به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 مرداد 89 [ 17:00]
    سطح
    41
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 17 پست

Array

+آیا این طبیعیه؟

سلام به همه دوستان تالار....
    نمی دونم تا چه حد یادتون هست مشکلی که 6 ماه پیش با عنوان " موردم با همه مورادی که خوندم فرق داره..."
    بعد از اون قضیه من به توصیه دوستان صبر کردم و اقدامی نکردم و از ایشون هم خبری نشد
    بعد از اعلام رتبه های ارشد چون خیلی خوب شده بودم حالم بهتر شد ولی نه شاد و سر حال...
    روال زندگیم به طور طبیعی می گذشنت خواستگار هایی هم پیدا می شدن ولی هیچ کدوم تناسب اون جوری با من نداشتن...
    از حدودا 1.5 ماه پیش یه خاستگار پیدا شده که خوب تقریبا با هم تناسب داریم ولی چند تا مساله ذهن من و به خودش مشغول کرده:
    1. با این که ایشون فوق لیسانسن و اوضاع کاری مناسبی دارن من اوضاع درسیم طوری که با احتمال بالا تو یه دانشگاه خیلی خوب تا دکترا می تونم پیش برم و این که من دوس داشتم واسه phd از ایران برم اگه به این فرد جواب مثبت بدم احتمال زیاد مجبور می شم دکترا ایران بخونم.. من به شخصه اصلا واسم مهم نیست که تحصیلاتم بالاتر به ولی می ترسم خودشون دو روز دیگه احساس کمبود کنن و...
    2. با این که چند ماه بعد از اون قضیه به خودم قول داده بودم که اگه نامزد قبلی برگشت من دیگه قبول نکنم الان گاهی به طور مسخره ای یاد او میوفتم نه فقط خوبی ها بلکه بیشتر دعواها و ...
    بیشتر از همه یاد روزی که همه چی تموم شد و حال و احوال خودم گریه هام و... روزای سختم و... مثل این که خود آزاری دارم!
    من تو دوران نامزدی با فرد قبلی بارها به این قصد رفتم پیش مشاور که به هم بزنم ولی مشاور منصرفم می کرد .. خودم یه جورایی میدونم زندگی خوبی نداشتم
    3. از طرفی این فرد جدید خیلی به من علاقه مند شده خیلی...
    تحقیقات زیادی هم خودم هم خانوادم در موردشون کردیم پسر سالم و خوبیه که این روزا کم پیدا می شه ...
    به نظر شما این طبیعیه که من یاد گذشته ها بیفتم؟
    من نمی خوام حتی تو ذهنم به کسی نامردی بشه... من تا 20 روز دیگه بشون گفتم جواب قطعی بهتون میدم...
    راستی فرد جدید هم قد من هستن از اینم ناراحتم ( من دختر به انسبت بلندیم..)
    کلا من چون دختر با اعتماد به نفسیم پسرایی که خیلی بهم علاقه مند باشن یه جورایی جلوم کم میارن و من این و اصلا دوس ندارم
    من سعی می کنم تو حرف زدن و رفتارام رعایت کنم ولی بازم...
    شدیدا منتظر نظراتتون هستم...

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

RE: آیا این طبیعیه؟

سلام بر باران عزیز و گرامی..
    خوشحال هستم که دوباره شما را در تالار زیارت می فرماییم...بله تاپیک قبلی شما کاملا یادم هست و می خواهم لینک کامل آن را بگذارم تا اگر دیگر دوستان مطالعه کردند با مشکلی مواجه نشوند::
    لینک>>>>موردم با همه مطالبی که خوندم فرق می کنه نمیدونم کار درست الان چیه

حال بریم سر اصل موضوع.
    در ابتدا به شما تبریک می گویم که با راهنمایی های دوستان راه درست را برگزیدید و همینک هم با قبول شدن در کنکور به امید خدا وضعیت خوبی دارید.

باران عزیز با توجه به توضیحات شما چند نکته قابل طرح است::
    1>>تردید و ترس:::باران گرامی به نظر بنده شما تردید دارید و ترسی که از رابطه قبلی سرچشمه می گیرد و هنوز هم در وجود شما باقی هست...از نشانه های این ترس هم این است که در مورد انتخاب همسر بسیار سخت می گیرید چون نمی خواهید مانند رابطه قبلی شود.

2>>اختلاف تحصیلات و اهداف::: باران عزیز اگر دقت فرمایید شما مایل هستید رشته خود را تا آخر ادامه دهید و با توجه به انگیزه و پشتکاری که دارید قطعا موفق خواهید شد و هدف بالاتر شما هم تحصیل در خارج است. اما آیا فرد مورد نظر هم با این تصمیمات موافقند و پایبند به حرف خود خواهند ماند و اصلا این اختلاف مشکلی ایجاد می کند؟؟

پاسخ::
    1>>>(تردید)....ببینید در ازدواج هیچ اجباری نیست و اگر فردی مایل به ازدواج نباشد یا فعلا انگیزه ای نداشته باشد هرگز نباید پافشاری کرد......زیرا در ان موقع هدف از ازدواج فرار از موقعیت فشارزا هست که چنین هدفی اصلا پذیرفتنی نیست.
    باران عزیز تاکید می کنم اگر انگیزه و هدفی برای ازدواج ندارید و تنها بخاطر فشار اطرافیان و یا فرار از موقعیت کنونی ازدواج می نمایید قطعا در اینده به مشکل برخواهید خورد.. پس ابتدا تکلیف را با خود روشن سازید و با تصمیم قاطع برای تشکیل زندگی آماده شوید.
    در مورد افکاری هم که از فرد قبلی در ذهنتان هست ....باید بگویم ناشی از همین دودلی و تردید است که اگر ادامه یابد حتما باید به مشاور مراجعه فرمایید.

2>>>اما در مورد تحصیلات و اختلافات ...باید بگویم دوست عزیز اختلاف تحصیلات در صورتی مشکل ساز نخواهد بود که فرد مورد نظر ما این اختلاف را پذیرفته و در ضمن تلاش نماید تا با اضافه نمودن اطلاعات عمومی خود از شما عقب نماند.... نمی شود گفت کسی که دکترا دارد قطعا از فردی که دیپلم دارد عاقل تر است...عاقل تر به آن معنا که می تواند در موقعیت های دشوار واکنش های مناسبی نشان دهد.

اهداف شما و احتمالا اختلاف نظر بین شما و فرد مورد نظر>>>هدف شما ادامه تحصیل است و حتی به تحصیل در خارج نیز می اندیشید.....باران گرامی هیچ کسی نکفته است که پس از ازدواج نمودن نمی توان ادامه تحصیل داد...اتفاقا اگر با فرد مورد نظر توافق داشته باشید می توانید حتی با کمک او و همکاری متقابل تحصیل را ادامه دهید و در این راه موفق شده و از همیاری یکدیگر لذت ببرید.
    اما این موقعی امکان پذیر خواهد بود که ما قبل از بستن هرگونه پیمان زناشویی .... سخنان و شروط اولیه خود را با فرد مورد نظر مطرح نموده و با اطمینان از توافق و همیاری یکدیگر...زندگی را تشکیل دهیم..

موفق باشید

در ضمن منتظر توضیحات بعدی شما نیز خواهیم ماند تا راهنمایی مفیدتری انجام دهیم...با تشکر

3. 6 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (پنجشنبه 15 مرداد 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 17 پست

Array

اول از هر چیز از دوست عزیز جناب نقاب ممنونم
    یه سری توضیحات اضافه تر که بنا به راهنمایی جناب نقاب لازم دیدم اضافه کنم :
    1. در مورد ادامه تحصیل من با ایشون مفصلا حرف زدم ، می گن که نه تنها مخالفتی ندارم بلکه خوشحالم می شن ، ولی یه بار تو بحث معیار های همسر گفتن کلا ( قبل آشنایی با شما ) این که همسرشون از لحاظ تحصیلی خیلی بالا باشه جزو معیار هاشون نبوده و در مورد خارج از ایران گفتن که معلوم نیست که تا سه سال دیگه چی پی بیاد ولی اگه شرایطی پی بیاد راغب هستن ، این ها ظاهر امر باطنا خدا می دونه...
    2. در مورد فشار و دلایل برای ازدواج خانواده من اصلا این جور نیستن که من و برای انتخاب تحت فشار بگذارن انتخاب و تصمیم با خودمه ولی اگه از خود من پرسیده شه دلیلت واسه ازدواج وچیه دلیلم اینه : " من که اهل دوستی و سایر روابط نیستم نمی خوام ازدواجم رو موکول کنم به بعد از تمام شدن درسم و این بازه سنی که اوج جوونی و شادابیم هست ، روی تمام نیاز های عاطفی و جسمیم پا بگذارم ، هر چیزی جای خودش..."
    3. این که ایشون پسر پاکی هستن یکی از مهمترین چیزایی که من و راغب می کنه به سمت جواب مثبت بدم...
    4. اگه من طبق معیار های خودم بدون در نظر گرفتن گذشته در مورد این شخص تصمیم بگیرم ، و بعد در گیری ذهنیم تموم نشد و یاد گذشته ها و اذیت شدن هم بیفتم و به مشاور مراجعه کنم ، به این آقا ( با توجه به این که به من علاقه مندن) نامردی نمیشه ؟ اصلا چند در صد احتمال همچین چیزی هست؟
    5. من خودم حس مکنم IQ یه کمی بالاتره این ایجاد مشکل نمی کنه؟ این آقا تو کارشون با توجه به سنشون به نسبت موفق بودن و درآمد قابل قبولی دارن
    6. اختلاف سنیمون 6 ساله و از نظر خونوادگی خیلی به هم شبیه هستیم هم مالی هم اجتماعی فقط اونا از ما مومن ترن که راجب به اون مساله با هم حرف زدیم...

یه جورایی از نظر احساسی همون که می خوام هستن ولی از نظر ظاهر و تحصیلات بین 60 تا 70 درصد معیارام رو دارن

5. کاربر روبرو از پست مفید baran تشکرکرده است .

baran (جمعه 16 مرداد 88)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

تشکرشده 36,015 در 7,406 پست

Array

سلام

باران عزیز ، مورادی که شما در رابطه با آن نگرانی دارید و می خواهید با خیال راحت تصمیم گیری کنید ، به نظر بنده با مراجعه ی هر دو به یک مشاور و سنجیدن میزان سنخیتهاتون به طور علمی و تخصصی و درک میزان تفاهم و همراهی روحی شما با هم از طریق یک مشاور حاذق خیال شما را راحت می کند .

علت این که چنین نظری را مطرح می کنم اینه که بنده وقتی فکر می کنم که به شما چه جوابی میشه داد ، می بینم چون اونچه شما مطرح می کنید دغدغه های شما در رابطه با واکنشهای آتی خواستگار شماست ، لازمه که من نوعی ، خواستگار شما را ببینم ، با او حرف بزنم و حرفهایش را بشنوم و از روحیاتش خود به شخصه با خبر شوم ......، و این شرایط اینجا مهیا نیست .
    از این رو وقتی نزد یک مشاور بروید ، با هر دوی شما صحبت خواهد کرد و روحیات شما را در ارتباط با هم با توجه به روشها و تکنیکهای مشاوره ای بررسی خواهد کرد و بعد نظر و راهنمایی خواهد داد و قطعاً بهتر بوده و شما را در جهت تصمیم گیری بهتر یاری می رساند .

امیدوارم موفق باشی و خوشبخت

7. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (پنجشنبه 15 مرداد 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 فروردین 93 [ 12:48]
    سطح
    81
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 212
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,122

تشکرشده 8,124 در 1,482 پست

حالت من
    Vaaaaay
    Array

سلام:

هم تالاری محترم..من نیز تاپیک شما را به خاطر دارم..باور کنید واقعا خوشحالم که در آزمون پذیرفته شدی و باید به همه تالار شیرینی بدهید.....

خب دوست عزیز ..در جایی که دوستانی چون نقاب و فرشته مهربانم سخن می گویند به حق تنها می توان دکمه تشکر را فشار داد..ولی خب من نیز تنها با تایید صحبت دوستان مطالبی را خدمت شما عرض می کنم....

ببینید دوست من ...شما نامزد قبلی خود را فراموش کرده اید درست است...؟و به گفته خود تنها یاد دعواها می افتید..این به هیچ عنوان نامردی در حق خواستگار جدید نیست.
    ببنید من نیز دختر هستم..خیلی از خانم ها در دوران های جوانی خواستگاران متعدد دارند که با بعضی به هر دلیلی جلوتر می روندو در نهایت باز به هزاران دلیل آن رابطه به هم می خورد و این یاد آمدن ها طبیعی است..نامردی در حق همسر اینده در یک صورت است و آن اینکه شما علی رغم اینکه با ایشان صحبت می کنید یاد نفر قبلی بیافتید آن هم از لحاظ روحی و جسمی ..یعنی با خود بگویید که قبلی مثلا قد بلند بود دوسش داشتم و یا مثلا یاد لحظات عاشقانه خود با او بیافتید..منظورم یک کلام است یعنی وقتی با خواستگار جدید هستید دلتان برای قبلی پر بکشد .این نامردی است چون نشان می دهد قبلی را فراموش نکرده اید و ذهنتان به سمت او شیفت می کند و این بد است....ولی من نیز با نقاب گرامی موافقم که این ها ناشی از ترس است و معنای نامردی ندارد..شما می ترسید که ان تجربه تلخ تکرار شود..دوست من ذهن خود را کامل پاک کنید..او خوب یا بد رفت و همه چیز تمام شد..الان شما هستید..خواستگار جدید..دنیایی جدید پیش رویتان..پس نهراسید ..توکل کنید...و فراموش کنید....این اصلا نامردی نیست..مطمئن باشید..منتها چون شما دختر پاکی هستید همین مقدار را نامردی می پندارید ولی مطمئن باشید طبیعی است و نامردی به این نمی گویند چون شما احساسی به قبلی ندارید....
    ولی اگر ذره ای به قبلی احساس دارید ...وارد این رابطه جدید نشوید . زمان بدهید....

مورد بعد در رابطه با تحصیلات است..دوست من حرف های نقاب گرامی کاملا صحیح است...من تنها یک سخن می گویم..خوشبختی آنجاست که شادی انجاست..شما اگر با این همسر خود خوشبخت باشید به قولی بر روی روزنامه هم خوشبختید...
    متوجه منظور من شدید..
    عشق بسیار با ارزش است دوست من....

در نهایت ..از لحاظ ظاهر که به قد اشاره کردید کاملا شخصی است و این به خود شما برمی گردد..دوست من ازدواج مجموعه ای از خواست هاست و هیچ کس کامل نیست...پس سخت نگیرید همه جوانب را نگاه کنید..
    ببینید می توانید حالا که معیار شما را دارد عاشقش شوید./
    دوستی از سر تجربه به من می گفت هر زمان با کسی اشنا شدی که دیدی دوست داری دستت را بگیرد و ترا ببوسد بدان ان شخص لیاقت این را دارد که تو عاشقش شوی.......

موفق باشید....

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

1) در مورد تحصیلات بنظرم اگر در سایر مسائل هم سطح باشید ( مخصوصا مذهبی و فرهنگی و تا حدی اقتصادی ) ؛ اینکه یکی ارشد باشه و دیگری دکتری مشکلی ایجاد نمیکنه اما اگر تفاوتها و مشکلات عمیقی داشته باشید هر موضوع کوچک هم میتونه به یک معضل تبدیل بشه .

2) در مورد اینکه یاد شخص قبلی میوفتید بنظرم طبیعیه . مخصوصا که زمان زیادی هم نمیگذره و شما هم رابطتون بیشتر از یه رابطه به منظور شناخت بوده و درگیر احساسات هم شده بودین ( که بنظرم درست نیست قبل از ازدواج رابطه رو احساسی کرد چون مشکلاتی نظیر مشکل شما بوجود میاره ) . اما چاره کار دادن زمان هست . هر چقدر که لازمه به خودتو وقت بدید حتی میتونید به مشاور هم برید . تا بتونید با خودتون کنار بیایید و بیجهت فکر و احساس خودتون رو درگیر رابطه ای که تموم شده نکنید .
    شما الان طبق گفته خودتون یک فرصت خوب برای ازدواج دارید . اگر با یک روحیه خوب و از مسیر صحیح وارد این رابطه بشید و روی زندگیتون تمرکز کنید میتونید طعم خوشبختی رو بچشید . اما اگر با تردید و با احساس نصفه و نیمه وارد این رابطه بشید ممکنه یک فرصت خوب برای خوشبختی و یک زندگی موفق رو با دست خودتون خراب کنید .

یک احتمال دیگه هم اینه که این آقا امتیاز لازم رو ( به طور کلی ) به عنوان یک همسر مناسب از نظر شما کسب نکرده و بخاطر همین شما یا به فکر قبلی می افتید یا تردید دارید که تحصیلات و آی کیو و قد و ... مشکل ایجاد کند .
    راه حل هم اینست که به خودتون زمان بدید و با فراغ بال و ذهنی آزاد تمام جوانب رو بررسی کنید . اگر دیدید این مورد را میخواهید که خوب مبارکه . اگر هم دیدید که نه اونی که میخواهید نیست ؛ خوب جواب رد بدید .

کلا من چون دختر با اعتماد به نفسیم پسرایی که خیلی بهم علاقه مند باشن یه جورایی جلوم کم میارن و من این و اصلا دوس ندارم
    منظور شمارو از این حرف متوجه نشدم مگه قراره با اون آقا بحث و جدل کنید که ایشون کم بیاره ؟!

موفق باشید .

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

با سلام
    پیشنهاد فرشته عزیز مبنی بر مشاوره حضوری پیشنهاد فوق العاده ای است
    ولی با این وجود به خاطر اینکه شما می خواهید وارد یه محیط جدید بشید و این محیط احتمالا در تصمیم گیری ها ی آینده شما در زمینه ادامه تحصیل و کار و محل زندگی و ازدواج و...تاثیر دارد من پیشنهاد میکنم با توجه به تردیدهای فعلیتون تصمیم گیری برای ازدواج رو موکول کنید به بعد از استقرار در محیط جدید
    اینجوری شما فرصت بیشتری برای کنار آمدن با گذشته و تصمیم گیری برای آینده (آینده ای که متاثر از محیط هست)دارید

شاد باشید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 17 پست

Array

از هم تالاری های مهربونم rsr و صبا ,و فرشته مهربون و digital man خیلی ممنونم
    پیش مشاور رفتیم ولی حقیقتش کمکی بهم نکرد. تازه می خواست این مساله که در اینده اگه تحصیلاتش کمتر از من باشه رو بررسی کنه ،صاف ازش پرسید!! خوب هر کی باشه بهش بگن حسود ناراحت میشه!
    ولی اون به من یه جواب داد گفت : "اگه این مساله ناراحتم میکرد می رفتم سراغ یکی دیگه..."
    هر چند که به نظر من همین حرف هم جای بحث داره....
    rsrs عزیز شیرینی چه قابل داره
    درسته که من میترسم وی ترسم از این نیست که اون تجربه تکرار شه بلکه از این که خوشبخت نشم بعدا پشیمون شم و.. واهمه دارم اگه حرفاش الکی باشه ، اگه سر حرفش نمونه و ... سیگنالهای منفی که به روح خودم متاسفانه میدم ...
    این حرفتون که خوشبختی به این چیزا نیست روم خیلی اثر گذاشت فکر کنم باید یه پالایش اساسی به ذهنم بدم...
    دوست خوبم rsrs واقعا اگه زمانی باهاش باشی یا حرف می زنی دوس داشته باشی زمان کش بیاد یا این ها که شما گفتین نشانه های خوبیه یا صرفا تمایل به جنس مخالف...؟
    اقای دیجیتال من موقع حرف زدن های عادی اظهارنظر در مورد مساءل در مورد خودمون ...، دعوا که نه من دختر ارومیم...
    صبا جون آخه این آقا هم احساس داره نمی تونم خیلی حیرونش کنم از طرفی پسر پاک و مهربونیه خدا رو خوش نمیاد دلش رو به بازی بگیرم بعد بگم نه
    باید آره یا نه رو زودتر بگم تا از این دلبسته تر نشده...

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 دی 00 [ 13:32]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First Class50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    1
    تشکرها
    2,842

تشکرشده 3,286 در 817 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

درود

در حقیقت ، بیشتر به دنبال تعیین سطوح بین خود و همسر آینده ی خود هستید .

اینکه ، "" من همش به این فکر میکنم که مدرک تحصیلی من از ایشون بالا تره "" تکرار بیش از اندازه در صحبت های شما دارد .

* در نظر گرفتن تحصیلات ، هم ، یکی از موارد است اما " همه " موارد نیست !

به نظر من ، اینقدر که شما در این مورد پا فشاری میکنید در آینده با چماقی بر سر همسر آینده ای که تحصیلات کمتر داشته باشد ، ضربه هر چند آرام و ناز را خواهید زد !

من ، من ، من ، من !

خواشمندم این " من " را کمی تعریف کنید !

اصلا این " من " کجاست ؟

آهان اینجاست ،

&& کلا من چون دختر با اعتماد به نفسیم &&

&& هر چند که به نظر من همین حرف هم جای بحث داره.... &&

&& من خودم حس مکنم &&

&& من این و اصلا دوس ندارم &&

و .... سایر " من " ها !

داشتن پیش زمینه های قبلی هم قابل قبول هستند اما خوب به نظر می آید مدرک تحصیلی ، احساسات ، دوست داشتن ها و نداشتن ها ، حس کردن ها و نکردن ها ، مدرک دکترای خارج از ایران ، اعتماد به نفس بالا ، قد بلند ، و .... هستند که می خواهند با آقای مورد نظر ازدواج کنند نه شما !

کمی خودتان باشید .

در باز کردن این موضوع کمی احتیاط میکنم .....

خانم باران عزیز ، بیاید جای خود را با آقای مورد نظر عوض کنید . آیا نظر دیگری دارید ؟

این که من به نفر قبلی فکر میکنم ، حتما دلیل طبیعی دارد چون ما انسان ها از روی طبیعت خودمان است که فکر میکنیم و مرور می کنیم .

من تنها پیشنهادی که دارم از این " من " کمی فاصله بگیرید تا بشود در مورد موضوعات ، تازه و از نو شروع به حرف کرد .

این " من " موجود خطرناکی است . احتیاط کنید !

13. 5 کاربر از پست مفید lord.hamed تشکرکرده اند .

lord.hamed (جمعه 16 مرداد 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 آبان 91 [ 20:53]
    سطح
    34
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 17 در 14 پست

Array

باران عزیز
    اوایل طبیعیه به نامزد قبلیت فکر کنی ولی کمکم سعی کن فراموشش کنی.
    دوست خوبم همه چیز درس و IQ نیست. خیلی ها هستند که IQ بالایی دارند ولی برای زندگی خوب نیستند . ما تو کلاسمون چندتا رتبه ی یک رقمی و دو رقمی کنکور داریم ولی بعضی هاشون واقعا" برا زندگی مناسب نیستن.

15. کاربر روبرو از پست مفید setare1234 تشکرکرده است .

setare1234 (دوشنبه 19 مرداد 88)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)