به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34

Threaded View

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 08 آبان 95 [ 20:37]
    سطح
    11
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 17 در 7 پست

Array

مشکلات ازدواج دوم من

سلام به همه دوستان

چون نمیخوام کلام خیلی طولانی بشه از وارد شدن به جزییات خودداری میکنم.

من مردی ۴۵ ساله و دارای دو فرزند هستم که از همسر اولم پس از ۱۵ سال زندگی مشترک، به دلیل اختلافات خانوادگی و اخلاقی و مالی جدا شدم. پس از جدایی با خانمی آشنا شدم که ایشان هم در حدود دو سال قبل پس از ۷ سال زندگی مشترک از همسرش جدا شده بود. با هم پس از مدتی ازدواج کردیم و ایشان بلافاصله باردار شدند برای اینکه به شدت مشتاق بچه دار شدن بودند. به گفته خودشون از همسر اولشان به دلیل خیانت و عقیم بودن جدا شده بودند. برای فرزند دار شدن اقدامات زیادی کرده بودند که نتیجه نداده بود و بالاخره در جریان یک خیانت و به درخواست همسرشان کار به طلاق کشید. یعنی اینکه همسرشان نخواسته بود دیگه با این خانم ادامه بده در حالیکه ایشون حتی حاضر بوده با وجود خیانت همچنان در اون زندگی بمونه.

الان مشکلات فکری زیادی با ایشون دارم. با اینکه زنی مهربان است اما من نتوانستم با خیلی چیزها کنار بیام و روز به روز حساسیتم بیشتر میشه.

اول اینکه در زمان آشنایی به من گفت که عاشق شوهر و زندگیش بوده و برای حفظش همه کاری کرده. اما الان میگه دوستش نداشته و فقط برای حفظ ظاهر و اینکه نمیخواسته مطلقه باشه باهاش زندگی میکرده. میگم اگه دوستش نداشتی پس چرا اینهمه تلاش کردی ازش بچه دار بشی...؟ میگه همینطوری... چون من بچه خیلی دوست دارم. میگم مگه میشه آدم با کسی که دوستش نداره هم بستر بشه و بخواد ازش بچه دار بشه فقط به این دلیل که بچه دوست داره؟ میگه آره میشه. میگم پس شاید منو هم دوست نداشته باشی و بچه دار شدنت به خاطر بچه دوست بودنته؟ میگه نه تو رو دوست دارم. میگم بالاخره دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت عباس رو؟ میگه هر دو رو!

دوم اینکه تا همین الانم خیلی ها تو محل کار نمیدونستن از اون آقا جدا شده و همچنان فکر میکردن که زن اون آقاست. تا اینکه در مراسمی عده ای از همکاراش با دیدن من تازه فهمیدن که خانم از اون آقا جدا شده و به همسری من در اومده. جالبه که یکی از همکاراش من رو به اسم همسر سابق این خانم صدا کرد. از نظر اداری و بیمه و... هنوز اسم اون آقا همه جاست. منو پس از بارداری به بیمارستانی برد که قبلا با اون آقا میرفته و موقع پذیرش وقتی اسمش رو گفت، اسم اون آقا تو پرونده به عنوان همسرش بالا اومد. منم خیلی بهم برخورد و بهش گفتم مگه ازت نخواسته بودم که منو جاهایی که قبلا با اون آقا رفتی نبری؟ اونم گفت که اصلا مهم نیست و من زیادی حساسم...

در ضمن متوجه شدم که هنوز فعالیتهای اون آقا رو و اینکه الان کجاست و چه کار میکنه رو دنبال میکنه که معنیش اینه که هنوز اون فرد براش مهمه. هنوز به دلیل بعضی بده بستونهای مالی با اون آقا، ایشون هم درگیره و مثلا به خاطر وامی که برای اون آقا با ضمانت همکارهای خودش جور کرده، اون همکارها بهش زنگ میزنن و ازش میخوان که به اون آقا بگه که اقساط وام رو پرداخت کنه. این دو نفر با هم یه جا کار میکردن ولی اون آقا از اونجا رفته در حالیکه بسیاری از همکارها و دوستای مشترکشون هنوز هم اونجا هستن و این خانم به طور غیر مستقیم از اوضاع و احوال اون آقا مطلع میشه. مثلا میگه که اون آقا خودش به دوستاش گفته که جدا شدن و به همه خبر داده. میگم تو از کجا میدونی؟؟؟ تو که میگی که با کسی در ارتباط نیستی... ولی جوابی نداره بده.

سوم اینکه یه بار عکس عروسیش رو زیر تختش پیدا کردم در حالیکه گفته بود که تمام نشونه ها و یادگاریهای زندگی قبلی رو آتش زده بوده. ولی معلوم بود که اون عکس رو عمدا نگه داشته بود (وارد جزییات که چرا و چطور نمیشم). یک بار دیگه هم یه دوربین فیلم برداری و دوتا دوربین عکاسی تو وسایلش پیدا کردم که تو همشون عکسها و فیلمهایی بود که با همسر سابقش داشت. همه رو نگه داشته بود. تو دوربین فیلم برداری همسر سابقش از ایشون بدون لباس عکس گرفته بود و در همون دوربین دیدم که فیلمهایی مربوط به محل کار آقا هم وجود داره. بعد متوجه شدم که آقا دوربین رو به محل کارش میبرده و درحالیکه عکسها و فیلمهای خانوادگی توش بوده، دوربین رو میداده به همکاراش که ازش فیلم بگیرن. حالا آیا اون همکاران عکسها و فیلمهای این خانم رو دیدن یا نه و آیا این عکسها و فیلمها دست کس یا کسان دیگه هم هست و اینکه آیا همسر سابق هنوز هم این عکسها و فیلمها رو در گوشی یا کامپیوترش داره چیزهایی هستن که مثل خوره به جون من افتادن....

از اینها که بگذریم نگه داشتن تمام این چیزا معنیش اینه که این خانم هنوز دوست داره با زندگی و فرد سابق کانکت باشه و خاطرات رو حفظ کنه. نگه داشتن همه این چیزها نمیتونه تصادفی یا به دلیل فراموشی و غفلت باشه.

تا با حال چندین بار افراد مختلف فامیل این خانم بنده رو به اسم همسر سابق ایشون صدا کردند. به من میگن این آقا ۷ سال تو این خانواده بوده و بهش احترام گذاشته شده و حالا حالاها اسمش پاک بشو نیست و تو باید تحمل کنی....

چندین بار توسط خود این خانم و مشاورین به این مطلب اشاره شده که این خانم ۷ سال زن اون آقا بوده و یک رابطه زناشویی کامل وجود داشته. من نمیگم که نداشتن و نمیگم که نمیدونستم که این خانم مطلقه است اما اینکه خود این خانم خودش تو روی من نگاه کنه و بگه من ۷ سال با اون آدم خوابیدم برای یه مرد خیلی سنگینه و نشونه بیحیایی و بی توجهی یه زن به احساسات و عواطف یه مرده. حتی یک بار موقع رابطه به من گفت که پاهام خسته شدن چون مدتیه که تو یه همچین حالتی نبودن... به من خیلی بر خورد. گفتم اگه شعور و حیا داشتی هیچوقت اون حرف رو نمیزدی. درسته که واقعیته ولی آدم که هر واقعیتی رو نباید به زبون بیاره.

چهارم اینکه بنده هنوز که هنوزه نفهمیدم ایشون چرا از همسر سابقش جدا شده. طبق حرفهای خودش بار اول که بهش خیانت کرده و ایشون فهمیده، آقا عذرخواهی کرده و ایشون هم بخشیده. چون طبق حرفهایی که اون اوایل میزد عاشق شوهر و زندگیش بوده. ولی الان میگه که نبوده. میگه اون آقا سه سال آخر جای دیگه ای خونه گرفته بوده و اونجا با کس دیگه ای مشغول بوده و با ایشون ارتباطی نداشته. در عین حال میگه اوایل که جدا شده بوده از مشکل جن-سی رنج میبرده. خوب کسی که سه سال قبل از جدایی شوهرش باهاش ارتباطی نداشته، چطوری از اون مشکل در زمان طلاق و بعدش رنج میبرده؟ خودش در جای دیگه به بنده گفته که خوب وقتی ارتباط جن-سی نباشه آدم دچار کمبود میشه دیگه ولی بعد از یه مدت عادت میکنه و دیگه مشکلی نیست. خوب ایشون که سه سال قبل از طلاق ارتباطی نداشته، خیلی زودتر باید این مشکل براش حل میشده نه چند ماه بعد از طلاق. از عکسها که تو دوربینها پیدا کردم هم اینطور بر میاد که اینها تا روز آخر هم رابطه بدی با هم نداشتن و آقا همه جا حضور داشته. فیلمها هم نشان از رابطه بسیار صمیمانه داره. البته ایشون میگه فیلمها مال سه سال اوله که خیلی با هم خوب بودن در حالیکه قبلا گفته بود که اون آقا از اولم رفتار خوبی نداشته و این خانم علاقه ای بهش نداشته. ولی عکسها مال سه سال اول نیست و خیلی جدیدترن.

خلاصه من با یک دنیا تناقض گویی از طرف این خانم مواجه هستم. از طرفی به دلیلی که ذکر کردم، بیش از حد حساس شدم و رابطه با ایشون برام کمرنگ و ضعیف شده و ازش لذت نمیبرم. ایشون با حرفاش همسر سابقش رو تا توی رختخواب منم آورده. منو به رستورانهایی برده که قبلا با اون آقا میرفته... تو محل کارش این خانم هنوز زن اون آقاست.

پنجم اینکه تا حرفی میزنم به من میگه که قبلا مشاورین و متخصصین بهش تذکر داده بودن که به دلیل حساسیتهایی که بنده دارم با من ازدواج نکنه ولی ایشون گوش نکرده و آثار این اشتباه رو الان داره تو زندگیش میبینه. سوال من اینکه که ایشون که چنین تذکراتی رو دریافت کرده و بهش اهمیت نداده پس خودشم حالش خوب نیست. برای اینکه اگه خوب بود تذکر اون افراد رو نادیده نمیگرفت و بعدم با اشتباهات متعددش سعی در حساستر کردن من نمیکرد. در ضمن میگه از منابع موثق شنیده که من قبلا اقدام به خودکشی کردم... که دروغ محضه و من هرگز چنین کاری نکردم.

منظور اینکه این خانم به گفته خودش عاشق که عاشق زندگی با من و بچه دار شدن از منه، الان با اینکه هنوزم عاشقمه ولی چنین حرفایی به من میزنه و در عین حال هرگز عاشق همسر اولش هم نبوده ولی میخواسته ازش بچه دار بشه و نهایت سعیش رو برای این کار کرده و حاضر بوده که با خیانتش هم کنار بیاد و بسازه... این وسط ما بعد از ۴۵ سال معنی عشق و دوست داشتن رو هم گم کردیم.

سوالم اینه که باید چه کنم و این همه تضاد ذهنی و آشفتگی رو چطوری حل کنم؟ فکر نمیکنم بتونم با ایشون ادامه بدم ولی پای یه بچه وسطه.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط vahed12 : سه شنبه 04 خرداد 95 در ساعت 17:15

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)