به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 آذر 96 [ 00:14]
    سطح
    43
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 53
    Overall activity: 32.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 32 در 24 پست

Array

مشکل اساسی در روابط

سلام. من در روابطم خیلی آدم کم حرف ،اطلاعاتم در همه زمینه ای پایین،خشک و بی حال و خیلیم سردم،خیلیم ساده ام.تمام مهارتهای ارتباطی را بلدم و قبلا زیاد مطالعه کردم حتی در عمل موفق بودم و میتونم اجرا کنم اما در مواردی که گفتم خیلی مشکل دارم و اینطوریم. هیچ وقت هیچ حرفی به ذهنم نمیرسه ،تو جمع بیشتر اینجوریم حتی جمع های دوستانه یا همکلاسی و ... مخصوصا جمعها یا دوستان جدید و اردو و...مخصوصا تازه دوستان یا غریبه ها برا همین خیلی افسرده میشم و همه ازم دور میشن ،عین یه مجسمه برا همین هیچوقت نمیتونم خودم باشم و خودمو نشون بدم ،نمیتونم مثل بقیه شاد باشم البته اینم بگم من تو خونوادم خیلیم پرحرفم تو فامیل هم تقریبا بد نیستم اما بیرون حتی با صمیمی ترین دوستم حرفی ندارم و هرچه تعداد افراد بیشتر بشن بدترم برا همینم همیشه تنهام و افسرده نمیتونم با دیگران جور بشم .من آدم کم حرف و آرومی نیستم اما همیشه همه جا مخصوصا در جمع همسالانم آدم فوق العاده آروم و سربه زیر و ساکتی تلقی میشم چون واقعا نمیتونم به خاطر کم حرفی زیاد از حدم خودمو نشون بدم و خودم باشم راستش تو هر موقعیتی باشم با هرکسی هیچی به ذهنم نمیرسه یا نمیدونم چی باید بگم یا اصلا همه چیز فراموشم میشه (شنیده ها،خوانده ها،حتی جک و خاطره ها و ... همون لحظه یادم میره.)و هیچی به ذهنم نمیاد بگم چه برسه به موارد جالب.من حالم واقعا خرابه یکی کمکم کنه اما لطفا راهکارهای واقعی و قابل اجرا بهم بدین .خیلی دوست دارم منم اجتماعی باشم اما اینطور نیست و همش دپرسمراستش نه خجالتیم نه اعتماد به نفسم پایینه اینیم که میگم خیلی کم حرفم ،کلا شخصیتی آدم کم حرفی نیستم ،تو جمع همسالانم و حرفایی که میزنند در هرموردی حتی حرفای معمولی من چیزی به ذهنم نمیرسه بگم ،وقتیم یه چیز میبینم یا اتفاقی یا مطلبی بخونم و...سریع یادم میره یا در لحظه یادم نمیاد که بخام تعریف کنم .من خیلی موقعیتهای خوبمو و حتی دوستان خوبمو به خاطر این موضوع از دست میدم و همش تنهام لطفا کمکم کنید.

2. کاربر روبرو از پست مفید اسناء تشکرکرده است .

meinoush (جمعه 22 شهریور 92)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    امیدوارم آقای اس سی آی برای دادن راهکار به تاپیکتون بیان.
    متاسفم که نمی تونم کمکتون کنم.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 32 در 24 پست

Array
    شیداچان چطور میتونم با آقای اس سی آی مشورت کنم .من حالم خیلی خرابه افسردگی هم دارم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    سعی کن کارهایی انجام بدی که ذهنت رو فعال کنه. مثل پازل . حل کردن جدول. مطالعه.
    امتهان کردنش سودمند و کاملا بی ضرره.

6. 2 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 22 شهریور 92), tamanaye man (دوشنبه 25 شهریور 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    اگه حال و پول داری احتمالا کلاس بازیگری خوب پیدا کنی بری برات خیلی خوب باشه. یک دهم اون چیزایی که یاد می دنو یاد بگیریم هم بسه واسه ما :)
    اگه حال داری ولی پول نداری یه راهش اینه که کتابایی که متن خیلی ساده نباشن حتی نمایشنامه ها رو بلند بلند واسه خودت بخونی و کم کم حتی به هر شکلی که دوست داری واسه خودت که تنهایی بازی شون کنی و تمرین کنی.
    اگه مثه منی و نه حال داری نه پول که هیچکدوم مناسبت نیستن :) باید ببینی دوستان دیگه چه راهنمایی هایی می کنند.
    موفق باشی.

- - - Updated - - -

راستی در مورد اینکه میگی اطلاعاتی نداری هم خوب راه حلش مشخصه. کم کم شروع کن راجع به هر چی که دوست داری اطلاعات بیشتری کسب کن. می تونی توی اینترنت سرچ کنی. کم کم می بینی اطلاعاتت زیاد شده. کتاب های مختلف بخون. مقالات مختلف بخون. هر چی که دوست داری خودت.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 32 در 24 پست

Array
    چرا آقای sci فقط به بعضی تایپیکها سرمیزنند...آقای sci من همچنان منتظرجوابتون هستم...........

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array
    عزیزم اینکه یک متنی رو بخونی و یا حفظش کنی تا توی یک جمع برای دوستات بگی ، خوب این خوب نیست .
    به نظرم همین که بخوای سعی کنی توی جمع صحبت کنی خودش باعث میشه که همه چی یادت بره .
    سعی کن خودت باشی . خود خودت ... اگر دوستان بحث میککند گوش بده ، اگر نطری داشتی بده ، ولی اگر نظری نداشتی هم سکوت کن .
    چقدر در طول روز مطالعه داری ؟
    سعی کن در موزد چیزایی مطالعه کنی که بهشون علاقه داری ... هر چیزی ، مهم نیست چی باشه ، فقط بهش علاقه داشته باشی .
    سعی کن توی جمع دوستانت کاملا صادق باشی ، هم با خودت هم با دیگران . به این فکر کن که من هم حرفی بزنم یا چیزی بگم ، نه ... اگر حرفی برای گفتن داشتی حرف بزن .
    یا اگر می خوای شروع کننده یک بحث باشی ، میتونی بحث رو با یک سوال شروع کنی ... سوالی که توی ذهنته و دوست داری نظر دیگران رو در موردش بدونی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 32 در 24 پست

Array
    اولا من نمیتونم خودم باشم چون از نظر کلامی نمیدونم چی باید بگم یا بلد نیستم ثانیا نمیدونم به چی علاقه دارم که بخام مطالعش کنم ثالثا منظورم از حرفی نداشتن تو جمع اطلاعات داشتن صرف نیست ،من تو حرف زدن عادی و قاطی شدن تو جمع و تیکه انداختن و ...مشکل دارم. اونقدر نمیتونم قاطی بشم که همه تصور آرومو مظلوم بودن و سربه زیر بودنو ازم میکنند
    اما بازم ممنون نکات خوبیو اشاره کردی

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    تمنا جون نمی دونم از پست من اون برداشت رو کردین یا نه. ولی اگه از پست من بود یه مقدار بیشتر توضیح بدم شاید بهار هم برداشت اشتباه کرده باشه از نوشته ام.
    گفته بودم یه تعداد کتاب یا نمایشنامه رو که دوست داره شروع کنه بلند بلند بخونه و بعد حس متن و داستانو بگیره کم کم سعی کنه خودش واسه خودش وقتی تنهاست همونو اجرا کنه با صدا لحن و حرکات بدن و احساس مناسب متن. اینکار یه تمرینه. اصلا نباید عین همونا رو بره بیرون بگه. این کار یه تمرین خیلی خوبه. هم زبون ادم باز میشه هم با بازی کردن و حس کردن یه متن داستانی که پر از احساسات و روابط بین فردیه می تونه احساسای مختلفو بهتر بفهمه. این باعث میشه که در ارتباط با دیگران اثر مثبت بذاره و راحت باهاشون حرف بزنه و راحت تصمیم بگیره که چی کار باید در موقعیت بکنه. این حوصله میخواد.
    کلاسای فن بیان هم خوبن.

- - - Updated - - -

یه کار دیگه هم خوبه . اینکه اگه ادمایی رو می بینی که دوست داری رفتاراشونو نگاه کنی دقت کنی به رفتاراشون که ازشون یاد بگیری.

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array
    meinoush جان عزیزم ، منظورم به صحبت های شما نبود ، منظورم به صحبت های خود bahar 67 بود . ولی meinoush جان ندیده خیلی دوست دارم هم خودت و هم نظرات خوبی که توی تاپیک ها میزنی ، همیشه نظراتت رو میخونم با دقت
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar67 نمایش پست ها
    سلام. من در روابطم خیلی آدم کم حرف ،اطلاعاتم در همه زمینه ای پایین،خشک و بی حال و خیلیم سردم،خیلیم ساده ام.تمام مهارتهای ارتباطی را بلدم و قبلا زیاد مطالعه کردم حتی در عمل موفق بودم و میتونم اجرا کنم اما در مواردی که گفتم خیلی مشکل دارم و اینطوریم. هیچ وقت هیچ حرفی به ذهنم نمیرسه ،تو جمع بیشتر اینجوریم حتی جمع های دوستانه یا همکلاسی و ... مخصوصا جمعها یا دوستان جدید و اردو و...مخصوصا تازه دوستان یا غریبه ها برا همین خیلی افسرده میشم و همه ازم دور میشن ،عین یه مجسمه برا همین هیچوقت نمیتونم خودم باشم و خودمو نشون بدم ،نمیتونم مثل بقیه شاد باشم البته اینم بگم من تو خونوادم خیلیم پرحرفم تو فامیل هم تقریبا بد نیستم اما بیرون حتی با صمیمی ترین دوستم حرفی ندارم و هرچه تعداد افراد بیشتر بشن بدترم برا همینم همیشه تنهام و افسرده نمیتونم با دیگران جور بشم .من آدم کم حرف و آرومی نیستم اما همیشه همه جا مخصوصا در جمع همسالانم آدم فوق العاده آروم و سربه زیر و ساکتی تلقی میشم چون واقعا نمیتونم به خاطر کم حرفی زیاد از حدم خودمو نشون بدم و خودم باشم راستش تو هر موقعیتی باشم با هرکسی هیچی به ذهنم نمیرسه یا نمیدونم چی باید بگم یا اصلا همه چیز فراموشم میشه (شنیده ها،خوانده ها،حتی جک و خاطره ها و ... همون لحظه یادم میره.)و هیچی به ذهنم نمیاد بگم چه برسه به موارد جالب.من حالم واقعا خرابه یکی کمکم کنه اما لطفا راهکارهای واقعی و قابل اجرا بهم بدین .خیلی دوست دارم منم اجتماعی باشم اما اینطور نیست و همش دپرسمراستش نه خجالتیم نه اعتماد به نفسم پایینه اینیم که میگم خیلی کم حرفم ،کلا شخصیتی آدم کم حرفی نیستم ،تو جمع همسالانم و حرفایی که میزنند در هرموردی حتی حرفای معمولی من چیزی به ذهنم نمیرسه بگم ،وقتیم یه چیز میبینم یا اتفاقی یا مطلبی بخونم و...سریع یادم میره یا در لحظه یادم نمیاد که بخام تعریف کنم .من خیلی موقعیتهای خوبمو و حتی دوستان خوبمو به خاطر این موضوع از دست میدم و همش تنهام لطفا کمکم کنید.
    - - - Updated - - -

بهار جان چطور نمیدونی به چی علاقه داری ؟ مثلا هنرهای متفاوت ، موسیقی ، نقاشی و ... یا تاریخ ، سیاست ، موضوعات پزشکی ، آرایش و مو و .... آشپزی ، دکوراسیون خانه ، کامپیوتر و و و و....و خیلی چیزای دیگه ...
    مثلا من خودم به بعضی هاش خیلی علاقه دارم و اگر جایی مطلبی در موردشون ببینم صد در صد میخونم ، اگر جایی بحثی در اون موارد بشه ، خیلی حرف ها برای گفتن دارم ... مثلا به سیاست هیچ علاقه ندارم ، اگر بحثی باشه ، هیچ نطری نمیدم ، فقط یک شنونده هستم ، لازم هم نمیبینم صحبت کنم و یا نظری بدم ، مگر اینکه کنجکاو شم و سوالی بپرسم .

بهترین دوست من گوگل هست .

خیلی موضوعات متفاوتی هست ، توی گوگل سرچ بزنی و بخونی ...

13. کاربر روبرو از پست مفید tamanaye man تشکرکرده است .

meinoush (جمعه 29 شهریور 92)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)