدمت دوستان!!!!بااینکه داستان زندگی من طولانی هست بصورت مختصر خدمتتون عرض میکنم هرچند که مختصرش هم زیاده امیدوارم باحوصله بخوانید وراهنمایی کنید.
    من درحال حاضر یک بازاری ویک تولید کننده صنایع دستی قالی ورنی گلیم باوضع مالی خوب که موجب اشتغال خیلی ها شده ام.از کلیه کارهای خلاف شرعی وقانونی ودود ودم ومضخرفات متنفرم وهرچی که تو ذهنتو ن خطور کنه که از دیدگاه هر مسلک واسلام وسایر ادیان ممنوعیت داشته باشه ازش ذاتا فراری والحمداله مرتکب نشده ام.
    سال 78 بود سر یک خیابون یک دختر عشایری را دیدم دنبالش افتادم ادرس خونه شونو یاد گرفته وچون اونموقع دوران مجردی م من خونه وهمه امکاناتووداشتم وخودم هم چون متخصص فول صوتی تصویری وتعمیرات الکترونیک شهرت خوبی داشتم خواهان زیادداشتم ازبس که خوشگل وزیبا بودم هردختری برام چراغ سبز میداداما متانتم همیشه سرجاش ب.ود .اما در محل ما هیچ گاه به خواستگاری دختر نمیرند تو سط یک نفر واسطه مسله با مادر دختر وخانوادش بعضی موقع فقط با خوددختر درمیان گذاشته میشه وهمان روز غروب یا پسر یا فامیل پسر میره از جلو خانه دختر .دخترو برمیدارند ومیبرند منزل پسر وفورا چند نفررریش سفید بخونه دختر برا میانجیگری فرستاده میشه ودرسال 78 نرخ یه دختر 100 هزارتومان بود الان 1میلیون شده وبدون درگیری وباااستقبال خاص بتوافق میرسند وهرگز جهیزیه تو کار نیست!!
    من هم طبق رسم محلمون با یه واسطه اقدام کردم که به توافق برادراش وپدرش ومادرش رسید وعمومو فرستادمدختررا برداشت اورد فورا 10 نفرریش سفید با 100 هزار تومان پول درسال 78 فرستادم وچون من مستقل بودم خیلی هااالتماس بروصلت بامن داشتند وپیشنهاد بی پول هم داده بودند وتو محل غرور خاص داشتم.خب اونها را فرستادم بر خلاف رسم محل خانواده همسرم به کتک زدن ریش سفیدان واختلاف باددادگاه کشید شد وابروریزی نموودند درحالیکه پدرزن من 6تادامادداشت که همه شون چوبان اون بودند .من هم تو محل از اسالت خانوادگی بالا واز اربابانی که قدیم 100 تاددهکده داشتند ازاینها بودیم .رفتیم دادگاه اونجا دختره گفت با اصرار پدرم من ترک خونه کردم وبااین پسر اومدم ودادگاه با 500 هزار تمان پول بصورت توافقی مارا سازش نمود درحالیکه من فقط 200 تومان داشتم وبقیه قرض کردم مراسم عروسی اجرا شد سه سال گذشت دستمون خیلی بند بود من هم تعمیر کار بودم کار کم بود خرج خونه رابازور پیدا میکردم بلاخره ازانموقع بر خلاف رسم محل با ما تردد نداشته واز گوشه وکنار بتحریک همسرم پرداختندوبلاخره روزی با زنم دعوامون بالا گرفتواقوام خانمم ریختند تو حیاط اونموقع پیکان عبور موقت گرفته بودم وخواستند منو بزنن رفتم تو ماشینو شکستندوله کردند وباماشین یه جوری دررفتم به کلانتری/زنم اومد گفت ماشینو من شکسته ام واقدام به طرفداری ازاقوامش نمود وپسر بچه دوساله شیر خواررا به دستم گذاشت ودررفت تو دادگاه هم چون هیچ کسی شاهد نشد نتونستم طرفین را محکوم کنم و اون زمان 2 میلیون هزینه هنگفتی بود وبعد از 4 ماه با زنم تودادگاه سازش نموده وچون ازادامه زندگی بااو در میان مردم شرمساربودم شهررا ترک واز یه شهر دیگه خونه گرفتم ومحل کارموواونجا تغییر دادم.بعد ازیه سال غروب اودم دیدم خانمم تو خونه نیست بعداز جستجو رفتم به کلانتری گزارش بدم دیدم جلو کلانتری .تو دستش هم یه پلاستیک پراز پول سند ماشین وسند خونه تلفن وغیره که میگفت مهریه مو مخوام.تر ک محل کردم بعد ازچندماه همه چیمو فروختم تمام مهریه شو دادم وطلاقش دادماخه سال 81ده میلیون پول زیاددبود وحدود ده میلیون هم خرج دادگاه وتو راهی علافی ها کردیم.
    من با یک اقا دوست بودم دختر خواهراشو برام پیشنهاددادد وتو محل اونها من یک نفر اشنادداشتم رفتم ازاونجا تحقیق کنم که اون نفر انها را تایید نکرد وخودش چندتا خواهرداشت بقصد سو استفاده نقشه شومشو اجرا کرد بارفت امدهای مکرر بلاخره دوست شدیم ومسله ازطرف انها پیشنهادداده شد وبادختر کوچک خانه موافقت کردم البته اون زمان اون دختر کوچک خواستگاریادی داشت ویک نفر هم شدیدا خواستگارش بود.من اومدم جلو همه رفتند کنار ومن دختره را گرفتم یادمه تو سال 84بود یک ماشین (زانتیا)اولین کادوی من به او بود.در شروع زندگی ازدختره پرسیدم که در گذشته باهرکی هر ارتباطی داشته بمن بگوید او اصرار کرد هیچ موردی نیست اما دراون زمانها یک پسر خیلی به دور برم میپلکید تو مغازه م میومد ومیرفت ویک بار از یک نفر پیغام فرستاد که به من بگوید که فلانی را نگیره باش ارتباط داشته واین پیغام در جمع دوستان بمن گفته شد زنگ زدم به دختر گفت اره راست میگوید دنیا رو سرم خراب شد پسره را کتکش زدیم باز افتادیم دادگاه پاسگاه ابرومون رفت (لازم به یاد اوری هست منو تو محلمون همه وهمه حتی در استانمون به اندازه یک نماینده مجلس مشهور وشهرت خوبی دارم/)وهمون روزها گریه میکردم به دختر یه برگ کاغذدادم وگفتم اتفاقات زندگیتو که قبیحه بنویس ودیدم نوشته فلان روز فلانی با موتور منو برد فلانی فلانجا سوارم کرد فلانی فلان پیغام داد وبه فلانی علاقه مند بودم وغیرههههههههههههههه.من دختره را گرفتم زندگی ارومی داشتیم مسافرتهای دوران نامزدی مون به شش ماهها ختم میشد واونها هم ازخانواده فقیر بودند البته الان پولدارشده ند.زندگی صادقانه وخوبی داشتیم سالی شاید یه بار این حرفها ازارم میداد وبعد همه کهنه شده بودند ولی خیلی خب صمیمانه زندگی میکردیم چون وضع مالیمون خب شده بود ماهی 15 میلیون سوددداشتم وبلاخره روزی داداش زنم خواهر اون پسری را که قبلا خواستگار زن من بودودرشهردیگه که 500 کیلومتر دورتره برا ازدواج توافق کرده بودند من روز عروسی او به زنم گفتم که فردا اگگه رفتیم باهم میرویم وگرنه بی من درهیچ شرایط چون نمخوام ترا درخانه اون پسره که قبلا خواستگارش بود تو انجا بری.وبه او گفتم در هیچ شرایط نباید بری بدون من اونجا//فرداش زنم بدون اینکه بمن بگوید به تنهایی رفت اونجاوخونه همون پسره ومن شدیدا ناراحت شدم ونخواستم مجلس عروسی را ترک کنم وصبح رفت باددادشش واخر شب اومد.دیدم لباسای تنگ ارایش غلط وغیرههههههههه.تو خونه بردم چندتا کتکش زدم ورفتم تو مجلس عروسی باز نشستم وپول خرج میکردیم .خانواده همسرم ازاین مسله دلخور شدند وبرای احداث که کارخونه 1میلیار دوام مخواستند بردارند که ازمن برای ضامن شدن تقاضا کردند وچون ادم اقتصادی نبودند وسابقه تاخیر 50 تاوام عقب مونده داشتند من رد کردم وگفتند (ما دراختیارت یک جان گذاشته ایم تو چند برگ کاغذو امضا نمیکنی)وحرفمون شد ودخترشونو بازور بردند وفرداش مهریه اجرا گذاشتند تودادگاه خیلی تلاش کردم چندین باربخونه شون رفتم ونفرات متشخص فرستادم قبول نکردندوزن را بخاطر ارتباط نامشروع با پسر عموش محکوم کردم وکوتاه اومدند وحدودا 50 میلیون مهریه دادم ورفت وحالا کجا رفت؟؟؟؟؟؟؟؟
    اونجایی که گفته بودم نرو .../رفت پیش خواستگار قبلی ش وزن او شد حالا اونها دررفاه کامل من در عذاب تلخ طلاق اونهم دومین بار!!!
    هرکسی از راه میرسه میگه اخه یکی بد بود دیگری چشه؟؟؟
    الان حدودا 500 نفر خانم تو تولیدی مشغول کارند ولی بهیجچ کدامشون حسی ندارم اخه منو میبینند میکند چند هزار سکههههههههههه!!مهریه!!
    درحالیکه یک نفر لات بی پول میره هزار سکه را قبول میکنه وفردا هر خلافشو انجام میده وبه زن یک ریال مهریه نمیده نداره بدهد ولی منی که میلیاردددارم چرا باید بخاطر یک مشکل جزیی اونقدرمهریه داده ام وباز بدم؟ازیه طرف هم طلاق مجدد بدبینی .واصرارر بر مهریه کلان موجب شده!!
    مونده ام چی کار کنم !!!چند تای ی هستند پیشنهاددازدواج میدن اونها هم مورددارند دحالیکه من 37 سالمه وخودم مغازه وخیلی چیزهاییی....دارم ولی حیف که دخترا نیومده میگن اینقد مهریه!!!
    خودمم اسلامی تبار هستم یکی میگه فقط بشرط بدون چادر زنت میشم اخه من مشهورم چطور یه زن بی بند وبار بیحجاب را هم محفل خودقرار دهم!؟!
    یکی میگخ خواهرمو خرجیشو بده ارشد شو تمام کنه بااین شرایط زنت میشم
    بلاخره همه چشم طمع پول دارند اخه چی کار کنم؟؟
    من ازمهریه طلبی زنها میترسم واونها از مهریه دهی من که زود زنشو طلاق میده!!
    در حالیکه خدا گواه هست شاید بین مردان زمانه معصوم ترینش خودم باشم .
    خودمم مایلم هر تضمینی رااازبابت عدم طلاق درصورت عدم تخلف اخلاقی بدهم ولی مونده ام چی کنم؟لطفا منو راهنمایی کنید
    مهریه چند صد میلیونی را اونهم دخترای خوب با مردوبار طلاق گرفته که ازدواج نمیکنند انهاییکه تجربه بددارند درسرراهم سبز میشوند ایا مهریه کلان را قبول کنم یا اصلا بساط ازدواجو ببندیم وگناهمونو بیندازیم به گردن مسولان مرتبط که از شیوع طلاق خودشونو کنار کشیده اند وبا مهریه زیاد مردها را گوشه زندان وخانمها را مطلقه وخیابان پرور نموده اند.
    به امیدروزی که زندگی بشرط صداقت باشه .نه طلاق وزندگی بلکه یامرگ یازندگی..اخه طلاق چند قدمتر اونور مرگه .که مردن باشرفتره.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 15 آذر 92 [ 23:08]
    سطح
    18
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    31 days registeredTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points
    تشکرها
    136

تشکرشده 293 در 136 پست

Array
    به نظرم شما زنان سطح بالا می‌خواهی و بعضی از آن‌ها هم وقتی می بینند وضع‌ات خیلی خوبه، گوش‌ات را تو مهریه می برند!

یعنی بعضی‌های‌شان از همان زمان ازدواج دارند به طلاق و پولی که گیرشان می‌آید فکر می‌کنند!

ضمناً شما 2 بار طلاق در شناسنامه دارید و انتظار نباید داشته باشید با دختر باکره ازدواج کنید مگر اینکه بخواهید با پول قضیه طلاق‌تان را جبران کنید

اگر دختر قانع و ساده با مهریه پایین بگیری بهتره (مثلاً با 50 تا سکه مهریه یا حتی کمتر)
    به نظر من اگر درست انتخاب کنید و بگویید من شرایط یک زندگی خوب را برای او فراهم می‌کنم ولی نمیخواهم مهریه بالا بدهم خیلی از خانواده‌ها قبول می‌کنند (اگر آن‌ها از همان اول به زندگی مشترک فکر کنند نه طلاق!)

3. کاربر روبرو از پست مفید ehsan_hamdardi تشکرکرده است .

کاغذ بی خط (سه شنبه 27 اسفند 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    74

تشکرشده 74 در 46 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_hamdardi نمایش پست ها
    به نظرم شما زنان سطح بالا می‌خواهی و بعضی از آن‌ها هم وقتی می بینند وضع‌ات خیلی خوبه، گوش‌ات را تو مهریه می برند!

یعنی بعضی‌های‌شان از همان زمان ازدواج دارند به طلاق و پولی که گیرشان می‌آید فکر می‌کنند!

ضمناً شما 2 بار طلاق در شناسنامه دارید و انتظار نباید داشته باشید با دختر باکره ازدواج کنید مگر اینکه بخواهید با پول قضیه طلاق‌تان را جبران کنید

اگر دختر قانع و ساده با مهریه پایین بگیری بهتره (مثلاً با 50 تا سکه مهریه یا حتی کمتر)
    به نظر من اگر درست انتخاب کنید و بگویید من شرایط یک زندگی خوب را برای او فراهم می‌کنم ولی نمیخواهم مهریه بالا بدهم خیلی از خانواده‌ها قبول می‌کنند (اگر آن‌ها از همان اول به زندگی مشترک فکر کنند نه طلاق!)
    ضمن تشکر ازراهنمایی وابراز همدردی تون../خدمتتون عرض کنم که من از بدو 20 سالگی مستقل ادم اقتصادی هستم واونهایی که ازمن متنفرند چنان تصوردارند که شاید من بخاطر تنوع طلبی دوبار طلاق گرفته ام درحالیکه خدا شاهد هست هنوز با یک نیت بد به کسی خیره نشده ام چون دست خودم نیست به نامحرم بدون صیغه محرمیت احساس ندارمداخل پارنتیز یه چیزی بگم(یه شب تو خواب خدا رادیدم که من دربین هزاران قوم نااشنا نشسته ایم وهمه یک به یک درددلشونو بخدا بازبانهای خاصی میگن ومن هم منتظرم که بخدا ایناتفاقات علتشو بپرسم نوبت من شد بلند شدم خدا وند دریک جایی 30مترحدودا بالاتر ازما نشسته بود مثل محراب(اخه عقلم نمیرسه قیافشو توصیف کنم)تا منو دید گفت تو اینجا برا چی اومده ای؟تو دزدی سارقی!!من هم ازبچه گی حاضرم بمیرم کسی بمن دزد نگه .به اطرافیون نگاه کردم خدا گفت اینها متوجه گفتارمون نمیشن پرسیدم خداوندا هرگناهی بگی قبول این دزدی را هرگز قبول ندارم گفت برو ته حیاطت 5 متر کابل اداره برق زیر خاک مونده اونوبرش گردون بعد من همیشه شب توی این دشت هستم اینجا راکه شناختی!!!گفتم چشم!!بیدار شدم)یادم افتاد چون خونه 230 متری تازه درست کرده بودم حیاطم هم بزرگه /بخاطر احداث ساختمون کنتور برق را در اورده بودیم وسیمشروی زمین بود وکلی روش تفاله ساختمانی ریخته شده بود وحدود5 یا6 مترزیر بودرفتم اداره برق(عبدالهی)رااوردم که این سیمو درار هزینه شو میدماونهم 3 متر کندش دراوردبقیه درنیومد وهنوز ازاون دیدارمحرومم)این داستانو به نیت پاک خودم وبه دیدگاه غلط مردم مثال زدم/اما من شدیدا غیرتی ومنطقی ویه خورده مغرورم که اون حس غرور از یه دختر باکره که یکی از بافندگانم بودوخونواده فقیری هست حاضر به مهریه حدود50 شد اما چون 3 ماه نامزد کسی بودددیدم معذب میشم ونتونستم غیرتمو راضی کنم ومنصرف شدم حالا چطور میتونم بایک دختر غیر باکره ازدواج کنم؟؟من بفکر انم دختری دریابم که اقدس عالم باشه وسابقه دوست پسری نداشته باشه خونواده ش چقدرهم فقیرتر باشن عالیتره .چون اگه بدونم ومطمن به پاکی زنم بشم تمام امکاناتو زیر پاش میریزم چون ستودن یک زن پاک از عبادت خداوند دست کمی ندارد..واما شما خوب تشخیص داده اید نیومده دعوای طلاجات دعوای مهریه دعوای پول وحیاط وچونیه پسر 13 ساله دارم دعواهای دیگریی راه میندازند وقتی دختر خانمی را میبینم که با دستمزد ناچیزش جیب شوهر بی کسب وکارووفسادش را پرمیکنه وچقد دوستش داره خیلی افسوس میخورم میگم مااوردیم زیر پاش زانتیا گذاشتیم به اندازه یک هزارم این زن مارا نخواست این شوهر معتااد لات سربرج نشده حقوق زنشو میگیره میبره دود کنه زنش تا سر کوچه دنبالش نگاه میکنه!!!اخه شخصیت دارم چطور ازاین به بعد برم چاقوکش معتاد که ازبوی سیگار متنفرم همچین بشم!!تامارا هم بخواهند../عجب رسم غلطی داره این زندگی .//لات بودن مضخرف بودن قرص ارامش زن .ومعنوی بودن(چندتا دفترشعرام اماده چاپه)واقتصادی بودن وپاک بودن عامل متواری زنان!!!خدایا تو خوددانستی که چقد زنهامودوس داشتم ازدستم گرفتی!!!لااقل به این پاکیم رحم کن واینو هردمی ازمن گرفتی فرصت زنده موندنم بگیر!!
    اما شرایط خوب!!!که شما میگید قبل عید دوتاماشین داشتم یکی سربازار گران شاسی بلندهافروختم ویکی دیگه تو دستمه خونه ه بزرگ حیاطم 700م وخودمم هزاران حرفه بلدم وپارسال بودریس شورای شهرستان اومد پیشم برا مشاوره اقتصادی /بش یه شغل معرفی کردم وازاونموقع هزاران بار ازم تشکرکرده وخیلی های دیگه .تو شرکت فرشها حرفم ازسند پررنگتره!!!ایا این شرایط خوب نیست بلکه شرایطیست که باخوی شیطانی سازگارنیست!!!وجدان اراسته من منو نزاشت حقوق اون رفتگان را نقض کنم اما من مونده ام واین تقدیر سیاه وچندتا گرگ های ترشیده که حسرت بچنگال اری پول مهریه!!!!!!!!!!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrear نمایش پست ها
    .اما در محل ما هیچ گاه به خواستگاری دختر نمیرند تو سط یک نفر واسطه مسله با مادر دختر وخانوادش بعضی موقع فقط با خوددختر درمیان گذاشته میشه وهمان روز غروب یا پسر یا فامیل پسر میره از جلو خانه دختر .دخترو برمیدارند ومیبرند منزل پسر وفورا چند نفررریش سفید بخونه دختر برا میانجیگری فرستاده میشه ودرسال 78 نرخ یه دختر 100 هزارتومان بود الان 1میلیون شده وبدون درگیری وباااستقبال خاص بتوافق میرسند وهرگز جهیزیه تو کار نیست!!
    من هم طبق رسم محلمون با یه واسطه اقدام کردم که به توافق برادراش وپدرش ومادرش رسید وعمومو فرستادمدختررا برداشت اورد فورا 10 نفرریش سفید با 100 هزار تومان پول درسال 78 فرستادم وچون من مستقل بودم .
    .
    یعنی الان میرید یه دختر را صبح اول وقت خاستگاری میکنید غروب از جلو خونش برش می دارید یه میلیون میدهید به خانواده اش؟!!!!!!!!
    شب که دفتر خانه ها تعطیل هست چطور عقد میکنید ؟
    نمیشه دختره خونه باباش باشه ریش سفیدا بدون بردن دختره برن حرف بزننند ؟
    اگه تو ازدواج اول دختره را نمی اوردید خونه احتمالا کتک کاری نمیشد
    هیچوقت دیگه این طوری خواستگاری نکنید

پس جایگاه مهریه چیه؟
    یه دختر را از جلو خونش وقتی بر داشتید اگه سر همریه توافق نکردید دوباره پس میاریدش و تحویل خانواده اش میدهید ؟
    من اصلا متوجه نمیشم که چه طور ازدواج میکنید؟

فقط یه بچه از همسر اولتون دارید؟ درسته؟
    الان بچه پیش کیه؟

ابه نظر من زیاد قبل از ازدواج تحقیق نمی کنید
    زن اولتون را تو خیابون دیدید دنبالش رفتید ادرس را یاد گرفتید بعد هم ازدواج
    اصلا تحقیق قبل از ازدواج در کار نبود
    تو خیابون چی ازش دیدید که پسندش کردید ؟

زن دومتون را یکی بهتون معرفی کرد ازدواج کردید
    بعد از ازدواج بهش کفتید در مورد گذشته ات بنویس به نظر خودتون برا شناختنش دیر اقدام نکردید ؟ !!!!چرا قبل از ازدواج ازش نپرسیدی با کی ارتباط داره ؟
    فکر کنم اگه تو محلشون هم تحقیق میکردی قضیه رو میشد و میفهمیدی که ایا کسی هست که باهاش در ارتباط باشه یا حداقل یه دورا نامزدی داشتید قضیه اش رو میشد

به نظرم در محله و شهر شما از بس که راحت تردواج میکنید راحت هم جدامیشوید

اگه خواستی برا ازدواج اقدام کنی

(مثلا از همین 500 تا خانم )یکی را غیر محسوس زیر نظر داشته باش ببین قضیه خاطر خواهی و عشق و عاشقی با کسی نداره
    ببین سبک زندگی خاناده اش را می پسندی؟
    مثلا روابطی که از لحاظ شرعی و اخلاقی ناپسند هست تو خانواده شان از خواهر و برادر تا عمو دایی و... پسر خاله و دختر داییی و... ندارند
    به جای زوم رو اخلاق و برخورد خودش رو خانواده اش زوم کن
    همه خصوصیات اخلاقی و رفتاری یه خانواده رو تک تک اعضا اون خانوده نمود داره ااین اصل و قاعده را همیشه در نظر داشته باش( بعضی خصوصیات نمود پر رنگتر و بعضی خصوصیات نمود کم رنگ تر داره ولی هست و محو نمیشه)

6. کاربر روبرو از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده است .

del (دوشنبه 29 مهر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    74

تشکرشده 74 در 46 پست

Array
    با سلام /خدمت خواهر گلم نازنین!!اما جواب سوالهای شما!
    خواستگاری که نه!!تو سط یک واسطه یه پیشنهاد خصوصی که کسی بو نبره وغروب هم برمیداریم میبریم وفرداش عقد وتازه تو محل مون هرسال یک مبلغ مهریه ویک مبلغ نرخ خاصبرای عمومی انتخاب میشه واین نرخ را هرکی اول پاییز شروع کرد اونها انتخاب وبعد برا همه به غیر از پولدارها که براش مهریه زیاد پول زیادازش میگیرند فقط درفصل پاییز این رسم عمومی وهمه میدانند که غروب این اتفاقها عادی هست وموقعیکه همه باخبرشدند با صدای صوت وکف عموما یک قشغرغی که صدابه اسمان میرسه ایجاد میکنند من دوتا خواهرداشتم طبق این روال مادرم بمن زنگ زد فلانی اومده خواهرتو برا پسرش مخواد نظرت چی گفت بده بره وچنین اتفاق افتاد.
    تو قدیم 3 یا 4 باربرا خواستگاری میرفتند الان شاید 2 درصد این کارو میکنند.
    اما جواب سوال دوم../اره تو خیابان دیدمش به دلم نشست اون نگاه کرد ومنبدون تحقیق این کارو کردم البته زیاد مستقل بودنم بمن ضرر زد چون از عواقب کار دوستام خانواده ام که انها ادم شروری هستند برام گفتند اما کو گوش شنوا!!
    زن دوم که خواهر یکی از اشنایانم بود که بقصد تحقیق یه دختر دیگه ازاو تو باتلاق حرفه ای انها افتاد البته این دختره 13 سال ازم کوچیک بود وارتباط قبل ازازدواج وی را بایک نفرمیدانستم اما خیال نمیکردم ازم مخفی کنه وسایرینی درکار باشه این از شهرهمجوارمون بود با برادرش صحبت وچون 2ودوتا خواهربزرگ تو خونه بود بردیم محضر عقد ومهریه هم اونجا توافق کردیم وبعد از ششش ماه مراسم خواستگاری صوری انجام دادیم.واونهایی که این پیغامهارا برامن دادند نمیدونستند این زن قانونی من هست کسی باخبر از عقد خونی نبود وازش پرسیده بودم بخدا گواه حتی بش گفتم اگه باکره هم نباشی عاشقتم دوستت دارم قبول منی لااقل عامل این اتفاق ویاباهرکی دوستی داری بمن بگو ونگفت واخرش گندش دراومد وبعد اعتراف که اونها هم ناراحت کنننده بود.
    پسرم بامن زندگی میکنه وشاگرد نمونه درس قران تو استان هست/
    اره تو محل ما هیچ کس مهریه نداده بغیرمن درصورت عدم توافق سریع طلاق میگیرند./
    زمونه بد شده دختری را که صداقت قبلی زن های ناصادقمو داشته باشه به گیر نمیاد همه شون ازاونها بدترند واونی که خوبه اون هم شاید حاضر باازدواج بامن نباشه ودرصورت توافق شاید بگه خونه بنامش ماشین بنامش میلیارد مهریه واونهم درقبال تمکین بدون ضمانت اجرایی ایران اسلامی/
    من چون تو کار عمومی وخودم هم فروشگاه دارم همه ازمن نسیه هم اجناس میخرند خصوصیات همه را میدانم اما اونایی که خوبند به تور ما نمی افتند بلاخره بسمتم کسی میاد که تو کره زمین خواستگارنداره..اخه مونده م به این >؟؟!!یادختر کور یا کار یا مورددددارتابلویی یا ترشیده حتی بسن مادرممم هم بمن پیشنهاددددادند اخه ارتباط عمومیم بالاست زود بمن پیشنهاد وبامن راحتند یا زنهای مطلقه وخیلی ازاینها یا کسانی که شاید تو کره زمین مسلبقه بزارند اولین رتبه بد قیافه گی را میارند.نه دلم راضی میشه نه عقلم!!!نه وجدانم!!!

- - - Updated - - -
    ویرایش توسط bkaf38 : دوشنبه 29 مهر 92 در ساعت 08:05 دلیل: تایب تکراری

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    انگار تو کاراات منطقی عمل نمی کنی
    خیلی خودخواهانه و احساسی عمل میکنی

از سابقه زنهات خبر داشتی و رفتی باهاشون ازدواج کردی!!!!!!!!!!!!!!!!!
    به حرف کسی هم گوش ندادی !!!!!!!!!!!
    دیدی وقتی به حرف 4تا بزرکتر از خودت گوش ندیدی گوشت را می برند؟؟

از حالا به بعد منطقی تصمیم بگیر
    در ضمن تو باید بری خواستگاری
    تو باید انتخاب کنی
    نه اینکه از خانواده دختر بیابند خواستگاری ات نشستی ببینی کی بهت پیشنهاد از دواج میده ؟!!!!!!!!!!!!!
    مادر و خواهرا نمی تونند برات زن انتخاب کنند ؟ !!!!!!!!! از این ور اون ور باید بهت معرفی کننند

در ضمن خواب حجت نیست و اصلا همچین سندی نداریم که اگه کسی خواب دید باید به خوابش عمل کنه

یه چیزی بهت مبکم ناراحت نشی ب فقط میگم که بیشتر به کارات فکر کنی و حواست را بیشتر جمع کنی به نظر میاد سطح فکری ات پایینه و زیاد منطقی رفتار نمی کنی

9. کاربر روبرو از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده است .

ارغوانی (دوشنبه 28 بهمن 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    74

تشکرشده 74 در 46 پست

Array
    ای بابا!!!مغرور بودن خودمو قبول دارم وچون عادت کرد هام به خواستگاریم بیان اونو میپذیرم چون من یه جورایی محرم راز شده ام بمن اعتماددارند میدوننن که نمیرم پشت سرشون حرف درارم وغیره!!!
    امادرمورد خواب!!!!شما اگه ادم معنوی بودید هرگز چنین نمیگفتید !!!خداوند قابل دیدن با چشم نیست مگراینکه روح اونو ببینه واونهم عقل ظرفیت توصیف حالشو نداره واین یک واقعیته کارکنان یک اداره کلا درجریان بودند ومن همونجا که اصلا بعقلم نمیرسید اونجارا دادم کندند ودرست درومد....
    من توی یه شهر دیگه م ومادروحواهرام ازادمای مقید هستند.
    سطح فکری مارا شاید شما پایین تصور میکنید هرچند که حرکات گذشته ام غیر منطقی بوده اند باز از اظهارنظرت ممنونم وتشکر که راهنمایی میکنید.

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    شما گفتید همسر اول در خیابان دیدی و خوشت آمد. اما نگفتید چرا از او خوشتان آمد. درواقع هیچ ویژگی خاصی برای او ذکر نکردید. پس از قیافه او خوشتان آمده است.

همسر دومتان را هم همین طور. برادرش نشانتان داد و خوشتان آمد و ازدواج کردید. اما باز هم خصوصیت خاصی از او ذکر نکردید. پس این بار هم از زیبایی و جوانی او خوشتان آمده است.

شما دخترانی که همسن خودتان هستند را با لفظ ( ترشیده ) نام می برید. حالا فعلا کاری ندارم که این طرز تفکر شما درست است یا نه. هر چیزی به موقع.
    همچنین از خانم هایی که مثل خودتان همسر نامناسب داشته اند و طلاق گرفته اند خوشتان نمی آید.
    مشخصه اصلی دختران همسن شما این است که دیگر طراوت و جوانی یک دختر بیست ساله را ندارند.
    همچنین خانم طلاق گرفته دیگر دختر نیست و طراوت و خوشگلی یک دختر جوان را در سختی های زندگی از دست داده است.

از این دو پاراگراف قرمز و آبی این نتیجه به دست می آید : شما به جای اینکه به ملاک های اصلی و مهم برای ازدواج فکر کنید تنها به جذابیت های ظاهری خانم ها اهمیت می دهید. به حدی که باعث شده موارد مهم دیگر را نادیده بگیرید و دو ازدواج ناموفق داشته باشید. و الان هم هنوز تفکر شما تغییر چندانی نکرده است و باز هم خانم های مناسب را به علت اینکه جذابیت دخترهای بسیار جوان را ندارند رد می کنید و با برچسب هایی مثل ترشیده و مطلقه خود را از فکر کردن درست به شرایطی که دارید معاف می کنید.

- - - Updated - - -

شما گفتید همسر اول در خیابان دیدی و خوشت آمد. اما نگفتید چرا از او خوشتان آمد. درواقع هیچ ویژگی خاصی برای او ذکر نکردید. پس از قیافه او خوشتان آمده است.

همسر دومتان را هم همین طور. برادرش نشانتان داد و خوشتان آمد و ازدواج کردید. اما باز هم خصوصیت خاصی از او ذکر نکردید. پس این بار هم از زیبایی و جوانی او خوشتان آمده است.

شما دخترانی که همسن خودتان هستند را با لفظ ( ترشیده ) نام می برید. حالا فعلا کاری ندارم که این طرز تفکر شما درست است یا نه. هر چیزی به موقع.
    همچنین از خانم هایی که مثل خودتان همسر نامناسب داشته اند و طلاق گرفته اند خوشتان نمی آید.
    مشخصه اصلی دختران همسن شما این است که دیگر طراوت و جوانی یک دختر بیست ساله را ندارند.
    همچنین خانم طلاق گرفته دیگر دختر نیست و طراوت و خوشگلی یک دختر جوان را در سختی های زندگی از دست داده است.

از این دو پاراگراف قرمز و آبی این نتیجه به دست می آید : شما به جای اینکه به ملاک های اصلی و مهم برای ازدواج فکر کنید تنها به جذابیت های ظاهری خانم ها اهمیت می دهید. به حدی که باعث شده موارد مهم دیگر را نادیده بگیرید و دو ازدواج ناموفق داشته باشید. و الان هم هنوز تفکر شما تغییر چندانی نکرده است و باز هم خانم های مناسب را به علت اینکه جذابیت دخترهای بسیار جوان را ندارند رد می کنید و با برچسب هایی مثل ترشیده و مطلقه خود را از فکر کردن درست به شرایطی که دارید معاف می کنید.

12. 3 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

maryam240 (یکشنبه 24 خرداد 94), nana0cute (دوشنبه 29 مهر 92), vareshi (جمعه 03 آبان 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    74

تشکرشده 74 در 46 پست

Array
    تقدیر از پاسخی دهی تان/وقتی امر بزرگتر خونواده درکار نباشه وشخصی چون من بااامکانات رفاهی وحس سودجویی سایرین سریع به دام میفته .واین دوتاانتخاب یه جوری دلمو لرزوندند به زیبایی شون گرفتار شدم ودرضمن اسالت خانوادگیشون هم بالا بود یکی از خانواده فقیر که 5تاداداش دکتری فوق لیسانس اما سود جو بودند واون یکی هم داداشاش بیسوادووضع مالیشون خوب بود بلاخره بیسوادها با چوماق باسوادان با نیرنگ مهریه طلبی وبصورت های نامحسوس ازقبیل چک خالی خواستن وضمانت های سنگین که مهارم کنند مورد حمله قرار دادند .اما خب دخترای که 5 سال ازمن بزرگتره ایا ترشیده نیست؟اصلا قیافه شون ترشیده یااینکهزنان مطلقه بهیچ وجه تو ذهنم نمیگنجداما دوسالی هست یه خورده فکرم عوض شده مخوام دختری حدود 28 الی 30 بگیرم اولا بدون جهیزیه باشه خونواده فقیر وکم جمعیت با قیافه نورمال اما بایددرصدر صداقت بنشیند اولین ملاکم صداقت هست دوما خانواده سوما قیافه چهارما سواد که هرچی کمترباشه بازهم موردی نداره.نمیدونئم درست فکر میکنم یا نه؟؟
    امادرمورد مهریه من برای اینکه دختره ایندش تضمین بشه پرداخت مهریه را منوط به 10 سال بعداززندگی مشترک یادرصورتیکه (زبانم لال )طلاق ازطرف من درصورت عدم مرتکب خلاف اخلاقی وشرعی بدون هیچ علتی حتی درصورت تمکین وی صورت گرفت اونموقع بپردازم.نه اینکه دختره امروز بیاد فرداش بگه مهریه مو مخوام وبره تامین خواسته بگیره سه صوتی توقیف اموالم کنه اخه من دارم زود گیر میفتم ودادگاه حکم میده...
    وشرط سوم /زن درصورتیکه تمکین نکنه ولغزش اخلاقی داشته باشه نباید مهریه شو بگیره .اخه اینقد مهریه نمیشه که...
    ایا بنظرتون شرط منصفانه نیست؟؟؟مهریه درصورتی شامل زن بشه که ازمن تمکین کنه وطلاق ازطرف من باشد وگرنه درصورت عدم تمکین چیزی شاملش نشه.البته دل رحم هستم بعد از طلاق چندین بارمشکلات مالی زنهای طلاق داد ه ام را خودم حل میکردم بدون ذره ارتباط عاطفی../هرگز راضی نخواهم شد دخترمردمو بیارم ول کنم اخه منگنه مکافات عمل در کمینه!!!!!

- - - Updated - - -

تقدیر از پاسخی دهی تان/وقتی امر بزرگتر خونواده درکار نباشه وشخصی چون من بااامکانات رفاهی وحس سودجویی سایرین سریع به دام میفته .واین دوتاانتخاب یه جوری دلمو لرزوندند به زیبایی شون گرفتار شدم ودرضمن اسالت خانوادگیشون هم بالا بود یکی از خانواده فقیر که 5تاداداش دکتری فوق لیسانس اما سود جو بودند واون یکی هم داداشاش بیسوادووضع مالیشون خوب بود بلاخره بیسوادها با چوماق باسوادان با نیرنگ مهریه طلبی وبصورت های نامحسوس ازقبیل چک خالی خواستن وضمانت های سنگین که مهارم کنند مورد حمله قرار دادند .اما خب دخترای که 5 سال ازمن بزرگتره ایا ترشیده نیست؟اصلا قیافه شون ترشیده یااینکهزنان مطلقه بهیچ وجه تو ذهنم نمیگنجداما دوسالی هست یه خورده فکرم عوض شده مخوام دختری حدود 28 الی 30 بگیرم اولا بدون جهیزیه باشه خونواده فقیر وکم جمعیت با قیافه نورمال اما بایددرصدر صداقت بنشیند اولین ملاکم صداقت هست دوما خانواده سوما قیافه چهارما سواد که هرچی کمترباشه بازهم موردی نداره.نمیدونئم درست فکر میکنم یا نه؟؟
    امادرمورد مهریه من برای اینکه دختره ایندش تضمین بشه پرداخت مهریه را منوط به 10 سال بعداززندگی مشترک یادرصورتیکه (زبانم لال )طلاق ازطرف من درصورت عدم مرتکب خلاف اخلاقی وشرعی بدون هیچ علتی حتی درصورت تمکین وی صورت گرفت اونموقع بپردازم.نه اینکه دختره امروز بیاد فرداش بگه مهریه مو مخوام وبره تامین خواسته بگیره سه صوتی توقیف اموالم کنه اخه من دارم زود گیر میفتم ودادگاه حکم میده...
    وشرط سوم /زن درصورتیکه تمکین نکنه ولغزش اخلاقی داشته باشه نباید مهریه شو بگیره .اخه اینقد مهریه نمیشه که...
    ایا بنظرتون شرط منصفانه نیست؟؟؟مهریه درصورتی شامل زن بشه که ازمن تمکین کنه وطلاق ازطرف من باشد وگرنه درصورت عدم تمکین چیزی شاملش نشه.البته دل رحم هستم بعد از طلاق چندین بارمشکلات مالی زنهای طلاق داد ه ام را خودم حل میکردم بدون ذره ارتباط عاطفی../هرگز راضی نخواهم شد دخترمردمو بیارم ول کنم اخه منگنه مکافات عمل در کمینه!!!!!

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    اشتباه نکنید. اینقدر به زندگی های قبلی تان فکر نکنید که مانع از تحلیل شرایط الان شما بشود.
    شما الان باید روی خودتان کار کنید و بعد ازدواج کنید. تا وقتی این ناراحتی از گذشته با شما است و تا وقتی این ترس را دارید نمی توانید تصمیم درستی بگیرید.
    بهترین کار این است که اول خطاهای فکری خودتان را اصلاح کنید و بعد با کمک خانواده همسر انتخاب کنید.

15. 2 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

bkaf38 (پنجشنبه 02 آبان 92), golrirahatannom (پنجشنبه 02 آبان 92)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)