به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 27 مهر 90 [ 13:02]
    سطح
    24
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 25
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    195

تشکرشده 196 در 47 پست

Array

RE: صبر و تحملم تموم شده.......

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی

خواهش مي كنم نگراني ات را اينطور كم كن.
    «خداوند وقتي مي خواهد روزي كسي را بدهد ، شخص ، شي ، كار، موقعيت يا چيزي را وسيله مي كند. اكنون شما افتخار اين وسيله بودن را داريد، اگر ازدواج كنيد يا حتي ديگر كاري نكنيد. مطمئن باش بازهم خانواده شما بي روزي نمي مانند. »
    اين طرز نگاه به زندگي، موجب مي شود در حوزه نرم افزاري فشار كمتري را احساس كني، تنهايي را كمتر احساس كني و از همه مهمتر خسته ي نتيجه نمي شوي.
    ممنونم از راهنمایتون
    ولی جناب مدیر وقتی من ماهانه کل درامدمو بابت خرج و اجاره و قسط پرداخت میکنم همیشه با خودم میگم اگه من ازدواج کنم پس کی اجاره خونه رو بده؟ کی قسط وام بده اگه من هم برم دنبال خواسته های دل خودم پس تکلیف خونواده ام چی میشه؟
    حاضر نیستم حتی یه بار هم خونواده ام دست نیاز رو این و اون دراز کنه

2. کاربر روبرو از پست مفید پریسا65 تشکرکرده است .

پریسا65 (یکشنبه 11 اردیبهشت 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 آذر 91 [ 18:02]
    سطح
    34
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,056

تشکرشده 2,054 در 617 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط پریسا65

ممنونم از راهنمایتون
    ولی جناب مدیر وقتی من ماهانه کل درامدمو بابت خرج و اجاره و قسط پرداخت میکنم همیشه با خودم میگم اگه من ازدواج کنم پس کی اجاره خونه رو بده؟ کی قسط وام بده اگه من هم برم دنبال خواسته های دل خودم پس تکلیف خونواده ام چی میشه؟
    پریسا خانوم،
    من هم مثل همه ی دوستان اول به شما تبریک و آفرین می گم

به خدا توکل کن عزیزم. شک نکن که اون هیچوقت و هیچ جا تنهات نمی ذاره. اگر موردی برای ازدواج بود با مشاوره و تحقیق و بررسی جلو برو و همه چیز را بررسی کن و شرایطت را هم به ایشان بگو. شما می تونی توی خونه ی همسرت هم شاغل باشی و اگر ایشون راضی باشند درآمدت را به خانواده ات بدی. شاید بعدها درآمدت بیشتر شد و بخشی هم برای زندگی خودتون موند. مطمئن باش خدا کمکت می کنه.
    موفق باشی.

4. 3 کاربر از پست مفید بهشت تشکرکرده اند .

بهشت (پنجشنبه 21 بهمن 89)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

تشکرشده 36,015 در 7,406 پست

Array

ممنونم از راهنمایتون

پریسا جان

اول بزار از صمیم قلب تبریک بهت بگم ، و بگم روزی هزاران بار اگر خدا را شکر کنی که یه همچین توفیقی بهت داده باز هم کمه . خوشا به سعادتت و جایگاهی که نزد خدا داری

اما در مورد این نگرانی هایت :

پریسای عزیزم ، کمی از حوزه عضو خانواده بودن بیرون بیا و از دور نگاه کن . چی می بینی ؟

آیا نمی بینی خانواده ای را در شرایطی که نمیتوانند تأمین معاش خود را داشته باشند ؟ خب چه حالی پیدا می کنی وقتی خودت را هم در اون خانواده نبینی ؟ حتماً نگران و ناراحت می شوی ، نه ؟ حالا به خدا نظر کن که چه می کند ، آیا آنها را به حال خود و بدون روزی رها می کند ؟ ....... حالا خودت را عضو این خانواده ببین و تلاشی که خدا توان و قدرت و امکانش رو بهت داده .... چه حسی داری ؟ آیا نمی گی خدا رهاشون نکرده ، یعنی شما را وسیله قرار داده و البته این رو هم بدون هرکسی توفیق اینگونه وسیله خیر شدن رو نداره ....... پریسا جونم آیا خدا اونها را رها کرده ؟ ....

بزار از زاویه ای دیگر هم نگاه کنیم :

یه نگاهی به اطرافت بنداز و به جامعه ، می بینی که چقدر پسرهای بیکار هستند که یا کاری براشون پیدا نمیشه یا مهارت و هوش و درایت لازم رو ندارند برای اینکه اشتغال پیدا کنند .... بعضی هاشون حتی مشکل مالی ندارند اما بیکاری اذیتشون می کنه و می خواهند شاغل باشند . اما شما چی ؟ اگر کاری بلد نبودی یا کاری برایت نبود چی ؟ اگر خدای نکرده نقصی جسمی داشتی و نمی توانستی سرکار بری چی ؟ اونوقت آرزو نمی کردی که کاش سالم بودی و می توانستی کار کنی و به خانواده کمک کنی ؟( هرچند حتماً در اون شرایط هم باز خدا روزیش رو می رسوند و فرض کن مردم کمک می دادند ) . حالا از این حرفها این نتیجه را نمیشه گرفت ، که عزیز دلم تو هرچقدر مهربان باشی ، هرچقدر نگران باشی ، هرچقدر دلسوز باشی ، مهربان تر و دلسوزتر و رئوف تر از خدا نسبت به بنده هاش نیستی که ، می بینی که با وجود تو و توانائیها و قدرت همدلی ای که بهت داده اونها رو تنها نذاشته ، پس با این وجود میشه نگران بود که فردا چی میشه ؟ اگر من ازدواج کنم چی میشه و ..... ، نه عزیزم تا خدا هست ماها کاره ای نیستیم و هر کاری هم می کنیم از لطف و توفیق اوست ، پس به او توکل کن .

پایان هر روز بعد از خستگی ها وقتی می خواهی سر بر بالین بگذاری به اون روزی که گذشت فکر کن و به این که خدا توانت داده و امکانت داده که چنین خدمت کنی و قلب و دل پدر و مادری را به واسطه ات شاد کنه ( اینا کار خودشه اما تو رو توفیق داده وسیله اش باشی ... ) . حتماً خستگی از تنت بیرون میره ، احساس آرامش و نشاط به دلت می نشینه و لذت هم خواهی برد و حتماً تجربه کردی و میدونی که خواب در این حال چقدر شیرینه و می چسبه .

خدا هست ، تو نگران نباش . در این مواقع ( نگرانی ) بگو خدایا من که از تو بر بنده هات آگاه تر نیستم و از تو مهربان نیستم اگر دل مهربانی و دلسوزی هم دارم از خودته ، پس خودت هوای ما رو داشته باش همونطور که همیشه داشتی . خواهی دید چقدر با همین حرف آروم میشی . ( مطمئنم اینها را گاه تجر به کرده ای )

خوشا به حالت عزیزم ، غبطه باید خورد از توفیقی که به تو ارزانی شده .........

این حرفهایی بود در حوزه نرم افزاری که خودت بهتر از ایناش رو می تونی داشته باشی .

تا بعد ......

.

6. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (یکشنبه 11 اردیبهشت 90)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 13:37]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,615

تشکرشده 37,115 در 7,018 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

ممنونم از راهنمایتون
    سلام پریسا65
    لطفا دقت بيشتري بكنيد. شما بايد كل نسخه را با هم ببيني. شما صرفا يك بخش آنرا بيرون كشيدي و مي خواهي انجام بدهي.
    البته اگر تصور مي كني، كه اگر شما ازدواج كنيد، خانواده ات فنا خواهند شد، نشان از يك ترس هست. و شما بايد ابتدا اين ترس را (كه در حوزه نرم افزاري هست)،‌درمان كني.

اين فكر كه تصور مي كني يا ازدواج يا خانواده = اين يك شناخت غلط از زندگي هست.

هر كسي كه با شما ازدواج كند، حتما با شما و خانواده ات صحبت مي كند و با شرايط شما آشنا شده و ازدواج مي كند.
    بنا نيست ازدواج كنيد و به اتفاف همسر بليط يكسره به كره مريخ بگيريد.
    چه بسا به گفته blue sky با مساعدت همسر آينده ات (انشاء الله) شرايط بهتر هم بشود.
    اگر خدا قادر و تواناست كه اكنون اين نقش بزرگ را به شما بدهد(كمك به خانواده ات)، مطمئن باش اين قدرت را هم دارد كه اين وظيفه را به ديگري تفويض كند.
    خدا رو دست كم گرفتيا

مي خواهم روي اين نكته تاكيد كنم:
    ببين شما بايد اكنون نگرش خودتون را عوض كنيد. ترس خود را دور بريزيد. تا خستگي هايتان كاهش يابد. حالا ما شمشير بر نداشته ايم كه حتما همين امشب بله را بگو، بلكه بايد نقشه ذهني ات براي زندگي متعادل شود، تا آسيب هاي ذهني و خيالي ات نسبت به خودت كاهش يابد.

8. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (پنجشنبه 21 بهمن 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 27 مهر 90 [ 13:02]
    سطح
    24
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    195

تشکرشده 196 در 47 پست

Array

از بهشت عزیز ، فرشته مهربون و جناب مدیر و دیگر دوستان بخاطر راهنمایی مفیدتون بی نهایت ممنونم ....

باید به خدمتتون عرض کنم من طی این چند سال موردهایی جهت ازدواج بهم پیشنهاد شده بود نمونه اش هفته گذشته بود ولی همین که حرف از خونواده و شرایطی که دارم میشه میره و پشت سرش هم نگاه نمیکنه .. حالا بیشتر ترس من بخاط ازدواجم نیست ....بخاطر ادامه تحصیلم هست خیلی برام دردآوره وقتی دانشگاه قبول میشمو و فقط حسرت میخورم ........ دیدم به زندگی خیلی بالاست . دلم میخواد زودتر به هدفهام برسم و زمانو از دست ندم ولی شرایط فعلا این اماکنو نمیده ....راضیم به خواست خدا
    ولی کلا از وقتی با این سایت آشنا شدم طرز نگاهمو به زندگیم عوض کردم و همش هم بخاطر راهنماییهای شما دوستهای خوبم هست.....

10. 7 کاربر از پست مفید پریسا65 تشکرکرده اند .

پریسا65 (پنجشنبه 21 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 آذر 91 [ 18:02]
    سطح
    34
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,056

تشکرشده 2,054 در 617 پست

Array

باید به خدمتتون عرض کنم من طی این چند سال موردهایی جهت ازدواج بهم پیشنهاد شده بود نمونه اش هفته گذشته بود ولی همین که حرف از خونواده و شرایطی که دارم میشه میره و پشت سرش هم نگاه نمیکنه ..
    به نظرم لازمه راجع به نحوه ی بیان این مساله از دوستان کمک بگیرید. شاید نحوه ی بیان شما مناسب نیست.

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

تشکرشده 36,015 در 7,406 پست

Array

پریسا65 عزیز

با این حساب تاپیکت به نتیجه رسیده

دوستان !

پریسا جون دیگه صبر و تحملش تموم شده نیست ، چون دریاقت که دغدغه اصلیش چیه ، و ان شاء الله اگه خواست و نیاز داشت که در مورد تصمیماتش راهنمایی بگیره میاد تاپیک باز می کنه و ما را مهمون میکنه که باهاش صحبت کنیم و با هم راه کارها رو بررسی کنیم

پس تا بعد و اگر خواستی تاپیکی و موضوعی دیگر

پریسا جون دلم میخواد جزء فعالان تالار باشی عزیزم ، البته هر وقت وقت کردی بیایی ، نمیخواهیم اختلال در کار و زندگیت پیش بیاد .

13. 4 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (شنبه 23 بهمن 89)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)