به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 91 [ 17:29]
    سطح
    81
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 347
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 498 در 242 پست

Array

+افسردگی ناشی از رابطه

با سلام
    چندی پیش اگر یادم باشد ؛ یكی از اعضاء از مدیر تالار خواسته بود كه توضیح دهد آیا کسی که قبل از ازدواج سکس داشته دیگر نباید ازدواج کند؟ یا باید همیشه احساس گناه کند؟»،می خواستم ببینم اینگونه موضوعات سانسور می شود؟‌چون خیلی از اعضاء هم از طریق پیام خصوصی این سئوالات را می پرسند؟
    درد من حصار برکه نیست درد من زیستن با ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور

نکرده است\"

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: افسردگی ناشی از رابطه

سلام
    نه چنین موضوعاتی از مباحث مشاوره ای هست و سانسور نمی شود. اما متاسفانه به خاطر مشكلات تالار بعضی موضوعات در بك آپ نبوده است كه احتمال این موضوع از آن جمله هستند و به خاطر اهمیت آن من توضیح مختصری می دهم.
    احساس گناه بستگی به ارزشهای هر فرد و اهداف او دارد. و البته یک واکنش طبیعی در انسان نسبت به خطاهای اوست، اما مدیریت این احساس گناه به صورتی که در خدمت ما و رشد ما قرار گیرد نیاز به مهارت، آموزش، دانایی ، آگاهی و تغییر رویه دارد.
    اما به هر حال هر انتخابی هزینه های خاص خود را دارد.
    در مورد ازدواج لزوما جواب خیر نیست. اما مشکلات و مسائل خاص خود را دارد که انشاء الله در همین موضوع آن را باز می کنیم. منتظر پاسخ بعدی من باشید.
    در ضمن موضوعی در همین راستا با عنوان <a href="http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=23" target="_blank">«دو دلی و تردید در ازدواج با دختر ....» </a>در تالار همدردی هست، که به این موضوع از دید یک آقایی که در تعامل با این مشکل هست می پردازد.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array

RE: افسردگی ناشی از رابطه

سلام ،

هرچند در این مورد به لحاظ آموزه های روانشناختی ، ناآگاه تر و البته در پیشگاه عرف جامعه شاید ضعیف تر از اونم که بتونم راهنمایی قابل توجهی برای این موضوع داشته باشم
    اما به طور کلی فکر می کنم یکی از اموری که ما می تونیم در این تالار بهش بپرداریم ، تغییر نگاهمون به مسائل باشه که به نوعی عرف جامعه رو شکل می ده .
    منظورم از این جمله ، تغییر ارزشها نیست بلکه نحوه تفسیر و برخورد با ارزشها و هنجارهاست که در کنار قوانین نوشتاری مجموعا حقوق افراد در یک جامعه رو شکل می ده .

هرچند می دونم که انجام چنین کاری به قول مدیر محترم سایت « نیاز به مهارت، آموزش، دانایی ، آگاهی و تغییر رویه دارد. » و البته در عین اینکه زمان بره ، سختی ها و هزینه های خاص خودش رو هم داره .

همونطوری که باز هم جناب سنگتراشان خیلی ظریف و مختصر بهش اشاره کردن « احساس گناه بستگی به ارزشهای هر فرد و اهداف او دارد. » که شاید بخش عمده ای از اون ارزشگذاری فردی ، تابع تحلیلها و ساختار ارزشی جامعه باشه .

همه ما می دونیم خیلی وقتها عرف جامعه به جای اینکه دستگیر و یاریگر افراد اون جامعه باشه ، در نقش یک مانع و نابودگر عمل می کنه .

پس بیایید فراموش نکنیم که نوع برخورد و قضاوت ما نسبت به کنشها و رفتارهای مختلف افراد به همون اندازه که
    می تونه به نفع یکی تموم بشه ، به همون اندازه می تونه زندگی دیگری رو از هستی ساقط کنه .

و یادمون نره ما در پیشگاه خدا ، همه ما نسبت به خودمون و تک تک انسانهای پیرامونمون مسئولیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)