سلام خدمت مشاوران و اعضای محترم "همدردی"

به کمکتون احتیاج فوری دارم
راستش یکی از آشناهامون این مشکل رو برا من مطرح کردن و از من کمک خواستن. و من هم اولین جایی ک به ذهنم رسید این انجمن بود

لطفا پاسخم رو بدید
یه خانواده ی 5 نفره با سه فرزند
فرزند اول :پسر 23 ساله
فرزند دوم :پسر 22 ساله
فرزند سوم :دختر 15 ساله
اهل تهران

سال پیش برادرای این دختر خانوم برا روز تولدش موبایل میخرن براش .اوایل این دختر فقط ب دخترخاله ها و دخترعموهاش اس میداد و گهگداری زنگ میزد .یعنی منحصرا ارتباطی ک از طریق گوشی با اطرافیانش داشت محدود میشد به چند تا از فامیلای نزدیکشون ک هم سن و سال خودشون هم بودن .
اصلا به این که گوشیش رو بزاره تو خونه یا داداشاش یا مادرو پدرش دست بزنن ب گوشی هم حساس نبود
تا اینکه بعد از ی مدتی رفتارای این دختر یه کم مشکوک شد .هر جا میرفت گوشیش همراش بود .دزدکی حتی گوشیش رو با خودش مدرسه هم می برد .دستشویی هم میرفت (ببخشیدا)گوشیشو باخودش میبرد و مواظب بود ک دست کسی نیفته .و مدام سرش تو گوشیش بود و مشغول اس ام اس بازی و ....
یه باز خیلی تصادفی گوشیش رو خونه جا گذاشت و برادر بزرگشون ب خاطر شکی که براش ایجاد شده بود نسبت به خواهرش گوشیش رو گرفت و اس ام اس ها رو خوند
چیزی ک دید براش قابل هضم نبود که خواهر15 ساله اش که معمولا تو فامیل و مهمونیای خانوادگی سرش تو لاک خودشه و همیشه ساکت و کم حرفه بخواد به یه پسر اس بده و اونجوری باهاش حرف بزنه .
طبق رویه معمول عصبانی شد و ب برادر دیگش زنگ زد و جریانو بهش گفت و باهم تصمیم گرفت با خواهرشون حرف بزنن و متقاعدش کنن ک این کارش اشتباهه
صحبتای این دوتا داداش با خواهرشون انجام شد و اون هم با گریه اظهار پشیمونی کرد و قول دادک دیگه تکرار نکنه
تا ی مدت اوضاع عادی بود و دختره دیگه زیاد سمت گوشیو اس ام و اس و ..... اینجور چیزا نمی رفت
بعد از ی مدتی دوباره روز از نو ..روزی از نو ولی ایندفعه با شدت بیشتری
طوری ک دختره برا گوشیش رمز گذاشت تا کسی نتونه بازش کنه و گوشیش رو همش میزاشت رو سایلنت تا صدای زنگ و اس توجه دیگرانو جلب نکنه
حالا این دختر خیلی محتاط تر از گوشیش استفاده میکنه و کسی هم نمیتونه متوجه بشه ک تو گوشیش داره چی میگذره و حتی ی لحظه هم گوشیشو از خودش جدا نمیکنه
ی بار هم برادرش خیلی اتفاقی متوجه شد ک اکثر دوستای خواهرش توی فیسبوک پسر هستند .

حالا این دوتا برادر مخصوصا برادر بزرگتر نمیدونه چیکار کنه ؟چجوری با خواهرش برخورد کنه؟چجوری باهاش حرف بزنه ؟اصلا کار درستیه با خودش حرف بزنه یا بسپره ب یکی از فامیلاشون که دختره و خواهرش باهاش رابطه ی نزدیک داره
لطفا به این برادرای تعصبی این دختر کمک کنید تا ب خواهرشون کمک کنن
تورو خدا جواب بدید
ممنونم
اگه سوال یا ابهامی بود توی حرفام بپرسید تا جواب بدم